ivermektin generique stromectol ivermectine lopinavir ritonavir ivermectine apranax aprovel aralen arava arcocillin arcoxia aricept arilin arimidex aristocort artane arthrotec artofen asacol asasantine asmaxen at 10 atarax atenil ateno basan comp ateno basan atesifar athrofen atridox atrovent augmentin avalide avana avapro avelox aventyl aviral avodart aygestin azaimun azarek azelex aziclav azulfidine bactrim basiron

0
0
0
0
Forum Giris Giris Üyeler Ekibimiz Arama
Toplam Forum: 69     ***     Toplam Konu: 30100     ***     Toplam Mesaj: 148193

Beni hatırla
Forum Anasayfa » TARİH / SİYASET / EKONOMİ » TÜRKİYE VE DÜNYADA SİYASET » Refah-Yol'un 1997 deki Icraatleri..

önceki konu   diğer konu
7 okunmamış mesaj mevcut (Acik)
Sayfa (1): (1)
Gönderen
BayrakliSaadet su an offline BayrakliSaadet  
Refah-Yol'un 1997 deki Icraatleri..
36 Mesaj -
Mademki icraat istiyorsunuz alin buyrun.. 11 ayda yaptigimiz tum icraatler.. Sizin daha 5 yildir yapamadiginiz icraatler sevinçli

1- 1996 yýlý sonunda 20 milyar dolar olmasý beklenen bütçe açýðý 15 milyar dolara, 45 milyar dolar olmasý beklenen iç borç ise 22 milyar dolara düþürüldü.

2- Refah-Yol hükümeti, hükümeti devraldýðýnda % 76’lar seviyesinde olan repo oraný, Þubat 1997 tarihinde % 50’ler seviyesine çekildi, fark % 26’dýr.

3- % 170 seviyelerinde devralýnan hazine borçlanma faizi, Þubat 1997 tarihinde % 83’ler seviyesine düþürüldü, fark % 87’dir.

4- Enflasyonla mücadelede büyük baþarýlara imza atýldý. Zira, toplumun tüm gelir gruplarýna enflasyon üzerinde 40-50 puanlýk bir reel gelir saðlanmýþtýr.

5- 28 Haziran 1996 tarihinde 550 puan olan borsa endeksi, Þubat 1997’de 1700 puana yükseltilerek rekor kýrýldý. 54. hükümet 26 Haziran 1996 tarihinde kurulmuþtu.

6- Kaynak paketlerden Ocak 1997 itibariyle 11,78 milyar dolar, Nisan 1997 itibariyle 13,33 milyar dolar bir gelir saðlandý. Yani, toplam 25,11 milyar dolar zamsýz, vergisiz bir gelirin havuza aktarýlmasý saðlandý.

7- 1995 tarihinde iþbaþýnda bulunan 53. hükümet döneminde bütçeden tarýmý desteklemek için ayrýlan pay sadece 19 trilyon iken, 1996 yýlý içinse önceki hükümet tarafýndan öngörülen destekleme fonu sadece 38 trilyon TL idi. Refah-Yol, 1996 yýlý ikinci yarýda yaptýðý hamle ile 1996’daki desteklemeyi, 60 trilyon TL’ye çýkardýðý gibi, 1997 yýlý içinde de 95 trilyona yükseltti. Aradaki fark 57 trilyona ulaþtý.

8- TMO 1995 yýlýnda 48 milyon dolarlýk hububat alýmý yaptýðý halde, sayýn Erbakan’ýn baþbakaný olduðu 54. hükümet 329 milyon dolarlýk alým yaparak, köylüye 7 misli fazla para ödemek suretiyle yüzünü güldürmüþtür.

9- Köylülere % 50 gübre sübvansiyonunun alýmda derhal ödenmesi esasý getirildi. Ayrýca, gübre alýmýnda formaliteler azaltýldý.

