generique stromectol generique luvox stromectol colchicine stromectol cipralex ciprine cipro med cipro clamycin clarinex clarithrocine claritin claritine claromycine claropram clavamox clavu basan cleocin climara clobex clocim clomid clopin clot basan clozaril co acepril co atenolol co diovan co enalapril co enatec co epril co lisinopril coaprovel colcrys colofac combivir compazine competact concor plus concor confortid conjugen convulex copegus corangine

0
0
0
0
Forum Giris Giris Üyeler Ekibimiz Arama
Toplam Forum: 69     ***     Toplam Konu: 30100     ***     Toplam Mesaj: 148193

Beni hatırla
Forum Anasayfa » D İ N / İ S L A M » İBRET TABLOLARI » hayasızlıktan kacının

önceki konu   diğer konu
12 okunmamış mesaj mevcut (Acik)
Sayfa (1): (1)
Gönderen
AFFET_ALLAHIM su an offline AFFET_ALLAHIM  
hayasızlıktan kacının(okumanız lazım)
50 Mesaj -
Bu yazý Seslerini gizlemeyen ve Radyolarda Canlý yayýna katýlan bayanlar için hazýrlanmýþtýr..

Bir gün Rasulallah (s.a.v) efendimiz kýzý Hz. Fatýma' ya þöyle der ;
- Cennete giren ilk kadýn kimdir biliyormusun ?
Hazreti Fatýma cevap verir ;
- Ey Fahr-i Kainat ben deðilmiyim ?
Rasulallah efendimiz der ki ;
- Hayýr, filan yerde filan evde bir kadýn var o dur.
Hazreti Fatýma þöyle der ;
- Ne amel iþlemektedir de cennete giren ilk kadýn olacaktýr
Rasuallah efendimiz cevaben git onu ziyaret et görürsün der.
Hazreti Fatýma hazýrlanýp o kadýnýn evine gider.
Kapýyý çalar çok çirkin bir ses ona cevap verir.
- Kimsiniz ?
Hazreti fatýma þöyle der ;
- Ben Fatýma.
- Hangi fatýma? Der kadýn,
Hazreti Fatýma þu cevabý verir ;
- Rasualllah (s.a.v) in kýzý Fatýma.
Kadýn þöyle seslenir.
- Kusura bakma iki cihan serverinin kýzý, Kocam þu an evde yok, kendisi benden baþka kimseye
Kapýyý açma dedi, Bende söz verdim açamam ey rasulllahýn kýzý. Ýstersen yarýn gel baþýmýn üstünde
Yerin var sana caným kurban, O zamana kadar kocamdan izin alýrým.
- Peki, Tamam.. der Hazreti Fatýma

Ertesi gün olur, Hazreti Fatýma yine o kadýna giderken yanýna Hazreti Hüseyin gelir, Beni de götür
Der, Hazreti Fatýma oðlunu kýramaz ve tamam gel beraber gidelim der. O kadýnýn evine gelirler
Kapýyý çalar.
- Kimsiniz ? der kadýn
Hazreti Fatýma cevap verir;
- Benim, Fatýma.
Kadýn þöyle der,
- Ey cihan serverinin mübarek kýzý yanýnda bir erkek çocuðunun sesi duyulur. Kimdir O ? der.
- Benim oðlum Hüseyindir. O da peþime takýldý gelmek istedi bende kýramadým. diye cevap verir Hazreti Fatýma.
Kadýn Üzülerek þöyle der.
- Kusura bakma Ey Rasul kýzý Hazreti Fatýma, Ben kocamdan sadece senin için izin istedim Oðlun Hüseyin için
istemedim. Sen bugün git yarýn gel o zaman Hüseyin içinde izin isterim.
- Peki, Tamam... Der Hazreti Fatýma. Evine döner.

