budesonide generique plaquenil chloroquine lopinavir ritonavir chloroquine aldactone aldara aldipin alendron alesse aleve alges x algifor allegra allergodil allo 300 tablinen allo basan allopur altace alutan alzar amanol amaryl amilo basan amilorid comp amiloride hct amiodar amlo eco amlopin amlovasc amoxi basan amoxi cophar amoxi mepha amoxil amoximex anafranil sr anafranil antabus antabuse antalgit antamex antisacer antra antramups anvitoff apcalis oral jelly

0
0
0
0
Forum Giris Giris Üyeler Ekibimiz Arama
Toplam Forum: 69     ***     Toplam Konu: 30100     ***     Toplam Mesaj: 148193

Beni hatırla
Forum Anasayfa » K İ T A P / K Ü L T Ü R / S A N A T » TİYATRO / SİNEMA / SANAT / MEDİA » COCUKSU BIR OZLEM

önceki konu   diğer konu
3 okunmamış mesaj mevcut (Acik)
Sayfa (1): (1)
Gönderen
COCUKSU BIR OZLEM
251 Mesaj -
Yaþým 12 gece kondu mahallelerýnýn dar ve karanlýk sokaklarýndan evlerýn bahcelerýndeký yollardan gecerek geldýgým kapýnýn onunde býrkac dakka tereddutle kapýyý calýp ýcerý gýrýyorum ýcerý 20 25 kýsýlýk býr gurup genelde yaslarý ýlerlemýs sakallý ve baslarýnda takkelerle oturmuslar býraz sonraký seye hazýrlanýyorlar aralarýndaký en kucuk olarak gorduklerý bený býr baska gozle karsýlýyorlar herkesýn bakýslarý bana cebýmdeký takkemý cýkarýp basýma takýnca yuzlerdeký tebessum býraz daha artýyor....

býrýlerý beklenýyor gelene kadar ýcerdekýlerýn konusmalarý bende ýz býrakýrcasýna dýkkatýmý cekýyor kýmýlerý o gunku sýyasetýn ve ortamýn kotu sartlarýndan bahsederken bazýlarý namaz ve sunnetlerýn yanlýs algýlandýgýna dýkkat cekýyor býr konusma ozellýkle dýkkatýmý cekýyor yasý bayagý ýlerlemýs býrý gozlerý ýle bený ýsaret ederken bunlarý yetýstýrmek lazým bunlarýn ogrenmesý lazým býz bundan sonra ne yapabýlýrýzký dýkkatýmý ýyýce o konusmaya vermek ýsterken býrden konusmalar kesýlýyor ben merak ýcýndeyým acaba sonu nasýl gelecektý dýye ýcerý gýren o gun ordakýlere dýný sohbet vermeye gelen ve dýný býlgýsý bakýmýndan bazýlarýnýn sýh dedýgý býrý temýz yuzlu sakýn tavýrlar ve ona ayrýlan yerýne tevazu ýle oturup konusmaya baslýyor kelýmelerý o kadar duzenlý secýyorký ne anlattýgýnýn ve kýmlere anlttýgýnýn farkýnda dýnleyenler genelde dýný konuda cahýl ýnsanlar kulaktan duyma dýný yasayanlar kýtap okumak ýcýn zaman ayýrmamýs bulamaýs ýnsanlar ve yaslarý gecmýs kýmseler býr de ben 12 yasýnda býr cocuk konusmalar arasýnda benýmle ýlgýlendýgý bellý sozlerý sadece bana anlatýrgýbý o býseyler anlatýyor bense urkekve alýsýk olmadýgým býr ortamda cocuksu býr heyecanla dýnlýyorum cogu aklýmda kalmýyor cunku ben baska dusuncelere dalmýsým ýrkýnýp kendýme geldýgýmde zýkýr zamaný geldýgýný anlmýs býr sekýlde onlara eslýk edýyorum.....

saat gece yarýsýartýk býtmýs dagýlma zamaný o sahýs bený yanýna cagýrýp umarým bu yasta basladýgýn ve ayýrdýgýn bu zamný herzaman ayýrýrsýn dýyor ve bana gunluk yapmam gereken dualarve tevhýtlerý verýyor haftaya beklýyorum dýyor
karanlýklar arasýnda sokak kopeklerýnýnden urkerek eve varýyorum ve yattýgýmda býr garýp ruya sabah uyandýgýmda kendým yorumlamak ýstýyorum ama karýsýk býsey boyle ruyalarý paylasmak ýyý degýldýr dýye kulakdan dolma býlgýlerden dolayý anlatamýyorum kýmseye sonraký haftalarda devam eden bu gýdýp gelmelerým býr muddet sonra tesvýksýzlýkden dolayý cocuksu eglenceler ve karakutunun televýzyonun azýzlýgýne uguyor ve usengeclýkler vebýr onceký hafta gelmemelerýn hesabýný verme kaygýsýyla terk edýlýyor aradan gecen yýllarda býr turlu o eský lezzetlý sohbet ve zýkýrlerý bulamadým yas sýmdý otuz kusur ama aradabýr sohbetler o eský tadý vermýyor bana cocuk ken herseyden dahbý zevk alýyor ýnsan o yaslý adamýn sozlerýnýn devamýný yasarken ogrenýyorum asýl olan cocuklarýn ogrenýp devam ettýrýlmesýymýs......

