ivermectin generique colchicine generique colchicine generique kaletra chloroquine luvox lyrica marvelon maxalt medrol active mefe basan mefenacide mefenamin meladinine mellaril mellerettes melleril mentax mestinon metaglip metfin metoject metrizol micardis hct micardis micardisplus microgynon micronase micronovum microzide minac 50 minipress minocin miranova mobic mobicox moduretic motilium motrin munobal myambutol myconormin myfortic mysoline naltrexin naprolag

0
Start Giriş Üye Ol üyeler ((( RAVDATe@m))) Arama
Toplam Kategori: 69 *** Toplam Konu: 30100 *** Toplam Mesaj: 148193
Forum Anasayfa » TARİH / SİYASET / EKONOMİ » TÜRKİYE VE DÜNYADA SİYASET » Ramiz Dayı'dan referandum yorumları

önceki konu   sonraki konu
Bu konuda 2 mesaj mevcut
Sayfa (1): (1)
Ekleyen
Ramiz Dayı'dan referandum yorumları

73 Mesaj -

En Son On: 31.10.2010 - 20:39
Cinsiyeti: Erkek 
Elbet değişecek bu anayasa yeğen!
Sandıktan kaçarak tercih yapılmaz
. Bir yanda sırtına postal yiyenler,
bir yanda umudunu postala yükleyenler.
Şimdi söyle bana, kim haklı yeğen?

“Dediler ki bu meclis anayasa yapamaz, dediler ki beceremez onlar, yaptırmayız onlara. Unutma ki anayasayı yapan üniforma değildir yeğen!

- Bir düşünür insan öyle değil mi kardeş! Hayır deyince kimin, evet deyince kimin ekmeğine yağ sürüyorsun.

- Bu hükümet anayasa yapamaz demek yakışıyor mu sana kardeş, haa? Yarın sen hükümet olunca ne olacak? Sana da yapamazsın derse biri, seni de dışlarsa birileri hiç acımadan, yapmayacak mısın?

- Değişim eskiye götürmez seni, eskiye götüren anlayışsız muhalefetin elleridir elleri!

- Mesele hayır demekse eğer, hayır demek kolay kardeş. Mesele her gün acı çektirilerek özgürlüğü alınanlara hayır dedirtmek. Bunu yapabilir misin kardeş?

- Oy vermen mi, yoksa boykota gitmen mi ağzından düşürmediğin demokrasiye güç verir yeğen? Söyle bana!

- Anayasa demek fındık fıstık demek değildir kardeş!

- Bu kızgınlık neden? Ben yapamadım diyerek bu karşı çıkış neden? Teröristle aynı kefede buluşmak neden?

- Bir 12 Eylül gelir darağaçları kurulur, bir 12 Eylül gelir bunlardan hesap sorulur yeğen.

- Sırtını sandığa dayayan mı köşeye sıkışmıştır, yoksa boykota dayayan mı kardeş?

- Evet ya da hayır; ne kadar zıtlar değil mi birbirlerine. Bir de muhalefete bak; onlar da ne kadar zıtlar kendi içlerinde. Ama aynı cümlede birleştiler kardeş. Bunu çözdüğün an oyunun rengi kendiliğinden ortaya çıkacaktır.

- Referandum bir tercih yapmaktır; sandıktan kaçarak tercih yapılmaz kardeş!

- Yeni anayasa yapmak muhalefetle savaşmak değil, demokrasi düşmanlarıyla savaşmaktır. Savaşırken sivillerden darbe yersen bu savaştan galip çıkamazsın, vazgeçersen de kazanıp kazanmayacağını anlayamazsın.

- Sandıkta halkından şüphelenen parti, parti değildir kardeş.

- Bazen öyle bir sonuç çıkar ki referandumdan kazandım sanırsın, şimdi her şeyi yapabilirim güç bende dersin. Bazen referandum öyle zorlar ki seni yeğen, yolun başında kimdin unutursun. Zorunu benden duy yeğenim, hayır deyip senden olanlar da sana yetmez artık, bundan böyle bir başına kalmışsındır!

- Kaderimiz olan referanduma değil, hırsıyla referanduma götürenlere ah edelim.

- Ben hem hayır hem de evet diyenim, ben vatandaşım. Peki sen nesin yeğen, boykot ettiğinde sen ne oluyorsun, kim oluyorsun hiç düşündün mü?

