kaletra generique luvox ivermectin kaletra stromectol cordarone coreg coridil corpamil corprilin corpriretic corticotherapique cosaar plus cotrim coumadin cozaar crestor crixivan cyclogyl cycrin cyklokapron cymbalta cytotec cytoxan dalacin c dalacin t dalacin v danatrol danocrine daonil deflamat deltasone demadex demolaxin dentomycine depakine chrono depakine depakote depo provera dermestril dermovate deroxat desogen desoren desyrel detrol la

0
Start Giriş Üye Ol üyeler ((( RAVDATe@m))) Arama
Toplam Kategori: 69 *** Toplam Konu: 30100 *** Toplam Mesaj: 148193
Forum Anasayfa » TARİH / SİYASET / EKONOMİ » TÜRKİYE VE DÜNYADA SİYASET » Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik….

önceki konu   sonraki konu
Bu konuda 5 mesaj mevcut
Sayfa (1): (1)
Ekleyen
Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik….

Moderator
4254 Mesaj -

En Son On: 31.07.2020 - 00:50
Cinsiyeti: Erkek 
Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik….
TÜBİTAK’ın Ulusal Bilim Olimpiyatları ödül töreninde başörtüsüyle ödülünü alan ilköğretim öğrencisine kızarak soruşturma başlatan Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik büyük tepki çekti. “Bilerek mi yapıyorsunuz” diye kızdı İSTANBUL Şefkat Koleji öğrencisi Elif Büşra Doğuş’un başörtüsü ile ödülünü almasına sinirlenen Çelik, TÜBİTAK Başkanı Prof. Nüket Yetiş’e, "Bu olayların tepki aldığını bildiğiniz halde neden izin verdiniz. Bilerek mi yapıyorsunuz?" diye kızarak soruşturma başlattı. Kozan’daki olaydan farkı ne?
Okul dışındaki bir mekanda başörtüsüne tahammül gösterilmemesi ayıplanırken, benzer bir olay da, geçtiğimiz günlerde Kozan’da yaşanmıştı. Halkın vekaletini alarak Bakanlık koltuğunda oturan Çelik’in, yasakçı bürokratlarla aynı refleksi göstermesi şaşırttı.
AKP iktidarında, başörtüsüne yönelik çifte standartçı yaklaşım bu sefer Ankara’da hortladı. Bizzat Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik’in kendisi başörtülü öğrencinin kürsüye çıkarılmasına tepki gösterip, soruşturma başlatması bütün Türkiye’yi şok etti. Adana’ya bağlı Kozan’daki ödül töreninde kürsüden indirilen başörtülü Tevhide Kütük’ü telefonla arayıp üzüntüsünü bildiren Başbakan Erdoğan’a bağlı bir Bakan’ın aynı şekilde kürsüye çıkan başörtülü bir öğrenci hakkında soruşturma başlatması büyük bir çelişki ve çifte standart olarak değerlendirildi. Basının önüne çıkmaya korkan Hüseyin Çelik, dünkü bütün programlarını iptal etti. Ankara’da düzenlenen 15. Ulusal Bilim Olimpiyatları Ödül Töreni’nde, İstanbul Şefkat Koleji Öğrencisi Elif Büşra Doğuş da ödül aldı. Sahneye başörtüsüyle çıkan Doğuş’a ödülünü MEB Müsteşar Vekili Mehmet Temel verdi. Törenden sonra AKP Adıyaman Milletvekili Hüsrev Kutlu ve eşi Fulya Kutlu, türbanlı öğrenciyle hatıra fotoğrafı çektirdi. Görüntüye sinirlenen Bakan Çelik’e, TÜBİTAK Başkan Vekili Prof. Dr. Nüket Yetiş elini ağzına kapatıp bir şeyler söyledi. Öğrencinin ödülünü türbanıyla alması Çelik’i sinirlendirdi. Bakan Çelik, TÜBİTAK Başkanı Prof. Nüket Yetiş’e, "Bu olayların tepki aldığını bildiğiniz halde neden izin verdiniz. Bilerek mi yapıyorsunuz" diye kızdı. Çelik, törenin ardından jet soruşturma emri verdi. Başörtüsü