generique kaletra dexamethasone stromectol generique colchicine fluvoxamine 3tc abilify aceon acepril acerpes achromycine aciphex acivir acnecolor acnefuge acticin actigall actisite active pack actonel actoplus met actos acular adalat cc adalat adapress adartrel adcirca addyi adipur advair diskus advair rotahaler aerius aerodiol aggrenox agofenac agoprim agopton agorex airol airomir akneroxid aknex aknin n aknoral albenza

0
0
0
0
Forum Giris Giris Üyeler Ekibimiz Arama
Toplam Forum: 69     ***     Toplam Konu: 30100     ***     Toplam Mesaj: 148193

Beni hatırla
Forum Anasayfa » D İ N / İ S L A M » HADİS / SÜNNET » Hz. Ali hakkinda bazi hadisler

önceki konu   diğer konu
13 okunmamış mesaj mevcut (Acik)
Sayfa (1): (1)
Gönderen
Hz. Ali hakkinda bazi hadisler
476 Mesaj -
,,Insanlar degisik agaclardandir,Ali ile ben ayni agactaniz"
(Taberani,Mu`cemu`l-Esvat)

,,Ali bendendir, bende Alidenim"
(Tirmizi)

,,Ben ilmin sehriyim,Ali ise onun kapisidir"
(Cem`ul-Fevaid)

,,Allah Resulü Hz.Aliye söyle buyurdu:
Ey Ali! Cibril seni seviyor".
Hz.Ali,,Cibril beni sevecek dereceye ulastimmi?
Allah Resulü : ,,Evet,Cibrilden daha hayirli olan Allah`da seni seviyor"

(Esselavatül-Hamia)

,,Peygamberimizin yaninda bir kus eti vardi.
Allah Resulü söyle buyurdu
,,Allahim!Yarattigin varliklar icinde (su anda) en cok sevdigin kimseyi getir de benimle bu kusun etini yesin."
Cok gecmeden Hz.Ali geldi ve Peygamber efendimiz onunla beraber o kusun etini yedi
"
(Tirmizi)

Hz.Aligül

devami gelecek insa-Allah.....
Gönderen: 16.07.2006 - 21:47
Bu Mesaji Bildir   ilknurMerve üyenin diger mesajlarini ara ilknurMerve üyenin Profiline bak ilknurMerve üyeye özel mesaj gönder ilknurMerve üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
SaHRa su an offline SaHRa  
1183 Mesaj -
Allah razi olsun Can, devamini bekliyoruz ins..

Fi emanillah..gül
Gönderen: 17.07.2006 - 11:19
Bu Mesaji Bildir   SaHRa üyenin diger mesajlarini ara SaHRa üyenin Profiline bak SaHRa üyeye özel mesaj gönder SaHRa üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
ilknurMerve su an offline ilknurMerve  
476 Mesaj -
s.a ,Sahramgül

,,Sabah yildizinin dünya halkina isik vermesi gibi ,Ali`de Cennette parlayacaktir."
(Deylemi)

,,Benden sonra, ümmetimin en bilgini Ebu Talibin oglu Alidir"
(Deylemi)

,,Sen benim hem dünyada , hemde ahirette kardesimsin"
(Tirmizi)

,,Fatmayi Aliye nikah etmemi , Allah bana emretti"
(Taberani)

,,Allah her Peygamberin neslini kendi sulbünde yaratti.Benim neslimi ise, Ebu Talibin oglu Alinin sulbübde yaratti"
(Taberani)

Hz.Aligül

Mesaj 1 kez düzenlendi. En son ilknurMerve tarafından, 18.07.2006 - 17:21 tarihinde.
Gönderen: 17.07.2006 - 23:44
Bu Mesaji Bildir   ilknurMerve üyenin diger mesajlarini ara ilknurMerve üyenin Profiline bak ilknurMerve üyeye özel mesaj gönder ilknurMerve üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
SaHRa su an offline SaHRa  
1183 Mesaj -
v.a.s. ilknurMerve Can, emegine saglik ALLAH razi olsun, cok güzel..gül
Gönderen: 18.07.2006 - 00:05
Bu Mesaji Bildir   SaHRa üyenin diger mesajlarini ara SaHRa üyenin Profiline bak SaHRa üyeye özel mesaj gönder SaHRa üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
476 Mesaj -
Hz.Aligül