10- Et ithalindeki fon, önce % 3’ten % 30’a çýkarýldý. Daha sonra da canlý hayvan ve et ithalatý yasaklandý. Böylece hayvancýlýk sektörü korunmuþ oldu.

11- Bað-Kur emeklilerinin maaþlarý % 300 artýrýldý.

12- Esnafa verilen krediler 1996’nýn ikinci yarýsýnda 57 trilyondan, 80 trilyon YTL’ye çýkarýldý. Yani, 53. hükümette 57 trilyon olan esnaf kredisi, 54. hükümette 80 trilyona çýkartýldý. Fark, 23 trilyon.

13- 54. hükümet döneminde fýndýk üreticisine, buðday üreticisine, pancar üreticisine en yüksek taban fiyatlarý verildi. Bugüne kadar bu rekorlar kýrýlamadý.

14- Fon kredisi imkaný tanýnan teþvik belgesi verilmeye baþlandý. Böylece, fon kredisinden yararlanmak üzere 8036 KOBÝ sahibi müracaatta bulundu. 2.5 trilyon TL kredi kullanýma açýldý.

15- Asgari ücrette % 100’den fazla artýþ saðlandý.

16- Refah-Yol döneminde memurlara % 102.5 maaþ zammý yapýldý. O yýl enflasyon oraný % 65 olarak gerçekleþmiþti. Buna göre memurun alým gücü % 37.5 kadar artýrýlmýþtý.

17- 54. hükümet Refah-Yol 1996 tarihinde asgari ücreti 210 dolar olarak tespit etmiþ ve iþçilere o güne kadar verilen en yüksek asgari ücreti ödemiþtir.

18- Kamu toplu iþ sözleþmeleri ilk defa Refah-Yol döneminde, 3 ay gibi kýsa bir zamanda saðlandý. Kamu kesimi ortalama giydirilmiþ aylýk ücretlerinde büyük bir artýþ saðlanarak, ücretler 50 milyon TL’den, 107 milyon TL’ye, dolar bazýnda 655 dolardan, 993 dolara çýkartýldý.

19- Bütçeden Bað-Kur emeklilerine 866 milyar TL, memur emeklilerine 985 milyar TL ve iþçi emeklilerine de onlarý maðdur edemeyecek derecede destek saðlandý.

20- Emeklilerin maaþlarýnda enflasyonun üstünde % 51 reel artýþ saðlandý.

21- Sosyal Yardýmlaþma ve Dayanýþma Teþvik Fonunun bütün geliri ilk defa kanunun maksadýna uygun þekilde yoksullara tahsis edildi.

22- Körfez savaþý sonrasý Irak’a uygulanan ambargo sonucu kapalý tutulan “Kerkük-Yumurtalýk” boru hattý, Amerika’nýn tehditlerine raðmen, 54. Refah-Yol hükümetinin gayretleriyle açtýrýldý. Ekonomiye büyük katký saðlandý.

23- 50 yýldan beri ilk defa 1997 tarihinde denk bütçe yapýlabildi. Bu Refah-Yol hükümetinin övünülecek baþarýsýdýr.

24- 1997 yýlý bütçesinde yatýrýmlar toplam ve reel olarak 20 yýldan beri ilk defa % 40 artýrýldý. Böylece devlet yatýrým ve kalkýnma yapabilen bir devlet haline getirildi.

25- Bedelsiz ithalatla bütçeye 1.5 milyar marklýk ek gelir saðlandý.

26- 54. hükümet döneminden önceki hükümetlerde sadece Ýstanbul dükalýðýna ve dönme diktasýna sunulan kredi ve teþvik imkanlarý, onlarýn ellerinden alýnarak Anadolu’nun kalkýnmasýna, yerli ve milli sanayinin oluþmasýna aktarýldý.

27- Bütün bu iþler yapýlýrken yeni zam ve vergiler konmadý.

28- Arsýzlarýn hortumlarý kesildi. Paralar oluþturulan havuza aktarýldý.

