kaletra generique rhinocortgenerique luvox ivermectin generique plaquenil super kamagra suprax symmetrel synthroid bottle synthroid tadacip tadalift tadalis sx tadora tamec tamsunax tarivid tavanic tegretol telfast temovate tenoretic tenormin terbifil tetraseptine thorazine ticlid tildiem timisol timonil timoptic tirosint tofranil top avana topamax toramide torasem torasis torem trandate transannon trecator sc trental trial packs triatec

0
0
0
0
Forum Giris Giris Üyeler Ekibimiz Arama
Toplam Forum: 69     ***     Toplam Konu: 30100     ***     Toplam Mesaj: 148193

Beni hatırla
Forum Anasayfa » DİĞER KONULAR » İLANLAR & DUYURULAR » Avukat Osman Karahan'a Ölüm Tehdidi

önceki konu   diğer konu
1 okunmamış mesaj mevcut (Acik)
Sayfa (1): (1)
Gönderen
Avukat Osman Karahan'a Ölüm Tehdidi
48 Mesaj -

Avukat Osman Karahan'a Ölüm Tehdidi

Van’da mütedeyyin insanlara yönelik gerçekleþtirilen ve 47 vatandaþýn gözaltýna alýndýðý operasyon ile ilgili olarak müvekkilini savunmak üzere Van Emniyet Müdürlüðü’ne giden Avukat Osman Karahan, Terörle Mücadele Þube Müdürü Savaþ Akýn tarafýndan ölümle tehdit edildiði ve alýkonularak görevini yapmasý engellendiði gerekçesiyle savcýlýða þikâyette bulundu.

Þikayet üzerine soruþturma baþlatan Cumhuriyet Savcýsý Durmuþ Yiðit, Van Emniyet Müdürü Salih Kesmez’in odasýnda Av.Osman Karahan’a kendisini ölümle tehdit eden müdürü teþhis ettirdi.

Osman Karahan’ýn Savcý Durmuþ Yiðit’e verdiði ifadeye göre olay dün saat 17.50 sularýnda Van Emniyet Müdürlüðü’nde meydana geldi. Av. Osman Karahan, þikâyetinde Van Emniyet Müdürlüðü Terörle Mücadele Þube Müdürü Savaþ Akýn tarafýndan ölümle tehdit edildiðini, yakasýndan tutulup duvara vurulduðunu, itilerek emniyet binasý dýþýna atýldýðýný belirtti.

Osman Karahan, savcýlýkta verdiði ifadesinde yaþadýklarýný þöyle anlattý:

“Terörle Mücadele Þube Müdürlüðü’nde bulunan müvekkilim Ekrem Müküs ile görüþmek üzere beklerken Terörle Mücadele Þube Müdürü olduðu söylenen siyah saçlý ve uzun boylu, 45 yaþlarýnda biri baþýma dikilerek ‘Adam gibi görüþmeni yapýp defolup gideceksin, ‘iþkence var, doktor istiyorum’ diye aðzýndan duymayacaðým. Git istediðin yere þikâyetini yap ama burada konuþmayacaksýn’ dedi. Ben de beni sýkýþtýramayacaðýný söyledim. O sýrada koþarak gitti ve kapýyý aþýrý þiddetli þekilde kapattý. Odada yalnýz kaldýk. ‘Þimdi göreceksin sen’ dedi. Ben çekyatta otururken sol kulaðým hizasýna duvara üç kere yumruk attý. ‘Duvar ne hale geliyor gördün mü? Þimdi onlar senin yüzüne inecek’ dedi. Ben odadan çýkmak istediðimi söyleyince omzumdan iterek oturtturdu. ‘Seni yaþatmayacaðým, kim olduðunu ve ne iþler çevirdiðini biliyorum’ dedi. ‘Burasý Türkiye Cumhuriyeti, ukalalýk yapmayacaksýn’ diye baðýrýyordu. Bu sýrada beni en son arayan bir gazeteciyi gizlice aradým ve hakaret ile tehditlere þahit olmasýný saðladým. Benim gördüðüm kadarýyla duvar ve kapý da hasar gördü. Tekrar üzerime saldýrdýðýnda iki polis araya girerek ‘müdürüm’ diye engellediler. Odadan ayrýldým ve nizamiyeden çýkarak 155’i aradým. TEM müdürünün 15 dakika hapsettiðini, ölümle tehdit ettiðini ihbar ettim. Nizamiyede gelecek ekibi beklemeye baþladým. Polisler, içeri çaðýrarak sandalye verdiler. Bu sýrada nizamiyeye saldýrgan TEM müdürü girdi. Beni kaldýrdý ve yakamdan tutarak duvara vurdu. Çýkmak istediðimi söyleyince kollarýma vurarak darp etti. Telefonumu alarak kapýya dayandý ve beni bir süre burada hapis tuttu. Beni 10 dakika burada tuttuktan sonra ‘Bak birazdan bir avukat emniyetten nasýl atýlýr göreceksin’ diyerek boynumdan tutup koþa koþa beni yolun ortasýna kadar götürdü. ‘Defol, ancak gidersin’ diyerek peþimden sürekli baðýrdý. Bu sýrada ekip geldi ve karakola baþvurmamý söyledi. Ben de karakola giderek TEM’de 16 þüpheli müvekkilimin olduðunu, görev yapmak isterken ölümle tehdit edildiðimi söyledim ve olayýn faillerinden þikâyetçi oldum.”