,,Ey Ammar! Ali`yi bir vadide ve insanlari da baska bir vadide görsen, Sen Ali`nin yaninda , onun yolunda bulun. O seni kötü yola götürmez, hidayetten cikarmaz."
(Suyuti)

,,Hak Ali ile beraberdir, Hak Ali ile beraberdir"
(Suyuti)

,,Ey Allahim! Bedir gününde Ubeyde Ibn-il-Harisi ve Uhud gününde Hamza ibn-i Abdülmuttalib`i benden aldin.Su Ali`dir.Onu da alarak beni yanliz birakma!"
(Deylemi)

,,Ali bana göre vucudumdaki bas gibidir"
(Deylemi)

,,Ebu Talibin oglu Ali , Allah`i insanlarin en iyi bilenidir"
(Suyuti)
Gönderen: 18.07.2006 - 17:33
476 Mesaj -
,,Ey Amr! Yemek yiyen, su icen ve sokaklarda yürüyen cennetlik birini sana göstereyimmi? O ,su Ebu Talibin oglu Alidir."
(Taberani)

,,Ben kimin Dostu isem ,Ali` de onun dostudur.Allahim ona dost olana sen yardim et. Ve ona düsmanlik edene de düsmanlik yap!"
(Suyuti)

,,Allahim! Ali`nin dilini hak üzere sabit kil ve kalbine de hidayet ver.
(Hakim)

,,Ya Ali! Harun Peygamberin Musa Peygambere göre durumu ne ise, sen de bana göre öyle olmaktan hosnut olmazmisin?
Yanliz bir fark var,benden sonra Peygamber yoktur.
"
(Müslim-Tirmizi)

Cennet 4 kisiye müstaktir.Bunlar:Ali,Ammar,Selam ve Mikdaddir.
(Suyuti)

Hz.Aligül

Mesaj 3 kez düzenlendi. En son ilknurMerve tarafından, 05.02.2007 - 16:29 tarihinde.
Gönderen: 19.07.2006 - 10:52
476 Mesaj -
Hz.Aligül

,,Ey Ali! Kizim Fatima bana senden daha sevgilidir.Ama sen de bana ondan daha azizsin."
(Taberani)

,,Ey Ali, cenazemi sen yikayacaksin,borcumu sen ödeyeceksin,mezarima beni sen koyacaksin"
(Deylemi)

,,Benden sonra yerime kaim olacak(isin basina gececek Ebu Bekir) Cennetlikdir.Ondan sonra kaim olacak (Ömer) Cennettedir.Ücüncüsü (Osman)cennettedir.Dördüncüsü (Ali) cennettedir"
(Ibn-i Asakir)

,,Allah Resülü buyurdu ki:
-Arabin efendisi kimdir?
Ashap:
-Sensin ey Allah`in Resülü!dediler.
Allah Resülü söyle buyurdu:
-Ben Ademogullarinin (tüm insanligin) efendisiyim.Araplarin efendisi ise Ali`dir
"
(Taberani-Hz.Enes`den)

,,Su 4 kisinin sevgisi ,ancak bir mü`minin kalbinde toplanir.Onlar :Ebu Bekir,Ömer,Osman ve Ali`dir"
(Ibn-i Asakir)

,,Insanlar arasinda ihtilaf ve ayriliklar olacaktir.Ali ve arkadaslari, hak üzere bulunacaklardir"
(Taberani)

,,Iman etmekte erken davranan 3 kisi vardir:
-Hz.Musa`ya ilk iman eden Yusa bin Nun, -Hz. Isa`ya (Antakya`da)ilk iman eden Habib-i Neccar,
-Hz. Peygambere ilk iman eden Ali...
"

