0
Start Giriş Üye Ol üyeler ((( RAVDATe@m))) Arama
Toplam Kategori: 69 *** Toplam Konu: 30095 *** Toplam Mesaj: 148179
Forum Anasayfa » K İ T A P / K Ü L T Ü R / S A N A T » KİTAP & DERGİ » Baran dergisi

önceki konu   sonraki konu
Bu konuda 22 mesaj mevcut
Sayfa (1): (1)
Ekleyen
Mesaj
Fazılmirza su an offline Fazılmirza  
Baran dergisi

48 Mesaj -

Kayıt Tarihi: 01.12.2007
En Son On: 09.04.2008 - 17:24
Cinsiyeti: ----- 


49. Sayı Çıktı!..
Bayinizden İsteyiniz...

Cumali Dalkılıç: Kötülüğün Kaynağı Amerika'yı İşbirlikçileriyle Beraber Ülkemizden Kovuyoruz!
"Bu toprağa kendini ait hissedenler!.. Sömürgecilik Türkiye’de en kaba şeklini, en derin darbesini, en geniş düzenini kurmuştur... İnsanını kazanmadan vatanını kazanamazsın... İnsanını yaşatmak isteyen vatanına baksın!
Esas düşman belli:
Teröristbaşı Amerika! "

Oğuz Gürses: Alevî’nin Canı Can da,
Sünnî’ninki Patlıcan mı? -I-
"Çeşitli Alevî guruplarının kendi inançlarıyla ilgili olarak söyledikleri bir arada
değerlendirildiğinde Alevîlik bir yönüyle Şiiliğin Şamanlık, Bektaşilik, Zerdüştlük, İsrailiyat ve kökeni belirsiz bir takım hurafelerle harmanlanmış şekli gibi görünüyor..."

Baki Aytemiz: Türban, Emperyalizme Karşı Savaşın Bayrağıdır!
"Türban öyle bir mânâ ve keyfiyet arzetmektedir ki, işbirlikçiler ne yaparlarsa yapsınlar, bu mânâyı pörsütemeyip, bu keyfiyeti silemediler. İşte, bir tarafta laik Kemalist görünümlü ulusalcı madrabazlar, diğer yanda içinde yaşadığı cemiyetinden kopuk sözde devrimbazlar, bir tarafta da işbirlikçi mürtedler, imânsız Müslümanlar. "

Sezai Kırlangıç: Sömürgecinin Taşeron İktidarı
ve Muhalifleri
"AKP, şimdiki taşeron parti bu, yarın ki; hazırlıklara bakılırsa Fettoş ve hempası... AKP miadını doldurmak üzere, insanlar artık AKP’nin İslâm düşmanı sömürgecilerin taşeron partisi olduğunu deşifre etti..."

Mevlüt Koç: Ezelî Batı Kurmacası
Defne Bayrak / Ürdün: El-Bağdadi'nin Konuşması Işığında, Hükümetlerin Mürtedliği
Ahmet Birgivî : Tek Kanatlı Kartal Türkiye
Mustafa Saka (Dilemma): Son Ve Tek Tohum
Şükrü Sak (Bloknot): "İnsan" mı "Tabut Tüketicileri" mi?
İbrahim Şarklı: Cengiz Çandar Ve Kürt Meselesi
Av. Ali Rıza Yaman: "Başlarım Lan Senin Hukukuna!"
Dilmurat / Orta Asya: Rusya'daki Seçimler, Batı'ya Tokat Misâli İndi

Ankara'da Yargısız İnfaz!

Irak Devlet Başkanı Saddam Hüseyin'in Türk Torunu!

Medine Müdafaası Ve Fahrettin Paşa

İslâm Dünyasından:
General İzzet Ed-Duri'ye Yapılan Tuzak Tutmadı!
Kültür-Sanat:
Aydın Alkan: "Kürt Kültürü"
Dilara Sevinç: BARAN; Yağmur; Rahmet; Kadın...


KÜNYE
Sahibi ve Sorumlu Yazıişleri Müdürü:
Aydın Alkan

Genel Yayın Koordinatörü:
Ali Osman Zor

Yayın Yönetmeni:
Şükrü Sak

Yayın Kurulu:
Harun Yüksel
Kâzım Albayrak
Nazif Keskin
Mevlüt Koç
Sadettin Ustaosmanoğlu

Haber Müdürü:
Fazıl Duygun

Hukuk Danışmanı:
Av.Ahmet Arslan

İdare Yeri:
Emekyemez Mah. Gümüşgerdan Sk. No: 6/4 Şişhane
Beyoğlu / İSTANBUL

Teknik Hazırlık:
Baran

Tel-faks:
(0212) 361 44 18
TEMSİLCİLİKLER

Esenler
M. Yavuz Dedeoğlu,
Tel:05378902187 05558329425
Ümraniye
İbrahim Gülşen
Tel: 05394230748
Antalya
Arif Saygı,
Tel: 0536 605 24 43
Gebze
Mehmet Kaya
Gebze Kitap Fuarı,
Sultan Orhan Gazi Cd.
1103 Sk. No:6
Tel: 0262 643 16 39
K.Maraş
Baki Aytemiz,
Tel: 0537 271 25 74
Samsun-Bafra
Celal Eker
İsmet Paşa Mah,
M. Akif Ersoy Cad., No: 16/c
Tel: 0362 542 71 67
İzmir
Cuma Tombul,
Tel: 0538 289 04 49
[color=#003399]Almanya
Okan Fettahoğlu,
Tel: 0049 1737811548
İsviçre
Simurg Lerzan,
Tel: 0041 787931279
Brezilya
Merve Leticia,
Tel: 301 60-031
Niedersachsen Eyalet
Cesareddin Musluoğlu,
Tel: 00491799988223

cesareddin@yahoo.de [/color]
Ekleme Tarihi: 13.12.2007 - 21:33
Bu mesajı bildir   Fazılmirza üyenin diğer mesajları Fazılmirza`in Profili Fazılmirza Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Fazılmirza su an offline Fazılmirza  

48 Mesaj -

Kayıt Tarihi: 01.12.2007
En Son On: 09.04.2008 - 17:24
Cinsiyeti: ----- 
Selam ile…

Amerika’nın son işbirlikçi kadrosu AKP, ikinci beş yılını da dışarıda geçiriyor. Amerika’nın kayıplarının faturasını komşu ülkelere kesmek için geziyorlar. Bir doğu, öbürü batı, öteki kuzey istikametlerde, Amerika’ya cehennem olmuş dünyayı söndürmeye çabalıyorlar.

Öte yandan içeride bütün meseleler birilerinin afra tafralarına mevzu olmuş; öylece duruyor.

Başörtüsü, Anayasa, Kürt meselesi, ekonomi, hukuk, eğitim vs… Aklınıza ne gelirse!..

Bütün bu içişlerinde her adım atışta karşımıza hep aynı kişi çıkıyor.

Amerika’nın Ankara Büyükelçisi Ross Wilson!

Bu adam aynı zamanda içeride yetkili gösterilen kadrolara iş buluyor, buyuruyor, rapor tutturuyor. Her resepsiyonda, kuliste, davette, kokteylde boy gösteriyor. Turuncu balkabakları kimi zaman maçlarda yer alırken, bu tür toplantı ve davetleri de kaçırmıyor.

Kemal Tahir’in “Esir Şehir İstanbul” romanında anlattığı işgal manzaraları… Bir yanda havaya kaldırılan kadehler; bir yanda vur patlasın çal oynasın havaları!

Yetkili ve etkililer dışarıda; büyükelçi bütün işlerde söz sahibi ve işbaşında!

İçişlerini idare Wilson’a bırakılmış!

1915’lerde Amerika’ya Osmanlı’nın büyükelçisi olarak gönderilen vatansever insan Ahmet Rüstem Bey, Amerika’nın Ermeni meselesi üzerinden yaptığı baskıları püskürtürken, Amerikan vahşetinin dünyadaki misâllerini Amerikalıların yüzüne vuruyordu. Memleketinin haysiyet ve şerefi için mücadele ediyordu. Rüstem Bey, okyanusun onbinlerce km ötesinden çektiği bir telgrafta, kendisinden haber alınamazsa akıbetinin takip edilmesini istemiş ve can güvenliğinin tehlikede olduğunu bildirmiştir. Rüstem Bey, Amerika’da “istenmeyen adam” ilân edilmişti. Ve sonunda sınır dışı edildi.