yasağı konusunda bugüne kadar ciddi bir adım atmayan AKP iktidarında, yasakçılar hakkında soruşturma açılacağına mağdurların aleyhine soruşturma başlatılması büyük tepkiye neden oldu. Başbakan Erdoğan’ın üzüntüsünü bildirmek için aradığı Adana’daki Tevhide Kütük’ün ardından bu sefer Başkent’te Elif Büşra Doğuş ve öğretmenleri hakkında jet hızıyla soruşturma başlatıldı. Sivil ve askeri bürokratlar hakkında kılını kıpırdatmayan Hükümetin bu çifte standartçı, hem yasakçı cepheyi cesaretlendiriyor hem zulmün daha da artmasını körüklüyor. Lanetliyorum
Selahattin Yazıcı (TİYEMDER) “Çelikyanar döner tavırda. Çelik’in kendi alanında olmayan bir olaya müdahale etmesi kraldan çok kralcılıktır. Bu tür tavırların tamamını lanetliyorum.”
TİYEMDER Genel Başkan Selahattin Yazıcı, Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik’in bu konuda yanar döner tavırda olduğunu söyleyerek, “Çelik’in kendi alanında olmayan bir konuyla ilgili açıklama yaparak olaya müdahale etmesi kraldan çok kralcılıktır. Bu tür tavırların tamamını lanetliyorum” şeklinde konuştu. Kınıyorum Ali Küçükkösem (MEMURSEN) “Ödülü hak eden bir öğrencinin kürsüden indirilmesini veya hakkında soruşturma açılmasının yanlış olduğunu düşünüyorum. Bu tür bir davranışı da kınıyorum.”
MEMUR-SEN Genel Sekreteri Ali Küçükkösem, “Başındaki örtü nedeniyle ödülü hak eden bir öğrencinin kürsüden indirilmesini veya hakkında soruşturma açılmasını yanlış olduğunu düşünüyorum. Bu tür bir davranışı da kınıyorum” diye tepkisini dile getirdi. Sebepsiz
İsmail Hakkı Akkiraz (ÖĞDER) “Bakanımızın, bu meseleye tepki göstermesini anlayabilmiş değiliz. Bakanımızın iki şey arasında tercih yapmasını istiyoruz; şehitleri mi sevindirecek çıkar çevrelerini mi.” ÖĞDER Genel Başkanı İsmail Hakkı Akkiraz da, tepkisini şu şekilde dile getirdi: “Bakanımızın, bu meseleye tepki göstermesini anlayabilmiş değiliz. Bakandan beklentimiz inancın gereği olarak başını örtmesi gereken ve bundan dolayı başını örten herkese sahip çıkmasıdır. Buna sahip çıkması milletin gönlünü fethedecektir. Buna karşı çıkması bir takım çevreleri memnun edecektir. Ama bize bu memleketi emanet eden şehitleri ve varislerini derinden üzecektir. Bakanımızın iki şey arasında tercih yapmasını istiyoruz; şehitleri mi sevindirecek çıkar çevrelerini mi sevindirecek.” Utanmazlar Yusuf Ziya Sula (ÖNDER) “ Çelik’in bu tepkisi kişisel ve gereksiz. Bu konu artık utanç meselesi oldu. Normalleşmesi gerekiyor. Bu yasağın bir an önce kaldırılmasını bekliyoruz.” ÖNDER Genel Başkanı Yusuf Ziyaettin Sula ise, Milli Eğitim Bakanı Çelik’in bu tepkisinin ‘kişisel ve gereksiz’ olduğunu söyledi. Fincancı katırlarını ürkütmemek için Çelik’in böyle bir tepki vermiş olabileceğini savunan Sula, “Bu konu artık utanç meselesi oldu. Normalleşmesi gerekiyor. Bu yasağın bir an önce kaldırılmasını bekliyoruz” diye konuştu.
milli gazete

Ekleme Tarihi: 15.12.2007 - 12:39
Bu mesajı bildir   Muhtazaf üyenin diğer mesajları Muhtazaf`in Profili Muhtazaf Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
VeRvO su an offline VeRvO  

567 Mesaj -

En Son On: 05.12.2008 - 11:45
Cinsiyeti: Bayan 
Artık ne sekilde davranacagımızı bilemiyoruz...

