dexamethasone budesonide fluvoxamine kaletra stromectol detrol detrusitol dexantol dexone diamox diflucan dilantin dilatrend dilzem dinostral diocimex diovan hct diovan diprolene diuresal diurix dostinex doxy basan doxycline droxia dulcolax duodopa duphaston duricef duspatalin dynexan nouvelle formule ecopan efavirenz effexor xr effexor elantan elavil eldepryl elmetacin elocon elpradil eltroxine elyzol ena basan enasifar endoxan

0
Start Giriş Üye Ol üyeler ((( RAVDATe@m))) Arama
Toplam Kategori: 69 *** Toplam Konu: 30100 *** Toplam Mesaj: 148193
Forum Anasayfa » D İ N / İ S L A M » İBRET TABLOLARI » Sen biLe ağLıyorsan Efendim (SaLLALAHU ALEYHİ VESELLEM) ; ya bizim halimiz....

önceki konu   sonraki konu
Bu konuda 5 mesaj mevcut
Sayfa (1): (1)
Ekleyen
Sen biLe ağLıyorsan Efendim (SaLLALAHU ALEYHİ VESELLEM) ; ya bizim halimiz....

Admin
1760 Mesaj -

En Son On: 24.01.2016 - 03:39
Cinsiyeti: Bayan 
Resulullah (s.a.v) bir gece zevcesi Ümmü Seleme’nin evinde idi. Gece yarısı uykudan kalkıp evin karanlık bir köşesinde dua ve ağlamakla (ALLAH’a yalvarıp yakarmakla) meşgul oldu. Ümmü Seleme, Resulullah (s.a.v)’ı yatağında görmeyince kalkıp onu aramaya koyuldu. Bir de baktı ki Resulullah (s.a.v) evin karanlık bir köşesinde durup ellerini göğe kaldırmış, ağlayarak ALLAH’a şöyle yalvarıp yakarıyor:

“ALLAH’ım! Bağışladığın nimetleri benden esirgeme. Beni, düşmanların bana gülme vesilesi kılma, kıskançları bana musallat etme.

ALLAH’ım! Beni kurtardığın kötülük ve çirkinliklere geri çevirme.

ALLAH’ım! Beni hiçbir zaman ve hiçbir an kendi başıma bırakma; kendin beni her şeyden ve her afetten (beladan) koru.”

Ümmü Seleme Resulullah (s.a.v)’in bu durumunu görünce ağlayarak kendi yerine döndü. Resulullah (s.a.v) Ümmü Seleme’nin ağlama sesini duyunca, ona doğru gidip ağlamasının sebebini sordu.

Ümmü Seleme şöyle dedi:

“Ya Resulellah! Senin ağlaman beni ağlattı. Sen neden ağlıyorsun? Siz katında olan onca büyük makam ve yakınlığınıza rağmen ’ALLAHtan böyle korkuyorsunuz, ALLAH’tan bir an bile sizi kendi başınıza bırakmamasını istiyorsunuz, o halde vay bizim halimize!”

Resulullah (s.a.v) onun sözüne karşılık şöyle buyurdular:

“Nasıl korkmayayım, nasıl ağlamayayım, nasıl kendi akıbetimden korkmayayım, nasıl kendi makam ve mevkime güveneyim! Oysa ki ALLAHU Teala, Hz. Yunus’u bir an kendi haline bıraktı ve onun başına gelmemesi gereken şey geldi!”

Ekleme Tarihi: 24.02.2008 - 01:22
Bu mesajı bildir   SaYaCGIN üyenin diğer mesajları SaYaCGIN`in Profili SaYaCGIN Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Maksat kelam olsun su an offline Maksat kelam olsun  

1463 Mesaj -

En Son On: 09.05.2011 - 11:25
Cinsiyeti: Erkek 
“Nasıl korkmayayım, nasıl ağlamayayım, nasıl kendi akıbetimden korkmayayım, nasıl kendi makam ve mevkime güveneyim! Oysa ki ALLAHU Teala, Hz. Yunus’u bir an kendi haline bıraktı ve onun başına gelmemesi gereken şey geldi!”

alıntı

ağlar ağlar ağlar ya benim halim nice olur yarabbi sen afet sen

affetmesez isen senden başka kimsem yokki sen bağışla tüm

muhammedilerimüslümanları aman el aman yarabbi...ağlar ...

Eklemen içingül
Ekleme Tarihi: 24.02.2008 - 01:35
Bu mesajı bildir   Maksat kelam olsun üyenin diğer mesajları Maksat kelam olsun`in Profili Maksat kelam olsun Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
SuMeYRa su an offline SuMeYRa  
......

1576 Mesaj -

En Son On: 11.11.2012 - 23:24
:(

O halde vay bizim halimize.....
....

Güzel paylasimin icin cok Tesekkürler ablam...

Ekleme Tarihi: 28.02.2008 - 21:54
Bu mesajı bildir   SuMeYRa üyenin diğer mesajları SuMeYRa`in Profili SuMeYRa Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
**Su_DamlasI** su an offline **Su_DamlasI**  

1420 Mesaj -

En Son On: 07.04.2013 - 11:54
Vayki hemde ne vayy ağlar ağlar ağlar ağlar

affet Rabbim sen bizi gaflet uykusundan uyanmamızı nasip eyle bize, nefsimiz esir almış beynimizi bedenimizi tüm hücrelerimizi

Sayaçginim Allah cc razı olsun bitanem

selam ve dua ile...

gül

Ekleme Tarihi: 28.02.2008 - 22:05
Bu mesajı bildir   **Su_DamlasI** üyenin diğer mesajları **Su_DamlasI**`in Profili **Su_DamlasI** Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Gönülbagi su an offline Gönülbagi  

443 Mesaj -

En Son On: 10.08.2011 - 17:04
YA RAB YA RAB YA RABBiM Sen Bizleri bize birakma...

vay bizim halimizeki ...
O Güzel Peygamberimiz bile korkuyorsa bizim ne yapmamiz gerektiğini aklen bile düsünemiyorum...
Gecrektende vay su halimize...agla

Bu mesaj 2 kez ve en son Gönülbagi tarafından 28.02.2008 - 23:51 tarihinde değiştirilmiştir.
Ekleme Tarihi: 28.02.2008 - 23:50
Bu mesajı bildir   Gönülbagi üyenin diğer mesajları Gönülbagi`in Profili Gönülbagi Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Pozisyon düzeni - imzaları göster
Sayfa (1): (1)
önceki konu   sonraki konu

Kategori Seç:  
Sitemizde şu an Yok üye ve 539 Misafir mevcut. En son üyemiz: Didem_

Admin   Moderator   Vip   Üye ]

Hayırlı ömürler dileriz.    Bu üyelerimizin doğum günlerini tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu bir ömür dileriz:
ayhan demirhan (42), milli (55), Faruk85 (39), buyukdere (50), akgulhassan (56), resulkol (42), aldirma_reis (45), cengiz__11 (45), musabbinumeyr (46), _rAbia_ (35), HACIBUBA (38), ergunoynamaz (67), emisya (43), cavittacir (47), arslanmurat1 (46), Ben_Neyim (45), hatipoglu (45), PinarKecik (46), Ugur_K (44), hami_74 (37), ust_mimar (41), Muhlise (43), lifos (49), osmanli (41), @tuba@ (39), oguzada (47), tolga67 (49), zoris (45), aydinhasan (45), ilkay turan (53), Muhammedbilal (35), burhann1 (41), esmafeyzaunal (43), havzanur (36)
24 Saatin Aktif Konuları
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 0.53059 saniyede açıldı