Amerika’ya teşekkür etmek için her köşede karşısına Amerikalı çıkmasını dileyen şimdiki alçakların Rüstem Bey’den örnek alacağı bir şey yoktur. Onlar vatansız ölecekler ve ebediyen lanetlenecekler!

Başörtüsü, Kürt meselesi vs her hususta birer cevval kesilenler, mesele Amerika olunca, işbirliği daha fazla nasıl koyulaştırılabilir, nasıl ilerletilebilir onun çarelerine bakarlar. Buyurulan işi de anında yerine getirip, teşekkür bekleyen Amerikalıya hadım olurlar.

Vatanın bölünmez bütünlüğünden dem vurup düşman gördüğüne çakıl taşını bile çok görenler; memleketi üslerle donatıp emperyalizmin hizmetine verirler.

Ulusalcı geçinen milliyetçi kesim de “aman içinde İslâm olmasın” kaygısıyla efendilerine işbirlikçilikte itibar davası güderler.

Bütün kesimlerin hainlerini, hemen her yerde bu sömürge valisinin etrafında pervane olmuş görürsünüz. Hiç de utanmazlar!..

Bu büyükelçinin derhal “istenmeyen adam” ilân edilmesi şart olmuştur. Bu adamın kovulması, bağımsızlığın kazanılmasının ilk adımı olacak; görevine devam etmesi ise bağımsızlığın kocaman bir yalan olduğunu bir kez daha gösterecektir.

***
Türbanlı kızı yaka paça kürsüden indirten binbaşı ve kaymakamın Amerika ile herhangi bir sorunu yoktur. Ve bunlar hiçbir hukukî takibata uğramazlar. Ama bir alevi çocuğun, okulunda öğretmeni tarafından alevi olduğu için azarlanması, bunların aklına hemen hukuku getirir.

Ehl-i Sünnet Müslümanların oyuyla iktidara gelen AKP, 5 yıllık dönem boyunca oy aldığı kitlenin hiçbir sorununa kulak vermezken, kendisine kat’i surette oy vermemiş, alevisi de dahil bütün kesimlerin en ufak sorunlarına dahi hemen eğilirler.

Bu da yetmiyormuş gibi Ertuğrul Günay gibi “ithal” siyasetçi tiplerin ağzından Sıvas olayları bahane edilerek Ehl-i Sünnet kitleye hakaret edilir.

***
Ürdün’den çalışmalarıyla aramıza katılan Defne Bayrak hanımefendi, bir süredir çeşitli meşgalelerinden dolayı ara verdiği çalışmalarına tekrar başlamıştır. İnşallah kendisinin güzel ve verimli çalışmalarını sizlere ulaştıracağız.

Bu sayımızda 25 yaşlarına geldikten sonra varlığından haberdar olduğumuz Saddam Hüseyin’in Türk torununun hikâyesini okuyacaksınız. Mesut Torun, Musul’da Amerikalılarla yaşadığı kahramanca çarpışmada şehid olan Uday’ın oğlu…

Irak’ın savaşan evlatlarına, devlet başkanından en küçük neferine, şehidine ve gazisine selâm olsun!

Yaşasın Kurtuluş Savaşımız!

http://www.barandergisi.com
Ekleme Tarihi: 13.12.2007 - 21:34
Bu mesajı bildir   Fazılmirza üyenin diğer mesajları Fazılmirza`in Profili Fazılmirza Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
farandag su an offline farandag  

251 Mesaj -

Kayıt Tarihi: 10.05.2007
En Son On: 17.06.2008 - 15:57
Cinsiyeti: Erkek 
aleykum selam ıle

oncelıkle merak ettıgım konu ıraklımısınız Türk'mü musluman mısınız yoksa musluman gorunuen fıtnecımı yazıdan bısey anlamadım.

öncelıkle kardesım yazılarınıza ve fıkırlerınıze saygı duymak ısterım ama olmuyor sadece sız degılsınız kı bazen ınsanda sabır denen catlıyor.
kendımı onların avukatı gıbı hıssettıgım ıcın felan degıl ha sakın yanlıs anlamayın bence hakaret ettıgınız mercıdekı ınsanlar kendılerını savunacak yetkılerı ve guclerı oldugunu bılıyorum zaten ama onların buraya gelıp sıze cevap verecek durumları olmadıgını dusunuyorum ve burda karasız ve bazı seylerden yeterı kadar bılgısı olmayan ınsanların aklının karısacagını dusundugum ıcın ıkı satır kelam yazmak ıstıyorum.

eger alevı sunnı ayrımı yapıp bunları buraya tasırsanız onları gozetıyor bunları etmıyor gıbı yazı yazarsanız sızde o elestırdıgınız ınsanlardan farkınız kalmaz olayları o sekılde yorumlar bu sekılde anlatırsanız buda fıtne sokmaktan baska bısey degıldır

sızce akp sadece halkın yuzde 46 sının ısını mı yapmak zorunda oy vermeyenlerın ıslerını yapmak onlara hosgoru sergılemek yanlıs bıseymı kı kursuden ındırılen kız ıcın bısey yapmadıgı nı soylerken de elınızı vıcdanınıza bır koyun hele ya bu kadar hafıfmıdırkı cehennem azabı onemsemeden kul hakkına gırerız bılmıyorum benım bu kadar cesaretım yok sızler nerden alıyorsunuzkı bılmıyorum.oncelıkle sunu soylemek ıstıyorum ısteyerek yaptıgınızı dusundugumden degıl ama bır gafket ıcınde oldugunuzu dusunuyorum bazı seylerın ıyı gıtmesı ıcınmuhalefet elbette hatta gayret edıp duzeltmek lazım ama ıyı gıden seylerın onunede set cekmeyelım ve yapılanları da ınkar etmeyelım yok sunu yapmadı bunu yapmadı ebe ınsaf kardesım sezarın hakkını sezara verme olayı.
kusurabakma kardesım eger kıracak bısey yazdıysam hakkını helal et.............

Rabbım cumlemızın kalp gozunu acıp dogruyu gormeyı gaflet ve delaletten kıbır ve grurdan uzak durmayı nasıp etsın

selam ve dua ıle ALLAH'A EMANET
Ekleme Tarihi: 14.12.2007 - 10:31
Bu mesajı bildir   farandag üyenin diğer mesajları farandag`in Profili farandag Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Fazılmirza su an offline Fazılmirza  

48 Mesaj -

Kayıt Tarihi: 01.12.2007
En Son On: 09.04.2008 - 17:24
Cinsiyeti: ----- 
ELHAMDÜLİLLAH müslümanım...

Türküm ama kürt-çerkez vs bütün müslümanlar kardeşimdir.

Fikri manada doyurucu yegane kareket olan Büyük Doğu-İbda ile Osmanlı misali Başyücelik devleti gayemizdir.

Sizler gibi idrak edemeyen kardeşlere karşı da sabrımız vew hoşgörümüz sonsuzdur.

Sizleri seviyoruz ancak ABD/İsrail uşaklarını sevmiyoruz.

Uşaklık yapanları göklere çıkaranları da sevmiyoruz.

Mert ve dik duran şehidlik şuurunu kuşanmış müslümanlar baştacımız...

Bütün müslümanların Irak işgaline tavır koyması gerekirken yan çizenleri unutmayacağız.

Yazınız ile önce kırıp sonra kırdıysam özür dilerim taktiğiniz samimi bir tavır değil...

Ben size sorayım : Müslüman mısın farandağ ? Yoksa kafir misin?

Nasıl ?!!

Ha Lütfen yanlış anlamayın, kırdıysam özür dilerim

Hasbünallahi ve nimel vekil.

