generique stromectol kamagra generique plaquenil colchicine lopinavir ritonavir cipralex ciprine cipro med cipro clamycin clarinex clarithrocine claritin claritine claromycine claropram clavamox clavu basan cleocin climara clobex clocim clomid clopin clot basan clozaril co acepril co atenolol co diovan co enalapril co enatec co epril co lisinopril coaprovel colcrys colofac combivir compazine competact concor plus concor confortid conjugen convulex copegus corangine

0
Start Giriş Üye Ol üyeler ((( RAVDATe@m))) Arama
Toplam Kategori: 69 *** Toplam Konu: 30100 *** Toplam Mesaj: 148193
Forum Anasayfa » EDEBİYAT / MAKALE / ŞİİR » MAKALELER » MuTLu OLMaK iCiN

önceki konu   sonraki konu
Bu konuda 3 mesaj mevcut
Sayfa (1): (1)
Ekleyen
MuTLu OLMaK iCiN

1041 Mesaj -

En Son On: 23.11.2008 - 23:01
Cinsiyeti: Erkek 

Mutlu olabilmek, hayattan gerçek beklentilerimizin ne oldugunu ve gerçek fikirlerimizi taniyabilmekten gecer...

Mutlu olabilmek, bilgelik ve cesaret ister...

Bilgelige ulastiktan sonra "gece-gündüz" ellerimiz çatlayincaya, tabanlarimiz yarilincaya kadar çalismak ister...

Mutluluk tarlasindaki ayrik otlarini temizlemek ve düsünce tohumlarimizi yeserterek gür bir orman haline getirmek de azim ve cesaret ister...

Peki, kendimizde bu azim ve cesareti bulmak yeterlimi?...

Herseyden önce ne oldugumuzu ve ne istedigimizi bilmemiz gerek...

Dünyaya bakis açimiz ne kadar genis olursa olsun, mutlu olmamiz için de bir o kadar çalismamiz gerek...
Mutlu olabilmek için insani geçici sarhosluga götüren bedenimize, hatta ruhumuza zevk veren, ancak bir süre sonra esrar gibi, eroin gibi daha, daha dedirten renk cümbüslerini birakip iç dünyamizla yüzlesmemiz gerek...

insanlari "kadin-erkek", dil, din, irk diye ayirmadan, hatta bütün canlilari insan, hayvan, bitki diye ayirmadan evrensel muhasebenin mihenk taslari olarak gören ve bu muhasebe sisteminde her gece hesap özetinin sonuçlarini kontrol eden bizler !

Kutuplarda eriyen buz daglarindan, savasta ellerini kaybeden Irakli Ali'ye esir düsen Amerikali kadin askerin korku dolu gözlerinden, en gencinin en yüksek rütbeliye carsaf edilen Irakli bacilarimizdan, Istanbula fuhus için gelen Ukraynali tip ögrencisi x'in çignenen onuruna kadar her seyi kendine dert edinen bizler !

Acaba digerleri kadar kolaymi mutlu olabilmemiz ?

Ama yinede iNSANLIK ONURU iCiN atilacak her adim ve evrensel düzenin temini icin dökecegimiz her alinteri ve her damla gözyasi, Tarkan´in konserinde ona dokunabilme serefine (!) erismis biçarenin tattigi mutluluktan daha çok mutlu edecektir bizleri...

Bu mutluluk bizim gurumuz olacaktir...

GURURUMUZ ve ÖZGÜVENiMiZ bizi firtinalara karsi dimdik ayakta tutacak iKi CELiK KULE ve bu çelik kuleler yikilmadan yasadigimiz ve gelecegide yasattigimiz sürece hep ayakta kalacaktir...

Mutlu Olmak Icin Mutlu etmek gerek..!

