colchicine hydroxychloroquine colchicine generique kaletra generique plaquenil luvox lyrica marvelon maxalt medrol active mefe basan mefenacide mefenamin meladinine mellaril mellerettes melleril mentax mestinon metaglip metfin metoject metrizol micardis hct micardis micardisplus microgynon micronase micronovum microzide minac 50 minipress minocin miranova mobic mobicox moduretic motilium motrin munobal myambutol myconormin myfortic mysoline naltrexin naprolag

0
Start Giriş Üye Ol üyeler ((( RAVDATe@m))) Arama
Toplam Kategori: 69 *** Toplam Konu: 30100 *** Toplam Mesaj: 148193
Forum Anasayfa » D İ N / İ S L A M » HADİS / SÜNNET » günün duası

önceki konu   sonraki konu
Bu konuda 17 mesaj mevcut
Sayfa (1): (1)
Ekleyen
günün duası

1090 Mesaj -

En Son On: 05.04.2013 - 17:17
Cinsiyeti: Bayan 
Ey gökleri yıldızlarıyla, zemini üzerindekilerle ve bütün kâinâtı îcâd-ı bedîasıyla,

yani sanat harikası halinde halk eyleyen yüce Rabbim!

Ey insanları kendisinde hiç şüphe olmayan günde toplayacak olan!

Kendisine yönelen elleri boş çevirmeyecek kadar gufrân sahibi Allah'ım!

Kudsî hadisinde buyurdun:
"Ben kulumun zannı üzereyim." Seni Rahîm ve Gafûr biliyoruz.

Rahman, Rahîm ve Gufrân ism-i şeriflerini üzerimizde tecellî eyle!
İlâhî! Nasıl gizlenirsin ki, zâhirsin.

Nasıl kaybolursun ki, hâzırsın. Sana nasıl isyan edilebilir ki, Kâdirsin, Subhânsın.
Allah'ım, biz Sana, kendini senâ ettiğin gibi senâ edemeyiz.

Bizi bu konuda hayrette bırakman, Sana ettiğimiz senâ cümlesindendir.
Allah'ım, Sana olan hayretimizi arttır! Senden olan nasîbimizi bol eyle!
İlâhî, ne kadar ibâdet etseler de, âbidler Sana lâyıkıyla ibâdet edemediler.

Ne derecede bilseler de ârifler, Seni bilemediler. Ne kadar tevhîd etseler de muvahhidler,

Seni şânına lâyık bir şekilde tevhîd edemediler.

Ne kadar vasfetseler de, vasfedenler Seni Sana yaraşır sûrette tavsîf edemediler.

Zîrâ var edilen, kendini var edenin künhünü nasıl idrâk edebilir?
Allah'ım! Biz âciziz, Sana hakkıyla kulluk edemeyiz.
Allah'ım! Biz Sana teslim olduk, Sana inandık, Sana yöneldik, Sana tevekkül ettik, sığındık!
Rabbim! Gerçekten bize indireceğin her hayra muhtâcız! İcâbet edici Sensin.

Nitekim Sen her şeye kâdirsin.
Onun için ancak Sana kulluk eder, ancak senden yardım isteriz.

Ya Rab! Senden başkasına kulluk etmekten, Senden başkasını Senden fazla sevmekten,

yine Sana sığınırız.
Allah'ım! Duâlarımızı, âlemin her tarafındaki Müslümanların duâsıyla tamamlayıp kabul et!
Ey her şeyi bir anda görebilen Allah'ım!

Kapkara gecede, kapkara taşın üzerinde yürüyen kapkara karıncayı gören Sensin!

O karıncanın izinden daha gizli olan her türlü şirk ve günahtan Sana sığınırız!
Allâh'ım! Bizi, bir ân bile olsa nefsimizle baş başa bırakma!

Her ânını Senin rızâna uygun olarak geçiren, her adımını nefsi için değil,

Senin rızân için atan kullarından eyle!

Âmîn... Âmîn... Âmîn...
Ekleme Tarihi: 26.02.2009 - 15:47
Bu mesajı bildir   sevdaa1 üyenin diğer mesajları sevdaa1`in Profili sevdaa1 Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
sevdaa1 su an offline sevdaa1  

1090 Mesaj -

dualar vardır, gönlünden geçeni hakka ulaştırır.anında bir cevap bulursun. dualar var ağızdan çıkar gönle hitap etmez. şayet bizler çok dua ediyor da istediklerimize neden kavuşamıyoruz. samimiyet mi yok yoksa sadece dilde kalıp gönüle dayanmıyor mu. ya rabbi affet senden razı olmayacağın bir şey istediysek. ve bizi senin razı olduğun işleri yapmamıza vesile eyle.....amin
Ekleme Tarihi: 27.02.2009 - 15:58
Bu mesajı bildir   sevdaa1 üyenin diğer mesajları sevdaa1`in Profili sevdaa1 Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
halk yolcusu su an offline halk yolcusu  

1504 Mesaj -

En Son On: 07.08.2009 - 23:12
sevinçli amin
Ekleme Tarihi: 27.02.2009 - 20:00
Bu mesajı bildir   halk yolcusu üyenin diğer mesajları halk yolcusu`in Profili halk yolcusu Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite

1090 Mesaj -

Allah'ın İsm-i celîli sayesinde ne semâda, ne de yeryüzünde hiç bir şey zarar veremez. O her şeyi işiten, her şeyi hakkıyle bilendir. Yalnız O'na sığınır yalnız O'ndan yardım dileriz.

