chloroquine generique colchicine ivermectine generique stromectol stromectol luvox lyrica marvelon maxalt medrol active mefe basan mefenacide mefenamin meladinine mellaril mellerettes melleril mentax mestinon metaglip metfin metoject metrizol micardis hct micardis micardisplus microgynon micronase micronovum microzide minac 50 minipress minocin miranova mobic mobicox moduretic motilium motrin munobal myambutol myconormin myfortic mysoline naltrexin naprolag

0
Start Giriş Üye Ol üyeler ((( RAVDATe@m))) Arama
Toplam Kategori: 69 *** Toplam Konu: 30100 *** Toplam Mesaj: 148193
Forum Anasayfa » D İ N / İ S L A M » DİĞER DİNİ KONULAR » Şehadet aşkdır

önceki konu   sonraki konu
Bu konuda 3 mesaj mevcut
Sayfa (1): (1)
Ekleyen
Şehadet aşkdır

1504 Mesaj -

En Son On: 07.08.2009 - 23:12
Cinsiyeti: Bayan 
ŞEHADET AŞKTıR
Aşkın; yürekleri yakıp kavurarak bir tutkuya, bir özleme dönüştüğü duygunun adıdır

ALLAH'a ve onun için olan her şeye gönül verip, bu uğurda hiçbir fedakarlıktan kaçınmamanın adıdır

Şehadet; sapına kadar delikanlıların kara sevdasıdır

Yürekleri aşkıyla yanıp tutuşan, Rahmana ahdetmiş delikanlıların sevdasıdır

Şehadet hayattır, yaşamdır fani olan herşeyden arınıp, Ebedi hayatta vucut bulmaktır

Cennete gitmenin Basit / zor şifresidir

Şehadet tam bir teslimiyetin adıdır Rahmana bütün varlığıyla teslim olmanın çileli / mutlu yoludur

Şehadet; Mücahidin ölümle nikahının şahididir ölümsüzlüğn teminatıdır

Hani insan aşık olur ya !!! aşkı uğruna deli divane olr ya !!! Mecnun gibi çöllere düşer, Ferhat gibi dağları deler ya !!! Bu misaller bile Mücahidin Şehadetle olan aşkını anlatmada çaresiz kalıyor

Bu nasıl bir aşktır Ya Rab ! Yürekleri ateşinle eritip yok ediyor Bu uğurda - canlardan mallardan geçiliyor

Sa'd Bin Ebi vakkas Anlatıyor:

Uhud savaşında bir ara baktım, Abdullah bin Cahş yanıma geldi Dedi ki:
" Şöyle bir kenara çekilsek, ben dua etsem sen amin desen, Sonra istersen sen dua et ben amin diyeyim olmazmı ?
Bende davetine icabet ettim
Bir kenara çekildik Önce ben dua ettim:

" Ya Rabbi karşıma güçlü kuvvetli birini çıkar çarpışalım, ben onu öldüreyim Böylece hem en büyük hizmeti yapmış olayım hem de ganimeti alayım"

Abdullah bin cah bu duaya amin dediALLAH'a yemin olsun ki isteğim oldu Sonra o dua etti:

" ALLAH'ım Bu gün benim karşıma güçlü kuvetli zorba birisini çıkar sonra o beni öldürsün Bununla yetinmeyip, Karnımı yarsın, kulaklarımı burnumu kessin ve ben o halimle huzuruna çıkayım sen bana:

"Kulum Abdullah ! Sana verdiğim azaları ne yaptın ?" Diye sorduğunda bende:

" Ey Rabbim ! emanet olarak verdiğin o azaları yerinde kullanamadım Sağlam olarak onlarla senin katına çıkmaya haya ettim Onları senin ve Resulünün yolunda harcadım" Diyeyim Sen de :

" doğru söyledin" diyesin ve affedesin

Bu duaya amin demek içimden hiç gelmedi ama sözleştiğimiz için amin dedim VALLAHi onun duası benimkinden daha hayırlıydı Burnu ve kulakları bir ipte sallanıyordu

ALLAHUEKBER !!!!!!!!!