,,Ebu Talibin oglu Ali`yi dost edinin, cünkü o ,asla sizi hidayetten disari cikarmaz ve asla sizi sapikliga itmez"

Mesaj 1 kez düzenlendi. En son ilknurMerve tarafından, 05.02.2007 - 16:33 tarihinde.
Gönderen: 20.07.2006 - 18:38
476 Mesaj -
,,Ey Ali! seninle Aise arasinda bir hadise olacaktir.Bu oldugu zaman, onu incitmeden güvenli bir yere ulastir."
(Essalavatü`l-Hamia)

,,Ali Talhanin yanina geldiginde Talha coktan ölmüstü,Ali hayvandan indi, Talhayi oturtup yüzünden ve sakalindan bir yandan tozlari siliyor , öbür yandan üzüntü icinde agliyordu ve söyle diyordu :-Keske bugünden 20 yil önce ölseydimde bunu görmeseydim"
(Taberani)

,,Ben Kuranin indirilisi üzerine savasiyorum, Ali ise onun te`villi (yanlis yorumlanisina karsi) savasacaktir."

,,Ali`yi hicbir münafik sevmez .Hicbir mü`min de Aliden nefret etmez "
(Cem`ul fevaid -Ümmü Seleme`den)

,,Ümmet(in bir kismi) benden sonra , sana ey Ali gadirlik edecektir.Halbuki sen , benim dinim üzere yasayacak ve sünnetim üzere öleceksin."
(Suyuti)

,,Ey Ali! Allah seni ve neslini bagislamistir"
(Deylemi)

,,Ey Ali! Benden sonra Ümmetimin ihtilafa düsecekleri konulari onlara sen aciklayacaksin"
(Suyuti)

,,Ben bir hikmet eviyim, Ali de onun kapisidir"
(Suyuti)

Hz. Talha gül

,,Kim yeryüzünde yürüyen bir sehidi görmekten hoslanirsa ,Talha bin Ubeydullah`a baksin"
(Tirmizi )

Hz. Zübeyrgül

,,Her Peygamberin bir havarisi vardir.Benim havarim ise, Zübeyr`dir."
(Buhari-Müslim-Tirmizi)

[IMG]http://www.zülfikar.de/_img/Zuellfikar.jpg[/IMG]

Hz.Ali Keremallahü vechehgül
Gönderen: 21.07.2006 - 12:42
AGLIYORUM su an offline AGLIYORUM  
500 Mesaj -

ALLAH(c.c) razý olsun caným...

O'nun himmet ve þefaatine bizleri nail eylesin...

...gül...

Gönderen: 21.07.2006 - 15:11
Bu Mesaji Bildir   AGLIYORUM üyenin diger mesajlarini ara AGLIYORUM üyenin Profiline bak AGLIYORUM üyeye özel mesaj gönder AGLIYORUM üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
talha serdar su an offline talha serdar  
186 Mesaj -
SELAMINALEYKÜM MÜSADENÝZLE BÝR HADÝSDE BEN YAZMAK ÝSTÝYORUM

RESURULLAH EFENDÝMÝZ S.A.V Buyuruyorki ben ilmin þehriyim.
ALÝ de kapýsý ilim öðrenmek istiyen ALÝ ye tabi olsun.
(buhari.ilim)
Gönderen: 21.07.2006 - 15:55
Bu Mesaji Bildir   talha serdar üyenin diger mesajlarini ara talha serdar üyenin Profiline bak talha serdar üyeye özel mesaj gönder talha serdar üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
476 Mesaj -
s.a

Cananimgül Amin...

Talha abi Allah razi olsun...

Hz.Aligül

Ey Ali! Kim benden ayrilirsa, Allah`tan ayrilmis olur.Ey Ali! Kimde senden ayrilirsa benden ayrilmis olur.

