lopinavir ritonavir budesonide generique kaletra generique colchicine dexamethasone cordarone coreg coridil corpamil corprilin corpriretic corticotherapique cosaar plus cotrim coumadin cozaar crestor crixivan cyclogyl cycrin cyklokapron cymbalta cytotec cytoxan dalacin c dalacin t dalacin v danatrol danocrine daonil deflamat deltasone demadex demolaxin dentomycine depakine chrono depakine depakote depo provera dermestril dermovate deroxat desogen desoren desyrel detrol la

0
Start Giriş Üye Ol üyeler ((( RAVDATe@m))) Arama
Toplam Kategori: 69 *** Toplam Konu: 30100 *** Toplam Mesaj: 148193
Forum Anasayfa » UYARILAR - DUYURULAR - YENİLİKLER » Okumayin desemde Okursunuz..

önceki konu   sonraki konu
Bu konuda 21 mesaj mevcut
Sayfa (1): (1)
Ekleyen
Okumayin desemde Okursunuz..

1576 Mesaj -

En Son On: 11.11.2012 - 22:24
Cinsiyeti: Bayan 

Allahin Selami Üzerinize Olsun Degerli kardeslerim..

Bazi kardeslerimizin gözünden kacirdigi fakat SITEMIZ icin cok mühim KURALLARIMIZ var..Bu hem bizler hemde siz kiymetli üyelerimizin huzuru icin önemli detaylar.

Site Kurallarimizdan özellikle su son günlerde dikkate alinmak istenmeyen bazi maddeleri hatirlatmak istiyoruz..
Okuyacaginizdan bilhassa uygulamaya özen göstereceginizden eminim..

Üye Kuralları

• Tehdit edici, küfürlü, örf ve adetlere karşı, müstehcen, kaba, nefret dolu ya da çok miktarlarda istenmeyen mesajlar göndermek, forum yöneticilerini ve kullanıcılarını küçümser davranışlar sergilemek uyarısız sistemden uzaklaştırılma nedenidir.

Forum Kuralları

• Forum yöneticileri kurallara uymayan mesajları değiştirme ve silme hakkına sahiplerdir. Ayrıca gereğinden fazla uzayan veya amacından sapan konular kapatilabilir veya silinebilir.

• Foruma yeni bir konu başlığı açmadan önce o konunun Forumda mevcut olup olmadığından emin olunmalıdır. Bunun için Forumun arama özelliği kullanılabilir. Ayni isimli veya aynı tartışmaları içeren konular açılamaz. Bu şekildeki konuları yöneticiler silme veya ilgili konuya yönlendirme yetkisine sahiptir.

• Tehdit edici, küfürlü, örf ve adetlere karşı, müstehcen, kaba, nefret dolu ya da çok miktarlarda istenmeyen, din-dil-ırk ayrımına yönelik mesajlar göndermek;

forum yöneticilerini ve kullanıcılarını küçümser davranışlar sergilemek uyarısız sistemden uzaklaştırılma nedenleridir.

• Gereksiz ve forumu sohbet ortamına dönüştürecek veya laübali ve gereksiz mesajlar neden belirtilmeksizin silinecektir.

• Kurallara uymayan ya da gönderdikleri mesajlar ile forum düzenine zarar verdikleri düşünülen üyeler yöneticiler tarafından uyarılıp, davranışın tekrarında sistemden uzaklaştırılırlar.

((( RAVDA.net )))

Bu mesaj 1 kez ve en son SuMeYRa tarafından 15.05.2009 - 14:36 tarihinde değiştirilmiştir.
Ekleme Tarihi: 15.05.2009 - 14:25
Bu mesajı bildir   SuMeYRa üyenin diğer mesajları SuMeYRa`in Profili SuMeYRa Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
~Firdevs~ su an offline ~Firdevs~  

1293 Mesaj -

En Son On: 14.11.2012 - 13:17
Ben söz dinlerim Okumadim sevinçli gül
Ekleme Tarihi: 15.05.2009 - 14:49
Bu mesajı bildir   ~Firdevs~ üyenin diğer mesajları ~Firdevs~`in Profili ~Firdevs~ Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
SuMeYRa su an offline SuMeYRa  

1576 Mesaj -

Sen CaNSIN..

