budesonide generique colchicine lopinavir ritonavir ivermectin fluvoxamine imdur imigran imitrex imodium imuran imurek inderal la inderal index indocin sr indocin inegy intagra iscover isoptin isordil sublingual isordil itraderm itrop jumexal kamagra effervescent kamagra gold kamagra oral jelly kamagra soft kamagra keflex kemadrin kenacort a solubile kenacort a kenacort kenergon kessar keto med ketozol kinzal kinzalplus klacid lamictal dispersible lamictal lamisil cream lamisil

0
Start Giriş Üye Ol üyeler ((( RAVDATe@m))) Arama
Toplam Kategori: 69 *** Toplam Konu: 30100 *** Toplam Mesaj: 148193
Forum Anasayfa » DİĞER KONULAR » TEBRİK & TEŞEKKÜR » Bugün CUMA

önceki konu   sonraki konu
Bu konuda 318 mesaj mevcut
Sayfa (4): < Geriye1 2 (3) 4 Devam >
Ekleyen

655 Mesaj -

En Son On: 10.10.2014 - 14:55
Cinsiyeti: ----- 
hayırlı cumalar olsun ümmeti muhammede
Ekleme Tarihi: 10.10.2014 - 14:51
Bu mesajı bildir   keskinmetal üyenin diğer mesajları keskinmetal`in Profili keskinmetal Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Muhtazaf su an offline Muhtazaf  

Moderator
4254 Mesaj -

En Son On: 30.07.2020 - 23:50
Cinsiyeti: Erkek 
Evet bugün cuma
ve müslümanlara
RABBİM uyanma nasip
etsin hayırlı cumalar.
Ekleme Tarihi: 07.11.2014 - 08:47
Bu mesajı bildir   Muhtazaf üyenin diğer mesajları Muhtazaf`in Profili Muhtazaf Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
CUMAMIZ MÜBAREK OLSUN

Moderator
4254 Mesaj -

Rabbim yüreğini lütfundaki güzelliklerle doldururken, gözlerini günahlardan sakınsın. Ömrüne hizmeti yayarken, ruhunu açlıkla sınamasın. Efendimiz mahşerde amel defterini aldığında sana bakarak tebessüm etsin ve hoşgeldin desin. ve dilerim rabbimden seni kendi yolundan ayırarak ayrılık acısı tattırmasın. Rabbim seni öyle sevsin ki kulum senden razıyım desin.. CUMAMIZ MÜBAREK OLSUN
Ekleme Tarihi: 14.11.2014 - 08:32
Bu mesajı bildir   Muhtazaf üyenin diğer mesajları Muhtazaf`in Profili Muhtazaf Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Cuma'mız mübarek olsun..

Moderator
4254 Mesaj -

Ne kadar güzel giyinsekte son elbisemiz kefendir.
Ne kadar ev degiştirsekte son adres kabirdir.
Kabrimiz cennet bahçesi olsun duasıyla.
Cuma'mız mübarek olsun..
Ekleme Tarihi: 21.11.2014 - 09:10

Moderator
4254 Mesaj -

Allah C.c'ım!
Bu günde beni mağfiret dileyenlerden, sana itaat eden salih kullarından ve mukarreb velilerinden kıl; lütuf ve şefkatin hakkında ey merhametlilerin en merhametlisi!
Hayırlı nurlu Cumalar dilerim.
Ekleme Tarihi: 28.11.2014 - 10:42

Moderator
4254 Mesaj -

Kalbimiz imana, gönlümüz islama, dilimiz Kur’ana, kulagimiz ezana, gözümüz nura, evimiz huzurlu ve neşeli olsun. Amin. Hayirli Cumalar.
Ekleme Tarihi: 05.12.2014 - 09:32
HAYIRLI CUMALAR

Moderator
4254 Mesaj -

İçin mi daralıyor? O biliyor…
“Ya Fettah!” de…
Huzursuz mu oluyorsun? O görüyor…
“Ya Selam!” de…
Gönlün mü kırık? O’na dayan…
… “Ya Cebbar!” de…
Günahların mı var? O’na yönel…
“Ya Tevvab, Ya Gaffar, Ya Afüvv!” de…
Kimse seni anlamıyor değil mi? O seni bekliyor…
“Ya Semi, Ya Mücib!” de…

Ve seni biricik yaratan Rabbine…
“Ya Vedûd seni seviyorum!” de..
HAYIRLI CUMALAR
Ekleme Tarihi: 12.12.2014 - 06:29

Moderator
4254 Mesaj -

Rabbim, yarar getirmeyen bilgiden, korkmayan kalpten, duyulmayan duadan, doymak bilmeyen nefisten, açlıktan ki o kötü bir arkadaştır. Hıyanetten ki o ne kötü sırdaştır tembellikten, korkaklıktan, cimrilikten, kocamaktan, ezel-i ömre döndürülmekten, Deccal fitnesinden kötülüğünden, kabir azabından, hayatın ve ölümün fitnesinden sana sığınırım. Ey Allah’ım; yaptığımız işlerde muvaffakiyetler ihsan et bizlere. Kötü yollara geçenleri gittikleri yoldan geri çevir. Evlerimize mutluluk ihsan eyle. Taşımakta zorlanacağımız yüklerle bizleri sınavdan geçirme darda ve muhtaç koyma. Amin.... Hayırlı Cumalar...
Ekleme Tarihi: 19.12.2014 - 09:46

Moderator
4254 Mesaj -

“Ve de ki: “Allah’a hamd olsun, O size ayetlerini gösterecektir, siz de onları bilip tanıyacaksınız.” Senin Rabbin yaptıklarınızdan gafil değildir.” (Neml Suresi, 93)
Hayırlı cumalar
Ekleme Tarihi: 25.12.2014 - 22:59

Moderator
4254 Mesaj -

All&#593;h’ım; bizleri r&#593;hmetinin o engin lütfuyl&#593; b&#593;ğışl&#593;, bize merh&#593;met et. Bize hid&#593;yet ver ve sır&#593;t-ı müst&#593;kimden &#593;yırm&#593;.
H&#593;yırlı Cum&#593;l&#593;r…

Ekleme Tarihi: 02.01.2015 - 10:49

Moderator
4254 Mesaj -

All&#593;h’ım; bizleri r&#593;hmetinin o engin lütfuyl&#593; b&#593;ğışl&#593;, bize merh&#593;met et. Bize hid&#593;yet ver ve sır&#593;t-ı müst&#593;kimden &#593;yırm&#593;. H&#593;yırlı Cum&#593;l&#593;r…
Ekleme Tarihi: 02.01.2015 - 10:49
Tüm din k&#593;rdeşlerimin Cum&#593;sı müb&#593;rek olsun…

Moderator
4254 Mesaj -

Tüm din k&#593;rdeşlerimin Cum&#593;sı müb&#593;rek olsun…
All&#593;h herkese şif&#593; versin, bu güzel gününüz gülümsemelerle bitsin inş&#593;ll&#593;h…
Ekleme Tarihi: 16.01.2015 - 04:18
Cumanız Mübarek Olsun

Moderator
4254 Mesaj -

Rabbim sen unutan kullarından etme bizi,dara düşünce hatırlayan kullardan etme bizi
Yüce rabbim seni her vakit anan kullardan eyle bizi
Cumanız Mübarek Olsun
Ekleme Tarihi: 23.01.2015 - 09:14
Themenicon   

Moderator
4254 Mesaj -

Allah hikmetiyle bir kapıyı kapatırsa rahmetiyle diğerini açar...
Ya Rabbi bu mübarek Cuma günü hürmetine bizlere hayırlı kapılar aç...
Hayırlı Cumalar…
Ekleme Tarihi: 30.01.2015 - 06:23
Cumamız zaten Mübarek ve hayırlı gün, öyleyse, Cumamızla hayırlı olun.

Moderator
4254 Mesaj -

Ya Allah, sen benim Rabbimsin.
Senden gayrı hiçbir ilah yoktur.

Ben senin kulunum, gücüm yettikçe senin ahdin ve vaadin üzerindeyim.
İşlediğim şeylerin şerrinden sana sığınıyorum.
Bana olan nimetlerini de, günahlarımı da itiraf ediyorum.
Artık beni yarlığayıver.
Şu bir gerçektir ki: günahları senden başka yarlığayacak yoktur.

Ya Rabbi!
Eğer imanıma bir şüphe girmiş ben de ondan tövbe etmemişsem ihlasla derim ki : Allah'tan başka yaratıcı yok, Hz. Muhammed (sallallahu aleyhi ve sellem) Allah'ın Resulüdür.

Ya Rabbi!
Eğer bilmeden Müslümanlığıma küfür karıştırmışsam, derim ki: Allah birdir, Hz. Muhammed (sallallahu aleyhi ve sellem) Allah'ın Resulüdür.

Ya Rabbi!
Eğer Allah'ı birlememe şirk girmişse, ben de bunun farkında değilsem ihlasla derim ki: Allah'tan başka ilah yoktur, Hz. Muhammed (sallallahu aleyhi ve sellem) Allah'ın Resulüdür.

Ya Rabbi!
Eğer bilmeden seni tanımamda yanlışım varsa derim ki: Allah'tan başka ilah yoktur, Hz. Muhammed (sallallahu aleyhi ve sellem) Allah'ın Resulüdür.

Ya Rabbi!
Eğer bilmeden amelime riya ve kendimi beğenme duyguları karışmışsa derim ki: Allah'tan başka ilah yoktur, Hz. Muhammed (sallallahu aleyhi ve sellem) Allah'ın Resulüdür.

Ya Rabbi!
Eğer farkında olmadan kalbime küçük ve büyük günahların fitnesi girmişse derim ki: Allah bir, Hz. Muhammed (sallallahu aleyhi ve sellem) Allah'ın Resulüdür.

Ya Rabbi!
İmanımı gönülden tazeleyerek, ihlasla derim ki: Allah'tan başka ilah yoktur, Hz. Muhammed (sallallahu aleyhi ve sellem) Allah'ın Resulüdür.
Ey diri olan!
Ey ebedi var olan!
Ey izzet ve ikram sahibi olan!
Ey gücün, şerefin ve büyüklüğün sahibi olan Allah'ım!
Halimi düzelt, işlerimi güzelleştir, beni bela ve fakirliğin acılarından koru, düşmanların şerrinden, şeytanın aldatmasından, nefsin arzularından, saptıranların saptırmasından beni koru ey Rabbim!

Ya Rabbi!
Beni çok ibadet eden salihlerden ve şükreden zenginlerden eyle… dini ve dünyevi bütün işlerimi düzene koy. Hayırlı nimetlerimi sonuna erdir.

Ya Rabbi!
Ömrümün son zamanlarında, ölüm anında kalbimi ve dilimi imanla doldur. Bana son anda; şehadet ederim ki, Allah birdir ve yine şehadet ederim ki, Hz. Muhammed (sallallahu aleyhi ve sellem) O'nun elçisidir demeyi nasip et.

