ivermectine generique plaquenil generique colchicine kamagra hydroxychloroquine seretide inhaler seretide rotacaps seretide serevent serocryptin seromycin serophene seropram seroquel servambutol servanolol servicillin serviclofen servispor servitet silagra sildalis sildenafil silvitra simcora simvasine simvast sinemet cr sinemet sinequan singulair sirdalud skinoren smap sortis spersanicol spiroctan sporanox starlix stocrin strattera stromectol suhagra force suhagra sumycin super avana

0
0
0
0
Forum Giris Giris Üyeler Ekibimiz Arama
Toplam Forum: 69     ***     Toplam Konu: 30100     ***     Toplam Mesaj: 148193

Beni hatırla
Forum Anasayfa » EDEBİYAT / MAKALE / ŞİİR » Ş İ İ R L E R & Ş Î R L E R İ N  » GuZGuLu » Figan

önceki konu   diğer konu
13 okunmamış mesaj mevcut (Acik)
Sayfa (1): (1)
Gönderen
Figan
269 Mesaj -
Yüregimdeki yaralari kimseler bilmez
Söylemem derdimi için için kanarim
Gizlerim gözüm yasin bir gören olmaz
Akitirim içime sessiz sessiz aglarim

Hergün yeni umutlara kosarken ben
Kuyular kazir hayat yollarima usanmaz bikmaz
Sessiz olur yüregimin çirpinislari
Feryadi figanimi bir duyan olmaz

Sorarim kendime zaman zaman
Varmi benim gibi için için kanayan
Alip basimi çekip gitmek isterim çok uzaklara
Korkarim birakmaz pesimi yine düserim tuzaklara

Hayir hayir asla isyan degil benimkisi
Sadece biraz küskün birazda yorgunum
Aynalara da düsman oldu ya yüregim
Kimselere degil kaderime hiç degil
Ben... kendime darginim

Gönderen: 14.10.2005 - 01:48
Bu Mesaji Bildir   GuZGuLu üyenin diger mesajlarini ara GuZGuLu üyenin Profiline bak GuZGuLu üyeye özel mesaj gönder GuZGuLu üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
~HiLaLaY~ su an offline ~HiLaLaY~  
2765 Mesaj -
çook güzel yüreðinize saðlýk gül

Allah Razı Olsun

ilahýmýnýz bol olsun her daim inþaAllah...

Ben... kendime dargýným

Figanlarým banadýr sadece...

Sevgi Selma ve DUA ile...gül

Gönderen: 20.06.2007 - 11:32
Bu Mesaji Bildir   ~HiLaLaY~ üyenin diger mesajlarini ara ~HiLaLaY~ üyenin Profiline bak ~HiLaLaY~ üyeye özel mesaj gönder ~HiLaLaY~ üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
-bahar- su an offline -bahar-  
292 Mesaj -
rabbim razý olsun kardeþim...
Gönderen: 17.09.2007 - 17:42
Bu Mesaji Bildir   -bahar- üyenin diger mesajlarini ara -bahar- üyenin Profiline bak -bahar- üyeye özel mesaj gönder -bahar- üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
GuZGuLu su an offline GuZGuLu  
269 Mesaj -
Cok tesekkur ederim.
Rabbim sizlerdende razi olsun insaAllah.
Gönderen: 19.08.2009 - 01:20
Bu Mesaji Bildir   GuZGuLu üyenin diger mesajlarini ara GuZGuLu üyenin Profiline bak GuZGuLu üyeye özel mesaj gönder GuZGuLu üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Dai su an offline Dai  
922 Mesaj -
güzgülü kardesim
siirler yürektir bilirim
ama yürekler elestiriye acik olmalidir

bu siir üzerinde calismalar yaparsan daha güzel olacagi inanci tasimaktayim

ve inaniyorumki bu kapasite sizde mevcut

iyi calismalar
Gönderen: 19.08.2009 - 01:52
Bu Mesaji Bildir   Dai üyenin diger mesajlarini ara Dai üyenin Profiline bak Dai üyeye özel mesaj gönder Dai üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
269 Mesaj -
oncelikle elestiriniz icin cok tesekkur ederim. elbette elestiri olacakki daha iyi siirler ciksin ortaya.

Yalniz bende bir huy var, bir kere yazdimmi bir daha o siiri istesemde duzenleyemiyorum. sanirim buda acemiligimden kaynaklanan bir sey olsa gerek.
herhangi bir egitim almis olsaydim belki o zaman kolaylikla duzenleme yapabilirdim diye dusunuyorum.