ALLAHA emanet olalım HAYIRLI BAYRAMLAR DİLİYORUM.
Ekleme Tarihi: 18.12.2007 - 21:42
Bu mesajı bildir   Fazılmirza üyenin diğer mesajları Fazılmirza`in Profili Fazılmirza Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Fazılmirza su an offline Fazılmirza  

48 Mesaj -

Kayıt Tarihi: 01.12.2007
En Son On: 09.04.2008 - 17:24
Cinsiyeti: ----- 


Selâm ile…

Bu sayımızla birlikte dergimiz BARAN, birinci yılını doldurmuş bulunmaktadır. Ayrıca Irak Devlet Başkanı Saddam Hüseyin’in de şahadetinin yıldönümündeyiz.

Hemen belirtelim ki Saddam Hüseyin’in şahadetiyle BARAN’ın çıkışının aynı günlere denk gelmesi bir “tevafuk” değildir. BARAN’ın çıkışını tetikleyen bizzat Irak Devlet Başkanı Saddam Hüseyin’in hunharca katledilmesidir. BARAN ve Saddam kelimeleri arasındaki kök alâkası göz önüne alınırsa BARAN’ın hangi şartlarda ve nasıl bir hissiyatla çıktığı daha iyi anlaşılabilir.

Bölgemizdeki ve Türkiye’deki gelişmeler Irak’tan bağımsız değerlendirilemez. 91 yılındaki Irak Devlet Başkanı Saddam Hüseyin’in yaptığı çıkış olmasaydı eğer, bugün İslâm coğrafyasında Batı emperyalizmine karşı verilen efsanevî savaş bu seviyede olamazdı. Emperyalizmin yerli işbirlikçileriyle beraber unutturmaya çalıştığı hakikatlerin başında bu gelir.

Bugün dahi hâlen devam eden şehid Saddam Hüseyin üzerindeki kara propagandalara baktığımızda emperyalizm için nasıl bir tehdit unsuru oluşturduğunu görebiliriz.

2005’in 30 Aralık sabahı katledilen Irak Devlet Başkanı Saddam Hüseyin şehadetiyle Amerika’ya ve kuyrukçularına karşı verdiği mücadeleyi zaferle mühürlemiştir.

Osmanlı emperyalistler tarafından tasfiye edildikten sonra Kurtuluş Savaşı Osmanlı topraklarında devam etmiştir. Irak merkezli İslâm coğrafyasında Amerika’nın başını çektiği hristiyan-yahudi Batı emperyalizmine karşı verilen bugünkü mücadele aslında Kurtuluş Savaşı’nın devamı niteliğinde olup, hâlen sürdüğünü göstermektedir.

İBDA, Batı emperyalizmine karşı ideolojik mânâda dünya çapında ilk ve tek dünya görüşünü örgüleştirip ortaya koyarken, Irak Devlet Başkanı Saddam Hüseyin de devlet çapında hristiyan-yahudi Batı emperyalizmine karşı ilk isyan bayrağını açan olmuştur.

İstilâcı Amerika nezdinde Saddam Hüseyin’in affedilmez tek suçu budur. Tarihte İslâm milletinin kahraman evladı olarak yerini almış Irak Devlet Başkanı’nın birinci Irak savaşında sarfettiği “savaşların anası” sözünün ne kadar da doğru olduğu yaşanan süreçten belli olmaktadır. I. Körfez savaşının doğuracakları bir yana doğurduğu savaşlar meydandadır.

Saddam Hüseyin ve Irak Devletinin direnişi ile birlikte İBDA’ya bakış antiemperyalist mücadelede turnusol kâğıdıdır. Yani Saddam ve İBDA düşmanlığıyla anti-emperyalist şuur örtüşemez!.. Bazı Amerikancı “Anti-amerikancı ulusalcılar”ın Saddam Hüseyin’e karşı duydukları kin ve nefretin altında yatan sebep, ne gariptir ki doğrudan kurtuluş mücadelesiyle alâkalıdır.

Tuncay Özkan gibi milliyetçiliğin içinin İslâm’la dolmaması yani, İslâm’a bağlı İslâm muhtevalı bir milliyetçiliğin oluşmaması için hayatını “vakfetmiş” Amerikancı ulusalcıların Saddam düşmanlığı doğrudan M. Kemal’le alakalıdır. Bu sahte anti-amerikancı kurtuluşçular Saddam’a bakınca karşılarında şeriatçı M. Kemal’i veya yarım kalmış M. Kemal’i görmenin şokunu yaşadılar. Bu şokla gerçek kurtuluşun ve gerçek kurtuluşçuluğun nerede ve nasıl olacağını tesbit edip kim tarafından bu kurtuluşçuluğun verildiğini söylemek yerine Saddam ve İBDA düşmanlıkları kat be kat artmıştır.

Çünkü Saddam Hüseyin ve İBDA sahte kurtuluşçuluk etrafında ifade edilen “ittifak, uzlaşma, reel politik, anlaşma, buluşma” gibi masalları bizzat verdikleri mücadeleyle bir tekmede devirmişlerdir. Uzlaşma ve teslimiyetle kurtuluşçuluk olamayacağını ve bugüne kadar anlatılan kurtuluşun yalan olduğunu bir anda Saddam’ın mücadelesinde gören bu amerikancı “anti-amerikancılar” hakikate teslim olmak yerine yalanlarına daha bir kuvvetle sarılarak hakikatin temsilcilerine saldırılarını arttırmışladır.

Irak Devlet Başkanı şehid Saddam Hüseyin, iradesi ve muradı İBDA olan 1919 şartlarının kan ve can pahasına neticelendirilmesi gerektiğini bu sahtekârlara gösterdiği için düşman olmuştur.

Hadise gayet açık!.. Anti-emperyalist bir niyetle başlayan 1919 şartları, kurucu fikir ve ideoloji yani devleti tahkim edici, şekillendirici ve diğer İslâm milletlerine örnek teşkil edici dünya görüşü gelene kadar devam etmeliydi.

Ki bu dünya görüşü Büyük Doğu olarak 1938’de gelmişti zaten!

1991’de başlayıp, 17 seneden beri hâlen devam eden Irak kurtuluş savaşıyla 1919’da başlayıp 1920’lerde bitirilen bir takım “çata pata”larla bitirilen Anadolu’daki mücadeleyi “kurtuluş” ekseninde kıyasladığınızda gerçek bir kurtuluş savaşı için hangi hareket tarzını benimsemek ve hangi niyetlere sahip olmak gerektiği kendiliğinden meydana çıkar.

İşte anti-amerikancı gibi gözüküp aslında amerikancı olan bazı Batıcıların Saddam Hüseyin ve İBDA düşmanlığını derinleştiren husus yukarıda dile getirdiğimiz hakikattir!..

İBDA iradesi ve Saddam Hüseyin’in devlet çapında başlattığı mücadele benimsenmeden hiçbir gerçek kurtuluştan bahsedilemez. 1919 şartları ancak bu irade ve bu mücadeleye sahip çıkılarak gayesine erdirilebilir. Çünkü gayesine ermemiş savaş bitmemiştir. 1919’da Doğulu ve Batılı emperyalistlerin İslâm coğrafyasında başlattıkları istilâya karşı fitili ateşlenen mücadele, gayesine ermediğinden dolayı Saddam Hüseyin çıkmıştır. 1919’da başlayan bu mücadelenin devamı olarak görülmedikten sonra Irak direnişi, kurtuluş adına sarfedilen her söz, sadece ve sadece Batılı emperyalistlerin uydurdukları yalanların buradaki değişik versiyonları olacaktır.

Muradımız “gayesine ermemiş savaş bitmemiştir” diyenlerle emperyalizmin surlarına toslamak!..

51. Sayı Çıktı!..
Bayinizden İsteyiniz...


"Benemsâl": Alah'ın İradesi Saddam'dır!
"Bu bir Anglo-Fars ittifakı... Asrın başlarında, Çanakkale’ye saldıran “kâfir koalisyon güçleri”ne karşı cihat çizgisinde direnip, göğsünde Kur’an, dilinde ayet, şehâdete koşarak muzaffer olan Mücahit Memetçik ruhundan, başında Amerikan bezinden çuvalla ramboluğa firar eden Türk’ün hainiyle; Irak’ı sırtından hançerleyen güya Kürt görünüşlü şımarıklarda bu ittifakın içinde. Tamah eden Türkmenin haini, Arabın öküz kafalısı da... "

Röportaj:
Prof. Dr. Hasan KÖNİ : Türkiye'nin Ortadoğu Politikası Bitmiştir!
"Kürt sorununun 98’de açığa çıkması, 2003’ten sonra yükselmesinin nedeni, Amerika’nın
Kuzey Irak’ta bulunmasıdır. Bunu herkes biliyor… Buna da ses çıkaramadık.
Neden ses çıkaramadık Ordu, NATO ordusudur. Sistem, ona göre kurulmuş bir setsimdir ve
NATO ordusu Amerika’nın geliştirdiği bir sisteme karşı çıkamaz."