Güllerin hic solmasin..

Bukadar yag yeter sanirim,okumadan gecme yinede emi sevinçli

Ekleme Tarihi: 15.05.2009 - 15:01
Bu mesajı bildir   SuMeYRa üyenin diğer mesajları SuMeYRa`in Profili SuMeYRa Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
~Firdevs~ su an offline ~Firdevs~  

1293 Mesaj -

En Son On: 14.11.2012 - 13:17
gül gül gül

Okudum cân ...

Ekleme Tarihi: 15.05.2009 - 15:08
Bu mesajı bildir   ~Firdevs~ üyenin diğer mesajları ~Firdevs~`in Profili ~Firdevs~ Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
sevdaa1 su an offline sevdaa1  

1090 Mesaj -

En Son On: 05.04.2013 - 16:17
okumayın dedin ama okudum sevinçli
hatırlattığın için teşekürler
Elinize Saglik

Bu mesaj 1 kez ve en son sevdaa1 tarafından 15.05.2009 - 16:54 tarihinde değiştirilmiştir.
Ekleme Tarihi: 15.05.2009 - 16:53
Bu mesajı bildir   sevdaa1 üyenin diğer mesajları sevdaa1`in Profili sevdaa1 Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Maksat kelam olsun su an offline Maksat kelam olsun  

1463 Mesaj -

En Son On: 09.05.2011 - 10:25
Cinsiyeti: Erkek 
Hay ALLAH razı olsun yahu ...

Kimi arkadaşlar siteye giriyorlar benim gibi ayda bir vay ravda vay ne hallere düşmüşsün ne varsa ravdanın halinde ,kimide forumu tam bir chat ortamına ceviriyor demek isteniyorum ama durum bazan ortada malesef ,inşallahurahman bundan sonra ve bu uyarıdan sonra daha iyi olmaya çalışırız bir cümle.....

Baki selamlar

Ekleme Tarihi: 15.05.2009 - 18:21
Bu mesajı bildir   Maksat kelam olsun üyenin diğer mesajları Maksat kelam olsun`in Profili Maksat kelam olsun Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
mercanbaba su an offline mercanbaba  

67 Mesaj -

En Son On: 14.07.2009 - 21:19
Cinsiyeti: ----- 
ben modarator olsam tum kuralllari eklerdim. neden ?
cunku hic kimse bir siteye uye oluerken site kurallarini okumaz
Ekleme Tarihi: 15.05.2009 - 23:06
Bu mesajı bildir   mercanbaba üyenin diğer mesajları mercanbaba`in Profili mercanbaba Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
SaYaCGIN su an offline SaYaCGIN  

Admin
1760 Mesaj -

En Son On: 24.01.2016 - 02:39
Sumeyra bi kurali unutmus onuda ben ekliyeyim

Forumda müstehcen yazılar, resimler yada link vermek kesinlikle yasaktır.
Ekleme Tarihi: 15.05.2009 - 23:10
Bu mesajı bildir   SaYaCGIN üyenin diğer mesajları SaYaCGIN`in Profili SaYaCGIN Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
mercanbaba su an offline mercanbaba  

67 Mesaj -

En Son On: 14.07.2009 - 21:19
yasak olmayanlari yazsaniz dahami kisa olurdu acaba diye dusunmeden de edemedim
Ekleme Tarihi: 15.05.2009 - 23:18
Bu mesajı bildir   mercanbaba üyenin diğer mesajları mercanbaba`in Profili mercanbaba Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Muhtazaf su an offline Muhtazaf  

Moderator
4254 Mesaj -

En Son On: 30.07.2020 - 23:50
Kardeslerim uyarilar icin.
Ekleme Tarihi: 15.05.2009 - 23:40
Bu mesajı bildir   Muhtazaf üyenin diğer mesajları Muhtazaf`in Profili Muhtazaf Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
RuZGaR su an offline RuZGaR  