'Allah’ım, Muhammed ve âline salat eyle ve beni günahlardan koru; itaatine muvaffak kıl; (sana doğru) güzel bir dönüşü bana nasip eyle; tövbeyle beni temizle; sağlıkla işlerimi düzene koy; rahmetinin azatlısı kıl;

amin

Bu mesaj 1 kez ve en son sevdaa1 tarafından 03.03.2009 - 16:08 tarihinde değiştirilmiştir.
Ekleme Tarihi: 03.03.2009 - 16:06

1090 Mesaj -

Ya Rabbi! Farkına vararak-varmayarak, gizli-açık, bilerek bilmeyerek işlediğim bütün günahlarımı bağışla! amin

Hz.Muhammed Mustafa (S.A.V)
Ekleme Tarihi: 05.03.2009 - 22:47
Muhtazaf su an offline Muhtazaf  

Moderator
4254 Mesaj -

En Son On: 31.07.2020 - 00:50
Cinsiyeti: Erkek 
Hz. Adem: Hz. Adem ve Havva dünyaya gönderilince hatalarından dolayı çok gözyaşı dökerek “ Ey Rabbimiz biz nefsimize zulmettik eğer bizi bağışlamaz ve merhamet etmezsen şüphesiz hüsrana düşenlerden oluruz. (A’raf 7/23)
Hz. Nuh: Hz. Nuh’a uzun zaman zarfında pek az kişi tabi olması karşısında “Ya Rabbi mağlup düştüm bana yardım et “diyerek Allah’a yalvarır.(Kamer sh.10). Hz. Nuh’a gemiye yerleştiklerinde şöyle dua etmesi emredilir.”Bizi zalim kavminden kurtaran Allah’a hamdolsun. Ya rabbi beni bereketli bir yere indir. Sen hayrul Muzazilinsin.(Mü’minun 23/28-29).Zalimlerin helakından sonra Hz. Nuh “Ya Rabbi! şüphesiz (boğulmuş olan) oğlumda ailemdendir. Senin vaadin ise elbette haktır sen hakimler hakimisin.
Hz. İbrahim: Hz. İbrahim “Ya Rabbi bana hikmet ver ve beni salih kullarından ilhak et. Sonra gelenler içinde bana lisanı sıdk (hayırla anılmak) nasib et. Beni; daim cennetinin varislerinden kıl. Babamı da bağışla .Çünkü o sapıtanlardandır. İnsanların diriltilecekleri günde beni mahcup etme. Öyle bir gün ki o günde ne mal bir fayda verir ne de oğullar. Ancak kim selim bir kalple Allah’ın huzuruna gelse (o kurtulur). Şuara (26/83-89)
Hz. Lut: Hz. Lut ‘un kavmi günahda ısrar edince “Ya Rabbi beni ve ehlimi onların yaptıklarından kurtar. Şuara 26/169.Ve kavmi azabı getir de görelim deyince; Ya Rabbi bozguncu kavme karşı bana yardım et.”dedi. Ankebut(29/30)
Hz. Eyyub: Ya Rabbi zarar bana dokundu ve sen Erhamer’rahiminsin (Enbiya 21/83) Kuran’daki diğer bir dua da” Ya Rabbi şeytan beni zorluk ve azaba uğrattı.(sad 38/41).
Hz. Yusuf: Hz. Yusuf zindana atılmak veya Züleyha’nın dediğini yapmakla karşı karşıya kalınca “Ya Rabbi; zindan benim için onların davet ettiğinden daha sevimlidir. Eğer bu kadınların hilesini benden çevirmezsen onlara meyleder ve cahillerden olurum.(Yusuf 12/33).Hz. Yusuf rüya misal dünya saltanatına bedel gerçek saadetin olduğu beka alemini ister. Ve Ya Rabbi: bana saltanatla bir nasip verdin ve rüya tabirini öğrettin. Ey gökleri ve yeri yaratan; sen dünya ve ahirette benim velimsin. Beni müslüman olarak vefat ettir ve salihlere ilhak eyle.(Yusuf 12/101)
Hz. Şuayb: Bu peygamberin kavmi ona tabi olanları tehdit edip derler: “Ya bizim yolumuza dönersin ya da sizi bu beldeden çıkaracağız”. Hz. Şuayb şöyle dua eder: “Ya Rabbena bizim ile kavmimiz arasını hak ile aç sen hayrul fatihinsin.” (Araf 7/89)
Hz. Musa: Cenab-ı Hakk Musa (a. s)’a firavuna gidip tebliğde bulunmasını Beni İsrail’i kurtarmasını ister. Orada Hz. Musa şu meşhur duasını yapar: “Ya Rabbi kalbime inşirah ver işimi kolaylaştır dilimdeki düğümü aç ta ki sözlerimi anlasınlar. Bana ehlimden kardeşim Harun’u yardımcı kıl onunla sırtımı kuvvetlendir. Onu işimde bana ortak kıl. Ta ki sana çokça tesbih edelim ve seni çokça analım. Şüphesiz sen bizi görmektesin.
Hz. Süleyman: “Ya Rabbi beni bağışla ve benden sonra kimseye nasip olmayacak bir saltanat ver. Şüphesiz sen Vehhab’sın .(Sad 38/35)
Hz. Süleyman’ın diğer duası: “Ya Rabbi bana anneme ve babama ihsan ettiğin nimetine şükretmemi ve razı olacağın ameller yapmamı nasip et rahmetinle beni salih kulların arasına kat.(Neml 27/19)
Hz. Yunus: Bu yüce Nebi balığın karnında şöyle yalvarır: “Ya Rabbi senden başka ilah yoktur. Seni tenzih ederim muhakkak ben zalimlerden olurum .(Enbiya 21/87)
Hz. Zekeriyya: “Ya Rabbi; kemiğim zayıflayıp gevşediği baş bembeyaz alev gibi tutuştu sana dua etmekle de Ey Rabbim hiç bir zaman mahrum olmadım Ya Rabbi gerçekten ben arkamdan yerime geçecekler hususunda korkmaktayım karım da kısır onun için bana yardımcı ihsan buyur; bana varis olsun Yakup ailesine varis olsun ve onu ey Rabbim rızana kavuştur.(Meryem 19/ 4-6)
Hz. İsa: Havarilerin gökten sofra istemelerine karşı Hz. Mesih şöyle dua eder; “Ya Rabbena bize semadan evvelimiz ve ahirimiz için bir bayram ve senden mucize olarak bir sofra indir. Bizi rızıklandır Sen hayru-r razıkınsın.(Maide 5/114)
Hz. Muhammed: Kur’an-ı Kerim de Peygamberimiz(s. a. v)’in ve pek çok duaları zikredilmiştir. Bu duaların hemen hepsi -kul- yani “deki” ifadesi ile başlamaktadır.
“-De ki: Ey mülkün sahibi olan Allah’ım dilediğine mülk verir dilediğinden çeker alırsın dilediğini aziz eder dilediğin zelil kılarsın. Bütün hayır senin elindedir. Çünkü sen her şeye kadirsin geceyi gündüze sokar gündüzü geceye dahil edersin ölüden diri diriden ölü çıkarırsın ve dilediğine hesapsız rızık verirsin.” (Al-I İmran 3/26-27)
-Bir iş veya yere sıdk ile girmek ve çıkmak için de ki; “Ya Rabbi sıdk ile beni girdir ve sıdk ile beni çıkar. Katından yardıma bir kuvvet ihsan buyur.” (İsra 17/80)
Ekleme Tarihi: 15.03.2009 - 16:05
Bu mesajı bildir   Muhtazaf üyenin diğer mesajları Muhtazaf`in Profili Muhtazaf Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite

