lopinavir ritonavir kaletra generique luvox kaletra fluvoxamine seretide inhaler seretide rotacaps seretide serevent serocryptin seromycin serophene seropram seroquel servambutol servanolol servicillin serviclofen servispor servitet silagra sildalis sildenafil silvitra simcora simvasine simvast sinemet cr sinemet sinequan singulair sirdalud skinoren smap sortis spersanicol spiroctan sporanox starlix stocrin strattera stromectol suhagra force suhagra sumycin super avana

0
0
0
0
Forum Giris Giris Üyeler Ekibimiz Arama
Toplam Forum: 69     ***     Toplam Konu: 30100     ***     Toplam Mesaj: 148193

Beni hatırla
Forum Anasayfa » D İ N / İ S L A M » HADİS / SÜNNET » Hakkiyla kardes olunuz....

önceki konu   diğer konu
10 okunmamış mesaj mevcut (Acik)
Sayfa (1): (1)
Gönderen
Hakkiyla kardes olunuz....
595 Mesaj -
Enes b. Malik (r.a)den rivayete göre, Rasulullah (s.a.s) þöyle buyurmuþtur:

«Ey müslümanlar! Birbirinize buðz etmeyiniz, birbirinize hased etmeyiniz, birbirinizden (yüz çevirip arkalaþarak) ayrýlmayanýz. Ey Allahýn kullarý! Birbirinizle kardeþ olunuz. Bir müslümanýn din kardeþini üç günden fazla býrakmasý (küs durmasýgöz kırpma helal deðildir. »

(Buhari-Müslim)

- Ebu Hureyre (r.a)den rivayete göre, Rasulullah (s.a.s) þöyle buyurmuþtur:

«Ey müslümanlar! Zandan (Delilsiz ithamdan) çekininiz! Çünkü zan sözlerin en yalanýdýr. Birbirinizin eksikliðini görmeye ve iþitmeye çalýþmayýnýz. Özel ve mahrem hayatýnýzý da araþtýrmayýnýz! Bir de almayacaðýnýz bir malý alýcýyý zarara sokmak için arttýrmayýnýz! Birbirinize haset etmeyiniz. Birbirinize buðz etmeyiniz Birbirinize arkanýzý çevirip küsmeyiniz de Ey Allahýn kullarý! Birbirinize kardeþ olunuz!»

(Buhari-Müsiim)

"Ýnnemel müminine ihvetün"
Gönderen: 23.11.2006 - 13:59
Bu Mesaji Bildir   ~YaZGuLu~ üyenin diger mesajlarini ara ~YaZGuLu~ üyenin Profiline bak ~YaZGuLu~ üyeye özel mesaj gönder ~YaZGuLu~ üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
burcunur su an offline burcunur  
635 Mesaj -
ALLAH RAZI OLSUN KARDEÞÝM GÜZEL PAYLAÞIMIN ÝÇÝN AMA GERÇEKTEN HAKKIYLA KARDEÞ LURUZ ÝNÞLLAH

Mesaj 1 kez düzenlendi. En son burcunur tarafından, 23.11.2006 - 14:05 tarihinde.
Gönderen: 23.11.2006 - 14:03
Bu Mesaji Bildir   burcunur üyenin diger mesajlarini ara burcunur üyenin Profiline bak burcunur üyeye özel mesaj gönder burcunur üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
tutkunadem su an offline tutkunadem  
575 Mesaj -
Allah Razı Olsun

gül
Gönderen: 23.11.2006 - 14:05
Bu Mesaji Bildir   tutkunadem üyenin diger mesajlarini ara tutkunadem üyenin Profiline bak tutkunadem üyeye özel mesaj gönder tutkunadem üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
k_ali_te su an offline k_ali_te  
RE: Hakkiyla kardes olunuz....
534 Mesaj -
Alıntı
Orijýnalý ~YaZGuLu~

Enes b. Malik (r.a)den rivayete göre, Rasulullah (s.a.s) þöyle buyurmuþtur:

«Ey müslümanlar! Birbirinize buðz etmeyiniz, birbirinize hased etmeyiniz, birbirinizden (yüz çevirip arkalaþarak) ayrýlmayanýz. Ey Allahýn kullarý! Birbirinizle kardeþ olunuz. Bir müslümanýn din kardeþini üç günden fazla býrakmasý (küs durmasýgöz kırpma helal deðildir. »

(Buhari-Müslim)

- Ebu Hureyre (r.a)den rivayete göre, Rasulullah (s.a.s) þöyle buyurmuþtur:

«Ey müslümanlar! Zandan (Delilsiz ithamdan) çekininiz! Çünkü zan sözlerin en yalanýdýr. Birbirinizin eksikliðini görmeye ve iþitmeye çalýþmayýnýz. Özel ve mahrem hayatýnýzý da araþtýrmayýnýz! Bir de almayacaðýnýz bir malý alýcýyý zarara sokmak için arttýrmayýnýz! Birbirinize haset etmeyiniz. Birbirinize buðz etmeyiniz Birbirinize arkanýzý çevirip küsmeyiniz de Ey Allahýn kullarý! Birbirinize kardeþ olunuz!»
(Buhari-Müsiim)

"Ýnnemel müminine ihvetün"

YAZ GÜLÜ KARDEÞÝM YAZMIÞ OLDUÐUN FAYDALI 2 HADÝSÝNDE ÇOK GÜZEL TÞK EDÝYORUM..
GÜZEL PAYLAÞIMLARININ DEVAMINI BEKLERÝZ...