Adana'daki ödül töreninde Tevhideyi kürsüden indiren bakanmıydı vekilmiydi neydi kürsüden indirdi diye sorusturma baslatıldı,Simdide bu kızı kürsüden indirmediler diye sorusturma acılıyor...sevinçli Hayret denilecek bi olay ...Simdi kürsüden indirelimmi kalsınmı?..Kim neyi savunuyor artık belli degil...

Haspinallah ve ni'mel vekil...

Öncedende dediğim gibi aynı meseleleri ısıtıp ısıtıp önümüze koyuyorlar...Bizde öfkeyle kalkıp tekrar yerimize oturuyoruz...

Ekleme Tarihi: 15.12.2007 - 13:43
Bu mesajı bildir   VeRvO üyenin diğer mesajları VeRvO`in Profili VeRvO Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
*selsebil* su an offline *selsebil*  

81 Mesaj -

En Son On: 24.05.2008 - 21:32
Sanırım suyun durulması için iyice bir bulanması gerek .Bekleyelim görelim Mevlam neyler , neylerse güzel eyler.
Ekleme Tarihi: 15.12.2007 - 14:43
Bu mesajı bildir   *selsebil* üyenin diğer mesajları *selsebil*`in Profili *selsebil* Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Fazılmirza su an offline Fazılmirza  

48 Mesaj -

En Son On: 09.04.2008 - 17:24
Cinsiyeti: ----- 
Bunlar gölgesinden bile korkar.İpimizi çekerler diye...
Ekleme Tarihi: 15.12.2007 - 17:09
Bu mesajı bildir   Fazılmirza üyenin diğer mesajları Fazılmirza`in Profili Fazılmirza Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
!MesuD! su an offline !MesuD!  
RE:

228 Mesaj -

En Son On: 07.01.2010 - 22:23
Alıntı
Orijınalı VeRvO

Öncedende dediğim gibi aynı meseleleri ısıtıp ısıtıp önümüze koyuyorlar...Bizde öfkeyle kalkıp tekrar yerimize oturuyoruz...[/B]

Ekleme Tarihi: 16.12.2007 - 00:58
Bu mesajı bildir   !MesuD! üyenin diğer mesajları !MesuD!`in Profili !MesuD! Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Pozisyon düzeni - imzaları göster
Sayfa (1): (1)
önceki konu   sonraki konu

Kategori Seç:  
Sitemizde şu an Yok üye ve 478 Misafir mevcut. En son üyemiz: Didem_

Admin   Moderator   Vip   Üye ]

Hayırlı ömürler dileriz.    Bu üyelerimizin doğum günlerini tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu bir ömür dileriz:
osmanli1 (49), TRABZONLU_TS (43), murat__ (41), remzay56 (61), Mikayil Demir (44), sadoðlu (68), yigilcali (48), müzisyennnn (46), hakankara (55), mikail06 (53), seyfullah (36), erguen (53), @hmed (49), emre-70 (34), AY-NUR (41), yagmurumm (33), ihvankudret (35), KeTeNci (38), zahid1 (49), hamdim (37), intifada (53), samsun1983 (41), veysel.hoca (48), mikail34 (54), zincefr (60), batmazhalil (36), MaziDENbiri (52), sero (58), Natuvan (40), tuana~islam (38), xturkkizx (37), seros633 (47), m_zahid (43), karanfil58 (39), halimyusufoglu (49), minam (44), HATÝCE81 (43), s.emine (43), naci edin (78), Yaseminerdem (36), fatih1981 (43), bekir tek (38), seyyidtalha (52)
24 Saatin Aktif Konuları
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 0.52242 saniyede açıldı