Afgan cihadı sırasında yaralanan ve Almanyada tedavi gören bir Mücahid komutan:

Bu Komutanın diz kapağına isabet eden kurşunlar diz kapağını parçalamış ve bir ayağını felç etmiş dizindeki kurşunlar çıkarıldıktan sonra Komutan;
Tekrar cepheye dönmek istiyor Ve o yaralı ve felç haliyle Almanyada kalmayıp cepheye geri dönüyor

Amerikada, afgan cihadında yaralanmış henüz 16/17 yaşlarında bir çocuk:

Vucudundaki kurşunlar henüz yeni çıkarılmış ziyaretine gidenlere aynen şöyle diyor:

" Biz yalnızca vatanımızı kurtarmak için savaşmıyoruz Bunun yanında İslam ve Müslümanların şereflerini kurtarmak için de savaşıyoruz Biz ALLAH yolunda cihad ediyoruz YATAKTAN KALKAYIM TEKRAR RUSLARLA SAVAŞA GİDECEĞİM DİYOR

Bu Mücahidleri Rahmana koşmaya iten Sevdaya, Tutkuya bak !!!!!!

RABBİM, BİZİ ŞEHADETE HAZIR TUTSUN
YOLUNA İLETSİN
BİZE BU İRADEYİ NASİP ETSİN Onunla kıyasıya savaşayım hakkını veremedim vALLAHi akşama doğru onu gördüm
Ekleme Tarihi: 19.02.2009 - 22:24
Bu mesajı bildir   halk yolcusu üyenin diğer mesajları halk yolcusu`in Profili halk yolcusu Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Muhtazaf su an offline Muhtazaf  

Moderator
4254 Mesaj -

En Son On: 31.07.2020 - 00:50
Cinsiyeti: Erkek 
Te$ekkürler Elinize Saglik

Onlar Ahdine Sadık Kaldılar
Göklerin yerin ve tüm kainatın sahibi kendisinden başka tapılacak kanunlarına uyulacak ilahlar olmayan tek ilaha şanı yüce Rabbimize Zatına ve Azametine layık övgüler şükürler olsun
İnsanlara şirkten Tevhide karanlıklardan aydınlığa haksızlıktan adalete tutsaklıktan özgürlüğe ve şanı yüce ALLAH a giden yolda rehber olan efendimiz Muhammed e temiz ailesine seçkin sahabelerine ve kıyamete dek onları takip edecek Salihlere Alimlere Şehitlere ve tüm Müslümanlara selam olsun

şu iyice bilinmeliki Her zamanda bir zalim ve karşısına her zaman da Hüseyin cıktı
BEN OLMEDIKCE AYAKTA KALMAYACAKSA MUHAMMEDIN ( SAV) DINI EY KILICLAR HAYDIN DURMAYIN DOGRAYIN BEDENIMI!

Şehadet bir çağrıdır, nesillere ve çağlara, dünya varoldukça zulmün dumanının tüttüğü her yerde insanlar bu çağrıya ses verdiler Habil ile başladı bu mesaj Mescidi Haramın yanı başında Sümeyye"den Uhud"un Hamza"sına Dünyada eşi görülmemiş bir zulüm ve katledilen kerbelanın Hüseyin"inden, Mısır"ın zindanlarına; işkencelerle daraağaçlarına itilenlere, inkılabın Beheşti"sinden binlerce şehide, Şeyh Said"şeyh ahmed yasin inden Metin Yüksel"ine ve hizbullah erleriyle devam edecektir

bombaları mermileri güle çeviren ölümsüzlük diyarının laleleri bıraktıgınız kurak topraklarda güller sümbüller yeşerecektir aziz islam öretmenleri

Bir ask oyle bir ask ki bütün zalimlerin zorbaların karsısına dikilen yıkılmaz geçilmez engel Tüm zamanların zalimlerine bir hizbullahi cengaver karşı cıktı Tüm zamanların zalimlerinin korkusu oldu O öylesine bir sevda ki ne mal düşünülürdü ne can
Olumsuzluğu tatmıştı Onlar ölümden korkmazdı Sehid olanlar ahitlerine sadik kaldılar asla sözlerinden dönmediler izzetlice ölmeyi zillet altında yasamaya tercih ettiler Dünyalarını altlarından ırmaklar akan cennet karşılığında terk ettiler Onlar ölmediler çünkü onlar diriydiler Rableri katında rızıklanmışlardı
Umudumuzu yeşerten ufkumuzu genişleten azmimizi kamçılayan şehid rehber e selam olsun

rehber zamanın zulümle yoğrulmuş iktidarlarına karşı duruşu ve şehâdetiyle kendinden sonrakilere verdiği ders’ ve miras bıraktığı ‘mesaj Kur’an’ın hükümlerine ve sünnetin düsturlarına taarruz edilme cüretinin sergilendiği şimdilerde tahlil edilmeli

gidersek eyer katlederiz umudu bu bela çölünde yanlız bırakırsak seni bize yaşamak hiç caiz olurmu? hayır vALLAHi mızrağımı hayinlerin gögsünde kırmadıkça hayır vALLAHi kılıcımı zalimlerin kanına bulamadıkça asla terketmeyiz seni diyen müslim bin afsace gibi yigit erlerin halen var oldugunu biliyoruz

