ivermectine generique kaletra kaletra lopinavir ritonavir ivermektine voltaren votum plus votum vytorin wellbutrin sr xatral xeloda xenical xylocaine yasmin yasminelle yaz zanaflex zantac zantic zebeta zeffix zenegra zentel zestoretic zestril zetia ziac ziagen zilutrol zinacef zinat zithromax dispersible zithromax zocor zofran zoloft zorotop zovirax zurcal zyloprim zyprexa zyrtec zyvox zyvoxid

0
0
0
0
Forum Giris Giris Üyeler Ekibimiz Arama
Toplam Forum: 69     ***     Toplam Konu: 30100     ***     Toplam Mesaj: 148193

Beni hatırla
Forum Anasayfa » DİĞER KONULAR » İLANLAR & DUYURULAR » 2 AY SONRA DOĞACAK KIZIM İÇİN İSİM

önceki konu   diğer konu
8 okunmamış mesaj mevcut (Acik)
Sayfa (1): (1)
Gönderen
2 AY SONRA DOĞACAK KIZIM İÇİN İSİM
83 Mesaj -
2 AY SONRA DOÐACAK KIZIM ÝÇÝN ÝSÝM ARAÞTIRIYORUM
GÜZEL ÝSÝMLERÝ VE ANLAMLARINI ARAÞTIRIYORUM.
YARDIMCI OLAN ARKADAÞLAR OLURSA MEMNUN OLURUM
Gönderen: 27.04.2007 - 14:04
Bu Mesaji Bildir   isra51 üyenin diger mesajlarini ara isra51 üyenin Profiline bak isra51 üyeye özel mesaj gönder isra51 üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
MAHMUD DOGAN su an offline MAHMUD DOGAN  
...
244 Mesaj -
abi Peygamberimizin torununun ismi
ümame
....
selam ve dua ile...
Gönderen: 27.04.2007 - 14:57
Bu Mesaji Bildir   MAHMUD DOGAN üyenin diger mesajlarini ara MAHMUD DOGAN üyenin Profiline bak MAHMUD DOGAN üyeye özel mesaj gönder MAHMUD DOGAN üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
guldestesi su an offline guldestesi  
99 Mesaj -
seyma: peygamberimizin sut kiz kardesi

saliha: allah in emirlerini yerine getiren kadin

meryem:hz meryemin ismi

ana sayfada anlamlari ile cocuk isimleri var isterseniz oradan arastirabilirsiniz
Gönderen: 27.04.2007 - 15:15
Bu Mesaji Bildir   guldestesi üyenin diger mesajlarini ara guldestesi üyenin Profiline bak guldestesi üyeye özel mesaj gönder guldestesi üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
VeRvO su an offline VeRvO  
567 Mesaj -
EBRAR ÝSMÝ GÜZEL ÝSÝMDÝR göz kırpma

Ebrâr; doðru sözlü, faziletli, Allah'ýn iyi kullarýnýn
tamamýný içine alan bir kelimedir. Bunlar, ahde vefa gösterirler; yeminlerinde dururlar; amelî ve
itikadý noktalardan kusur iþlememeðe gayret ederler; isteyerek ve karþýlýk beklemeden ihtiyaç
sahiplerine kendi ihtiyaçlarýndan fazlasýný baðýþlarlar; fakiri ve yoksulu gözetirler; esire hürriyetini
baðýþlarlar; Allah'u Teâlâ'nýn kendilerine verdiði nimetlere devamlý þükrederler ve her durumda
Allah'a baðlý ve itaat * halindedirler. Onlarýn "Amel defterleri" * meleklerin gözetimi altýnda ve
"Ýlliyyîn" * denen þerefli bir mevkidedir. Kendileri de þerefli bir taht üzerinde diledikleri yere
bakarlar. Onlar cennettedirler. Bolluk ve cennet nimetleri içinde rûhen ve cismen
nurlanmýþlardýr. Bu nur, yüzlerinden ve etraflarýndan taþar. Bunu onlara bakan herkes görür.
Mutaffifin Sûresi 24, 25, 26nci âyetlerinde þöyle buyurulur:

"Onlarý yüzlerindeki nimet
pýrýltýsýndan tanýrsýn", "Sonunda misk kokusu kalan, mühürlenmiþ saf bir içecekten içerler", "Ýyi
þeylere imrenenler, buna imrensinler".

