colchicine fluvoxamine generique luvox generique plaquenil budesonide super kamagra suprax symmetrel synthroid bottle synthroid tadacip tadalift tadalis sx tadora tamec tamsunax tarivid tavanic tegretol telfast temovate tenoretic tenormin terbifil tetraseptine thorazine ticlid tildiem timisol timonil timoptic tirosint tofranil top avana topamax toramide torasem torasis torem trandate transannon trecator sc trental trial packs triatec

0
Start Giriş Üye Ol üyeler ((( RAVDATe@m))) Arama
Toplam Kategori: 69 *** Toplam Konu: 30100 *** Toplam Mesaj: 148193
Forum Anasayfa » D İ N / İ S L A M » DİĞER DİNİ KONULAR » Kulun dua ile ya günahı affolunur ya hayrı çoğaltılır

önceki konu   sonraki konu
Bu konuda 1 mesaj mevcut
Sayfa (1): (1)
Ekleyen
Kulun dua ile ya günahı affolunur ya hayrı çoğaltılır

1090 Mesaj -

En Son On: 05.04.2013 - 17:17
Cinsiyeti: Bayan 

--------------------------------------------------------------------------------

İki melek 'ALLAH u Zülcelâl hazretlerinden aldıkları ilahi emirleri yerine getirmek için dünyaya inerlerken karşılaşırlar. Biri diğerine:
"Acayip bir görevle emrolundum" der ve görevini anlatır.
"Bir Yahudi şu anda son demlerini yaşıyor. Can vermek üzere. Canı balık istemiş fakat o istediği balık onun yaşadığı iklimde bulunmaz. 'u Teala (c.c) bana o cins balığın bulunduğu denizlerden bir miktar tutup, o Yahudi'nin bulunduğu ülkenin denizine atmamı emir buyurdu! Yahudi o balıktan tadacak ve öyle ölecek."

Diğer melek ona şöyle cevap verir: "Ben daha garip bir görevle emrolundum. Ölmek üzere bulunan bir Müslüman kırk senedir, zeytinyağı ile pişmiş bir yemek arzu ediyormuş. Komşusu da ona istediği bu zeytinyağlı yemeği pişirecekmiş. İşte ben; o zeytinyağlı yemeği pişirip, ölmek üzere olan Müslüman'a götürecek komşuya bir şekilde mani olup Müslüman'ın o yemekten yemeden ölmesine sebep olacağım.'

Bu iki meleğin konuşmalarını dinleyen üçüncü bir melek durumu izah edip, açıklar:

"Her ikinizin de aldığı görev acayip değil. Ölmek üzere bulunan o Yahudi, bir iyilik etmişti. Ahrette nasibi olmayacağından, yapmış olduğu o iyiliğin karşılığını dünyada görebilmesi için; canının istediği o balık kendisine ihsan ve ikram ediliyor. Böylece yapmış olduğu iyiliğin karşılığını dünyada iken bulacak. Ahrette ise bu bakımdan bir alacağı kalmayacaktır.

Diğer Müslüman'a gelince; o da, cezasını görmesi gereken bir günahı kaldığından, canının istediği zeytinyağlı yemek dökülecek ve bu musibet, bu üzüntü de azıcık kalan günahlarına kefaret olacaktır."

Kıssayı Cebrail (a.s) haber vermişlerdir. Musibetler müminler için ya derece terfii veya günahlarına kefarettir.

Kulun dua ile ya günahı affolunur ya hayrı çoğaltılır

Ya da işlenmiş amel ecri alır.

Ekleme Tarihi: 15.03.2009 - 16:59
Bu mesajı bildir   sevdaa1 üyenin diğer mesajları sevdaa1`in Profili sevdaa1 Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Pozisyon düzeni - imzaları göster
Sayfa (1): (1)
önceki konu   sonraki konu

Kategori Seç:  
Sitemizde şu an Yok üye ve 914 Misafir mevcut. En son üyemiz: Didem_

Admin   Moderator   Vip   Üye ]

Hayırlı ömürler dileriz.    Bu üyelerimizin doğum günlerini tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu bir ömür dileriz:
osmanli1 (49), TRABZONLU_TS (43), murat__ (41), remzay56 (61), Mikayil Demir (44), sadoðlu (68), yigilcali (48), müzisyennnn (46), hakankara (55), mikail06 (53), seyfullah (36), erguen (53), @hmed (49), emre-70 (34), AY-NUR (41), yagmurumm (33), ihvankudret (35), KeTeNci (38), zahid1 (49), hamdim (37), intifada (53), samsun1983 (41), veysel.hoca (48), mikail34 (54), zincefr (60), batmazhalil (36), MaziDENbiri (52), sero (58), Natuvan (40), tuana~islam (38), xturkkizx (37), seros633 (47), m_zahid (43), karanfil58 (39), halimyusufoglu (49), minam (44), HATÝCE81 (43), s.emine (43), naci edin (78), Yaseminerdem (36), fatih1981 (43), bekir tek (38), seyyidtalha (52)
24 Saatin Aktif Konuları
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 0.53982 saniyede açıldı