ivermectin budesonide ivermektine generique rhinocortlopinavir ritonavir luvox lyrica marvelon maxalt medrol active mefe basan mefenacide mefenamin meladinine mellaril mellerettes melleril mentax mestinon metaglip metfin metoject metrizol micardis hct micardis micardisplus microgynon micronase micronovum microzide minac 50 minipress minocin miranova mobic mobicox moduretic motilium motrin munobal myambutol myconormin myfortic mysoline naltrexin naprolag

0
Start Giriş Üye Ol üyeler ((( RAVDATe@m))) Arama
Toplam Kategori: 69 *** Toplam Konu: 30100 *** Toplam Mesaj: 148193
Forum Anasayfa » SERBEST KÜRSÜ » COCA COLA GAZETELERİ ZAMAN VE YENİ ŞAFAK'I BOYKOT EDİYORUZ!

önceki konu   sonraki konu
Bu konuda 59 mesaj mevcut
Sayfa (1): (1)
Ekleyen
COCA COLA GAZETELERİ ZAMAN VE YENİ ŞAFAK'I BOYKOT EDİYORUZ!

Moderator
4254 Mesaj -

En Son On: 31.07.2020 - 00:50
Cinsiyeti: Erkek 

COCA COLA GAZETELERİ
ZAMAN VE YENİ ŞAFAK'I BOYKOT EDİYORUZ
Amerikan emperyalizminin sembol markası ve soykırımcı siyonist işgalcinin en büyük destekçilerinden olan Coca Cola'nın reklamına tam sayfa yer veren Yeni Şafak ve Zaman'a yönelik tepkiler sürüyor.
Tüm dünyada Müslümanlar, yıllık gelirinin bir bölümünü siyonist işgal şebekesine bağışladığını gizlemeyen Coca Cola'yı boykot çağrıları yaparken, Yeni Şafak ve Zaman'ın işgal destekçisi bu markanın tam sayfa reklamını yayınlamaları duyarlı Müslümanları harekete geçirdi.

Bir grup duyarlı Müslüman, Coca Cola ve işgalci katillerin destekçisi benzeri markaların reklamlarına yer vermeye devam ettikleri sürece Yeni Şafak ve Zaman'ın boykot edilmesi yönünde kampanya başlattı.
Aşağıda da göreceğiniz gibi Zaman isimli gazetenin arka sayfası tam sayfa olarak Amerikanın sembolü olan Coca Cola reklamına ayrılmış! Mutluluğa Kapak aç şeklinde ki reklamın Neyin ve Kimlerin mutluluğuna hizmet ettiği malumunuzdur.
Biz de bu Boykot Kampanyasına destek veriyor ve Coca Cola Gazeteleri olan Zaman ve Yeni Şafak isimli Siyonist ve Amerikan emperyalizmine cola reklamlarını yayınlayarak destek veren bu iki gazeteyi boykot ediyoruz... İşte COCA COLA Gazetesinde çıkan Tam sayfa İbretlik Reklam!

ALINTI.........

Bu mesaj 2 kez ve en son Muhtazaf tarafından 13.05.2009 - 01:22 tarihinde değiştirilmiştir.
Ekleme Tarihi: 30.04.2009 - 20:31
Bu mesajı bildir   Muhtazaf üyenin diğer mesajları Muhtazaf`in Profili Muhtazaf Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
sevdaa1 su an offline sevdaa1  

1090 Mesaj -

En Son On: 05.04.2013 - 17:17
Cinsiyeti: Bayan 

Bu mesaj 4 kez ve en son sevdaa1 tarafından 03.05.2009 - 21:09 tarihinde değiştirilmiştir.
Ekleme Tarihi: 30.04.2009 - 22:05
Bu mesajı bildir   sevdaa1 üyenin diğer mesajları sevdaa1`in Profili sevdaa1 Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
..ERDAL.. su an offline ..ERDAL..  

87 Mesaj -

En Son On: 14.05.2009 - 01:34
Güzel kardeşim GERÇEKLER ZAMANLA ANLAŞILIR.Senin hocan kim sen önce onu söyle ona göre seni kaale alcam.O insanların islamı temsiliyetlerini şu devirde başka kim yapıyor sorarım sana,görmeyen gözden ürpermeyen kalpten Rabbime sığınıyorum ve hepinizi O na havale ediyorum.Bir gün gerçekleri göreceksiniz inşaallah,sen boykota devam etsevinçli
Ekleme Tarihi: 03.05.2009 - 20:29
Bu mesajı bildir   ..ERDAL.. üyenin diğer mesajları ..ERDAL..`in Profili ..ERDAL.. Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
RE:

87 Mesaj -

Alıntı
Orijınalı sevdaa1

TEŞEKKÜRLER SEVDA...
Ekleme Tarihi: 03.05.2009 - 21:15
Bu mesajı bildir   ..ERDAL.. üyenin diğer mesajları ..ERDAL..`in Profili ..ERDAL.. Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite

1090 Mesaj -

rica ederim sevinçli
Ekleme Tarihi: 03.05.2009 - 21:16
Bu mesajı bildir   sevdaa1 üyenin diğer mesajları sevdaa1`in Profili sevdaa1 Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
yakup_33_5 su an offline yakup_33_5  

58 Mesaj -

En Son On: 09.03.2010 - 13:28
s.Aleyküm
ya yapmayın abilerim ablalarım muhtazaf abi...
zamanın yaptıgı yanlıstır ancak boykot derecesine varması çok ağır olur...Zamanı boykot edeceksek vay halimize.O zaman davamızı kim savunacak.Zaman ın Fİlistinli kardeslerimize en büyük destek veren yardım toplyan gazete oldugunu unutmyalım
S.Aleyküm
Ekleme Tarihi: 03.05.2009 - 21:32
Bu mesajı bildir   yakup_33_5 üyenin diğer mesajları yakup_33_5`in Profili yakup_33_5 Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
RE:

87 Mesaj -

Alıntı
Orijınalı yakup_33_5

s.Aleyküm
ya yapmayın abilerim ablalarım muhtazaf abi...
zamanın yaptıgı yanlıstır ancak boykot derecesine varması çok ağır olur...Zamanı boykot edeceksek vay halimize.O zaman davamızı kim savunacak.Zaman ın Fİlistinli kardeslerimize en büyük destek veren yardım toplyan gazete oldugunu unutmyalım
S.Aleyküm

Rüzgar sende el atsan diyorum bu işe,fena olmaz yani...sevinçli Hadi yenişafak neyse ama ZAMAN için bu konu saçma olmuş bencesevinçli Yenişafakta hak etmiyo şakaydı ayrımız gayrımız yok bizim...Mustafa İslamoğlu nun düşünceleri bunların hepsi,Allah onuda affetsin ne diyelim...
Ekleme Tarihi: 03.05.2009 - 21:40
keskinmetal su an offline keskinmetal  

655 Mesaj -

En Son On: 10.10.2014 - 15:55
Cinsiyeti: ----- 
DEYERLİ RAVDALI KARDEŞLERİM BİRAZ DÜŞÜNELİM ALMAKMI İYİ VERMEKMİ
KARDEŞLERİM İSRAİL VE AMARİKANIN NE OLDUĞUNU BU SİTEDE OLAN KARDEŞLERİMİZİN BİLDİĞİNİ SANIYORUM ELBETTE BOYKOTA DEVAM AMA BOYKOT YAPARKEN BİZİM ALACAKLARIMIZLA ALMAYACAKLARIMIZI KARIŞTIRMAMAK GEREK BİZ KOLAYI BOYKOT EDMİYORMUYUZ EVET OHALDE KOLAYI ALMAYIN AMA REKLAMLA ACABA NE ALIYORUZ İŞTE AYRINTI BURDA VARSIN REKLAMI YAPSINLAR AMA ALIP ALMAMAK BİZİM ELİMİZDE AMA REKLAM YAPILIRKEN NE KAZANIP NE KAYBETTİĞİMİZ ÖNEMLİ BENCE ZAMAN VE YENİ ŞAFAK GAZETELERİNE BURDA HAKSIZLIK OLUYOR BANA GÖRE ONUN İÇİN BAZI ŞEYLERİ İYİ DÜŞÜNMEMİZ LAZIM BENCE VERCEĞİMİZE ALMIŞIZ ÖYLE DEYİLMİ BİRDE OLAYA BU AÇIDAN BAKIN DİYORUM
Ekleme Tarihi: 03.05.2009 - 22:43
Bu mesajı bildir   keskinmetal üyenin diğer mesajları keskinmetal`in Profili keskinmetal Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Muhtazaf su an offline Muhtazaf  

Moderator
4254 Mesaj -

Ekleme Tarihi: 04.05.2009 - 00:38
Bu mesajı bildir   Muhtazaf üyenin diğer mesajları Muhtazaf`in Profili Muhtazaf Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
nurseven su an offline nurseven  

54 Mesaj -

En Son On: 10.05.2010 - 09:32
ALLAHIM KARDEŞİ KARDEŞE DÜŞÜRMEYE ÇALIŞANLARA ÜLKEMİZİ BÖLMEYE ÇALIŞANLARA SEN FIRSAT VERME... GERÇEKLER ZAMAN LA ANLAŞILIR.İYİKİ VARSIN ZAMAN.
Ekleme Tarihi: 05.05.2009 - 12:20
Bu mesajı bildir   nurseven üyenin diğer mesajları nurseven`in Profili nurseven Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Maksat kelam olsun su an offline Maksat kelam olsun  

1463 Mesaj -

En Son On: 09.05.2011 - 11:25
Bana kalırsa olayları farklı boyutlara götürüp bulamac yapıyorsunuz .......

Ekleme Tarihi: 05.05.2009 - 23:03
Bu mesajı bildir   Maksat kelam olsun üyenin diğer mesajları Maksat kelam olsun`in Profili Maksat kelam olsun Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
RE:

Moderator
4254 Mesaj -

Alıntı
Orijınalı Maksat kelam olsun

Bana kalırsa olayları farklı boyutlara götürüp bulamac yapıyorsunuz .......

ALLAH RAZI OLSUN KARDESIM
KATILIYORUM
Ekleme Tarihi: 06.05.2009 - 01:21
mercanbaba su an offline mercanbaba  
RE: COCA COLA GAZETELERİ ZAMAN VE YENİ ŞAFAK'I BOYKOT EDİYORUZ!

67 Mesaj -

En Son On: 14.07.2009 - 22:19
Alıntı
Orijınalı Muhtazaf

COCA COLA GAZETELERİ
Amerikan emperyalizminin sembol markası ve soykırımcı siyonist işgalcinin en büyük destekçilerinden olan Coca Cola'nın reklamına tam sayfa yer veren Yeni Şafak ve Zaman'a yönelik tepkiler sürüyor.
Tüm dünyada Müslümanlar, yıllık gelirinin bir bölümünü siyonist işgal şebekesine bağışladığını gizlemeyen Coca Cola'yı boykot çağrıları yaparken, Yeni Şafak ve Zaman'ın işgal destekçisi bu markanın tam sayfa reklamını yayınlamaları duyarlı Müslümanları harekete geçirdi.

