kamagra ivermectine generique plaquenil dexamethasone generique rhinocortvoltaren votum plus votum vytorin wellbutrin sr xatral xeloda xenical xylocaine yasmin yasminelle yaz zanaflex zantac zantic zebeta zeffix zenegra zentel zestoretic zestril zetia ziac ziagen zilutrol zinacef zinat zithromax dispersible zithromax zocor zofran zoloft zorotop zovirax zurcal zyloprim zyprexa zyrtec zyvox zyvoxid

0
Start Giriş Üye Ol üyeler ((( RAVDATe@m))) Arama
Toplam Kategori: 69 *** Toplam Konu: 30100 *** Toplam Mesaj: 148193
Forum Anasayfa » EDEBİYAT / MAKALE / ŞİİR » Tavizin cocuklarina armagan olsun!

önceki konu   sonraki konu
Bu konuda 9 mesaj mevcut
Sayfa (1): (1)
Ekleyen
Themenicon    Tavizin cocuklarina armagan olsun!

93 Mesaj -

En Son On: 06.10.2005 - 18:04
Cinsiyeti: ----- 
Bugün sana mektup yaziyorum anne, basimdan kayiyor örtüm , saclarimin uclari ates gibi damliyor yanaklarima, yaniyorum, aci cekiyorum anne.
Yarin dersimiz anatomi, sinavlar yaklasti anne, ya beni kim anlatacak sana?
Yüregimde , gözlerimde neler var bir bilsen, saclarim anne,saclarim acitiyor sinemi!
Her gece bizim mahallenin dar sokaklarina geliyorum, kapiya gelip gelip geri dönüyorum, diplomasiz sokmazsin iceri, biliyorum.
Koridorlar üzerime göcüyor, parmak uclarima kadar cekiliyor kanim, dalgalandikca saclarim, beni kursunsuz vuruyorlar anne!
Katilim bu sehirde sirf senin icin yasiyor taklidi yapiyorum.
Sen anne, dizlerimde basimi unuttugum, kalbinin sicaginda isindigim sen, beni kendi ellerinle nara sunuyorsun.
Bilsen ne kadar özledim, oyali yemenilerimi, uzun örtülerimi, bilsen ne cok özledim.
Simdi dolabin icinde katli bir sekilde duruyorlar,nasil duruyorlar, nasil garipler kim bilir!
Kimligimi aldilar anne, kimligimi , benligimi, yüregimi aldilar anne, ben artik yasamiyorum.
Bana nasil bakiyorlar anne, bana nasil bakiyorlar keske anlatabilsem!!!
Rüyalarimda örtümü unuttugumu görürdüm eskiden, kendimi cirilciplak hissederdim ,telasa kapilir sonra kosardim , eve dogru, örtümü almak icin kosardim.
Ya simdi?
Kossamda fayda etmez, üstüme kilitledin kapilari, beni hapsettin bu zindana, isiksizliktan ölüyorum anne!
Suclularin hepsini taviz ana dogurdu anne, hepsini taviz ana dogurdu..
Beni , ya beni kim dogurdu anne?
Yarin sinav var, anatomiden, kimyadan,biolojiden gecerim buna emin ol anne, ama asil sinavi gecemedim,kaybettim, ikinci bir sansim yok anne.
Ben artik bu sehrin gözlerinde her gün intihar ediyorum, sirf sen hakkini helal edesin diye...
Cesedim,"Diplomali cesedim", basta sana, sonra TAVIZIN COCUKLARINA armaganim olsun..

17.05.2003
yetimdualar
Ekleme Tarihi: 17.05.2003 - 17:10
Bu mesajı bildir   Masal üyenin diğer mesajları Masal`in Profili Masal Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Gast spiroglu  
Themenicon   

Misafir

En Son On: 06.10.2005 - 18:04
Allah razi olsun yazidan gerçekten çok etkilendim bize bugün zulmedenler, okul kapisinda bekletenler Allah'in izniyle cezalarini bulucaklar ama bizim de bu zulmün sona ermesi için namazlarimizin ardindan bol bol dua etmemiz gerekiyor. Cevremdeki insanlar bana 'aman oku oku Allah senin içini biliyor' diyolar, herkes olaya ekonomik özgürlük olarak bakiyor, bizi anlayan çok az..

