generique stromectol lopinavir ritonavir budesonide lopinavir ritonavir lopinavir ritonavir voltaren votum plus votum vytorin wellbutrin sr xatral xeloda xenical xylocaine yasmin yasminelle yaz zanaflex zantac zantic zebeta zeffix zenegra zentel zestoretic zestril zetia ziac ziagen zilutrol zinacef zinat zithromax dispersible zithromax zocor zofran zoloft zorotop zovirax zurcal zyloprim zyprexa zyrtec zyvox zyvoxid

0
0
0
0
Forum Giris Giris Üyeler Ekibimiz Arama
Toplam Forum: 69     ***     Toplam Konu: 30100     ***     Toplam Mesaj: 148193

Beni hatırla
Forum Anasayfa » D İ N / İ S L A M » HADİS / SÜNNET » Günün Ayet-i Kerimesi

önceki konu   diğer konu
3 okunmamış mesaj mevcut (Acik)
Sayfa (1): (1)
Gönderen
Günün Ayet-i Kerimesi
363 Mesaj -
S.A

Bir kimse yemek yedikten sonra: Bana bu yemeði yediren, sonucu etkileyecek bir güç ve kudretim olmaksýzýn onu bana nasip eden Allah’a hamd olsun, derse, geçmiþ günahlarý baðýþlanýr.
(Ebû Dâvûd, Libâs 1)

Ýlmi olmayan bir beden, suyu olmayan bir þehre benzer.

Þems-i Tebrîzî
Gönderen: 19.02.2007 - 03:38
Bu Mesaji Bildir   cihan.pz üyenin diger mesajlarini ara cihan.pz üyenin Profiline bak cihan.pz üyeye özel mesaj gönder cihan.pz üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
rifat56 su an offline rifat56  
5108 Mesaj -

Þüphesiz cehennem hem (her an günahkârlarýn düþmesini bekleyen) bir gözetleme yeri, hem de azgýnlarýn dönüp varacaðý bir yerdir.

(Nebe, 21-22)

Gönderen: 20.02.2007 - 19:54
Bu Mesaji Bildir   rifat56 üyenin diger mesajlarini ara rifat56 üyenin Profiline bak rifat56 üyeye özel mesaj gönder rifat56 üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
FilizEnsar su an offline FilizEnsar  
274 Mesaj -
HÜVEL HAYYÜ LAAA ÝLAHE ÝLLA HÜ FED UHÜ MUHLÝSÝNE LEHÜD DÝNE ELAHAMDULÝLLHÝ RABBÝL ALEMÝN.(Mü'min Suresi, 65

O diridir. Ondan baþka hiçbir Hak yoktur. O halde dini Allaha tahsis ederek ve "Âlemlerin rabbi olan Allaha hamdolsun." diyerek sadece ona yalvarýn.

O devamlý diri olandýr. Onun dýþýnda olan herþeyin hayatý son bulacaktýr, ondan baþka, kendisine hakkýyla kulluk edilecek hiçbir ilah yoktur. O halde ey hanlar dini sadece ona ait kýlarak ve Hanlýðýn sadece ona ait olduðunu kabul ederek âna yalvarýn, ibadette ona herhangi birþeyi ortak koþmayýn. "Alemlerin rabbi olan Allaha hamdolsun." deyin ve ona þükredin.

*Bu âyet-i kerimenin sonunda bulunan "Allaha hamdolsun diyerek" ifa­desi ayrý bir cümle olarak þu þekilde de izah edilmiþtir. "Allah buyurdu ki "Âlemlerin rabbi olan Allaha hamdolsun."

Abdullah b Abbas ve Said b. Cübeyr bu âyet-i kerimeye bakarak "Kim Lailahe Ýllallah1 derse, hemen arkasýndan da "Elhamdülillah! Rabbil âlemin." desin." demiþlerdir
Gönderen: 20.02.2007 - 20:18
Bu Mesaji Bildir   FilizEnsar üyenin diger mesajlarini ara FilizEnsar üyenin Profiline bak FilizEnsar üyeye özel mesaj gönder FilizEnsar üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Pozisyon - İmzalar göster
Sayfa (1): (1)
önceki konu   diğer konu

Lütfen Seçiniz:  
Şu an Yok üye ve 889 Misafir online. En son üyemiz: Didem_
2243 üye ile 29.03.2024 - 11:40 tarihinde en fazla ziyaretçi online oldu.

[Admin | Moderator | Kıdemli Üye | Üye]
Dogum Gününüzü Tebrik Ederiz    Doğum gününüzü tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu ömür dileriz:
ibrahim45 (46), ebabil54 (51), _EM!NE_ (36), talat (55), nerfa (58), yakupbozseki (59), NeWBaHaR (37), Akbulut (52), vahdet_ahmet (44), saripapatyam (50), bilo78 (46), gurbetten_silay.. (39), Rabbia (52), akaya20 (38), El- Metin (43), rapidhack (42), muazbinismail (40), SANDOKAN (56), SANKOCINK (56), efuli2 (50), hollanda (46), braskim (45), benreceb (42), ergin32 (55), Ozlem (42), suheyla cabuk (52), selman77 (47), kenankara (39), bilalxx (40), iskenderpasa (46), mstfakin (42)
Son 24 saatin aktif konuları - Top Üyeler
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 0.57506 saniyede açıldı   

Reklamlardan
RAVDA sitesi
hiçbir şekilde
sorumlu değildir.