1090 Mesaj -

Elinize Saglik

abi

Bu mesaj 1 kez ve en son sevdaa1 tarafından 15.03.2009 - 16:33 tarihinde değiştirilmiştir.
Ekleme Tarihi: 15.03.2009 - 16:33

1090 Mesaj -

Nefret olan yere sevgi,
Yaralanma olan yere affedicilik,
Ümitsizlik olan yere ümit,
Karanlık olan yere aydınlık,
Üzüntü olan yere sevinç götürmeyi
Bize lütfet ya Rabbi.
Amin

Ekleme Tarihi: 16.03.2009 - 16:39
KUTAY_ su an offline KUTAY_  

335 Mesaj -

En Son On: 22.03.2009 - 01:29
Amin

Bu mesaj 1 kez ve en son KUTAY_ tarafından 17.03.2009 - 06:49 tarihinde değiştirilmiştir.
Ekleme Tarihi: 17.03.2009 - 06:49
Bu mesajı bildir   KUTAY_ üyenin diğer mesajları KUTAY_`in Profili KUTAY_ Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite

Moderator
4254 Mesaj -

Nefret olan yere sevgi,
Yaralanma olan yere affedicilik,
Ümitsizlik olan yere ümit,
Karanlık olan yere aydınlık,
Üzüntü olan yere sevinç götürmeyi
Bize lütfet ya Rabbi.
Amin.
Ekleme Tarihi: 17.03.2009 - 17:21
Bu mesajı bildir   Muhtazaf üyenin diğer mesajları Muhtazaf`in Profili Muhtazaf Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite

1090 Mesaj -

Bu mesaj 1 kez ve en son sevdaa1 tarafından 19.03.2009 - 18:06 tarihinde değiştirilmiştir.
Ekleme Tarihi: 19.03.2009 - 18:06

