budesonide generique luvox kamagra generique luvox fluvoxamine cordarone coreg coridil corpamil corprilin corpriretic corticotherapique cosaar plus cotrim coumadin cozaar crestor crixivan cyclogyl cycrin cyklokapron cymbalta cytotec cytoxan dalacin c dalacin t dalacin v danatrol danocrine daonil deflamat deltasone demadex demolaxin dentomycine depakine chrono depakine depakote depo provera dermestril dermovate deroxat desogen desoren desyrel detrol la

0
0
0
0
Forum Giris Giris Üyeler Ekibimiz Arama
Toplam Forum: 69     ***     Toplam Konu: 30100     ***     Toplam Mesaj: 148193

Beni hatırla
Forum Anasayfa » A I L E / E Ğ İ T İ M / S A Ğ L I K » SAĞLIK & SPOR » Organlar da Konuşur..

önceki konu   diğer konu
3 okunmamış mesaj mevcut (Acik)
Sayfa (1): (1)
Gönderen
Organlar da Konuşur..
365 Mesaj -
Artýk dayanamýyorum, dedi göz. Günde altý-yedi saat TV seyrediyor. TV’-den gelen radyasyon retina tabakamdaki koni hücrelerini mahvetti. Ya kirpiklerim, yýkanmadýðýndan mikroplarla doldu, arpacýk hastalýðýna teslim oldum.

Kulak lâfa girdi.

-Ya ben? Þehrin gürültüsü yetmiyormuþ gibi 100 desibelin üzerindeki metalik gýcýrtýlarla titreþmekten genç yaþta ihtiyarladým. Oysa zarým, orta kulak kemikçiklerim ve korti organým 20-60 desibele ayarlý. Direnecek gücüm kalmadý.

Kýsýk kýsýk öksürükler arasýnda akciðerlerin homurtusu duyuldu:

-Bir de bana sorun arkadaþlar halimi. Sahibimiz günde iki paket sigara içiyor. Ýncecik nazik zarlarla yapýlmýþ alveollerim, soba borusu gibi simsiyah kurumlarla kaplandý. Nefes alamýyorum, boðulmak üzereyim.

Yanýk kokularý sala sala deri geldi:

-Ah kardeþlerim, ya benim derdim. Güzellik uðruna her yaz kýzgýn güneþlerin altýnda saatlerce kavruluyorum, neredeyse kansere yakalanacaðým.

Dil söylenmeye baþladý:

-Yedikleri, içtikleri þeyleri hiç sormayýn. En asitli koladan, bin bir çeþit alkollü içkiye kadar beni mahvedecek ve sizleri de öldürecek ne varsa içiyor. Üstelik abur-cubur yiyip komþum diþleri de fýrçalamýyor bile. Bakteri yuvasýna döndük. Kokuyoruz.

Kaþýna kaþýna ayaklar lâfa girdi:

-Bütün gün üzerimde þiþman birini taþýmak ne demek, bana sorun. Üstelik týrnaklarým yýkanmadýðýndan pislik ve mikrop dolu. Mantar hastalýðý çekiyorum. Kaþýnmaktan yara bere içinde kaldým. Yeter artýk.

Beyin konuþmalara katýldý:

-Tefekkür için, Yaratan’ý (cc) bulmak, tanýmak için, O’nun rahmetini, þefkatini, güzelliðini ve diðer isimlerini, kâinatta harf harf söküp okumak için yaratýlmýþtým. Sizler de bana bu konuda yardýmcý olacaktýnýz. Oysaki yalana, düzenbazlýða, kurnazlýklarla haram yollarda menfaat peþinde koþmaya harcandým. Hakkýmý istiyorum.

En sonunda kalp, manevî boyutuyla birlikte, aðýr aðýr adýmlarla yanlarýna geldi:

-Hepiniz haklýsýnýz. Ama bir de beni dinleyin. Ben manevî yönümle, sonsuza kanatlanýp uçmak için yaratýldým. Rabbimize aþýk olmak için varým. Bunun için kâinatý, Yaratan’dan dolayý her þeyiyle sevebilecek kapasitedeyim. Yaratan’a kul olma makamýnýn baþýnda ben gelirim. Ben bir çekirdeðim. Büyüyüp kocaman bir aðaç olabilirdim ki o aðacýn kökü iman, gövdesi sevgi, meyvesi Yaratan’a kul olmaktýr. Bir de þu halime bakýn. Mala, mülke, cismanî zevklere harcandým. Kula kul oldum. Yalancý sevdalarýn peþinde periþan oldum. Maddî boyutumda ise, yanlýþ beslenme, sigara ve tembellik yüzünden koroner damarlarým týkandý, artýk yaþamak istemiyorum.

