generique colchicine stromectol dexamethasone stromectol generique luvox detrol detrusitol dexantol dexone diamox diflucan dilantin dilatrend dilzem dinostral diocimex diovan hct diovan diprolene diuresal diurix dostinex doxy basan doxycline droxia dulcolax duodopa duphaston duricef duspatalin dynexan nouvelle formule ecopan efavirenz effexor xr effexor elantan elavil eldepryl elmetacin elocon elpradil eltroxine elyzol ena basan enasifar endoxan

0
0
0
0
Forum Giris Giris Üyeler Ekibimiz Arama
Toplam Forum: 69     ***     Toplam Konu: 30100     ***     Toplam Mesaj: 148193

Beni hatırla
Forum Anasayfa » EDEBİYAT / MAKALE / ŞİİR » MAKALELER » KEYFİNCE LÜGAT

önceki konu   diğer konu
6 okunmamış mesaj mevcut (Acik)
Gönderen
KEYFİNCE LÜGAT
1686 Mesaj -
DUYMAK: Kalbini duymayanlar Rabbini duymayanlar sýrasýna geçiyor.

YOLCU: Arkana bakma! Çýk git! Ne kadar da baðlýsýn bu dünyaya! Hepsi burada
kalacak.Cennetine yürü!

*
UÇMAK: Cömert ol, cömert! Hiçbir þey senin deðil.Çocukluðu býrak, býrak þu (kýs
kýs) kýsmayý. Sana-ille de- lazým olanlar belli. At þu fazlalýklarý! Bunca
yükle uçabilir misin!

*
YÜK: Dünyanýn yükünün ne olduðunu bilmeyenler, dünyanýn yükünü zayýf bellerine yük ederler.

*
YANLIÞ HESAP: Dünya bizi sýrtýnda taþýyacakken…biz sýrtlanmýþsak…

DEÐÝÞMEK: Kaç kelimen var? Kelimesiz olmaz. Git kelime biriktir.Her kelime/n/den sonra deðiþtiðini göreceksin.

*
CUMHURÝYET: Sen bir cumhuriyetsin. Sýnýrlarýný ve sinirlerini iyi muhafaza
et.Efsunkar bir hürriyetin olsun.

*
HÜRRÝYET: Söyleyeceklerin varsa söyle de…Sen bana karýþma, ben sana
karýþmayayým…Karýþmam sonra!

*
ÝLAN-I CEHALET: Ezberinde birkaç mýsra, birkaç cümle, mýrýldanacaðýn beste kýrýntýlarý var mý? "Yok!"sa "kýrýtýp" durma karþýmda! Git þurdan! "Cehalet Aða" ile yüz yüze kalmak istemiyorum. Git de adýný deðiþtir gel! Çok kolay deðil yalnýz;
ona göre! Ben mi? Bu cümleler de cehaletimi ilana yarýyor "benim." Yeter mi?

*
YAZMAK: Yazmak; cehaletin arttýðýný gösteren aynalardýr.

*
MUHTAÇ: Kapýný aç, kalbini aç; açlar sana muht/aç.

*
SEN: Kitabý okuduðun gibi kendini de oku;sen de bir kitapsýn.

*
GÜL/DÝKEN/DOST: Gülleri koklarken elinize diken battýðý olmuþtur. O zaman gülü kaldýrýp atýyor musunuz!Dostlarýnýz da öyle…öyle atamazsýnýz.

*
MÝSAFÝR: Dünya, sonsuz yolculukta bir nefesçik durak. Mola… Yayýlma,yayýlma!
Þimdi,birazdan,hemen,kaþla göz arasý,beklediðimiz/beklemediðimiz bir anda:
"Haydi!" diyecekler "Haydi!" Malýn mülkün, samur kürkün eteðinden
çekmediðinde… Ýþte o zaman anlayacaksýn:"Azýcýk aþým,kaygýsýz baþým."
sözünün özünü.

*
HALVET: Arada bir de olsa kendinle baþ baþa gelemiyor, kalamýyorsan…"Kendini
kendine dost kabul etmiyor musun yoksa?! Bunu arada kendine sor da bir öðren. Bana da haber ver!