Moderator
4254 Mesaj -

Ey Allah'ım!
Ancak sana kulluk ederiz ve yalnız senden medet umarız.
Bize doğru yolu göster.
Kendilerine lütuf ve ikramda bulundugun kimselerin yoluna
Gazaba uğramışlarin ve sapmışlarin yoluna değil.
Ey Rabbimiz!
Bizi sana boyun eğenlerden kıl,neslimizdende sana itaat eden bir ümmet çıkar.
bize ibadet usullerimizi göster.tevbemizi kabul et.
Zira tevbeleri çokca kabul eden,çok merhametli olan ancak sensin.
Ey Rabbimiz!
Bizi doğru yola ilettikten sonra,kalplerimizi eğriltme.
Bize tarafından rahmet bağışla,lütfu en bol olan sensin.
Ey Rabbimiz!
İndirdiğine inandık ve Peygamberine uyduk,şimdi bizi şahidlerden yaz.(birliğini ve Peygamberlerini tasdik eden)
Ey Allah'ım!
Unutursak veya hataya düşersek bizi sorumlu tutma.
Ey Rabbimiz!
Affına sığındık!Dönüş sanadır.
Ey Rabbimiz!
Bizden öncekiler yüklediğin gibi bize de ağır bir yük yükleme.
Ey Rabbimiz!
Bize gücümüzün yetmediği işler de yükleme!
Bizi affet!
Bizi Bağışla!
Bize acı!
Sen bizim Mevlamızsın.Kafirler topluluğuna karşı bize yardım et!
Ey Rabbimiz!
iman ettik;Bizim günahlarımızı bağışla,bizi ateş azabından koru!
Ey Rabbimiz!
Günahlarımızı ve içimizdeki taşkınlığımızı bağışla;Ayaklarımızı yolunda sabit kil;Kafirler topluluğuna karşı bizi muzaffer kıl!
Ey Allah'ım!
Amellerin hesap olunacağı gün beni,ana-babamı ve mü'minleri bağışla!
Ey Rabbimiz!
Cehennem azabını üzerimizden sav.
Ey Rabbim!
Beni ve soyumdan gelecekleri namazı devamlı kılanlardan eyle;
Ey Rabbimiz!
Duamı kabul et!
Ey Rabbim!
Bana ve ana-babama verdiğin nimete şükretmemi ve razı olacağın yararlı iş yapmamı temin et.
Benim için de zürriyetim için de iyiliği devam ettir.
Ben sana döndüm.
Ve
Elbette ki ben Müslümanlardanım.
Ey Allah'ım!
Bize,Peygamberlerin vasıtasıyla vaadettiklerini de ikram et ve kıyamet gününde bizi rezil-rüsvay etme;Süphesiz sen vaadinden caymazsın!
insanların dirilecekleri gün,beni mahçup etme.
o gün ne mal fayda verir,ne de evlat.
Ey Rabbimiz!
Bize dünyada iyilik ver,ahirette de iyilik ver.Bizi Cehennem azabından koru!
Allah'ım!
Sen,gökleri ve yeri boşuna yaratmadın.Seni tesbih ederiz.Bizi cehennem azabından koru!
Ey Rabbimiz!
Doğrusu sen kimi cehenneme koyarsan,artık onu rusvay etmişsindir.Zalimlerin hiç yardımcıları yoktur.
Ey Rabbim!
Bana hikmet ver ve beni iyiler arasına kat.
Ey Rabbimiz!
Bizi inkar edenler icin deneme konusu kılma,
Bizi,bağışla!
Yegane galip ve hikmet sahibi,ancak sensin....
Allah'ım!
Ben senden hidayet,takva,iffet ve servet niyaz ederim.
Allah'ım!
Hatalarımı,cehaletimi,yaptığım şeylerdeki aşırılıkları ve benden daha iyi bildiğin günahlarımı affet.
Allah'ım!
Ciddi olarak,şaka olarak,kasten ve hataen yaptığım günahları affet.Bunların hepsi bende var
Allah'ım!
Yaptığım ve yapacağım,açığa vurduğum ve gizlediğim ve benden daha iyi bildiğin günahlarımı affet.Her şeyi yaptıranda,yaptıracak olanda sensin.Sen her şeye kadirsin.
Allah'ım!
işlerimde beni günahtan koruyan dinimi benim icin faydalı kıl.Geçimimi temin ettiğim dünyayı bana hayırlı kıl.Son durağım olan ahiretimi de hayırlı kıl.Hayır yaptığım müddetçe ömrümü uzat.Kötülüklerden alıkoymak için de ruhumu al.
Allah'ım!
Senin rızan için Müslüman oldum.Sana inandım Sana güvenip itaat ettim.Sana yöneldim.Senin icin başkalarına düşman oldum.
Allah'ım!
Beni sapıtmadan izzetine sığınırım.Senden başka ilah yoktur.Sen ebedi hayat ile HAY'sın.
Cinler ve insanlar ölürler.Ey kalpleri delaletten hidayete çeviren beni Din'inden ayırma.
Allah'ım!
Vücuduma sıhhat ve afiyet ver.Gözlerime sihhat ve afiyet ver.Ve bunu benden sonrakiler de de devam ettir.Senden başka ilah yoktur.Sen Halim'sin,Kerim'sin.Arş'ın sahibi yüce Allah'ı tenzih ederim.Alemlerin Rabbi Allah'a hamd olsun.
Rabb'im bana yardımcı ol.Düşmanlarıma yardımcı olma.Bana yardım et,düsmanlarıma etme.Düsmanlarımı şaışrt,beni şaşırtma.Bana hidayet et Hidayeti kolaylaştır.Bana isyan edene karşı bana yardım et.
Rabb'im! Rabb'im!
Beni sana şükreden,Seni anan,Sen'den korkan,Sana itaat eden ve sana yönelen kullarından eyle.Tevbemi kabul et.Günahlarımı affet.Dua'larımı kabul et.iman ve islam-ı sabit kil,kalbime hidayet et,dilime doğruyu konuştur,kalbimdeki kinleri söküp at.
Allah'ım!
Sen'den Rahmetine ve mağfiretine vesile olan amelleri,bütün günahlardan uzak olmayı,bol bol iyilik yapmayı,Cehennem'den kurtulup,Cennet'e kavuşmayı isteriz.
Allah'ım!
Yaptığımız zulum ve günahları,şaka,ciddi ve kasten işlediğimiz kusurları affet.Bunların hepsi bizde var.
Allah'ım!
Beni en güzel şekilde yarattın,Ahlakımı da güzelleştir.
Allah'ım!
Bana iyi ameller yaptır,kötülüklerden vaz geçir,fakirleri ve düşkünleri sevdir,tevbelerimi kabul et.
Allah'ım!
ihtiyarlığımda,ömrümün sonunda bana,bol bol rızık ihsan et.
Allah'ım!
Borç yükünden ve düşmanların hakimiyetinden sana sığınırız.
Allah'ım!
Verdiğin nimetlerin yok olmasından,lütfettiğin afiyetlerin kaybolmasından,beklenmedik afetlerden ve bütün gazablarından sana sığınırım.
Allah'ım!
Alaca illetinden,delilikten,cüzzamdan ve tehlikeli hastalıklardan sana sığınırım.
Allah'ım!
Kötü günden,kötü geceden,kötü zamandan,kötü arkadaştan,mahalledeki kötü komşudan sana sığınırım.
Sen'den başka ilah olmadığı,yedi kat göklerin sahibi ve Yüce Arş'ın sahibi olduğun icin senden istiyorum. Sen her şeye kadirsin..
Allah'ım!
Kur'an dan okuduğumuz her bir cüz karşılığında bize mükafaat ve her bir harf karşılığında manevi bir tad ver.
Allah'ım!