Bir grup duyarlı Müslüman, Coca Cola ve işgalci katillerin destekçisi benzeri markaların reklamlarına yer vermeye devam ettikleri sürece Yeni Şafak ve Zaman'ın boykot edilmesi yönünde kampanya başlattı.
Aşağıda da göreceğiniz gibi Zaman isimli gazetenin arka sayfası tam sayfa olarak Amerikanın sembolü olan Coca Cola reklamına ayrılmış! Mutluluğa Kapak aç şeklinde ki reklamın Neyin ve Kimlerin mutluluğuna hizmet ettiği malumunuzdur.
Biz de bu Boykot Kampanyasına destek veriyor ve Coca Cola Gazeteleri olan Zaman ve Yeni Şafak isimli Siyonist ve Amerikan emperyalizmine cola reklamlarını yayınlayarak destek veren bu iki gazeteyi boykot ediyoruz... İşte COCA COLA Gazetesinde çıkan Tam sayfa İbretlik Reklam!

ALINTI.........

sen istersen boykot edebilirsin..

ama pekte yarari olma zgibi gorunuyor..

bilincsiz hareket eden birine benziyorsun

bugune kadar boykotla hangi mesele halledilmiski buyuk birhalk kitledini arkasina almis bir toplulugu boykot edeceksin

yanlis konu yanlis teshis

hemen geri kaldir konunu bencce
Ekleme Tarihi: 07.05.2009 - 01:19
Bu mesajı bildir   mercanbaba üyenin diğer mesajları mercanbaba`in Profili mercanbaba Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
SaYaCGIN su an offline SaYaCGIN  

Admin
1760 Mesaj -

En Son On: 24.01.2016 - 03:39
mercanbaba.

Muhtazaf abimiz bilincsiz bir insan degil abimizle biraz daha dikkatli konusmani öneriyorum..

konu kaldirilmiyacak..
Ekleme Tarihi: 07.05.2009 - 11:54
Bu mesajı bildir   SaYaCGIN üyenin diğer mesajları SaYaCGIN`in Profili SaYaCGIN Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
omarbabuscu su an offline omarbabuscu  
RE: COCA COLA GAZETELERİ ZAMAN VE YENİ ŞAFAK'I BOYKOT EDİYORUZ!

11 Mesaj -

En Son On: 31.05.2009 - 13:57
Alıntı
Orijınalı Muhtazaf

COCA COLA GAZETELERİ

ALINTI.........

SELAMÜNALEYKÜM

MUHTAZAF KARDEŞİM SENİ BÜTÜN YÜREĞİMLE DESTEKLİYORUM.

AKTARDIĞIN YAZI VE KAMPANYA ASLINDA ÜLKEMİZDE ÇOK GEÇ KALMIŞ VE PEK ÇOK ALANDA YAPILMASI GEREKEN BİR HAK İŞTİR.

BU ÜLKENİN İNSANLARI İSLAM COĞRAFYASINA HER TÜRLÜ ZULMÜ VE SÖMÜRÜYÜ REVA GÖREN VE YAŞAMLARINI İSLAM COĞRAFYASINI MAHVETMENİN ÜZERİNE BİNA ETMİŞ HAÇLI VE SİYONİST ORTAKLIĞININ GERÇEK YÜZÜNÜ ARTIK GÖRMELİ VE ONLARIN YANDAŞLARINI, İŞBİRLİKÇİLERİNİ YALNIZLIĞA İTMELİDİR Kİ BU ÜLKE SÜRÜKLENMEKTE OLDUĞU BİR FELAKETTEN EN AZ BADİREYLE KURTULABİLSİN.

ZATEN ALLAHIN YARDIMIDA BU GERÇEKLERİ ANLAYIŞTA SAKLIDIR.

ŞUNUDA HİÇ UNUTMAYALIM. HAÇLI VE SİYONİST FİTNESİ SİLAHLA PARÇALAMAYI BAŞARAMAYACAĞINI ANLADIĞI BU ÜLKEYİ KARDEŞİ KARDEŞE DÜŞMAN ETME YOLUYLA YAPMAYA ÇALIŞMAKTA, BUNUDA BU GÜZEL ÜLKENİN İÇİNDE MENFAAT SAĞLAYARAK ELE GEÇİRDİĞİ GÜRUHLARI HER ALANDA, KENDİ EMELLERİ DOĞRULTUSUNDA KULLANARAK YAPMAKTADIR.

BİLİNÇSİZ ABD VE AB HAYRANLIĞI TIPKI OSMANLININ SONUNDA OLDUĞU GİBİ MAALESEF BİR KESİM İNSANLARIMIZIN GÖZLERİNİ KÖR ETMİŞ BULUNMAKTADIR.OYSA BU İKİ GÜRUHUN TÜRKİYEYİ PARMPARÇA ETMEKTEN BAŞKA HİÇ BİR MAKSADI OLMADIĞI "LAİLAHEİLLALLAH" KELAMI KADAR GERÇEK VE APAÇIK ORTADADIR.

ALLAH MİLLETİMİZE VE TÜM İSLAM DÜNYASINA ÇOK GEÇ KALMADAN UYANIŞLAR NASİP EYLESİN DİYE DUA EDİYORUM HER FIRSATTA.

SELAM VE SAYGILARLA....

NOT: MUHTAZAF KARDEŞİMİZİN KİŞİLİĞİNE HEM VATANSEVER HEMDE DİNİ YÖNDEN BİLGİLİ VE MÜTEVAZI OLMASI NEDENİYLE BENDE RAHATLIKLA KEFİL OLURUM.

Elinize Saglik Te$ekkürler
Ekleme Tarihi: 07.05.2009 - 13:26
Bu mesajı bildir   omarbabuscu üyenin diğer mesajları omarbabuscu`in Profili zum Anfang der Seite
RE:

67 Mesaj -

Alıntı
Orijınalı SaYaCGIN

mercanbaba.

Muhtazaf abimiz bilincsiz bir insan degil abimizle biraz daha dikkatli konusmani öneriyorum..

konu kaldirilmiyacak..

tamam patron
Ekleme Tarihi: 07.05.2009 - 23:23
Bu mesajı bildir   mercanbaba üyenin diğer mesajları mercanbaba`in Profili mercanbaba Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
NurBahcesi su an offline NurBahcesi  

2687 Mesaj -

En Son On: 16.01.2010 - 23:25
cumhuriyet alsayadiniz bari kardeslerim

lütfen ....

bu forumdan gitmemi isteyen birileri mi var

lütfen kucaklayici olun gündemimizde daha önemli seyler olsun

sizler ergenekon ile su anda ayni hizmeti istemeseniz
de sebep oluyorsunuz

buhaberlerin cogu haber olsun diye degil bir yerlerden bilincli servis yapilarak oluyor bilincizde olsa sonu ayni...

yaptiklarimiz alet oluyorsa sonucu ha sagdan gelmis ha soldan faketmez..

belki de muhtazaf kardesim biraz daha düsünmelidir hassasiyete davet ediyorum

kimse kirilmasin

kardeslerim ülkede yanlis yapiyoruz

biraz daha hassas olalim ...neyi boykot ediyoruz ulusalcilar da boykot ediyor

milli gazete ve milli görüs ekseninden pencereye bakarsak maalesef sizin düsündükleriniz gibi düsünmüyorlar..gazze ve kudüs hassasiyetimiz elhamdülilah her daim var..dikkat..

Bu mesaj 3 kez ve en son NurBahcesi tarafından 07.05.2009 - 23:34 tarihinde değiştirilmiştir.
Ekleme Tarihi: 07.05.2009 - 23:30
Bu mesajı bildir   NurBahcesi üyenin diğer mesajları NurBahcesi`in Profili NurBahcesi Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Kardeslerim

Moderator
4254 Mesaj -

Selamün Aleyküm kardeslerim meseleyi hep yanlis pozisyondan görüyorsunuz. Ben sadece bir yanlisi hatirlatmak istedim yoksa hangi cemaatten mezhepten veya tarikattan olursa olsun hepsi benim kardesim onlar benim cesitliligim degilmiki müslüman hepsi basimin üstünde yeri var. oysa hedef zaman ve yenisafak gazetesinin reklamini yaptigi cocacola hedefimiz. Bizden oldugu icin adimlarini dogru atsin diye böyle bir ekleme yaptim. yoksa benim gazeteyle bir alip veremedigim yok öyleyse. Baskasi yapinca yerin dibine biz yapinca elestirme adalet bunun neresinde? Yinede özür dilerim ne düsünürseniz düsünün hakkim helal olsun
selam ve dua ile.....
Ekleme Tarihi: 08.05.2009 - 01:15
Melek-kiz su an offline Melek-kiz  
RE:

98 Mesaj -

En Son On: 15.05.2009 - 02:44
Alıntı
Orijınalı mercanbaba

Alıntı
Orijınalı SaYaCGIN

mercanbaba.

konu kaldirilmiyacak..

tamam patron

[/quote]

Bu mesaj 2 kez ve en son SuMeYRa tarafından 15.05.2009 - 14:22 tarihinde değiştirilmiştir.
Ekleme Tarihi: 08.05.2009 - 01:33
Bu mesajı bildir   Melek-kiz üyenin diğer mesajları Melek-kiz`in Profili Melek-kiz Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
SaYaCGIN su an offline SaYaCGIN  

Admin
1760 Mesaj -

En Son On: 24.01.2016 - 03:39
Melek-kiz benim her zamanki konusma seklim budur

bu konuda kimi tehdit etigimi lütfen yazarmisin mercanbabayi kasdediyorsan önerdim banliyacam demedim resmen günahimi aliyorsun

NASIL helallik ALACAKSIN BENDEN..

ve bugüne kadar kac kisiyi haksiz yere banladigimi söylermisin

bir insani durup dururken banlamayiz icin rahat olsun

kac yildir ravdadayim ne kibirliyim nede dedigin gibi çok büyütmüşüm kendimi

Bu mesaj 1 kez ve en son SaYaCGIN tarafından 08.05.2009 - 02:20 tarihinde değiştirilmiştir.
Ekleme Tarihi: 08.05.2009 - 01:55
Bu mesajı bildir   SaYaCGIN üyenin diğer mesajları SaYaCGIN`in Profili SaYaCGIN Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite

98 Mesaj -

açıklaman için teşekkür ederim ablacım ben seni daha kibar biliyorum. seni kırmak için yazmadım bilmelisinki ben seni allah için seviyorum genelde bu tür yazından sonra banlıyorsun uyarı olduğunu elbette farkındayım ki arkası banlanıyor üye. ama neyse. düşünceler yazılırken nedense kendimizden helallik isteme hakkına sahip çıkılıyor. nasıl sizin konuşma uslüpünüz bu şekille bağlandıysa benim yazımada saygı göstermelisiniz. şimdi bende sizin yazınıza alınarak siz benden nasıl helallik alacaksın diyemi söylemeliyim.yapmayın.
Ekleme Tarihi: 08.05.2009 - 02:32
Bu mesajı bildir   Melek-kiz üyenin diğer mesajları Melek-kiz`in Profili Melek-kiz Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
osi su an offline osi  

6 Mesaj

En Son On: 25.08.2009 - 14:28
Alıntı
kardeslerim ülkede yanlis yapiyoruz

biraz daha hassas olalim ...neyi boykot ediyoruz ulusalcilar da boykot ediyor

Uzun zamandır siteye bakmıyorum şöyle bir göz gezdireyim dedimde valla inanamadım gördüklerime.
Ne yani ulusalcılar Allah dedi diye Allah demiyecekmiyiz, peygamber dedi diye peygamber demeyecekmiyiz.
Düşmanların istediğide bu değilmi
Kimdir bu ulusalcılar vatan hainimi din düşmanımı.