Mü'minler zümresinin göğüslerini ferahlandırsın. (Tevbe-14)
Gönüllerde olan dertlere bir şifa, Mü'minler için bir hidayet ve rahmet gelmiştir. (Yunus-57)
Onların (arıların) karınlarından renkleri çeşitli şerbet çıkar ki onda insanlar için şifa vardır. İşte bunda da tefekkür edecek bir zümre için elbette ayetler vardır. (Nahl-69)
Biz Kur'an'dan Mü'minler için şifa ve rahmet olan şeyler indiriyoruz. (İsra-82)
Hastalandığım zaman bana şifa veren O'dur. (Şura-30)
Onlara söyle: o Kur'an iman edenler için hidayet ve şifadır. (Fussilet-44)

Kullarını bağışlayan ve onlara cömert olan Allah'tan başka yaratıcı yoktur. Büyük arşın sahibi olan Allah, bütün eksikliklerden uzaktır. Hamd, alemlerin Rabbı olan Allah'adır. Ya Rabbi; senin rahmetini, mağfiretinin büyüklüğünü dilerim. Bütün günahlardan ve kötülüklerden beni koru. Bütün iyiliklere de beni yönelt. Bağışlanmamış günahımı bırakma ya Rabbi! Sıkıntılarımı gider, rızana uygun olan bütün isteklerimi kabul et. Ey merhamet sahibi olan Rabbım…!

"Allahım! Kullarını dirilteceği gün beni azabından koru"
"Halim, Kerim olan Allah'tan başka ilah yoktur. Ben azametli Arş'ın Rabbı olan Allah'ı tesbih(noksanlıklardan tenzih) ederim. Ben yedi göğü Rabbı ve güzel Arş'ın Rabbı olan Allah'ı tesbih ederim."

Allah'tan başka hiçbir ilah yoktur. Tekdir, hiçbir ortağı yoktur. Mülk O'na aittir. Hamd O'na mahsustur. O her şeye kadirdir. Dönüyoruz, tevbe ediyoruz, ibadetimizde daimiz, Rabbimize hamdediyoruz. Allah Teala vadini yerine getirmiş, kuluna yardım etmiş ve tek başına (aleyhimize toplanmış olan) grupları dağıtmıştır.

Allahım; yüzümü sana çevirdim. Bütün işlerimi sana havale ettim. Bütün varlığımı sana bağladım. Korkularım ve arzularım başkasına değil, ancak Sanadır ve Sendedir. Sığınışım ve yalvarışım Sanadır. İndirdiğin kitaba ve gönderdiğin peygambere inandım.

Allahım! Sen affedicisin, affı da seversin, beni affet!

Ya Allah, ateşin fitnesinden ve azabından sana sığınıyorum. Kabrin fitnesinden ve azabından sana sığınıyorum. Zenginliğin fitnesinden ve azabından sana sığınıyorum. Mesih Deccal'ın fitnesinden ve azabından sana sığınıyorum.

O yüceler yücesine isyan ettim. Günahlar içine düştüm. Biliyorum yapmamam gerekirdi. O gerçek bir sahiptir. O terbiye edendir. O çok merhametli olandır. O bağışlayandır. Allah her şeye gücü yetendir ve kul muhtaç oldukça çokça verendir. Ey Mennan olan Rabbim! İstemeden de veren sensin, kul sıkışmasa da veren sensin. Ey beni yaratan! Bak senin için gözlerim yaşarıyor. Senin için ağlıyorum. Sen de tevbemi kabul et. Hatalarımı bağışla. Ya Rabbi… isyanımla, nefsime mağlup oldum. Bilemiyorum ki bunun sonunda kurtulacak mıyım? Yoksa helak mı olacağım? Evet evet günahlarım günden güne artıyor. Diğer yandan ömrüm günden güne azalıyor… farkındayım. Sana yöneldim. Allah'ım! İşte şimdi ölüm yatağında insanların önünde uzanmışım. Bu zayıf kuluna merhamet et, Ey Merhamet edicilerin Sahibi!

Allahım! Sen Rabbımsın. Senden başka ilah yoktur. Sen beni yarattın. Ben senin kulunum. Sana verdiğim söz üzereyim. Gücüm yettiğince emrindeyim. Yaptığım kötü şeylerden sana sığınırım. Bana verdiğin nimetini anarım. Günahımı itiraf edip sana sığınırım. Şunu bilirim! Senden başka günahları bağışlayan yoktur.

Ey 7 kat göğün ve büyük arşın sahibi olan Allahım! Bizim Rabbimiz! Her şeyin Rabbı olan Yüce Allah! Ey Tevrat'ı, İncil'i ve Kur'an-ı Kerim'i indiren, taneyi ve çekirdeği yarıp çıkaran Yüce Rabbım! Alnından tutup hesaba çekeceğin her şeyin şerrinden sana sığınırım Ya Rabbi! Sen öyle Evvelsin ki, senden evvel hiç kimse yoktur. Sen öyle Ahirsin ki, senden sonra hiçbir şey yoktur. Sen öylesine açıkta ve görünürsün ki, senin üzerine hiçbir şey yoktur. Sen öylesine sır ve gizlisin ki, senin önünde hiçbir şey yoktur. Ya Rabbi! Benim borcumu ödememi ve fakirliğimi gidermemi nasip eyle!

Rahman ve Rahim olan Allah'ın adıyla....
Hamd,alemlerin Rabbi olan Allah'a mahsusutur.Salatu SelamdaPeygamber Efendimize,ehl-i beytineve bütün ashabına olsun.
Ey Rabbim, sen Ebedî, Ezelî, Hayy, Kerîm, Hannân, Mennânsın.
Bu aelen, yeni bir yıldır.

Ya Rabbi, kovulmuş şeytanın şerrinden bu yıl muhafaza olmayı istiyorum.
Ve içimde,bana kötülüğü emreden nefsimle mücadelemde senden yardım diliyorum.
Beni sana yaklaştıracak meşguliyetleri bana nasip et.Ey Celal ve İkram sahibi Rabbim.Rahmetinle Ey Merhametlilerin en Merhametlisi.....
Efendimiz Muhammed-sallâllâhu aleyhi ve sellem-'e, onun âline, ashabına ve bütün ehl-i beytine salât olsun..
Amin.
Ekleme Tarihi: 06.02.2015 - 05:52
Cumamız Hayırlı olsun

Moderator
4254 Mesaj -

Cumamız Hayırlı olsun
Ekleme Tarihi: 12.02.2015 - 21:11

Moderator
4254 Mesaj -

Allah’ın rahmeti, bereketi sizinle olsun, gönül güneşiniz hiç solmasın, yüzünüz aydın olsun, kabriniz nur dolsun, makamınız Firdevs, dualarınız kabul olsun. Cumanız Mübarek Olsun.
Ekleme Tarihi: 20.02.2015 - 07:59

Moderator
4254 Mesaj -

Lailahe illallah Cuma’nın sebebiyle, Muhammedün Resullullah gerek yüzün gölgesiyle dünya ve ahiret muradımı ver.

Melekler duasıyla, Ya vedüdüm, entel maksudum, Kulhüvellahü ehad, bin bir kere ya samed, cennet kapılarını aç, benim günahımdan geç.

Benim günahım varsada senin gibi halikim var. Muhammed Aleyhisselam dostum var.

İlahi kabre vardığım gece lütfeyle, yalnız kaldığım gece bilmediğimi bildir. Kabrimi nur ile doldur. Kevser şarabına daldır, ulu cemalini göster.

Gece gündüz yalvarırım sana dünya ve ahiret muradımı ver bana.

Rabbim Allah, fikrim zikrullah, kalbimin nuru Resullullah, evvelim Allah, ahirim Allah, La ilahe illallah Muhammedün Resullullah.

Cuma gibi günümüz var. İslam gibi dinimiz var. Muhammed gibi şahımız var. Allah dedim, dostum dedim, 99 ismine mühür vurdum, üstüne.

Sırrım sübhanım Allah, derdim dermanım Allah, gafil kuluna gam düşmüş, yetiş imdadımıza ya Muhammed.

Kulhüvellahü ehad, bin bir kere ya samed, ya Allah, ya Muhammed umarız senden şefaat.

Lailahe illallahtır özüm, Muhammed Mustafadır sözüm, ihlas-ı şerif ile yıkadım yüzüm. Ayetele kürsü için sen kabul eyle sözüm.

Bugün Cuma günüdür. Dinim İslam dinidir. Dinimin İslam dini olduğuna, yetmiş binin nısfına, mühürledim üstüne.

Lailahe illallah üç muradım var, biri cennet, bir ırmak diyarını görmek. Aç cemalini göster diyarını.

Ya Resullullah! Aman yarabbi ya rabbena her halimiz malumdur sana, gece gündüz yalvarırım sana. Her zaman sana muhtacım, cemalini göster bana.

Cennetine davet et Allahım kabrimizde rahatlık, sıratta selamet, tatlı canımız sana emanet, son nefesimizde selametler ihsan eyle.

Kabir suallerimiz ahsan eyle, cennetinle cemalini cümleyle beraber bana da nasip eyle.

Lailahe illallah selalar duası için, Muhammedün Resullullah arşı ala gölgesi için hastalara şifa, dertlilere deva, borçlulara edalar ihsan eyle Ya Rabbim.

Elif Allah, Nur Muhammed tez selamet.

Ya Celil, etme zelil, gönder delil. İlahi Yarabbi hacetimi rahmet deryasını ulaştır, duaya açılan elleri icabete eriştir.

Allahım senden başka kimsemiz yoktur. Lailahe illallah arşı alaya Muhammedün Resullullah şükür Mevlaya.

Yarabbi yarabbena her halim malumdur sana, cenneti alada cemalini göster bana.

Lailahe illallah günahlarımız af eyle, Muhammedün Resullullah makamımı nur eyle.

İlahi Yarabbi son nefesimde kendime malik olmadığım zaman bu duamı sana emanet ederim.

Selatü selaya yolladım Mevlaya, sen cümlemizin muradını ver gelecek Cuma’ya.

Lailahe illallah ve cellehü edası ile, Rabbim muradımızı ver melekler duası ile.

Lailahe illallah kalbimizi karartma, rızkımızı azaltma, kabrimizi, daraltma, senden başka kapı aratma, muhannete muhtaç etme.

Lailahe illallah imanla sabır, Muhammedün Resullullah azapsız kabir.

Allahım beni af eyle, her derdimi def eyle, rızkımızı bol eyle, kabrimizi nur eyle, sual meleklerinin cevabını muktedir eyle.

Evvelim Allah, ahirim Allah, kalbimde beytullah Lailahe illallah Muhammedün Resullullah. “Eşhedü en lâ ilâhe illallah ve eşhedü enne Muhammeden abduhû ve rasûlühü” diyerek çene kapatmak nasip eyle Yarabbi.

Allahım şeytanın şerrinden, kabirdeki yılanlardan, çıyanlardan, ölümün dehşetinden, kabirin azabından, sıratın zulmetinden muhafaza eyle Allahım.

Ölümün hayırlısını, üç ayların birisini, Yasinin yarısını okurken ölmeyi nasip eyle Yarabbi.

