budesonide lopinavir ritonavir fluvoxamine ivermektine generique stromectol fludapamide fludex forzest fosamax frumil fulcin furacin furadantin furo basan furodrix gabantine gastroprazol geodon glaupax gli basan glibenese glibenorme glimerax glimeryle glucobay gluconormine glucophage xr glucophage glucotrol xl glucotrol glucovance gracial grifulvin gris peg grisol grisovin gyne lotrimin hard on oral jelly hard on helvecin helvevir hypnorex hytrin bph hytrin hyzaar ilosone

0
Start Giriş Üye Ol üyeler ((( RAVDATe@m))) Arama
Toplam Kategori: 69 *** Toplam Konu: 30100 *** Toplam Mesaj: 148193
Forum Anasayfa » SERBEST KÜRSÜ » Evlenecek gençlerin dikkatine!

önceki konu   sonraki konu
Bu konuda 7 mesaj mevcut
Sayfa (1): (1)
Ekleyen
Evlenecek gençlerin dikkatine!

569 Mesaj -

En Son On: 17.11.2016 - 14:20
Cinsiyeti: Erkek 

Her genç hayaller kurarak evlenir Kimi “kalbine mukabil bir kalp” “bularak mutluluğu yakalar, kimi yakalayamaz Hayat arkadaşına “İyi ki evlendim” diyenler olduğu gibi; “Ah! Keşke evlenmeseydim” diye feryad ü figan edenler de vardır… Yeni evlenecek olan gençler sonradan “keşke” demek istemiyorlarsa şu noktalara dikkat etmelidirler:

1) KENDİNİZİ TANIYIN
Eşinizi tanımadan önce kendinizi tanıyın Evlilikten ne bekliyorsunuz? Evlilik sizin için ne ifade ediyor? Neden evleniyorsunuz? Evlilik bir fantezi mi? Yoksa hayat arkadaşlığı mı?

2) RUHEN OLGUNLAŞIN
Belirli bir ruhî olgunluğa gelmeden evliliğe yanaşmayın Çünkü evlilik, evcilik oyunu değil “Biraz oynar usanırsam eşyalarımı alıp eve dönerim” diyemezsiniz Evlenirken her zorluğa ve fedakârlığa katlanmayı göze alın

3) EĞİTİMİNİZİ TAMAMLAYIN
Mesleki eğitiminizi ya da kariyerinizi tamamlamaya özen gösterin

4) REALİST OLUN
Gözünüzdeki pembe gözlüğü bir kenara bırakıp, realist olmaya çalışın Çünkü hayal üzerine kurulan evlilik, ilk hayal kırıklığıyla yıkılabilir

5) ‘DEĞİŞTİRİRİM’ DİYE DÜŞÜNMEYİN
Bazı şeyleri içime katlarım, beğenmediğim huylarını değiştiririm diye düşünmeyin O zaman evliliğiniz bir şeyleri değiştirme savaşına dönüşür Sürekli “Neden öyle yaptın? Niye böyle yapmıyorsun? Ben şundan hoşlanmıyorum Ama sen yapmaya devam ediyorsun Şu huyundan vazgeç” demekle geçer

6) İNANÇLARINIZA UYGUN OLANI SEÇİN
Kendi dini inançlarınıza uygun birisini tercih edin Kadın namaz kılar kocası içki masası hazırlatırsa, ya da erkek namaz kılarken eşi tersini yaparsa mutluluk oranı o ölçüde azalır Eşler sürekli “sen yanlış yapıyorsun, ben doğru yapıyorum” tartışması yapar

7) HUY, AHLAK VE MİZACA DİKKAT!
Huy, ahlak, mizaç ve hatta zevklerde bile uyum içinde olan kişileri tercih etmek evlilikte mutluluğa bir adım atmış olmak demektir

8) SEVGİ ÖNEMLİ
Aşık olmadan evlenmem demek ne kadar yanlışsa; sevginin sıfır olduğu bir evliliği de mantık evliliği yapıyorum diye yapmak yanlıştır Sevmediğiniz, içinizin ısınmadığı komşunuzla bile yapamazken hayat arkadaşıyla hiç yapamazsınız

9) AİLENİZİN GÖRÜŞÜNE ÖNEM VERİN
Sonradan “Ben nerede yanlış yaptım?” dememek için ilk anda yanlış yapmayın Çünkü kimi gençler ailelerin denk görmediği eşlerle evleniyorlar O an hisleri mantıklarını örtüp aileyi dinlemiyorlar

Ekleme Tarihi: 12.04.2009 - 23:54
Bu mesajı bildir   Ônder23 üyenin diğer mesajları Ônder23`in Profili Ônder23 Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
didabra su an offline didabra  