tekrar tesekkurler.
Gönderen: 19.08.2009 - 02:10
Dai su an offline Dai  
922 Mesaj -
kardesim
evvela (elestirilere) hosgörü ve anlayisli yaklastiginiz icin tesekkürler
acemi olmadiginiz intibasi yüksek
kelime haznenizin mevcudiyetide belli

düzenleme isine gelince
dedik ya "siir yürektir"
herhangi bir siiri yazdiginiz an'daki ruhaniyetiniz büyük önem tasir
hangi siiri hangi duygular icersinde yazmis iseniz
ayni duygulari yasadiginiz an düzenleme dahi yapabilirsiniz

bir de, hece veznindeki calismalarinizi paylassaniz !
Gönderen: 19.08.2009 - 02:52
Bu Mesaji Bildir   Dai üyenin diger mesajlarini ara Dai üyenin Profiline bak Dai üyeye özel mesaj gönder Dai üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
ReYYaN su an offline ReYYaN  
288 Mesaj -
Siiriniz cok güzel. yürek deryasina demir almissiniz. hep böyle güzel siirlerinizi okumak dilegiyle.
Gönderen: 19.08.2009 - 15:15
Bu Mesaji Bildir   ReYYaN üyenin diger mesajlarini ara ReYYaN üyenin Profiline bak ReYYaN üyeye özel mesaj gönder ReYYaN üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
269 Mesaj -
bir de, hece veznindeki calismalarinizi paylassaniz !

oncelikle size cok ama cok tesekkur ediyorum.
elestirileriniz ve tavsiyeleriniz beni arastirmaya sevk etti.
Ilk isim googleden hece vezni nedir ne anlama gelir oturup onu arastirmak oldu.
daha sonra onceden yazmis oldugum iki siirimi yeniden ele alip hece veznine uygun bir siir haline getirmeye calistim. artik oldumu olmadimi orasina bilemem tabi.
ins. aksam musait bir zamanimda buraya ekleyecegim. sizden ricam olmasi gerektigi gibi olmusmu yoksa nerelerinde nasil bir duzenleme yapabilirim, bana yardimci olmaniz.

( al basina belayi) demiyorsunuzdur ins. düsün

---------------

ReYYaN kardesim sizede cok tesekkur ediyorum.

Allaha emanet olunuz.
Gönderen: 19.08.2009 - 15:51
GüLbEnCe su an offline GüLbEnCe  
10 Mesaj -
Elinize Saglik
Gönderen: 19.08.2009 - 17:35
Bu Mesaji Bildir   GüLbEnCe üyenin diger mesajlarini ara GüLbEnCe üyenin Profiline bak GüLbEnCe üyeye özel mesaj gönder GüLbEnCe üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
269 Mesaj -
Tesekkur ederim GüLbEnCe.
Gönderen: 19.08.2009 - 23:18
Dai su an offline Dai  
RE:
922 Mesaj -
Alıntı
Orijýnalý GuZGuLu
( al basina belayi) demiyorsunuzdur ins. düsün

estagfirullah güzel insan.. öyle seymi olur
bela müslümanlardan uzak ola..

imzanizdaki yazi kime ait bilmiyorum ama hece vezninde yazilmis:
Hep nefs cikar karsima
olup olup dirilsem
Insandan kacmak kolay
kendimden kacabilsem

heyecanla bekliyoruz siirlerinizi
Gönderen: 20.08.2009 - 01:31
269 Mesaj -
Amin, guzel bakan guzel gorurmus degerli kardesim.
Rabbim sizden razi olsun.

Imzama gelince, siirlerini cok severek okudugum ( tabi hece vezninden falan hic anlamadan) Rahmetli Ustad Necip Fazil KISAKUREK siirinden bir bolum.

hep nefs çýkar karþýma,
ölüp ölüp dirilsem;
insandan kaçmak kolay;
kendimden kaçabilsem.

baþým çýðlýklý çocuk,
onu nasýl avutsam ?
ne yapsamda ölümü,
bir saatçik unutsam ?.

beni zaman bölüyor,
beni doðruyor adet,
medet ey birin bir'i,
ey birin bir'i medet !.

N.F.KISAKUREK.

Tekrar cok tesekkur ediyorum.
Gönderen: 21.08.2009 - 00:03
Pozisyon - İmzalar göster
Sayfa (1): (1)
önceki konu   diğer konu

Lütfen Seçiniz:  
Şu an Yok üye ve 840 Misafir online. En son üyemiz: Didem_
2243 üye ile 29.03.2024 - 11:40 tarihinde en fazla ziyaretçi online oldu.

[Admin | Moderator | Kıdemli Üye | Üye]
Dogum Gününüzü Tebrik Ederiz    Doğum gününüzü tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu ömür dileriz:
***Murat*** (48), behlul (50), hatice57 (44), GaZZe (60), erveysel (61), Abdulkadir22 (31), samyeli13 (47), candeniz (24), balacan (54), abdulkadir (31), babam veben (55), askbumu (43), sahra_yagmur (37), halit42 (39), Babacan52 (56), gurbetcigenc (33), Fikret1972 (52), NuR_EFSAN (39), jopp777 (47), pempe1987 (37), Nur baçesi (28), seyhzadem (36), Mustafa Alptug (41), gunes_akca (35), KanKaZ (36), hsusal (72), olimp_ (45), ufkumuzvar (42), gakkosfatih (42), HIKKI (51), Selale1 (49), Yasin Tural (36), nebitdag (45)
Son 24 saatin aktif konuları - Top Üyeler
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 0.60161 saniyede açıldı   

Reklamlardan
RAVDA sitesi
hiçbir şekilde
sorumlu değildir.