Yakarisim Sanadir Ey Rabbim!
Gecelerden sabahalara, karanliklardan güneslere dogru açilan yüreklerimizin perde araliklarindan süzülen nur katreleriyle geldim kapina!
Biliyorum, güllerden gecer sana giden yollarI Yakarislarla, dualarla, tahiyyatlarla bezenir.
Ey rahmetiyle kalpleri evirip çeviren, Sana kalbimi getirdim.
Ey kalpleri nuruyla sarip oksayan! Onulmaz yaralarla kan-revan kalbim avuçlarimda, kapina geldim.
"Selam olsun ömür seccadesini gönül dergahina serenlere" diyebilmeyi ne çok isterdim, ama biliyorum ne yüzüm var nede hakkim.
Ögrendim ki dua, asigin masuguna bir haber salmasidir; gözyaslariyla yazilmis bir mektubu. Ve bir bekleyistir, istiyakla, korkuyla, ümitle bekleyis.
Iste, zaman her saniyesini balyozlamaktayken ömrün, verilmemis hesaplarin korkusuyla, titreyen yüreklerimizin bir lahsa umut adina geldik kapina Ah gelebildik mi, bir haber var mi affina dair?
Acziyeimi alarak koynuma, bir dervis hirkasiyla, sevgili Eyyüb'unün sabrini yüklenerek gelebilmek isterdim kapina!
Meryem örtülerimle örtünebileseydim Tur Dagindaki o ses bir yanki bulabilseydi ruhumda insanligim adina. Önünde bütün ruhumla secde edebilseydim.
Yeri gögü bagrina basan Ey Rabbim!
Ey gökyüzünü kudretiyle sürmeleyen!
Rahmetini serp taslasan gönüllere Ey Rabbim!
Sanadir münacatim, yalniz Sana olsun askim lutfeyle!
Bir avuç ates böcegi uçuver ne olur zifiri yüreklerimize. Kararan günlerimize, gecelerimize Ve ne olursan ol gel diyen asiklarin hürmetine, ne olur affeyle!
Seni aradim durdum gönüllerin yalnizliginda çöllerinin, menzilsiz yollarinda ve bir katre rahmetine muhtaç topraginda. Ah perde, ah sah damarim! Sefkatinin gölgesine siginiyorum Ya Rabbim!
Hiçligin zerresinden kavrulmaya can attigim demdir. Vedudsun Iltifatina muhtaciz Ya Rabbim! Tenezzül buyur kulununu münacatina.
Dua dua acilirmis Sana giden kapilar. Hüzünlü bir sonbahar günü kapinda yalvarmaya geldim. Senden korkum nar degil, kaybetme korkusudur. Dostu, en sevgiliyi, sila-i rahimi, canani, canda kaybetme korkusu! Umudumsa rizan: iIlahi ente maksudi..
Yüreklerimiz ezik Ya Rabbim! Yüzümüz yerde. Kaldirip basimizi sonsuzluga bakmaya yüzümüz yok! Layik olamadik. Pismanligin dehlizlerinde boguluyorken aglayamadik, derinden sessizce Zayif irademizle, alaca karanlik yüreklerimizle bir damla gözyasi getirebilseydik yürekten, ihlas adina. Biliyorum pismanliklara delil kabul ederdin
Yüregin zayif noktalarinda mahkum oldum nefsimize. Ya Rabbim! Çikar kelepçelerini o aleyhillanenin Çikar ne olur, dostlarinin hatirina.
Azad et Ya Rabbim! Süphlerin oyuncagi olmus aklin nezarethanesinden. Kutlu sevdanin gül kokusundan doya doya içir sinelerimize diri meyyitler gibi degil, sirat-i müstakim üzerinde günahlardan nurunla yikanmis olarak yürümeyi nasib eyle.
Sehirler, evler mezar oldu Ya Rabbim! Her evden ceset kokulari yükseliyor semaya. Bedenler degil ruhlar ölü. Bizi nurunla dirilmeyi nasib eyle.
Biz sanemler insa ettik yüreklerimizde göktelenler boyu. Biz yeryüzü tanrilarinin etegini öptük. Diz boyu battik çirkefine alemin. Sahte dostlari, riyakar asklari çarparak yüzüne insanligin, Sana kosmayi nasib eyle.
Tevbe kapilarinin ardina degin açildigi ve meleklerin kanatlariyla yeryüzüne kapandigi günlerin rahmetinde yüzmekteyken edeb askini gönüllerimize nakset.
Iste can pazarinda canimizi satmaktayiz, bir iltifatin ugruna.
Gülistaninda renksiz, kokusuz bir yaprak olmayi çok görme.
Yüce kapinda kitmir olanlardan eyle.
Elimizden, yüreklerimizden katran rengi günahlar dökülüyor.
Dualari semadan çevrilmeyenler adina, geceleri nurlariyla sabahlara çevirenler adina, samimiyeti nakis nakis ömür gergefine isleyenler adina, tevbe ediyor, af diliyoruz dualarimizla
Ya Rabbim!.. Ben pismanim!.. Ben pismanim!..
A. Refik