Moderator
1295 Mesaj -

En Son On: 19.03.2012 - 20:30
göz kırpma
Ravdanın kurallarını fazla bulanların başka hiç bir siteden haberleri olmadıklarını düşünürüm şahsen, banladığı üyelerine bu kadar hoşgörü gösteren, onlarca şans veren başka site var mıdır acaba? sevinçli
İyi bir hatırlatma oldu Sumeyra Abla sağolasın, her şeyin fazlası da zarar tabii ki hoşgörmenin fazlası da insanları lakaytlığa sürüklüyor herhalde, kurallara daha fazla hassasiyetle dikkat edilecek hepimiz tarafından inşaallah..gül
Ekleme Tarihi: 16.05.2009 - 12:41
Bu mesajı bildir   RuZGaR üyenin diğer mesajları RuZGaR`in Profili RuZGaR Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Mona_Rose su an offline Mona_Rose  

374 Mesaj -

En Son On: 12.08.2009 - 02:11
.

Bu mesaj 1 kez ve en son Mona_Rose tarafından 12.08.2009 - 00:16 tarihinde değiştirilmiştir.
Ekleme Tarihi: 16.05.2009 - 21:32
Bu mesajı bildir   Mona_Rose üyenin diğer mesajları Mona_Rose`in Profili Mona_Rose Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
hyusuf24 su an offline hyusuf24  
selamnun aleykum

2 Mesaj

En Son On: 22.05.2009 - 00:46
biz türklerde bir özellik vardır hani
birseye ulasmak ıstenmezse ona ulaşmadan gecemeyız
bunun nedeni aslında şu olsa gerek ulaşılması mumkun olan eylemleri ele gecırmek olsa gerek
bır yandan da bu cok guzel çünkü heryerde bir bilgi kaynagı olusturmaktır..
bır buyugumun sözu vardır bana
oglum her işi yap demıyorum
öğren ama işine ne zman yararsa o zaman yaparsınn. dıye...

inşallah yazılanlara bırazda olsa faydalı olmusumdurr
dua ve selametle..
hyusuf
Ekleme Tarihi: 22.05.2009 - 00:16
Bu mesajı bildir   hyusuf24 üyenin diğer mesajları hyusuf24`in Profili hyusuf24 Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
SuMeYRa su an offline SuMeYRa  
Tesekkürler

1576 Mesaj -

Ve Aleykumus Selam...

Okudugunuz icin bilcümle tesekkürlerimi arz ediyorum arkadaslar...

yasaya ve kurallara antipatisi olanlara tebessüm sevinçli

Uzun lafa gerek yok.. Özünde varsa ÖZ'ü sunmali.. yoksa bos konusulmamali...!

Dua en büyük kurtulusumuzdur...

Sevgiyle kaliniz..

Bu mesaj 1 kez ve en son SuMeYRa tarafından 27.05.2009 - 12:09 tarihinde değiştirilmiştir.
Ekleme Tarihi: 27.05.2009 - 12:09
zübeyr b avvam su an offline zübeyr b avvam  
RE: Tesekkürler

205 Mesaj -

En Son On: 26.03.2012 - 21:02
düsün düsün düsün

SUÇU GELİN ETMİŞLER,,KİMSE GÜVEY GİRMEMİŞ

Bu mesaj 1 kez ve en son zübeyr b avvam tarafından 31.05.2009 - 19:39 tarihinde değiştirilmiştir.
Ekleme Tarihi: 31.05.2009 - 19:38
Bu mesajı bildir   zübeyr b avvam üyenin diğer mesajları zübeyr b avvam`in Profili zübeyr b avvam Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Muhtazaf su an offline Muhtazaf  

Moderator
4254 Mesaj -

En Son On: 30.07.2020 - 23:50
Yahu huzuru bozanların banlanmasına devam edilmesini istiyorum.üzüntülü
Ekleme Tarihi: 27.09.2010 - 23:08
Bu mesajı bildir   Muhtazaf üyenin diğer mesajları Muhtazaf`in Profili Muhtazaf Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
rifat56 su an offline rifat56  
RE: Siteye giren Bütün Arkadaşların uyacakları Ümidiyle...

5108 Mesaj -

En Son On: 21.01.2023 - 23:33
Aleykumisselam...

Sumeyra hanımın göstermiş olduğu Uyarı ve Hassasiyetinden dolayı kendisini Tebrik ediyorum...