Amin. Cumamız zaten Mübarek ve hayırlı gün, öyleyse, Cumamızla hayırlı olun.
Ekleme Tarihi: 27.02.2015 - 06:22
Cumanız Mübarek Dualarınız Kabul Olsun. selam ve dua ile...

Moderator
4254 Mesaj -

Ey RABBİM,
Her şeyi kaplayan rahmetinden
Her şeye gücü yeten kuvvetinden
Önünde her şeyin boyun eğdiği kudretinden
Karşısında hiçbir şeyin duramadığı izzetinden
Her şeyi kaplayan azametinden
Her şeyi kuşatan ilminden
Her şeyi aydınlatan nurundan İstiyor ve bekliyorum
Ey nur, Ey Kuddüs, Ey ilklerin ilki ve sonların sonu
Rabbim, İsmet perdesini yırtan günahlarımı affet
Nimetleri değiştiren hatalarımı affet
Duaların kabulünü engelleyen Belalar getiren
İşlediğim bütün günahları ve yaptığım bütün hataları affet.
Mübarek cuma gününü kurtuluşumuza vesile eyle.
Bu Cuma...
Yalvaralım O mühür sahibine...
Ve O'ndan yardım isteyelim...
Bir selam verelim...
Bir salâvat getirelim...
Bir gönül rızası alalım...
Bir cümle yazalım...
Ve ne yaparsak, Allah C.c için yapalım...
Bir gül yetiştirelim...
Bir gece olalım ...
Bir gündüz çağıralım...
Bir kandil yakalım...
Bir mum ışığı olalım...
Bir düş kuralım...
Bir mecnun çağıralım.
Bir Bilal olalım...
Ve göğsümüzde taş yeşertelim...
Bir Sümeyye olalım...
Ve kalbimizde ağırlayalım ,acımasız mızrakları...
Bir Filistin''li olalım...
Bir tankın altına yatalım...
Bir Çeçen olalım...
Sevdamıza koşalım...
Ve ölümü sevelim...
Ve biz,
Müslüman olduğumuzu UNUTMAYALIM !!!
Evet kardeşim...
Artık sıra sende...
Ne yaparsan yap;
Bu Cuman Allah C.c için olsun.
Allah C.c için olsun...
Dualarımızın içinde din kardeşlerimiz olsun.
Cumanız Mübarek Dualarınız Kabul Olsun.
selam ve dua ile...
Ekleme Tarihi: 06.03.2015 - 05:15
Cumamız Mübarek ola.

Moderator
4254 Mesaj -

Hz. Ali’nin (R.A.) Kumeyl Duasından
Ya Nur, ya Kuddüs, Ey Öncelerin Öncesi, Ey Sonraların Sonrası!

Allah’ım! Benim ismet perdesini yırtan günahlarımı affet. Allah’ım! Benim mutsuzluklara sebep olan günahlarımı affet. Allah’ım! Benim nimetleri değiştiren günahlarımı affet.

Allah’ım! Benim duanın icabetini önleyen günahlarımı affet.Allah’ım! Benim belanın inmesine sebep olan günahlarımı affet.

Allah’ım! İşlediğim bütün günahları ve yaptığım bütün hataları affet.

Allah’ım! Sana zikrinle yaklaşmak istiyor ve Seninle Sen’den şefaat diliyorum. Cömertliğin hakkı için beni Kendine yaklaştırmanı ve şükrünü eda etmeyi bana nasip kılmanı ve zikrini bana ilham etmeni niyaz ediyorum.

Allah’ım! Huzu, huşu ve zelil bir dille, Sen’den hatalarıma göz yummanı, bana merhametli davranmanı, beni verdiğine razı, kanaatkar ve her halde mütevazı kılmanı diliyorum.

Allah’ım! İhtiyaç ve yoksulluğu şiddetli olan ve hacetini zorluklar anında kapına getiren, katında bulunanlara büyük rağbeti olan kimsenin yalvarışı gibi sana yalvarıyorum.

Allah’ım! Senin Saltanatın büyük ve mekanın yücedir, tedbirin gizli; emrin açıktır; kahrın galip, kudretin her yerde caridir ve Senin Hükmünden kaçmak muhaldir.

Allah’ım! Senden başka günahlarımı affedecek; kabahatlerimi örtecek; kötü amelimi iyiye çevirecek biri yok. Senden başka ilah yok; Sen Sübhan’sın, Münezzehsin; Sana hamdederim.
Amin.
Cumamız Mübarek ola.
Ekleme Tarihi: 13.03.2015 - 09:05
Hayırlı Cumalar

Moderator
4254 Mesaj -

Ya Rabbi!
Eğer imanıma bir şüphe girmiş ben de ondan tövbe etmemişsem ihlasla derim ki : Allah'tan başka yaratıcı yok, Hz. Muhammed (sallallahu aleyhi ve sellem) Allah'ın Resulüdür.
Ya Rabbi!
Eğer bilmeden Müslümanlığıma küfür karıştırmışsam, derim ki: Allah birdir, Hz. Muhammed (sallallahu aleyhi ve sellem) Allah'ın Resulüdür.
Ya Rabbi!
Eğer Allah'ı birlememe şirk girmişse, ben de bunun farkında değilsem ihlasla derim ki: Allah'tan başka ilah yoktur, Hz. Muhammed (sallallahu aleyhi ve sellem) Allah'ın Resulüdür.
Ya Rabbi!
Eğer bilmeden seni tanımamda yanlışım varsa derim ki: Allah'tan başka ilah yoktur, Hz. Muhammed (sallallahu aleyhi ve sellem) Allah'ın Resulüdür.
Ya Rabbi!
Eğer bilmeden amelime riya ve kendimi beğenme duyguları karışmışsa derim ki: Allah'tan başka ilah yoktur, Hz. Muhammed (sallallahu aleyhi ve sellem) Allah'ın Resulüdür.
Ya Rabbi!
Eğer farkında olmadan kalbime küçük ve büyük günahların fitnesi girmişse derim ki: Allah bir, Hz. Muhammed (sallallahu aleyhi ve sellem) Allah'ın Resulüdür.
Ya Rabbi!
İmanımı gönülden tazeleyerek, ihlasla derim ki: Allah'tan başka ilah yoktur, Hz. Muhammed (sallallahu aleyhi ve sellem) Allah'ın Resulüdür.
Ey diri olan!
Ey ebedi var olan!
Halimi düzelt, işlerimi güzelleştir, beni bela ve fakirliğin acılarından koru, düşmanların şerrinden, şeytanın aldatmasından, nefsin arzularından, saptıranların saptırmasından beni koru ey Rabbim!
Ya Rabbi!
Beni çok ibadet eden salihlerden ve şükreden zenginlerden eyle… dini ve dünyevi bütün işlerimi düzene koy. Hayırlı nimetlerimi sonuna erdir.
Ya Rabbi!
Ömrümün son zamanlarında, ölüm anında kalbimi ve dilimi imanla doldur. Bana son anda; şehadet ederim ki, Allah birdir ve yine şehadet ederim ki, Hz. Muhammed (sallallahu aleyhi ve sellem) O'nun elçisidir demeyi nasip et.
Amin.

Hayırlı Cumalar
Ekleme Tarihi: 20.03.2015 - 07:38
Cumanız mübarek olsun..

Moderator
4254 Mesaj -

Yakınlık ne zamanla ne mekenla sınırlıdır.
Eller Allah"a açıldığında akla ilk gelen sevilenlerdir.
Aklımda yüreğimde ve duamdasınız.
Cumanız mübarek olsun..
Ekleme Tarihi: 27.03.2015 - 08:47
Cuma Gününüz HAYIRLI ve BEREKETLİ olsun.

Moderator
4254 Mesaj -

Cuma Gününüz HAYIRLI ve BEREKETLİ olsun.
Ekleme Tarihi: 03.04.2015 - 09:32
Hayırlı nurlu cumalar.

Moderator
4254 Mesaj -

Allah C.c’ım!
Dillere destan, gönüllere ilaç rahmetin ile merhametini dileniyor ve bizleri insan olarak haşretmeni istiyoruz.
Hayırlı nurlu cumalar.
Ekleme Tarihi: 10.04.2015 - 09:13
Cumamız mübarek olsun..

Moderator
4254 Mesaj -

Ya Rabbi; sesimizi duyansın, hallerimizi bilensin.
Açtık gönlümüzü sana, sen imdat eyle, sen affeyle, sen yollarımızı hayır eyle dualarımızı kabul eyle.
Cumamız mübarek olsun..
Ekleme Tarihi: 17.04.2015 - 06:48
H&#593;yırlı Cum&#593;l&#593;r!

Moderator
4254 Mesaj -

Sel&#593;mun Aleykum ” Eğer Din, Ölümden önce bir işe y&#593;r&#593;m&#593;zs&#593;, Ölümden sonra hiçbir işe y&#593;r&#593;m&#593;y&#593;c&#593;ktır ” H&#593;yırlı Cum&#593;l&#593;r!
Ekleme Tarihi: 30.04.2015 - 23:31
Cumamız Mübarek Olsun.

Moderator
4254 Mesaj -

Her yerde haddini bilen, gönül aynasını silen, mahşerde beraat edip yüzü gülen kullarından eyle bizleri. Amin. Cumamız Mübarek Olsun.
Ekleme Tarihi: 07.05.2015 - 23:05

Moderator
4254 Mesaj -

Nasıl yaşarsan öyle ölürsün. Öyle bir yaşaki Rabbim, kulum senden razıyım desin...Hayırlı Cumalar!
Ekleme Tarihi: 22.05.2015 - 10:19

Moderator
4254 Mesaj -

Ya Rabbi!
Ya Rabbi!
Ya Rabbi!
Ya Rabbi!
Ya Rabbi!
Ya Rabbi!
Ya Rabbi!
Ey diri olan!
Ey ebedi var olan!
Ya Rabbi!
Ya Rabbi!
Amin.
Ekleme Tarihi: 29.05.2015 - 10:10
hayırlı cumalar

Moderator
4254 Mesaj -

Ey Rabbimiz! Bizi İslam’dan ve Kur’andan ayırma. Bizi daima sırat-ı müstakimde tut. İslâm nurunu söndürmek isteyenlere fırsat verme. Bizim yüzümüzden insanları helak etme. AMİN hayırlı cumalar
Ekleme Tarihi: 04.06.2015 - 23:41

Moderator
4254 Mesaj -

Acizler diyarından bir nida bizimkisi. Elbette duyar mevla karıncanın dahi sesini. Le tahzen! İnnallahe meana (sen üzülme! Allah bizimle beraberdir) peygamber müjdesi... Tek tesellimizdir sevdiklerimizin dua etmesi. Dualarda buluşmak dileği ile... (HAYIRli Cumalar)
Ekleme Tarihi: 12.06.2015 - 09:11
Hayırlı Cumalar

Moderator
4254 Mesaj -

Hayırlı Cumalar
Ekleme Tarihi: 19.06.2015 - 00:43
HAYIRLI CUMALAR

Moderator
4254 Mesaj -

Ey iman edenler!
Mallarınızı aranızda batıl yollarla yemeyin.
Ancak karşılıklı rıza ile yapılan ticaretle olursa başka.
Kendinizi helak etmeyin.
Şüphesiz Allah size karşı çok merhametlidir.
HAYIRLI CUMALAR
Ekleme Tarihi: 26.06.2015 - 01:35
Hayırlı Cumalar.

