kaletra hydroxychloroquine chloroquine stromectol lopinavir ritonavir 3tc abilify aceon acepril acerpes achromycine aciphex acivir acnecolor acnefuge acticin actigall actisite active pack actonel actoplus met actos acular adalat cc adalat adapress adartrel adcirca addyi adipur advair diskus advair rotahaler aerius aerodiol aggrenox agofenac agoprim agopton agorex airol airomir akneroxid aknex aknin n aknoral albenza

0
Start Giriş Üye Ol üyeler ((( RAVDATe@m))) Arama
Toplam Kategori: 69 *** Toplam Konu: 30100 *** Toplam Mesaj: 148193
Forum Anasayfa » D İ N / İ S L A M » BÜYÜK ŞAHSİYETLER » ALLAH seninleyken SEN kimle beraberdin ?

önceki konu   sonraki konu
Bu konuda 10 mesaj mevcut
Sayfa (1): (1)
Ekleyen
ALLAH seninleyken SEN kimle beraberdin ?

Moderator
4254 Mesaj -

En Son On: 30.07.2020 - 23:50
Cinsiyeti: Erkek 
ALLAH seninleyken SEN kimle beraberdin ?

Bir gün Şeyh Ebu Hasan (r.aleyh), camide vaaz veriyordu.
Evliyaullahtan Şibl-i Numani de caminin önünden geçerken onun vaaz ettiğini gördü.

O diyordu ki:
"Kıyamet günü ALLAH cc insana şöyle soracaktır:
"Sana ömür verdim, bu ömrü nerede sarf ettin?
Bu gençliği, kuvveti sana verdim, nerede sarf ettin?
Günah işleyerek mi, sevap isleyerek mi yoksa boş gezerek mi geçirdin?
Sana mal verdim, bu malı nereden kazanıp nereye harcadın, ölümü duydun buna ne hazırlık yaptın?"

Şeyh Ebu Hasan'ın bu şekilde vaaz verdiğini duyan Şibli, ona şöyle dedi:

"Ya Hasan!
ALLAH'ın kullarını o kadar korkutma!"
O:
"Peki ne diyeyim ya Şibli?" deyince, dedi ki:
"Sen onlara ALLAH seninle beraberken, sen kiminle beraberdin diye sor!"

Ekleme Tarihi: 29.10.2009 - 22:18
Bu mesajı bildir   Muhtazaf üyenin diğer mesajları Muhtazaf`in Profili Muhtazaf Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Dai su an offline Dai  

922 Mesaj -

En Son On: 12.09.2010 - 23:07
Allah razi olsun hocam
kisa ve gayet net bir paylasim

o mübareklerin sözlerinin üstüne söz etmek haddimize degil
ama günümüz müslümanlarina böyle yaklasmak gerek
bazen basamak basamak cikmak gerekirken
bazende tepeden inme söylemek fayda getirir
Ekleme Tarihi: 29.10.2009 - 23:37
Bu mesajı bildir   Dai üyenin diğer mesajları Dai`in Profili Dai Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Muhtazaf su an offline Muhtazaf  

Moderator
4254 Mesaj -

sizdende

Bir gün bir yaşlı bir Müslüman çeşmeden abdest alıyordu. Peygamber Efendimizin torunları Hz. Hasan ve Hz. Hüseyin ( ra ) da orada oynuyorlardı. Baktılar ki ihtiyar abdesti yanlış alıyor. Yanına sokulup beklediler. İhtiyar abdestini bitirdi, cebinden mendilini çıkarıp kurulanırken çocuklar:
“Selamün aleyküm” bey amca, abdestinin hayrını gör dediler. İhtiyar müslüman: “ Sağ olun evlatlar, Allah sizden razı olsun” dedi. Çocuklar:
“Bey amca, sizden bir ricamız var; bir kardeşimle bir bahse giriştik. Biz ikimiz de bir abdest alalım sen bir bakıver, hangimizin abdesti doğru...”
Hz. Hasan ve Hz. Hüseyin her ikisi de ayrı ayrı abdest aldılar. Yaşlı amca da dikkatle onların abdest alışlarını takip ediyordu. Çocuklar:
“ Nasıl bey amca, hangimizin aldığı abdest doğru? Benim ki mi usulüne uygun, kardeşimin ki mi? Sen bize şimdi söyle de bir daha yanlış abdest almayalım. Hem sana dua ederiz. Bir kelime öğretsen sana da sevabı var. Sen daha iyi bilirsin. Yaşlısın; biz daha çocuğuz” İhtiyar Müslüman:
“Çocuklar her ikinizin de abdesti doğrudur, hem tıpkı aynıdır. İkinizin de aldığı abdestin arasında hiçbir fark yoktur. Abdesti yanlış ve eksik alan benmişim, bu yaşıma gelmişim de doğru dürüst abdest almasını öğrenememişim. İşte şimdi sizler bana doğru abdest almasını öğrettiniz. Sağolun, var olun. Allah sizlerden razı olsun. Siz kimin evlatlarısınız bakayım, isimleriniz nedir,. Siz bana çok büyük bir iyilik ettiniz” Çocuklar:
“ Babamız Hz Ali’dir, biz Hasan’la Hüseyin’iz. Hem Hazreti Peygamberin torunlarıyız dediler.”
İhtiyar müslümanın gözlerinden tesbih tanesi gibi yaşlar geldi, çok duygulandı, pek memnun olduğunu anlatmak için şöyle dedi:
“ Evet, belli, belli... Dine çok uygun davranış ve hareketiniz, terbiye ve nezaketinizden belli. O yüce Peygamberin torunları ve Hz. Ali’nin evlatları olduğunuz, Peygamberimizin biricik kızı Fatımatüz-Zehra’nın ciğer pareleri olduğunuz, edeb ve terbiyenizden hareket ve nezaketinizden bellidir... Hiç gönül kırmadan, ben ihtiyarın kalbini incitmeden yanlış abdestimi düzelttiniz, bana abdest almasını öğrettiniz. Allah sizden razı olsun diyerek çocuklara bol bol dua etti.”
Ekleme Tarihi: 01.11.2009 - 00:10
Bu mesajı bildir   Muhtazaf üyenin diğer mesajları Muhtazaf`in Profili Muhtazaf Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
abihayat_22 su an offline abihayat_22  