Yoksa türkiyeyi çok sevdiğinden parçalamak isteyenlerin Ergenekon davasına muhatap üç beş haddini bilmezi bahane ederek çamur atmaya çalıştığı susturmaya çalıştığı çoğunluğu masum ve haklı vatan evlatlarımı.
Haçlı siyonist ortaklarının daha ne demesi gerekiyor bizim uyanmamız için BİZ HAÇLI İRTİCAYIZ diye haykırmlarınımı bekliyoruz.

Kafamızı kullanalım din adına laf söyleyen herkes doğru yolda demek değildir. Hatta Kuran bunu öne çıkaran ikiyüzlülerin şerrinden sakının diye uyarmıyormu.

Bu ülkenin tüm insanları vatanın ve milletin birliği için beraber olmalı.Şu ulusalcı şu bilmemneci diye vatamn evaladı arasında fitne fesat çıkarılmamalı.

Yoksa din kardeşlerim bu bizden değildir deyip tukaka yapmak Kuranın ayaklar altına aldığı fakat yapılaması en kolay ve rezil işlerdendir.

Alıntı
Reklam koyulduysa kardeşlerim vardır bir sebebi mutlaka.

Kardeşimiz herhalde bu reklamlarla bu düşmanların gelirlerinin arttırılıp para içinde boğulacağını zannediyor. Hakikaten müthiş bir strateji.

Tabi gerçek bu değil. Bu Allah diyor diye birilerine körü körüne inanmanın en acı örneği bence....
Vardır bir sebebi ha. Var tabi.......

Slm.

Bu mesaj 2 kez ve en son osi tarafından 08.05.2009 - 11:49 tarihinde değiştirilmiştir.
Ekleme Tarihi: 08.05.2009 - 11:14
Bu mesajı bildir   osi üyenin diğer mesajları osi`in Profili zum Anfang der Seite
rifat56 su an offline rifat56  

5108 Mesaj -

En Son On: 22.01.2023 - 00:33
Bu tür başlıklara kanmayalım...

Amaçları zaten müslümanları birbirine düşürmek...

Yahuuu bırakın da reklam alsın HEM PARASINI ALALIM HEMDE COCACOLASINI İÇMEYELİM...

Varmı bundan karlısı.

Siz birbirinize sahip çıkın bu işin içeriğinde yine ergenekon var...

Buda ergenekon ve medya politikası yani oyunu...

Oyunlarına gelmeyin.

Ekleme Tarihi: 08.05.2009 - 11:50
Bu mesajı bildir   rifat56 üyenin diğer mesajları rifat56`in Profili rifat56 Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Samimiyet yoksa İslamda yok demektir

11 Mesaj -

Selamünaleyküm

Rifat 56 kardeş burada yazılan yazılar içinde en dikkat çekici değerlendirmelerden birini yapmış.

Apaçık gördüğüne bağıra bağıra ne olduğunu ortaya koyan fitneye inanmayacaksında neye ve kime inanacaksın Rifat kardeş ?????

Kuranın samimiyet ilkesini dışlarsanız ordan, yani o işlerden kar değil felaket gelmezmi ?????

Haçlının siyonistin içine fitnenin her türünü sokup inananlar arasında ikilik ortaya koyduğu bir ortamda, yine aynı aynı haçlının sahtekarlıklarıylamı birbirimize sahip çıkacağız. Böyle akıl dışı bir inanış olabilirmi ???

Daha dün arapları Osmanlı dinden çıktı diye üzerimize saldırtıp binlerce evladımızı arkadan vurduran bu haçlı değilmi ? Yoksa geçen zaman içinde hepsi melek oldularda bizlermi göremedik ?
Yoksa araplarıda ergenekoncularmı kandırıp Türklerin üzerine saldırttı ????

Bizi birbirimize kim düşürüyor bu reklamları vernlerlerle, alanlarmı, yoksa bunların ipini pazara çıkaranlarmı ????

İslam dinini kullananların son dönemlerde kullandığı en dürüst olmayan işlerden biride bir işte bir çarpıklık olduğunda bu ergenekon işi diye işi yaftayı yapıştırıp örtmeye yada yanıltmaya çalışmalarıdır. Maalesef burada Rifat kardeşimizin yaptığı gibi bu gerçek dışı yoruma inanıp ona destek vermek ise şu anda bu ülkede ayrışma fitnesinin en büyük etkenlerinden biri olarak ortaya çıkmaktadır.

Rifat kardeşimiz hem ürünler için reklamdan para kazanalım hemde içmeyelim diyor. Şimdi bu fikri İslamın Kuran hükümlerinin hiç bir yerine oturtmak mümkünmü ? Asla ve asla değil.

Bir kere bu dürüstçe bir iş olmaz ve bu şekilde bir kazanç haramdır. Bir yandan adamlara evet ben senin ürünün reklamını ve konusunu kabul ediyorum diyeceksin, sonrada arkasından ben bu enayiyi aldatıyorum sakın bu ürünü almayın diye halka öğüt vereceksin. Yakışırmı hiç Kuranın müslümanıyım diyen birine ve Allah bunu kabul edermi ? Kaldıki bu adamların ne olduğunu bile bile onlara para kazandıracak her hengi bir işe bilerek yada bilmeyerek dahi destek bile Allah katında bir hüküm görecektir.

İnşaallah benim bu sözlerim üzerine bu SAMİMİYET kavramıda bir Ergenekon uydurmasıdır anlamında bir harika yorumla karşılaşmam.

İSLAM SAMİMİYET DİNİDİR demiyormu Kuran ve Efendimiz ve Hak dostları. Yoksa Kuranı işimize geldiğinde ve işimize gelen ayetlerlemi yaşayacağız. Kuran bir bütün değilmi ve Allah ondan bir tek ayetle ihtilafta olan, yok sayan mahvolmuştur demiyormu ?

Ben fazla uzatmadan bazı alıntılarla bu konuyu daha iyi anlatmaya çalışayım.
Ha bu arada Melek kardeşimizin beni olmadığım şekilde göstermeye çalışması ve bu şekilde bir intiba oluşturulmaya çalışılması sadece sahiplerini bağlar. Ben müslümanım, türküm, vatanımı seviyorum. Ayrım yapıp çeşitli şablonlarla (ergenekoncu, ulusalcı, gerici, mürteci v.b)insanlarımız arasında fitne çıkarılmasındanda nefret ediyorum. Çünkü bu kavramları HAÇLI VE SİYONİST birlikte bu ülkedeki işbirlikçileri vasıtasıyla devreye soktu. Dah doğrusu eşeleyip kanayan yara haline getirdi.

SAMİMİYET konusunda en başta Mevlanadan bir örnekle başlayayım. Ne diyor mübarek "YA OLDUĞUN GİBİ GÖRÜN, YADA GÖRÜNDÜĞÜN GİBİ OL, ÜÇÜNCÜSÜ OLMAKİ MAHVOLURSUN"

Bütün fetihlerin, keşiflerin, sanatlarin, ilerleme ve yükselmenin temelinde samimiyet vardir. Önündeki işe inanmayan kimse, onun çilesine sabredemez, sabredemeyen hedefine eremez. Samimiyet, sabirla anlasilir. Içinde samimi, işinde sabirli olan insan, hedefine ulaşır.

İşte bu iş için bütün müminlerden ilk önce istenen şey samimiyettir. Din, samimiyettir Rasulullah s.a.v.

Efendimiz: “Din, bütünüyle samimiyetten ibarettir” buyurmustur.

SAMİMİYET kelimesinin anlamını kısaca vermek istersek şu şekilde anlatabiliriz.
Kalbinden geçirdiklerini karşı tarafa olduğu gibi aktarmaktır samimiyet ve Allah korkusuyla kazanılır.

Ve bu kavram karşınızdaki kim olursa olsun ister müslüman ister hristiyan ister yahudi ister putperest hiç farketmez aynı özelliğe sahiptir. Yani müslümana samimi, olmayana karşı iki yüzlü olamazsınız.
Ha olursunuz o zamanda samimi değil kesinlikle riyakar olursunuz.

Allah huzurunda şirke ve küfüre girmek çok kolaydır. Aman o nedenle çok dikkatli olalım. Hiç kimseyi karşısındakine ergenekoncu diye bağırıyor diye Kuran hükümlerinden muaf tutmazlar sonra.

Selam ve saygılar cümlenize.....
Ekleme Tarihi: 08.05.2009 - 14:03
Bu mesajı bildir   omarbabuscu üyenin diğer mesajları omarbabuscu`in Profili zum Anfang der Seite
RE: Samimiyet yoksa İslamda yok demektir

98 Mesaj -

Alıntı
Orijınalı omarbabuscu

Selamünaleyküm

Ben fazla uzatmadan bazı alıntılarla bu konuyu daha iyi anlatmaya çalışayım.
Ha bu arada Melek kardeşimizin beni olmadığım şekilde göstermeye çalışması ve bu şekilde bir intiba oluşturulmaya çalışılması sadece sahiplerini bağlar. Ben müslümanım, türküm, vatanımı seviyorum. Ayrım yapıp çeşitli şablonlarla (ergenekoncu, ulusalcı, gerici, mürteci v.b)insanlarımız arasında fitne çıkarılmasındanda nefret ediyorum. Çünkü bu kavramları HAÇLI VE SİYONİST birlikte bu ülkedeki işbirlikçileri vasıtasıyla devreye soktu. Dah doğrusu eşeleyip kanayan yara haline getirdi.

SAMİMİYET konusunda en başta Mevlanadan bir örnekle başlayayım. Ne diyor mübarek "YA OLDUĞUN GİBİ GÖRÜN, YADA GÖRÜNDÜĞÜN GİBİ OL, ÜÇÜNCÜSÜ OLMAKİ MAHVOLURSUN"

Aleyküm selam siz bir abimizin dediği gibi kendinizi pek zirvede görmüşsünüz. fazla uçmayınız düşersiniz. yazdıklarınız ve düşünceleriniz hiç uyuşmuyor. bir müslüman konuşmasına dikkat etmeli bu tepki bu tahrikkar tavırlarınız kime. ayrım yapmadığınızı ne kadarda belli etmişsiniz. siz üçüncüsü olmayınki mahfolmayın yada siz bilirsiniz.
konuyu saptırmanın alemi yok ticarette yahudi hristiyan müslüman alışverişi haram sayan bir hadis yada ayete şahsım ben rastlamadım siz haram yazdığınıza göre ispatınızda vardır. sunarsanız memnunluk duyacam. tahrikkar yazı yazmaz müslüman.şaşkın
Ekleme Tarihi: 08.05.2009 - 19:47
rifat56 su an offline rifat56  
Hz. Osman’ın Dehası ve Boykotun Kazancı

5108 Mesaj -

En Son On: 22.01.2023 - 00:33
Fazla polimiğe girmeye gerek yok Sahabilerden daha iyi bilenler çıkabiliyor bu zamanda eee ne diyelim...
ALLAH ıslah etsin...
Buyurun okuyunda bilgi edinin bari. Rahatsızlık duyanlar.

omarbabuscu
ASIL BOYKOTUN BÖYLESİ HAYIRLIDIR HZ.OSMAN MİSALİ...
KONUYA GELİRSEK YUKARDA YAZDIĞIM GİBİ ÜRÜNLERİNİN REKLAMINI YAPIP PARALARINI ALALIM AMA ÜRÜNLERİNİ KULLANMAYALIM...
BİR MÜSLÜMAN AKLINI KULLANMALI.

