dexamethasone stromectol chloroquine generique stromectol lopinavir ritonavir oxytrol pamelor pantozol parafon parexat pariet parlodel paronex paxil cr paxil penegra pentoxi pepcid pepcidine periactin persantine pharmaquine phenhydan phoslo pirocam pirosol pk merz plavix plendil pletal podomexef ponstel pradif prandin precose premarin prevacid priligy prilosec primacton primolut n primolut nor principen prinil probalan prodafem

0
Start Giriş Üye Ol üyeler ((( RAVDATe@m))) Arama
Toplam Kategori: 69 *** Toplam Konu: 30100 *** Toplam Mesaj: 148193
Forum Anasayfa » D İ N / İ S L A M » İBRET TABLOLARI » eheccüd Namazı Kılan Kölenin Sırrı

önceki konu   sonraki konu
Bu konuda 1 mesaj mevcut
Sayfa (1): (1)
Ekleyen
Teheccüd Namazı Kılan Kölenin Sırrı

Moderator
4254 Mesaj -

En Son On: 31.07.2020 - 00:50
Cinsiyeti: Erkek 
Teheccüd Namazı Kılan Kölenin Sırrı.

Vaktiyle herkesin sevip hürmet ettiği bir adam hali ve tavırları garip bir köleyi satın almıştı.
Köleyi alıp konağına götürdü.
Ona yapacağı işleri öğretti ve:
Benden bir isteğin var mı?? diye sordu.
Kölesi: Efendim! Her emrinizi gücümün yettiği kadar yerine getirmeye çalışacağım.
Yanlız sizden şu üç şartımı kabul etmenizi istiyorum;
Birincisi namaz vakti girdiği zaman bana müsade etmenizi.
İkincisi beni gündüz çalıştırıp gece meşgul etmemenizi.
Üçüncüsü bana bir oda tahsis edip oraya başkasını sokmamanızı sizden rica ediyorum.
Bunun üzerine adam:
Peki istediklerini kabul ediyorum.
Evimin odalarına bak.
Hangisini istersen ondada otur.dedi.
Köle odaları dolaştı sonunda eski ve harap bir odayı seçti.
Efendisi buna şaşırdı ve kölesine:
Niçin bu odayı seçtin?? diye sorunca o garip köle:
Ey efendim!
Bilmez misiniz ki ALLAH ile beraber olduktan sonra harap olan yer saray olur. Diye cevap verdi.
Odasına yerleşti.
Aradan günler geçtikçe o zengin kişi kölesine karşı gittikçe artan bir hürmet duymaya başlamıştı.
Dürüst ve çalışkan olan az konuşan kölesine yediğinden yediriyor giydiğinden giydiriyor ve ona bir arkadaş hatta kardeş gibi davranıyordu.
Fakat onun halini ve hareketlerini de merak ediyordu.
Bir gece kölesinin odasına gidip bakmaya karar verdi.
Yavaş yavaş sesizce o harap odanın kapısına geldi. İçeriye baktığında gözleri kamaştı hayret içerisinde kalmıştı. Odanın tavanında göğe açılmış bir delik ve ordan uzanmış nurdan kandilin ışığıyla odayı tatlı bir aydınlık kaplamıştı.
O garip köle ise secdeye kapanmış ALLAH'a niyazda bulunarak şöyle diyordu:
Ya Rabbi!
Beni gündüzleri efendime hizmet etmekle vazifelendirdin.
Eğer efendime olan hizmetim olmasaydı gece ve gündüz sana ibadet etmekten başka hiçbir işle meşgul olmazdım.
Kusurumu affet ALLAH'ım.
Efendisi sabaha kadar kölenin bu halini seyretti.
Köle ise ondan habersiz niyazına devam ediyordu.
Sabah olunca nur kandili göğe doğru çekildi tavandaki delikte kaybolmuştu.
Kölenin efendisi birçok geceler aynı şekilde onun halini gizlice seyretti.
Bir sabah kölesini yanına çagırdı ve ona:
ALLAH için seni azad ediyorum.
Seni meşgul eden kimseye hizmet etmekten kurtulup ALLAH'a gece gündüz ibadet ve taatte bulunasın dedi. Bunları duyunca kölenin gözleri yaşla doldu.
Cevap vermedi.
Bir zaman sessiz öylece kaldı.
Sonra ellerini kaldırıp ALLAHü Teala'ya şöyle niyazda bulundu:
Ey Rabbim!
Senden benim sırrımı gizlemeni talep etmiştim.
Şimdi sırrımı açıga vurup halimi insanlara bildirmeyi diledin.
Ey kudret sabibi ALLAH'ım!
Beni kendine al diye dua etti.
ALLAH'ü Teala onun bu niyazını kabul buyurdu.
Çok geçmeden köle yere düştü.
Kelime-i Şehadet getirerek beka alemine göçtü. (ALINTI )

Bu mesaj 1 kez ve en son Muhtazaf tarafından 13.02.2010 - 11:13 tarihinde değiştirilmiştir.
Ekleme Tarihi: 13.02.2010 - 11:13
Bu mesajı bildir   Muhtazaf üyenin diğer mesajları Muhtazaf`in Profili Muhtazaf Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Pozisyon düzeni - imzaları göster
Sayfa (1): (1)
önceki konu   sonraki konu

Kategori Seç:  
Sitemizde şu an Yok üye ve 552 Misafir mevcut. En son üyemiz: Didem_

Admin   Moderator   Vip   Üye ]

Hayırlı ömürler dileriz.    Bu üyelerimizin doğum günlerini tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu bir ömür dileriz:
ayhan demirhan (42), milli (55), Faruk85 (39), buyukdere (50), akgulhassan (56), resulkol (42), aldirma_reis (45), cengiz__11 (45), musabbinumeyr (46), _rAbia_ (35), HACIBUBA (38), ergunoynamaz (67), emisya (43), cavittacir (47), arslanmurat1 (46), Ben_Neyim (45), hatipoglu (45), PinarKecik (46), Ugur_K (44), hami_74 (37), ust_mimar (41), Muhlise (43), lifos (49), osmanli (41), @tuba@ (39), oguzada (47), tolga67 (49), zoris (45), aydinhasan (45), ilkay turan (53), Muhammedbilal (35), burhann1 (41), esmafeyzaunal (43), havzanur (36)
24 Saatin Aktif Konuları
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 0.56994 saniyede açıldı