Ekleme Tarihi: 20.03.2009 - 00:15

1090 Mesaj -

Ekleme Tarihi: 22.03.2009 - 17:36

1090 Mesaj -

Allah'ım hatâlarımı kar ve dolu suyu ile yıka. Beyaz bir elbiseyi temizlediğin gibi kalbimi de hatalardan temizle. Benimle hatalarımın arasını, maşrıkla mağribin arasını uzak kıldığın gibi uzak kıl Aminn
Ekleme Tarihi: 31.03.2009 - 16:20

1090 Mesaj -

Mevlam!
Seni hakkıyla sevmeyi bizede öğret.
Seni sevmede bizlere sabır-ı cemil ihsan eyle.
Senin sevdiklerini sevmeyi sevmediklerinide sevmemeyi öğret bize.
Senin sevgini bize furkan olarak ihsan buyur.
Seni gönülden gizlice zikretmeyi ve bu zikrimizde bizlere daim olmayı öğret çünkü bizim zikrimiz boğazımızdan aşağı inmiyor.
Sana hakkıyla şükretmeyi bizede öğret çünkü şükürlerimiz boğazımızdan aşağı inmiyor.

Mevlam!

Letaiflerimizi ebediyyen çalıştır.
Senin zikrinle gönlümüzü hoşnud eyle.
Zikri tevhidi bize öğret ve hayatımızı bununla anlamlandır.
Ehli beytimizden müttakilere önder olan nesiller yarat.

Ey bizim Mevlamız!

İlahi ente maksudi ve rızake matlubi kelime-i tayyibesinin sırrına bizleri mazhar eyle.
Sevdiğin kullarınla bizleri karşılaştır ve onlarla hemhal eyle.
Bizlere doğruyu yalnıştan ayırt edebilecek aklı selim ihsan buyur.

Ey kullarını rahmeti ile terbiye eden aziz Mürebbi olan Mevlamız!

Zaman zaman bize suret-i haktan gözüken şeytandan ve onun ilham ettiği nefisten acımana sığınıyoruz bizi koru.
Sen Allah cc ı seversen Allah cc seni sevmezmi sözünün esrarına bizleri erdir.

Ey Mevlamız!

Din-i Mübin-i İslam'a hizmet edenlere bizleride dahil eyle,sen bu kullarınına nice nice lutuflar veriyorsun.
Uykularımızı ibadet rüyalarımızı mubarek eyle.

Ey Mavlamız!

Biliyoruz bizler çok hatalıyız ve kusurumuz hadsizdir fakat sen şefkatlisin kullarını affeder vede çok seversin.
"Her insan hata eder,hata edenlerin en hayırlısı tevbe edenlerdir" buyuruyor sevgili Peygamberimiz,bu hadis sırrınca pişmanlıklarımızı kabul eyle ve dularımıza icabet et.
Tevbe yapılmış olan kötülüğün arkasından gelen ve kalpte hissedilen pişmanlıktır,ızdıraptır.Bizide hatasını ve ızdırabını kalbinde hissetmek suretiyle tevbe edenlerden eyle çünkü bu bir fazilettir.