Ýfade ardýndan Cumhuriyet Savcýsý, saldýrgan polis müdürünün belirlenmesi için talimat verdi. Aradan geçen zamana raðmen teþhis için polis müdürleri adliyeye getirilemeyince Av. Osman Karahan ile Van Emniyet Müdürlüðü’ne giden Cumhuriyet Savcýsý Durmuþ Yiðit, Emniyet Müdürü Mehmet Salih Kesmez’in odasýnda 5 ayrý polisi hizaya dizerek teþhisi gerçekleþtirdi. Avukat Karahan, kendisini ölümle tehdit eden kiþi olarak Terörle Mücadele Þube Müdürü Savaþ Akýn’ý teþhis etti.

Savcý Durmuþ Yiðit, teþhisin ardýndan emniyet müdürlüðünden ayrýldý.

Avukat Osman Karahan, soruþturmanýn sürdüðünü, þikâyetinin arkasýnda olacaðýný belirtti. Polis müdürü Savaþ Akýn ise görüþme talebimize raðmen sorularýmýzý cevaplandýrmaktan kaçýndý. Vakit’e konuþan gözaltýna alýnan þahýslarýn avukatý Osman Karahan, “Bu operasyonlarýn iddia edildiði gibi terör örgütleriyle hiçbir ilgisi yok. Geçtiðimiz hafta Ýsrail gazetesinin de yazdýðý gibi MOSSAD’ýn mesnetsiz hedef göstermeleri sonucu bu operasyonlar yapýlýyor. Ýnsanlar haksýz yere maðdur ediliyor” dedi..

(Vakit)

Avukat Osman Karahan ile (solda) , genel koordinatörümüz

Mustafa Seyfullah Kýlýç (saðda) CIA Türkiye operasyonlarý hakkýnda

röportaj yapmýþtý

http://www.cecen.org
Gönderen: 14.01.2008 - 13:42
Bu Mesaji Bildir   Fazılmirza üyenin diger mesajlarini ara Fazılmirza üyenin Profiline bak Fazılmirza üyeye özel mesaj gönder Fazılmirza üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Pozisyon - İmzalar göster
Sayfa (1): (1)
önceki konu   diğer konu

Lütfen Seçiniz:  
Şu an Yok üye ve 804 Misafir online. En son üyemiz: Didem_
2243 üye ile 29.03.2024 - 11:40 tarihinde en fazla ziyaretçi online oldu.

[Admin | Moderator | Kıdemli Üye | Üye]
Dogum Gününüzü Tebrik Ederiz    Doğum gününüzü tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu ömür dileriz:
***Murat*** (48), behlul (50), hatice57 (44), GaZZe (60), erveysel (61), Abdulkadir22 (31), samyeli13 (47), candeniz (24), balacan (54), abdulkadir (31), babam veben (55), askbumu (43), sahra_yagmur (37), halit42 (39), Babacan52 (56), gurbetcigenc (33), Fikret1972 (52), NuR_EFSAN (39), jopp777 (47), pempe1987 (37), Nur baçesi (28), seyhzadem (36), Mustafa Alptug (41), gunes_akca (35), KanKaZ (36), hsusal (72), olimp_ (45), ufkumuzvar (42), gakkosfatih (42), HIKKI (51), Selale1 (49), Yasin Tural (36), nebitdag (45)
Son 24 saatin aktif konuları - Top Üyeler
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 0.57829 saniyede açıldı   

Reklamlardan
RAVDA sitesi
hiçbir şekilde
sorumlu değildir.