29- ABD, Ýngiltere, Ýtalya, Fransa, Japonya, Kanada, Almanya’nýn oluþturduðu G-7’lerin karþýsýnda, Türkiye, Ýran, Pakistan, Bangladeþ, Endonezya, Malezya, Mýsýr ve Nijerya’yý içine alan G-8’ler kuruldu. Bu bir nevi Ýslam ekseninin yeniden oluþmasý demekti. (14.6.1997 – Çýraðan.)

30- Refah-Yol döneminde denk bütçe yapýldý. Faize ödenmesi gereken miktarlar, bir evvelki yýlýn 18.5 milyar dolarýna mukabil, 12 milyar dolara indirildi. Fark, 6.5 milyar dolar.

31- Devletin arazileri sermayedarlara satýlmaktan kurtuldu.

32- Özel bankalarýn devletten uzun vadeli düþük faizli borç alýp, bu parayý devlete yüksek faizle ve kýsa vadeli olarak satmasýnýn önüne geçildi. Böylece katrilyonluk korkunç kazançlar devletin kasasýnda kaldý.

33- Eþel-Mobil sistemi getirilerek, memur ve iþçilerin maaþ zamlarý otomatiðe baðlanmýþ ve onlarýn enflasyon nispetinde maaþlarý otomatik olarak zamlanmýþtýr.

34- Ýlki 1961, en sonu da 2004 yýlýný ihtiva eden IMF’nin stand-by anlaþmalarý, Necmettin Erbakan hariç kurulan hükümetlerin Baþbakanlarý –ki Erdoðan da buna dahildir- tarafýndan imzalanarak, bir nevi milli ekonomi terk edilmiþ ve IMF ekonomisine teslim olmuþlardýr. Toplam 19 stand-by anlaþmasý imzalanmýþtýr.

Görüldüðü gibi, 54. hükümetin Baþbakaný muhterem Necmettin Erbakan cumhuriyet tarihinde görülmemiþ büyük icraatlara imza atmýþtýr. Böyle bir hükümet iç ve dýþ mihraklarýn iþine gelmedi. 28 Þubat post-modern darbesi ile iktidardan uzaklaþtýrýldý. Vurguncularýn, soyguncularýn, arsýzlarýn, hýrsýzlarýn yeniden at oynatmalarý dönemine geçildi. Oysa, Refah-Yol hükümeti rantiye ve faizden kesip, elde ettiði paralarý çiftçi, köylü, memur, iþçi, esnaf ve emekliye vererek, herkesin yüzünü güldürmüþtür. Bilmem anlatabildim mi ?
Gönderen: 29.04.2007 - 12:45
Bu Mesaji Bildir   BayrakliSaadet üyenin diger mesajlarini ara BayrakliSaadet üyenin Profiline bak BayrakliSaadet üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
36 Mesaj -
1970-1980 dönemlerinde Milli Görüþ'ün o dönemki temsilcisi olan
Milli Selamet Partisinin Ahlakla ve Maneviyatla ilgili yaptýðý hizmetleri:

1-Elli iki tanesi Süleyman Demirel hükümeti tarafýndan kapatýlan orta kýsýmlarýný yeniden devreye koymak üzere tam 300 tane Ýmam-Hatip okulu'nun açýlmasý.Bu hizmetin büyüklüðünü þundan anlýyoruz; Cumhuriyet tarihi boyunca 50 yýlda 50 tane, MSP döneminde sadece 3 yýlda 300 tane Ýmam-Hatip okulu açýlmýþtýr.

2-Ýmam-Hatip okulu mezunlarýnýn üniversitelere girmelerini saðlamasý...BU sebeple Ýmam-Hatip çýkýþlý yüzbinlerce dürüst rüþvet almayan, rüþvet vermeyen avukat, doktor, mühendis, polis, öðretmen, memleket ve millete hizmet etmektedir.