Ali Haydar Can : Alevî’nin Canı Can da,
Sünnî’ninki Patlıcan mı? -III-
"Gözaltına alınanlar özellikle Alevî kökenli işkencecilere teslim edildi. Bu işkenceciler, spontane bir halk hareketini örgütlü bir ayaklanma gösterebilmek için bütün hünerlerini gösterdiler... Tabiî işgal medyası kudurmuş gibi saldırıyordu:
“Gericilerrrr!!!Yobazlar!!! 33 aydınımızı diri diri yaktılarrr!!!”

İbrahim Şarklı: Üç Kıtanın Mücahidi Süleyman Askerî
"Çölün ateş parçası kumlarını düşman çizmelerine ezdirmemek için yüreği ateş sarmış fedailer… Onları resmî tez palavraları unutturamayacak bize! Devrimin yeni nesli görecek, bilecek, anlayacak, yaşatacak!"

M. Seyfullah Kılıç: ‘İslâmcı Basın’da Takiyye Kültürü ve BARAN Dergisi Farkı
"Bugün Türkiye’de "Hakk" iddiasındaki İslâmcı basının yaptığı,
dolaylı olarak işin köleliğe yol açan kısmını işaret ediyor..."

Baki Aytemiz: Bebek Katili Amerika'ya Karşı Ortak Cephe
"Amerika’nın kuklalarının görüntülerine kanmadan, kimi zaman Kürtçü, kimi zaman Türkçü, kimi zaman Müslüman olan bu görüntünün arkasındaki gerçek düşmanı asla gözden kaçırmamak kurtuluş için başta gelen şart. Yoksa birbirimize düşer, asıl düşmanın elinde oyuncak oluruz."

Ünsal Zor: 3 Saatlik Operasyon, 30 Milyon Dolar
Defne Bayrak - ÜRDÜN : 2007: Filistin Halkının Ezilişinin Yasalaştığı Yıl
İktibas: Behiç Gürcihan: CIA Ve İsrail'e Hizmet Edene Aç Bir Coca Cola
İktibas: Fatma Sibel Yürek: AKP - Elit Çatlağından Fazıl Say Doğdu
Av. Harun Yüksel: "Tilki Günlüğü'nde Abdülhakîm Arvasî Hazretleri" Var Mı?
Cihad Kolgezen: Maarifin "...hanelerden" Neyi Eksik?
Mustafa Saka (Dilemma): İsviçre Hastalığı
Dilmurat (BARAN Orta Asya): Kırgızistan Seçimleri: "Orta Asya'da Satranç Oyunu"


Polisin Örgüt Raporu

Yürüyüş'e Kapatma

Irak Devlet Başkanı ve Irak Mücahit Silahlı Kuvvetleri Başkomutanı Şehid Saddam Hüseyin’in Halkına Son Mektubu

İstanbul Paris Olur Mu?

Marcos: Silahlı Mücadele Yeniden Başlayabilir

İslâm Dünyasından:
Fedaî Anne ve İstikbâli
Maysara Şehid!
Pakistan'da Şehadet Eylemi

Kültür-Sanat:
Röportaj - Ömer Lütfi METE :
Batıcılar, Türkiye’de, Türk Milleti’nin Dostluğunu ya da
Düşmanlığını Doğru Algılamasından Rahatsızlık Duydular
Ekleme Tarihi: 27.12.2007 - 14:21
Bu mesajı bildir   Fazılmirza üyenin diğer mesajları Fazılmirza`in Profili Fazılmirza Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
farandag su an offline farandag  

251 Mesaj -

Kayıt Tarihi: 10.05.2007
En Son On: 17.06.2008 - 15:57
Cinsiyeti: Erkek 
El ınsaf be kardesım bu kadar olur
bu mılletın kurtulus savasını cata pat dıye nıtelendırıp de sankı baıt bıseymıs gıbı gosterıyorsunuz ya vıcdanınız nasıl rahat olabılıyor anlamıyorum......

saddam huseyının ataturkle ırak halkınıda kurtulus savasındakı kahraman halkımızla kıyaslıyorsunuz ya bu dergı satar nıcın mı sızıngıbı dusunenen dunyanın cok yerınde bunları ıcıne sındıremeyen ınsanlar vardır...yazık

bakın su an ırak halkının durumu evet ıcler acısı ınsanım dıyen hıc kımsede buna uzulmuyorum dıyemez tabı bakmak ısteyenler ancak sormak ıstedıgım bır kac soruya cevap yazma zahmetını gosterırsenız sevınırım

saddam huseyın yıllarca bır baska ıslam devletı ıranla yıllarca suren kardes kavgasında kımlerden destek aldı bana soylermısınız.....?
saddam huseyının yıllarca devlet baskanlıgını yaptıgı ırak ın halkına bır sorup cevap yazar sanız sevınırım kac gun rahat uyku uyumus ordakıler
saddam huseyının ebedı dunyaya goc etmıs bırı hakkını ustume gecırmek maksadım yok ama bana soylermısınız gercekten ıslam adına yaptıgını soyledıgınız abd ye ve onlara baglı olan guclere ne zaman ve ne ıcın karsı gelmeye basladıda sızın ve sızın gıbı dusunenen ınsanların gozunde bu kadar buyudu
daha oncesınden yıllarca sılahısını kullandıgı yıllarca teknolojısınden kardesını vurmak ıcın kullandıgı devletlere neden bırden ters dustu... ben soyleyeyım
benden kanıt felan ıstemeyın nerden aldınız nerden duydunuz belgenız varmı dıye sormayın ıste gercek

saddam da yıllarca abd ye hızmet etmıs ısı bıtıp mısyonunu tamamladıktan sonra ortadan kaldırılmıs amerıkanın bır adamıdır... son anlarında herseyden pısman olsada herseyı gaflet ıcınde ulkesıne hızmet ıcın yaptıgını soylesede bu gaflet ıcınde asıl ulkesıne degıl abd ye hızmet etmıs bır pıyondu abd nın orta doguya gırmesıne sebep olmak ıcın ıcın dunyanın gozlerı onunde bır planlanmıs bır hareketın bır yemıydı amac sadece petrol para degıl asıl olan dın dı ve ısraılın usagı abd nın oyununa geldı ve ulkesını bu duruma dusmesıne sebep oldu kım ne derse desın alnı secdeye degıyor yok agzından Allah kelamı cıkıyor dıye bunu ınkar etmek yersızdır.......
unutmayalımkı butun mılletlerın basına gelen musıbetten once baslarına gelen lıderlerın zalım oldukları nakledılır Alla bır mılletı helak etmek ıcın baslarına zalım bır padısah gonderırım ve onları ıyıce gaflete dusurdukten sonra helak ederım dıyor mealen tarıh bunlarla dolu gormek ısteyenler ıcın

bazı yazarlarınızın konu baslıklarını yazmıssınız katılmamak mumkun degıl ama eger baran dergısı olara TURK mılletının gecmıs tarıhını kucumseme yanılgısına dusersenız bu cok buyuk bır yanlıstır

unutmayalımkı ırak halkı tarıhın onemlı noktalarında hep ıslama zarar vermıstır kerbela olayını hatırlayın hasan huseyını hatırlayın osmanlının son donemınde osmanlıları nasıl ıngılızlere degıstıklerını hatırlayın bınlerce askerın onlar yuzunden sehıt olduklarını...kesın on yargıyla baktıgımı soylemeyın elbettekı gafletten uyanma zamanıda olur.................. yaratılanı yaratandan dolayı sevmek hepsı bu

selam ve dua ıle
Ekleme Tarihi: 28.12.2007 - 10:47
Bu mesajı bildir   farandag üyenin diğer mesajları farandag`in Profili farandag Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Fazılmirza su an offline Fazılmirza  

48 Mesaj -

Kayıt Tarihi: 01.12.2007
En Son On: 09.04.2008 - 17:24
Cinsiyeti: ----- 


Selâm ile...