Moderator
4254 Mesaj -

Rablerinde korkanlarda boluk boluk Cennete sevk edilmektedir. Nihayet oraya vardıklarında kapıları açılır ve bekçileri onlara: Selam sizlere ne hoşsunuz; ebedi olarak içinde kalmak üzere haydi girin oraya derler. Hayırlı Cumalar.
Ekleme Tarihi: 03.07.2015 - 01:10
Hayırlı Cumalar.

Moderator
4254 Mesaj -

Allah'ın Selamı Rahmeti, Bereketi üzerimize olsun! Günümüz aydın Cumamız Mübarek Olsun! Hayırlı Cumalar.
Ekleme Tarihi: 10.07.2015 - 01:16
İki Bayramınız hayırlı olsun.

Moderator
4254 Mesaj -

Kurban İsmaili bir teslimiyet.
İbrahimi bir duruş ve Sosyal bir ibadettir.
Bayramımız ve Cumamız Ümmete hayırlara vesile olması dileğiyle.
Hayırlı Cumalar
Ekleme Tarihi: 25.09.2015 - 09:02
Hayırlı Cumalar dilerim.

Moderator
4254 Mesaj -

ALLAH'ım!Bizi dostlarına dost, düşmanlarına düşman olanlardan ve sabreden ve şükredenlerden eyle! İşinde sebat eden, nimetine şükreden, ibadetini güzel yapan, doğru konuşanlardan eyle
ALLAH'ım!Kin, kibir ve kim ne der' hastalıklarından sana sığınırım. Ya Rabbim. Bu güzel cuma gününü senin rızan için sevgi ve muhabbet içinde geçirmeyi nasip eyle.
Ömrümüzün hikayesini yazan en büyük ve en güzel yazıcı olan Rabbim, gönlünüzden geçen güzellikleri alnımıza kader diye yaz.
Ya Rabbi! Kıldığım namazı kabul eyle! Ahir ve akıbetimi hayır eyle. Son nefesimizde Kelime-i tevhid söylememizi nasib eyle. Ölmüşlerimize af ve mağfiret eyle. Duaların geri çevrilmeyeceği bu mübarek günde Rabbim dualarımızı kabul eyle. Bizleri Rahmetinden mahrum bırakma. Ey Rabbim! Şu sonsuz merhamet ve rahmet deryasından bir damla da olsa, nasiplenmeyi hak eden kullarından eyle bizi.ALLAH'ım!Ümmetin içine düştüğü felaketten azaptan işkenceden işgalden önce ruhumuzu sonra yurtlarımızın kurtulmasına vesile olacak imkanlar nasip eyle.Aklımızı başımıza alarak birlik beraberlik olacak imkanları nasip et.En güzelini ve doğrusunu sen bilirsin.Rabbimiz! Bize dünyada da güzellik ver, ahirette de güzellik ver. Bizi ateş azabından koru. Bakara Suresi Ayet 201
Amin. Hayırlı Cumalar dilerim.
Ekleme Tarihi: 02.10.2015 - 08:08
Cumamız Mübarek Olsun.

Moderator
4254 Mesaj -

Allahım!
İhsan buyurduğun nimetlerini g&#1077;ri almandan, &#1072;z&#1072;bının ansızın gelip ç&#1072;tm&#1072;sınd&#1072;n, g&#1072;z&#1072;bın&#1072; sebep &#1086;lacak şeylerden Sana sığınırız. Bizlere y&#1086;l göster
Allahım!
Sana itaat edilir, Sen k&#1072;rşılığını v&#1077;rirsin; Sana isyan edilir, Sen bağışlar ve af &#1077;d&#1077;rsin, darda kalanlara icabet eder, zararı, sıkıntıyı &#1086;rtadan kaldırıp, hastalara şifa, dertlilere deva v&#1077;rir, günahları b&#1072;ğışl&#1072;r, tövbeleri kabul edersin. Sen bizl&#1077;rin du&#1072;l&#1072;rını kabul buyur Allahım !
Amin.
Cumamız Mübarek Olsun.
Ekleme Tarihi: 09.10.2015 - 18:31

Moderator
4254 Mesaj -

Allah'ım! Senden bu günün ve yarının bildiğim ve bilmediğim ne kadar hayır varsa hepsinden isterim.
Senden cenneti ve cennete yaklaştıracak söz ve amelleri isterim.
Ey nefsim!
Şeytana yem olmak mı yoksa cennette gül olmak mı niyetin?
Bırak yakamı secde edeyim.
Sen huzura er, ben imanla öleyim.
Rabbim hepimizi imanla ölen kullarından eylesin.
Allah'ım! Dillere destan, yüreklere ferahlık olan merhametin ile günahlarımızı affeyle. Amin tüm müslümanların cuması mübarek olsun.
Hayırlı, bereketli, huzurlu ve sağlık dolu günler dilerim.
Ekleme Tarihi: 16.10.2015 - 13:29
Hâyırlı Cumalar.

Moderator
4254 Mesaj -

Avuç içlerinizde sakladığınız bütün duaların kabul olması dileğimle. Hâyırlı Cumalar.
Ekleme Tarihi: 23.10.2015 - 10:06
Hayırlı Cumalar dilerim.

Moderator
4254 Mesaj -

Dünyada bir olan sende bin olsun, kainatta damla olan sende okyanus olsun.
El açıp dua etiğin her şey bugün kabul olsun, amin!
Hayırlı Cumalar dilerim.
Ekleme Tarihi: 30.10.2015 - 09:13
Cumamız mübarek olsun inşaAllah.

Moderator
4254 Mesaj -

Ya Rabbi!
Her Yerde Haddini Bilen, Gönül Aynasını Silen, Mahşerde Beraat Edip Yüzü Gülen Kullarından Eyle Bizleri.
Allah’ım!
Seni umuyor ve Sana dua ediyorum. Beni hayırlı umutlarıma kavuştur.
Günahlarımı bağışla. Senin her şeye gücün yeter.
Allah’ım!
Bizi dostlarına dost, düşmanlarına düşman olanlardan ve sabreden ve şükredenlerden eyle!
İşinde sebat eden, nimetine şükreden, ibadetini güzel yapan, doğru konuşanlardan eyle.
Allahım!
Nerede inkar varsa, oraya iman götürme gücünü ver bize.
Allahım, nerede umutsuzluk varsa, oraya umut götürme gücünü ver bize.
Ey Rabbimiz!
Bugün de sana kul olarak el açıyoruz. Bugün bütün şerleri bizlerden uzak eyle.
Sürpriz belalardan bizleri koru. Mutlulukları, huzurları ve güzellikleri hayırlı bir şekilde ver.
Ve bizi bugün sevdiklerimizden ayrı koyma.
Allahım!
Bizlere mağfiret ihsan eyle. Günahlarımızı rahmet mevsimlerinde yıka.
Geleceğimize serinlik ve aydınlık ver.
Bu güzel günde Rabbim dualarımızı ve ibadetlerinizi kabul eylesin.
Rabbim!
Cuma hürmetine, amellerimize ihlas, gönlümüze huzur, hastalıklarımıza şifa nasip eylesin.
Hayatımızın en hayırlı anında, kendisine layık kul, Efendimiz (s.a.v) layık ümmet eylesin.
Şuurlu, esmayı seyre dalıp, Rabbine teslim olan kullarından eylesin.
Cumamız mübarek olsun inşaAllah.
Ekleme Tarihi: 06.11.2015 - 09:02
Hayırlı nurlu cumalar dilerim.

Moderator
4254 Mesaj -

Allah'ım!
Akşama ulaştığımız gibi sabaha, sabah ulaştığımız gibi de akşama ulaşmayı nasip eyle. Sağlımızı koru ve hastalara şifa ver.

Allah'ım!
Habibin Muhammed Mustafa'ya, ailesine ve dostlarına rahmet eyle ve onların katındaki hürmeti için dualarımıza icabet et.

Ey Rabbim!
Bize Cennetin kokusunu duyur ve onun nimetlerinden nasiplendir. Bize ateşin kokusunu duyurma.

Rabbim!
Sevginle dopdolu yüreklerle sana kavuşmayı ve sevdiklerimizle sonsuzlukta buluşmayı nasip eyle.

Ey Rabbim!
Evimizden bereketi, dilimizden duayı, kalbimizden senin ve Resulünün sevgisini eksik etme. Dualarımızı kabul, ömrümüzü nurlu kıl.

Allah'ım!
Kin, kibir ve kim ne der' hastalıklarından sana sığınırım. Bu güzel cuma gününü senin rızan için sevgi ve muhabbet içinde geçirmeyi nasip eyle.

Ya Rabbi!
Kıldığım namazı kabul eyle! Ahir ve akıbetimi hayır eyle. Son nefesimde Kelime-i tevhid söylememi nasip eyle. Ölmüşlerimi af ve mağfiret eyle. Duaların geri çevrilmeyeceği bu mübarek günde Rabbim dualarımızı kabul eyle. Bizleri Rahmetinden mahrum bırakma.

Ey Rabbim!
Yalvarışım rahmetine güvenimden, her şey kudretinden, içimdeki kırık kalp Allah derken, rahmetini esirgeme üzerimizden.

Ey Rabbim!
Şu sonsuz merhamet ve rahmet deryasından bir damla da olsa, nasiplenmeyi hak eden kullarından eyle bizi.
Amin.
Hayırlı nurlu cumalar dilerim.
Ekleme Tarihi: 13.11.2015 - 06:32

Moderator
4254 Mesaj -

Ey Rabbimiz! Bu gün edeceğimiz dualarımızı kabul et ve bizi Makam-ı Mahmud’a komşu olmaya mazhar olanlardan eyle.

Allah’ım; bizleri rahmetinin o engin lütfuyla bağışla, bize merhamet et. Bize hidayet ver ve sırat-ı müstakimden ayırma.

Ya Rabbi; sana açılan elleri, sana yönelen gönülleri, sana bükülen boyunları, sana yalvaran dilleri, ne olur boş çevirme…

Ya Rabbim; bu mübarek cuma günün yüzü suyu hürmetine biz aciz kulların ne derdi varsa, ne sıkıntısı varsa; dertlilere deva, hastalara şifa, borçlu kullarına edalar nasip et.

Ya Rabbim. Biz kulların dualarını kabul et…

Ey rabbim; istemeden verdiklerine bakınca istediklerimizi vereceğine inanarak; duasını beklediğimizi hayırlara ulaştırmamanı diliyorum. Kalbimiz iman ile gönlümüz İslam ile dilimiz Kur’an ile kulağımız ezan ile gözümüz nur ile dolsun… Evimiz huzurlu ve neşeli olsun.

Tüm din kardeşlerimin Cuması mübarek olsun… Allah herkese şifa versin, bu güzel gününüz gülümsemelerle bitsin inşaAllah…
Ekleme Tarihi: 20.11.2015 - 10:33
Cumanız Mübarek Olsun.