RABBIM COCUKLAR KADAR TEMIZ VE IBADETLERIMIZDEN DE ONLARIN OYUNDAN ALDIGI ZEVKINI ALMAYI NASIP ETSIN

OKUYANLARDAN ALLAH RAZI OLSUN SELAM VE DUA ILE
Gönderen: 28.12.2007 - 11:23
Bu Mesaji Bildir   farandag üyenin diger mesajlarini ara farandag üyenin Profiline bak farandag üyeye özel mesaj gönder farandag üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Maksat kelam olsun su an offline Maksat kelam olsun  
1463 Mesaj -
RABBIM COCUKLAR KADAR TEMIZ VE IBADETLERIMIZDEN DE ONLARIN OYUNDAN

ALDIGI ZEVKINI ALMAYI NASIP ETSIN.......

:(ağlarağlar Amin kardeþim amin....ALLAH'u teala sendende razý olsun inþallahurahman

bizimle böyle nadide hatýraný paylaþtýðýn için tþk ederim...gül

selam ve dua ile...
Gönderen: 28.12.2007 - 17:17
Bu Mesaji Bildir   Maksat kelam olsun üyenin diger mesajlarini ara Maksat kelam olsun üyenin Profiline bak Maksat kelam olsun üyeye özel mesaj gönder Maksat kelam olsun üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
sonsuzluk38 su an offline sonsuzluk38  
1 Mesaj
çok güzel bir paylaþým idi kardeþ allah razýolsun
Gönderen: 29.12.2008 - 13:24
Bu Mesaji Bildir   sonsuzluk38 üyenin diger mesajlarini ara sonsuzluk38 üyenin Profiline bak sonsuzluk38 üyeye özel mesaj gönder sonsuzluk38 üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Pozisyon - İmzalar göster
Sayfa (1): (1)
önceki konu   diğer konu

Lütfen Seçiniz:  
Şu an Yok üye ve 800 Misafir online. En son üyemiz: Didem_
2243 üye ile 29.03.2024 - 11:40 tarihinde en fazla ziyaretçi online oldu.

[Admin | Moderator | Kıdemli Üye | Üye]
Dogum Gününüzü Tebrik Ederiz    Doğum gününüzü tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu ömür dileriz:
gocmenkuslar (56), fatihalperen (40), cumababa (64), osman karaca (59), selim444 (33), furkan2005 (44), sena_66 (56), sebo1963 (61), manolya (59), sertkaya (54), sofigardas (44), MEHMET_1960 (64), dursun ali (68), cepkamil (51), romen (42), selim_wien (42), awsaroglu (49), tekin58 (59), sahabegulu (47), hintavi (47), sivassporlu (38), hakký özka.. (59), Hayriye Esra (38), eylem (49), nurdane_unlu (58), tüncay (46), uzaktaki (48), Goblin (37), aliyasar (60), ozturk yasin (61), iborrr (59), Elbistan (44), s_a_r_a_ (36), HABÝBE (39), sefaiscan20 (35), YAKAMOZ42 (44), p_rens (69), metin007 (47), P_kardes (51), mehmetturkmen (46), Bayramalptekin (60), sitemkar (44), ATEKER (51), muco_15 (39), hicran (37), beyondvision (38), Konyali_Yakup (38), Hayat-i (55), Ece (38), Meviza29 (51), meaksa (39), Pfantom (63), INCE (52), musab27 (46), vuslaterimi (39), nisa06 (53), nisan3aknur (49), KabirYolcusu (40), ates_2001 (40), Gundepster (44), BiLMARUF (51), haroun66 (38), benmuzo27 (46), ahmet349 (39), O NA KAVUÞMAK (37), kadir_1818 (49), kadir_kadir (49), siblako (51), kökan (51), ünsal (46), hasanözen (54), y-o-l-c-u (45), EFSANE35 (50), nbalâ has.. (32), yusufla (45), tomi56 (34), yavuzselim (48), huseyin22 (50), insanlýk.. (36), code10 (49), Barbaros tas (65), mahinur40 (49), kerbela_ (38), furkan71 (53), macfurkan (48), Atomcan (49), bukey musab (39), benlikolmas&yac.. (37), serdaroglu1 (79), comert_harun (39), Musabbukey (39), rduman07 (39), erolxyz (46), prenses82 (42), mErVe.. (38), sakinliman (57), sofi180 (38), msene (50), yavuz1d (42), Muhammed74 (50), travaci (51)
Son 24 saatin aktif konuları - Top Üyeler
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 0.58067 saniyede açıldı   

Reklamlardan
RAVDA sitesi
hiçbir şekilde
sorumlu değildir.