generique luvox ivermectine kamagra generique rhinocortivermectine apranax aprovel aralen arava arcocillin arcoxia aricept arilin arimidex aristocort artane arthrotec artofen asacol asasantine asmaxen at 10 atarax atenil ateno basan comp ateno basan atesifar athrofen atridox atrovent augmentin avalide avana avapro avelox aventyl aviral avodart aygestin azaimun azarek azelex aziclav azulfidine bactrim basiron

0
Start Giriş Üye Ol üyeler ((( RAVDATe@m))) Arama
Toplam Kategori: 69 *** Toplam Konu: 30100 *** Toplam Mesaj: 148193
Forum Anasayfa » SERBEST KÜRSÜ » YETiSTiRDiGiMiZ LAiK AYDIN-LAR

önceki konu   sonraki konu
Bu konuda 6 mesaj mevcut
Sayfa (1): (1)
Ekleyen
YETiSTiRDiGiMiZ LAiK AYDIN-LAR

922 Mesaj -

En Son On: 13.09.2010 - 00:07
Cinsiyeti: Erkek 
Alin size yetistirdiginiz "aydin nesil"

Bu yaziyi okurken, bir toplumun ne ölçüde cahillestirildiginin aci hikayesine tanik olacaksiniz.
Gülecek, fakat yer yer gülmekle kahrolmak arasinda muhayyer kalacaksiniz.
Buyurun laik egitim adli mevcut "ögütüm sistemi"nin yetistirdigi "okumus cahiller"i hep birlikte okuyalim:

DIPLOMAT

Bu hikâyenin kahramani, Suudi Arabistan’daki dis temsilciliklerimizde görevli dinî müsavirlerimizden (atase) birisidir.
Müsavirimiz (tahminen Cidde ve Riyad’da olmasi gerekir) vazifesini sürdürmekte iken diz kapaginda romatizmal bir rahatsizlik baslayinca doktordan rapor alarak Türkiye’ye gelir.
Henüz rapor süresi bitmeden Suudi Arabistan’daki âmiri (o da “Büyükelçi Filanca” olsun) müsavirimizi telefonla aratir ve “Basbakan Özal buraya geliyor; soracagi ve ziyaret edecegi yerlerde senin yardimina ihtiyacim var. Acele gel” diye ricada bulunur. Müsavirimiz hemen uçaga atlayarak görev yerine döner.

Turgut Özal, Suudi Arabistan’a gelir; karsilanir, resmi ziyaretler yapilir.
Bizim müsavirimiz Basbakan’in heyetindeki araba konvoyunun arka siralarinda yer almaktadir.
Derken bir telsiz anonsu duyulur.

- Basbakanimiz program disi bir ziyarette bulunmaya karar verdi. Filan semtteki falanca camiide namaz kilacak.Hep birlikte oraya gidiyoruz.

Yola koyulmadan önce Büyükelçimiz, müsaviri çagirir,

- Hocam, yanimdan ayrilma; senin tecrüben büyük, bana yardimci ol.

- Hay hay efendim, ne gibi yardim meselâ?

- Yav, ayiptir söylemesi, ben abdest namaz filan, küçükken birkaç kere basima gelmisti; ama unutmusum, ne yapsak ki?

- Kolayi var âmirim; ben ne yaparsam taklid ediniz, hallederiz!

Cami avlusundaki sadirvandan abdest alinir; camie girilir. Özal önde, bizimkiler geri safta namaza dururlar.
Büyükelçi yan gözle mütamadiyen bizim müsaviri kesmekte ve o ne yaparsa taklid etmektedir.

(Küçük ama önemli bir ayrinti: Müsavirimizin dizindeki rahatsizlik henüz geçmedigi için namazda otururken sol bacagini ileriye uzatmak zorunda kalmaktadir!)

Ilk rekât, iki, üç derken son rekâtin kaidesine (oturma fasli) geçilir, müsavirimiz sagina selam vererek basini çevirir, ne görsün?

Büyükelçi sol bacagini ileriye dogru uzatmis durumdadir!

- Aglayim mi güleyim mi, diye kararsizlasan müsavir soluna döndügünde daha vahim ve eglenceli bir durumla karsilasacaktir;
çünkü solundaki Elçilik personelinden olusan bes-alti kisinin hepsi birden sol ayaklarini kibleye dogru uzatmis vaziyettedirler!

yorum sizin!
Ekleme Tarihi: 09.10.2008 - 20:01
Bu mesajı bildir   Dai üyenin diğer mesajları Dai`in Profili Dai Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Dai su an offline Dai  
devami...

922 Mesaj -

En Son On: 13.09.2010 - 00:07
KONSOLOS

Galiba Brüksel olacak.

Sehirde çalisan gurbetçi Türk isçileri, ise gitmeden sabah erken saatlerde bulustuklari küçük çay ocaginda dertlesmektedirler.
Birisi der ki,

- Bu bizim konsolostan sikâyetçiyim arkadas; ölümüze gelmez, dirimize gelmez; dügün yapariz yok, bayramlarda ortalikta görünmez; elalemin diplomatlarini da görüyoruz; onlar vatandaslarima nasil hizmet ederim diye dört dönüyor. Bizimki...

Içlerinden biri,

- Adamin arkasindan konusmus gibi olmayalim; belki bilmiyordur, ben randevu alirim, hep beraber gideriz, böyle böyle böyle deriz...

