generique rhinocortivermektin stromectol generique stromectol kaletra aldactone aldara aldipin alendron alesse aleve alges x algifor allegra allergodil allo 300 tablinen allo basan allopur altace alutan alzar amanol amaryl amilo basan amilorid comp amiloride hct amiodar amlo eco amlopin amlovasc amoxi basan amoxi cophar amoxi mepha amoxil amoximex anafranil sr anafranil antabus antabuse antalgit antamex antisacer antra antramups anvitoff apcalis oral jelly

0
0
0
0
Forum Giris Giris Üyeler Ekibimiz Arama
Toplam Forum: 69     ***     Toplam Konu: 30100     ***     Toplam Mesaj: 148193

Beni hatırla
Forum Anasayfa » D İ N / İ S L A M » HADİS / SÜNNET » Hadis

önceki konu   diğer konu
3 okunmamış mesaj mevcut (Acik)
Sayfa (1): (1)
Gönderen
Hadis
4 Mesaj
Allah Rasulü Hazret-i Muhammed (Sallallahu Aleyhi ve Sellem) buyurdular ki :
Ümmetimin cennete gireceði kapýnýn geniþliði, iyi bir atlýnýn üç gün (veya yýl) yürüme mesafesidir. Onlar (cennet ehli) kapýdan girerken sýkýþýrlar da omuzlarý ezilecek hale gelir.
Tirmizi

Cuma gecesi veya Cuma günü vefat eden hiçbir müslüman yoktur ki Allah (c.c.) onu kabir fitnesinden korumamýþ olsun.
Tirmizi

Kiþinin namazýnýn uzunluðu ve hutbesinin kýsalýðý onun fýkhýnýn (ilminin) alametidir. Öyle ise, hutbeyi kýsa, namazý uzun tutun.
Müslim
Gönderen: 18.04.2006 - 11:46
Bu Mesaji Bildir   sirdasim üyenin diger mesajlarini ara sirdasim üyenin Profiline bak sirdasim üyeye özel mesaj gönder sirdasim üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
FilizEnsar su an offline FilizEnsar  
274 Mesaj -
. Allah Resûlü sallallahu aleyhi ve sellem buyurdu:
"Kýyamet gününde, amelinden yana, kulun ilk önce sorguya çekileceði þey, namazýdýr. Eðer bunun hesabýný verirse, kurtulur. Veremezse, eli boþ dönüp, büyük bir zararla karþýlaþýr.
Farz namazýndan bir eksik çýkarsa, Rab Teâlâ der ki:
"Gel, bak bakalým kulumun nâfile namazý var mý?"
Bakýlýr, varsa getirilir ve onunla farz namaz tamamlanýr.
Sonra diðer amelleri de bunun gibi olur."
Hureys radýyallahu anh. Tirmizî.
Gönderen: 18.04.2006 - 11:56
Bu Mesaji Bildir   FilizEnsar üyenin diger mesajlarini ara FilizEnsar üyenin Profiline bak FilizEnsar üyeye özel mesaj gönder FilizEnsar üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
aliye72 su an offline aliye72  
103 Mesaj -
Ebu Hureyre /ra) anlatiyor:
Peygamberimiz bir gün: "Benim ümmetim cennete girerler,
istemeyenler müstesna"buyurdu.
Ashab: "YaRasulullah !Cenneti kim istemez?"dediler.
Peygamberimiz (as): "Bana itaat eden Cennete girer.Beni dinlemeyen
Cenneti istememis demektir",buyurdu.....BUHARÎ
Gönderen: 21.04.2006 - 00:23
Bu Mesaji Bildir   aliye72 üyenin diger mesajlarini ara aliye72 üyenin Profiline bak aliye72 üyeye özel mesaj gönder aliye72 üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Pozisyon - İmzalar göster
Sayfa (1): (1)
önceki konu   diğer konu

Lütfen Seçiniz:  
Şu an Yok üye ve 976 Misafir online. En son üyemiz: Didem_
2243 üye ile 29.03.2024 - 11:40 tarihinde en fazla ziyaretçi online oldu.

[Admin | Moderator | Kıdemli Üye | Üye]
Dogum Gününüzü Tebrik Ederiz    Doğum gününüzü tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu ömür dileriz:
Maksat kelam ol.. (54), betl_22 (37), erdogan955 (69), adaletli (55), erdoganisik (53), osman.d. (51), mehmetyz (44), yucelirfan (43), yazioba (53), °*°SiBeL°*° (32), haydem (45), ORGENERAL (43), yolcu_38 (44), karadað (51), cumali ak (43), adnanmuzaffer (70), MEMOLÝ2 (64), saara (31), plumbi (44), zeynebiye29 (43), mdemirbasci (50), muhammed_fatih (571), meslus (50), adnan65 (59), kýr&yacu.. (51), elisranur (40), ben_ölecem (44), asayan (49), yakamoz_38 (40)
Son 24 saatin aktif konuları - Top Üyeler
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 0.59397 saniyede açıldı   

Reklamlardan
RAVDA sitesi
hiçbir şekilde
sorumlu değildir.