ivermectin ivermectin ivermectine lopinavir ritonavir generique kaletra voltaren votum plus votum vytorin wellbutrin sr xatral xeloda xenical xylocaine yasmin yasminelle yaz zanaflex zantac zantic zebeta zeffix zenegra zentel zestoretic zestril zetia ziac ziagen zilutrol zinacef zinat zithromax dispersible zithromax zocor zofran zoloft zorotop zovirax zurcal zyloprim zyprexa zyrtec zyvox zyvoxid

0
Start Giriş Üye Ol üyeler ((( RAVDATe@m))) Arama
Toplam Kategori: 69 *** Toplam Konu: 30100 *** Toplam Mesaj: 148193
Forum Anasayfa » SERBEST KÜRSÜ » Var mı iki damla gözyaşın?

önceki konu   sonraki konu
Bu konuda 7 mesaj mevcut
Sayfa (1): (1)
Ekleyen
Var mı iki damla gözyaşın?

210 Mesaj -

En Son On: 04.12.2008 - 17:07
Cinsiyeti: Bayan 

Sakın kıyaslama kendini başkalarıyla!..

"Ama ben.." "Ama benim...şu kadar.." Sakın sakın deme!

Şeytan da böyle demedi mi? "Ben!" dedi.."Üstünüm ondan!" dedi, kıyasladı kendini, gururlandı...Ve koğulmuşlardan oldu!

Sen de, eğer böyle dersen; Hidayeti için dua ettiklerin varsa mesela, asla kabul olmaz duaların!..İstersen gece-gündüz namazda, oruçta, ibadette ol, "Ben!" dediğin, Başkaları hakkında hüküm verdiğin, kıyas yaptığın, O'nun makamına göz diktiğin müddetçe HİÇsin!

Çünkü O, "Ben" diyene değil, "Sen" diyene, rahmet nazarıyla bakıyor..
O, önünde iki büklüm gözyaşlarıyla durana kapılarını açıyor..

Aşağıla nefsini!
Bil ki Sen alçaldıkça yükseltirler seni..

Karı-koca ilişkilerinde olsun, tüm diğer beşeri ilişkilerde olsun, sakın kibirlenme!..Gururlanma!.. Kendini üstün görme kimseden!..

Bil ki şeytan sana bu yolla yanaşır ve mağlub eder seni..
Perde olur, O'nunla arandaki rabıtaya..
Vuslatına eremezsin! Daim gurbetlerde kalırsın..

Sakın deme; "Ama benim şu kadar ibadetim var, o namaz bile kılmıyor"
"...O başını bile örtmüyor.."
"..O cumaya bile gitmiyor.."
"O...böyle, ben böyle!".. Sakın!

Anlasana, şeytanın oyunu bu!
Ah bilsen ne sinsidir o! Böyle böyle kaydırır ayağını..

Bil ki Allah'ın en sevmediği şey; Tahkir etmek!
Kendi yarattığının, diğer mahlukları aşağılaması, hor görmesi..
Bir nev'i TANRILIK idddiası!

Ah bilsen, bir hor bakış kaç namazı siler götürür!
Bir aşağılayış, kaç iyi ameli yok eder!

Duymadın mı, baksana "kötü" bilinen bir kadın, ayakkabısıyla bir köpeğe su içirdiği için cenneti kazandı! Dün "şöyle-böyle" diye hor baktıkların, O'nun sevgilisi oldular!

O var ya O, bir "Ahhhh" için, yürekten ama, ızdırapla, pişmanlıkla, samimi, ihlaslı bir ahhh için, günahla geçirilmiş bir ömrü siliyor! Sanki yeni doğdun gibi..Afuvv çünkü O..

Eskilerde, böyle bir "Ahhh" duyan bir gönül eri, muhatabına diyor ki; "Al benim tüm ibadetlerimin ecrini, o "ahhh"ını ver bana.." Vefatından sonra rüyasında halini soran bir dostuna da; " İşte o "Ahhh" sebebine cennetlerdeyim!"der..

Var mı böyle bir ahın, iki büklüm o kapılarda? Yoksa da amelin, var mı O'nun sevgisinden, O'nun utancıyla, nedametle akıtılmış iki damla gözyaşın?

Var mı?

Varsa korkma hiç!

Burda da orda da SEVGİLİSİN!
siyahnur

Ekleme Tarihi: 02.05.2008 - 23:02
Bu mesajı bildir   NaDiS üyenin diğer mesajları NaDiS`in Profili NaDiS Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
pembe_PAPATYA su an offline pembe_PAPATYA  

330 Mesaj -

En Son On: 15.08.2010 - 22:27

gül gül gül gül gül
Ekleme Tarihi: 04.06.2008 - 11:00
Bu mesajı bildir   pembe_PAPATYA üyenin diğer mesajları pembe_PAPATYA`in Profili pembe_PAPATYA Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
yyasarali su an offline yyasarali  

185 Mesaj -

En Son On: 08.01.2010 - 17:23
Cinsiyeti: Erkek 
Elinize Saglik güzel selmetle
Ekleme Tarihi: 04.06.2008 - 11:07
Bu mesajı bildir   yyasarali üyenin diğer mesajları yyasarali`in Profili yyasarali Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
uçanterlik su an offline uçanterlik  

147 Mesaj -

En Son On: 03.07.2012 - 16:48
Elinize Saglik

ÖYLE BİR GÖZ YAŞI VER Kİ YARABBİ__

Öyle bir gözyaşı ver ki Yâ Rabbî;
Aklansın.. Ölümün kara düşleri,
Korkuları, umutlara döndürsün.
Rahmetinle, her damlası
Cehennemler söndürsün...