Moderator
4254 Mesaj -

CUMA DUAMIZ!
Ey Rabbim dinimizden dolayı bizi zillete düşürmeye çaba sarf edenlere fırsat verme. Bizleri İslamın yolundan ayırma…
Rabbim, yarar getirmeyen bilgiden, korkmayan kalpten, duyulmayan duadan, doymak bilmeyen nefisten, açlıktan ki o kötü bir arkadaştır. Hıyanetten ki o ne kötü sırdaştır tembellikten, korkaklıktan, cimrilikten, kocamaktan, ezel-i ömre döndürülmekten, Deccal fitnesinden kötülüğünden, kabir azabından, hayatın ve ölümün fitnesinden sana sığınırım.
Ey Allah’ım; yaptığımız işlerde muvaffakiyetler ihsan et bizlere. Kötü yollara geçenleri gittikleri yoldan geri çevir. Evlerimize mutluluk ihsan eyle. Taşımakta zorlanacağımız yüklerle bizleri sınavdan geçirme darda ve muhtaç koyma.
Rabbim sen kalbi kırıkların sığınağı, yolda kalmışların yoldaşı, sen yalnızlığıma arkadaş olan ve tüm gönüllerin dert ortağısın. Beni benden uzağa at, senden uzağa atma.
Rabbim, Bildirdiğin ve gizlediğin tüm isimlerini ve Kur’an-ı Kerim’i, kalbimizin baharı, gönlümüzün nuru, sıkıntımızın ilacı yap.
Rabbim, Özünün hakikati ve yüzünün nuru üzerine yemin ederiz ki, Sana duyduğumuz ihtiyaç, Senin zenginliğine denk! Sana olan ihtiyacımız Senin büyüklüğün kadar.
Rabbimiz! güçsüzlüğümüzü ve Senin isteklerini yerine getirmedeki yeteneksizliğimizi sana şikayet ediyoruz. Üzüntümüzü ve tasamızı da yalnız sana arz ediyoruz. Anlatmaya dilde lisan yetmiyor, utancından durdu kalem gitmiyor, ne yapsak da, bizde kusur bitmiyor; olmuşuz bir kere isyana tabi, kurtar bizi Yarabbi…
Allah’ım, Sen, benim Rabbimsin; Senden başka ilâh yoktur. Beni Sen yarattın; ben, Senin kulunum ve gücüm yettiğince Sana olan ahdime ve vaadime bağlıyım. İşlediğim kötülüklerin şerrinden Sana sığınırım. Üzerimdeki nimetlerini itiraf eder; günahlarımı da ikrar ederim. Beni bağışla. Zira günahları bağışlayan ancak sensin.
Ya Rabbi; gönlümdeki boşlukları öyle güzel şeylerle doldur ki; kemiği olmayan dilim Allah kelimesinden başka bir şey demesin.
Allah’ım, peygamberin Muhammed (s.a.v) in hürmeti için senden istiyorum, sana yöneliyorum. Bu mübarek gün dualarımızı kabul eyle.
Allah’ım; inancımızdan ötürü bizi zillete düşürmeye gayret edenlere fırsat verme. Bizleri İslam yolundan ayırma.
Ya Rabbi; gönlümün tesbihine umut boncukları dizdim tane tane. Her bir çekişte af diyerek sığındım rahmetine.
Ya Rabbi; sesimizi duyansın, hallerimizi bilensin. Açtık gönlümüzü sana, sen imdat eyle, sen affeyle, sen yollarımızı hayır eyle dualarımızı kabul eyle.
Allahım!
Sen’den dünya ve ahirette af ve afiyet diliyoruz. Her türlü semavi ve arzi afet ve belaları üzerimizden uzaklaştırmanı istiyoruz.
Allahım!
Bilerek veya bilmeyerek işlediğimiz hatalarımızı, günahlarımızı bağışla. Bizlere merhamet buyur. Şüphesiz Sen merhametlilerin en merhametlisisin.
Allahım!
Kalb katılığından, gafletten, dalaletten, zilletten, miskinlikten, küfürden, fısktan, nankörlükten, riyadan, sadece Sana sığınırız. Sen bizleri koru.
Güç yetiremeyeceğimiz bela, fitne ve musibetlerle bizi imtihan eyleme Allahım!
Allahım!
Fayda vermeyen ilimden, ürpermeyen kalpten, doyma bilmeyen nefisten, yaşarmayan gözden ve icabet edilmeyen duadan sana sığınırız. Bildiğimiz ve bilmediğimiz şeylerin şerrinden Sen bizleri koru Allahım!
Rabbim Allah, fikrim zikrullah, kalbimin nuru Resullullah, evvelim Allah, ahirim Allah, La ilahe illallah Muhammedün Resullullah.
Bugün bayram olsun.
Hüzünler dönüşsün sevince. Rabbim yaralarımızı sarsın Rauf adıyla!
Kalbimizdeki marazları gidersin Şafi namıyla!
Olsun ki, yürekler atsın diye.
Olsun ki, aşk-ı Muhammed gönüllere azık olsun.
Olsun ki, paramparça bu ümmet;
kardeşlik bilinciyle kaynatılmış, tevhid temeli üzerine kurulmuş,
çatısı Kuran, ziyneti sünnet olan bir kaleye dönüşsün!
Cumanız Mübarek Olsun.
Amin İnşaALLAH.
Ey iman edenler! Cuma günü namaza çağırıldığı zaman, hemen Allah’ı anmaya koşun ve alış verişi bırakın. Eğer bilmiş olsanız, elbette bu,sizin için daha hayırlıdır. (Cuma Suresi /9)
Cuma gününde makbul bir saat vardır. Duasını bu saate denk getiren Müslümana Allah dilediğini verir. (Hadis-i Şerif)
Özürsüz üç Cuma’yı terkeden kimsenin kalbin Allah mühürler. (Hadis-i Şerif)
Ekleme Tarihi: 27.11.2015 - 08:03
Hayırlı Cumalar …

Moderator
4254 Mesaj -

Geldim o büyük dergâhına yâ Rab!
Ağlatma bizi mübarek cumâ hatırına lutfet…
Kullukta bu Seyrî değil erbab,
Reddetme, bu günakar kulu affet ALLAH'ım!
Amin.
Hayırlı Cumalar …
Ekleme Tarihi: 03.12.2015 - 23:44

Moderator
4254 Mesaj -

Ya Rabbi; sana açılan elleri, sana yönelen gönülleri, sana bükülen boyunları, sana yalvaran dilleri, ne olur boş çevirme.
Ya Rabbim; bu mübarek cuma günün yüzü suyu hürmetine biz aciz kulların ne derdi varsa, ne sıkıntısı varsa; dertlilere deva, hastalara şifa, borçlu kullarına edalar nasip et Ya Rabbim. Biz kulların dualarını kabul et.
Ey rabbim; istemeden verdiklerine bakınca istediklerimizi vereceğine inanarak; duasını beklediğimizi hayırlara ulaştırmamanı diliyorum.
Amin.....İnşaALLAH.....
Hayırlı cumalar…
Ekleme Tarihi: 11.12.2015 - 09:58

Moderator
4254 Mesaj -

AIIah'ım bizi bize bırakıp şeytanın ve nefsimizin eIinde oyuncak eyIeme..Bizi Rızanı kazanıp,Cennette CemaIini görenIerden eyIe.. (Amin) HayırIı CumaIar
Ekleme Tarihi: 25.12.2015 - 09:59

Moderator
4254 Mesaj -

Oysa ben…
Dalında sallanırken Benim yaramazlığımı seyrettiğini sanırken Meğerse sen…
Setredermişsin yüreğimi Rüzgâr saçlarımdan ellerini çektiğinde anladım…
Sensiz, yüreğimin üşüdüğünü!

Cuma'mız ve Mekke'nin Fethi Ümmete Hayırlı Olsun....
Ekleme Tarihi: 01.01.2016 - 10:32
Cumamız mübarek olsun.

Moderator
4254 Mesaj -

Allah'ım, 'kin, kibir ve kim ne der' hastalıklarından sana sığınırım.
Bu güzel cuma gününü senin rızan için sevgi ve muhabbet içinde geçirmeyi nasip eyle.
Amin.
Cumamız mübarek olsun.
Ekleme Tarihi: 29.01.2016 - 11:36
İnşaALLAH Cumamız Müminlere ve Müslüman kullarına hayırlı olur. Amin!

Moderator
4254 Mesaj -

Ya Rab!
Evlerimizi aşsız, kalplerimizi aşksız, dillerimizi duasız bırakma Fakirlere yadım et, zalimlere fırsat verme.
Ya Rab!
İslam milletini ins ve cin şeytanlarından koru. Bizi içimizdeki işbirlikçilerden koru. Ve senin yolundan sırat-ı müstegıymdan ayırma.
Ya Rab!
İnşaALLAH Cumamız Müminlere ve Müslüman kullarına hayırlı olur.
Amin!
Ekleme Tarihi: 05.02.2016 - 11:26
Cumamız Ümmete hayırlı olsun.

Moderator
4254 Mesaj -

Hayırlı Cumalar

Allahım Sen bizim Rabbimizsin; Senden başka ilah yoktur.
Bizi Sen yarattın; biz senin kulların ve gücümüz yettiğince Sana olan ahdimize ve vaadimize bağlı kalacağız inşaALLAH.
İşlediklerimiz (kötülüklerin) şerrinden Sana sığınırız.
Üzerimizdeki nimetlerini itiraf eder; günahlarımızıda ikrar ederiz.
Zira günahları bağışlayan ancak Sensin.
Sen Müminleri koru ve Günahlarımızı affet.
Amin.
Cumamız Ümmete hayırlı olsun.
Ekleme Tarihi: 12.02.2016 - 11:00
Hayırlı Cumalar

Moderator
4254 Mesaj -

Ey Rabbimiz!
Bu gün edeceğimiz dualarımızı kabul et ve bizi Makam-ı Mahmud’a komşu olmaya mazhar olanlardan eyle.
Allah’ım; bizleri rahmetinin o engin lütfuyla bağışla, bize merhamet et. Bize hidayet ver ve sırat-ı müstakimden ayırma.
Ya Rabbim!
Sana açılan elleri, sana yönelen gönülleri, sana bükülen boyunları, sana yalvaran dilleri, ne olur boş çevirme.
Ya Rabbim!
Bu mübarek cuma günün yüzü suyu hürmetine biz aciz kulların ne derdi varsa, ne sıkıntısı varsa; dertlilere deva, hastalara şifa, borçlu kullarına edalar nasip et Ya Rabbim. Biz kulların dualarını kabul et.
Ey Rabbim!
İstemeden verdiklerine bakınca istediklerimizi vereceğine inanarak; duasını beklediğimizi hayırlara ulaştırmamanı diliyorum.
Ey Rabbim!
Dünyada ümmete kurulan tuzakları kuranların başına çal. Ümmete birlik ve dirlik ver.
Amin inşaALLAH.
Cumamız ümmetin ve insanlığın zalimlerin elinden kurtuluşu olsun. İnşaALLAH.
Ekleme Tarihi: 19.02.2016 - 11:02
Selamun aleykum.. Cumanız mübarek olsun.