Siteye giren Bütün Arkadaşların uyacakları Ümidiyle...

Kurallara Uyalım...

Uymayanları Uyaralım...!!!

Alıntı
Orijınalı SuMeYRa

Allahin Selami Üzerinize Olsun Degerli kardeslerim..

Bazi kardeslerimizin gözünden kacirdigi fakat SITEMIZ icin cok mühim KURALLARIMIZ var..Bu hem bizler hemde siz kiymetli üyelerimizin huzuru icin önemli detaylar.

Site Kurallarimizdan özellikle su son günlerde dikkate alinmak istenmeyen bazi maddeleri hatirlatmak istiyoruz..
Okuyacaginizdan bilhassa uygulamaya özen göstereceginizden eminim..

Üye Kuralları

• Tehdit edici, küfürlü, örf ve adetlere karşı, müstehcen, kaba, nefret dolu ya da çok miktarlarda istenmeyen mesajlar göndermek, forum yöneticilerini ve kullanıcılarını küçümser davranışlar sergilemek uyarısız sistemden uzaklaştırılma nedenidir.

Forum Kuralları

• Forum yöneticileri kurallara uymayan mesajları değiştirme ve silme hakkına sahiplerdir. Ayrıca gereğinden fazla uzayan veya amacından sapan konular kapatilabilir veya silinebilir.

• Foruma yeni bir konu başlığı açmadan önce o konunun Forumda mevcut olup olmadığından emin olunmalıdır. Bunun için Forumun arama özelliği kullanılabilir. Ayni isimli veya aynı tartışmaları içeren konular açılamaz. Bu şekildeki konuları yöneticiler silme veya ilgili konuya yönlendirme yetkisine sahiptir.

• Tehdit edici, küfürlü, örf ve adetlere karşı, müstehcen, kaba, nefret dolu ya da çok miktarlarda istenmeyen, din-dil-ırk ayrımına yönelik mesajlar göndermek;

forum yöneticilerini ve kullanıcılarını küçümser davranışlar sergilemek uyarısız sistemden uzaklaştırılma nedenleridir.

• Gereksiz ve forumu sohbet ortamına dönüştürecek veya laübali ve gereksiz mesajlar neden belirtilmeksizin silinecektir.

• Kurallara uymayan ya da gönderdikleri mesajlar ile forum düzenine zarar verdikleri düşünülen üyeler yöneticiler tarafından uyarılıp, davranışın tekrarında sistemden uzaklaştırılırlar.

((( RAVDA.net )))

Ekleme Tarihi: 28.09.2010 - 16:11
Bu mesajı bildir   rifat56 üyenin diğer mesajları rifat56`in Profili rifat56 Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
kolye7 su an offline kolye7  
RE:

309 Mesaj -

En Son On: 04.10.2010 - 20:47
Alıntı
Orijınalı Muhtazaf

Yahu huzuru bozanların banlanmasına devam edilmesini istiyorum.üzüntülü

Huzuru bozmak için fitne çıkaranın diyede ilave etseniz daha iyi olmazmıydı Muhtazaf kardeşim. Yani o konular kalkmadan yani VAHA ve FARANDAG gibi hala burada üye olarak kalabilen ve kafalarına uymayana her türlü aşağılık üslubu kullanan kişilerin bu siteye, bu din ağrlıklı ortama ne faydası olduğunu ben henüz anlayamadım.

Şayet anlayabilen kardeşim varsa lütfen banada anlatsın. Daha ülkesinin kurtuluş değerlerine değil saygı göstermeyi küfretmemeyi öğrenemiyen bir insanın dini imanını anlayan banada anlatsın lütfen.

Ben şahsım adıma bu başlığın açılmasına sebep olan fitneye maalesef cevap vermek durumunda kaldığım için üzgünüm. Fakat değerli RAVDA yönetimini her safhada defalarca uyardım. Fakat testi kırıldıktan sonra kırılanları süpürmeyi nedense tercih etti bu kardeşlerimiz. Canları sağ olsun.