3-Ýmam-Hatip okulu mezunu öðretmenlerin ilkokullarda Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi dersi öðretmeni olmalarýnýn saðlanmasý.

4-Bütün okullara Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi derslerinin Ortaokul ve Liselerde Ýlahiyat mezunlarýnca okutulmasý talimle þart koþulmuþtur.

5-1976-1977 ders yýlý baþýndan itibaren ilk, orta ve liselerde bütün ders kitaplarýnýn yeniden yazýlmasýnýn Bakanlar Kurulunca karar baðlanmasý.

6-Mýsýr, Suudi Arabistan gibi Müslüman ülkelerde okuyanlarýn diplomalarýnýn Türkiye'de geçerli sayýlmasý...

7-Müstehcen neþriyatla ve ahlaka aykýrý yayýnlarla mücadele kanunun çýkartýlmasý, adalaet ve Ýçiþleri Bakanlýklarýnca ciddiyetle uygulanmasý.

8-Vakýf mallarýnýn yaðmalanmasýna son verilmesi, vakýflarca 500'e yakýn camiinin yeniden restore edilmesi, vakýf gelirlerinin üç-dört misline çýkarýlmasý, vakýf aþevlerinden yedirilen yoksullarýn sayýsýnýn artýrýlmasý ve 5000 kadar ama, sakat ve sahipsiz insana vakýflardan maaþ baðlanmasý...

9-Risale-i Nur gibi dini, ilmi ve ahlaki eserlerin okutulmasýna konulan yasaklarýn kaldýrýlmasý.

10-Kur'an kurslarýnýn yapýlmasý, yaþatýlmasý için cumhuriyet tarihinde ilk defa bütçeden ödenek ayrýlmasý ve 3000'den fazla Kur'an Kursu'nun açýlmasý.

11-Din görevlilerinin meslek içi eðitimi için 7 tane Bölge Eðitim Merkezi'nin kurulmasý.

12-Fahri olarak görev yapan din görevlilerine kadro verilmesi.

13-MSP'nin hükümet ortaðý olduðu dönemde baþörtüsü zulmüne mani olunmasý ve bu sebeple hiç bir kýz öðrenciye zulüm yapýlmamasý.

14-MSP-CHP koalisyonu döneminde Milli Eðitim Bakanlýðý CHP'ye verilmiþti.Bakan ise MUstafa Üstündað idi. BU bakanlýk tarafýndan baþörtüsü ile okullara girilmesini yasaklayan bir tamim yazýlýyor. Ancak bu tamimi haber alan Erbakan harekete geçiyor ve tamimin uygulanmasýný durdurtuyor. Konuyla ilgili dönemin Milli Eðitim Bakaný Hoca'ya ricacý bir usulle þöyle diyor:

"Hocam okullara baþörtüsü ile girilmesini yasaklamak için bir genel müdürmüzün yazdýðý tamimden, emin olun benim haberim olmamýþtý. Ben bunu sonradan öðrendim ve derhal tamimin yayýnlanmasýný durdurdum. Nolur milletvekilleriniz beni baðýþlasýnlar, müsade ederseniz grup toplantýnýza katýlayým hadisenin böyle cereyan ettiðini kendim açýklayayým.Lütfen bana kýzmayýnýz onlar da kýzmasýnlar. Eðer bunun dýþýnda bakanlýðýmla ilgili istekleriniz varsa yerine getirmeye hazýrým.Örneðin Din Eðitimi Genel Müdürlüðünde isabetsiz tayinlerimiz olmuþsa bize liste verin düzeltelim."

