generique rhinocortkaletra chloroquine generique luvox dexamethasone luvox lyrica marvelon maxalt medrol active mefe basan mefenacide mefenamin meladinine mellaril mellerettes melleril mentax mestinon metaglip metfin metoject metrizol micardis hct micardis micardisplus microgynon micronase micronovum microzide minac 50 minipress minocin miranova mobic mobicox moduretic motilium motrin munobal myambutol myconormin myfortic mysoline naltrexin naprolag

0
Start Giriş Üye Ol üyeler ((( RAVDATe@m))) Arama
Toplam Kategori: 69 *** Toplam Konu: 30100 *** Toplam Mesaj: 148193
Forum Anasayfa » *** NAMAZ PLATFORMU *** » İrtica namazın düşmanı

önceki konu   sonraki konu
Bu konuda 6 mesaj mevcut
Sayfa (1): (1)
Ekleyen
İrtica namazın düşmanı

838 Mesaj -

En Son On: 17.12.2010 - 23:47
Cinsiyeti: ----- 
İrticanın bol olduğu devirlere gidelim biraz. Gerici yobazlar neler yapmış âlemlere bir nûr olarak gönderilen insanların en şereflisi olan peygambere, görelim; “…Bir defa Harem-i Şerifte namaz kılarken "Ukbe b. Ebî Muayt" saldırıp boğmak istemiş, Hz. Ebû Bekir kurtarmıştı. Başka bir zaman, Kâbe'nin yanında namaz kılarken, Ukbe b. Ebî Muayt Ebû Cehil'in teşvikiyle yeni kesilmiş bir devenin iç organlarını, secdeye vardığında üzerine atmış; kızı Fâtıma yetişip üzerindeki pislikleri temizledikten sonra, başını secdeden kaldırabilmişti.”

Namaza kâfirlerin, müşriklerin ve de münafıkların tahammülü yoktur. Çünkü hakkıyla kılınan bir namaz insanın gönül gözünü açar, hakikati fark ettirir ve kulu sahte ilahların boyunduruğundan kurtarıp Allah’a bağlar. Şöyle der kafirler hazret-i Şuayb’e; “Dediler ki: "Ey Şuayb! Namazın mı emrediyor sana, atalarımızın tapar olduğunu terk etmemizi yahut mallarımızda dilediğimiz gibi davranmaktan vazgeçmemizi? Hud–87”

Evet, namaz hakka ve hakikate giden yolun kapısı hükmündedir. Bu yüzdendir irtica zamanlarında biricik insan peygamberlere yapılan zulümler; bu yüzdendir namazın her dönemde engellenmek istenmesi, ayıblanması, hor ve hakir görülmesi.

İstanbul’un orta yerinde bir lisede namaz kılınmışsa ve gerici yobazlar geçmişteki hemfikirleri gibi tepki vermişse sebebleri aynıdır işte! Namazdan korkuyorlar, ahlaktan korkuyorlar, imandan korkuyorlar. Eğer namazlı, ahlaklı, imanlı bir nesil yetişirse menfaat çarkları işlemez olur. Dünyayı istedikleri gibi yönetemezler. Canları çekti diye masum insanların kanını dökemezler. Dünyanın bir ucunda hak iddia edip kendilerine sömürge edinemezler. Bu kadar mı etkisi olur demeyin bir namazın! Gönülden kılınan bir namaz miracsa eğer elbette bu kadar etkilidir.