Ertesi gün olur. Hazreti Fatýma ile Hazreti Hüseyin tam yola çýkacakken kardeþi Hazreti Hüseyini gören
Hazreti Hasan aðlamaya baþlar beni de götürün der, Hazreti Fatýma oðlunun bu isteðini kýramaz ve
Onu da yanýna alýr ve yola çýkarlar. Kadýnýn evine gelirler.
Kapýyý çalar ve yine o çirkin kadýn sesi cevap verir.
- Kimsiniz ?
- Ben Fatýma. der
- Yanýnda kim var Ya Rasulallahýn Kýzý Fatýma
- Oðlum Hüseyin var birde Hasan var, Hüseyini gelirken gördü aðladý, gelmek istedi bende kýramadým.
Kadýn Üzülerek cevap verir ;
- Kusura bakma Ya Rasul kýzý Fatýma ben kocamdan sadece sen ve oðlun Hüseyin için izin aldým Hasan için
Almadým yarýn gel kocamdan Hasan içinde izin alayým. der
Hazreti Fatýma ;
- Peki, Tamam der..

Ertesi gün olur. Hazreti Fatýma, Hazreti Hasan ile Hüseyini yanýna alarak o kadýnýn evine giderler.
Kapýyý Çalarlar
- Kimsiniz ? der kadýn.
- Ben Fatýma.
- Yanýnda Hazreti Hüseyin Ve Hazreti Hasan' dan baþka biri var mý Ya Rasul Kýzý Fatýma.
- Hayýr yok. der Hazreti Fatýma
Ve kapýyý açýlýr, Kapýyý açan o kadar güzel bir kadýndýr ki yüzünden nurlar akýyor. Çok güzel örtünmüþ
Çok güzel bir kadýn. Aðzýný açar ve bir misket büyüklüðünde taþa benzeyen bir cisim çýkarýr ve ;
- Hoþgeldin Sefa getirdin Ey Rasulallahýn kýzý Fatýma. der

Hazreti Fatýma ilk olarak kocasýna olan itikatýný beðenir. Ve Þöyle der.
- Üç gündür Kimsiniz diyen yaþlý kadýn senmisin ? der
- Hayýr. Der kadýn.
- Peki o yaþlý kadýn kimdi ?
- Yaþlý kadýn yoktu Ya Rasuallahýn Kýzý Fatýma , aðzýmda taþ vardý o yüzden sesimi deðiþtirdim
- Peki neden deðiþtirdin der Hazreti Fatýma
Kadýn Þu Cevabý verir.
- Belki sesimi duyupta yoldan geçen bir erkek þehvetlenir, Kötü amel iþler diye deðiþtirdim Ya Hazreti Fatýma...........

Evet deðerli ziyaretçilerimiz bu yazý Seslerini gizlemeyen ve Radyolarda Canlý yayýna katýlan bayanlar için hazýrlanmýþtýr..

Günümüzde gerek televizyonlarda, gerek radyolarda, gerekse chat ortamý olan msn gibi ses gönderme özelliði olan internet ortamýnda, bir çok kez karþýlaþtýðýmýz ve duyduðumuz kadýn sesleri mevcut. Bayanlar neden seslerini
tanýmadýklarý bilmedikleri aralarýnda hiç bir akrabalýk baðý olmayan karþý cins erkeklere rahatlýkla duyuruyorlar.
Bunlar Allah' tan korkmuyorlar mý ?
Son zamanlarda aþýrý yoðunlaþan bir edepsizlik ve terbiyesizlik söz konusu.
Kadýnýn en hayýrlýsý; güzeli ve zengini deðildir. Haya' lý ve Takvalý olanýdýr diye buyurmuþ Rasullallah efendimiz.

Sorulduklarýnda bir islamý soru ya da güncel bir soru bu tip bayanlarýn üstüne bilen yoktur.
Ama Radyolara Çýkýpta Seslerini Duyurmanýn Ne Kadar Hayasýz Olduðunu Bilmiyorlar. Hayasýz kelimesi az gelir. Çok Hayasýzdýr Demek Daha Doðrudur...