2008 yılının kritik bir yıl olacağı, ülke ve dünya siyasetinde önemli gelişmelere gebe bir yıl olarak geçeceği kanaati hemen her çevrede hakim düşünce... Amerika’nın Ortaasya’daki büyük yatırımlarından Butto’nun öldürülüşüyle yeni milâdî yıla girmiştik.

5 Kasım 2007’den itibaren Amerika’nın çöküş sürecini, Türkiye’de “yeni dönem” havası dayatarak görünmezleştirmeye çalışan işbirlikçi kadrolar, Amerika ziyaretlerini “fast food” havasında ve turistik mahiyette ele alacak kadar rahatlık içinde vermeye başladılar.

Bush’a “2008 sizin son seneniz” dediğini söyleyen Abdullah Gül, aynı şeyin Türkiye için de geçerli olacağının idrakinde, Amerika’yı “stratejik müttefik, dev bir makine” olarak gördüğünü söylüyor.

Stratejik vizyon... Amerika’nın vizyonu... Herşey Amerika’ya göre, Amerika için, Amerika tarafından!.. Irak’ın kuzeyi, Irak’ın işgali, Kıbrıs, İsrail sorunu, AB, Kürt meselesi, Ortaasya, enerji sorunu, iç-dış borç, Anayasa, başörtüsü, yolsuzluklar, Alevîlerin durumu, reformlar vs. her şey, her şey rotası Vaşington bir zihniyetin sivil-asker işbirlikçi kadrolarının elinde...

“Türkiye haritadan silinmelidir” diyen Woodrov Wilson’un yüz yıllık plânının tezahürü bu kadrolar son olarak cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün, aynı adamın adıyla tesis edilmiş işgal politikalarının merkezinde yaptığı konuşmadan da anlaşılacağı gibi faaliyetlerine devam ediyor. Türkiye işgal-tecavüz altında ve haritadan siliniyor.

Süreç bu istikamette iken, içeride çepeçevre Amerikan muhibbi basın-medya kuruluşlarıyla varolan Amerikan nefret ve düşmanlığının önü alınmaya çalışılıyor. Önce psikolojik hava... Bu önemli; çünkü Amerikan nefret ve düşmanlığının zirve yaptığı memleketimizde, işbirlikçi politikaların kurtuluş getireceğine inandırmak için evvela psikolojik şartların işbirlikçilerin lehinde olması lazım.

Şunun şurasında 80 yıl kadar evvel çarpıştığımız emperylistler, şimdi hiçbirşeye dokunmadan içeride yetişmiş kadrolarıyla dış müdahaleye gerek duymadan işgali “meşru” gösterebiliyor. İşgal sorgulanmıyor, katliam-tecavüz-soykırım sorgulanmıyor, ihanet sorgulanmıyor, aşağılama hakaret sorgulanmıyor!.. Çünkü tarih sorgulanmıyor. Bu sorgulamanın yapılmaması için her şey yapılıyor. Hatta Türkiye’de İslâm hakimmiş havası bile veriliyor.

Oturduğu köşkün altındaki mahzenin şarap dolu olduğunu söyleyen Gül, üst kata kabul ettiği İsrail’li, Amerikalı, Batılı ziyaretçileriyle kadeh tokuşturuyor. İçi Filistinli’nin, Iraklı’nın, Afgan’ın, Peştun’un, Çeçen’in, Türk’ün, Arap’ın, Kürt’ün kanıyla dolu kadehler!..

Türk’e Türk propagandasıyla en ileri Türk düşmanlığı yapılıyor; çuval, İncirlik, Guantanamo, Ebu Gureyb’in üstü örtülüyor. Misyonerlike hız verilir, kilise evler açılırken, kürsüde ilâhî okuyan küçük kızlarımız ekran başında aşağılanıyor, tekmeleniyor ve hiç bir şey olmamış havası estiriliyor. Başörtüsü düşmanlığı cesaretlendiriliyor, başörtülünün onuru çiğneniyor. Bir avuç azınlık, Batı hayat tarzını halka dayatıyor, insanımıza ne yazabileceğini, ne konuşabileceğini, nerede yaşayabileceğini buyuruyor.

Öğretmeni öğrencisini pazarlıyor, öğrenci öğretmenini katlediyor, insanımız cinnet geçirip ailesini vuruyor, intihar patlamaları yaşıyor, polis adam vuruyor, Kürt kürt olduğu için linç ediliyor!..

Ve bütün bunlar bir zamanların İslâmcı denen tiplerin en tepelere yerleştiği-yerleştirildiği bugün, Çankaya ve son seçim öncesinden daha saldırgan, daha vahşi, daha azılı yapılıyor!.. Seçim sonuçlarının “zafer havası”nı halka tattırıp “finale gelenler”, medeniyetler ittifakının eşbaşkanının ağzından kovulmuş Anadolu kızını telefonla teselli ederken, Alevî çocuğu için bürokrasiyi ayağa kaldırıyor. Ehl-i Sünnet düşmanlığı, dinî-itikadî ölçüler içi boşaltılarak Amerikan İslâm’ı dayatılıyor. Sünnîliğin siyasî anlayışı, devlet plânında tezahür etmemesi için inkâr ve dejenere politikalarla yok ediliyor. Alevî Alevîliğini bilip, şu kadar yıllık adetlerinin çiğnendiğini, varlığının Amerikan projelerine yamandığını fark ederek “Yas orucu”nun şen sofralarına peşkeş çekildiğini görüyor ve rest çekiyor. Alevîler de anlıyor ki halk düşmanı bir proje yürütülüyor. Hak ve halk düşmanlığı, Hak’ka ve halka hiçbirşeyi bırakmamacasına bütün kesimlerin peşkeşçisini, çapulcusunu çatısı altına toplamış AKP eliyle yürütülüyor. Ve bu şimdiye kadar görülmüş tüm kadrolardan daha pervasız ve yüzsüz bir şekilde yapılıyor. Takiyyeci-imansız-Allahsız Amerikan sömürge politikalarının baskısı, bütün kesimlerin her şeyini pazarlık metaı haline getirmiş birleşik kadroları tarafından AKP-Deccal markalıdır. Tabanını Allah’ın adıyla aldatan Allahsızlar içeride ve dışarıda sona gelindiğinin idrakiyle 2008’i final yılı ilân etti. Bütün iç-dış faaliyetlere bu istikamette hız verildi.
Son hamleler deneniyor.

Psikolojik dayanıklılık esastır.
Savaş bizden bunu ister.
Dik duracağız!.. Direneceğiz! Savaşacağız!..
Ve Kazanacağız!..

Yalnız Allah için seveceğiz, yalnız Allah için nefret edeceğiz. Allah düşmanlarını düşman, Allah dostlarını dost bileceğiz. Dostu Allah olanın dostu Allah’tan yardım, düşmanı da daha büyük zaferler için engelleri aşmak üzere imtihandır.
Yanıbaşımızda 17 Ocak 91’den beri Allah’ın adını yüceltenler savaşıyor. Anadolu’da Allah’ın adını Allahsızlığın işgali için kullanan tüm kesimlerin takiyyecilerini esen havanın bulanıklığı samimileri şaşırtmasın. Türkiye’de sözü İslâm özü küfür, iğreti tuzakların, yalan beyanların, takiyyeci vaatlerin kendi aşağılık kadrolarını bulduğu bir dönemde, ne yapılacaksa esas düşman Amerika gözden kaçırılmadan yapılmalıdır.

Esas düşman seni çağırıyor!.. Ya ondansın; işgale evet diyen, yada ona düşmansın; savaşa devam eden!