Şayet lisedeki namaz hadisesine bir tepki verilecek idiyse bu şaşma (taaccüb) ve de takdir tarzında olmalıydı. Taaccüb çünkü fuhşun, uyuşturucunun ve de nefsin her türlü şerr zevklerinin doruğa çıktığı bir zaman ve mekanda gençliklerinin zirvesindeki insanlar tüm bunlara dur diyerek ahlaklı olmaya çalışıyorsa buna şaşmak gerekir. Aynı zamanda da yapılanı takdir etmek…

Sakıp Sabancı’nın şu anısını bu vesile ile tekrar anımsayalım; “Kızımı Londra yakınındaki Harvard kolejine götürdüm. O sırada bana dediler ki; “Kolejin yemekhanesi şurada, yatakhanesi burada, dershanesi burada, kütüphanesi burada vs. kolejin bütün kısımlarını ayrı ayrı gösterdiler. Sonra kiliseyi göstererek; "dini ibadet yeri de burasıdır" dediler. Sonra: "Şimdi senin kızın Müslüman, dini ibadet günlerinde Kur´an´ı getirsin istediği günlerde okusun. Odasında kalıp Kur´an okumasını siz telkin ettiniz mi?" diye bana sordular.

Allah var, bizi görüyor. Doğrusu ben kızımla beraber Kur´an´ı kerim getirmemiştim, kızıma da telkinde bulunmamıştım. Çok utandım, sırtım terledi. O gavur dediğimiz adamın bana verdiği dersten çok mahcub oldum. Adeta yüzüme şamar patlatmıştı. Türkiye´ye geldiğimde hemen açıklamalı Kur´an gönderdim. Kızıma anlattık... Bunu ben bizzat yaşamıştım.”

Sabancı ailesinin başından geçenler ve gavur dediklerimizin olaya yaklaşımı/tepkisi bu. Peki, Ramazanlık sözde imandaşımız(!) medyanın yaklaşımı/tepkisi ne oldu? Sanki yeraltında dünyayı kana bulamak isteyen bir örgüt bulunmuş gibi manşetlerden verdiler hadiseyi. Yazıklar olsun, eyvahlar olsun! Çanakkale’yi kim neden geçirtmedi! Kim neden “Arkadaş! Yurduma alçakları uğratma, sakın. Siper et gövdeni, dursun bu hayâsızca akın” diye yazma gereği duydu. Yurda uğratılmayacak alçaklar kimlerdi ve hayâsız akın neydi?

Bana kimse “ama orası kamusal alan” masalını okumasın. Allah kamusal alanların da Rabbi değil mi? Yoksa biz de müşrikler gibi cami tanrısı, kamusal alan tanrısı, köşk tanrısı filan mı edindik? Kendimizce dünyayı parçalara ayırıp her birine bir tanrı mı atadık! Halbuki “Eğer göklerde ve yerde Allah'tan başka ilahlar olsaydı, elbette ikisi(nin idare ve düzeni) de bozulurdu. Enbiya–22). Bize peygamberler vasıtasıyla emredilen şudur; “Şüpheniz olmasın ki, benden başka hiçbir İlah yoktur, o halde bana kulluk edin!”

O halde kimsenin şu’sal alan, bu’sal alan deyip işi kıvırmaya hakkı yok! Eğer inanmışsak, gerçekten iman etmişsek evimizdeki en gizli köşenin de, en büyük meydanların da, Beyaz Saray’ın da Rabbi tek olan Allah’tır.

Ümit Demir

Ekleme Tarihi: 11.05.2009 - 11:12
Bu mesajı bildir   _LaL_ üyenin diğer mesajları _LaL_`in Profili _LaL_ Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
rahil su an offline rahil  

1191 Mesaj -

En Son On: 17.03.2011 - 17:14
Paylaşımlarınız gerçekten muhteşem,

Hele Sakıp Sabancı'nın bir anısı anlatılmış yazıda. Bu anıyı daha önce duymamıştım.. Gerçektende Müslüamlar için bir şamar gibi bi olay.. İnsanın nasıl müslüman olduğundan utandırıyor..
Rabbim Hakkıyle müslüman olanlardan, Hakkıyla namaz kılanlardan eylesin..(amin)..