Ey sevgisini çeşitli şekillerde ve suretlerde esma-ul hünası ile kullarına lutuf olarak gösteren ve veren her işe Muktedir olan Mevlamız!

Muhabbetine ermeden şu dar-ı dünyadan göçen bahtsızlardan etme bizi nolur.
Nolur bizede sevgi hazinenden bahşeyle ki herşeyimiz ve her işimiz sen ol vede nereye baksak seni görelim.

Ey Mevlamız!

İşiten ve duaları kabul eden sensin.
Sen dualarımızı ahsen olarak izzetli dergahında makbul eyle.

Amin.
Ekleme Tarihi: 31.03.2009 - 16:21
peygamber duaları

1090 Mesaj -

PEYGAMBER DUALARI

Hz. Adem: Hz. Adem ve Havva dünyaya gönderilince hatalarından dolayı çok gözyaşı dökerek “ Ey Rabbimiz biz nefsimize zulmettik eğer bizi bağışlamaz ve merhamet etmezsen şüphesiz hüsrana düşenlerden oluruz. (A’raf 7/23)
Hz. Nuh: Hz. Nuh’a uzun zaman zarfında pek az kişi tabi olması karşısında “Ya Rabbi mağlup düştüm bana yardım et “diyerek Allah’a yalvarır.(Kamer sh.10). Hz. Nuh’a gemiye yerleştiklerinde şöyle dua etmesi emredilir.”Bizi zalim kavminden kurtaran Allah’a hamdolsun. Ya rabbi beni bereketli bir yere indir. Sen hayrul Muzazilinsin.(Mü’minun 23/28-29).Zalimlerin helakından sonra Hz. Nuh “Ya Rabbi! şüphesiz (boğulmuş olan) oğlumda ailemdendir. Senin vaadin ise elbette haktır sen hakimler hakimisin.
Hz. İbrahim: Hz. İbrahim “Ya Rabbi bana hikmet ver ve beni salih kullarından ilhak et. Sonra gelenler içinde bana lisanı sıdk (hayırla anılmak) nasib et. Beni; daim cennetinin varislerinden kıl. Babamı da bağışla .Çünkü o sapıtanlardandır. İnsanların diriltilecekleri günde beni mahcup etme. Öyle bir gün ki o günde ne mal bir fayda verir ne de oğullar. Ancak kim selim bir kalple Allah’ın huzuruna gelse (o kurtulur). Şuara (26/83-89)
Hz. Lut: Hz. Lut ‘un kavmi günahda ısrar edince “Ya Rabbi beni ve ehlimi onların yaptıklarından kurtar. Şuara 26/169.Ve kavmi azabı getir de görelim deyince; Ya Rabbi bozguncu kavme karşı bana yardım et.”dedi. Ankebut(29/30)
Hz. Eyyub: Ya Rabbi zarar bana dokundu ve sen Erhamer’rahiminsin (Enbiya 21/83) Kuran’daki diğer bir dua da” Ya Rabbi şeytan beni zorluk ve azaba uğrattı.(sad 38/41).
Hz. Yusuf: Hz. Yusuf zindana atılmak veya Züleyha’nın dediğini yapmakla karşı karşıya kalınca “Ya Rabbi; zindan benim için onların davet ettiğinden daha sevimlidir. Eğer bu kadınların hilesini benden çevirmezsen onlara meyleder ve cahillerden olurum.(Yusuf 12/33).Hz. Yusuf rüya misal dünya saltanatına bedel gerçek saadetin olduğu beka alemini ister. Ve Ya Rabbi: bana saltanatla bir nasip verdin ve rüya tabirini öğrettin. Ey gökleri ve yeri yaratan; sen dünya ve ahirette benim velimsin. Beni müslüman olarak vefat ettir ve salihlere ilhak eyle.(Yusuf 12/101)
Hz. Şuayb: Bu peygamberin kavmi ona tabi olanları tehdit edip derler: “Ya bizim yolumuza dönersin ya da sizi bu beldeden çıkaracağız”. Hz. Şuayb şöyle dua eder: “Ya Rabbena bizim ile kavmimiz arasını hak ile aç sen hayrul fatihinsin.” (Araf 7/89)
Hz. Musa: Cenab-ı Hakk Musa (a. s)’a firavuna gidip tebliğde bulunmasını Beni İsrail’i kurtarmasını ister. Orada Hz. Musa şu meşhur duasını yapar: “Ya Rabbi kalbime inşirah ver işimi kolaylaştır dilimdeki düğümü aç ta ki sözlerimi anlasınlar. Bana ehlimden kardeşim Harun’u yardımcı kıl onunla sırtımı kuvvetlendir. Onu işimde bana ortak kıl. Ta ki sana çokça tesbih edelim ve seni çokça analım. Şüphesiz sen bizi görmektesin.
Hz. Süleyman: “Ya Rabbi beni bağışla ve benden sonra kimseye nasip olmayacak bir saltanat ver. Şüphesiz sen Vehhab’sın .(Sad 38/35)
Hz. Süleyman’ın diğer duası: “Ya Rabbi bana anneme ve babama ihsan ettiğin nimetine şükretmemi ve razı olacağın ameller yapmamı nasip et rahmetinle beni salih kulların arasına kat.(Neml 27/19)
Hz. Yunus: Bu yüce Nebi balığın karnında şöyle yalvarır: “Ya Rabbi senden başka ilah yoktur. Seni tenzih ederim muhakkak ben zalimlerden olurum .(Enbiya 21/87)
Hz. Zekeriyya: “Ya Rabbi; kemiğim zayıflayıp gevşediği baş bembeyaz alev gibi tutuştu sana dua etmekle de Ey Rabbim hiç bir zaman mahrum olmadım Ya Rabbi gerçekten ben arkamdan yerime geçecekler hususunda korkmaktayım karım da kısır onun için bana yardımcı ihsan buyur; bana varis olsun Yakup ailesine varis olsun ve onu ey Rabbim rızana kavuştur.(Meryem 19/ 4-6)
Hz. İsa: Havarilerin gökten sofra istemelerine karşı Hz. Mesih şöyle dua eder; “Ya Rabbena bize semadan evvelimiz ve ahirimiz için bir bayram ve senden mucize olarak bir sofra indir. Bizi rızıklandır Sen hayru-r razıkınsın.(Maide 5/114)
Hz. Muhammed: Kur’an-ı Kerim de Peygamberimiz(s. a. v)’in ve pek çok duaları zikredilmiştir. Bu duaların hemen hepsi -kul- yani “deki” ifadesi ile başlamaktadır.
“-De ki: Ey mülkün sahibi olan Allah’ım dilediğine mülk verir dilediğinden çeker alırsın dilediğini aziz eder dilediğin zelil kılarsın. Bütün hayır senin elindedir. Çünkü sen her şeye kadirsin geceyi gündüze sokar gündüzü geceye dahil edersin ölüden diri diriden ölü çıkarırsın ve dilediğine hesapsız rızık verirsin.” (Al-I İmran 3/26-27)
-Bir iş veya yere sıdk ile girmek ve çıkmak için de ki; “Ya Rabbi sıdk ile beni girdir ve sıdk ile beni çıkar. Katından yardıma bir kuvvet ihsan buyur.” (İsra 17/80)