Peygamber efendimizin Medine’ye hicretiyle birlikte onları bekleyen büyük sorunlardan biride su sorunu idi. Medine halkı içme sularının önemli bir bölümünü Yahudi bir tüccara ait olan Rume kuyusundan sağlıyordu. Ve kuyunun sahibi olan Rumetü’l-Gifari ismindeki Yahudi tüccar, bu suyu Araplara oldukca yüksek bir fiyatla satıyordu. Medine ticaretini elinde bulunduran Yahudiler, o zamanın şartlarıyla Araplara hayatın her alanında yaşam hakkı tanımıyor onları özellikle gelir getiren ticari sahalardan geri tutmaya çalışıyorlardı. Bir anlam da medine pazarı tamamen onların elindeydi.

Efendimiz (S.A.V.) Müslümanların kimseye bağımlı olmadan yaşamaları gerektiğini biliyordu. Ticari iplerin Yahudilerin elinde olduğu sürece onların Müslümanları yönlendirmeleride devam edecekti.

Efendimiz (S.A.V.) bir gün Mescid-i Nebevi’de “Kim cennet karşılığında bize Rume kuyusunu satın alacak?” dedi. Hz. Osman bu göreve gözü kapalı atıldı. Mükafatı büyük olan bu görev gereği Rume kuyusuna gitti ve Rumetü’l-Gifari’ ye kuyusunu satın almak istediğini ve değerini sordu. Yahudi tüccar bunu fırsat bilerek kuyunun değerinin -hemen hemen iki katı olan bir rakam- 50.000 dirhem olduğunu söyledi. Hz. Osman 100.00 dirhem bile vermeye razıydı ama bunun islama hizmet için bile olsa israf olacağını biliyordu. ( Hem islam bayarağını açıp hem de lüks yaşantıdan vazgeçemeyenlerin kulakları çınlasın!) İsra suresi 27. ayetinde Rabbimiz israf edenlere ” İhvane’ş-Şeyatin ( Şeytanların kardeşleri) demekteydi.

Hz. Osman kalbindeki heyecana gem vurarak muhteşem ticari dehasını ortaya koyup Yahudi tüccara: ” Gel sen bu kuyunun tamamını satma, işletim hakkının yarısını bana sat. Bir gün ben işleteyim diğer gün sen işlet.” dedi. Bu teklif Yahudi tüccarın çok hoşuna gitti, çünkü hem kuyusu elinden gitmeyecek kuyudan para kazanmaya devam edecek, hem de eline toplu bir para geçecekti. Tekrar pazarlık yaptılar ve Hz. Osman Yahudi tüccarın 25.000 dirhem olan teklifini 20.000 dirheme, sonra da 12.000 dirheme bağlayarak kuyunun yarı işletim hakkını satın aldı.

Hemen mescide giderek kuyuyu nasıl aldığını anlattı ve müslümanların kesinlikle kullanma hakkının kendilerinde olduğu gün kuyuyu kullanmalarını ve hiç bir şekilde Yahudi tüccaradan para karşılığı su almamalarını tembih etti. Bu durumda müslümanlar Yahudi tüccarın gününde bir anlamda boykot edecekler ve amel birliğiyle bu işi hayırla sonlandıracaklardı.

Yahudi Tüccar birkaç gün sonra kuyunun Araplardan gelen kazancının kesildiğini ve gelen giden olmadığını görünce düştüğü durumu fark etti ve Hz. Osman’a giderek kuyunun tamamını satmak istediğini söyledi. Bu kez kozlar Hz. Osman’ da idi ve o da makul bir fiyat karşılığında alabileceğini söyledi. Yahudi tüccar Kuyunun yarısı için diğer yarısının değeri olan 12.000 dirhemi isteyince Hz. Osman bu fiyatı çok buldu. 8.000 dirhemden fazla vermeyeceğini söyleyince muhatabı mecbur kalarak kuyunun tamamını ona sattı.

Ekleme Tarihi: 08.05.2009 - 20:36
Bu mesajı bildir   rifat56 üyenin diğer mesajları rifat56`in Profili rifat56 Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite

1090 Mesaj -

ne güzel söylemişsin rıfat abim

KONUYA GELİRSEK YUKARDA YAZDIĞIM GİBİ ÜRÜNLERİNİN REKLAMINI YAPIP PARALARINI ALALIM AMA ÜRÜNLERİNİ KULLANMAYALIM...
BİR MÜSLÜMAN AKLINI KULLANMALI

eline sağlık gül
Ekleme Tarihi: 08.05.2009 - 20:56
keskinmetal su an offline keskinmetal  

655 Mesaj -

En Son On: 10.10.2014 - 15:55
deyilmi rıfat kardeşim aynısını bende yazımda ima etmiştim ama neyi alıp neyi verdiğimize bağlı kolayı almayız ama paraların bir sakıncası yok her halde ha birde daha önce bir yazımda bahsetmiştim bizler halk olarak bu malları ithalat eden firmaları niye gözden kaçırıyoruz birazda bu yahudi mallarını ithal eden firmaları boykot etsek acaba nasıl olur bizler almıyoruz ama bu mallar sonuç itibariyle ülkemize giriyor bu firmaların verdikleri paralar türk parası deyilmi kardeşlerim olaya tek pencereden bakmasak diyorum ve boykota devam diyorum ama israil mallarına amarikan dolarına deyil
Ekleme Tarihi: 08.05.2009 - 22:59
Bu mesajı bildir   keskinmetal üyenin diğer mesajları keskinmetal`in Profili keskinmetal Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
RE: RE:

67 Mesaj -

Alıntı
Orijınalı Melek-kiz

Sayacgin abla bu konuşma uslüp şekliniz hiçte hoş değil kendinizi çok büyütmüşsünüz bu yazinizda bayan diliyle konuşmanızı öneririm. Benide tehdit etmeyinde amaan. Mod admin olmanız size bu hakkı vermez siz vicdan ve adalet sahibi olmalısınız önce vicdanınızı dinleyin her önünüze çıkanı banlamakla tehdit edecekseniz vay üyelerin haline. Muhtazaf abimizi tanimam fakat sizde tanımıyorsunuz. siteye bir kaç konu kopya edilerek bir insanı tanıyor olmanızı belirlemez. omarbabuscu yazısında NOT: MUHTAZAF KARDEŞİMİZİN KİŞİLİĞİNE HEM VATANSEVER HEMDE DİNİ YÖNDEN BİLGİLİ VE MÜTEVAZI OLMASI NEDENİYLE BENDE RAHATLIKLA KEFİL OLURUM. ne kefilliği kardeşim Nurbahçesi kardeşimizin yazısını dikkatlice ve idrak ederek okumanızı şiddetle ısrar ediyorum. Bencede kendinize gelin kardeş kardeşe düşman olmuş kimler arkasından seviniyor farkında olamamış.
Reklam koyulduysa kardeşlerim vardır bir sebebi mutlaka.

kim kimi banliyor

kimseden cekindigim yok benim..

varsa banlayacak hemen banlasin hic durmasin
Ekleme Tarihi: 08.05.2009 - 23:37
seyyahekim su an offline seyyahekim  
birbirimizle sıkıntımız ne ki?

211 Mesaj -

En Son On: 20.11.2021 - 05:13
Yağmur, gülsenimize sensiz, baldiran düştü
Düşmanlik içimizde; dostluklar yaban düştü
Yenilgi, ilmek ilmek düğümlendi tarihe
Her sayfaya talihsiz binlerce kurban düştü
...
Sensizlik depremiyle hancı düştü; han düştü
Mazluma sürgün evi; zalime cihan düştü
Sana meftun ve hayran, sana ram olanlara
Bir bela tünelinde ağır imtihan düştü
...
Haritanın en beyaz noktasına kan düştü
Kırıldı adaletin kılıcı; kalkan düştü
Mahkumlar yargılıyor; hakimler mahkum şimdi
Hakların temeline sanki bir volkan düştü
...
Kardeşler arasında heyhat, su-i zan düştü
Zedelendi sağduyu; körleşen iz'an düştü
Şarkısıyla yaşadık yıllar yılı baharın
İnsanlık bahçemize sensizlik hazan düştü

nurullah genç

Ekleme Tarihi: 09.05.2009 - 00:02
Bu mesajı bildir   seyyahekim üyenin diğer mesajları seyyahekim`in Profili seyyahekim Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite

87 Mesaj -

Ya mübarekler ne ilgileniyorsunuz bu kadar boykotla felan,bırakın almayın toplasanız 10 kişi yokki zaten,Zaman almış başını gidiyor,bu saatden sonra çöpe samana ihtiyaç yokki,bunu bilmeyen tanımayan dünyada kalmadı,varsın 3-5 kişide almasın desteklemesin bizi be yasevinçli Sakın almayın,ZAMAN size göre bir gazete değil,okuyamazsınız zaten,sizin gibiler zaman okumuş olsaydı,bugün bu konumda olamazdık mazallah,iyikide boykot ediyorsunuz,seviyemiz belli olsun biraz demi yani...sevinçli

BOYKOTA DEVAM ZAMAN ALMAYIN ARKADAŞLAR

Ekleme Tarihi: 09.05.2009 - 01:05

98 Mesaj -

Alıntı
Orijınalı omarbabuscu

SELAMÜNALEYKÜM

MUHTAZAF KARDEŞİM SENİ BÜTÜN YÜREĞİMLE DESTEKLİYORUM.

AKTARDIĞIN YAZI VE KAMPANYA ASLINDA ÜLKEMİZDE ÇOK GEÇ KALMIŞ VE PEK ÇOK ALANDA YAPILMASI GEREKEN BİR HAK İŞTİR.

BU ÜLKENİN İNSANLARI İSLAM COĞRAFYASINA HER TÜRLÜ ZULMÜ VE SÖMÜRÜYÜ REVA GÖREN VE YAŞAMLARINI İSLAM COĞRAFYASINI MAHVETMENİN ÜZERİNE BİNA ETMİŞ HAÇLI VE SİYONİST ORTAKLIĞININ GERÇEK YÜZÜNÜ ARTIK GÖRMELİ VE ONLARIN YANDAŞLARINI, İŞBİRLİKÇİLERİNİ YALNIZLIĞA İTMELİDİR Kİ BU ÜLKE SÜRÜKLENMEKTE OLDUĞU BİR FELAKETTEN EN AZ BADİREYLE KURTULABİLSİN.

ZATEN ALLAHIN YARDIMIDA BU GERÇEKLERİ ANLAYIŞTA SAKLIDIR.

ŞUNUDA HİÇ UNUTMAYALIM. HAÇLI VE SİYONİST FİTNESİ SİLAHLA PARÇALAMAYI BAŞARAMAYACAĞINI ANLADIĞI BU ÜLKEYİ KARDEŞİ KARDEŞE DÜŞMAN ETME YOLUYLA YAPMAYA ÇALIŞMAKTA, BUNUDA BU GÜZEL ÜLKENİN İÇİNDE MENFAAT SAĞLAYARAK ELE GEÇİRDİĞİ GÜRUHLARI HER ALANDA, KENDİ EMELLERİ DOĞRULTUSUNDA KULLANARAK YAPMAKTADIR.