Bütün organlar ayaklanmýþtý, sesleri giderek yükseliyordu ki pürtelaþ önsezi koþarak geldi.

-Arkadaþlar, koca bir kâinat dolusu kýzgýn kalabalýk buraya doðru geliyor. Aralarýnda kimler yok ki? Etini, sütünü veren koyundan, bir kilo bal için on binlerce çiçek dolaþan arýya, fotosentezle çamurlu bir suyu bir bir kimyevî iþlemden geçirip elma, incir, üzüm yapan aðaçlara, bir lâmba gibi hiç durmadan yanarak dünyayý aydýnlatan güneþe kadar, karýncadan yýldýzlara bütün varlýklar bir ordu gibi buraya geliyorlar. Kýzgýn ve öfkeli, haklarýný almak için geliyorlar. Bize katýlacaklarmýþ.

Bu haber üzerine bütün organlar sahiplerini Rablerine (cc) þikâyete karar vermiþti ki yollarýný gözleri yaþlarla dolu ümit kesiverdi.

-Durun kardeþlerim. Biraz daha sabredelim. Þikâyetimizi geleceði kesin olan Âhiret gününe saklayalým. Belki bu süre içinde sahibimiz piþman olur, kul olduðunu hatýrlar, Müslümanca yaþayýp tövbe eder.

Evet, bu hikâyenin sonu nasýl biter bilinmez, ama bilinen bir þey varsa o da hepimizin verilen nimetlerden teker teker sorulacaðý.
Gönderen: 09.11.2007 - 18:45
Bu Mesaji Bildir   mev@ üyenin diger mesajlarini ara mev@ üyenin Profiline bak mev@ üyeye özel mesaj gönder mev@ üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
safak_vakti su an offline safak_vakti  
169 Mesaj -
Allah Razı Olsun

cok guzel bir anlatimdi.yuce rabbim Ölmeden Ônce tevbe eden,tovbesininden kabul edilen kullarindan eylesin insaallah
Gönderen: 09.11.2007 - 19:12
Bu Mesaji Bildir   safak_vakti üyenin diger mesajlarini ara safak_vakti üyenin Profiline bak safak_vakti üyeye özel mesaj gönder safak_vakti üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
mev@ su an offline mev@  
365 Mesaj -
Allah Razı Olsun
katýlýmýn icin cok tþkr bacim selam ve dua ile inþ
Gönderen: 10.11.2007 - 00:49
Bu Mesaji Bildir   mev@ üyenin diger mesajlarini ara mev@ üyenin Profiline bak mev@ üyeye özel mesaj gönder mev@ üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Pozisyon - İmzalar göster
Sayfa (1): (1)
önceki konu   diğer konu

Lütfen Seçiniz:  
Şu an Yok üye ve 787 Misafir online. En son üyemiz: Didem_
2243 üye ile 29.03.2024 - 11:40 tarihinde en fazla ziyaretçi online oldu.

[Admin | Moderator | Kıdemli Üye | Üye]
Dogum Gününüzü Tebrik Ederiz    Doğum gününüzü tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu ömür dileriz:
osman12 (77), vahvah71 (53), ssercan (50), sabr_yolcusu (56), Yorumsuz_91 (33), Asya6666 (62), angel (42), cankalemdar (39), meltem6666 (59), MeCaL (56), emiremre (44), ozdalomer (53), ayþeayd&#2.. (40), talha_34 (47), mhammettelo (43), leto18 (59), sinepuryan (42), Yalnizlik (39), BATAKLIK60 (55), kamil33 (54), hmfatih (62), Soldat34 (54), MrVoLKaN (37), yusuf kuyu (44), Yusuf_Adiyaman (53), farfarlone (41), Osman_20 (39), yunusemre_56 (58), eminecanersoy (46), eren.06 (60), tugba1986 (38), tanerok (41), MAHMUT2005 (48), musbaba18 (41), Bahar38 (40), ehhan ünlü (37), ard75 (68), ofliayhan61 (54), osman42 (45), enver66 (40), ayten66 (36), adem2007 (57), uludag64 (60), kadir ibraimi (35), Hace Türkistan (52), tufan03 (48), hasimpakirbaba (48), kuscu (60), ONUR45 (41), Allah_Asigi (41), _Hilal_ (40), aydin_yilmaz (42), cemil_keskin (64), cesurkagan (37)
Son 24 saatin aktif konuları - Top Üyeler
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 0.56869 saniyede açıldı   

Reklamlardan
RAVDA sitesi
hiçbir şekilde
sorumlu değildir.