generique kaletra ivermektin colchicine ivermectin hydroxychloroquine aldactone aldara aldipin alendron alesse aleve alges x algifor allegra allergodil allo 300 tablinen allo basan allopur altace alutan alzar amanol amaryl amilo basan amilorid comp amiloride hct amiodar amlo eco amlopin amlovasc amoxi basan amoxi cophar amoxi mepha amoxil amoximex anafranil sr anafranil antabus antabuse antalgit antamex antisacer antra antramups anvitoff apcalis oral jelly

0
0
0
0
Forum Giris Giris Üyeler Ekibimiz Arama
Toplam Forum: 69     ***     Toplam Konu: 30100     ***     Toplam Mesaj: 148193

Beni hatırla
Forum Anasayfa » EDEBİYAT / MAKALE / ŞİİR » Cabir bin Abdullah dan

önceki konu   diğer konu
5 okunmamış mesaj mevcut (Acik)
Sayfa (1): (1)
Gönderen
Cabir bin Abdullah dan
487 Mesaj -
Cabir bin Abdullah r.a. Rasulullah s.a.v. soyle buyurdugunu nakletti;
Cebrail aleyhisselam;
1- Komsuluk hakkinda o kadar tavsiyede bulunduki, komsuyu komsuya mirasci kilacak sandim.
2- Kadinlarin korunmasi hususunda o kadar nasihatta bulundu ki, onlari bosamak haram olacak sandim { mucbir bir sebep disinda }
3- Koleler { hukuku } uzerine o kadar tavsiyede bulundu ki onlara kendiliklerindem hur olacaklari bir sure belirleyecek sandim.
4- Misvak kullanmayi o kadar tavsiye etti ki, misvak kullanmanin farz kilinacagini sandim.
5-Cemaatle namaz kilma hususunda o kadar cok nasihatte bulundu ki, cemaatle kilinmayan namazin kabul olmayacagini sandim.
6- Insanlar uykuda iken gece namazi kilmanin faziletlerinden o kadar bahsetti ki, artik gece uykusu yasaklanacak sandim.
7- Allah'i zikkretme hususunda o kadar cok nasihatte bulundu ki, Allah'in anilmadigi hic bir sozun fayda vermeyecegini sandim.
ib'ni hacer,munebbihat, 29- 30
Gönderen: 22.10.2003 - 17:11
Bu Mesaji Bildir   bulbulunalan üyenin diger mesajlarini ara bulbulunalan üyenin Profiline bak bulbulunalan üyeye özel mesaj gönder bulbulunalan üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
gocerli su an offline gocerli  
232 Mesaj -
Allah razi olsun
Gönderen: 23.10.2003 - 10:32
Bu Mesaji Bildir   gocerli üyenin diger mesajlarini ara gocerli üyenin Profiline bak gocerli üyeye özel mesaj gönder gocerli üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
algoritma su an offline algoritma  
Konu icon   
115 Mesaj -
Rabbimiz sizden razý olsun ve her biri altýn deðerinde olan rasulullahýn bu nasihatlerini hayatýmýza geçirebilmemizi nasib etsin.
Gönderen: 23.10.2003 - 12:28
Bu Mesaji Bildir   algoritma üyenin diger mesajlarini ara algoritma üyenin Profiline bak algoritma üyeye özel mesaj gönder algoritma üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
bulbulunalan su an offline bulbulunalan  
AMIN ECMEIN
487 Mesaj -
Sizlarden de Allah razi olsun ins.
Gönderen: 23.10.2003 - 12:41
Bu Mesaji Bildir   bulbulunalan üyenin diger mesajlarini ara bulbulunalan üyenin Profiline bak bulbulunalan üyeye özel mesaj gönder bulbulunalan üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
guleasik su an offline guleasik  
119 Mesaj -
Allah razi olsun
Gönderen: 23.10.2003 - 12:56
Bu Mesaji Bildir   guleasik üyenin diger mesajlarini ara guleasik üyenin Profiline bak guleasik üyeye özel mesaj gönder guleasik üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Pozisyon - İmzalar göster
Sayfa (1): (1)
önceki konu   diğer konu

Lütfen Seçiniz:  
Şu an Yok üye ve 888 Misafir online. En son üyemiz: Didem_
2243 üye ile 29.03.2024 - 11:40 tarihinde en fazla ziyaretçi online oldu.

[Admin | Moderator | Kıdemli Üye | Üye]
Dogum Gününüzü Tebrik Ederiz    Doğum gününüzü tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu ömür dileriz:
ibrahim45 (46), ebabil54 (51), _EM!NE_ (36), talat (55), nerfa (58), yakupbozseki (59), NeWBaHaR (37), Akbulut (52), vahdet_ahmet (44), saripapatyam (50), bilo78 (46), gurbetten_silay.. (39), Rabbia (52), akaya20 (38), El- Metin (43), rapidhack (42), muazbinismail (40), SANDOKAN (56), SANKOCINK (56), efuli2 (50), hollanda (46), braskim (45), benreceb (42), ergin32 (55), Ozlem (42), suheyla cabuk (52), selman77 (47), kenankara (39), bilalxx (40), iskenderpasa (46), mstfakin (42)
Son 24 saatin aktif konuları - Top Üyeler
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 0.59677 saniyede açıldı   

Reklamlardan
RAVDA sitesi
hiçbir şekilde
sorumlu değildir.