colchicine stromectol kaletra fluvoxamine ivermectine detrol detrusitol dexantol dexone diamox diflucan dilantin dilatrend dilzem dinostral diocimex diovan hct diovan diprolene diuresal diurix dostinex doxy basan doxycline droxia dulcolax duodopa duphaston duricef duspatalin dynexan nouvelle formule ecopan efavirenz effexor xr effexor elantan elavil eldepryl elmetacin elocon elpradil eltroxine elyzol ena basan enasifar endoxan

0
Start Giriş Üye Ol üyeler ((( RAVDATe@m))) Arama
Toplam Kategori: 69 *** Toplam Konu: 30100 *** Toplam Mesaj: 148193
Forum Anasayfa » DİĞER KONULAR » TEBRİK & TEŞEKKÜR » Cumanız mübarek olsun...

önceki konu   sonraki konu
Bu konuda 115 mesaj mevcut
Sayfa (2): < Geriye1 (2)
Ekleyen
es selamün aleyküm

114 Mesaj -

En Son On: 08.08.2010 - 16:30
Cinsiyeti: ----- 
cumanız mübarek olsun işiniz gücünüz rast gelsin
Ekleme Tarihi: 22.01.2010 - 14:29
Bu mesajı bildir   ZeYNeP. üyenin diğer mesajları ZeYNeP.`in Profili ZeYNeP. Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
rifat56 su an offline rifat56  
Themenicon    Nasılsınız Arkadaşlar...?

5108 Mesaj -

En Son On: 21.01.2023 - 23:33

Selamun Aleykum...!!!

Nasılsınız arkadaşlar...?

Cumanız Mübarek Dua'larınız Kabul olsun inşaALLAH.

Rabbim herşeyin içinde bir şeyi daha üstün tutmuştur.Binlerce peygamber içinde Muhammed Mustafa s.a.v,melekler içinde Cebrail a.s.Ayların içinde Ramazan,günlerin içinde cuma,ve cumanın içinde öyle bir vakit ki,duaların kabul olduğu açılan ellerin boş dönmediği bir vakit.Rabbim bizleri bu vakti bulmayı ve o vakitte kendisine münacatta bulunmayı nasip etsin.Hepinizin cuması hayırlı ve
bereketli olsun

Ekleme Tarihi: 05.02.2010 - 15:34
Bu mesajı bildir   rifat56 üyenin diğer mesajları rifat56`in Profili rifat56 Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
seher gülü su an offline seher gülü  

112 Mesaj -

En Son On: 31.03.2011 - 13:55
aleyküm selammm canım allah razı olsun ümmeti muhammedin cuması mubarek olsun gül gül gül
paylaşınım çok güzel teşekkürr

Elinize Saglik
Ekleme Tarihi: 05.02.2010 - 16:24
Bu mesajı bildir   seher gülü üyenin diğer mesajları seher gülü`in Profili seher gülü Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
seher gülü su an offline seher gülü  

112 Mesaj -

En Son On: 31.03.2011 - 13:55
teşekkürler rıfat kardeş çok güzel

Elinize Saglik Te$ekkürler

Bu mesaj 1 kez ve en son seher gülü tarafından 05.02.2010 - 16:29 tarihinde değiştirilmiştir.
Ekleme Tarihi: 05.02.2010 - 16:28
Bu mesajı bildir   seher gülü üyenin diğer mesajları seher gülü`in Profili seher gülü Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
ZeYNeP. su an offline ZeYNeP.  

114 Mesaj -

hayırlı cumalarınız olsun
Ekleme Tarihi: 07.05.2010 - 10:07
Bu mesajı bildir   ZeYNeP. üyenin diğer mesajları ZeYNeP.`in Profili ZeYNeP. Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite

114 Mesaj -

hayırlı cumalar
Ekleme Tarihi: 21.05.2010 - 13:47

114 Mesaj -

cuma günlerinin hürmetinede olsa cuma tebriklerinden bile kaçınır olmuşuz birlik dirlik böyle bişey olsa gerek
kardeşlik böyle birşey işte
hayırlı cumalar
Ekleme Tarihi: 11.06.2010 - 15:40
Muhtazaf su an offline Muhtazaf  

Moderator
4254 Mesaj -

En Son On: 30.07.2020 - 23:50
Cinsiyeti: Erkek 

Ekleme Tarihi: 25.06.2010 - 10:22
Bu mesajı bildir   Muhtazaf üyenin diğer mesajları Muhtazaf`in Profili Muhtazaf Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
RE: Nasılsınız Arkadaşlar...?...Maelesef ki Sormuş Bulunmuşum...