54. Sayı Çıktı!..
Bayinizden İsteyiniz...


Osman Halid: Şeytan Yeni Plân Peşinde
"AKP kadroları da yetişme şartları ve aldıkları eğitim icabı, başta İslâm olmak üzere, coğrafyayı ve bu coğrafyada yaşayan İslâm milletlerini geçmiş hükümetlerden daha iyi tanıdıklarından dolayı, muhakkak ki, sömürgecinin işine daha fazla yaramaktadırlar."

Yazarımız Gönüldaş Carlos’tan(Illich Ramirez Sanchez-Çakal Carlos) BARAN’a Tebrik Mesajı

Kâzım Gökbayrak:Beşyüz Bin Saatimiz
"İdeolojimiz billûr gibi yolumuzu aydınlatırken sağımıza solumuza bakmamıza gerek yoktur. Çevremizdeki miskinler ölçümüz değil, ideolojimizin aydınlığı ölçümüzdür. Bizde ağabeycilik, hizipçilik vs. olmadığı için, sadece tavizsiz istikamet çizgisidir ölçümüz…"

Röportaj:
Gazeteci - Yazar Behiç KILIÇ: Türkiye’nin İşi Lozan’da Bitirilmiştir!
"Şimdi, bu Cumhurbaşkanı olan arkadaş Amerika’ya gidiyor. Ben sabahtan beri Amerikan basınının haberlerine bakıyorum. Alay ediyor resmen. “Niye geliyor bu?” diyorlar. “Tayyip’le rekabete geliyor” diyorlar. Altı yok. Yani, böyle bir naylon görüntü vermişin, “Ya bu Abdullah Gül niye böyle yapıyor?” dediğin zaman senin tepene biniyor taraftarları, isyan ediyor. Neden? Satın almış adam kömür torbasına..."

Benemsâl: Ne Oldu, Ne Oluyor, Ne Olmalı, Nasıl Olmalı? -III-
"Belli bir saldırıya uğramış mağdur taraf olmak, esas savaşın ille o saldırıyla başladığı mânâsına gelmez. Esas savaşı haksız yere başlatan taraf, bu haksızlığını bir hak olarak görüp göstermeyi, savaş sürerken mağdur durumlara düşmeyeceğinin sanki garantisi sanıyor. Savaşta mağdur duruma düşünce, hemen köşe iblislerini, medya borazanlarını “kötü adamların saldırısına uğramış bir mazlumum ben!” diye çan çan öttürüp, ortalığı velveleye veriyor."
Benemsâl'in 51.sayıdaki, "Allah'ın İradesi Saddam'dır!" başlıklı yazısının ingilizce metni için tıklayınız...

Murad Salih: “Hişşşt! Hişşşt! Geeeliiyor!”
"Mesele hijyen olsaydı; kendi evlerinin küvet ve jakuzilerinde keyif yaparken niye aynı tiksintiyi hissetmiyorlar? Vücutlarındaki bütün kıl, tüy, bok, sidik, salya sümük, mikrop, bakteri ve virüsler de aynı suda onlarla beraber küvet veya jakuzi keyfi yapmıyor mu? Bu ne midesizlik böyle: Öğğkkk!"

Ali Haydar Can : Alevî’nin Canı Can da,
Sünnî’ninki Patlıcan mı? -6-
"Teröristbaşı ABD, yeni projesi için önce Sünnîleri AKP yoluyla teslim almış, sıra AKP içindeki “liberal” Alevîleri kullanarak Alevîleri teslim almaya gelmiştir... İftar yemeğiyle Alevî cephesinde ilk gedik açılmış, taşlar yerinden oynatılmıştır... Bunun gerisi de gelecektir...
Gördüğümüz kadarıyla da, teslim olmaya can atan ama bu arada fiyatını ükseltmek için naz yapan bir hayli Alevî önderi de açık arttırmayı başlatnıştır.”


Seyfi Çabukel: Maarifin Neyi Eksik?
Mustafa Saka (Dilemmâ): Oksimoron ve Terör
Levent Topaloğlu: Terakki İslâm’dadır!
Ömer Faruk Sorgun: Beşiktaşlı Delgado’dan Tayyib’e Reddiye
Cihad Kolgezen: Çıfıtın Sefiri Defolup Gitti!
İktibas- Ayhan Kıskaç:Başörtüsü Hangi İlde Bayraktı
Şimdi Hedef Oldu?
İktibas- Mustafa Armağan:“Bave Kurdan”: Abdülhamid Uğruna Ayaklanan Kürtler

BARAN Haber:
- BAAS Dönmedi Zaten Oradaydı!..
-Türban Eylemleri Devam Ediyor!
- Said-i Nursi Hazretleri’nin Büyük Doğu Aşkı
- Irak İslâm Ordusu
- İşte AKP’nin Irak’taki Soykırıma Verdiği Desteğin Belgesi!
- Hakk’a Yürüyüş Dergisi Basın Açıklaması
- Panorama

İslâm Dünyasından:
- Direniş Günlüğü

Kültür-Sanat:
Aydın Alkan: Benito ve “Resimde Deh┠Üzerine
Selçuk Arslan: Gülmek Bir İhtiyaç mıdır?
- Eskimeyen Yazılar - Osman Yüksel Serdengeçti
- Furkan’ın 21. Sayısı Çıktı!
Ekleme Tarihi: 16.01.2008 - 18:47
Bu mesajı bildir   Fazılmirza üyenin diğer mesajları Fazılmirza`in Profili Fazılmirza Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
farandag su an offline farandag  

251 Mesaj -

Kayıt Tarihi: 10.05.2007
En Son On: 17.06.2008 - 15:57
Cinsiyeti: Erkek 
abd apacık dusmandır bundan kımsenın kuskusu yok......
daha guzel bır dunya ıcınde abd nın olmaması lazım bunuda herkes kabul edıyor ve zaten abd nın bıtmek tukenmek uzre olduguda asıkar ve bır kuduz kopek mısalı son demlerınde saga sola saldırıyor bunuda tum dunya bılıyor ve ızlıyor...ancak sakın ha kımse turkıyenın bıtecegını felan dusunmesın bu yanılgı uzre bahse gırmesın zıra saldırgan bır kuduz kopekle karsı karsıya ısenız ve elınızde onu telef edecek bır seyınız henuz yoksa temkınlı davranır cevre sartlarını ve etrafı kolacan edersınız her ne kadar kacmak yada carpısmak cozum gıbı gozuksede ıkısındende daha akılcı bır yontem gutmek zorundasınız zıra kacarken yakalanmak saldırırkende ısırılmak olabılır sıyaset ıste burda devreye gırer ve bazı seylerın olmasını hasarsız yada az hasarla atlatılmayı saglayacak akıl ve sıyası stratejıler gelıstırmek gerekır...

ben sıze hıc katılmıyorum evet turkıyede genelde yasanan ıslam modelı carpık ıslamdır Allah'ın ıstedıgı ıslam degıldır suphesız ıstısnaı ler harıc ancak ıyıye gıtmek ıcın yıkıcı polıtıka yerıne yanlısa yanlısla yaklasmak ınsanları bır bırıne uslerıne vekıllerıne dusman etmekte dogrumudur yada ne kadar dogrudur her seyı yaratan rabbım suphesız bızlerı neyle sınayacagını bır o bılır unutmayalım kı hayır gorduklerımızde ser ser gorduklerımızde hayır olabılır yasanan yada olan bır olaydan sonra kı yaklasımlarımız cok onemlıdır oyle degılmı o zaman dunyanın gozu onunde bır abd deccalının erıyısını gormekteyız ve gıderken yanında bızlerıde cekmek ıstıyor yada bızım kanımızla bıraz daha ayakta durmaya calısıyor bıze dusen gorevse bozgunculuk kotulemektense yanlısları usluplu sekılde anlatılıp dogrulara destek vermekten baska bısey olamaz...