BU YAZMIÞ OLDUÐUN HADÝS AYNI ZAMANDA BANA
HUCURAT SURESÝ AYET 12 YÝ HATIRLATTI ...

ÝNCELERSENÝZ GÖRECEKSÝNÝZ..

SELAM VE DUA ....

Gönderen: 23.11.2006 - 14:06
Bu Mesaji Bildir   k_ali_te üyenin diger mesajlarini ara k_ali_te üyenin Profiline bak k_ali_te üyeye özel mesaj gönder k_ali_te üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
~HiLaLaY~ su an offline ~HiLaLaY~  
2765 Mesaj -
YaZGuLum caným gül paylaþým için teþekkürler

Allah Razı Olsun

Mü'minler birbirlerini sevmekte, birbirlerine acýmakta ve
birbirlerini korumakta bir vücuda benzerler. Vücudun bir
uzvu hasta olduðu zaman, diðer uzuvlar da bu sebeple
uykusuzluða ve ateþli hastalýða tutulurlar.

(Müslim, Birr 66)

Sevgi Selam ve DUA ile...gül

Gönderen: 23.11.2006 - 14:10
Bu Mesaji Bildir   ~HiLaLaY~ üyenin diger mesajlarini ara ~HiLaLaY~ üyenin Profiline bak ~HiLaLaY~ üyeye özel mesaj gönder ~HiLaLaY~ üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
~YaZGuLu~ su an offline ~YaZGuLu~  
595 Mesaj -
Rabbim cümlemizden razi olsun insaALLAH..gül..

Ey iman edenler, zannýn bir çoðundan çekinin, çünkü zannýn bazýsý günahtýr. Birbirinizin kusurunu araþtýrmayýn, kiminiz kiminizi arkasýndan çekiþtirmesin! Sizden biriniz kardeþinin ölü halindeki etini yemek ister mi hiç? Demek tiksindiniz! O halde Allah' tan korkun, çünkü Allah, tevbeyi çok kabul edendir. Çok baðýþlayýcýdýr.

(hucurat süresi 12.Ayet)

k_ali_te abim ALLAH (c.c)sizdende razi olsun gül
Gönderen: 23.11.2006 - 14:20
Bu Mesaji Bildir   ~YaZGuLu~ üyenin diger mesajlarini ara ~YaZGuLu~ üyenin Profiline bak ~YaZGuLu~ üyeye özel mesaj gönder ~YaZGuLu~ üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
^^NuR^^ su an offline ^^NuR^^  
639 Mesaj -
Yazgülümmmgül
Allah Razı Olsun
Gönderen: 23.11.2006 - 16:03
Bu Mesaji Bildir   ^^NuR^^ üyenin diger mesajlarini ara ^^NuR^^ üyenin Profiline bak ^^NuR^^ üyeye özel mesaj gönder ^^NuR^^ üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
CiVELEK su an offline CiVELEK  
978 Mesaj -
"Caným kudret elinde olan Allah'a yemin ederim ki sizler iman etmedikçe cennete giremezsiniz. Birbirinizi sevmedikçe de iman etmiþ olmazsýnýz. Yaptýðýnýz takdirde birbirinizi seveceðiniz bir þey söyleyeyim mi? Aranýzda selamý yayýnýz!"
(Müslim, îman 93-94. Ayrýca bk.Tirmizî, Et'ime 45, Kýyamet 56; Ýbni Mace, Mukaddime 9, Edeb 11)

Allah Razı Olsun

gül
Gönderen: 23.11.2006 - 16:27
Bu Mesaji Bildir   CiVELEK üyenin diger mesajlarini ara CiVELEK üyenin Profiline bak CiVELEK üyeye özel mesaj gönder CiVELEK üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
yassokiz su an offline yassokiz  
206 Mesaj -
Gönlü hile ve hasetten temizlemek gerek

Enes b. Malik (r.a.) anlatiyor:
Bir gün Peygamber'imizin huzurunda oturuyorduk.
Bir ara,

"Simdi size cennet halkindan biri gelecek."buyurdu.
Derken ensardan bir zat cikageldi.
Sakalindan abdest sulari damliyordu.
Ayakkabilarini da sol eline almisti.
Ertesi gün Resulullah ayni sözleri yine
söyledi.Baktik ayni adam ayni durumda geldi.
Ücüncü gün yine Peygamber'imiz ayni sözleri
tekrarladi.Derken o adam ayni durumda cikageldi.