Yine soruluyor ne niyetle siz konuþuyorsunuz tanýmadýðýnýz kiþilerle ?
Verdikleri cevap þudur ; " O Benden Büyük O Benim Abim Sayýlýr..."

Allah (c.c)' tan korkun.!!!

Herþeyi Allah(c.c) Yazar, Allah(c.c) Haram Etmiþ Sesinizi Yabancý Erkeklere, Abim dediðiniz kiþi 100 yaþýnda da olsa ne farkeder...?

Tasavvufta ancak hayanýzla yürürsünüz.
Ve Hayasý olmayan tasavvufta yürüyemez en alçak yerdedir. Çok hayalý olan tasavvufu bulur. Çok büyük derecedir.

S.ÝHSAN EROL

Mesaj 1 kez düzenlendi. En son NURTOPU tarafından, 14.11.2005 - 15:28 tarihinde.
Gönderen: 14.11.2005 - 15:26
Bu Mesaji Bildir   AFFET_ALLAHIM üyenin diger mesajlarini ara AFFET_ALLAHIM üyenin Profiline bak AFFET_ALLAHIM üyeye özel mesaj gönder AFFET_ALLAHIM üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
sicilyali su an offline sicilyali  
RE: hayasızlıktan kacının(okumanız lazım)
1054 Mesaj -
Alıntı
Orijinali NURTOPU

Allah (c.c)' tan korkun.!!!

Herþeyi Allah(c.c) Yazar, Allah(c.c) Haram Etmiþ Sesinizi Yabancý Erkeklere, Abim dediðiniz kiþi 100 yaþýnda da olsa ne farkeder...?

Nurtopu kardesin yazmis oldugu bu bilginin düzeltilmesi gerektigini düsünüyorum. Kadin sesinin haramligi noktasinda kesin bir bilgi veya emir yoktur. Olmadigi icinde haramdir denilemez.

Sahabe hanimlarinin zaman zaman mescide gelip ashabin erkeklerine soru sorduklari bilinmektedir.Peygamber Efendimiz (s.a.v.) sahabi hanýmlarla konusmus, onlarýn sorularýna cevap vermis, sikayetlerini dinlemis, ihtiyac ve taleplerini karsýlamýstýr.
Sahabiler gerek Peygamberimizin hanýmlarýna, gerekse diger haným sahabilere hadis ve benzeri durumlarda sorular sormus, konusmus ve bazý konularda bilgiler almýslardýr.
Sahabe döneminde kadýnlar, halifelere sikayetlerini dile getirmis ve dini konularda diger sahabilere bilmediklerini sorup ögrenmislerdir.

Esas itibariyle hiç bir varlýgýn sesi mutlak olarak haram ve günah sýnýfýna sokulmaz. Basta Hanefi ve Safii imamlarý olmak üzere mezhep sahibi müctehid imamlarýmýzýn kanaatleri de bu yöndedir. Fýkýh kitaplarýnda su hükmü görüyoruz:

"Cumhura göre kadýnýn sesi avret degildir."

Yani kadýnýn sesi haram degildir. "Kadýnýn sesi avret degildir. Cünkü kadýn alýsveris yapar, mahkemede sahitlikte bulunur. Bunun icin sesini yükseltmek zorunda kalýr." (Tefsirü Ayati-l Ahkam 2:167)

Ey Peygamberin hanýmlarý! Siz, kadýnlardan herhangi biri gibi degilsiniz. Eger Allah'a karsý gelmekten sakýnýyorsanýz (erkeklerle konusurken) sözü yumusak bir eda ile söylemeyin ki kalbinde hastalýk (kötü niyet) olan kimse ümide kapýlmasýn. Güzel (ve dogru) söz söyleyin. (Ahzab 32)

Tabii yukaridaki yaziya tammamen katilmamak mümkün degil.