Lideri şehit olmuş bir hareket kesinlikle yenilmez Düşmanın zilleti altındaki rahattan, cihad altındaki meşakkat daha değerlidir diyen Fethi Şikaki lerin Biz aşk ehliyiz akıl ehli değil! Sırf akıl ehli olanlar davaları için sadece tedbir peşinde olurlar, aşk ehli olanlar ise davaları için önce kendileri feda etmeyi göze alırlardiyen M Hüseyin Beheşti lerinSiz ey müslümanlar! suskun ve aciz, helak olmuş ölüler Hala kalbleriniz sızlamıyormu, başımıza gelen bu acı felaketler karşısında, Bir halk yokmu, Hiçmi kimse yok ALLAH için ve ümmetin namusu için kızacakdiyenŞeyh Ahmey Yasinlerin GAYEMİZ ALLAH,
ÖNDERİMİZ PEYGAMBER,
YOLUMUZ CİHAD,
EN BÜYÜK ARZUMUZ ALLAH YOLUNDA ŞEHADETTİRdiyen
Şehit Hasan el-Benna
ve korkaklar şehadetten kaçmaya dursun
Taşıdıkları mukaddes bedene yazık
Ayrı gurubuz diyen diller kurusun
Mensup oldukları inanca yazık

Cennet şehitleri bekleye dursun
ALLAH için akmayan kanlara yazık
Yeter ki rehberimiz emir buyursun
Bombalarla bezenmeyen bellere yazık

Şehit İmam Hüseyin veli oğlu gibi yigit erlere selam olsun

ve umuyoruzki bu kutlu onurlu izzetli yolda onlar gibi izzetlice yek vucut halinde tüm tağutların karşısında onlar gibi bir duruş sergileriz ALLAH onlardan razı olsun onlar ahidlerine sadık kaldılarinşALLAH bizlerde sıramızı bekliyenlerden oluruz

İnananlardan öyle erler var ki ALLAH'a verdikleri sözde sadâkat gösterirler; onlardan kimisi, adağını ödedi, kimisi de beklemede ve onlar, sözlerini, özlerini hiçbir sûretle değiştirmediler247

zillet bizden uzaktır
ALINTIDIR
Ekleme Tarihi: 19.02.2009 - 22:53
Bu mesajı bildir   Muhtazaf üyenin diğer mesajları Muhtazaf`in Profili Muhtazaf Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
halk yolcusu su an offline halk yolcusu  

1504 Mesaj -

En Son On: 07.08.2009 - 23:12
Cinsiyeti: Bayan 
allah razı olsun kardeşim masallah sevinçli
Ekleme Tarihi: 20.02.2009 - 13:48
Bu mesajı bildir   halk yolcusu üyenin diğer mesajları halk yolcusu`in Profili halk yolcusu Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Pozisyon düzeni - imzaları göster
Sayfa (1): (1)
önceki konu   sonraki konu

Kategori Seç:  
Sitemizde şu an Yok üye ve 396 Misafir mevcut. En son üyemiz: Didem_

Admin   Moderator   Vip   Üye ]

Hayırlı ömürler dileriz.    Bu üyelerimizin doğum günlerini tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu bir ömür dileriz:
zumruduanka (54), musabenes (50), ecelikkaya (39), beytullah akbas (45), arkadaþ63 (43), ihsanoral (58), Risale-i_Nur (40), afilli67 (45), SrSn (32), sofilutuf (57), dosta-dogru (54), mucahid79 (45), ryk1804 (60), rüzgar (40), makif2 (51), {{esmanur}} (37), hamit70 (54), nureddin (38), canberk- (39), feyza-_- (41), sinan.s (48), serbey (43), konuralp (55), barla07 (55), yildirim10 Dk (54), rümeysam (40), CEYLÝN (38), Gurbet_Gulu (39), TAHÝR (46), gokhan62 (62), edyebu (46), esra kaya (38), Nurozingo (38), beraat (39), ist79 (45), ouz (36), imanlý (45), OsmanÖZGEN&Cced.. (42), cemcuneyt (38), reyyan62 (62), gokhansedacengi.. (36), yenikoy (47)
24 Saatin Aktif Konuları
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 0.52928 saniyede açıldı