Allah yar ve yardimcimiz olsun
Ekleme Tarihi: 17.05.2003 - 18:16
Bu mesajı bildir   zum Anfang der Seite
musab_ su an offline musab_  
Themenicon    s.a

122 Mesaj -

En Son On: 16.11.2005 - 18:25
Cinsiyeti: Erkek 
s.a kardeş yazını okudum ve çok beğendim Allah senden razı olsun...
Ekleme Tarihi: 17.05.2003 - 18:33
Bu mesajı bildir   musab_ üyenin diğer mesajları musab_`in Profili musab_ Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Emirdag su an offline Emirdag  
Allah razi olsun

1071 Mesaj -

En Son On: 03.05.2009 - 16:41
Cinsiyeti: Bayan 
Bu siteye girdim gireli hicbir yazi beni bukadar vurmamisti. agla Bu yazi beni ccooookkkkk uzdu eskilere goturdu hatirlamak istemedigim eskiye.Hayelleri yikan,umutlari olduren,herseyi acimadan yok eden insanlari hatirlatti.Ben inaniyorumki Allah bizimle.sevinçli Bu davayi biz kazanicagiz Insallah.Bunu yazmam ne kadar dogru bilmiyorum agla bir arkadasim vardi bir ayagi topal okumakti ailesininde onunda hayali buydu,o yil Esarp sorunu yeni baslamisti unuversiteye alinmiyordu kiz ogrenciler kimi fazla degil bir kac kisi acti,ama o cok dindardi ailesi ondan diblama bekliyordu .koyden gelmisti cok zorlukla ailesi onu okutuyordu okumaliydi okuyacaktida saten o yil sondu.Aklina bir care geldi sacini jiletle tiras etti ve bitlendigini soyledi ,arkadaslarimin icine bu kafayla cikamam dedi.Dinlemediler bizi ilgilendirmez acicaksin dediler disari cikardilar,cok uzuldu yikildi,ama umudu bitmedi esarp sorunu kisa zamanda cozulur dedi uc arkadas ic camasiri satan dukkan actilar o donem teklif banada gelmisti,dedimya cok dindardi dukkanda muSteri ile tek basina kalacak diye akli cikardi.Olmadi para tukendi ailesinin sabrida esarp sorunu cozulmedi memleketine geri dondu diplamasiz olarak sonra evlenmis;"siz hic kiz cocugundan korktugunuz oldumu?Bizi korkuttular ona ne diyicez sen kizsin okuyamasinmi?sen bunu haketmiyorsunmu?biz kiz cocugundan korktuk Rabbim acizligimizi bagislasin.Bu bir hikaye deyil yasadik,bir cok kiside yasamaya devam ediyor.VE YINE ESAP SORUNU RAFA KALKMIS DUYDUGUMA GORE.RABBIM SEN HALIMIZI DAHA IYI BILIRSIN YARDIM ET BIZ KULLARINA.......
agla agla agla agla
Ekleme Tarihi: 18.05.2003 - 00:03
Bu mesajı bildir   Emirdag üyenin diğer mesajları Emirdag`in Profili Emirdag Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Gurbet Mahkumu su an offline Gurbet Mahkumu  
Themenicon   

469 Mesaj -

En Son On: 31.10.2006 - 18:06
Cinsiyeti: Erkek 
:( agla agla agla

Yüce rabbim yardimcimiz olsun kardeslerim, dualarimiz müsderek, hep birlikde bol bol dua edelim insaallah.

Bu duygulu yazilarinizin üzerine söyleyecek bir söz bulamiyorum. agla Bir gün bu günlerinde hesabi gelecek, o zaman gene bacilarimiz sahlanacak ve bir bir hesabini soracaklar.

Rabbim ilmimizi,azmimizi ve sabrimizi artinsin.
Ekleme Tarihi: 18.05.2003 - 02:45
Bu mesajı bildir   Gurbet Mahkumu üyenin diğer mesajları Gurbet Mahkumu`in Profili Gurbet Mahkumu Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
VeRDa su an offline VeRDa  

730 Mesaj -

En Son On: 15.06.2010 - 17:47
ALLAH razi olsun agla agla agla

rabbim biz aciz kullarini imansiz birakma!!!

saygi selam ve dua ile
Ekleme Tarihi: 18.05.2003 - 08:19
Bu mesajı bildir   VeRDa üyenin diğer mesajları VeRDa`in Profili VeRDa Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Gast Hicranname  
Ellerinize saglik..