*
ÖLÜMLÜ VE GURURLU: Karac'oðlan: "Üç derdim var birbirinden seçilmez:/Bir ayrýlýk, bir yoksulluk, bir ölüm." der. Zaman geçse de dertler ayný. Avunmaya çalýþma evinle, arabanla…Ayrýlýða,yoksulluða,ölüme bir çaren var mý? Yok! O zaman Nemrutluðu,deccallýðý býrak.Hem ölümlüsün hem de gururlu! Bu
ikisini nasýl yan yana getiriyorsun?Ciddi misin?

*
ÝÞÝMÝZ ALLAH'A KALMIÞ: Topraðý "nar" yapan deðilsen,ihtiyaçlarýn bitmiyorsa… secdeden baþka varacaðýn yer yok. Senin gücün de yok!Ýþimiz Allah'a kalmýþ. Ýyi ki O'na kalmýþ. O'na kalmayan iþler…kalýr. Hay'dan gelip Hu'ya gidiyoruz.Ne sandýn ya!

*
BESTE: Denize bakýp deniz;muma bakýp mum;yaðmura bakýp yaðmur
olamýyorsan… Yoksa bu âlemin rotasýnda,potasýnda deðil misin?Bu bestenin bir notasý da sensin. Notadan da öte sen bir bestesin. * (BU) SEVDA: Beter olsun bu sevda;yeter olmasýn.

*
HAYAT VE ÖLÜM: Hayatýn yoksa,ölümün de yoktur;hayatýn varsa, ölümün de yoktur!

*
BÝR ÖZÜR (DÝLEMESÝsevinçli Kusura bakmayýn alýþveriþ yapamayacaðým; yanýma kelimelerimi almayý unutmuþum da!

Ali Hakkoymaz

http://www.senaidemirci.net
Gönderen: 10.01.2008 - 14:52
Bu Mesaji Bildir   KaLBeNuR üyenin diger mesajlarini ara KaLBeNuR üyenin Profiline bak KaLBeNuR üyeye özel mesaj gönder KaLBeNuR üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Pozisyon - İmzalar göster
önceki konu   diğer konu

Mesajlar Gönderen Tarih
 KEYFİNCE LÜGAT
KaLBeNuR 10.01.2008 - 14:52
 keyfince lügat-2 "yoğun istek üzerine"
KaLBeNuR 12.01.2008 - 00:43
 KEYFİNCE LÜGAT
Ukab 12.01.2008 - 10:58
 KEYFİNCE LÜGAT-3
KaLBeNuR 19.01.2008 - 01:19
 RE: KEYFİNCE LÜGAT
hamide 26.01.2008 - 10:26
 KEYFİNCE LÜGAT
KaLBeNuR 26.01.2008 - 16:41

Lütfen Seçiniz:  
Şu an Yok üye ve 893 Misafir online. En son üyemiz: Didem_
2243 üye ile 29.03.2024 - 11:40 tarihinde en fazla ziyaretçi online oldu.

[Admin | Moderator | Kıdemli Üye | Üye]
Dogum Gününüzü Tebrik Ederiz    Doğum gününüzü tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu ömür dileriz:
dayi054 (64), ÝsmailEn.. (56), kibris (56), merickizmaz (51), RUYAM (36), yükselelektrik (54), selcukosman (48), Aycan (57), HuZuR_38 (45), babakadir (45), Cihan Ersoy (46), servet ekici (51), ayhan3867 (47), erhankaya351 (40), Kizmaz (51), EBRARALEYNA (47), erkan34 (51), efira (37), Sirac Barman (53), bedevi5 (65), Sadettin Dursun (41), cartime (55), S.Ekici (51), ALTUN (45), vus_lat (45), ayaza (38), drkdn (45), fetih60 (34), beko03 (76), talha türk&cced.. (33), dilara1 (26), asudetuba (43), struggle (42), Ayhan_Esad (41), nnur (47), YSBY (53), COLONEL (37), nazmi (47), umit535 (52), hsalma (42), ByAfatsum (36), nuretin (61), malkomxaa (42), salma (42)
Son 24 saatin aktif konuları - Top Üyeler
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 0.62318 saniyede açıldı   

Reklamlardan
RAVDA sitesi
hiçbir şekilde
sorumlu değildir.