BİLİNÇSİZ ABD VE AB HAYRANLIĞI TIPKI OSMANLININ SONUNDA OLDUĞU GİBİ MAALESEF BİR KESİM İNSANLARIMIZIN GÖZLERİNİ KÖR ETMİŞ BULUNMAKTADIR.OYSA BU İKİ GÜRUHUN TÜRKİYEYİ PARMPARÇA ETMEKTEN BAŞKA HİÇ BİR MAKSADI OLMADIĞI "LAİLAHEİLLALLAH" KELAMI KADAR GERÇEK VE APAÇIK ORTADADIR.

ALLAH MİLLETİMİZE VE TÜM İSLAM DÜNYASINA ÇOK GEÇ KALMADAN UYANIŞLAR NASİP EYLESİN DİYE DUA EDİYORUM HER FIRSATTA.

SELAM VE SAYGILARLA....

NOT: MUHTAZAF KARDEŞİMİZİN KİŞİLİĞİNE HEM VATANSEVER HEMDE DİNİ YÖNDEN BİLGİLİ VE MÜTEVAZI OLMASI NEDENİYLE BENDE RAHATLIKLA KEFİL OLURUM.

omarbabuscu büyük harfle yazmak sanatmı? bağırmakmı? ne anlama geldiğini biliyormusun? ne bağırıyorsun? erdal beyin dediği gibi siz zaman ve şafak gazetesi almayın. gavuru boykot edeceğinize özü ve sözü belli olan müslümanları boykot ediyorsunuz. bu ne perhiz? bu ne lahana? saçmalık.
Ekleme Tarihi: 09.05.2009 - 01:42

87 Mesaj -

ALLAH RAZI OLSUN MELEK KARDEŞ BENİ NE GÜZEL ANLAMIŞSIN;SENİDE TEBRİK EDİYORUM;VE YOLLUYORUM BULUNDUĞUN YEREgöz kırpma
Ekleme Tarihi: 09.05.2009 - 02:03
RE:

67 Mesaj -

Alıntı
Orijınalı ..ERDAL..

Ya mübarekler ne ilgileniyorsunuz bu kadar boykotla felan,bırakın almayın toplasanız 10 kişi yokki zaten,Zaman almış başını gidiyor,bu saatden sonra çöpe samana ihtiyaç yokki,bunu bilmeyen tanımayan dünyada kalmadı,varsın 3-5 kişide almasın desteklemesin bizi be yasevinçli Sakın almayın,ZAMAN size göre bir gazete değil,okuyamazsınız zaten,sizin gibiler zaman okumuş olsaydı,bugün bu konumda olamazdık mazallah,iyikide boykot ediyorsunuz,seviyemiz belli olsun biraz demi yani...sevinçli

valla kardesim konuya cok guzel biryorum getirmissin bende bu yazinin altina imzami atiyorum

bende zamani boykot ediyorum...göz kırpma sevinçli
Ekleme Tarihi: 09.05.2009 - 02:11
RE:

98 Mesaj -

Alıntı
Orijınalı ..ERDAL..

ALLAH RAZI OLSUN MELEK KARDEŞ BENİ NE GÜZEL ANLAMIŞSIN;SENİDE TEBRİK EDİYORUM;VE YOLLUYORUM BULUNDUĞUN YEREgöz kırpma

anlamadım erdal bey siz nereye yolluyorsunuz.

Bu mesaj 1 kez ve en son Melek-kiz tarafından 09.05.2009 - 02:55 tarihinde değiştirilmiştir.
Ekleme Tarihi: 09.05.2009 - 02:16

87 Mesaj -

Seni nereye yollim mübarek,sen burda mutlusun,gitme bir yerlere,hep kal sen,seni yanlış anlamışım orda heralde kaale alma o mesajımı,gülmeye devam...
Ekleme Tarihi: 09.05.2009 - 02:50
RE: RE:

87 Mesaj -

Alıntı
Orijınalı mercanbaba

Alıntı
Orijınalı ..ERDAL..

valla kardesim konuya cok guzel biryorum getirmissin bende bu yazinin altina imzami atiyorum

bende zamani boykot ediyorum...göz kırpma sevinçli

Vay mercan baba kardaşım benim sağ olasın,şöyle destek verin yalnız komayın bu irticacıların yanında benisevinçli
Ekleme Tarihi: 09.05.2009 - 02:53

98 Mesaj -

ben yanındayım erdal kardesim
Ekleme Tarihi: 09.05.2009 - 03:02

67 Mesaj -

dıkkatımı cektıde sızınde dıkkatınızı cektımı bılmıyorum erdal ıle melek arasında cıddı bır laf muhabbetı hasıl oluyor son mesajlara bakilirsa..

ne isssss
Ekleme Tarihi: 09.05.2009 - 03:06

87 Mesaj -

Mercan baba asıl seninki ne iş düsün Çokmu merak ettin...Cevabını yakında öğrenirsin biraz sabırlı ol,aceleci olmasevinçli Hadi hayırl ı geceler arkadaşlar...
Ekleme Tarihi: 09.05.2009 - 03:13

67 Mesaj -

ya ne isim olacak iplemem bile boyle meseleleri..

ne yaparsaniz yapin
Ekleme Tarihi: 09.05.2009 - 03:20
osi su an offline osi  

6 Mesaj

En Son On: 25.08.2009 - 14:28
Alıntı
Yahudi Tüccar birkaç gün sonra kuyunun Araplardan gelen kazancının kesildiğini ve gelen giden olmadığını görünce düştüğü durumu fark etti ve Hz. Osman’a giderek kuyunun tamamını satmak istediğini söyledi. Bu kez kozlar Hz. Osman’ da idi ve o da makul bir fiyat karşılığında alabileceğini söyledi. Yahudi tüccar Kuyunun yarısı için diğer yarısının değeri olan 12.000 dirhemi isteyince Hz. Osman bu fiyatı çok buldu. 8.000 dirhemden fazla vermeyeceğini söyleyince muhatabı mecbur kalarak kuyunun tamamını ona sattı.

Rifat kardeş Hz.Osmandan bir kıssa anlatmış ama bence hiç uymadı. Çünkü bu ülkenin yöneticileri taa Osmanlıdan buyana yani yaklaşık ikiyüz senedir haçlıyla siyonistle ne ortak işler yaptı ne tavizler verdi.
Sonuçta Osmanlıda çökerken beş parasız borç batağı içinde çöktü.
Şimdide bu cumhuriyet haçlıya gırtlağına kadar borçlanmış durumda.
Bu adı geçen reklamlarıda taa bu reklam işleri çıktığından beri yapıyoruz. Değişen hiç bir şey yok. Yani haçlı sayesinde battıkça batıyoruz.

Bu durumda Rifat kardeşim Hz Osmanın en fazla on küsur yıl içinde akılcı bir strateji ile çözdüğü ve karlı çıkılan bu durumu biz İKİYÜZ küsur yıldır çözemediğimize göre, daha kaç yüz yıl aynı kafayla mücadele etmemiz gerekiyor. Tabi batıp yok olmadan ayakta kalabilirsek.
Hz.Osmanın işine benzese çoktan ihya olmazmıydık bizim yaptığımız işler.

Kapitülasyonlarıda uyanık geçinip vermiştik Osmanlı döneminde. Batışımızın en büyük nedenlerinden biri oldu. Şimdide aynı kapitülasyonların değişik versiyonlarını veriyor birileri haçlılara nereye varırız bu kafayla dersiniz.

İthalatın ihracatın ancak % 60 küsurunu karşıladığı bir ortamda, haçlının bu açığı koruyup bizi ağır ağır batağa soktuğu bir ortamda başka şeyler düşünüpte tedbirmi almalı yoksa yemem yan cebime koy misali haçlının kazıklarına bu reklamlar gibi küçük kürdanlarla cevapmı vermeli.

Tabi değişik tepkiler veren kardeşlerimiz var. Mercanbaba gibi. Nediyor kardeşimiz iplemem böyle meseleleri.
Zaten Osmanlının başınıda bu ne olup bittiğini anlamadan yoluna devam edenler yani İPLEMEYENLER ve haçlı hayranları yemişti. Cumhuriyette önemli şeyleri İPLEMEYENLER ve haçlı hizmetkarları yüzünden bakalım daha neler görecek.

Bu arada kimsenin işine karışmak istemem ama Melek kardeş Omarbabuscuya (büyük harflarle yazıp) neden bağırıyorsun diye paylamaya çalışırken Erdal kardeşimizde onu takdirederken bağırıyor yani büyük harflerle yazıyor.Bende bu duruma tebessüm ediyorum tabi.Bu iki kardeşimiz birbirini anlamakta biraz zorluk çektikleri için olmalı Erdal kardeşimiz meseleyi sonunda sadece karşılıklı gülmekle halletme yoluna gitmeyi tercih etmiş.Bu arada Erdal kardeşimizin Melek kardeşimize ne yolladığıda soru işareti.Şifrelimi konuşuyorlar ne.
Aman dikkat edelim Ergenekona takılabilir.

Yinede daima gülümseyiniz.

Slm

kahkaha kahkaha kahkaha kahkaha kahkaha

Bu mesaj 2 kez ve en son osi tarafından 09.05.2009 - 09:31 tarihinde değiştirilmiştir.
Ekleme Tarihi: 09.05.2009 - 09:22
Bu mesajı bildir   osi üyenin diğer mesajları osi`in Profili zum Anfang der Seite
Tarihten gerekli dersleri almak

11 Mesaj -

Selamünaleyküm

Başlık altında bayağı hararetli yazışmalar olmuş...........

Hem konuyla alakalı olduğu için hemde aydınlatıcı olacağı için kişisel bazı sözlerede cevap vereceğim.

Melek kardeşimiz beni kendi şablonuna oturtamadığından olmalı eleştirmek ve yermek için bayağı uğraş vermiş.
Muhtazaf kardeşimize ne anlamda destek verdiğimi anlayan anladı sanırım. Melek bacımız anlamasada olur. Zaten hiç niyetide yok.
Yazılarımın hiç bir satırında tahrikkar tavır yoktur. Bunu kabullenmem söz konusu bile olamaz. O satırlarda Türkiyenin acı ve gerçek tablosundan sadece ufak bir yansıma vardır. Son derecede samimiyetle yazılmıştır.

Hristiyanlarla yada yahudilerle v.s ticaret yapmayınız gibi saçmasapan bir ifadede bulunduğumuda hiç zannetmiyorum.İddia eden buyursun... Dediğim apaçık şudur. Ülkemizin kuyusunu kazanlarla ve onlara kazanç sağlayanlarla çok daha akılcı bir ticaret politikası güdülmeli ve bu anlamda apaçık müslümanlara karşı savaş için yardım eden yabancı kuruluşlara dersini vermek lazım.