- Bir kere çıktı mı demokrasinin içinden, siyasi partinin yolu değişmez unutma!

- Sandık demokrasinin çocuğudur yeğen. Sen hiç çocuğunu pazarlıkta kullanır mısın? Hah, de bana!

- Oy saymak, oy vermekten zordur kardeş!

- Hayır demek başka, referandumu hor görmek başkadır!

- Bin kere dönsen referanduma ihanet edip milletine, bin kere hayır diyecekler yeğen!

- Benim yanımda sırtına postal yiyenler, senin yanında umudunu postala yükleyenler. Şimdi söyle bana, kim haklı yeğen?

- Ben halkı tehditle sandıktan itmedim, ben halkı demokrasiye davet ettim kardeş!

- Hayır demekle olup bitseydi bu iş, hemen hayır derdim, olup biterdi. Vurduğum mühürle yola getirsem anayasayı değiştirme heveslilerini, hemen yapardım bu işi. Ama hayır da desem, yüz bin kere hayır da desen elbet değişecek bu anayasa yeğen!

- Seçimi gözden çıkarır insan referandumu görünce. Ama asıl seçimde görülüyor hesap. Verdiğimiz demokrasi dersini alan, gelip bize veriyor aldığı dersi. Demokrasinin şaşmaz eli sonunda bize sunuyor, içine boykot dökülen sandığı.

- Oysa herkes değiştirebilir anayasayı. Kulak verin bu dediklerime; kimi bir darbeyle yapar bunu, kimi darbecinin desteğiyle. Muhalifler darbeciden icazet alarak yapar anayasayı; demokrasi âşıkları ise meclisiyle, milletiyle.”

habertaraf
Ercan AKSOY

Dip Not: CHP Baskani Kemal Kilicdar oglu, Milletmeclisinde Anayasa degisikliklerine katilmadigi gibi. bu günde "secmene sandikta hayir oyunu verin" diyerek mutlaka sandiga gitmeli yönünde diyar diyar dolastigi malum. Ama malesef kendisi daha önce oldugu gibi sandiga gitmeyerek kendisi icin hayir veya evetin hic bir deger ifade etmedigini göstermektetir. Ayni zamanda bu davranisi boykut oldugunda ve kimlerinde boykot ettigi malum oldugu bilinmekle hangi safda durdugunu, davranisiyla ortaya koymaktadir.
Zaten CHP'nin var oldugu günden beri bu Millete hic bir faydasi olmamakla beraber, hep zarari olmustur.
Ekleme Tarihi: 12.09.2010 - 16:58
Bu mesajı bildir   vaha1970 üyenin diğer mesajları vaha1970`in Profili zum Anfang der Seite
Muhtazaf su an offline Muhtazaf  

Moderator
4254 Mesaj -

En Son On: 30.07.2020 - 23:50
Cinsiyeti: Erkek 
Elinize Saglik Te$ekkürler
Ekleme Tarihi: 12.09.2010 - 18:06
Bu mesajı bildir   Muhtazaf üyenin diğer mesajları Muhtazaf`in Profili Muhtazaf Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Pozisyon düzeni - imzaları göster
Sayfa (1): (1)
önceki konu   sonraki konu

Kategori Seç:  
Sitemizde şu an Yok üye ve 815 Misafir mevcut. En son üyemiz: Didem_

Admin   Moderator   Vip   Üye ]

Hayırlı ömürler dileriz.    Bu üyelerimizin doğum günlerini tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu bir ömür dileriz:
kaykaan (57), safak-50 (60), nazlinazende (45), sena_55 (49), NEWYORKER (50), hazan44 (39), RaMaZaN050 (34), KONVEYÖR (47), arefenur (52), mehmet4467 (42), hasret44 (39), turancihan (48), sevgikusu (37), kul_bahri (58), ser_kan (47), ssessiss (36), Seyyidmehmet (47), Ata01 (52), sempatik_cd (43), ebubekir1989 (35), M.EFE (50), sam@ (42), ozgurozakinci (47), garibcahil (46), muhacir-i muham.. (40), Osman50 (70), kanka_konya (36), hkurt (60), haliime (45), mrasitalas (40), hayýrsev.. (58), zekitatari (67), y_turan (39), doctor (41), koylu (63)
24 Saatin Aktif Konuları
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 1.05266 saniyede açıldı