Moderator
4254 Mesaj -

Bazen şu mezarligin kokusu üzerime sinse diyorum, Ölûmü koklasam da aldanmasam dünyaya...

Selamun aleykum..
Cumanız mübarek olsun.
Ekleme Tarihi: 26.02.2016 - 09:28
Cumamız Ümmete ve insanlığa hayırlı olsun.

Moderator
4254 Mesaj -

Namazı gönül rahatlığı ve dirliğiyle (gönlünü vererek) kılmayan kimse
hükümdara yüz adet boş sandık hediye veren kimseye benzer.
Bu hareketiyle cezayı hak eder ve devamlı tenkit edilir.
Sen namaza başladığın zaman noksan sıfatlardan münezzeh olan Allah'a aracısız yakarıyorsun.

"Bir lâhza dahi zikirden boş kalanı,
yumurtanın beyazının sarısını kaplaması gibi şeytan kaplar
ve o zaman şeytan ona ne olsa yaptırır..."
İmam-ı Gazali

Ya Melik...
Kimsenin kimseye fayda vermediği gün hüküm senin...
Gökler yarılırken sahibim sensin...
Yıldızlar dağılırken sahibim sensin...
Varlığım bana ait değil… Varım yoğum senin...
Elimde olanlar benim değil… Sahiplendiklerim de senin...
Yokluğa düşürme beni, an senin..
Darlık verme kalbime, mekân senin...

De ki...
Şüphesiz benim namazın, kurbanım, hayatım ve ölümüm yalnız Allah içindir.
En'am,162

Şeyh Ebu'l Hasan Harakanî bir gün müritlerine sordu:
"Kâinatta en iyi şey nedir?"
Dediler ki;
"Ey Şeyh, bunu siz buyurunuz..."
Şeyh de dedi ki:
"Öyle bir gönüldür ki, içinde daima sevgilinin hatırası yaşaya!"

Ya Rab!..
Ne azabına dayanacak halim, ne de rahmetinden mahrum kalmaya mecalim yoktur…
Vefasızlık edip Sen’den uzak kalsamda, halim Sensiz edemeyeceğimi haykırmaktadır.
Vefasızlığım nispetinde değil, ihtiyacım nispetinde Senin lûtfuna talibim.
Amin İnşaALLAH.
Cumamız Ümmete ve insanlığa hayırlı olsun.
Ekleme Tarihi: 04.03.2016 - 08:31

Moderator
4254 Mesaj -

Allah'ım!
Senden bu günün ve yarının bildiğim ve bilmediğim ne kadar hayır varsa hepsinden bütün mümin kardeşlerimle birlikte isterim.
Senden mümin kardeşlerimle birlikte cenneti ve cennete yaklaştıracak söz ve amelleri isterim. En doğrusunu sen bilirsin.
Amin.
Hayırlı cumalar dilerim.
Ekleme Tarihi: 11.03.2016 - 08:41
Hayırlı Nurlu Cumalar.

Moderator
4254 Mesaj -

Şüphesiz biz yeryüzünde olan şeyleri, onun üzerinde ziynet/süs yaptık. Böylece insanların hangisinin amel bakımından daha güzel olduğunu denemek istedik.
Kehf-7

Hayırlı Nurlu Cumalar.
Ekleme Tarihi: 18.03.2016 - 09:06
Hayırlı cumalar

Moderator
4254 Mesaj -

Rabbimiz, biz iman ettik. Bizim günahlarımızı bağışla. Bizi ateş azabından koru. (Ali imran 147)
Hayırlı cumalar
Ekleme Tarihi: 25.03.2016 - 09:58

Moderator
4254 Mesaj -

UNUTTUM! Dünya bir gölgelikti oysa...Yolcu olduğumu unuttum. Yolumun buradan geçtiğini ve sadece uğradığımı unuttum... Unuttum yapmam gerekenler vardı, burası imtihandı... Zevke sefaya dalıp, ahiretimi unuttum...Rabbime verdiğim bir sözüm vardı, dünya kelamı konuşmaktan o sözümü unuttum. Ne de çabuk unuttuk kulluğu, imtihanı, ölümü, hesabı, sıratı, cehennemi...Hatırlayan ve hatırlatanlardan olmak dileğiyle. Hayırlı Cumalar.
Ekleme Tarihi: 01.04.2016 - 11:35
Hayırlı Cumalar..

Moderator
4254 Mesaj -

Allah'ım! Bu mübarek Cuma günü hürmetine, bizi sevdiğin kullar arasına kat, bizi çok sabreden, çok şükreden kullarından eyle. Seni çok analım ömrümüz seviğin ve razı olacağın işlerle (amellerle) geçsin. Sıhhat ve afiyet daim eyle. Sevdiklerimizi bize bağışla. Amin! Hayırlı Cumalar..
Ekleme Tarihi: 15.04.2016 - 09:44

Moderator
4254 Mesaj -

"O Rab ki, yeri sizin için bir döşek, göğü de (kubbemsi) bir tavan yaptı. Gökten su indirerek onunla, size besin olsun diye (yerden) çeşitli ürünler çıkardı. Artık bunu bile bile Allah'a şirk koşmayın. (Bakara -22.)"
CUMA GÜNÜNÜZ BİN MUBAREK OLSUN.
Ekleme Tarihi: 22.04.2016 - 09:51

Moderator
4254 Mesaj -

Ekleme Tarihi: 28.04.2016 - 23:55

Moderator
4254 Mesaj -

Ekleme Tarihi: 06.05.2016 - 09:23

Moderator
4254 Mesaj -

Ekleme Tarihi: 13.05.2016 - 07:44

Moderator
4254 Mesaj -

Ekleme Tarihi: 20.05.2016 - 01:21

Moderator
4254 Mesaj -

Hayırlı Cumalar

Rahman ve Rahim olan Allah'ın adıyla

"O Rab ki, yeri sizin için bir döşek, göğü de (kubbemsi) bir tavan yaptı. Gökten su indirerek onunla, size besin olsun diye (yerden) çeşitli ürünler çıkardı. Artık bunu bile bile Allah'a şirk koşmayın. (Bakara -22.)"

Rabbim nefsimize CELALİNLE, kalbimize CEMALİNLE, hayatımıza HİKMETİNLE, hatalarımıza RAHMETİNLE, mahşerde MUHAMMED'İNLE yardım eyle.

Allah'ım Ezanla uyanan Abdestle kendine gelen Namazla huzura varıp Secde ile yaklaşan, Dua ile kulluğunu anlayan mü'min olmayı nasip eyle.

Bizi yoktan var eden, varlığından haberdar eden, yaratıp imtihan eden, imtihan edip sabır veren Allah'ım müminlerini bağışla.
Amin.
İnşaAllah.
Cumanız Mübarek olsun!
Ekleme Tarihi: 10.06.2016 - 10:24
CUMANIZ MÜBÂREK OLSUN

Moderator
4254 Mesaj -

CUMANIZ MÜBÂREK OLSUN
Ekleme Tarihi: 30.09.2016 - 09:00

Moderator
4254 Mesaj -

[SIZE=4]Allah'ım!
Ezanla uyanan,
Abdestle kendine gelen,
Namazla huzura varıp,
Secde ile yaklaşan,
Dua ile kulluğunu anlayan, mü'min olmayı nasip eyle.
Amin!
Hayırlı Cumalar.

[/SIZE]

Ekleme Tarihi: 07.10.2016 - 12:22

Moderator
4254 Mesaj -

"Ey Rabbimiz!
Bizi Sana boyun eğenlerden kıl, neslimizden de Sana itaat eden bir ümmet çıkar, bize ibâdet usûllerimizi göster, tevbemizi kabul et.
Zîrâ, tevbeleri çokça kabul eden ve çok merhametli olan ancak Sen"sin."
(Bakara, 128)
Alemlerin efendisine selatu selam(a.s.m) ile …
Cumanız Hayırlı olsun.
Selam ve Dua ile…
Ekleme Tarihi: 14.10.2016 - 08:03

Moderator
4254 Mesaj -

Ey Rabbim!
Şu sonsuz merhamet ve rahmet deryasından bir damla da olsa, nasiplenmeyi hak eden kullarından eyle bizi.
Allah'ım, 'kin, kibir ve kim ne der' hastalıklarından sana sığınırım. Bu güzel cuma gününü senin rızan için sevgi ve muhabbet içinde geçirmeyi ümmetin kurtulmasını nasip eyle.
Ya Rabbi!
Kıldığım namazı kabul eyle! Ahir ve akıbetimi hayır eyle. Son nefesimde Kelime-i tevhid söylememi nasip eyle. Ölmüşlerimi af ve mağfiret eyle. Duaların geri çevrilmeyeceği bu mübarek günde Rabbim dualarımızı kabul eyle. Bizleri Rahmetinden mahrum bırakma.
Amin.
Bütün ümmetin kurtuluşu için hayırlı cumalar inşaAllah.
Ekleme Tarihi: 21.10.2016 - 09:59

Moderator
4254 Mesaj -

Allah’ım, nerede kin varsa, oraya sevgi götürme gücünü ver bize.
Allah’ım, nerede darılma varsa, oraya barış götürme gücünü ver bize.
Allah’ım, nerede inkar varsa, oraya iman götürme gücünü ver bize.
Allah’ım, nerede umutsuzluk varsa, oraya umut götürme gücünü ver bize.
Allah’ım, nerede karanlık varsa, oraya aydınlık götürme gücünü ver bize.
Hayırlı nurlu, bereketli cumalar.

Bu mesaj 2 kez ve en son Muhtazaf tarafından 28.10.2016 - 09:57 tarihinde değiştirilmiştir.
Ekleme Tarihi: 28.10.2016 - 09:56

Moderator
4254 Mesaj -

“Ey Rabbimiz! Bizi Sana boyun eğenlerden kıl, neslimizden de Sana itaat eden bir ümmet çıkar, bize ibâdet usûllerimizi göster, tevbemizi kabul et.
Zîrâ, tevbeleri çokça kabul eden ve çok merhametli olan ancak Sen”sin.”
(Bakara, 128)
Cumamızın hayrı Ümmete hayırlar getirmesini dilerim.
Ekleme Tarihi: 04.11.2016 - 08:34

Moderator
4254 Mesaj -

Ekleme Tarihi: 11.11.2016 - 07:01

Moderator
4254 Mesaj -

Allah'ım!
Akşama ulaştığımız gibi sabaha, sabah ulaştığımız gibi de akşama ulaşmayı nasip eyle. Sağlımızı koru ve hastalara şifa ver.

Allah'ım, habibin Muhammed Mustafa'ya, ailesine ve dostlarına rahmet eyle ve onların katındaki hürmeti için dualarımıza icabet et.

Ey Rabbim, bize Cennetin kokusunu duyur ve onun nimetlerinden nasiplendir. Bize ateşin kokusunu duyurma.

- Rabbim, sevginle dopdolu yüreklerle sana kavuşmayı ve sevdiklerimizle sonsuzlukta buluşmayı nasip eyle.