Sanıyormusunuzki o reklam paralarını Amerika ödüyor. Hayır bu ülke içinde isim kullanarak üretim yapan tüm yabancı isimli kuruluşların reklam ve başka giderleri o ülkedeki temsilci firma tarafından kendi kazancından karşılanmaktadır. Yani bu anlamda bu reklam paralarını son kuruşuna kadar bu ülkenin insanı ödemektedir.
Kaldıki o firmalar zarar edecek dahi olsa menşei olan ülkeden yani Amerika v.s den bir kuruş yardım gelmez ve o firmanın kapısına anında kilit vurulur.İsim kirasını alamayacakları için.

Peki mesele bu kadarla bitiyormu ? Kesinlikle hayır.
Bu COCACOLA gibi tanınmış yabancı firmalar için bu isim hakkını kullanıp ticaret yapılan ülkelerin Amerikaya bu isim kullanma için ödedikleri isim kirasının ne büyük rakamlar ihtiva ettiğini biliyormusunuz ? Sanırım hayır. Yoksa burada olduğu gibi hiçte anlamı olmayan karşılıklarla uğraşmak zorunda kalınmazdı.

Bugün Türkiye ve pek çok ülkede bu yabancı firmaların ismini kullanmak için ne büyük rakamlar ödendiğini ve Amerikanın en büyük ticaret gelirlerinden birini bu bu büyük firmaların isim kiralarından sağladığı büyük gelirlerin olduğunu çok iyi bilmemiz gerekiyor.

Bu anlamda baktığımızda bu yabancı firma birde İslama ihanet anlamında işlere katkıdada bulunuyorsa olayın boyutu çok daha farklı olmaktadır. Burada işlenmeye çalışılanda çoğunlukla budur. Yoksa körü körüne yabancı ürün protestosu değil.
Elbetteki ülkeler arasında ticaret her alanda olacaktır. Fakat kendi ülkenizin menfaatlerini gözardı etmeden...

Rifat kardeşimizin Hazreti Osmanla ilgili anlatımına Osi kardeşimiz çok güzel bir cevap vermiş Fakat verdiği örnekteki kapitülasyonlarla ilgili tarih yanlış.
Doğrusu, ilk kapitülasyonların tarihi 1536 yılıdır.
Yani ayni düşüncenin bugün hala aynı zihniyetle devam ettiğini yani haçlıya tavizler ve rüşvetler vererek ayakta kalma zihniyetinin hala devam ettiğini kabul edersek yaklaşık 500 yıldır bu kanımızı emen haçlı sülüğü mevcuttur. Bugün yani cumhuriyetten ve özellikle Atatürkten sonra sadece kisve değiştirmiştir.

Tabidir ki ilk kapitülasyonların şartları çok ağır olmamakla birlikte haçlılar sıkıştırdıkça Osmanlı bu kan emici haçlı sülüğünün şartlarını aleyhimize daha arttırmıştır. Daha doğrusu haçlı bizden gittikçe daha çok taviz koparmıştır.

Sonuçta lafı uzatmadan toparlarsak bu işlerden kimlerin karlı çıkıp kimlerin zararlı çıktığını hatta borç batağının içine saplandığını görebilmek için yaşanan tablo apaçık ortadadır.

Cumhuriyetin kuruluşunda uzunca süre YERLİ MALLARIN TÜKETİMİ ısrarla desteklenip halkın alışması sağlanmaya çalışılmıştı. Fakat sonraları bugüne kadar gelen süreçte bilinçsiz bir teknoloji tüketimi başladı. Üstelik teknoloji üreten değil ithal eden bir ülke olduğumuz bilindiği halde bu feci yanlış yapıldı.
Facianın boyutları apaçık görüldüğü halde halada tam gaz devam ediyor.

Aslında bu konu sadece İslam karşıtı işlere yardım eden yabancı kuruluşları protesto etmekten çok daha önemli, çok daha acil ve vahim bir konu.
Çünkü,
KAZANDIĞINDAN DAHA FAZLA YİYEN, YANİ İTHAL EDEN BİR ÜLKE OLARAK GÜN GEÇTİKÇE DAHA ÇOK BORÇ BATAĞINA SAPLANIYORUZ. HEM DEVLET, HEMDE MİLLET OLARAK.

Bugün Türkiyenin elini kolunu haçlı karşısında bağlayanda bu borç işidir. Çünkü ekonomik bağımsızlıkları sallantıda olan ülkeler emperyalist ülkelerin emirlerini yerine getirmeye yani onlara tavizler vermeye mahkümdurlar.

Birde Melek kardeşimiz özü sözü bir olan kişi ve kurumlara haksız eleştiriden yakınıyor. Benim yazdıklarım ve daha pek çok gerçekler ışığında Türkiyenin bugün geldiği süreç bunun asıl gerçek yüzünü anlamak isteyenlere çok güzel anlatıyor.
Ayrıca benim hangi sözlerim özü ve sözü bir olmayan bir kişiyi işaret ediyor gösterirseniz. Öyle sırf karalamak için eleştiri uydurmak hiç ama hiç yakışmıyor hele hele bir bacımıza......

Bir müslüman elbette aklını kullanıp öyle hareket etmeli. Mesela bir caddeye çıktığınızda kendinizin Nevyorktamı, Washingtondamı, Paristemi yoksa Türkiyenin herhangi bir şehrindemi olup olmadığınızı çok rahat bir şekilde anlamanız gerekiyor değilmi ???
Mesela,
Hastaneye, HOSPİTAL
Berbere, COUFFEUR
Lokantaya, RESTAURANT
Oyuncakçıya, TOYS
Bakkala, MARKET
Nakliyeye, LOJİSTİK
V.B.
gibi yabancı isimler verme kompleksinden kurtulup, kendi özbe öz Türkçe sözlerimizi kullanmamız gerek.Bu şekilde sokaklarımızda caddelerimizde de kendimizi yabancı bir ülkede değilde kendi ülkemizde ve komplekssiz ve gururla gezmemiz gerek.
Tabi bunun içinde akıl fikir bilgi ilim çalışma ve gayret gerek.

Selamlar ve saygılar cümlenize

Bu mesaj 2 kez ve en son omarbabuscu tarafından 09.05.2009 - 13:35 tarihinde değiştirilmiştir.
Ekleme Tarihi: 09.05.2009 - 13:22
Dai su an offline Dai  

922 Mesaj -

En Son On: 13.09.2010 - 00:07
coca colaya boykot colaturkaya devam... ne farki var ?
zamana boykot cumhuriyete devam... ne fark eder ?

kisiler önce kendilerini boykot etmeli !
Ekleme Tarihi: 09.05.2009 - 18:59
Bu mesajı bildir   Dai üyenin diğer mesajları Dai`in Profili Dai Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite

98 Mesaj -

Alıntı
Orijınalı omarbabuscu

Orijınalı omarbabuscu

Birde Melek kardeşimiz özü sözü bir olan kişi ve kurumlara haksız eleştiriden yakınıyor. Benim yazdıklarım ve daha pek çok gerçekler ışığında Türkiyenin bugün geldiği süreç bunun asıl gerçek yüzünü anlamak isteyenlere çok güzel anlatıyor.
Ayrıca benim hangi sözlerim özü ve sözü bir olmayan bir kişiyi işaret ediyor gösterirseniz. Öyle sırf karalamak için eleştiri uydurmak hiç ama hiç yakışmıyor hele hele bir bacımıza......

ne kurumlardan haberdarsınız. nede türkiyenin dünü ve bugününden. karalamak demişsiniz evet yazınız hep karalama olmuş. yakışmıyor olması bacıya değil. müslümana bay ve bayana yakışmaz. kelimelerimizi aklı başında gözden geçirelim. ve fazla uzatmayalım.yoksa iman gider farkında olunmadan. haramdır diye hüküm verilmişya. DİKKAT.

hem ürünler için reklamdan para kazanalım hemde içmeyelim diyor. Şimdi bu fikri İslamın Kuran hükümlerinin hiç bir yerine oturtmak mümkünmü ? Asla ve asla değil.

Bence abi çok doğru demiş. ticarette alışverişi allah serbest bırakmışsa siz kim oluyorsunuz? hüküm vermişsiniz. ne yazıkki siz biz oturtmuyoruz bu fikri oturulmuş birşey yazılmış.bilinçli olsak diyorum.

Bir kere bu dürüstçe bir iş olmaz ve bu şekilde bir kazanç haramdır. Bir yandan adamlara evet ben senin ürünün reklamını ve konusunu kabul ediyorum diyeceksin, sonrada arkasından ben bu enayiyi aldatıyorum sakın bu ürünü almayın diye halka öğüt vereceksin. Yakışırmı hiç Kuranın müslümanıyım diyen birine ve Allah bunu kabul edermi ? Kaldıki bu adamların ne olduğunu bile bile onlara para kazandıracak her hengi bir işe bilerek yada bilmeyerek dahi destek bile Allah katında bir hüküm görecektir.

inanmıyorum ya omarbabuscu siz kendi hükmünüze göremi bu şekildeki kazancı haram kıldınız? allahın hükmünü siz kabul etmeyin.burada 500 kez yazsanızda düşünsenizde kendinizi aklıyamazsınız. DİKKAT.

İnşaallah benim bu sözlerim üzerine bu SAMİMİYET kavramıda bir Ergenekon uydurmasıdır anlamında bir harika yorumla karşılaşmam.

bence siz ortamı gerecek şekilde yazı yazmışsınız. samimiyete kimsenin itiraz ettiği yok. yalnız samimi değilsiniz.samimi olsak diyorum hiç fena olmayacak.

Allah huzurunda şirke ve küfüre girmek çok kolaydır. Aman o nedenle çok dikkatli olalım. Hiç kimseyi karşısındakine ergenekoncu diye bağırıyor diye Kuran hükümlerinden muaf tutmazlar sonra.

bencede çok dikkatli olalım şirke küfre girenler olmuş kolaylıkla tabi farkında olamamış.DİKKAT.

omarbabuscu Samimiyet yoksa İslamda yok demektir denmiş doğrudur.

samimiyete davet ediyorum.

Bu mesaj 2 kez ve en son Melek-kiz tarafından 10.05.2009 - 02:13 tarihinde değiştirilmiştir.
Ekleme Tarihi: 10.05.2009 - 02:09

98 Mesaj -

osi ve omarbabuscu bir olup türkiyeyi siz kutarın birlikten kuvvet doğar.mış vatan severler
Ekleme Tarihi: 10.05.2009 - 02:33
Mona_Rose su an offline Mona_Rose  

374 Mesaj -

En Son On: 12.08.2009 - 03:11
.

Bu mesaj 1 kez ve en son Mona_Rose tarafından 12.08.2009 - 01:17 tarihinde değiştirilmiştir.
Ekleme Tarihi: 10.05.2009 - 12:00
Bu mesajı bildir   Mona_Rose üyenin diğer mesajları Mona_Rose`in Profili Mona_Rose Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Ülkenin gerçekleri ve görülmek istenmeyenler

11 Mesaj -

Selamünaleyküm

Site yönetimi ve üye kardeşlerim kusura bakmasın ama yine Melek kardeşimizin yazısı üzerinden bir çok yanlışa hem düzeltmek ve gerçekleri paylaşmak açısından yanıtlar vermek durumundayım.

Sanırım Melek kardeşimiz ahdetmiş Omarbabuscunun söylediği tüm gerçekleri onlara cevap veriyorum diye kocaman kocaman harflerle sanki onlara verilen mantıklı cevapların haykırılması gibi gösterirse gerçekler yok olup onun ne anlama geldiği belli olmayan, hiç bir anlam ifade etmeyen ve dediğim gibi söylediklerimin karşılığı olmayan sözler gerçek olarak kabul edilecek.