Misafir

Kardes ellerinize ve yüreginize saglik.. bu sorun nerdeyse unutulmaya yüz tutar hale gelmeye baslamisti tekrar hatirlattiniz.. Benim Türkiye de basörtüsünden dolayi okuyamayan birkac arkadasim var.. Onlarin acilarini yakinen takip ettigim icin az cok ne hissettiklerini biliyorum.. Onlara ancak Allah yardimcilari olsun diye dua etmekten baska birsey gelmiyor elimden.. (maalesef)
Ama yurtdisinda yasayan ailelerin cocuklarina birkac sözüm olacak.. Ben almanyada yasadigim icin daha ziyade almanyadakilere diyorumki:
-Burada basörtü sorunu gibi bir sorun yok cok sükür.. tek tük vakalar isitilsede kanunen bir engel yok.. Benim kizima ve ogluma hep söyledigim birsey var.. Burda bu rahatlikta ve serbestlikte eger derslerinize önem vermez ve bu nimetin kiymetini bilmez, okumazsaniz sadece anne babaniza ve kendinize degil türkiyede basörtüsü engelinden dolayi okuyamayan kizlarimizada ihanet etmis olursunuz.. Onlar onca engeli asip okumaya calisirken siz bu rahatlikta bu nimeti tepmemelisiniz..
Ve simdi bunu bu site araciligiyla yurtdisinda okuyan tüm cocuklara söylüyorum:
-Elinizdeki nimetin kiymetini bilin..

Bu mesaj 1 kez ve en son Hicranname tarafından 18.05.2003 - 10:33 tarihinde değiştirilmiştir.
Ekleme Tarihi: 18.05.2003 - 10:32
Gast PIRLANTA  
S.a

Misafir

ALLAH yardimcimiz olsun kardesim aglaağlar aglaağlarağlar
Ekleme Tarihi: 18.05.2003 - 15:55
zehraa su an offline zehraa  
Themenicon    Rabbim yanimizda

218 Mesaj -

En Son On: 22.05.2005 - 15:19
Cinsiyeti: Bayan 
Yaziyi eklediniz icin allah razi olsun sizden gunumuzun icler acisi buyuk vakasi,ben inanamiyorum bizler yurt disinda basortu konusunda rahatsiz edilmezken Turkiye musluman ulkesi bu kadar acimasiz nasil oluyor anlamiyorum... agla Insallah dualarimiz turkiyede yasayan tum genc kizlarimiz icin..Ben inaniyorum ki bu sorunda bitecek Islam bayragi goklerde boy gosterecek...sevinçli
Ekleme Tarihi: 18.05.2003 - 17:20
Bu mesajı bildir   zehraa üyenin diğer mesajları zehraa`in Profili zehraa Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Pozisyon düzeni - imzaları göster
Sayfa (1): (1)
önceki konu   sonraki konu

Kategori Seç:  
Sitemizde şu an Yok üye ve 522 Misafir mevcut. En son üyemiz: Didem_

Admin   Moderator   Vip   Üye ]

Hayırlı ömürler dileriz.    Bu üyelerimizin doğum günlerini tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu bir ömür dileriz:
mrvtt (34), incim (55), kalbiselim (53), asimm (43), hisam (48), aciz önder (38), caramed (51), sevim (59), hasan kemal (54), aygo (43), akdemir (49), zeynep63 (18), adem dikici (58), semasalman (37), yusuf2023 (43), hallo42 (33), aymet (46), irfan55 (49), bayercana (35), Sabri-81 (43), selam2000 (51), Dadas69 (55), celebirisin (40), Musab49 (50), genciz (56), erkamartuk (38), yalniz gul (58), dertli007_46 (36), kafka001 (52), egemen07 (44), Tekin (51), milasi (68), porselen43 (55), semasalman87 (37), dtkyusuf (49), sertel (51)
24 Saatin Aktif Konuları
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 0.54412 saniyede açıldı