11 Mesaj -

En Son On: 22.06.2010 - 07:03
emegine saglik cok guzel olmus
Ekleme Tarihi: 13.04.2009 - 07:13
Bu mesajı bildir   didabra üyenin diğer mesajları didabra`in Profili didabra Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
sevdaa1 su an offline sevdaa1  

1090 Mesaj -

En Son On: 05.04.2013 - 17:17
Cinsiyeti: Bayan 
Allah Razı Olsun
Ekleme Tarihi: 13.04.2009 - 13:19
Bu mesajı bildir   sevdaa1 üyenin diğer mesajları sevdaa1`in Profili sevdaa1 Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Ônder23 su an offline Ônder23  

569 Mesaj -

Allahu Teala Sizlerdende Razi olsun Sagol kardesler

Saygi ve Selametle
Saygilar
Ekleme Tarihi: 13.04.2009 - 15:12
Bu mesajı bildir   Ônder23 üyenin diğer mesajları Ônder23`in Profili Ônder23 Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
..ERDAL.. su an offline ..ERDAL..  

87 Mesaj -

En Son On: 14.05.2009 - 01:34
sevinçli Mübarekler yazıyla kitabi ifadelerle olacak işmi şimdi evlilik...Annen sorar,soruşturur,kabul eder sende görüşürsün tamam,annecim dersin sonra çalsın davullar zurnalargöz kırpma
Ekleme Tarihi: 03.05.2009 - 21:35
Bu mesajı bildir   ..ERDAL.. üyenin diğer mesajları ..ERDAL..`in Profili ..ERDAL.. Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
!MesuD! su an offline !MesuD!  

228 Mesaj -

En Son On: 07.01.2010 - 22:23
Insanin hayatinda alacagi aldigi en önemli karar olan evlilik, aradigini bulmakmi zor yoksa evliligi yürütmekmi?
Allahim nasib etsin herkese hayirli olanini.
Ekleme Tarihi: 04.05.2009 - 13:18
Bu mesajı bildir   !MesuD! üyenin diğer mesajları !MesuD!`in Profili !MesuD! Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Ônder23 su an offline Ônder23  

569 Mesaj -

oncelikle Allahin Selami uzerinize olsun

Sevgili Erdal kardesim bence yanlis dusunuyorsun, biz hangi cagda yasiyoruz insan hic huyunu suyunu bilmiyen birisiyle evlenirmi bide gorucu usuluyle evlenenler cogu mutlugu bulamadan bosaniyorlar. Yani kisa lafin ozu insan evlenecegikisiyi cok iyi tanimalidir azda olsa 5 yada 6 ay nisanlilik donemini yasamalilar belki bu zaman esnasinda bir birilerini daha iyi taniyacaklar.

Bende gorucu usuluyle evlendim ve bazi tatsiz olaylarla karsilastim, ve halbuki bir birimizi daha iyi tanimis olsaydik belki bu gun daha varkli bir yasantimiz olacakti..

Allahu Teala hakkimizda herzaman hayirlisini nasip etsin olabilir ya hayirli degilsede Hayre cevirsin Amin
Saygilar Selametle
Ekleme Tarihi: 16.05.2009 - 14:35
Pozisyon düzeni - imzaları göster
Sayfa (1): (1)
önceki konu   sonraki konu

Kategori Seç:  
Sitemizde şu an Yok üye ve 487 Misafir mevcut. En son üyemiz: Didem_

Admin   Moderator   Vip   Üye ]

Hayırlı ömürler dileriz.    Bu üyelerimizin doğum günlerini tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu bir ömür dileriz:
osmanli1 (49), TRABZONLU_TS (43), murat__ (41), remzay56 (61), Mikayil Demir (44), sadoðlu (68), yigilcali (48), müzisyennnn (46), hakankara (55), mikail06 (53), seyfullah (36), erguen (53), @hmed (49), emre-70 (34), AY-NUR (41), yagmurumm (33), ihvankudret (35), KeTeNci (38), zahid1 (49), hamdim (37), intifada (53), samsun1983 (41), veysel.hoca (48), mikail34 (54), zincefr (60), batmazhalil (36), MaziDENbiri (52), sero (58), Natuvan (40), tuana~islam (38), xturkkizx (37), seros633 (47), m_zahid (43), karanfil58 (39), halimyusufoglu (49), minam (44), HATÝCE81 (43), s.emine (43), naci edin (78), Yaseminerdem (36), fatih1981 (43), bekir tek (38), seyyidtalha (52)
24 Saatin Aktif Konuları
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 0.55362 saniyede açıldı