CHP'den Mustafa Üstündað (1974-Milli Eðitim Bakanýgöz kırpma

Kaynak: Savunan Adam- Sebahaddin Uçar- Yasin Yayýnevi- Fatih/Ýst
Gönderen: 29.04.2007 - 14:38
Bu Mesaji Bildir   BayrakliSaadet üyenin diger mesajlarini ara BayrakliSaadet üyenin Profiline bak BayrakliSaadet üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
3. Hanedar su an offline 3. Hanedar  
419 Mesaj -
Sagolasin Melih Abi Allah senden razi olsun, su beyni yikanmislara en iyi cevabi sen verdin
bakalim simdi ne diyecekler
aslinda biliyorum
iftiradir dicekler, abarttiniz dicekler, zaten baska ne beklenirki onlardan? Kuru Kuru yalanlarla AKP'yi korumaya çalisiyolar

Onlari birakalim kendi haline, öyle bilmeden konusanlara bise demek istiyorum...bu sabah bana bi kaç hakaret etmisler, vaktim yoktu cevabi veremedim ama simdi alacaklar ins.:

"Lekum dinikum Veliyediin"
"Sizin dininiz size, bizim dinimiz bizedir" (Kafirun suresi son ayet)

Hasya ve Altec, bizim dinimiz bize sizin dininiz sizedir
Bizim dinimiz Seriat yolundan geçer
Bizim dinimiz 1400 sene önce neyse, simdi de o
Bizim Görüsümüz, Seriat yolundan yürüyor
Bizim Partimiz, Seriat'i getirmek istiyor
===> yani anliyacagin bizim görüsümüz DOGRU olan SERIAT GÖRÜSÜDÜR

AKP'ye gelince, bi kere AKP'nin SERIAT ile alakasi yok..AKP için önemli olan Seriat degilki zaten
AB ve ABD önemli olan..Kölesi olmussun YAZIK!!

Bakin ben (biz) burda kim dinini daha iyi yasiyor belirliyemeyiz, bunu Sadece Allah (cc) bilir
Ama GÖRÜS olarak bizim görüsümüz EN dogrusudur diyoruz
çünkü bizim görüsümüzde, Kur'an 'da neler yaziyosa, Hadis'lerde neler yaziyosa, onlarin HEPSI vardir
diger 'Toplum' larin hep bi eksigi vardir

NURcular Siyasete hayir der..çok yazik buna karsi bi hadis aktarayim, bu konu (SIYASET) hakkinda Peygamber efendimiz (S.a.V) sunu söylemis: "Bu kavram (Siyaset) ve iman, Halki dünya ve ahirette kurtaran 2 unsurdur" ===> yani anliyacagimiz bu toplum çok buyuk bi hatada
SULOcular yazin Yatsiyi kilmaz, buyuk sirke girerler, hatta dinden bile çikmislar diyebiliriz (Allahin emrettigi bi namaz olan Yatsi namazi inkar ediyolar==>müslümanlikdan çikmis oluyolar)
diger toplumlarin çogu SIYASETe girmiyolar, kendi haline, OT gibi yasiyolar..

SIZE gelince..siz Siyasete giriyosunuz amma..MÜSLÜMANLIGI dogru temsil edemiyosunuz
yani eger bi Müslüman basbakan (Erdogan) 5 senede Borçlarimizi bu kadar arttirir sa, borçlu ölenlerin halini bilmiyodur demektir
Eger faiz bu kadar arttiysa, Kur'andaki o güzelim ayetleri anlamamistir demektir

BIZ niye Erbakan'i seviyoruz??
çünkü Kur'an daki tüm ayetleri hayatinda uyguluyor ve bize uygulattiriyor
Faizi durduruyor, herkese Adaletli davraniyor, müslüman okullar (Imam Hatipler) açiyor, Din görevlilerin islerini kolaylastiriyor, Müslümanlari BIRlestirmeye çalisiyor (D-8)....ve birçok seyler
Simdi bakalim bunlarin hangisine iftiradir diyeceksiniz

ya siz ilk önce Erdoganin Müslümanlari BIRlestirmek için yaptigi bir seyi gösterin yaa,
Islam adina yaptigi baska biseyi de gösterin
öyle konuyu degistirip degistirip kafami sisirtmeyin
sadece neler yapmis onu söyleyin

Borçlari mi azaltmis??
Basörtüsü özgürmü??
Issizlik azaldimi??
Vergiler azaldimi??
Imam Hatipler açildimi??