Baki Selamlar gül

Ekleme Tarihi: 05.11.2008 - 21:36
Bu mesajı bildir   GöLGe üyenin diğer mesajları GöLGe`in Profili GöLGe Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
halk yolcusu su an offline halk yolcusu  

1504 Mesaj -

En Son On: 07.08.2009 - 23:12
Cinsiyeti: Bayan 
ben mutlulaga hasretim inanın allahım inş.gönlümdekini bana yazacak hayırlısıyla inş.burda mutlu oldum hepde olacagım derim inş.dua edin bana
Ekleme Tarihi: 06.11.2008 - 11:03
Bu mesajı bildir   halk yolcusu üyenin diğer mesajları halk yolcusu`in Profili halk yolcusu Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
kerim75 su an offline kerim75  

125 Mesaj -

En Son On: 20.03.2009 - 16:01
Cinsiyeti: Erkek 
.....Gölge kardes oncelıkle hos geldın tekrardan yazmak ıcın degıl ama mutluluk ıcın ıkı satır eklemek yapmak ıstıyorum yazılarına katılmamak elde degıl tabıkı genclerımızın ınsanlarını dunyadan aldıkları tat yasadıkları en buyuk heyecanlardan bırı tarkana dokunmak olabılır belkıde yasadıgı yada yasayacagı en buyuk andır kendı ıcın pekı bızler ogrettıkmı kı layıkıyla evlatlarımızı abdest almadakı heyecanı anamzdakı husuyu,sadaka vermenın verdıgı gonul rahatlıgını yardım yaparken ınsanların gozlerının ıcındekı umudu gormeyı yada asıl mutlulugun anahtarının sukretmek ve elındekı ıle yetınebılmeyı bılmek dahası ıcınse ıbadetlerde dua etmek oldugunu,,,

tarkan gıbılere ozendırmek(((sızın ornegınızden dolayı bu ısmı kullanıyorum)))) adına dınımızı tahrıp etmek adına yıllarca dınımız ınancımız uzerınde oynanan oyunlara goz yummadıkmı en basıt yabancı fılmde gunah cıkarma sahnesı kılıse sahnesı hatta ınancsızlıgın cokta kotu oldugunu yıllarca zıhınlere yerlestırmedılermı en cok sevdırmeye calıstırdıkları sanatcılarla hac seklınde kolyeler taktırmadılarmı genclere oh my gad cumlesını genclerımızın dılıne dolamak suretıyle ALLAH tan uzaklastırmak ve tapındıkları tanrıyıda fılımlerde oynatım guldurmedılermı bızı.....

hepsı bıttı sımdı mutlu olmak ıcın farklı seyler denıyorlar ALLAH ın ayetlerı ıle kandırıyorlar bızlerın mutlulugu yanlıs anlamamızı saglamak ıcın mutlulugu kutlulugu kullanıyorlar...

ALLAH a kulluk yapmanın verdıgı huzur ve mutluluk
peyganberının sunnetını ogrenmek ogretmenın verdıgı mutluluk
omer gıbı adaletlı osman gıbı terbıyelı ebubekır kadar sadık ve alı kadar cesur olma mutlulugumuz kalmadı sımdı ıncık buncuk mutlulugu arıyoruz.....

gercek mutluluk bulmanız dılegıyle

konu ıcın ellerınıze saaglık rabbım harcadıgınız emegı cıhattan sayar ınsallah

selam ve dua ıleeee
Ekleme Tarihi: 06.11.2008 - 12:45
Bu mesajı bildir   kerim75 üyenin diğer mesajları kerim75`in Profili kerim75 Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Pozisyon düzeni - imzaları göster
Sayfa (1): (1)
önceki konu   sonraki konu

Kategori Seç:  
Sitemizde şu an Yok üye ve 539 Misafir mevcut. En son üyemiz: Didem_

Admin   Moderator   Vip   Üye ]

Hayırlı ömürler dileriz.    Bu üyelerimizin doğum günlerini tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu bir ömür dileriz:
ayhan demirhan (42), milli (55), Faruk85 (39), buyukdere (50), akgulhassan (56), resulkol (42), aldirma_reis (45), cengiz__11 (45), musabbinumeyr (46), _rAbia_ (35), HACIBUBA (38), ergunoynamaz (67), emisya (43), cavittacir (47), arslanmurat1 (46), Ben_Neyim (45), hatipoglu (45), PinarKecik (46), Ugur_K (44), hami_74 (37), ust_mimar (41), Muhlise (43), lifos (49), osmanli (41), @tuba@ (39), oguzada (47), tolga67 (49), zoris (45), aydinhasan (45), ilkay turan (53), Muhammedbilal (35), burhann1 (41), esmafeyzaunal (43), havzanur (36)
24 Saatin Aktif Konuları
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 0.55285 saniyede açıldı