5108 Mesaj -

Alıntı
Orijınalı rifat56

Selamun Aleykum...!!!

Nasılsınız arkadaşlar...?

Cumanız Mübarek Dua'larınız Kabul olsun inşaALLAH.

Rabbim herşeyin içinde bir şeyi daha üstün tutmuştur.Binlerce peygamber içinde Muhammed Mustafa s.a.v,melekler içinde Cebrail a.s.Ayların içinde Ramazan,günlerin içinde cuma,ve cumanın içinde öyle bir vakit ki,duaların kabul olduğu açılan ellerin boş dönmediği bir vakit.Rabbim bizleri bu vakti bulmayı ve o vakitte kendisine münacatta bulunmayı nasip etsin.Hepinizin cuması hayırlı ve
bereketli olsun

Ekleme Tarihi: 03.09.2010 - 12:48
Bu mesajı bildir   rifat56 üyenin diğer mesajları rifat56`in Profili rifat56 Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Hüzünlü_gurbet su an offline Hüzünlü_gurbet  

138 Mesaj -

En Son On: 16.01.2013 - 23:58
Aleykumselam...
ALLAH razi olsun iyi diyelim iyi olalim insALLAH...Siz nasilsiniz?

Ekleme Tarihi: 03.09.2010 - 14:24
Bu mesajı bildir   Hüzünlü_gurbet üyenin diğer mesajları Hüzünlü_gurbet`in Profili Hüzünlü_gurbet Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite

5108 Mesaj -

Eksik olma Hüzünlü...

Allah razı olsun...

Her zamanki gibi ben Hamdolsun Fııııstık gibiyim...

Dualarınızın kabul olması dileği ile...

Cumanız Mübarek Olsun...

Ekleme Tarihi: 08.10.2010 - 09:35
armine10 su an offline armine10  
Cumalarda artık sonbahar gibi...

215 Mesaj -

En Son On: 06.01.2012 - 22:28
Cinsiyeti: Bayan 
Sizlerinde cumaları mübarek olsun. Ben yeni gördüm, biraz geç oldu ama neyse.....

Hepiniz Allaha emanet olun...gül
Ekleme Tarihi: 08.10.2010 - 17:11
Bu mesajı bildir   armine10 üyenin diğer mesajları armine10`in Profili armine10 Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
keskinmetal su an offline keskinmetal  

655 Mesaj -

En Son On: 10.10.2014 - 14:55
haklısın kardeş ama sonbahar hüznü çağrıştırır ve arkasından kış ölümü hatırlatır
ya ilk bahar sanki yeniden doğuşu ve yazıda yaşamayı hatırlatır
sanki diyenin dediği gibi
ana rahminden çıktım pazara
bir kefen aldım döndüm mezara

ama şunu belirteyim inşaaalahc.c.ilk bahar yakındır ve arkasındanda yaz
cumanız mübarek olsun

selam ve saygılar
Ekleme Tarihi: 08.10.2010 - 20:41
Bu mesajı bildir   keskinmetal üyenin diğer mesajları keskinmetal`in Profili keskinmetal Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Yeni yılda sağlıklı Mutlu ve huzurlu olmanız dileği ile...

5108 Mesaj -

Yeni yılda sağlıklı Mutlu ve huzurlu olmanız dileği ile...

Cumanız mübarek,

Dualarınız makbul olsun...!

Ekleme Tarihi: 31.12.2010 - 08:19
Muhtazaf su an offline Muhtazaf  

Moderator
4254 Mesaj -

En Son On: 30.07.2020 - 23:50
Cinsiyeti: Erkek 
Tuttum bu duayı....

