chloroquine generique rhinocortkaletra hydroxychloroquine ivermectin super kamagra suprax symmetrel synthroid bottle synthroid tadacip tadalift tadalis sx tadora tamec tamsunax tarivid tavanic tegretol telfast temovate tenoretic tenormin terbifil tetraseptine thorazine ticlid tildiem timisol timonil timoptic tirosint tofranil top avana topamax toramide torasem torasis torem trandate transannon trecator sc trental trial packs triatec

0
Start Giriş Üye Ol üyeler ((( RAVDATe@m))) Arama
Toplam Kategori: 69 *** Toplam Konu: 30100 *** Toplam Mesaj: 148193
Forum Anasayfa » EDEBİYAT / MAKALE / ŞİİR » MAKALELER » SIKAYETIM VAR YA RASULALLAH...

önceki konu   sonraki konu
Bu konuda 3 mesaj mevcut
Sayfa (1): (1)
Ekleyen
SIKAYETIM VAR YA RASULALLAH...

1191 Mesaj -

En Son On: 17.03.2011 - 18:14
Cinsiyeti: ----- 
ŞİKÂYETİM VAR YA RASULULLAH…

ALLAH’IM resulüme şikayetim var ümmetten!

Dünya yeniden ebu cehil devrini yaşıyor. İnsanların çeşit, çeşit putları oluştu. İnsanlar sadece bu dünyayı düşünür oldu. Kumar, zina, içki, ahlaksızlık yeryüzünü sardı. Fitne diz boyu alabildiğine çoğalıyor. Ahlaklı hakkı üstün tutanlar yerilirken kötü işleri yapan insanlar el üstünde tutulur oldu. Gidecek ne bir yerimiz nede ALLAH’dan (c.c.) başka sığınacak başka dostumuz kaldı. İslamı ılımlaştıracağız diye nasılda uğraşıyorlar. İslama göre yaşam değilde kendilerine göre İslam oluşturma peşindeler. Çocuklarımızı istemesekte ebu cehil zihniyetinde yetiştiriyorlar. Aileleri küçülttüler dedeleri nineleri huzur evine tıktılar. Kendi başlarınada geleceğini bilerek. Moda adına kadınlarımızı tesettürden uzaklaştırdılar. Evde ne huzur kaldı nede yaşam. Kadın hakları dediler islama zıd kadınlar oluşturdular. Erkekler kahvehanelerde kadınlar televizyon karşısında konuşmayan bir millet olduk. Ne kadın kocasından anlar ne erkek karısından anlar oldu. Boşanmalar gırla gidiyor. Saygı ve sevgi lafta kaldı. Erkekler kadın gibi kadınlar erkek gibi giyinir oldu. Yetiştirdikleri çocuklarda yaşadıkları memleketlere yararlı olacağına zararlı oldu.

Ya rasulullah!

Nereye gidelim nerede yaşayalım? Bizim hicret edecek ne bir habeşistanımız nede bir necaşimiz yok. Zulüm her yeri kapladı. Artık müslümanı terörle birlikte anar oldular. Topraklarımız, zenginliklerimiz, işgal edildi, kadınlarımız kirletildi, çığlıklarını duymak istemediğimizden kulaklarımızı kapattık. Namusumuz haysiyetimiz yerle bir oldu. İslamın sancağı sahibsiz kaldı. Erkeklerimiz korkak oldular. Biz hala günlük işlerle uğraşıyoruz. Kimin eli kimin cebinde belli değil. Haram helal birbine karıştı. Yediklerimiz haramda helalde birbirine karıştı. Yediklerimizde azda olsa haram var. Biz ne soruyoruz ne helalini arıyoruz sadece mideyi dolduruyoruz. Onun içinde evlerimizde bereket kalmadı. Bizi ilgilendirmiyor mazlumların kanı. Bizi ilgilendirmiyor İslam topraklarının işgali. Bizi ilgilendirmiyor komşu Müslüman ülkelerin durumu. Habire dünyaya daha sık sarılıyoruz. Kendimizi bir şey olduğumuzu sanıyoruz. Mezara en sevdiklerimizi defnettiğimiz halde ondanda ders almıyoruz ya rasullallah. Şikâyetim budur ya rasulullah… YA RABBİM şikâyetimi ilet veya bizleri ıslah et sen her şeyi en iyi bilensin. Âmin.

M.S.A

http://www.aydin-aydin.homepage.t-online.de/151801.html

alıntıdır..

Not: Muhtazaf abimizin sitesinden alıntıdır.. Makalelerinin bazılarını okudum.. inan çok duygulandım.. Ne güzel bir yürekki o yürekten böyle güzel yazılar dökülmüş... ne diyeceğimi bilemiyorum.. kelimelerin bittiği an.. kifayetsiz kaldığı an..

Hakkını helal et Koca Yürekli İnsan...gül
Ekleme Tarihi: 29.01.2010 - 16:56
Bu mesajı bildir   rahil üyenin diğer mesajları rahil`in Profili rahil Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Muhtazaf su an offline Muhtazaf  

Moderator
4254 Mesaj -

En Son On: 31.07.2020 - 00:50
Cinsiyeti: Erkek 
Helal olsun Kardeşim

Selam ve dua ile.
Ekleme Tarihi: 30.01.2010 - 00:16
Bu mesajı bildir   Muhtazaf üyenin diğer mesajları Muhtazaf`in Profili Muhtazaf Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
seher gülü su an offline seher gülü  
kalemıne saglık

112 Mesaj -

En Son On: 31.03.2011 - 14:55
Cinsiyeti: ----- 
eline gönlüne saglık çok anlamlı yazılar yazıyosunuz allah razı olsun gül gül gül
Ekleme Tarihi: 30.01.2010 - 02:24
Bu mesajı bildir   seher gülü üyenin diğer mesajları seher gülü`in Profili seher gülü Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Pozisyon düzeni - imzaları göster
Sayfa (1): (1)
önceki konu   sonraki konu

Kategori Seç:  
Sitemizde şu an Yok üye ve 535 Misafir mevcut. En son üyemiz: Didem_

Admin   Moderator   Vip   Üye ]

Hayırlı ömürler dileriz.    Bu üyelerimizin doğum günlerini tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu bir ömür dileriz:
ayhan demirhan (42), milli (55), Faruk85 (39), buyukdere (50), akgulhassan (56), resulkol (42), aldirma_reis (45), cengiz__11 (45), musabbinumeyr (46), _rAbia_ (35), HACIBUBA (38), ergunoynamaz (67), emisya (43), cavittacir (47), arslanmurat1 (46), Ben_Neyim (45), hatipoglu (45), PinarKecik (46), Ugur_K (44), hami_74 (37), ust_mimar (41), Muhlise (43), lifos (49), osmanli (41), @tuba@ (39), oguzada (47), tolga67 (49), zoris (45), aydinhasan (45), ilkay turan (53), Muhammedbilal (35), burhann1 (41), esmafeyzaunal (43), havzanur (36)
24 Saatin Aktif Konuları
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 0.52576 saniyede açıldı