- Ey Rabbim!
Evimizden bereketi, dilimizden duayı, kalbimizden senin ve Resulünün sevgisini eksik etme. Dualarımızı kabul, ömrümüzü nurlu kıl.

Bizi dostlarına dost, düşmanlarına düşman olanlardan ve sabreden ve şükredenlerden eyle! İşinde sebat eden, nimetine şükreden, ibadetini güzel yapan, doğru konuşanlardan eyle Ya Rabbim.

Allah'ım, 'kin, kibir ve kim ne der' hastalıklarından sana sığınırım. Bu güzel cuma gününü senin rızan için sevgi ve muhabbet içinde geçirmeyi nasip eyle.

Ya Rabbi!
Kıldığımız namazları kabul eyle! Ahir ve akıbetimizi hayır eyle. Son nefesimizde Kelime-i tevhid söylememizi nasip eyle. Ölmüşlerimi ze af ve mağfiret eyle. Duaların geri çevrilmeyeceği bu mübarek günde Rabbim dualarımızı kabul eyle. Bizleri Rahmetinden mahrum bırakma.

Ey Rabbim…
Yalvarışım rahmetine güvenimden, her şey kudretinden, içimdeki kırık kalp Allah derken, rahmetini esirgeme üzerimizden.

Ey Rabbim!

Allahım!
Ümmetin bütün acı, ızdırap, zulüm görenlerine, hastalarına, borçlularına, dertlilerine bir sebeble yardımını göndermeyi nasip eyle. Bütün acıların dinmesini, birlik içinde olmamızı nasip et. Günahlarımı af, dualarımızı kabul eyle. En doğrusunu sen bilirsin. Hakkımızda hayırlısı ver,

Amin.
Bütün ümmete ve sizlere, Hayırlı nurlu cumalar dilerim.
Ekleme Tarihi: 18.11.2016 - 06:23
rifat56 su an offline rifat56  

5108 Mesaj -

En Son On: 21.01.2023 - 23:33
Cinsiyeti: ----- 
Amin inşallah,
Eyvallah,
Hayırlı cumalar...
Ekleme Tarihi: 19.11.2016 - 12:49
Bu mesajı bildir   rifat56 üyenin diğer mesajları rifat56`in Profili rifat56 Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite

Moderator
4254 Mesaj -

ALLAH (c.c.)
dua ve tövbelerimizi kabul, sağlığımızı daim, kazandıklarımızı helal, kalplerimizi huzur, evlerimizi bereket ile doldursun.
Cümle müminlere ve herkese Cumanın hayrından bereketlenmesini nasip eyle ALLAH'IM.
Ekleme Tarihi: 25.11.2016 - 08:45

Moderator
4254 Mesaj -

ALLAH'IM
Bizi dostlarına dost, düşmanlarına düşman olanlardan ve sabreden ve şükredenlerden eyle!
İşinde sebat eden, nimetine şükreden, ibadetini güzel yapan, doğru konuşanlardan eyle Ya Rabbim.
Dünya arzındaki mazlumların ahına, onları zalimlerden kurtar ALLAH'IM.
Amin.
Hayırlı Cumalar dilerim.
Ekleme Tarihi: 02.12.2016 - 07:14
Hayırlı Cumalar

Moderator
4254 Mesaj -

Allah'ım!
Bu mübarek Cuma günü hürmetine, Dünyadaki mazlum ümmeti zalimlerden kurtar, Halep'i Şam'ı ve diğer İslam diyarlarını Yezidlerin zalimlerin elinden, firavunların elinden, nemrutların elinden kurtar.
Bizi sevdiğin kullar arasına kat, bizi çok sabreden, çok şükreden kullarından eyle.
Seni çok analım ömrümüz sevdiğin ve razı olacağın işlerle (amellerle) geçsin.
Sıhhat ve afiyet daim eyle.
Sevdiklerimizi bize bağışla.
Amin!
Hayırlı Cumalar.
Ekleme Tarihi: 08.12.2016 - 17:05

Moderator
4254 Mesaj -

Es Selamü aleyküm.
Rabbim!
Cumamızın hayrı ile Ümmeti Muhammed'e (S.A.V) birlik, dirlik, zalime karşı güçlü, mazluma karşı merhametli olmayı kardeşlik bilinci içinde olmayı nasip eyle.
Amin...
Ekleme Tarihi: 16.12.2016 - 09:19
Hayırlı Cumalar.

Moderator
4254 Mesaj -

UNUTTUM!
Dünya bir gölgelikti oysa...
Yolcu olduğumu unuttum.
Yolumun buradan geçtiğini ve sadece uğradığımı unuttum...
Unuttum yapmam gerekenler vardı, burası imtihandı...
Zevke sefaya dalıp, ahiretimi unuttum...
Rabbime verdiğim bir sözüm vardı, dünya kelamı konuşmaktan o sözümü unuttum.
Ne de çabuk unuttuk kulluğu, imtihanı, ölümü, hesabı, sıratı, cehennemi...
Hatırlayan ve hatırlatanlardan olmak dileğiyle.
Hayırlı Cumalar.
Ekleme Tarihi: 23.12.2016 - 07:01
Cumanın hayrı ile hayırlı olsun.

Moderator
4254 Mesaj -

Allahım Sen bizim Rabbimizsin; Senden başka ilah yoktur.
Bizi Sen yarattın; biz senin kulununuz ve gücümüz yettiğince Sana olan ahdimize ve vaadimize bağlı kalmayı nasip et.
İşlediklerimiz bütün kötülüklerin şerrinden Sana sığınırız.
Üzerimizdeki nimetlerini itiraf eder; günahlarımızı da ikrar ederiz.
Bizi affet.
Zira günahlarımızı bağışlayacak olan ancak Sensin.
Cumamız Ümmete barış ve birlik getirsin inşaAllah.
Cumanın hayrı ile hayırlı olsun.
Ekleme Tarihi: 30.12.2016 - 11:09

Moderator
4254 Mesaj -

Ekleme Tarihi: 06.01.2017 - 08:58
Cumanın hayrı ile hayırlı olun inşaALLAH.

Moderator
4254 Mesaj -

Allah"ım!
Sen bizi eksiksiz özürsüz yarattın; çocuktuk, büyüttün ve yeterli miktarda rızk verdin.
Allah"ım!
Biz, indirdiğin ve kendisiyle kullarını müjdelediğin Kitabında şöyle buyurduğunu gördük:

“Ey kendi aleyhlerinde haddi aşan kullarım!
Allah"ın rahmetinden ümit kesmeyin; Allah bütün günahları bağışlar.”
Zümer, 53

Allah"ım!
Geçmişte bizden vuku bulan kötülükleri biliyorsun, hem de benden daha iyi. Amel defterimde aleyhimizde sıralanan suçlardan dolayı yazıklar olsun bize! Eğer her şeyi kapsayan affının hâlimize şamil olacağını umduğumuz yerler olmasaydı, ümitsizlikten kendimizi bırakır, helâk olup giderdik.

Yeryüzünde ve gökte hiçbir şey sana gizli değildir ve sen (kıyamet günü) onları açığa çıkaracaksın. Karşılık verici olarak sen yeterlisin; hesap görücü olarak sen kâfisin.

Allah"ım!
Kaçmak istesek nereye kaçalım mülk senindir, kul senindir, tasarruf senindir. İşte her an huzurunda durmaktayız; mütevazı, zelil ve hakir olarak. Cezalandıracak olursan, bunu hak etmişizdir ve adaletin bunu gerektirmektedir.

Ey Rabbim!
Affedecek olursan, buna da şaşırmayız; çünkü eskiden beri affın hâlimize şamil olmuş, afiyetin bizleri bürümüştür.

Allah"ım!
O hâlde, saklı isimlerin ve perdelerin örttüğü güzelliğin hürmetine senden, bu tahammülsüz canlara ve bu güçsüz bedenlere acımanı istiyoruz. Güneş sıcağına dayanamayan bu zayıf bedenler, cehennem ateşine nasıl dayanabilir?! Yıldırım sesine dayanamayan bu güçsüz bedenler, gazabının sesine nasıl dayanabilir?

O hâlde, ey merhametlilerin en merhametlisi, bize merhamet eyle; ey celâl ve ikram sahibi, günahlarımızı affınla bize müjdele tövbelerimizi kabul buyur. Hiç kuşku yok, sen, tövbeleri kabul edensin, rahîmsin.

Ey Rabbim…
Yalvarışım rahmetine güvenimden, her şey kudretinden, içimdeki günahkâr kalp Allah derken, rahmetini esirgeme üzerimizden.

Ey Rabbim! Şu sonsuz merhamet ve rahmet deryasından bir damla da olsa, nasiplenmeyi hak eden kullarından eyle bizi.

Allah'ım, 'kin, kibir ve kim ne der' hastalıklarından sana sığınırız. Bu güzel cuma gününü senin rızan için sevgi ve muhabbet içinde geçirmeyi nasip eyle bizlere.

Ya Rabbi!
Kıldığımız namazları kabul eyle! Ahir ve akıbetimizi hayır eyle. Son nefesimizde Kelime-i tevhid söylememizi nasip eyle. Ölmüşlerimizi af ve mağfiret eyle.

Rabbim, sevginle dopdolu yüreklerle sana kavuşmayı ve sevdiklerimizle sonsuzlukta buluşmayı bizlere nasip eyle.

Bizi dostlarına dost, düşmanlarına düşman olanlardan ve sabreden ve şükredenlerden eyle! İşinde sebat eden, nimetine şükreden, ibadetini güzel yapan, doğru konuşanlardan eyle Ya Rabbim.

Ümmetin perişan halini hayırlara vesile ederek, zalimlerden, şerlerden, şerlilerden, hasetten, riyadan, kibirden, dedikodudan, kıskançlıktan kurtar ya RABBİM.

Bizleri birlik ve beraberlikle kardeş eyle. Sen en iyisini bilirsin ya RABBİM.
Amin İnşaALLAH.

Cumanın hayrı ile hayırlı olun inşaALLAH.
Ekleme Tarihi: 13.01.2017 - 09:33

Moderator
4254 Mesaj -

Ekleme Tarihi: 19.01.2017 - 23:37
Hayırlı cumalar dilerim.

Moderator
4254 Mesaj -

Makbul, dua ve tövbelerimizi kabul, sağlığımızı daim, kazancımızı bereketli, kalplerimizi ve evlerimizi huzurla doldursun İnşallah. Hayırlı cumalar dilerim.
Ekleme Tarihi: 19.01.2018 - 10:03
Dua ile hayırlı cumalar…

Moderator
4254 Mesaj -

Kuyuların ortasında yalnızız Yusuf gibi,
Ateşe atılmayı bekliyoruz korkusuzca İbrahim gibi,
Susuzuz kimsesiziz Kerbelada Hüseyin gibi,
Kayaların altındayız Bilali Habeşi gibi,
Fakir ve kimsesiziz Uhud Dağında Musab gibi,
Çaresiziz Filistin’de Mescid-i Aksa gibi,
Ama,
Allah’ın rahmeti aklımıza düşünce çok mutluyuz Medineli Ensar gibi,
Sen Bizi şerlerden koru yarabbi….
Dua ile hayırlı cumalar…
Ekleme Tarihi: 26.01.2018 - 08:47

Moderator
4254 Mesaj -

Ruhu öldürmek bedeni öldürmekten daha büyük bir cinayettir. Rabbim nefsimize ‘celaliyle', kalbimize ‘cemaliyle', hayatımıza ‘hikmetiyle', hatalarımıza ‘rahmetiyle', mahşerde ‘Muhammedîyle' yardım etsin inşallah. Hayırlı cumalar.
Ekleme Tarihi: 09.02.2018 - 09:21
Cumanız mübarek olsun.

