kaletra generique stromectol ivermektine ivermectine ivermectin apranax aprovel aralen arava arcocillin arcoxia aricept arilin arimidex aristocort artane arthrotec artofen asacol asasantine asmaxen at 10 atarax atenil ateno basan comp ateno basan atesifar athrofen atridox atrovent augmentin avalide avana avapro avelox aventyl aviral avodart aygestin azaimun azarek azelex aziclav azulfidine bactrim basiron

0
0
0
0
Forum Giris Giris Üyeler Ekibimiz Arama
Toplam Forum: 69     ***     Toplam Konu: 30100     ***     Toplam Mesaj: 148193

Beni hatırla
Forum Anasayfa » D İ N / İ S L A M » HADİS / SÜNNET » Resulullah(A.S.) Efendimiz

önceki konu   diğer konu
6 okunmamış mesaj mevcut (Acik)
Sayfa (1): (1)
Gönderen
Resulullah(A.S.) Efendimiz
206 Mesaj -
Ashab-i Kiram'dan Irbad b. Sariye (r.a.) anlatiyor:Resulullah (s.a.v.) Efendimiz öyle te'sirli vaazda bulundu ki,kalbler o ögütlerden korkup ürperdi,gözler yas bosaltti.
Bunun üzerine dedik ki:
"Ey Allah'in Peygamberi!Bu konusma,veda etmek üzere olan kisinin vaazina benzioyr.
Bize tavsiyede bulun."
Bu arzu üzrine buyurdu ki:
"Size Allah'tan korkup fenaliklardan sakinmanizi;basiniza emir olarak getirilen kimse bir köle bile olsa onun (mesru )emirlerine kulak verip itaat etmenizi tavsiye ederim.
Hem sunu da tavsiye ederim:Sizden yasayan olursa ileride bircok ihtilaflara sahit olacaktir.
Öyle durumlarda size gereken benim sünnetim ve dogru yolda olup dogru yola gösteren halifelerin sünnetidir.
Bu sünnetlere uymakta (sikintiya düser ve sabrinizi tasiranlar olursa) dislerinizi sikip ayrilmayin.Ve bir de sonradan(din adina) ortaya cikarilan bir takim yeniliklerden sakinin.Cünkü her Bit'at sapikliktir.

KUR'AN'IN BIR UCU BIZIM ELIMIZDE,BIR UCU ALLAH(C.C.)'IN KUDRET ELINDE BULUNUYODUR

Selam Sevgi ve Dua ile...gül
Gönderen: 31.10.2006 - 23:26
Bu Mesaji Bildir   yassokiz üyenin diger mesajlarini ara yassokiz üyenin Profiline bak yassokiz üyeye özel mesaj gönder yassokiz üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
~HiLaLaY~ su an offline ~HiLaLaY~  
2765 Mesaj -
yassokiz can paylaþým için teþekkürler

Allah Razı Olsun

Abdullah ibni mes'ud (ra)'dan rivayet edildiðine göre

Rasulullah (s.a.v) þöyle buyurmuþtur:

Yalandan sakýnýnýz ! çünkü yalan sahibinin fenalýðýna, fenalýk
ise cehenneme götürür. Gerçekten insan yalaný söyleye söyleye
ve yalaný araya araya o hale gelir ki nihayet Allah katýnda en yalancý
kimse diye yazýlýr. Doðruluktan ayrýlmayýnýz. Çünkü doðruluk
sahibini iyiliðe iyilikde cennete götürür. Gerçekten insan
doðruyu söyleye söyleye ve doðruyu araya araya o hale
gelir ki, nihayet Allah katýnda en doðru insan diye yazýlýr.
(buhari-edep,69)

Sevgi Selam ve DUA ile...gül

Gönderen: 01.11.2006 - 10:21
Bu Mesaji Bildir   ~HiLaLaY~ üyenin diger mesajlarini ara ~HiLaLaY~ üyenin Profiline bak ~HiLaLaY~ üyeye özel mesaj gönder ~HiLaLaY~ üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
recepholding su an offline recepholding  
1613 Mesaj -
Yalan söyleyen kiþi göz temasýndan kaçýnýr, el ve kollarýný daha az kullanýr ve kapýya bakar. Konuþtuðu insanla ya çok az fiziksel temas kurar ya da hiç kurmaz. Kendisini itham eden kiþiyle arasýna bir takým nesneler koyar. Þaþýrmýþ, korkmuþ ya da mutluymuþ rolü yapýyorsa, yüzünde beliren ifade aðýz bölgesiyle sýnýrlý kalýr. El kol hareketleri ile söylediði sözler arasýnda zamanlama hatasý vardýr, baþ hareketleri mekaniktir. Bilinçaltýndan sýzan gerçek duygu, düþünce ve niyeti dil sürçmesi þeklinde ortaya çýkar.