YA ANLAMIYORUM AKP DELISI DEGILIM SADECE TURKIYENIN ONUNUN ACIK OLDUGUNU ILERIKI GUNLERIN ALLAH'IN IZNIYLE YUSELIS OACAGINI DUSUNUYOR VE BUNA INANIYORUM BUNU AKP YAPACAK DEMIYOR ONDAN BASKASIDA YAPAMAZ DEMIYORUM AMA BIR BASLANGIC OLMUS SANKI DEVAMI ICINDE BIZLERIN BIRLIK OLMASI GEREK DIYORUM YARIN AKP DE DEGISIR BASKALARIDA GELIR AMA SUNU UNUTMAYALIMKI ISLAM GUNESI ALLAH'IN ISTEGI EMRI VE BIZE BILDIRDIGI SEKILDE MUTLAK OLACAK KUFUR SON ALTIN CAGINI BITIRMEK UZRE VE SUNU UNUTMAYALIM YARIN UTANMAK MAHCUP OLMAMAK VE KUL HAKKINDAN KURTULMAK ICIN BU GUNDEN KENDIMIZE CEKI DUZEN VERELIM...

Allah nurunu mutlak tamamlar kuskumuz yok bıze daha acı ızdıraplar vermesın bu ulke gun gelır ulke menfaaıtı konu bahıs olunca kac defa kurtulus savası yapar bu ımanlı nesıl benım kuskum yok

hakkınızı helal edın selametle......................

Rabbım yar ve yardımcınız olsun
Ekleme Tarihi: 17.01.2008 - 12:46
Bu mesajı bildir   farandag üyenin diğer mesajları farandag`in Profili farandag Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Maksat kelam olsun su an offline Maksat kelam olsun  

1463 Mesaj -

Kayıt Tarihi: 23.03.2007
En Son On: 09.05.2011 - 11:25
Cinsiyeti: Erkek 
Evet geçen gün lerde elime geçti arkadaşımın dükkanında ne diyeyim bana göre muhreşem yazılar vardı...Çıkaranlardan uğraşan müslüman kardeşlerden ALLAH razı olsun....

selametle...
Ekleme Tarihi: 29.01.2008 - 10:20
Bu mesajı bildir   Maksat kelam olsun üyenin diğer mesajları Maksat kelam olsun`in Profili Maksat kelam olsun Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Fazılmirza su an offline Fazılmirza  

48 Mesaj -

Kayıt Tarihi: 01.12.2007
En Son On: 09.04.2008 - 17:24
Cinsiyeti: ----- 


Selâm ile...

“Korsanlığı organize hâle getirdiler, adına siyaset diyorlar!..”

Allah’ın emri başörtüsü, Allahsız İslamcıların ve din düşmanlarının elinde harca harca bitmeyecek siyasî istismar mevzuu oldu. Halbuki türban uzlaşma ve teslimiyetle değil, Allah’ın bir emri olarak anti-emperyalist mücadelenin en önemli direniş unsurlarından biri kabul edilip söke söke alınması gereken bir haktır.

“Siyasî sembol olsa ne olur” dedikleri başörtüsü, Amerikan vahşetini maskeleyen korsan maskesi oldu!.. Gündemdeki türban, Amerikan bayrağı yanında dalgalandırılmak istenen Amerikan siyasetinin ve bu siyasete teslimiyetin sembolü olan bez parçasıdır. Türban üzerinden kapışanlar da farklı farklı kesimlerden Amerikan işgalini destekleyen hain güruh!..

Emperyalizmin “üçüncü dünya ülkesi” demokrasilerinde her şey meta kabilindendir.

Amerika Irak’ı işgal ederken “demokrasi ve özgürlüğü getiriyorum” diyordu. Başörtüsüne getirilen “özgürlük”, Türkiye’de AKP eliyle korsan siyasetin malzemesi olarak, yeri geldikçe istismar edilen “özgürlük” sembolü olmuştur.

Amerikan baskısını tahkim etmek için Amerika, AKP’den daha cevval vicdan despotu bulamazdı. Ne de olsa gelenler 28 Şubat’ın “mağdur”ları... Liberal çapulcuların, Batıcı laiklerin “mağdurların rövanşı” dediği, halbuki ancak vicdanı kahpe olanların “kahraman” göreceği AKP kadrolarıyla beraber, insanımızı can evinden vuran Batıcı saldırılarla karşı karşıyayız. İnanıyoruz ki bu vahşi ve sinsi saldırılardan AKP içindeki samimi unsurlar da oldukça rahatsız. Yaşadığımız süreç bu samimi unsurların hakikati ifade edebilmeleri için son fırsattır. Vicdanlarının sesini dinleyip AKP’nin Irak başta olmak üzere bütün İslam dünyasında Batı emperyalizmi adına icra ettiği teslimiyetçi ve hain rolü açıklamalılar.

Ülkedeki birçok kesimiden oy alıp, 6 seneden beri kendisine oy vermeyen azınlık bir kesimin isteğine göre türbanı şekillendiren bir AKP sözkonusudur. Önümüze konulan, başörtüsü takanların değil de, başörtüsü takmayanların isteğine göre şekillenen bir çözümdür. Halbuki AKP başörtüsü takanlara vaadde bulunmuştur.

Amerika’nın Ankara Büyükelçisi Ross Wilson, Washington’a gitti, başörtüsü üzerine sorulan soruya cevap verdi: “Ben hiç takmadım ki”

Türkiye’deki reform yasalarını en küçük fıkralarına kadar takip eden bir “genel vali”nin bu sözünden, günlerdir kitleleri meşgul eden başörtüsüyle alakalı soruyu geçiştirmesinden, AKP’nin teminatından Amerika’nın hiç şüphe duymadığı anlaşılmalıdır. Haberi, “Genelkurmay İkinci Başkanı Orgeneral Ergin Saygun’un katıldığı Yüksek Düzeyli Savunma Grubu toplantısı için Washington’da TSK’nın helikopter alımına, Türkiye’nin nükleer enerji sahibi olmasından, Org. Saygun’un görüşmelerine kadar her konuda konuşan Wilson’ın, türbana gelince “Ben hiç takmadım ki” demesi şaşkınlık yarattı.” diye veren işgal medyası, ne kadar tatminlik ihtiyacı içinde olmalı ki, bu cevabı alınca hayal kırıklığına uğruyor. Kimse sormuyor ki, Türkiye’nin “bağımsızlığının teminatı” olarak gösterilen ordunun ikinci adamının günlerdir Amerika’da ne işi var?

Tabi aylar öncesi Amerika’da Beyaz Saray’ın bahçesine çadır kuran turuncular da büyükelçinin verdiği cevaptan memnun olmuş, “malumu ilam”a gerek duymamış olmalıdır. Peki bugüne kadar milletin kafasına çivi çakar gibi, en basit mevzuları devamlı tekrar eden SK’nın başı, başörtüsü meselesinde neden tekrardan kaçınıyor? Bunun iki sebebi olabilir:

1-Liberal çapulcular başta olmak üzere, bir takım çevrelerin iddia ettiği gibi, “Amerika’nın türban hakkında engelleyici bir pozisyonda olmayacaksın” uyarısı...

2-Bizim geçen sayılarımızda üzerinde durduğumuz gibi, Irak’ın kuzeyinde sürdürülen operasyonda, bir şekilde motivasyonu sağlanan halkın motivasyonu bozulur da, çocuklarını askere göndermede sıkıntı yaşanır endişesi...

Sebep her ne olursa olsun “malumu ilama gerek yok” açıklamasından silahlı kuvvetlerin öyle veya böyle bir tezgaha düşürülüp, Amerikan politikaları uygulanırken etkisizleştirildiği anlaşılmalıdır. Genelkurmay başkanının müslüman halkın antipatisini çekmemek için türban konusunda genelkurmayın bilinen görüşlerini tekrar etmemesi beyhude bir çaba... Çünkü insanımızın antipatisini Amerikan politikalarının uygulanmasına nezaret ederken ve terör örgütü NATO üyesi olarak sağda solda Amerika’nın gerisini toplarken çekmektedir zaten.

Nüfusun yüzde 90’ına yakınının, Amerikan nefretiyle yaşadığı bir toplumda İncirlik terör üssü gibi üslerin varlığına ses çıkarmamak, milletin nazarından düşmek ve antipatik olmak için yeter de artar bir sebeptir. Bu millet hiçbir zaman emperyalistlerin emireri konumunu kabul etmediği gibi, bugün de yüzde 86 düşmanlıkla kendi hal diliyle bu konumu kabul etmediğini göstermektedir. Milletin bu iradesine aksi davranışlar antipatik gözükmek için yeterli değil mi?