Söylenecek son söz su olsa gerek:

Edeb.. Edeb.. Edeb

Gönderen: 16.11.2005 - 20:24
Bu Mesaji Bildir   sicilyali üyenin diger mesajlarini ara sicilyali üyenin Profiline bak sicilyali üyeye özel mesaj gönder sicilyali üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Basörtüm su an offline Basörtüm  
74 Mesaj -
edep edep edep

tek kadinlarami edep----???
Noluyor size ya.. kizmamak elde degil bukadar gelmeyin kadinlarin üzerine siz geldikca kaciyor onlar..
cennete girecek olan ilk kadin..
bunu ne güzel anlattiniz agabey.. sonra susun! uyanan uyansin anlayan anlar zaten..
radyoda sunuculuk yapmak günahmi erkeklerle konusmak günahmi?
biz ozaman hic yasamiyalim
eve kapanalim..
ha en dogrusu bu oluyor sanirim..

..........
Gönderen: 16.11.2005 - 20:48
Bu Mesaji Bildir   Basörtüm üyenin diger mesajlarini ara Basörtüm üyenin Profiline bak Basörtüm üyeye özel mesaj gönder Basörtüm üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
sicilyali su an offline sicilyali  
RE:
1054 Mesaj -
Alıntı
Orijinali Basörtüm

edep edep edep

tek kadinlarami edep----???
Noluyor size ya.. kizmamak elde degil bukadar gelmeyin kadinlarin üzerine siz geldikca kaciyor onlar..

Basörtüm kardes yazimi tümüyle okumadi sanirim , yada okudugunu anlamadi. Size tavsiyem yazimi tekrar okumaniz ki "Edeb" sözcügünün ardindaki inceligi anlayasiniz.

Tabiiki edeb sadece kadinlarin uymasi gereken bir hal degil. Allah resulu tüm müslümanlara emrediyor bunu. Evet Basörtüm kardes; yazimda kizmanizi gerektirecek bir konu , bir vesile yok..

Ben bunu sadece yukarida yanlis ifade edilmis bir bilgiyi düzetme amaci ile kaleme almistim.

Bilginize...
Selametle kalin.

Gönderen: 16.11.2005 - 21:11
Bu Mesaji Bildir   sicilyali üyenin diger mesajlarini ara sicilyali üyenin Profiline bak sicilyali üyeye özel mesaj gönder sicilyali üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
fosaloglu su an offline fosaloglu  
2683 Mesaj -
Kadýnlarý hayattan tecrit etmeye kimsenin hakký yok.

peygamber efendimizin emir ve buyruklarýný deðiþtirmeye kimsenin hakký yok!

Bu kim ve hangi mertebede olursa olsun.

Kadýnlar seslerini helali olmayan erkeklere duyurduklarýnda "edepsiz" mi oluyorlar?

Hadi yaaaaaaaaa? hangi sivri zekalý söyledi bunu. Hangi örümcek kafalý?

Nerde yazýyor bu hangi sünnete göre bu hüküm veriliyor? Kur'anýn hangi ayetine göre?

Býrakýn bu iþleri! Bir tarikat þeyhinin eþini olan kýskançlýk duygularýndan ötürü verdiði fetvaya göre ne ben amel ederim ne de aklý selim ve sünnet üzere olan müminler.

selametle...
Gönderen: 16.11.2005 - 21:18
Bu Mesaji Bildir   fosaloglu üyenin diger mesajlarini ara fosaloglu üyenin Profiline bak fosaloglu üyeye özel mesaj gönder fosaloglu üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
fosaloglu su an offline fosaloglu  
RE:
2683 Mesaj -
Alıntı
Orijinali fosaloglu

Kadýnlarý hayattan tecrit etmeye kimsenin hakký yok.

peygamber efendimizin emir ve buyruklarýný deðiþtirmeye kimsenin hakký yok!

Bu kim ve hangi mertebede olursa olsun.

Kadýnlar seslerini helali olmayan erkeklere duyurduklarýnda "edepsiz" mi oluyorlar?

Hadi yaaaaaaaaa? hangi sivri zekalý söyledi bunu. Hangi örümcek kafalý?

