generique kaletra generique rhinocortivermectin generique stromectol ivermektin apranax aprovel aralen arava arcocillin arcoxia aricept arilin arimidex aristocort artane arthrotec artofen asacol asasantine asmaxen at 10 atarax atenil ateno basan comp ateno basan atesifar athrofen atridox atrovent augmentin avalide avana avapro avelox aventyl aviral avodart aygestin azaimun azarek azelex aziclav azulfidine bactrim basiron

0
Start Giriş Üye Ol üyeler ((( RAVDATe@m))) Arama
Toplam Kategori: 69 *** Toplam Konu: 30100 *** Toplam Mesaj: 148193
Forum Anasayfa » D İ N / İ S L A M » D U A L A R » Şikayetim sanadır RAB"bim....

önceki konu   sonraki konu
Bu konuda 5 mesaj mevcut
Sayfa (1): (1)
Ekleyen
Şikayetim sanadır RAB"bim....

Moderator
4254 Mesaj -

En Son On: 31.07.2020 - 00:50
Cinsiyeti: Erkek 
Şikayetim sanadır rabbim....

Gizli ve açığı bilen sensin senden gizli kalacak halimiz yoktur..

sen istememizi emrettin diye senden istemeye yüzümüz oldu...

senden başka ne kapımız var nede kabul edenimiz..yarattın rızık verdin,nefes almamızı sağladın..

sana muhtaç olduğumuzu bilelim huzurundan kopmayalım istedin.hidayet yollarını bize açtın bize bizden yakın içimizden bir nebi yolladın onu bize düşkün kıldın..

Bize rahmetinin kapılarını açtın,açtığın kapıya bizi davet ettin hak endişemize bakmadan bizi o kapıdan bizi içeri aldın..

Sen yarattın, sen öldürdün!sen rahmet edip sen azap ettin.. musayı'da sen yarattın firavunu'da..
gündüz de senin gece de uhud ashabının doldurduğu çukurlardaki ateşe yakması için izin veren de sen sin,İbrahimi yakacak ateşi selamet yapan da sensin..

Dağlarda da sen varsın, vadilerde de.Karıncalar da sana yürür filler de..
sen ki feryatlarıda duyarsın kısılmış sesleri de!!!

Şikayetlerimizin son mercii!!Feryadı fiğanımızın duyanı!Dertlerden kurturan!belaları savan!

Ey rahman,Ey rahim,Ey erhamurrahimin,şikayetimiz sanadır...
sana sığınıyoruz senden yardım diliyoruz..

Elimize emanet olarak verdiğin kur'an'ı hakkıyla okuyup anlayamadığımızı, senin yolunda cihadı yok gördüğümüzü, ibadetlerden zevk alamadığımızı, infak etmeye soğuk baktığımızı, iman kardeşliğini ihya edemediğimizi itiraf ettik.Bize amelimizle muammele etmen halinde helak olacağımızı bildik..halimizden muzdaribiz;şikayetimiz sanadır..

Bizi bize bırakma Rabbim!

Tembelliğimizden,fani olduğuna iman ettiğimiz halde üzerine üşüştüğümüz dünya sevgisinden,dünyevileşmekten,lüks tutkunluğundan hastalığımızdan sabırsızlığımızdan sana sığındık;bizi halimizle baş başa bırakma rabbim!

Sen ki her şeye kadirsin.Sen ki 'ol' demekle her şeyi yaratmaya muktedirsin.bizim isteklerimiz senin için asla cok değildir..

Gelecek endişemiz bizi boğdu boğacak oldu.Sana geleceğimizi sonumuzun sende olacağını bildiğimiz sende olacağına inandığımız halde fani hayatın geçiçiliğinin içinde edebilik aradık.Her şer senin elindedir sen dilersen olur diye bildik;inandık ama bizim gibi fanilere bağlandık insan insana dayanır mı diye düşünmedik kendi dertleri içinde yüzen acizlere sığınmaya calıştık halbuki hepimiz bütün insanlar sana muhtacız!Kapımızın şaşırmışlığını sana şikayet ediyoruz rabbim!

Şikayetimiz sanadır rabbim!üzerinde yaşadığımız dünyamız patladı patlayacak hale geldi.Şirk azdı küfür kudurdu putlar kalplere demir sardı.madde ilahlaştırıldı.kimin güldüğü, kimin ağladığı belli değil;gülmesi gerekenler ağlatıldı,ağlaması gerekenler güler oldu.

Müslümanların haline ağlayanımız,endülüs'ü,filistin'i unutamayanımız kederinden şu koca dünyaya sığmayanımız,biz hepimiz sana sığındık!rabbim sen benden isteyin dedin de istiyoruz başka kim bizi dinler!asla senden başka güç ve kuvvet yoktur.şifa sende güç sende kurtuluş sende huzur sende...

