ivermektine ivermektin kaletra ivermektine fluvoxamine luvox lyrica marvelon maxalt medrol active mefe basan mefenacide mefenamin meladinine mellaril mellerettes melleril mentax mestinon metaglip metfin metoject metrizol micardis hct micardis micardisplus microgynon micronase micronovum microzide minac 50 minipress minocin miranova mobic mobicox moduretic motilium motrin munobal myambutol myconormin myfortic mysoline naltrexin naprolag

0
Start Giriş Üye Ol üyeler ((( RAVDATe@m))) Arama
Toplam Kategori: 69 *** Toplam Konu: 30100 *** Toplam Mesaj: 148193
Forum Anasayfa » D İ N / İ S L A M » DİĞER DİNİ KONULAR » İtikafa girmeye ne dersiniz?

önceki konu   sonraki konu
Bu konuda 1 mesaj mevcut
Sayfa (1): (1)
Ekleyen
İtikafa girmeye ne dersiniz?

Moderator
4254 Mesaj -

En Son On: 30.07.2020 - 23:50
Cinsiyeti: Erkek 
İtikafa girmeye ne dersiniz?

Her gece bir namaz ve yasin,her gün bir sünnet‏.
Evet dostlar son on güne giriyoruz .Efendimiz her ramazanın son on gününü itikafla geçirmiş.bu güzel sünneti uygulamaya var mısınız?
Nasıl dediğinizi duyar gibiyim.işimiz evimiz ne olacak değil mi?
Evet belki sürekli bir itikaf olamaz ama hiç olmazsa bir saatlik yarım saatlik ya da namaz kılmaya girerken,Kuran okumaya girerken odaya itikafa niyet ederek girelim;bu güzel sünneti uygulamış olalım inş.

***************************************************************************************************
Kur'an ayı Ramazanda;günlük Kuran-ı Kerim okumayı da ihmal etmiyoruz değil mi dostlar?en az 1-2 sayfa,hiç olmazsa yarım sayfa;bir ayet olsun okuyalım günlük olarak.çok ağır okuyanlar bir sayfayı bir saatte okusa da okudukça hızlanıyor,bir saatimizi yüce kitabımıza ayırmak çok mudur sizce?aslında az bile ama;o nurdan sadece bakmak suretiyle de olsa gönlümüzü yıkayalım inşbereketinden mahrum kalmayalım inş okumayı bilmeyenlerde açıp sayfalara baksınlar nurundan faydalansınlar.bakmak bile sevaptır dostlar ihmal etmeyelim küçük çocuklarımıza da sevdirmek için sayfaları karıştırtalım inş.ALLAHın en çok hoşuna giden o sabilerin Kuran sayfalarını karıştırmaları bakmalarıymış.Rabbim bize de yavrularımıza da Kuranımızı okumayı sevdirsin ve azim versin inş bol bol okuyalım