Ekleme Tarihi: 23.04.2009 - 19:09
Hamravat su an offline Hamravat  

25 Mesaj -

En Son On: 21.02.2011 - 04:38
Allah im bizi sev,
Ekleme Tarihi: 23.04.2009 - 20:11
Bu mesajı bildir   Hamravat üyenin diğer mesajları Hamravat`in Profili Hamravat Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Pozisyon düzeni - imzaları göster
Sayfa (1): (1)
önceki konu   sonraki konu

Kategori Seç:  
Sitemizde şu an Yok üye ve 620 Misafir mevcut. En son üyemiz: Didem_

Admin   Moderator   Vip   Üye ]

Hayırlı ömürler dileriz.    Bu üyelerimizin doğum günlerini tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu bir ömür dileriz:
fatihyenturk (46), kurtalanli (46), esmabanu (48), _LaL_ (36), !MesuD! (43), refya (45), þemsinur (69), dervis-9 (49), birparcaozgurlu.. (38), nuresmin (46), ankebut-57 (37), yassokiz (40), hamiyet (49), HeDo (35), gncmostar (38), ahmett25 (43), __peri__ (35), utkucan (44), mtbc (50), vuslat21 (44), bekir bora (37), CUNDULLAH (42), Bursa1975 (49), *~Beyaz_Gul~* (50), kazimsagir (42), Allah_korusun (39), Seyfo1 (55), gönülverumeysa (38), AKCAYLI10 (52), eoguz (39), cananaa (44), hicret14 (32), kemreluk (54), yunuss (54), ethem82 (42), Muhammed Rasid (47), akifd (38), özsu (39), serdar024 (43), htly (54), seferad34 (41), osmanlý (63), prenses (55), karakiz86 (38), Kutuptaki_Karan.. (42), Ufuk.S (), Davidoksen (37), aybalam (61), burak_sevgili (30), ömer küçükali (52), seyirdefteri (47), birsenkopuz (50), erdemli (35), safsofi (59), omer_yildirim (43), dialoginternet2.. (46), ALLAH_IN_ASLANI (54), sensiz_olmuyor (38), hasret81 (43), ismailkurt (60), Selam86 (38), mesudturan (43), ENGIN00 (45), mukadder (47), levyavuz (41), cecen3603 (), hnf (36), rabia 74 (50), son-sozum (48), DünyadakiGaflet (36), cog21 (55), yavuz37 (47), tubanur (49), nicknack (46), mhyd (51), rujhat (43), davut05 (49), mercan68 (57), ERSIN SELVI (49), cengizozkulluk (), hicret61 (51), nurefsan_ (50), yilmazgovdeli (74), Mollaislam (38), ozan ataþ (36), hasim20 (40), sakird (58)
24 Saatin Aktif Konuları
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 0.58649 saniyede açıldı