Yatsı ezanına birkaç dakika vardı. Camiye gitmek üzere son hazırlıklarımı yapıyordum. O sırada kapının zili çaldı. Kapıyı açtım. Karşımda uzun zamandır görmediğim bir dostum. Beni ziyarete gelmiş. Selamlaşıp, kucaklaştık. Buyur ettim. Çay eşliğinde uzun bir sohbet için salona geçtik. Muhabbet gerçekten koyu idi. Nasıl geçtiğini anlayamadığımız üç koca saatin ardından misafirim geç oldu, bana müsade diyerek noktayı koydu ve kalktı. Sokağın başına kadar eşlik etme teklifime, memnun olurum cevabını verdi. Birlikte çıktık. Sokağın başına vardığımızda Şimdi ayrılık vakti. Ben gidiyorum, ta ki benden hayırlısı gelsin inşALLAH diyerek elini uzattı. Kucaklaşırken, dostumun ettiği duaya alışkanlıkla amin dedim. Ve arkadaşım sokağın köşesini döndü gitti...
Eve dönerken, arkadaşımın veda sözleri takıldı aklıma. Ben gidiyorum ta ki benden hayırlısı gelsin. Düşündüm, düşündükçe ürperdim. Bu bir dua idi. İlk kez duyduğum yaman bir dua. Gayri ihtiyari birkaç kez tekrarladım. Sıcacık duygularla doldum. Bir şey tarafından kuşatılmıştım. Bütün benliğimi dolduran güzel bir şey. Ertesi gün ilk işim arkadaşımı telefonla aramak oldu. Nedir, nereden duydun diye sordum. Bu özlü duadan çok etkilendiğimi anlayan dostum,Hz. İsa Aleyhisselam ın, Peygamber Efendimiz in geleceğini müjdelediği duaymış bu dedi. Ne güzel dua imiş! Tuttum bu duayı dedim. Güldü ve o halde hiç bırakma. Ayrıca vesile ol, başkaları da tutsun diye cevap verdi ve bana bir hayır kapısı aralayarak telefonu kapattı.
Ben gidiyorum, ta ki benden hayırlısı gelsin inşALLAH.
Tutmuştum bu duayı. Bırakmaya da niyetim yoktu.
İşte giden gitmişti. Hayırlı bir insandı giden. Fakat, gelmesi için dua edilen daha hayırlı kimdi ya da neydi? Bir insan? Bir haber? Yoksa yeni bir gün, yeni bir gece mi? Bir insan ise ya da bir haber, beklemeye değer. Gündüz ya da geceyse hayırlı olan, geri bırakmamaya, ihya etmeye değerdi. Tutmuştum bu duayı.
Günler günleri kovaladı, hayırlar hayırları... Dua halen zihnimi meşgul ediyor. Ben de dostumun tavsiyesine uyarak, işitmeyenlere bu duayı duyurmakla vazifeli olduğumu hissediyor, fırsat doğdukça vazifemi ifa ediyordum.
Kim bilir, daha ne kadar böyle duyulmamış sözler, dualar vardır. Ve kim bilir ne kadar yitip giden...
Unutulmuş sözler, dualar gibi yitip gitmemek için, giderken kendisinden daha hayırlısı için dua eden dostlara kulak vermekten başka çare var mı? Ve hayır dileyen bütün sözlere.Her sabah namaz uykudan hayırlıdır diye seslenen müezzin hayra çağırır. Yanlış bir adımda kalbin derin bir yerinde uç veren sızı hayra çağırır. Hayır her adımdadır. Can kulağını açık tutana.Ninelerimiz, evin çatısında ötüp duran kargaya,hayrola karga, hayır isen öt, şer isen git derler, karganın ağzından hayrı çağırırlardı. Dedelerimiz, ters giden, sarpa sarmış işlerini hayırlısı olur inşALLAH der, bir çırpıda aşıverirlerdi.
Şimdi hayra sarılıp hayır dileyenler ne kadar az. Daha hayırlısı onun için mi gelmiyor ne?
ve şimdi ben gidiyorum. Ta ki benden hayırlısı gelsin ...