**************************************************************************************************
21.Ramazan gecesi(31.8.gecesi):ALLAH rızası için istediğimiz surelerle iki rekat namaz kılalım inş.sahurdan 10-15 dakika önce kalksak çok rahat kılarız inşaALLAH.
mükafatı:yıl boyunca kaza ve beladan kurtulur,rızkı artar.o yıl içinde ölürse şehit mertebesine ulaşır
21.Ramazan gecesi yasinimiz(31.8.gecesi): bu geceki Mizanında hayrının ağır gelmesine vesile olması için,
21.Ramazan günü sünneti:bugün Efendimiz(sav) in sünneti olan;yemekten sonra tabağımızı sünnetleyelim inş
22. teravih namazının fazileti(31.8. akşamı):Kıyamet günü her türlü gamadan ve kederden emin olur
21.Ramazanda çekilecek tesbih: Yâ Atikarrikâb
21’inci hatırlatma:
İslâm’da söz orucu (yani hiç konuşmamak) diye bir şey yoktur. Ancak dinimiz bizi lisan âfetleri konusunda uyarmıştır. Bilhassa Ramazan’da çok konuşmayalım. Konuşursak zarurî, faydalı, hikmetli, iyi şeyler konuşalım. Doğrudan doğruya veya dolaylı olarak günah olan konuşmalardan kaçınalım.
Ramazan'da her güne bir dua
21. Günün Duası: “ALLAHummec’al lî fîhi ila merzatike delîla, vela tec’al li’ş-şeytani fîhi aleyye sebîla, vec’al’il-cennete lî menzilen ve megîla, ya gaziye havaic’it-talibîn.”
Anlamı: ALLAH’ım! Bu günde beni hoşnutluğuna götürecek bir kılavuz kıl bana; bu gün Şeytan’ı bana ulaştıracak hiçbir yol bırakma; benim yerleşeceğim ve rahat edeceğim yeri cennet kıl; ey arayanların hacetlerini yerine getiren -Rabbim-!
22.Ramazan gecesi(1.9.gecesi):ALLAH rızası için istediğimiz surelerle dört rekat namaz kılalım inş.sahurdan 10-15 dakika önce kalksak çok rahat kılarız inşaALLAH.
mükafatı:Peygamberimizin şefaatine mazhar olur
22.Ramazan gecesi yasinimiz(1.9.gecesi): bu geceki Sırat’ı kolay geçmeye vesile olması için
22.Ramazan günü sünneti:bugün Efendimiz(sav) in sünneti olan;yemeğimizi yer sofrasında ve sağ dizimizi kaldırıp sol ayağımızın üzerine oturarak yiyelim
23. teravih namazının fazileti(1.8.cuma akşamı):ALLAHu teala onun için cennette şehir kurar
22.Ramazanda çekilecek tesbih: Yâ Atikarrikâb
22’inci hatırlatma:
Âhir zamanda bulunduğumuzu bir an bile hatırımızdan çıkartmayalım. Küçük Alâmetlerin hepsi, Büyük Alâmetlerin bir kısmı zuhur etmiştir. Dünya fitne, fesat, zulüm, savaş yangınları içindedir. İslâm dünyasına karşı bir savaş başlatılmıştır. Korkunç fırtına ve kasırgalar, dehşetli zelzeleler, azgın seller, önüne geleni silip süpüren korkunç deniz dalgaları dünyanın çeşitli yerlerinde büyük felaket ve facialara yol açmaktadır. İstanbul büyük bir zelzele beklemektedir. Önümüzdeki karanlık günler için azık hazırlayalım. Belâ ve felâketleri sadaka ile, dua ile önlemeye çalışalım. İsyandan itaate, fısk u fücurdan salâha, bid’atten sünnete, cimrilikten cömertliğe, câhillikten ilme, nifaktan ihlasa, şerden hayra hicret edelim. Gaflet içinde aldatıcı keyifler sürmeyelim. Bu dünyayı kendimize yalancı bir cennet haline getirmek sapıklığına kapılmayalım. Dünya mihnet, çile, imtihan, deneme yeridir.
22. Günün Duası:“ALLAHummefteh lî fîhi ebvabe fazlik, ve enzil aleyye fîhi berakatik, ve veffignî fîhi li-mucibati merzatik, ve eskinnî fîhi buhbûhati cennatik, ya mucîbe davet’il-muztarrîn.”
Anlamı: ALLAH’ım! Fazl-ü rahmetinin kapılarını bugün yüzüme aç; bu günde bereketlerini üzerime indir ve beni hoşnutluğuna vesile olacak şeylere muvaffak kıl; beni cennetlerinin ortasına yerleştir; ey perişanların duasını kabul eden -ALLAH-!
23.Ramazan gecesi(2.9.gecesi):ALLAH rızası için istediğimiz surelerle iki rekat namaz kılalım inş.sahurdan 10-15 dakika önce kalksak çok rahat kılarız inşaALLAH.
mükafatı:kıyamet günü yüzü nurlu ve 70 yakınına sıratta yardım eder
23.Ramazan gecesi yasinimiz(2.9.gecesi): Arş-ı A’lânın gölgesinde gölgelenmeye vesile için
23.Ramazan günü sünneti:bugün Efendimiz(sav) in sünneti olan;yemeğimize başlamadan önce 11 Ya Nur,21 Ya Rezzak çekelim
24. teravih namazının fazileti(2.9.akşamı):Onun için yirmi dört tane makbul dua vardır
23.Ramazanda çekilecek tesbih: Yâ Atigarrigâb (Ey iyileri koruyan-EN AZ 100 DEFA )
23’inci hatırlatma:
Bize en fazla zıt giden, fikir ve görüşleri en fazla ters olan Müslüman kardeşimize bile düşmanlık etmeyelim. Onu da bizden bilelim. Ölse, cenazesiyle ilgili hizmetleri yapmayacak mıyız, namazını kılmayacak mıyız? Ölmeden önce de onunla iman kardeşliği bağlarını kopartmayalım.
23. Günün Duası: “ALLAHummeğsilnî fîhi min’ez-zunûb, ve tahhirnî fîhi min’el-uyûb, vemtehin galbî fîhi bi-tegv’el-gulûb, ya mugîle eserat’il-muznibîn.”
Anlamı: ALLAH’ım! Bu günde beni günah ve kusurlardan beni yıkayıp temizle; kalbimin imtihanında bana kalplerin takvasını ver; ey günahkârların sürçmelerini bağışlayan –Rabbim-!
24.Ramazan gecesi(3.9.gecesi):ALLAH rızası için istediğimiz surelerle iki rekat namaz kılalım inş.sahurdan 10-15 dakika önce kalksak çok rahat kılarız inşaALLAH.
mükafatı:cehennem ona ''benden kurtuldun'' der
24.Ramazan gecesi yasinimiz(3.9.gecesi): Armağan(hediye) niyyetiyle okunur
24.Ramazan günü sünneti:bugün Efendimiz(sav) in sünneti olan; Yüzükoyun yatmayalım
25. teravih namazının fazileti(3.9-akşamı):ALLAHu teala ondan kabir azabını kaldırır
24.Ramazanda çekilecek tesbih: Yâ Atigarrigâb (Ey iyileri koruyan-EN AZ 100 DEFA )
24’inci hatırlatma:
Kur’ân’a sarılalım, biliyorsak Kur’ân okuyalım, bilmiyorsak Kur’ân tilaveti dinleyelim. (Okumak sünnet, dinlemek farzdır). Ehliyetimiz yoksa, kendi kafamıza, re’yimize ve hevâmıza göre Kur’ân tefsiri yaparak yüce Kitaba ihanet ve saygısızlık etmeyelim. Kur’ân’ın mânasını ve ondan çıkartılan hüküm ve yorumları ehl-i sünnet müfessirlerinden öğrenelim.
Ramazan'da her güne dua
24. Günün Duası:“ALLAHumme innî es’eluke fîhi ma yurzîk, ve eûzu bike mimma yu’zîk, ve es’eluk’et-tevfîge fîhi lien utîake vela a’siyek, ya cevad’es-sailîn.”
Anlamı: ALLAH’ım! Bu günde seni razı edecek şeyleri senden diliyor ve seni rahatsız edecek şeylerden sana sığınıyorum. -ALLAH’ım!- Bu günde sana itaat edip karşı gelmemek için senden tevfik ve yardım diliyorum; el el açıp dilenenlere cömert davranan –Rabbim-!
25.Ramazan gecesi(4.9.gecesi):ALLAH rızası için istediğimiz surelerle iki rekat namaz kılalım inş.sahurdan 10-15 dakika önce kalksak çok rahat kılarız inşaALLAH.
mükafatı:kıyamet günü kime şefaatçi olursa kabul edilir
25.Ramazan gecesi yasinimiz(4.9.gecesi): Yüce Peygamberimize (s.a.v)komşu olmak niyyetiyle
25.Ramazan günü sünneti:bugün Efendimiz(sav) in sünneti olan;Soğan ve sarımsak kokusuyla mescid ve meclislere yaklaşmayalım
26. teravih namazının fazileti(4.9.akşamı):ALLAHu teala onun için kırk yıllık amel savabı verir
25.Ramazanda çekilecek tesbih: Yâ Atigarrigâb (Ey iyileri koruyan-EN AZ 100 DEFA )

