generique kaletra stromectol generique kaletra chloroquine dexamethasone oxytrol pamelor pantozol parafon parexat pariet parlodel paronex paxil cr paxil penegra pentoxi pepcid pepcidine periactin persantine pharmaquine phenhydan phoslo pirocam pirosol pk merz plavix plendil pletal podomexef ponstel pradif prandin precose premarin prevacid priligy prilosec primacton primolut n primolut nor principen prinil probalan prodafem

0
Start Giriş Üye Ol üyeler ((( RAVDATe@m))) Arama
Toplam Kategori: 69 *** Toplam Konu: 30100 *** Toplam Mesaj: 148193
Forum Anasayfa » D İ N / İ S L A M » İBRET TABLOLARI » Kimsenin Cevaplayamadigi 3 Soru

önceki konu   sonraki konu
Bu konuda 6 mesaj mevcut
Sayfa (1): (1)
Ekleyen
Kimsenin Cevaplayamadigi 3 Soru

50 Mesaj -

En Son On: 27.02.2010 - 20:06
Cinsiyeti: Bayan 
Genç bir delikanlı senelerce yurt dışında okuduktan sonra vatanına ateist olarak geri döner. Üç sorusuna hiç kimse cevap veremediğinden dolayı canı gayet sıkıntılıdır. Ebeveyni oğullarına yardım etmek niyetiyle büyük ilim sahibi olan köyün hocasına götürürler. Hoca ve delikanlının arasında geçen dialog şöyle devam eder.

Delikanlı: Kimsin sen? Sorularıma cevap verebilecek misin? ,
Hoca: (c.c.)'ın bir kuluyum ve Onun izniyle sorularýna cevap verebileceðim.
Delikanlı: Emin misin? Profesörler bile cevap veremedi bana. Hoca: (c.c.)'ın izniyle cevap vermeye çalışırım

Delikanlı: 3 sorum var
1. (c.c.) yaşıyor mu? öyle ise, şeklini bana göster
2. Takdir (kader) nedir?
3. Eğer şeytan ateşten yaratıldıysa neden cehenneme yollanıyor,
cehennemde ateş dolu değil mi? Ateş ateşi nasıl yaksın. Tanrı bunu düşünemedi mi?

Bu arada, aniden bizim hocamız delikanlının başı üzerinde bir saksı kırar.

Delikanlı canı yana yana sorar; Neden sinirlendin ki?
Hoca: Sinirlenmedim. Bu benim üç soruna bir cevabım der.
Delikanlı: Hiç bir şey anlamadım.
Hoca: Nasıl hissetin kendini saksıyı başında kırınca
Delikanlı: Tabii ki, fena bir acı hissettim.
Hoca: Yani, acının varlığına inanıyor musun?
Delikanlı:Evet
Hoca: Bana bu acının şeklini göster ozaman!
Delikanlı:Gösteremem.
Hoca: Bu benim ilk cevabım. Herkes (c.c.)'ın varlığını hisseder ama
(c.c.)'ı göremez.
Hoca: Dün gece rüyanda benim baþında saksı kırdığımı gördün mü?
Delikanlı:Hayır.
Hoca: Bugün böyle birşey ile karşılaşacağını hiç düşündün mü?
aklından geçti mi?

Delikanlı:Hayır
Hoca: Bu işte takdir’dir. (kader)
Hoca: Biz neyden yaratıldık? topraktan yaratılmıþ değil miyiz?
Delikanlı: Evet böyle denir.
Hoca: E o zaman ? Saksıda topraktan yapılmadı mı? (c.c.) isterse
ateşten yaratılan şeytanı ateşin içinde cezalandıramaz mı??
Ekleme Tarihi: 14.01.2009 - 23:02
Bu mesajı bildir   Sessizz üyenin diğer mesajları Sessizz`in Profili Sessizz Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Muhtazaf su an offline Muhtazaf  
Psikoloji ilminin ateiste verdiği cevap

Moderator
4254 Mesaj -

En Son On: 30.07.2020 - 23:50
Cinsiyeti: Erkek 
Elinize Saglik Te$ekkürler Kardesim