Yok böyle bir şey tabi benim yazdıklarım ne söylemek istediğim apaçık ve samimi bir şekilde ortada. Türkiyenin gerçeklerini objektif ve akıl ve mantık ışığında okuyabilenler benim sözlerimin hiç bir kelimesine hayır doğru söylemiyorsun diyemez.
Kaldı ki bu sözlerin ne kadar doğru olduğu önümüzdeki zaman dilimi içinde ispatlarınıda yapacak.

Benim hem ülke gerçekleri hem tarih hem dinsel açıdan çok şükür yeterli donanımım var.

Allah katında haline acırım o kişilerin ki kendi ilimsiz ve bilgisizliğini ilim ve bilgi sahibi olmak zannederde bunu hem marifet olarak ortaya koymaya çalışır hemde ilim ve bilgi sahibine sen bilmiyorsun der ve üstüne üstlük birde yine kendinde olup olmadığı rahatlıkla tartışılabilecek bir erdeme yani DÜRÜSTLÜĞE davet eder.

Sanırım Melek kardeşimizin benim yazdıklarımı kabullenmemesinin gerçek nedeni onların yaşamsal gerçekliği değil, o yazıları yazan kişinin yani benim Atatürk ve Cumhuriyeti savunan bir kişi olmam. Eh durum böyle olunca benim sayısız defalar Atatürk ve Cumhuriyet karşıtlarında gördüğüm hal oltaya çıkıyor. Yani benim çizgimde yada yakın kişiler kişiler ALLAH deseler, sen Allah demesini bilmiyorsun anlamına dahi gelecek akıllara zarar yakıcı tepkilerle reddetmeler geliyor.

Peki seni doğrulayan ne ? İslam coğrafyasında yaşananlarmı ? Irakta, Afganistanda, Filistinde ve hatta şimdilerde Pakistanda yaşananlar benim anlattıklarımı doğrulamıyormu ?

Niye işi orasından eğip burasından bükerek ne olduğu belli olmayan bir mecraya sürükleme gereği duyulur ? Akıl ve mantık dahilinde ve yaşamsal gerçeklerle örtüştürerek karşılık vermek varken...

Ortamı gerecek şekilde yazı yazdığım nasıl iddia edilebilir ?
Bir adamın kolu koparılıyor diye bir şeyi haber vereceksiniz bunu nasıl anlatırsınız ortamı germemek için ADAMIN KOLUNU EK YERİNDEN SÖKÜYORLAR OKŞAYIP SONRA TEKRAR MONTE EDECEKLER mi dersiniz ?

Yada bir kadın uçurumun kenarında biri onu itiyor ve aşağı düşüp parmparça olacak diye bir olayı anlatmak isterseniz.
BİR ADAM YÜCELERDEN BİR YERDEN BİR KADINI UÇURDU YERE UÇARAK MELEKLER GİBİ KONACAK mı dersiniz ?

DOST ACI SÖYLER diye bir atasözü var bunu hiç duymadınızmı ? Yani gerçek dost SAMİMİDİR yalan söyleyemez lafı eğip bükemez diyor atasözü ?
Yani gerçek olmayanı kandırmaktan başka hiç bir anlamı olmayan şeylerimi söylemeliyim ?
Bu SAMİMİYETSİZLİĞİN en rezil hallerinden biri olmazmı ? Allah bu ağır yanlışa ne karşılık verir ?

Allaha olan inancım üzerine yemin ederim benim diyenle ana hatlarıyla Türkiyenin dünü ve bugününü, İslam tarihinin dünü bugününü rahatlıkla tartışırım. Değil sıradan bir vatandaşımızla. Onun için bu sözlerin asıl hitap ettiği kişinin böyle bir ithamda bulunması biraz tirajı komik olmuyormu ?
Nerededir benim bilgisizliğim ? Doğruları apaçık söylemiş olmamdamı ?

Ticaret konusunda çok geniş bir açıklama getirdiğim halde hala benim sanki yasak getiren bir görüş ortaya koyduğum neden iddia edilir ? Ticarette dinsel ayrım diye bir şey asla söz konusu olmaz, olamaz. Elbette her insanla ve her ülkeyle ticaret yapacaksınız. Fakat asla akıl mantık ve dürüstlük çizgisinden ayrılmadan ve bunlarla birlikte vatan değerlerini muhafaza yükseltme noktalarını gözardı etmeden....
Önceki yazımda bu konudaki uzun izahatımı sanırım anlayamadınız Melek hanım. Lütfen yavaş yavaş ve sindire sindire bir daha okuyunuz.

Melek hanım bir şey daha dikkatimi çekti. İkidebir küfürden bahsedip DİKKAT çekip duruyorsunuz. İşte ülkelerin insanları kendilerine doğrular söylendiğinde birde dini bilinçsizce bahane edip bu doğrulara isyan ettiklerinde esaslı şekide silkeleneceklerinin yani Allah katından bir gazabla imtihan ediceklerinin işaretlerini vermiş olurlar.
İslam coğrafyası bunların hem devletsel olarak hemde kişisel olarak örnekleriyle adeta kaynıyor.

Bu acı tablolar İslam coğrafyasının çoğunluğu gerçek Kuran hükümlerine dönüp dine yamanan hezeyanları terkedinceye kadarda devam edecek öyle görünüyor.

Tarih tekerrürden ibarettir Osmanlının sonunda haçlıya teslim olmayı ve Ankara civarında ufak bir toprak parçasına razı olan TESLİMİYETÇİLER nasıl bir kenara itilip bugün varolan sınırlar için bir büyük mücadele verilmişse, yine mecbur kalındığında bu Anadolu topraklarından aynı mücadeleyi verecek insanlar tekrar çıkar.

İllede mücadelenin aynı şekilde olması şart değil.Haçlı ve siyonist çok güçlü bir ordusu olan bu ülkeyi batırmak için silahsız çok sinsi başka bir mücadele yürÜtüyor çünkü.
Onun için birilerini ILIMLI İSLAM yalanıyla kandırıp bu ülkenin ordusunu kukla haline getirmeye ve bu ülkedeki bağımsızlık ve ABD ile AB karşıtlarını sindirmeye içeri tıktırmaya çalışıyorlar, bir kaç mafya mensubu ve darbe heveslisi emekli subayı bahane ile.

SAMİMİYET davetine katılmak yada devam etmek için ilkönce SAMİMİYET denen kavramın hem DİNSEL hemde VATAN kavramı açısından ne olduğunu çok iyi anlamış olmak ve bugün Türkiyenin içinde yaşadığı hali hem ekonomik hemde siyasi açıdan çok iyi etüd etmiş olmak gerekiyor.
Bu iş öyle yeterli yada hiç bir donanımı olmadan samimiyete devam ediyorum ben zaten öyleyim demekle olmuyor yani.........

Bir kurumun yada firmanın malının reklamını yapıp oradan kazanç elde ettikten sonra el altından yani gayri resmi yoldan bu reklamını yaptığı ürünün kötü reklamını yapmak Allah indinde günahın ve rezaletin ta kendisi değilse ben bu inanış karşısında sadece tüylerimin diken diken olduğunu söyleyebilirim.
Allah İslamı bu şekilde anlamaktan tüm müslümanları muhafaza etsin. Çünkü İslam coğrafyasının yaşadığı kahırların en büyük nedenlerinden biride bu bir nevi FIRKALAŞMAK yada HİZİPLEŞMEK anlamındaki sapkınlıkların bunlar Kuranın hükümleridir diye dayatılması ve yaşama katılması nedeniyledir.

Selam ve saygılar cümlenize....
Ekleme Tarihi: 10.05.2009 - 12:26

98 Mesaj -

Tamam ablacım yazmam bir daha düşünceniz için tşk. ederim sizede iyi günler.Monarose ablacım
Ekleme Tarihi: 10.05.2009 - 12:28
rahil su an offline rahil  

1191 Mesaj -

En Son On: 17.03.2011 - 18:14
MUHTAZAF ABİ, OMARBABUSCU VE OSİ ABİLERİME BENDE KATILIYORUM..

ÖNCELİKLE BİR KİŞİNİN YADA İKİ KİŞİNİN COCA COLA'YI BOYKOT YAPMASINDAN NE ÇIKAR DİYE DÜŞÜNENLER İÇİN, BİREYLER TOPLUMLARI OLUŞTURMAZ MI DİYE SORMAK İSTİYORUM.. HER BİREY BOYKOTA KATILIR VE DEWAM EDERSE BUNLARIN TOPLUM OLUŞTURACAĞINI EMİNİM HERKES BİLEBİLİYORDUR.. DAHA ÖNCEDE BOYKOT KONUSUNDA COCA-COLA'NIN SATIŞLARINDA AZALMANIN VE BU AZALMA SONUCUNDA İNTERNETTE ACIKLAMA YAPTIKLARININ HABERLERİNİ OKUMUŞ OLDUĞUNUZU TAHMİN EDİYORUM..
BOYKOTA DEWAM..
Ekleme Tarihi: 11.05.2009 - 14:31
Bu mesajı bildir   rahil üyenin diğer mesajları rahil`in Profili rahil Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
zübeyr b avvam su an offline zübeyr b avvam  
RE:

205 Mesaj -

En Son On: 26.03.2012 - 22:02
SELAMUN ALEYKÜM CANLAR,,
BEN ZAMANIN ABONESİYİM AMA NEDENSE BU İLANI BEN GÖRMEDİM,VEYA HATIRLAMIYORUM,,AMA BAKIŞ AÇILARINA ŞAŞIRDIM,,ÖRNEKLERSEK BİR MÜSLÜMAN BİR HATA İLE KAFİR OLAMAZ DEĞİL,,FARZEDELİM Kİ BU İKİ GASTE BÖYLE BİR İLANDA BULUNDULAR BOYKOT GEREKİR Mİ,,,
VE KANAATİMDİR Kİ BU SAYFALARA YAZI YAZANLAR KENDİLERİNİ SAVUNABİLİRLER DEĞİL Mİ KARDEŞLERİM

BOYKOT TARAFTARI OLAN KARDEŞLERİM BİR DAHA DÜŞÜNMENİZİ ÖNERİYORUM SİZE,,,
Ekleme Tarihi: 12.05.2009 - 23:10
Bu mesajı bildir   zübeyr b avvam üyenin diğer mesajları zübeyr b avvam`in Profili zübeyr b avvam Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite

Moderator
4254 Mesaj -

BOYKOT Listesi
Tüketiciler Birliği, BOYKOT edilecek ABD, İngiliz ve İsrail markalarını belirledi! İşte tam liste: İsrail’in Gazze’de gerçekleştirdiği katliamı finanse etmeyeceklerini belirten Tüketiciler Birliği Onursal Başkanı Av. M. Bülent Deniz; “tüketimden gelen gücümüzü kullanıyor ve İsrail-ABD ve İngiliz mallarını boykot ediyoruz” dedi. Bu liste tüketiciler birliğinin açıklamış olduğu boykot listesidir. Buradaki marka ve ürünler direkt olarak boykot edilmesi gereken markalardır. Hasassiyetiniz için tüm Mazlum halklar sizlere teşekkür eder…
Chetos , 7up, BRİTHIS AMERİCAN TABACCO, ALGİDA, AQUAFİNA, AXE, BURGER KING, Cappy , Chesterfield, Cif, Coca Cola, DOĞADAN, Domestos, Dove, DUNHILL, evian, FritoLay, Fruko, HAYAT, KFC, Knorr, Lark, Lipton, Becel, Fanta , LUCKY STIKE, Marlboro, McDonald’s, OMO, Danino, PEPSI, Schweppes, Signal, Sprite, Yedigün, ACTIVIA, Calve, Danette, Doritos, Johnson’s, NESTEA, PALL MALL, PHİLIP MORRIS, Rexona, TAMEK, TURKUAZ.
http://www.tuketiciler.org