Karar verilir; randevu alinir; isçilerimiz en temiz elbiselerini giyip Türk temsilciligine giderler. Konsolos bey isçilerimizi karsilar, dertlerini sorar; onlar da açarlar agizlarini,

- Ölümüzde yoksun, dirimizde yoksun!..

Konsolos tecrübeli bir adamdir, sükûnetle dinler. “Peki” der; “en kisa zamanda gelecegim, söz!”

Aradan günler haftalar geçer. Bizimkiler meseleyi unutmuslardir bile.
O gün sabah namazini atölyeden bozma küçük mescitte kildiktan sonra, birer bardak çay içip islerine dagilmak üzere yine o küçük kahvede bir araya gelmis çene çalmaktadirlar.

Derken önünde Türk bayragi ve fors bulunan resmi bir otomobil kahvenin önünde yavaslar. Bizimkiler merakla cama segirtirler,

- A Konsolos bey gelmis, hayirdir yav niye geldi acaba?

- Helâl yahu sözünün eriymis, adamin arkasindan bir sürü günahini da aldik.

Buyurlar, hosâmediler, temennâlar arasinda konsolosumuz kahveye girer. Siradakilerle el sikisilir, selam alinip verilir, çaylar tazelenir,

- Ee nasilsiniz çocuklar?..

- Iyiyiz efendim, hele siz tesrif ettikten sonra...

- Yaa öyle, ben söz verince gelirim; iste geldim.

Içlerinden birisi cesaretini toplayarak sorar,

- Iyi ama efendim bugün bayram degil seyran degil; cenazemiz de yok çok sükür, acaba niçin gelmistiniz ki?

- Öyle olur mu çocuklar, bugün bayram degil mi; ask olsun!

- ....?!

- E, ben de bayram namazi kilmaya geldim iste sizlerle!...

- Affedersiniz sayin Konsolosum, bizim hatirladigimiza göre bugün bayram degil ki?

- Olur mu çocuklar, bakin, bugün 29 Ekim Cumhuriyet Bayrami!..

- ...!

- Ee, hangi camiye gidiyoruz, söyleyiniz bakayim!

...yorum sizin
Ekleme Tarihi: 15.10.2008 - 00:58
Bu mesajı bildir   Dai üyenin diğer mesajları Dai`in Profili Dai Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
KUTAY_ su an offline KUTAY_  

335 Mesaj -

En Son On: 22.03.2009 - 01:29
kardeş kusura bakma ama ben bu ikisininde doğru olduğuna inanmıyorum.sanal alemde böyle palavra yazılar çok.bunlarda onlardan ikisi sanırım,tabi bu benim düşüncem.

Te$ekkürler
Ekleme Tarihi: 27.10.2008 - 01:41
Bu mesajı bildir   KUTAY_ üyenin diğer mesajları KUTAY_`in Profili KUTAY_ Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
GöLGe su an offline GöLGe  

1041 Mesaj -

En Son On: 23.11.2008 - 23:01
Selamün Aleyküm...

Bazen yasanir böyle gariplikler...

Diplomat yazisina katiliyor ve dogruluguna inaniyorum...

Konsolos olayinda ise bir incelik var gibi sanki...

Kisiler Dini bayramlarini bildigi kadar Milli bayramlarinida bilmek durumundadir...

Konsolos beyin anlatmak istedigide bu olabilir...

Baki Selamlar
Ekleme Tarihi: 28.10.2008 - 02:07
Bu mesajı bildir   GöLGe üyenin diğer mesajları GöLGe`in Profili GöLGe Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
a.zade su an offline a.zade  

5 Mesaj

En Son On: 09.02.2009 - 01:30
çok güzel paylaşımlar Allah razı olsun
Ekleme Tarihi: 28.10.2008 - 04:38
Bu mesajı bildir   a.zade üyenin diğer mesajları a.zade`in Profili a.zade Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Maksat kelam olsun su an offline Maksat kelam olsun  

1463 Mesaj -

En Son On: 09.05.2011 - 11:25
Te$ekkürler
Ekleme Tarihi: 28.10.2008 - 07:10
Bu mesajı bildir   Maksat kelam olsun üyenin diğer mesajları Maksat kelam olsun`in Profili Maksat kelam olsun Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Pozisyon düzeni - imzaları göster
Sayfa (1): (1)
önceki konu   sonraki konu

Kategori Seç:  
Sitemizde şu an Yok üye ve 373 Misafir mevcut. En son üyemiz: Didem_

Admin   Moderator   Vip   Üye ]

Hayırlı ömürler dileriz.    Bu üyelerimizin doğum günlerini tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu bir ömür dileriz:
osmanli1 (49), TRABZONLU_TS (43), murat__ (41), remzay56 (61), Mikayil Demir (44), sadoðlu (68), yigilcali (48), müzisyennnn (46), hakankara (55), mikail06 (53), seyfullah (36), erguen (53), @hmed (49), emre-70 (34), AY-NUR (41), yagmurumm (33), ihvankudret (35), KeTeNci (38), zahid1 (49), hamdim (37), intifada (53), samsun1983 (41), veysel.hoca (48), mikail34 (54), zincefr (60), batmazhalil (36), MaziDENbiri (52), sero (58), Natuvan (40), tuana~islam (38), xturkkizx (37), seros633 (47), m_zahid (43), karanfil58 (39), halimyusufoglu (49), minam (44), HATÝCE81 (43), s.emine (43), naci edin (78), Yaseminerdem (36), fatih1981 (43), bekir tek (38), seyyidtalha (52)
24 Saatin Aktif Konuları
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 0.54403 saniyede açıldı