alinti
Gönderen: 01.11.2006 - 10:27
Bu Mesaji Bildir   recepholding üyenin diger mesajlarini ara recepholding üyenin Profiline bak recepholding üyeye özel mesaj gönder recepholding üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
rifat56 su an offline rifat56  
5108 Mesaj -
gül Allah Razı Olsun gül

Yüreðine saðlýk...
gül
Ýmam-ý Rabbani hazretleri de buyuruyor...!

(Bid'at ehli, yapacaðý deðiþikliklerle, dini düzelteceklerini, olgunlaþtýracaklarýný zannederek bid'at çýkarýyor, bid'atlerin zulmetleri ile sünnetin nurunu örtmeye çalýþýyorlar. Bunlar, dinin noksanlýklarýný tamamladýklarýný iddia ediyorlar. Bilmiyorlar ki din noksan deðil, kâmildir. Dini noksan sanýp, tamamlamaya [çaða uydurmaya, çeþitli bid'atler çýkarmaya] çalýþmak, Maide suresinin,
(Bugün sizin için dininizi ikmâl eyledim. Üzerinize olan nimetimi tamamladým ve size din olarak Ýslamiyet'i vermekle razý oldum) mealindeki 3. âyetine inanmamak olur. (m.260)

gül

Gönderen: 01.11.2006 - 10:54
Bu Mesaji Bildir   rifat56 üyenin diger mesajlarini ara rifat56 üyenin Profiline bak rifat56 üyeye özel mesaj gönder rifat56 üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
yassokiz su an offline yassokiz  
Resulullah(A.S.) Efendimiz
206 Mesaj -
Muaviye (r.a.) anlatiyor:
-Resulullah(s.a.v.)Efendimiz aramizda otururken ayaga kalkip söyle buyurdu:

"Haberiniz olsun ki,sizden önceki kitap ehlinden olanlar yetmis iki millete ayrildilar ve süphesiz ki bu ümmet de yetmis üc firkaya ayrilacaktir.Bunlardan yetmis ikisi Cehennem atesindedir,biri ise Cennet'dedir.O da Kitap ve Sünnet'e göre amel eden Islam cemaatidir."

(Ahmed bin Hanbel-Ebu Davud:Muaviye(r.a.)'den)

"Alti kimse var ki,ben onlari lanetledim;Allah da,duasi makbul olan bütün Peygamberler de onlari lanetledi:

[B]1-Aziz ve Celil olan Allah'in kitabinda fazlalik yapan.

2-Allah'in (takdir buyurdugu) kaderi yalanlayan.

3-Asiri büyüklük taslayarak Allah'in aziz eyledigini zelil kilmak,zelil kildigini aziz kilmak icin Ümmetime musallat olan.

4-Allah'in haram kildigi nesneleri helal sayan.

5-Ehl-i Beytimden Allah'in haram kildigini helal sayanlar.

6-Sünneti terkeden.

Taberani el-Kebirde;Ibn Hibban rivayet etmistir
Gönderen: 03.11.2006 - 18:42
Bu Mesaji Bildir   yassokiz üyenin diger mesajlarini ara yassokiz üyenin Profiline bak yassokiz üyeye özel mesaj gönder yassokiz üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
yassokiz su an offline yassokiz  
206 Mesaj -
Esselamun Aleykum Müslüman Kardeslerim.

Ey Allah'in Peygamberi!Ben insanlarin en alimi,en bilgilisi olmak istiyorum,Ne yapmaliyim?
Allah'tan cok korkup takva dairesi icine girersen insanlarin en alimi olursun.

Insanlarin en zengini olmak istiyorum.
Kanaatkar olursan insanlarin en zengini olursun.

Insanlarin en hayirlisi olmak istiyorum.
Insanlarin en hayirlisi,faydali olandir.Sen de insanlara faydali ol.

Insanlarin en adaletlisi olmak istiyorum.
Kendin icin istedigini insanlar icin de istersen insanlarin en adili olursun.

Insanlar icinde Allah'a en yakin,O'nun en has kullarindan olmak istiyorum.
Allah'i cok zikredip anar ve hatirlarsan o zaman Allah'in en has kulu olursun.