Bu sorularin cevabi belli, hepsi HAYIR
hadi inkar edin, gösterin bakalim
Su sorularla ilgili yaptigi hayirli bi isi gösterin bana...
yani ben sizi anliyamiyorum
Islam için neredeyse hiçbir sey yapmayan bi adami destekliyosunuz...bide Islami temsil ediyoruz diye geçiniyonuz..
Yazik!!!
Allah size dogru yolu bulmayi nasip etsin...(Amiin!)

Mesaj 2 kez düzenlendi. En son 3. Hanedar tarafından, 29.04.2007 - 17:54 tarihinde.
Gönderen: 29.04.2007 - 17:48
Bu Mesaji Bildir   3. Hanedar üyenin diger mesajlarini ara 3. Hanedar üyenin Profiline bak 3. Hanedar üyeye özel mesaj gönder 3. Hanedar üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
36 Mesaj -
Allah cc razý olsun..
Gönderen: 29.04.2007 - 18:31
hasrett_55 su an offline hasrett_55  
esselamün aleyküm
1 Mesaj
allah c.c. rasý olsun
mili görüs türkiyenin tek kurtulusu
rabbim hidayet versin
milli görüþ gömleðini çýkarýnlara
Gönderen: 29.04.2007 - 18:44
Bu Mesaji Bildir   hasrett_55 üyenin diger mesajlarini ara hasrett_55 üyenin Profiline bak hasrett_55 üyeye özel mesaj gönder hasrett_55 üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
vatan1 su an offline vatan1  
26 Mesaj -
allah razý olsun bayraklý kardeþim.ama insanlar hala doðrularý görmüyorlar
Gönderen: 29.04.2007 - 18:52
Bu Mesaji Bildir   vatan1 üyenin diger mesajlarini ara vatan1 üyenin Profiline bak vatan1 üyeye özel mesaj gönder vatan1 üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
3. Hanedar su an offline 3. Hanedar  
419 Mesaj -
Maalesef napalim, Allah onlara da DOGRU YOLU bulmayi nasip etsin...
Gönderen: 30.04.2007 - 00:30
Bu Mesaji Bildir   3. Hanedar üyenin diger mesajlarini ara 3. Hanedar üyenin Profiline bak 3. Hanedar üyeye özel mesaj gönder 3. Hanedar üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Pozisyon - İmzalar göster
Sayfa (1): (1)
önceki konu   diğer konu

Lütfen Seçiniz:  
Şu an Yok üye ve 775 Misafir online. En son üyemiz: Didem_
2243 üye ile 29.03.2024 - 11:40 tarihinde en fazla ziyaretçi online oldu.

[Admin | Moderator | Kıdemli Üye | Üye]
Dogum Gününüzü Tebrik Ederiz    Doğum gününüzü tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu ömür dileriz:
kilimlili67 (47), EnToRia (39), cihankarasan (56), rahmali (60), beyazyol (44), hmurat (50), Sweet-Bircan (31), calinan_kalp (43), bobmalley (34), kerim71 (50), talip-ibrahim (38), kan-ka (50), behlül72 (52), n.nakla61 (40), yasinbirel80 (44), zuhre yildirim (44), SnNmMc (37), tarik82 (42), akin123 (37), MertTurk (43), *hira* (35), zaferburgu (49), mademney (42), esli (61), sipahii (43), gokhan (46), ISLAM_GUNESI (40), veteriner54 (42), meryem03 (40), engino (46), yol_cu (42), koyuncu339 (39), fizikcimrt (49), fgdibo (36), salem (46)
Son 24 saatin aktif konuları - Top Üyeler
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 0.57319 saniyede açıldı   

Reklamlardan
RAVDA sitesi
hiçbir şekilde
sorumlu değildir.