Nerde yazýyor bu hangi sünnete göre bu hüküm veriliyor? Kur'anýn hangi ayetine göre?

Býrakýn bu iþleri! Bir tarikat þeyhinin eþini olan kýskançlýk duygularýndan ötürü verdiði fetvaya göre ne ben amel ederim ne de aklý selim ve sünnet üzere olan müminler.

selametle...

Bu sorularýn cevabýný kim verecek?
Gönderen: 17.11.2005 - 20:02
Bu Mesaji Bildir   fosaloglu üyenin diger mesajlarini ara fosaloglu üyenin Profiline bak fosaloglu üyeye özel mesaj gönder fosaloglu üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
AFFET_ALLAHIM su an offline AFFET_ALLAHIM  
Konu icon    yanlış anlamışsınız(fosaloglu)
50 Mesaj -
Bismillahirrahmanirrahim
kardeslerim ya okudugunuzu anlayamýyorsunuz. ya da yanlýþ anladýnýz.
bu metin de bahsedilen kadýnlarýn yabancý erkeklerle konusmasý haram diye bir mesele yok.
sadece erkegin nefsini cezbedecek sekildekonusurlarsa helal olmaz diye bir mesele var..
selamve dua ile

Mesaj 1 kez düzenlendi. En son NURTOPU tarafından, 19.11.2005 - 13:38 tarihinde.
Gönderen: 19.11.2005 - 12:58
Bu Mesaji Bildir   AFFET_ALLAHIM üyenin diger mesajlarini ara AFFET_ALLAHIM üyenin Profiline bak AFFET_ALLAHIM üyeye özel mesaj gönder AFFET_ALLAHIM üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Afaki su an offline Afaki  
224 Mesaj -
s a !

menteseci dosta haksizlik yapiliyor bence !

siz birakin radyodaki sesleride TVlerdeki o en suh seslerini kullananlari bi düsünün !

kalin selametle kalabilirseniz !
Gönderen: 21.11.2005 - 03:17
Bu Mesaji Bildir   Afaki üyenin diger mesajlarini ara Afaki üyenin Profiline bak Afaki üyeye özel mesaj gönder Afaki üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Basörtüm su an offline Basörtüm  
74 Mesaj -
menteseci kardesim
kizginligim size degildi aslinda size katiliyorum
sadece edepli olmasi gerekenler tek kadinlar degildir demek istedim..

kissada anlatilan kadinin sesinin kendisi gibi cok güzel olduguna dikkat cekmek istiyorum..