Kim sana sığındı da kurtulmadı,kim kapından geri döndü,kim sende aradığını bulamadı.rabbim senden başka her şey yalan sen her halin bütün zamanların sığınağısın sana şikayet eder sana yalvarırız.

Aç önümüzü,aç ufkumuzu RABBİM!içimizi imanla doldur.Ağağımızı sabit kıl bizi sabırla yoğur rabbim.
şikayetim sanadır rabbim...
ALINTI

Bu mesaj 1 kez ve en son Muhtazaf tarafından 20.04.2009 - 21:31 tarihinde değiştirilmiştir.
Ekleme Tarihi: 20.04.2009 - 01:18
Bu mesajı bildir   Muhtazaf üyenin diğer mesajları Muhtazaf`in Profili Muhtazaf Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Muhtazaf su an offline Muhtazaf  
Şikâyetim sanadır ya Rab!

Moderator
4254 Mesaj -

Koptuk birbirimizden.
Koptuk ki, çakallar dadandı sürüye.
Unuttuk İbrahim’i, Musa’yı, MUHAMMED’i
Unuttuk kutlu bir şafakta müjde olup doğmayı.
Hani, Âdem’i yaratırken
Demiştin; “İşte halifem”
İtaati de, ihaneti de simge eden
Azametinin bir numunesiydi insan!
Bir ihanet ki sarmış her yanı
Çaresi İsrafil olsa gerek ya Rab!
Çakallar, çoban postuna bürünmüş!
Çaresi ISLAM olsa gerek ya Rab!
Ya Rab! Nuh’un gemisine ne oldu?
Gözlerimiz bahşedeceğin kurtuluş için
Dikilmiş bir yöne doğru.
Bizler bir avuç,
Tufanı bekliyoruz.
Nuh’un mesleğine sarıldık son bir umut!
Ya rab! Şahit ol!
Her yanımız alev topu
Bizimle yanamayanlar utansın.
Sırça “çiftliklerde” oturup
Taze gözyaşlı nutuk atanlar utansın
Müslüman’a sıcak bir muhabbet besleye-meyip
“Dinler arası diyalog” diyenler utansın.
ALINTI
Ekleme Tarihi: 20.04.2009 - 01:42
Bu mesajı bildir   Muhtazaf üyenin diğer mesajları Muhtazaf`in Profili Muhtazaf Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
VuSlaT_ZaMbaK su an offline VuSlaT_ZaMbaK  

455 Mesaj -

En Son On: 03.01.2017 - 20:38
Cinsiyeti: Bayan 
ALLAH razı olsun kardeşim.

hiç üşenmeden yazını okudum,birşeyler duymam gerektiğini düşündüm ve duydumda...

Ben beni bıraktığım zaman sen beni bırakma YARABBİ...

:(
Ekleme Tarihi: 20.04.2009 - 14:09
Bu mesajı bildir   VuSlaT_ZaMbaK üyenin diğer mesajları VuSlaT_ZaMbaK`in Profili VuSlaT_ZaMbaK Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Muhtazaf su an offline Muhtazaf  

Moderator
4254 Mesaj -

Amin
Sizdende Allah Razı Olsun Kardesim
Ekleme Tarihi: 20.04.2009 - 21:32
Hüzünlü_gurbet su an offline Hüzünlü_gurbet  

138 Mesaj -

En Son On: 17.01.2013 - 00:58
Cinsiyeti: ----- 

Ekleme Tarihi: 21.04.2009 - 10:40
Bu mesajı bildir   Hüzünlü_gurbet üyenin diğer mesajları Hüzünlü_gurbet`in Profili Hüzünlü_gurbet Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Pozisyon düzeni - imzaları göster
Sayfa (1): (1)
önceki konu   sonraki konu

Kategori Seç:  
Sitemizde şu an Yok üye ve 643 Misafir mevcut. En son üyemiz: Didem_

Admin   Moderator   Vip   Üye ]

Hayırlı ömürler dileriz.    Bu üyelerimizin doğum günlerini tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu bir ömür dileriz:
ayhan demirhan (42), milli (55), Faruk85 (39), buyukdere (50), akgulhassan (56), resulkol (42), aldirma_reis (45), cengiz__11 (45), musabbinumeyr (46), _rAbia_ (35), HACIBUBA (38), ergunoynamaz (67), emisya (43), cavittacir (47), arslanmurat1 (46), Ben_Neyim (45), hatipoglu (45), PinarKecik (46), Ugur_K (44), hami_74 (37), ust_mimar (41), Muhlise (43), lifos (49), osmanli (41), @tuba@ (39), oguzada (47), tolga67 (49), zoris (45), aydinhasan (45), ilkay turan (53), Muhammedbilal (35), burhann1 (41), esmafeyzaunal (43), havzanur (36)
24 Saatin Aktif Konuları
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 0.53541 saniyede açıldı