Ben şahsen site kurallarını en iyi bilen kadar bilen bir üye konumundayım. Ama bunu bozabilmek için iki kişinin ortamı bozmasınada benim haksızlığa tepki göstermemede aslında fırsat verilmemeli ve uyarılarıma biraz olsun kulak verilmeli idi.

Neyse artık bunca emek iki sorunlu insanın yaptığı akıl almaz işler uğruna çöpe gitti.

Umarım RAVDA yönetiminedeki kardeşlerim çok iyi bir adil düzene girdiğini düşündüğüm son bir yıl için daha yeni olumlu tavırlar ortaya koyup, artık bardak çanak kırılıp ortalık mahvolmadan gerçek fitne sahibini yada sahiplerini önce uyarır sonrada tabiri caizse siteden mecburi emekliye ayırırlar.

Tüm kardeşlerimede şunu iletmek istiyorum. Bu bizdendir bu değildir düşüncesi Allah katında lanetlenmiş bir fırkalaşma halidir. Ne bu siteye yakışır, nede müslümanım diyene....

Kalın sağlıcakla...

Ekleme Tarihi: 28.09.2010 - 18:58
Bu mesajı bildir   kolye7 üyenin diğer mesajları kolye7`in Profili zum Anfang der Seite
keskinmetal su an offline keskinmetal  

655 Mesaj -

En Son On: 10.10.2014 - 14:55
bamlanmak çözüm deyilki kardeş başka nickle yine girilir siteye
banlanmayı hak edenlerin konularına cevap yazmamak zaten onu banlamak değilmidir
o size cevap yazsa bile o kişiyi mümkün olduğu kadar görmemeye
ve açılan konunun dışına verilen cevaplarla cıkılmazsa zannediyorum banlanacak kimse kalmaz
sitenin banlaması çözüm değil
önemli olan konunun dışına çıkılmaması

bazı kardeşlerim sağ olsunlar bunu çok iyi beceriyorlar
konu nerden nerlere geliyor işte bu noktada konunun özünde değişiklik olmadan
konuşulur ve tartışılırsa o zaman kim nerde ne istiyorsa yazsın
ben bu fikirdeyim tabi hakaret ve küfür olmadan seviyeli bir şekilde

selam ve saygılar
Ekleme Tarihi: 28.09.2010 - 21:00
Bu mesajı bildir   keskinmetal üyenin diğer mesajları keskinmetal`in Profili keskinmetal Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
vaha1970 su an offline vaha1970  
RE:

73 Mesaj -

En Son On: 31.10.2010 - 20:39
Alıntı
Orijınalı keskinmetal

bazı kardeşlerim sağ olsunlar bunu çok iyi beceriyorlar
konu nerden nerlere geliyor işte bu noktada konunun özünde değişiklik olmadan
konuşulur ve tartışılırsa o zaman kim nerde ne istiyorsa yazsın
ben bu fikirdeyim tabi hakaret ve küfür olmadan seviyeli bir şekilde

selam ve saygılar

Evet bazilari malesef hangi konu olursa olsun meseleyi hep AKP SAHABEYE getirip duruyor. Hakaretler desen diz boyu, ne babamiz kaliyor ne soyumuz. Resimleri degistirerek hakaretlerde bulunmayi marifet zanedenler var.

Alıntı
Orijınalı kolye7
Huzuru bozmak için fitne çıkaranın diyede ilave etseniz daha iyi olmazmıydı Muhtazaf kardeşim. Yani o konular kalkmadan yani VAHA ve FARANDAG gibi hala burada üye olarak kalabilen ve kafalarına uymayana her türlü aşağılık üslubu kullanan kişilerin bu siteye, bu din ağrlıklı ortama ne faydası olduğunu ben henüz anlayamadım.