"Allâh ve melekleri Peygamber'e çokça salât ederler. Ey mü'minler! Siz de O'na çokça salât getirin ve tam bir teslimiyetle selâm verin." (el-Ahzâb, 56)
"Kim bana bir defa salât ü selâm getirirse, bu sebeple Allâh Teâlâ da ona on misli merhamet eder." (Müslim)
Peygamberimize (sav) salat ve selam getirmek:
1- Salavât, Ahzâb Sûresi 56. âyette belirtildiği üzere Cenâb-ı Hakk'ın buyruğuna itâattir.
2- Salavât, günahların affedilmesine vesîledir
3- Peygamber -sallallâhu aleyhi ve sellem- Efendimiz'e yakın olmanın en güzel ve en kolay yolu ona salavât getirmektir.
4- Rasûlullâh -sallallâhu aleyhi ve sellem-, kendisine salât okuyana mukâbelede bulunur.
5- Her salât getirenin ismi, Peygamber -sallallâhu aleyhi ve sellem- Efendimiz'e arz edilir.
6- Salât ü selâm okuyan kimse, Allâh ve Rasûlü'nün muhabbetini diğer muhabbetlere tercih etmiş olduğu için, O'nun ahlâkıyla ahlaklanmada seviye alır, kötü ahlaktan kurtulur, fazîlete erer.
7- Rasûl-i Ekrem'in kendisine olan muhabbeti arttığı gibi, onun da Efendimiz -sallallâhu aleyhi ve sellem-'e olan muhabbeti devam eder ve katlanarak artar.
8- Allâh Teâlâ'nın Rasûlullâh -sallallâhu aleyhi ve sellem- ile bize ihsan ettiği lutuflar, sayıya gelmeyecek kadar fazla olmasına rağmen, salât ve selâm ile Efendimiz -sallallâhu aleyhi ve sellem-'in üzerimizdeki hakkını çok az da olsa ödemeye çalışmış oluruz.
9- Allâh Teâlâ'nın rahmetinin üzerimize inmesine vesîledir.
10- Salavât unutulan sözün hatırlanmasına sebep olur.
11- Salavât duâların kabûlüne vesîledir.
12- Yine salavât kıyâmetin o zor gününde arşın gölgesinde gölgelenmeye vesîledir ki, hadîs-i şerif'te şöyle buyurulur:

"Kıyamet gününde üç kişi Allâh'ın arşının gölgesinde gölgelenir:
1- Üzüntülü kişinin sıkıntısını teselli eden kişi.
2- Benim sünnetimi ihyâ eden kimse.
3- Benim üzerime çok çok salavât getiren kimse."
Allahüme salli ala seyyidina muhammedin ve ala ali seyyidina muhammed kema salleyte ala ibrahim ve ala ali ibrahim ve barik ala muhammedin ve ala ali muhammed kema barekte ala ibrahim ve ala ali ibrahim inneke hamidun mecid.
Allahümme Salli Alâ Seyyidinâ MUHAMMED...
EssaLaTu VesseLaMu AleyKe Ya
RASULALLAH...!
(O'na binler selam...)
İmam-ı Malik Hazretlerinin Muvattâ' sında, İmam Ahmed ibni Hambel Hazretlerinin Müsnedinde bulunan ve Ruveyfâ bini Sâbitil Ensâri (ra)' den rivayetle: Peygamber Efendimiz (sas) buyurdular ki;
"Her kim bana salavat verirse sonunda bunu okusun."
Allâhümme enzilhül mak'adel mukarrebe ındeke yevmel kıyâmeti.
Ekleme Tarihi: 07.01.2011 - 08:25
Bu mesajı bildir   Muhtazaf üyenin diğer mesajları Muhtazaf`in Profili Muhtazaf Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Pozisyon düzeni - imzaları göster
Sayfa (2): < Geriye1 (2)
önceki konu   sonraki konu

Kategori Seç:  
Sitemizde şu an Yok üye ve 2003 Misafir mevcut. En son üyemiz: Didem_

Admin   Moderator   Vip   Üye ]

Hayırlı ömürler dileriz.    Bu üyelerimizin doğum günlerini tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu bir ömür dileriz:
kaykaan (57), safak-50 (60), nazlinazende (45), sena_55 (49), NEWYORKER (50), hazan44 (39), RaMaZaN050 (34), KONVEYÖR (47), arefenur (52), mehmet4467 (42), hasret44 (39), turancihan (48), sevgikusu (37), kul_bahri (58), ser_kan (47), ssessiss (36), Seyyidmehmet (47), Ata01 (52), sempatik_cd (43), ebubekir1989 (35), M.EFE (50), sam@ (42), ozgurozakinci (47), garibcahil (46), muhacir-i muham.. (40), Osman50 (70), kanka_konya (36), hkurt (60), haliime (45), mrasitalas (40), hay&yacute;rsev.. (58), zekitatari (67), y_turan (39), doctor (41), koylu (63)
24 Saatin Aktif Konuları
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 1.15926 saniyede açıldı