budesonide generique kaletra budesonide generique rhinocortgenerique rhinocortcordarone coreg coridil corpamil corprilin corpriretic corticotherapique cosaar plus cotrim coumadin cozaar crestor crixivan cyclogyl cycrin cyklokapron cymbalta cytotec cytoxan dalacin c dalacin t dalacin v danatrol danocrine daonil deflamat deltasone demadex demolaxin dentomycine depakine chrono depakine depakote depo provera dermestril dermovate deroxat desogen desoren desyrel detrol la

0
Start Giriş Üye Ol üyeler ((( RAVDATe@m))) Arama
Toplam Kategori: 69 *** Toplam Konu: 30100 *** Toplam Mesaj: 148193
Forum Anasayfa » SERBEST KÜRSÜ » -- ARKADAS HAKKINDA UC KAIDE ---

önceki konu   sonraki konu
Bu konuda 3 mesaj mevcut
Sayfa (1): (1)
Ekleyen
-- ARKADAS HAKKINDA UC KAIDE ---

582 Mesaj -

En Son On: 13.01.2011 - 16:59
Cinsiyeti: Erkek 
İslam Alimlerinden birisi günlerden bir gün adamın biriyle karşılaşır ve adam;
'' Arkadaşınla ilgili ne duydugumu biliyor musun?''

Bir dakika bekle diye cevap verdi . Bana bir şey söylemeden
evvel sizden üç şeye cevap vermenizi istiyorum.

BİRİNCİSİ ''Gerçeklik derecesi''

Bana birazdan söyleyeceğin şeyin tam anlamıyla
GERÇEK OLDUĞUNDAN EMİNMİSİN?

Hayır ,dedi adam. Aslında bunu sadece duydum ve .... '' Tamam,'' dedi .Öyleyse , sen bunun gerçekten doğru olup olmadığını bilmiyorsun.

İKİNCİSİ'' İyilik Derecesi''

Arkadaşım hakkında bana söylemek üzere olduğun şey
İYİ BİRŞEY Mİ?

Hayır ,tam tersi .Öyleyse diye devam etti . Onun hakkında bana kötü bir şey söylemek istiyorsun, bunun doğru oldugundan emin degilsin ve iyi birşey olmadığını söylüyorsun.

ÜÇÜNCÜSÜ ''İşe yararlılık Derecesi''

Bana arkadaşım hakkında söyleyeceğin şey
İŞE YARAR BİRŞEY Mİ ?

Hayır ,bir işi yaramaz. İyi, diye tamamladı ,eğer ; bana söyleyeceğin şey

DOĞRU DEĞİLSE,
İYİ DEĞİLSE ve
İŞE YARAR DEĞİLSE

bana niye söyleyesin ki ?

Bir arkadaşınız hakkında başıboş konuşmalar duyduğunuz her vakit bu 3 KAİDE yi kullanmanız sizlere tavsiye edilir.
Ekleme Tarihi: 18.12.2007 - 14:55
Bu mesajı bildir   Cihan-63 üyenin diğer mesajları Cihan-63`in Profili Cihan-63 Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
VeRvO su an offline VeRvO  

567 Mesaj -

En Son On: 05.12.2008 - 11:45
Cinsiyeti: Bayan 
Alıntı
DOĞRU DEĞİLSE,
İYİ DEĞİLSE ve
İŞE YARAR DEĞİLSE

bana niye söyleyesin ki ?

Cok dogru tespitler Teşekkür ederiz cihan abi..

Rabbim bizi boş konuşmaktan muhafaza eylesin:(

Ekleme Tarihi: 18.12.2007 - 15:14
Bu mesajı bildir   VeRvO üyenin diğer mesajları VeRvO`in Profili VeRvO Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
birbenim su an offline birbenim  

62 Mesaj -

En Son On: 01.02.2008 - 13:03
Cinsiyeti: ----- 
çok doğru bunu okuyunca çok beğendiğim bir yazıyı buraya eklemek istedim
üçlü filtre testi
Sokrates, saygıdeğer bir düşünür olarak Eski Yunan’da hatırı sayılır bir ün yapmıştı. Bir gün bir tanıdık büyük filozofa rastladı ve dedi ki: “Arkadaşınla ilgili ne duyduğumu biliyor musun?”
“Bir dakika bekle.” diye cevap verdi Sokrates: “Bana bir şey söylemeden evvel senin küçük bir testten geçmeni istiyorum. Buna 3’lü Filtre Testi deniyor.”

“Üçlü Filtre mi?”

“Doğru” diye devam etti Sokrates;

“Benimle arkadaşım hakkında konuşmaya başlamadan önce, bir süre durup; söyleyeceğini gözden geçirmek iyi bir fikir olabilir. Bu, ona üç filtre testi dememin sebebi. Birinci filtre Gerçek Filtresi. Bana birazdan söyleyeceğin şeyin tam anlamıyla gerçek olduğundan emin misin?”

“Hayır” dedi adam, “Aslında bunu sadece duydum ve...”

“Tamam” dedi Sokrates;

“Öyleyse, sen bunun gerçekten doğru olup olmadığını bilmiyorsun. Şimdi 2. filtreyi deneyelim, İyilik Filtresi’ni. Arkadaşım hakkında bana söylemek üzere olduğun şey iyi bir şey mi?”

“Hayır, tam tersi” dedi adam.

“Öyleyse” diye devam etti Sokrates; “Onun hakkında bana bir şey söylemek istiyorsun ve bunun doğru olduğundan emin değilsin. Fakat yine de testi geçebilirsin, çünkü geriye bir filtre daha kaldı: Yararlılık Filtresi. Bana arkadaşım hakkında söyleyeceğin şey benim işime yarar mı?”

“Hayır gerçekten yaramaz.” dedi adam.

“İyi” diye tamamladı Sokrates. “Eğer, bana söyleyeceğin şey doğru değilse, iyi değilse ve işe yarar bir şey değilse bana niye söylüyorsun ki?”

Hiç kimse hakkında başı boş konuşup boşuna günaha girmememiz, gıybet edilen ortamlarda da bulunmamamız gerekiyor.

SELAM VE DUA İLE
Ekleme Tarihi: 18.12.2007 - 15:31
Bu mesajı bildir   birbenim üyenin diğer mesajları birbenim`in Profili zum Anfang der Seite
Pozisyon düzeni - imzaları göster
Sayfa (1): (1)
önceki konu   sonraki konu

Kategori Seç:  
Sitemizde şu an Yok üye ve 417 Misafir mevcut. En son üyemiz: Didem_

Admin   Moderator   Vip   Üye ]

Hayırlı ömürler dileriz.    Bu üyelerimizin doğum günlerini tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu bir ömür dileriz:
geeflowx (39), ayseDK91 (33), umit09 (53), zehra25 (44), akutisarizar (47), merca (45), Melek_87 (37), Ehl-i Sunnet (42), lider42 (48), Mukim (55), Gizem_Perdesi (37), gök_börü (46), vuslat94 (37), srf (42), m_emin (51), mustafa508 (37), EBRAR-NESIBE (44), ahmerium (50), c gul (40), asumansule (38), adalý (51), recep_ (38), YanaYana (36), Selime (38), AllahuAkbar (40), esses (31), faruksabri (35), sevde8838 (36), süleyman555 (41), Seheryildizi (33), pech45 (55)
24 Saatin Aktif Konuları
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 0.51831 saniyede açıldı