DAHA 28.09.2010 ÖGLE VAKTI EGER SITEYE EKLEDIGI RESMI GÖRSEYDINIZ "HERKESTEN ÖZÜR DILEYEREK SÖYLEMEK ZORUNDAYIM" ÖGLE VAKTI kolye7 BANA HAKARET ETMEK ICIN GAYRI AHLAKI KADIN RESIMLERINI BIR KACDAKIKA SITEDE YAYINLAMISTIR: DINDEN ISLAMDAN DEM VURAN BU INSAN CARESIZ KALDIGI ZAMAN HERSEYI YAPMAYI MARIFET ZANEDIYOR

Simdikte hic birsey yapmamis gibi sucu bizlerin üzerine aliyor. Bir sahsa olan asiri muhabbettinden dolayi, o sahsi sevmeyenlere küfür, asagilamak, ailelerine dil uzatmak, gayri ahlaki bayan resimlerini sittede yayinlamak gibi sevdigi ve o sahsa asiri muhabbetinden dolayi herseyi mubah görüryor. 20-30 nickle giren bazi nickleride bayan isimlerini kullanan bu gibilerin nefret ve kinlerinden dolayi müslümanlari nefret ile yaden, sahabeye dil uzatan böyleleri iyi renting yapiyor.

BENIM IKI NICKIM VAR RAVDADA "VAHA1970, VAHA1972" HIC BIRSEY EBEDIYEN DEGIL, BU DÜNYADA MISAFIR OLDUGUM GIBI RAVDA'DA MISAFIRIM. BIR GÜN GELECEK BU DÜNYADAN BIR SEBEBLE CIKACAGIM GIBI RAVDA'DANDA BIR SEBLE CIKACAM EGER O GÜN BU GÜNSE KALBINDE ALLAH SEVGISI VICDANINDA ALLAH KORKUS AHIRETINI DÜNYAYA TERCIH ETMEYEN KARDESLERIM BENI BANLASINLAR. BÜTÜN KARDESLERIME VE BACILARIMA VARSA HAKKIMI HELAL EDIYORUM "KOLYE7 HARIC ONUNLA MAHSERDE GÖRÜSECEM" KARDESLERIM VE BACILARIMDA "KOLYE7 HARIC" HAKINI BANA HELAL ETSINLER.
ALLAH MÜSLÜMANLARI (MÜSLÜMAN GIBI GÖRÜNEN)LERIN SERINDEN KORUSUN INSAALLAH

ALLAH'IN HIDAYETI MERHAMETI HUDAYA TABI OLANLAR ÜSTÜNE OLSUN::::
Ekleme Tarihi: 28.09.2010 - 21:28
Bu mesajı bildir   vaha1970 üyenin diğer mesajları vaha1970`in Profili zum Anfang der Seite
armine10 su an offline armine10  

215 Mesaj -

En Son On: 06.01.2012 - 22:28
Zamanlı bir uyarımı, yoksa zamanı çoktan geçtimi bilmiyorum, ama ravda da son günlerde faydasız , seviyesiz okurken dahi utanç duyulacak türden yazılar yazıldı. Kendini bilmez bazı kişiler şirkle ,küfürle itham ederek kolayca ahkam kestiler.
Sümeyra kardeşim arada bir böyle kendinizi hissettirinsevinçli
Ekleme Tarihi: 28.09.2010 - 23:34
Bu mesajı bildir   armine10 üyenin diğer mesajları armine10`in Profili armine10 Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Pozisyon düzeni - imzaları göster
Sayfa (1): (1)
önceki konu   sonraki konu

Kategori Seç:  
Sitemizde şu an Yok üye ve 1159 Misafir mevcut. En son üyemiz: Didem_

Admin   Moderator   Vip   Üye ]

Hayırlı ömürler dileriz.    Bu üyelerimizin doğum günlerini tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu bir ömür dileriz:
kaykaan (57), safak-50 (60), nazlinazende (45), sena_55 (49), NEWYORKER (50), hazan44 (39), RaMaZaN050 (34), KONVEYÖR (47), arefenur (52), mehmet4467 (42), hasret44 (39), turancihan (48), sevgikusu (37), kul_bahri (58), ser_kan (47), ssessiss (36), Seyyidmehmet (47), Ata01 (52), sempatik_cd (43), ebubekir1989 (35), M.EFE (50), sam@ (42), ozgurozakinci (47), garibcahil (46), muhacir-i muham.. (40), Osman50 (70), kanka_konya (36), hkurt (60), haliime (45), mrasitalas (40), hayýrsev.. (58), zekitatari (67), y_turan (39), doctor (41), koylu (63)
24 Saatin Aktif Konuları
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 1.15687 saniyede açıldı