(Bezzar)

,,Ali Kur`an iledir.Kur`an da Ali iledir.Mahser günü (Kevser) Havuzum`a gelinceye dek, bunlar birbirinden ayrilmayacaklardir.
(Taberani)

,,Kim Ali`den nefret ederse, benden nefret etmis olur. Kim benden nefret ederse, Allah`tan nefret etmis olur.Kim Ali`yi severse beni sevmis olur.Kim beni severse Allah`i sevmis olur"
(Bezzar)

,,Hz.Peygamber Ali`ye dediki:
-Önceki milletlerin en kötüleri kimlerdir? Hz. Ali:
-Ey Allah`in Resülü! Salih Peygamberin devesini kesenlerdir, dedi.
Hz. Peygamber:
- Dogru söyledin, dedi ve ilave etti:
-Peki ondan sonrakilerin en kötüsü kimdir?
-Biliyorum ey Allah´in Resülü?
Hz. Ali`nin cenesini göstererek:
-Iste senin burana vurup kana bulayanlardir.
"
(Taberani)

,,Ali´ye düsman olana Allah düsman olsun ."
(Suyuti)

,,Müslümanlarin efendisi ve takva sahiplerinin Imami Ali, merhaba!..
(Taberani)

Ahmet Emin Temiz`in kitabindan alintidir hepsi...

Mesaj 1 kez düzenlendi. En son ilknurMerve tarafından, 05.02.2007 - 16:34 tarihinde.
Gönderen: 24.07.2006 - 11:56
~HiLaLaY~ su an offline ~HiLaLaY~  
2765 Mesaj -
Allah (c.c) razý olsun...

ÝlknurMervem canýmsýn...gül

Allah'ým sevgini ve seni sevenin sevgisini ve
seni sevmeye yaklaþtýranýn sevgisini bize nasip et...

gül...

Gönderen: 24.07.2006 - 18:10
Bu Mesaji Bildir   ~HiLaLaY~ üyenin diger mesajlarini ara ~HiLaLaY~ üyenin Profiline bak ~HiLaLaY~ üyeye özel mesaj gönder ~HiLaLaY~ üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Umuda_Dogru su an offline Umuda_Dogru  
162 Mesaj -
Allah c.c razi olsun, ellerine saglik kardesim gül
Gönderen: 04.02.2007 - 17:24
Bu Mesaji Bildir   Umuda_Dogru üyenin diger mesajlarini ara Umuda_Dogru üyenin Profiline bak Umuda_Dogru üyeye özel mesaj gönder Umuda_Dogru üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Pozisyon - İmzalar göster
Sayfa (1): (1)
önceki konu   diğer konu

Lütfen Seçiniz:  
Şu an Yok üye ve 846 Misafir online. En son üyemiz: Didem_
2243 üye ile 29.03.2024 - 11:40 tarihinde en fazla ziyaretçi online oldu.

[Admin | Moderator | Kıdemli Üye | Üye]
Dogum Gününüzü Tebrik Ederiz    Doğum gününüzü tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu ömür dileriz:
***Murat*** (48), behlul (50), hatice57 (44), GaZZe (60), erveysel (61), Abdulkadir22 (31), samyeli13 (47), candeniz (24), balacan (54), abdulkadir (31), babam veben (55), askbumu (43), sahra_yagmur (37), halit42 (39), Babacan52 (56), gurbetcigenc (33), Fikret1972 (52), NuR_EFSAN (39), jopp777 (47), pempe1987 (37), Nur baçesi (28), seyhzadem (36), Mustafa Alptug (41), gunes_akca (35), KanKaZ (36), hsusal (72), olimp_ (45), ufkumuzvar (42), gakkosfatih (42), HIKKI (51), Selale1 (49), Yasin Tural (36), nebitdag (45)
Son 24 saatin aktif konuları - Top Üyeler
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 0.59381 saniyede açıldı   

Reklamlardan
RAVDA sitesi
hiçbir şekilde
sorumlu değildir.