Moderator
4254 Mesaj -

"Ya Rab, kusurumuzu affet. Bizi Kendine kul kabul et.
Emanetini kabzetmek zamanına kadar bizi emanette emin kıl."
Amin!
Cumanız mübarek olsun.
Ekleme Tarihi: 16.02.2018 - 10:15

Moderator
4254 Mesaj -

Bizi dostlarına dost, düşmanlarına düşman olanlardan ve sabreden ve şükredenlerden eyle! İşinde sebat eden, nimetine şükreden, ibadetini güzel yapan, doğru konuşanlardan eyle Ya Rabbim. Amin. Hayırlı Cumalar dilerim.
Ekleme Tarihi: 22.02.2018 - 21:00

Moderator
4254 Mesaj -

Onlar; başlarına bir musibet gelince, "Biz şüphesiz (her şeyimizle) Allah'a aidiz ve şüphesiz O'na döneceğiz" derler.
Bakara Suresi 156
Cumamızın hayrı Ümmetin uyanışına ve birliğine vesile olsun.
Ekleme Tarihi: 01.03.2018 - 21:51
Cumanız mübarek olsun….

Moderator
4254 Mesaj -

Allah’ım hamd Sanadır.
Salatın, övdüğün ve seçtiğin kulun ve Resulün Muhammed’e ve Onun pak aline, ashabına olsun.
Bize bu büyük Cuma gününde alemlere rahmet olarak gönderdiğin Resulüne salat ve selam ederek, katından bağışlanma ve kurtuluş ümit etmeyi nasip et. Cumanız mübarek olsun….
Ekleme Tarihi: 25.05.2018 - 10:04

Moderator
4254 Mesaj -

Es Selamü Aleyküm ve Rahmetullahi ve Berakatuhu. Ramazan-ı şerifin son cuması Rabbim müslümanları zalimlerden kurtulmuş yolumuzu ALLAH'A yönelmiş haramlardan sakınan haya ve edepli İslam ile ahlaklanmasını cümlemize nice Ramazan-ı şerifleri layık olduğu şekilde yaşamayı nasip etsin in-şa-Allah. Rabbim bütün azalarımızla birlikte yönümüzü ve kalbimizi ALLAH'A yönelmiş olarak güzel bakan güzel gören kullarından eylesin. Günahlarımızı af eylesin in-şa-Allah. Dilimizde ve kalbimizde Allah zikrini daim eylesin. Neslimizi islamla müşerref eylesin. Cumamızın hayrı ile hayırlı olun. Selam ve dua ile.
Ekleme Tarihi: 08.06.2018 - 12:24

Moderator
4254 Mesaj -

Ya Rabbi! Kıldığımız namazları kabul eyle! Ahir ve akıbetimizi hayır eyle. Öncesinde son nefesimizde Kelime-i tevhid söylememizi nasib eyle. Ölmüşlerimizi af ve mağfiret eyle. Duaların geri çevrilmeyeceği bu mübarek günde Rabbim dualarımızı kabul eyle. Bizleri Rahmetinden mahrum bırakma. Cumanın hayrı ile ümmete ve bizlere hayırlar eyle. Amin.
Ekleme Tarihi: 22.06.2018 - 10:49

Moderator
4254 Mesaj -

Biz ise, kıyamet günü için dürüst teraziler koyarız; hiçbir kimseye zerre kadar zulmedilmez; bir hardal tanesi ağırlığınca da olsa,onu getirir koruz. Hesap gören olarak da Biz yeteriz.
Enbiya 47

Ya Rabbi, sen beni uyanık, yaramaz nefsin elinde bırakma. Beni senden başkasıyla uzlaştırma. Ben kendi nefsimin hilesinden, fitnesinden daima sana sığınmadayım. Ben seninim, beni tekrar bana verme Allah’ım.

Cumamız Ümmete ve bizlere hayırlar getirmesi dileğiyle.
Ekleme Tarihi: 12.07.2018 - 23:16
Hayırlı cumalar dilerim.

Moderator
4254 Mesaj -

Ey Rabbim, bize Cennetin kokusunu duyur ve onun nimetlerinden nasiplendir.
Bize ateşin kokusunu duyurma.
Amin.
Hayırlı cumalar dilerim.
Ekleme Tarihi: 27.07.2018 - 10:04

Moderator
4254 Mesaj -

Şu Cuma Gününde!
Ey Ganî, Hamîd, Mübdi, mu’îd, Rahîm, Vedûd olan Allahım.
Bizi halâl ettiklerinle iktifâ ettir, haramlara düşürme.
Fadlınla, ihsân ederek bizi senden başkasına muhtâc etme!
Ey Gani Ey Hamid,ey icad edici ve ey iade edici, ey merhamet sahibi ve ey muhabbet eden Allah’ım. Helalin ile bizi haramdan sakındır.
Taatin ile bizi masiyetinden uzaklaştır.
Fazlu keremin ile bize senden gayrisini unuttur.
Bizi birbirimizle kucaklaştır.
Bize ümmet şuuru nasip eyle.
Şeytanın şerrinden, şeytanlaşmış insanların şerrinden ve tuzaklarından ümmeti koru.

"Ey Rabbimiz! Bizi Sana boyun eğenlerden kıl, neslimizden de Sana itaat eden bir ümmet çıkar, bize ibâdet usûllerimizi göster, tevbemizi kabul et. Zîrâ, tevbeleri çokça kabul eden ve çok merhametli olan ancak Sen"sin."
Bakara, 128
Amin in-şa-Allah.
Alemlerin efendisine selatu selam(a.s.m) …
Cumanın hayrı ümmetin kurtuluşuna vesile olsun in-şa-Allah.
Ekleme Tarihi: 03.08.2018 - 07:09

Moderator
4254 Mesaj -

Ettiğiniz her dua derdinize deva, sağlığınıza şifa, gözünüze nur, gönlünüze huzur, ailenize ve sevdiklerinize huzur getirsin. Hayırlı cumalar dilerim.
Ekleme Tarihi: 10.08.2018 - 08:57

Moderator
4254 Mesaj -

Yâ Rabbî!..
Günahlarımızı rahmetinle af ve mağfiret eyle! Ölülerimizi de mağfiret eyle, yaşayanlarımıza hayırlar ihsan et!Riyadan, nifaktan, şikaktan, her türlü hastalıktan, kazadan, belâdan, tembellikten, âcizlikten, zelil olmaktan, zulüm etmekten ve zulüm görmekten, cimrilikten, müsriflikten, azdıran zenginlikten ve doğru yoldan ayrılmaya sebep olan fakirlikten, şeytan ve nefsin şerrinden, düşmanın galebesinden, kötü huydan, bidat işlemekten, dalalete düşmekten, halis olmayan amelden, her çeşit günahtan, küfre girmekten, ölürken gelecek fitnelerden, kabir azabından, dinimize ve dünyamıza zarar verecek işlerden sana sığındık, bunlardan bizleri koru.
Yâ Rabbî!..
Bize sarsılmaz bir iman, güzel bir ahlâk, şükredici bir kalb, sabredici beden, zikredici dil, kaza ve kaderine rıza gösteren hayırlı ömür, salih evlât, dünya ve ahirette güzellik ihsan et! Ana ve babamızı da mağfiret eyle!
Yâ Rabbî!..
Kendi sevgini, sevdiklerinin sevgisini, bütün enbiyânın, Ehl-i beytin, Eshâb-ı kirâmın ve bütün evliyâ-i kirâmın sevgisini ve sevgine kavuşturacak amel ve işleri nasip eyle!
Yâ Rabbî!..
Dinine severek hizmet etmeyi, kul borçlarını ödemeyi ve şehit olarak ölmeyi nasip eyle!
Bize hakkı hak, bâtılı bâtıl olarak göster!
Yâ Rabbî!..
Bu vatanı bizlere bırakan ecdadımızın ruhunu şad eyle! Memleketimize hizmetleri geçmiş ve Allah için harp etmiş dedelerimize rahmet eyle! Yurdumuzu her çeşit düşmandan koru!
Çünkü sen her şeye kâdirsin!..
Dualarımızı kabul eyle!?
(Âmin!)
Hayırlı cumalar..
Ekleme Tarihi: 30.08.2018 - 22:22

Moderator
4254 Mesaj -

"Onlarla savaşın ki, Allah onlara sizin ellerinizle azap etsin, onları rezil etsin, onlara karşı size yardım etsin, mü’min topluluğun gönüllerini ferahlatsın ve onların kalplerindeki öfkeyi gidersin. Allah, dilediğinin tövbesini kabul eder. Allah, hakkıyla bilendir, hüküm ve hikmet sahibidir."
(Tevbe 14-15)

Hayırlı cumalar...
Ekleme Tarihi: 07.09.2018 - 11:30

Moderator
4254 Mesaj -

Cuma geceniz ve gününüz mübarek olsun.
Allahu teala bu mübarek gece ve günü hürmetine tüm hastalarımıza hayırlı acil şifalar versin.
Tüm borçlulara ödeme kolaylıkları ihsan eylesin.
Kimin ne sıkıntısı varsa feraha çıkarsın.
Evlâlarımızdan iki cihanda yüzümüzü güldürsün.
Rabbim ömür sermayemizi razı olduğu biçimde hayırlı işlerde harcamayı nasip etsin.
Cümlemize son nefeste imanla şehiden vefat etmeyi nasip etsin.
in-şa-Allah.
Amin.
Ekleme Tarihi: 20.09.2018 - 22:49
Pozisyon düzeni - imzaları göster
Sayfa (4): < Geriye1 2 (3) 4 Devam >
önceki konu   sonraki konu

Kategori Seç:  
Sitemizde şu an Yok üye ve 793 Misafir mevcut. En son üyemiz: Didem_

Admin   Moderator   Vip   Üye ]

Hayırlı ömürler dileriz.    Bu üyelerimizin doğum günlerini tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu bir ömür dileriz:
hircin (32), ayazdabirciftyu.. (38), arif_unal (64), lyoonn (46), ergali595 (42), FatihCgdm (38), kirenli (56), *imam_hatipli* (33), Muhsin B. (36), sezer74 (50), recepguducu (50), kenan_kygn (68), tek_1 (44), ajanpenny (46), basketcikid (34), sigat37 (37), erzincani (45), yasemin_nl (36), yosun (40), toprak_67 (45), By_Digital (38), gur (36), MustafaGED&Yacu.. (60), ademyildiray (49), ibrahimdzn (37), muka2828 (44), hagere (39)
24 Saatin Aktif Konuları
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 1.16859 saniyede açıldı