* 25’inci hatırlatma:
Ölmüş büyüklerimiz için (anne baba, dede nine, akraba, hısım, ecdat…) hayır hasenat yapalım, yemek yedirelim ve sevabını onlara bağışlayalım. Bayram’da kabirlerini ziyaret edelim, Yâsin okuyalım, Fatiha okuyalım, ecrini onlara hediye edelim.

25. Günün Duası: “ALLAHummec’alnî fîhi muhibben li-evliyaik, ve muadiyen li-e’daik, mustennen bi-sunneti hatemi enbiyaik, ya asime gulûb’in-nebiyyîn.”
Anlamı: ALLAH’ım! Beni bu günde velilerini seven, düşmanlarına düşmanlık besleyen ve peygamberlerinin sonuncusu -MUHAMMED Mustafa’nın (s.a.a)- sünnetine uyan kimselerden kıl; ey peygamberlerin kalplerini koruyan -Yüce ALLAH-!
Ekleme Tarihi: 31.08.2010 - 09:03
Bu mesajı bildir   Muhtazaf üyenin diğer mesajları Muhtazaf`in Profili Muhtazaf Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Pozisyon düzeni - imzaları göster
Sayfa (1): (1)
önceki konu   sonraki konu

Kategori Seç:  
Sitemizde şu an Yok üye ve 700 Misafir mevcut. En son üyemiz: Didem_

Admin   Moderator   Vip   Üye ]

Hayırlı ömürler dileriz.    Bu üyelerimizin doğum günlerini tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu bir ömür dileriz:
hircin (32), ayazdabirciftyu.. (38), arif_unal (64), lyoonn (46), ergali595 (42), FatihCgdm (38), kirenli (56), *imam_hatipli* (33), Muhsin B. (36), sezer74 (50), recepguducu (50), kenan_kygn (68), tek_1 (44), ajanpenny (46), basketcikid (34), sigat37 (37), erzincani (45), yasemin_nl (36), yosun (40), toprak_67 (45), By_Digital (38), gur (36), MustafaGED&Yacu.. (60), ademyildiray (49), ibrahimdzn (37), muka2828 (44), hagere (39)
24 Saatin Aktif Konuları
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 0.55170 saniyede açıldı