42 Mesaj -

En Son On: 14.09.2010 - 20:52

ben dun aksam bu yaziyi okudum.ancak cevap yazmadim....yukarda ki cumle hep agzimdaydi..uyumadan once de dusunuyordum uyaninda yine kendimi dusunur buldum...

dehset bir cumle...bazi sozler var ki boylece insani cok dusundurur...

kardes Allah razi ola....
Ekleme Tarihi: 01.11.2009 - 11:50
Bu mesajı bildir   abihayat_22 üyenin diğer mesajları abihayat_22`in Profili abihayat_22 Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
ReYYaN su an offline ReYYaN  

288 Mesaj -

En Son On: 16.02.2010 - 19:24
Cinsiyeti: ----- 
Gercekten dehset bir cümle, soru-sorgulama...

agla

Allahim razi olsun
Ekleme Tarihi: 01.11.2009 - 12:00
Bu mesajı bildir   ReYYaN üyenin diğer mesajları ReYYaN`in Profili ReYYaN Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite

Moderator
4254 Mesaj -

Cümlemizden
Ekleme Tarihi: 01.11.2009 - 21:44
zübeyr b avvam su an offline zübeyr b avvam  
RE:

205 Mesaj -

En Son On: 26.03.2012 - 21:02
MÜTHİŞ BİR SÖZ

İNSANIN YÜZÜNE BİR TOKAT MİSALİ ÇARPIYOR

YÜREĞİNİZE SAĞLIK
Ekleme Tarihi: 01.11.2009 - 22:22
Bu mesajı bildir   zübeyr b avvam üyenin diğer mesajları zübeyr b avvam`in Profili zübeyr b avvam Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Afaki su an offline Afaki  

224 Mesaj -

En Son On: 18.03.2010 - 02:18
Selamun Aleyküm dostlar..
Kusura bakmayin fazla katilamiyorum araniza..
Sadece bu konuya kisaca yazip ALLAH-cc razi olsun demek icin girdim..
Gercekten harika bir paylasim... cevaplarda bir o kadar harika..
Yüreklerinize, emeklerinize saglik olsun insaAllah..
Güzel insanlar olarak EN GÜZELE emanetsiniz
Ekleme Tarihi: 01.11.2009 - 23:22
Bu mesajı bildir   Afaki üyenin diğer mesajları Afaki`in Profili Afaki Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
rahil su an offline rahil  
RE: ALLAH seninleyken SEN kimle beraberdin ?

1191 Mesaj -

En Son On: 17.03.2011 - 17:14
Cinsiyeti: ----- 
Alıntı
Orijınalı Muhtazaf

Başka söze ne hacet... İŞte son noktayı koyan muhteşem bir cümle.. Allah Razı Olsun
Ekleme Tarihi: 02.11.2009 - 17:00
Bu mesajı bildir   rahil üyenin diğer mesajları rahil`in Profili rahil Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite

Moderator
4254 Mesaj -

''söz ola kese savaşı söz ola kestire başı ,söz ola avlu aşı bal ile yağ ede bir söz..''

Yunus Emre

cümlemizden kardeslerim

Ekleme Tarihi: 02.11.2009 - 20:44
Pozisyon düzeni - imzaları göster
Sayfa (1): (1)
önceki konu   sonraki konu

Kategori Seç:  
Sitemizde şu an Yok üye ve 807 Misafir mevcut. En son üyemiz: Didem_

Admin   Moderator   Vip   Üye ]

Hayırlı ömürler dileriz.    Bu üyelerimizin doğum günlerini tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu bir ömür dileriz:
hircin (32), ayazdabirciftyu.. (38), arif_unal (64), lyoonn (46), ergali595 (42), FatihCgdm (38), kirenli (56), *imam_hatipli* (33), Muhsin B. (36), sezer74 (50), recepguducu (50), kenan_kygn (68), tek_1 (44), ajanpenny (46), basketcikid (34), sigat37 (37), erzincani (45), yasemin_nl (36), yosun (40), toprak_67 (45), By_Digital (38), gur (36), MustafaGED&Yacu.. (60), ademyildiray (49), ibrahimdzn (37), muka2828 (44), hagere (39)
24 Saatin Aktif Konuları
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 1.02317 saniyede açıldı