Muhsinlerden,iyilik edenlerden olmak istiyorum.
Allah'a,O'nu görüyorgibi ibadet et,her ne kadar sen O'nu görmesen de O seni görüyor.

Imanimi kemale erdirmek istiyorum.
Güzel ahlakli olursan imanin kemale erer.

Allah'in emirlerine itaat eden itaatkar kullarindan olmak istiyorum.
Allah'in farzlarini yerine getir,itaat edenlerden olursun.

Allah'a günahlarimdan arinmis,tertemiz olarak gitmek istiyorum.
Cünüp oldugunda tertemiz olacak sekilde gusül abdesti al,kiyamet günü üzerinde hicbir günah olmaksizin Allah'a kavusursun.

Kiyamet günü nur icinde hasrolmak istiyorum.
Hic kimseye zulmetme kiyamet günü nur icinde hasrolursun.

Rabb'imin bana merhamet etmesini istiyorum.
Önce kendine ve insanlara merhamet et ki;Allah da sana merhamet etsin.

Günahlarimin azalmasini istiyorum.
Istigfar ederek günahlarinin bagislanmasi icin Allah'a yalvarirsan günahlarin azalir.

Insanlarin en kerimi olmak istiyorum.
Allah'a kullarini sikayet etmezsen insanlarin en kerimi olursun.

Rizkimin bol olmasini istiyorum.
Temizlige devam edersen rizkin bol olur.

Allah ve Rasulü tarafindan sevilmek istiyorum.
O zaman Allah ve Rasulü'nün sevdiklerini sev,sevmediklerini de sevme.

Allah'in bana kizmasindan kendimi korumak istiyorum.
Kimseye kizmazsan Allah'in gazabindan ve kizmasindan kurtulursun.

Duamin kabul edilmesini istiyorum.
Haramlardan sakinirsan dualarin kabul olur.

Allah'in beni baskalarinin yaninda rezil etmemesini istiyorum.
Namusunu koruyup iffetli ol ki;insanlar yaninda rezil olmayasin.

Allah'in ayiplarimi,kusurlarimi örtmesini istiyorum.
Kardeslerinin ayiplarini örtersen Allah da senin ayiplarini örter.

Benim günahlarimi ne siler?
Gözyaslarin,huduun (saygiyla Allah'a kullugun) ve hastaliklar.

Allah yaninda hangi iyilik daha faziletlidir?
Güzel ahlak,tevazu,belalara sabir ve kazaya riza.

Allah yaninda en büyük günah hangisidir?
Kötü ahlak ve Allah'in emirlerine karsi gösterilen cimrilik.

Rahman Allah'in gadabini ne dindirir?
Gizliden gizliye sadaka vermek ve sila-i rahim (akrabalari ziyaret ve görüp gözetmek).

Cehennem atesini ne söndürür?
Oruc.

(Ali el-Müttaki,Kenzu'l-Ummal,16/127-129)

Selam*Sevgi ve Dua* ile
Kardeslerimgül
Gönderen: 05.11.2006 - 12:10
Pozisyon - İmzalar göster
Sayfa (1): (1)
önceki konu   diğer konu

Lütfen Seçiniz:  
Şu an Yok üye ve 912 Misafir online. En son üyemiz: Didem_
2243 üye ile 29.03.2024 - 11:40 tarihinde en fazla ziyaretçi online oldu.

[Admin | Moderator | Kıdemli Üye | Üye]
Dogum Gününüzü Tebrik Ederiz    Doğum gününüzü tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu ömür dileriz:
ibrahim45 (46), ebabil54 (51), _EM!NE_ (36), talat (55), nerfa (58), yakupbozseki (59), NeWBaHaR (37), Akbulut (52), vahdet_ahmet (44), saripapatyam (50), bilo78 (46), gurbetten_silay.. (39), Rabbia (52), akaya20 (38), El- Metin (43), rapidhack (42), muazbinismail (40), SANDOKAN (56), SANKOCINK (56), efuli2 (50), hollanda (46), braskim (45), benreceb (42), ergin32 (55), Ozlem (42), suheyla cabuk (52), selman77 (47), kenankara (39), bilalxx (40), iskenderpasa (46), mstfakin (42)
Son 24 saatin aktif konuları - Top Üyeler
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 0.59094 saniyede açıldı   

Reklamlardan
RAVDA sitesi
hiçbir şekilde
sorumlu değildir.