Bu vasýflarla vasýflanmýþ kimseleri Cenâb-ý Hak,
ebrâr olarak adlandýrmýþtýr. Bunlar Allah'u Teâlâ'ya yakýn olanlardýr. Bu yakýnlýðý, dünyayý
âhiretin tarlasý hükmünde görerek çalýþmak ve âhiret ölçüsü ile dünyaya baðlanmakla
kazanmýþlar böylece ebrâr sýfatýný haketmiþlerdir.

Kur'an-ý Kerfin'de melekler hakkýnda
"ebrâr" ile ayný kökten gelen "berere" sözcüðü kullanýlmaktadýr ki "ebrâr" sözünden mânâca
daha kuvvetlidir. Anlamý; "Çok çok iyilik edenler"dir (el-Ýsfahâný, a.g.e., s.41).

"Ebrâr",
bütün iyi hasletleri kendilerinde toplayan, saðlam bir itikada sahip olan, doðru sözlü,
ibâdetlerinde samimi kimseler hakkýnda kullanýlýr. Onlar bu iyiliklerine karþýlýk olarak cennet'te
bol nimetler içerisinde olacaklardýr.

AMA YÝNEDE BAÞKA ÝSÝMLERE BAKMAK ÝSTERSENÝZ...göz kırpma

bu linki týklayýn

http://www.ravda.net/icerikler/cocukisimleri/index.php
Gönderen: 28.04.2007 - 10:51
Bu Mesaji Bildir   VeRvO üyenin diger mesajlarini ara VeRvO üyenin Profiline bak VeRvO üyeye özel mesaj gönder VeRvO üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
sidelya su an offline sidelya  
17 Mesaj -
Selamun naleyküm SÝDELYA benim çok hoþuma gidiyor,manasý cennette açan bir çiçek türü ,,,,serra,rana birde ferzan bunlarda manalarý çok güzel aslýnda,ama þu an tam hatýrlayamaýyorum,arkadaþlarýma sorar tekrar bilgi veriririm inþallaaah,,,
Gönderen: 28.04.2007 - 11:01
Bu Mesaji Bildir   sidelya üyenin diger mesajlarini ara sidelya üyenin Profiline bak sidelya üyeye özel mesaj gönder sidelya üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
VeRvO su an offline VeRvO  
567 Mesaj -
Alıntı
Orijýnalý VeRvO

EBRAR ÝSMÝ GÜZEL ÝSÝMDÝR göz kırpma

Ebrâr; doðru sözlü, faziletli, Allah'ýn iyi kullarýnýn
tamamýný içine alan bir kelimedir. Bunlar, ahde vefa gösterirler; yeminlerinde dururlar; amelî ve
itikadý noktalardan kusur iþlememeðe gayret ederler; isteyerek ve karþýlýk beklemeden ihtiyaç
sahiplerine kendi ihtiyaçlarýndan fazlasýný baðýþlarlar; fakiri ve yoksulu gözetirler; esire hürriyetini
baðýþlarlar; Allah'u Teâlâ'nýn kendilerine verdiði nimetlere devamlý þükrederler ve her durumda
Allah'a baðlý ve itaat * halindedirler. Onlarýn "Amel defterleri" * meleklerin gözetimi altýnda ve
"Ýlliyyîn" * denen þerefli bir mevkidedir. Kendileri de þerefli bir taht üzerinde diledikleri yere
bakarlar. Onlar cennettedirler. Bolluk ve cennet nimetleri içinde rûhen ve cismen
nurlanmýþlardýr. Bu nur, yüzlerinden ve etraflarýndan taþar. Bunu onlara bakan herkes görür.
Mutaffifin Sûresi 24, 25, 26nci âyetlerinde þöyle buyurulur:

"Onlarý yüzlerindeki nimet
pýrýltýsýndan tanýrsýn", "Sonunda misk kokusu kalan, mühürlenmiþ saf bir içecekten içerler", "Ýyi
þeylere imrenenler, buna imrensinler".

Bu vasýflarla vasýflanmýþ kimseleri Cenâb-ý Hak,
ebrâr olarak adlandýrmýþtýr. Bunlar Allah'u Teâlâ'ya yakýn olanlardýr. Bu yakýnlýðý, dünyayý
âhiretin tarlasý hükmünde görerek çalýþmak ve âhiret ölçüsü ile dünyaya baðlanmakla
kazanmýþlar böylece ebrâr sýfatýný haketmiþlerdir.