ben özür diliyorum
kendini birsey sanarak konusmamaliydim..
Gönderen: 27.11.2005 - 19:44
Bu Mesaji Bildir   Basörtüm üyenin diger mesajlarini ara Basörtüm üyenin Profiline bak Basörtüm üyeye özel mesaj gönder Basörtüm üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
hicab su an offline hicab  
Bu anlatilan seyin asli astari yoktur!
9 Mesaj
Degerli arkadaslar yazilan menkibenin dogrulugu tartisilir.Arastirin rivayet edeni bulamazsiniz.Hic bir hadis kaynaginda yoktur.Kadina gercek ozgurlugu ve kolayligi islam sunmustur.Burada aksine zorluk one suruluyor.Ne demek yahu kucucuk bir cocuk icin esden izin almak.Hangi kaynakta bu var.Agizda tasla konusmak falan bunlar islama sonradan ithaf edilen bidat seyler.Bir kadinin nagmeli sesi haramdir ve kirilip dokulerek bir erkekle konusamaz.Normal bir konusma helaldir.
Konuyu acan arkadasimiz muhakkak ihlasli bir niyetle yazmis,ALLAH niyetini zayi etmesin.Ancak musluman basiretli olmali,Allah resulunun emri bu. Her duydugumuza inanmayalim,ISLAMIN OZUYLE BAGDASIP BAGDASMADIGINA BAKALIM.
Gönderen: 27.11.2005 - 21:56
Bu Mesaji Bildir   hicab üyenin diger mesajlarini ara hicab üyenin Profiline bak hicab üyeye özel mesaj gönder hicab üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
hak_yolcusu su an offline hak_yolcusu  
edeb
10 Mesaj -
sevgili kardeslerim cok ozurdileyerek affiniza siginarak yaziyorum ki su birbirinize yazdiginiz cevaplar bile birbirinize tahammulsuzlugun ifadesi goruyorum ki arkadasimizin yazdigi konu sahih olsun olmasin eger o ses konusuna dikkat edersek biz kazaniriz cennette belki peygamber hanimlarinin yaninda olacagiz belkide .bunu basaran zaten takva sahibi insandir her kisinin kari degil er kisinin karidir
Gönderen: 28.11.2005 - 21:00
Bu Mesaji Bildir   hak_yolcusu üyenin diger mesajlarini ara hak_yolcusu üyenin Profiline bak hak_yolcusu üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
selim3 su an offline selim3  
Kadın sesi avretmidir?
21 Mesaj -
Kadýnýn sesi hakkýnda çeþitli mütalaalar vardýr.Þafi'i ulemasýnýn kaydettiklerine göre kadýnýn sesi avret deðildir.Yabancý erkeklere iþittirecek kadar bir kadýn sesini yükseltirse günahkar olmadýðý gibi onu dinleyen erkek de günahkar olmaz.Hanefi mezhebinde ihtilaflýdýr.Ed-durru'l Muhtar ile Ýbn-i Abidin'e göre en kuvvetli görüþ kadýnýn sesi avret deðildir.Nevazil ve el-Kafi ismindeki kitaplara göre avrettir.Bazý ulemaya göre namazda avrettir,onun dýþýnda avret deðildir.
Alusi:kanaatime göre kadýnýn sesi avret deðildir,ancak sesi þehveti tahrik edip fitneye vesile olursa o zaman haram olur,demektedir.Muhammed Ali es-Sabuni þöyle diyor:Kadýný sesi fitneye vesile olmazsa avret deðildir.Zira Peygamber Aleyhisselatu veselam'ýn zevceleri Peygamber Aleyhisselatu veselam'ýn hadis-i þeriflerini nakledip rivayet ederler ve içinde yabancý erkek bulunan cemaatle konuþurlardý.

Gönderen: 29.11.2005 - 09:52
Bu Mesaji Bildir   selim3 üyenin diger mesajlarini ara selim3 üyenin Profiline bak selim3 üyeye özel mesaj gönder selim3 üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Pozisyon - İmzalar göster
Sayfa (1): (1)
önceki konu   diğer konu

Lütfen Seçiniz:  
Şu an Yok üye ve 969 Misafir online. En son üyemiz: Didem_
2243 üye ile 29.03.2024 - 11:40 tarihinde en fazla ziyaretçi online oldu.

[Admin | Moderator | Kıdemli Üye | Üye]
Dogum Gününüzü Tebrik Ederiz    Doğum gününüzü tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu ömür dileriz:
Suayb (46), cuneytarkin82 (49), emira (40), ibrahim13 (50), geylani2 (42), ilknur1977 (47), mhmtyel (43), Müslüman kiz (30), hitoprak (51), solmayan-gül (39), pancoloji (39), gül_güzeli (39), güle güle (37), Sueda (38), suvari (41), teacherone (45), kudüs (48), sensinnn (38), Isik Hafize (39), masumca (51), muradmurad (45), burku (36), hatice.d (47), ismail arabaci (37), ariiff (43), nur44_55 (42), deepsilver (36), _SON_NEFES_ (32), onur5844 (52), sailor2005 (67), canfeza (37), saltanat (45), saltiks (50), van65 (), Taha1 (38)
Son 24 saatin aktif konuları - Top Üyeler
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 0.59533 saniyede açıldı   

Reklamlardan
RAVDA sitesi
hiçbir şekilde
sorumlu değildir.