Bu mesaj 1 kez ve en son Muhtazaf tarafından 13.05.2009 - 01:52 tarihinde değiştirilmiştir.
Ekleme Tarihi: 13.05.2009 - 01:23

67 Mesaj -

bu listede zaman yok
Ekleme Tarihi: 13.05.2009 - 02:25
cuneytarkin82 su an offline cuneytarkin82  
RE:

5 Mesaj

En Son On: 05.06.2009 - 14:39
Alıntı
Orijınalı Muhtazaf

BOYKOT Listesi
Tüketiciler Birliği, BOYKOT edilecek ABD, İngiliz ve İsrail markalarını belirledi! İşte tam liste: İsrail’in Gazze’de gerçekleştirdiği katliamı finanse etmeyeceklerini belirten Tüketiciler Birliği Onursal Başkanı Av. M. Bülent Deniz; “tüketimden gelen gücümüzü kullanıyor ve İsrail-ABD ve İngiliz mallarını boykot ediyoruz” dedi. Bu liste tüketiciler birliğinin açıklamış olduğu boykot listesidir. Buradaki marka ve ürünler direkt olarak boykot edilmesi gereken markalardır. Hasassiyetiniz için tüm Mazlum halklar sizlere teşekkür eder…
Chetos , 7up, BRİTHIS AMERİCAN TABACCO, ALGİDA, AQUAFİNA, AXE, BURGER KING, Cappy , Chesterfield, Cif, Coca Cola, DOĞADAN, Domestos, Dove, DUNHILL, evian, FritoLay, Fruko, HAYAT, KFC, Knorr, Lark, Lipton, Becel, Fanta , LUCKY STIKE, Marlboro, McDonald’s, OMO, Danino, PEPSI, Schweppes, Signal, Sprite, Yedigün, ACTIVIA, Calve, Danette, Doritos, Johnson’s, NESTEA, PALL MALL, PHİLIP MORRIS, Rexona, TAMEK, TURKUAZ.
http://www.tuketiciler.org

Direkt yada dolaylı yahudi finansörlüğü yani gazzedeki katliama katkıda bulunan ürünlerin ve bu ürünlerin reklamını yapanların protestosu söz konusu olan sanırım.
Ürünler ortadayken bu ürünlerin reklamını yapanların yaptığı işin anlamı ne olabilir ?
Boykot kelimesinin anlamı bir ürünün satışının protestoyla azaltılıp en azından mesaj vermek değilmidir. Reklam alan gazete acaba hem islama hizmet ettiğini söyleyip hem nasıl bu tersine icraatle bunu yaptığını iddia edebilir.
Zaman ve Yenişafak gazetelerinin illede bu boykotun muhatabı olabilmesi için reklamdan gelen gelirlerle bizzat silah alıp İsrailemi vermesi gerekir bizim anlayabilmemiz için.
Aklın yolu bir değilmi ?
Daha gerçekçi misal verelim. Yasin El Kadı bu batılı ve yahudi toplulukları tarafından afaroz edeilip teröre hizmet ediyor diye kara listeye alıp yok etmeye çalışmıyorlarmı hemde tüm ülkelere dayatarak. İşin gerçeğini bilmiyoruz tabi.
Peki İsrailin yaptığı bir terör değilmi. Böylece onun bu halini bile bile yardım eden firmalar vs teröre hizmet etmiyorlarmı. Buradaki boykot örneğiyle bağdaştıracak olursak. Dosdoğru israilin terör için silahlanmasına yardım eden ürünlerin reklamını yapanlarda teröre hizmet etmiş olmuyorlarmı ?
Bence bu çarka katkıda bulunanların hepsi israil terörüne yardımcı oluyor. Ama isteyerek ama istemeyerek ama apaçık ama ikiyüzlülükle.
Burada sanırım kardeşlerimin en rahatsız olduğu konu din konusunda mangalda kül bırakmadan sallayan bazı medyanın bu işe alet olmaları. Yoksa sıradan medyanın zaten böyle bir sorunu yok. Onlar için her yol paris.Bu arada bende bu riyakarlıktan çok rahatsız oluyorum.
Benim kanaatim kimin ne kadar islama hizmet ettiğinin en bariz imtihanıdır bu boykot olayı. Tabi körleştirilmiş gözlerle bakmıyan vatandaşlarımız için.
Bizim layt medya gibi düşünüp yaşayanlar için no problem yani.

Vesselam.

Ekleme Tarihi: 13.05.2009 - 13:44
Bu mesajı bildir   cuneytarkin82 üyenin diğer mesajları cuneytarkin82`in Profili cuneytarkin82 Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite

1191 Mesaj -

PARA insanı değiştiri derlerya, gerçektende öyle...

Başka bi konuda bi atasözü yazmıştım ama bu konuya daha çok uyacağı için tekrar burayada eklemek istiyorum..

Para ve insan arasındaki karşılıklı ilişki şöyledir: İnsan paranın sahtesini yapar, para da insanın.
Benjamin Franlin

Ortada para olunca insanlarda sahteleşiyor malesef..
Ekleme Tarihi: 13.05.2009 - 13:52
Bu mesajı bildir   rahil üyenin diğer mesajları rahil`in Profili rahil Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Maksat kelam olsun su an offline Maksat kelam olsun  

1463 Mesaj -

En Son On: 09.05.2011 - 11:25
Muhtazaf abi alem adamsın yahu bir ekle yaptın ortalık toz revan oldu baksana ....

Kimi alalım diyor,kimi içelim doya doya,vızırtının biride zamanı boykot edelim diyor,kimi de boykot etsek ne olur diyor daha başlamadan mağlubiyeti kabulleniyorsunuz ne günlere kaldık yahu,ben sana demştim bulamak oluyor diye hani bir söz vardırya her doğru her yerde söylenmez...Bazılarını hafsalası almıyor evet yahudiyi ötmek eyvallah ama lüzum yoksa zaruret yoksa bizler boykota devam edelim.Unutmayalım ALLAH Resulu s.a.v islam davasına başlarken tek olarak başlamıştı eee öyleyse daha ne sende bunu imanın en alt merte besi kabul et yahu mevlam gönül gözümüzü açsın inşallahurahman ...Neyse gene herkes ne okuyacağını kendi karar versin,ben milli,vakit okuyorum ..

Baki selamlar ....

Ekleme Tarihi: 14.05.2009 - 21:14
Bu mesajı bildir   Maksat kelam olsun üyenin diğer mesajları Maksat kelam olsun`in Profili Maksat kelam olsun Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
RE:

Moderator
4254 Mesaj -

Alıntı
Orijınalı Maksat kelam olsun

Muhtazaf abi alem adamsın yahu bir ekle yaptın ortalık toz revan oldu baksana ....

Kimi alalım diyor,kimi içelim doya doya,vızırtının biride zamanı boykot edelim diyor,kimi de boykot etsek ne olur diyor daha başlamadan mağlubiyeti kabulleniyorsunuz ne günlere kaldık yahu,ben sana demştim bulamak oluyor diye hani bir söz vardırya her doğru her yerde söylenmez...Bazılarını hafsalası almıyor evet yahudiyi ötmek eyvallah ama lüzum yoksa zaruret yoksa bizler boykota devam edelim.Unutmayalım ALLAH Resulu s.a.v islam davasına başlarken tek olarak başlamıştı eee öyleyse daha ne sende bunu imanın en alt merte besi kabul et yahu mevlam gönül gözümüzü açsın inşallahurahman ...Neyse gene herkes ne okuyacağını kendi karar versin,ben milli,vakit okuyorum ..

Baki selamlar ....

Ve Aleykümselam
Maksat kelam olsun kardes yarin RAB"BiM bunlari ahirette sorarsa bütün bu yapilan zulme karsi sen ne yaptin diye ne cevap verecegiz? iste onun icin ekliyorum dogru bildiklerimi bende senin okudugun gazeteleri okuyorum ama zaman ve yeni safagi kötülemek icin degil inandiklari davada sabit olsunlar diye yoksa bir taraftan ah vah bir taraftan cepleri doldur RAB"BiM sorar bütün bunlari bizden vesselam ALLAH RAZI OLSUN Beni anladigin icin rahil, cuneytarkin82 kardesimden ve digerlerinden ALLAH RAZI OLSUN.
Selam ve dua ile.
ALLAHA EMANET OLUNUZ EFENDiM.

Bu mesaj 1 kez ve en son Muhtazaf tarafından 15.05.2009 - 01:07 tarihinde değiştirilmiştir.
Ekleme Tarihi: 15.05.2009 - 01:05

1191 Mesaj -

RABBİM SİZLERDEN RAZI OLSUN ABİLERİM.. SAVUNDUĞUN DAVANIN ARKASINDA OLDUĞUN İÇİN VE İSLAM DAVASINDAN VAZGEÇMEDİĞİN İÇİN.. RABBİM HAKYOLDAN AYIRMASIN BİZİ...
Ekleme Tarihi: 15.05.2009 - 10:34
RE:

Moderator
4254 Mesaj -

Alıntı
Orijınalı rahil

RABBİM SİZLERDEN RAZI OLSUN ABİLERİM.. SAVUNDUĞUN DAVANIN ARKASINDA OLDUĞUN İÇİN VE İSLAM DAVASINDAN VAZGEÇMEDİĞİN İÇİN.. RABBİM HAKYOLDAN AYIRMASIN BİZİ...

Amin Kardeşim
Ekleme Tarihi: 15.05.2009 - 13:42
Pozisyon düzeni - imzaları göster
Sayfa (1): (1)
önceki konu   sonraki konu

Kategori Seç:  
Sitemizde şu an Yok üye ve 573 Misafir mevcut. En son üyemiz: Didem_

Admin   Moderator   Vip   Üye ]

Hayırlı ömürler dileriz.    Bu üyelerimizin doğum günlerini tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu bir ömür dileriz:
mrvtt (34), incim (55), kalbiselim (53), asimm (43), hisam (48), aciz önder (38), caramed (51), sevim (59), hasan kemal (54), aygo (43), akdemir (49), zeynep63 (18), adem dikici (58), semasalman (37), yusuf2023 (43), hallo42 (33), aymet (46), irfan55 (49), bayercana (35), Sabri-81 (43), selam2000 (51), Dadas69 (55), celebirisin (40), Musab49 (50), genciz (56), erkamartuk (38), yalniz gul (58), dertli007_46 (36), kafka001 (52), egemen07 (44), Tekin (51), milasi (68), porselen43 (55), semasalman87 (37), dtkyusuf (49), sertel (51)
24 Saatin Aktif Konuları
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 0.66597 saniyede açıldı