Peygamber(s.a.v.) ücüncü gün meclisten kalkip cemaat dagilinca Abdullah b. Amr b. As(r.a.) adamin pesine takilarak,

"Ben babamla kavga ettim,üc gün yanina varmiyacagima ant ictim.
Bu süre zarfinda beni,evinde barindirman mümkünse bunu yap."
diye ondan ricada bulundu.

O zat da,"Olur"dedi.

Abdullah devamli bize sunlari anlatti:
Adamin yaninda üc gece kaldim.
Bu müddet icerisinde bir defa olsun (gece)namaza kalkmadi.Sabah namazina kadar yatiyordu.
Sadece yataginda saga sola dönerken Allah'i aniyor,tekbir getiriyordu.
Bir de kendisinden kötü söz duymadim.Üc gece gecince adama,
"Babamla aramizda bir kirginlik ,darginlik yoktur.
Resulullah(s.a.v.) pes pese üc gün,
"SIMDI SIZE CENNETLIKLERDEN BIRI GELECEK." demisti.Her seferinde de sen cikagelmistin.
Istedim ki sana misafir olayim da yaptigin
amelleri göreyim,ben de onlari yapayim.
Dogrusu pek büyük bir ibadet yaptigini görmedim.Allah Resulün'nün müjdeledigi
bu mertebeye nasil ulastin?
diye sordum.

Bunun üzerine adam,
'GÖRDÜKLERINDEN BASKA BIR IBADETIM YOKTUR.'dedi.

Yanindan ayrilip döndügüm sira arkamdan cagirdi ve

"DOGRU SÖYLÜYORUM,GÖRDÜKLERINDEN BASKA BIR IBADETIM YOKTUR.SU VAR KI HICBIR MÜSLÜMAN'A KARSI KALBIMDE NE HILE DÜSÜNÜRÜM,NE KIN NE DE HASET BESLERIM!"dedi.

"ISTE SENI O MERTEBEYE ULASTIRAN BU TUTUMUNDUR."
dedim

(M.Yusuf Kandehlevi,Hayatu's-Sahabe)

YaZGuLugül can
Allah Razı Olsun

Selam*Sevgi*ve Dua*ile...
Canlargül
Gönderen: 23.11.2006 - 18:50
Bu Mesaji Bildir   yassokiz üyenin diger mesajlarini ara yassokiz üyenin Profiline bak yassokiz üyeye özel mesaj gönder yassokiz üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
NurBahcesi su an offline NurBahcesi  
ISLAMIN EN SAGLAM VE GÜCLÜ KULPU NEDIR
2687 Mesaj -
RASÜLULLAH SAS SORDU SAHABEYE BU SORUYU
NAMAZDIR DEDILER
SAS ISE
NAMAZ GÜZELDIR FAKAT O DEGILDIR BUYURDULAR

RAMAZAN ORUCUDUR DEDILER ASHABI KIRAM
SAS ISE
O GÜZELDIR FAKAT O DEGILDIR BUYURDULAR

SAS ISE

CIHADIR DEDILER O GÜZELDIR O DEGILDIR BUYURDULAR

ISLAMIN EN GÜZEL VE GÜCLÜ KULPU
ALLAH ICIN SEVMEK
ALLAH ICIN BUGZETMEKTIR
BUYURDULAR

BERA BIN AZIB ANLATTILAR
HAYATÜS SAHABEDE GECER

Gönderen: 23.11.2006 - 19:02
Bu Mesaji Bildir   NurBahcesi üyenin diger mesajlarini ara NurBahcesi üyenin Profiline bak NurBahcesi üyeye özel mesaj gönder NurBahcesi üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Pozisyon - İmzalar göster
Sayfa (1): (1)
önceki konu   diğer konu

Lütfen Seçiniz:  
Şu an Yok üye ve 881 Misafir online. En son üyemiz: Didem_
2243 üye ile 29.03.2024 - 11:40 tarihinde en fazla ziyaretçi online oldu.

[Admin | Moderator | Kıdemli Üye | Üye]
Dogum Gününüzü Tebrik Ederiz    Doğum gününüzü tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu ömür dileriz:
ibrahim45 (46), ebabil54 (51), _EM!NE_ (36), talat (55), nerfa (58), yakupbozseki (59), NeWBaHaR (37), Akbulut (52), vahdet_ahmet (44), saripapatyam (50), bilo78 (46), gurbetten_silay.. (39), Rabbia (52), akaya20 (38), El- Metin (43), rapidhack (42), muazbinismail (40), SANDOKAN (56), SANKOCINK (56), efuli2 (50), hollanda (46), braskim (45), benreceb (42), ergin32 (55), Ozlem (42), suheyla cabuk (52), selman77 (47), kenankara (39), bilalxx (40), iskenderpasa (46), mstfakin (42)
Son 24 saatin aktif konuları - Top Üyeler
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 0.58838 saniyede açıldı   

Reklamlardan
RAVDA sitesi
hiçbir şekilde
sorumlu değildir.