Paylaşımınız için tekrar teşekkür ederim..
Allah Razı Olsungül
Ekleme Tarihi: 11.05.2009 - 12:34
Bu mesajı bildir   rahil üyenin diğer mesajları rahil`in Profili rahil Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
_LaL_ su an offline _LaL_  
İrtica namazın düşmanı

838 Mesaj -

En Son On: 17.12.2010 - 23:47
Alıntı
Orijınalı rahil

Hele Sakıp Sabancı'nın bir anısı anlatılmış yazıda. Bu anıyı daha önce duymamıştım.. Gerçektende Müslüamlar için bir şamar gibi bi olay.. İnsanın nasıl müslüman olduğundan utandırıyor..
Rabbim Hakkıyle müslüman olanlardan, Hakkıyla namaz kılanlardan eylesin..(amin)..

Paylaşımınız için tekrar teşekkür ederim..
Allah Razı Olsungül

evet gerçekten utandırıcı bir hadise..
Rabbim bizlere her amelimizi hakkıyla yapabilmeyi nasip etsin..

ben teşekkür ederim..
dualarınıza amin ecmain..
Yaradanımız cümlemizden razı olsun..
dua ile..

Ekleme Tarihi: 11.05.2009 - 13:48
Bu mesajı bildir   _LaL_ üyenin diğer mesajları _LaL_`in Profili _LaL_ Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite

1191 Mesaj -

''haya imandandır'' diye bi hadis vardır.. gerçekten böyle olaylar karşısında insan nasıl utanmazkiağlar

artık insanlar utanmaktanda utanıyorlar.. yazık hallerimize..

bizimle paylaştığınız için asıl ben teşekkür ederim..
Ekleme Tarihi: 13.05.2009 - 11:22
Bu mesajı bildir   rahil üyenin diğer mesajları rahil`in Profili rahil Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Muhtazaf su an offline Muhtazaf  

Moderator
4254 Mesaj -

En Son On: 30.07.2020 - 23:50
Cinsiyeti: Erkek 
Bana kimse “ama orası kamusal alan” masalını okumasın. Allah kamusal alanların da Rabbi değil mi? Yoksa biz de müşrikler gibi cami tanrısı, kamusal alan tanrısı, köşk tanrısı filan mı edindik? Kendimizce dünyayı parçalara ayırıp her birine bir tanrı mı atadık! Halbuki “Eğer göklerde ve yerde Allah'tan başka ilahlar olsaydı, elbette ikisi(nin idare ve düzeni) de bozulurdu. Enbiya–22). Bize peygamberler vasıtasıyla emredilen şudur; “Şüpheniz olmasın ki, benden başka hiçbir İlah yoktur, o halde bana kulluk edin!”

Elinize Saglik Te$ekkürler Anlamli ve mesajini tam yerinde veren bir paylasim
Ekleme Tarihi: 13.05.2009 - 12:11
Bu mesajı bildir   Muhtazaf üyenin diğer mesajları Muhtazaf`in Profili Muhtazaf Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite

1191 Mesaj -

KESİNLİKLE KATILIYORUM MUHTAZAF ABİ PC de
Ekleme Tarihi: 13.05.2009 - 12:33
Pozisyon düzeni - imzaları göster
Sayfa (1): (1)
önceki konu   sonraki konu

Kategori Seç:  
Sitemizde şu an Yok üye ve 798 Misafir mevcut. En son üyemiz: Didem_

Admin   Moderator   Vip   Üye ]

Hayırlı ömürler dileriz.    Bu üyelerimizin doğum günlerini tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu bir ömür dileriz:
hircin (32), ayazdabirciftyu.. (38), arif_unal (64), lyoonn (46), ergali595 (42), FatihCgdm (38), kirenli (56), *imam_hatipli* (33), Muhsin B. (36), sezer74 (50), recepguducu (50), kenan_kygn (68), tek_1 (44), ajanpenny (46), basketcikid (34), sigat37 (37), erzincani (45), yasemin_nl (36), yosun (40), toprak_67 (45), By_Digital (38), gur (36), MustafaGED&Yacu.. (60), ademyildiray (49), ibrahimdzn (37), muka2828 (44), hagere (39)
24 Saatin Aktif Konuları
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 1.04016 saniyede açıldı