Cennetler berâtı inci damlalar,
Secdelerde seller gibi çağlasın.
Etrafımda haşre kadar melekler,
Sevinçlerle ağlasın...

Eritsin.. Buzlarını gafletin,
Gönül ufukları, nûra bürünsün.
Açılsın da cehlin kara perdesi,
Gerçek görünsün...

Müjdeler dökülsün, Arş-ı Âlâ'dan,
Hidâyet selleri, sineme dolsun.
Her damlası Mahşer Günü
Şâhidim olsun...

Esmâ'ndaki 'Doksandokuz' aşkına,
Semâlardan gufranını indirsin.
Hesap günü, titreşirken Mîzan'da,
Hicâbımı dindirsin...

Firdevs Göklerinden, nûr sağnakları,
Dehşet günü, Sırât üzre saçılsın.
Sekiz yerden, sekiz cennet kapısı
Bir lâhzada açılsın...

Öyle bir gözyaşı ver ki Yâ Rabbî
Arıtsın.. Şu nankör nefsi hevâdan,
Bütün zerrelerim, Kur'ân'la dolsun.
Ve Mahşer günü, şu tövbekâr bedenim,
Şehitlerle haşrolsun...

ÂMİN
ağlar
Ekleme Tarihi: 04.06.2008 - 14:00
Bu mesajı bildir   uçanterlik üyenin diğer mesajları uçanterlik`in Profili zum Anfang der Seite
ahmet_k22 su an offline ahmet_k22  

20 Mesaj -

En Son On: 16.06.2008 - 16:07
Cinsiyeti: Erkek 
vardı ama şimdi kalmadı ne güzel şeyler oluyor bu dünyada ama gören yok yüce rambim bizi görenlerden eylesin
Ekleme Tarihi: 04.06.2008 - 17:19
Bu mesajı bildir   ahmet_k22 üyenin diğer mesajları ahmet_k22`in Profili ahmet_k22 Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
_LaL_ su an offline _LaL_  
Var mı iki damla gözyaşın?

838 Mesaj -

En Son On: 18.12.2010 - 00:47
Cinsiyeti: ----- 
ablam çok güzel tüylerim ürperdi Allah razı olsun bu güzel hatırlatman için...
gül gül gül

selam ve dua ile..
Ekleme Tarihi: 05.06.2008 - 05:29
Bu mesajı bildir   _LaL_ üyenin diğer mesajları _LaL_`in Profili _LaL_ Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
halk yolcusu su an offline halk yolcusu  

1504 Mesaj -

En Son On: 07.08.2009 - 23:12
göz yaşarır yürek sızlar sev g ili peygamberimizin küçük oğlu ibrahim ,süt annesinin yanında yaşıyordu ibrahim birbuçuk yaşındayken hastalanmıştı.Süt annesi peygamberimize haber gönderdi.hz.peygamber yanına başka arkadaşlarını alarak yola koyuldu.Oğlu ibrahim'in yanına geldi.ibrahim ağır hastaydı.onun hasta bedenini üzüntü içinde süzdü ve kucağına aldı.son nefeslerini veren İbrahim'in acısına dayanamadı.Gözlerinden yaşlar akmaya başladı.Hem ağlıyor hem İbrahim'ibağrına basıyor,kokluyor öpüyordu.Peygamberimizin yanında bulunan arkadaşları bu duruma çok şaşırmışlardı''sizde mi ağlıyorsunuz?''diye sordular.Sevgili peygamberimiz şaşkınlık içinde kendisine bakan arkadaşlarına dönerek şöyle dedi:''Göz yaşarır yürek sızlar.Rabbimizin hoşuna gitmeyen söz söylemeyiz. Bilki ey İbrahim ayrılığına dayanamıyoruz.''
Ekleme Tarihi: 05.06.2008 - 15:37
Bu mesajı bildir   halk yolcusu üyenin diğer mesajları halk yolcusu`in Profili halk yolcusu Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Pozisyon düzeni - imzaları göster
Sayfa (1): (1)
önceki konu   sonraki konu

Kategori Seç:  
Sitemizde şu an Yok üye ve 448 Misafir mevcut. En son üyemiz: Didem_

Admin   Moderator   Vip   Üye ]

Hayırlı ömürler dileriz.    Bu üyelerimizin doğum günlerini tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu bir ömür dileriz:
zumruduanka (54), musabenes (50), ecelikkaya (39), beytullah akbas (45), arkadaþ63 (43), ihsanoral (58), Risale-i_Nur (40), afilli67 (45), SrSn (32), sofilutuf (57), dosta-dogru (54), mucahid79 (45), ryk1804 (60), rüzgar (40), makif2 (51), {{esmanur}} (37), hamit70 (54), nureddin (38), canberk- (39), feyza-_- (41), sinan.s (48), serbey (43), konuralp (55), barla07 (55), yildirim10 Dk (54), rümeysam (40), CEYLÝN (38), Gurbet_Gulu (39), TAHÝR (46), gokhan62 (62), edyebu (46), esra kaya (38), Nurozingo (38), beraat (39), ist79 (45), ouz (36), imanlý (45), OsmanÖZGEN&Cced.. (42), cemcuneyt (38), reyyan62 (62), gokhansedacengi.. (36), yenikoy (47)
24 Saatin Aktif Konuları
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 0.53760 saniyede açıldı