Kur'an-ý Kerfin'de melekler hakkýnda
"ebrâr" ile ayný kökten gelen "berere" sözcüðü kullanýlmaktadýr ki "ebrâr" sözünden mânâca
daha kuvvetlidir. Anlamý; "Çok çok iyilik edenler"dir (el-Ýsfahâný, a.g.e., s.41).

"Ebrâr",
bütün iyi hasletleri kendilerinde toplayan, saðlam bir itikada sahip olan, doðru sözlü,
ibâdetlerinde samimi kimseler hakkýnda kullanýlýr. Onlar bu iyiliklerine karþýlýk olarak cennet'te
bol nimetler içerisinde olacaklardýr.

AMA YÝNEDE BAÞKA ÝSÝMLERE BAKMAK ÝSTERSENÝZ...göz kırpma

bu linki týklayýn

http://www.ravda.net/icerikler/cocukisimleri/index.php

BU LÝNKTE BULAMADIM BEN AMA AFRA ÝSMÝDE BENÝM ÇOK HOÞUMA GÝDER...BELKÝ SÝZE BUNLAR ÝLGÝNÇ GELEBÝLÝR AMA MANALARI GÜZEL ÝSÝMLERDÝR.

AFRA'YA EKLEME OLARAK NUR ADIDA KONABÝLÝR "AFRANUR" GÝBÝ

ANLAMI ÝSE,1. Ayak deðmemiþ ak toprak.2. Pembeye çalar beyaz.

SELAM VE DUA ÝLEGüle Güle
Gönderen: 28.04.2007 - 11:25
Bu Mesaji Bildir   VeRvO üyenin diger mesajlarini ara VeRvO üyenin Profiline bak VeRvO üyeye özel mesaj gönder VeRvO üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Hasya su an offline Hasya  
39 Mesaj -
Hasya-ismini ben cok severim dusunursunuz belki Allah anali babali saglikli sihatli imanli yasamlar nasip etsin
Gönderen: 28.04.2007 - 16:41
Bu Mesaji Bildir   Hasya üyenin diger mesajlarini ara Hasya üyenin Profiline bak Hasya üyeye özel mesaj gönder Hasya üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
güle sevdali su an offline güle sevdali  
ALLAH ANALI BABALI BÜYÜTSÜN
168 Mesaj -
SELAMUN ALEYKUM
BEN KIZ ÝSÝMLERÝNDEN YÜSRA ,ZÜMRA , FEYZA VE EBRAR ÝSÝMLERÝNÝ ÇOK SEVÝYORUM VE ÜSTELÝK HEPSÝNÝN ANLAMLARIDA COK GÜZEL ÝSÝMLER ALLAH HAYIRLI EVLAT VERSÝN ÝNÞALLAH
Gönderen: 28.04.2007 - 19:11
Bu Mesaji Bildir   güle sevdali üyenin diger mesajlarini ara güle sevdali üyenin Profiline bak güle sevdali üyeye özel mesaj gönder güle sevdali üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Pozisyon - İmzalar göster
Sayfa (1): (1)
önceki konu   diğer konu

Lütfen Seçiniz:  
Şu an Yok üye ve 878 Misafir online. En son üyemiz: Didem_
2243 üye ile 29.03.2024 - 11:40 tarihinde en fazla ziyaretçi online oldu.

[Admin | Moderator | Kıdemli Üye | Üye]
Dogum Gününüzü Tebrik Ederiz    Doğum gününüzü tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu ömür dileriz:
ibrahim45 (46), ebabil54 (51), _EM!NE_ (36), talat (55), nerfa (58), yakupbozseki (59), NeWBaHaR (37), Akbulut (52), vahdet_ahmet (44), saripapatyam (50), bilo78 (46), gurbetten_silay.. (39), Rabbia (52), akaya20 (38), El- Metin (43), rapidhack (42), muazbinismail (40), SANDOKAN (56), SANKOCINK (56), efuli2 (50), hollanda (46), braskim (45), benreceb (42), ergin32 (55), Ozlem (42), suheyla cabuk (52), selman77 (47), kenankara (39), bilalxx (40), iskenderpasa (46), mstfakin (42)
Son 24 saatin aktif konuları - Top Üyeler
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 0.59617 saniyede açıldı   

Reklamlardan
RAVDA sitesi
hiçbir şekilde
sorumlu değildir.