Psikoloji ilminin ateiste verdiği cevap
İnsan gibi akıllı bir varlık görmediği bir şeyin varlığına inanır mı?
Bir insan “ben görmediğime iman etmiyorum” dese, buna ilk itiraz aklın kendisinden gelir. Akıl, görünmeyen ama fonksiyonları ile kendini gösterendir.
Allah yarattığı varlıklarla kendini bizlere tanıtandır. Allah görünmez ama eserleriyle kendini gösterir.
Görünmeyen Allah’ı bize en iyi tanıtan da yine, Allah tarafından yaratılmış olan, fakat gözle görünmeyen “ruh”tur.
Nasıl, Allah görünmüyor, icraatları ile kendini gösteriyorsa, ruh da görünmediği halde fonksiyonları ile kendi varlığını gösteriyor.
Görünmeyen ruhun varlığı, görünmeyen Allah’ın varlığını bizlere gösteren en büyük delillerden biridir.
Şimdi görünmeyen ruhun varlık delillerine bakalım.
Görünmeyen, yok demek değildir. Görünmeyen şeylerin varlığı dünyanın her yerinde ilim adamları tarafından kabul edilmiş, inkârı mümkün olmayan bir gerçektir.
Örneğin üniversitelerin psikoloji bölümleri vardır. Psikoloji, “ruh bilimi” demektir. Ruh görünmeyendir. Eğer görünmeyen ruh için “yoktur” denseydi, bugün üniversitelerin psikoloji bölümleri de olmazdı. Eğer görünmeyen şey yoksa insanlar neden yok olanla uğraşsınlar ki?
İnsan davranışlarına yön veren bütün duygu ve düşünceler görünmeyen ruha ait fonksiyonlardır.
Kanserli hücrenin insan vücudunda yeri yapılan araştırmalarla gösterilebilir, röntgen sayesinde, insanın kırılan kaburga kemiği de gösterilebilir. Fakat insanda sevgi, nefret, moral bozukluğu, stres ve can sıkıntısı gibi duyguları gözünüzle göremez ve gösteremezsiniz. Gözüyle görmediğinin var olduğuna inanmayan bir insanın, “canım çok sıkılıyor, moralim çok bozuk” diyen insanlara da, “bu duygularını gözümle görmezsem sana inanmam” demesi lazım.
Görünmeyen ruhun bu fonksiyonlarını inkâr etmek mümkün değildir. Aynen bunun gibi, kendisi görünmeyen ama görünen âlemde herkesin yapmakta aciz kalacağı faaliyetlerle kendini gösteren Allah’ı inkâr etmek de mümkün değildir.
http://www.yeniufuk.net
info@yeniufuk.net
M. Emin Erdoğan
Ekleme Tarihi: 14.01.2009 - 23:33
Bu mesajı bildir   Muhtazaf üyenin diğer mesajları Muhtazaf`in Profili Muhtazaf Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Sleep su an offline Sleep  
Çok güzel kardeşim

84 Mesaj -

En Son On: 24.10.2016 - 15:42
Kardeşim bende bu konuyu birçok kişiyle paylaşmak isterim rızan vardır inşallah almama
Ekleme Tarihi: 16.01.2009 - 09:31
Bu mesajı bildir   Sleep üyenin diğer mesajları Sleep`in Profili Sleep Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
sevdaa1 su an offline sevdaa1  

1090 Mesaj -

En Son On: 05.04.2013 - 16:17
çok güzel bir paylaşım elinize sağlık
Ekleme Tarihi: 18.01.2009 - 14:01
Bu mesajı bildir   sevdaa1 üyenin diğer mesajları sevdaa1`in Profili sevdaa1 Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
nazli64 su an offline nazli64  

110 Mesaj -

En Son On: 11.10.2014 - 05:07
Allah razı olssun çok faydalı örnekler verilmiş...
Ekleme Tarihi: 18.09.2011 - 20:49
Bu mesajı bildir   nazli64 üyenin diğer mesajları nazli64`in Profili nazli64 Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
forvet60 su an offline forvet60  

3 Mesaj

En Son On: 28.08.2015 - 17:21

Ekleme Tarihi: 13.11.2011 - 09:44
Bu mesajı bildir   forvet60 üyenin diğer mesajları forvet60`in Profili forvet60 Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Pozisyon düzeni - imzaları göster
Sayfa (1): (1)
önceki konu   sonraki konu

Kategori Seç:  
Sitemizde şu an Yok üye ve 735 Misafir mevcut. En son üyemiz: Didem_

Admin   Moderator   Vip   Üye ]

Hayırlı ömürler dileriz.    Bu üyelerimizin doğum günlerini tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu bir ömür dileriz:
hircin (32), ayazdabirciftyu.. (38), arif_unal (64), lyoonn (46), ergali595 (42), FatihCgdm (38), kirenli (56), *imam_hatipli* (33), Muhsin B. (36), sezer74 (50), recepguducu (50), kenan_kygn (68), tek_1 (44), ajanpenny (46), basketcikid (34), sigat37 (37), erzincani (45), yasemin_nl (36), yosun (40), toprak_67 (45), By_Digital (38), gur (36), MustafaGED&Yacu.. (60), ademyildiray (49), ibrahimdzn (37), muka2828 (44), hagere (39)
24 Saatin Aktif Konuları
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 0.57590 saniyede açıldı