Org. Saygun’un katıldığı Yüksek Düzeyli Savunma Grubu toplantılarının “çok verimli, olumlu geçtiğini, ilginç görüşmeler olduğunu” belirten Wilson, 2007’nin Türk-Amerikan ilişkileri bakımından “çok enteresan” bir dönem olduğunu, ancak bu dönemden olumlu bir şekilde çıkıldığını ve 2008 yılında da iki ülkenin, yararlı işbirliği yollarını bulacağını kaydetti.

2007’deki işbirliğinden kasdı, Irak’ın kuzeyindeki Amerikan kuklası yapılanmayı meşrulaştırmak için izin verilmesi, “sıcak istihbarat” için Ankara’daki büyükelçilik binasına komşu başka bir binanın, general seviyesinden en küçük ajan birimine kadar 30-40 kişilik rambo timine tahsis edilmesi, Antep’teki Müslümanlara “terörist” diye yargısız infaz yapılmasıdır. Başörtüsünü işgali, tecavüzü, sömürüyü örtücü sembol yapan ve Irak’ta Amerika’nın yenilgisini gizleyen bu “yararlı işbirliği” 2008 içinde de aynı faaliyetleri kapsar bir şekilde sürecek.

Ayrıca buna Amerika adına AKP eliyle Ortadoğu’da ve Kafkaslar’da yürütülen operasyonları da eklemek gerekir. Bütün hedef 2007’de olduğu gibi, 2008’de de mevcut iktidar eliyle Amerikan imparatorluğunun çözülüşünü insanımızdan gizlemek!. Wilson’un bahsettiği “yararlı işbirliği”nin muhtevası budur.

Türban tartışmalarında tarafların temsil ettiği çizgiye baktığımızda, hedefin bu tartışma altında Amerikan imparatorluğunun çöküşünü gizlemek olduğunu anlayabiliriz. Çünkü türbana karşı olanların da, taraf olanların da Amerikan işgalinde, ülkenin özelleştirme adı altında Batılı ajanlara peşkeş çekilmesinde, çağdaşlık kılıfı altında kadınlarımızın çocuk yaşlarda fahişeleştirilmesinde aynı derecede “emeği” geçmektedir.

Ayrıca türban tartışmalarında gündeme getirilen “tavşan kulak” formülünün İslâm düşmanı çevbreler tarafından şuurlu olarak telaffuz edildiğine inanıyoruz.

İşgal medyasının pornografik dergi “playboy”un amblemi olan "tavşan kulağı" türbanla yan yana getirerek kullanması zihinlerde türbanla erotizmi birleştirerek sulandırma ve sapkınlaştırma operasyonu olarak değerlendirilmelidir.

Başörtüsüne yapılan bu aşağılık saldırı da muhakkak ki karşılığını bulacaktır.

Türban dahi işbirlikçilerin ve emperyalizmin çözülüşünü engelleyemeyecektir. İşgalcinin ve işbirlikçilerinin boynuna türbanı dolayarak bu topraklardan söküp atalım!..


http://www.barandergisi.com
Ekleme Tarihi: 09.02.2008 - 14:01
Bu mesajı bildir   Fazılmirza üyenin diğer mesajları Fazılmirza`in Profili Fazılmirza Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Fazılmirza su an offline Fazılmirza  

48 Mesaj -

Kayıt Tarihi: 01.12.2007
En Son On: 09.04.2008 - 17:24
Cinsiyeti: ----- 


Selâm ile...

Bizim anlayışımıza göre demokrasi, Batı’nın içtimai yapısını şart koşan bir teamül rejimidir. Hedefimiz Batı’nın içtimaî yapısına benzer bir yapı meydana getirmek olmadığına göre, hiç kimse bizden demokrasi oyununu oynamamızı beklememeli...

Bilindiği üzere demokrasi vasat, hatta vasatın altında ayaktakımının yönetici olduğu sistemin adıdır. Demokrasilerde toplumu sürükleyecek toplumun hafızasını kendi şahsında yaşatacak liderler çıkmaz; çıkamaz. Meselâ Saddam gibi bir adam, Batı’nın zorladığı demokratik nizam içerisinde var olamaz. Saddam gibi bir adam var olamayınca da Batı, demokrasi oyunuyla Irak gibi ülkelerin yer altı-yerüstü zenginliklerini yağmalayabilir, yiyebilir.

Bugün demokrasiyi bir “din”miş gibi insanımıza dayatanlar, demokrasiyi zorlayan Batı’nın önceden seçip daha sonra halka seçtirdikleridir. Bu ifadeden demokrasinin önceden seçilenlerin daha sonra halka seçtirilme oyunu olduğunu anlıyoruz.

Değişmeyen “dinin esasları”dır. Onun haricinde herşey değişir.

Bush’un ağzından da defalarca duyduğumuz üzere Batı, demokrasinin “evrensel yönetim” şekli olduğunu kendi görevlerinin de bu “evrensel yönetim” şeklini dünyanın her tarafına taşımak olduğunu söyler.

Diğer taraftan da dinin “evrensellik” iddiasını terörizm olarak algılar.

Kaynağı insana dayanan ve insan yapımı bir disipline “evrensel” deyip kaynağı Allah’a dayanan dine “terörizm” demek, demokrasi kılıfı içinde din düşmanlığı yapmak mânâsına gelir.

Demokrasiyi “evrensel yönetim şekli” olarak dayatmak ve bunu, “medeniyet götürüyorum” diyerek Afrika’nın en hücra noktasından Ortadoğu’ya kadar bütün yeryüzüne hakim kılmaya çalışmak, barbarlığın ve sömürgeciliğin adıdır.

Demokrasi bezirgânlarını bu mânâ içinde değerlendirebilirsiniz. Bu demokrasi çetelerinin niçin Amerika’nın yaptığı bütün katliamlara ve giriştiği tüm işgallere çanak tuttuğunu anlamak için demokrasinin din karşıtlığını gözden kaçırmamak gerekir.

Demokrasi bezirgânları demokrasinin karşısına dini değil de din düşmanlığını perdelemek için hep “darbe ve diktatörlüğü” koyarlar. Sanki demokrasinin karşıtlığı diktatörlükmüş gibi!

Bunu yaparken de gizledikleri en önemli şey, devamlı bir darbe faaliyeti içinde olduklarıdır.

Meselâ Irak gibi bir ülkede Saddam Hüseyin gibi bir lider, yabancı şirketleri ülkeden defedip petrolü millîleştirdiği zaman “darbeci” olur. Müslüman halkın teveccühüyle iktidarda şu kadar sene duran aynı lider, yerli hainlerle birlikte o kovduğu şirketlerin silahlı gücü Amerikan ordusu tarafından suikaste uğrayıp şehid edildiğinde ise bunu adı, “demokrasi ve özgürlüğün zaferi” olur.

Ukrayna’da, Gürcistan’da, Soros’un sponsorluğuyla Amerikancılar iktidarı ele geçirdiklerinde “darbe” olarak değil de “turuncu devrim” olarak nitelenir bu çeteler tarafından!.. “Turuncu devrim”e engel olmaya çalışan seçilmiş devlet başkanı ise “darbeci”dir.

Bir din gibi dayatılan demokrasi, insanımızın zihnine öyle bir ağ örmektedir ki iş nihayetinde “sömürgeyiz ama türbanımızla da okula gidebiliyoruz.” noktasına gelmekte... Halbuki bir müslümanın mantığı, “sömürge kalmayacağız, tam bağımsız olacağız, türbanımızla da her yere gireceğiz!” şeklinde olmalıyken; demokrasi bezirgânları bunu tam tersine çevirerek yukarıda söylediğimiz mantığa getirmişlerdir.

Bu mantık sadece müslümanların mı zihnine yerleştirildi. Hayır!

Diğer tarafta da durum hiç farklı değil!

Liberal çapulcuların zihnî operasyonuna maruz kalan “diğer taraf”taki samimi unsurların mantığı ise benzer şekilde şudur:

“Bağımsızlıkçıyız, dine de saygılıyız. Ama şeriat gelir, bizi keserse ne olacak? Onun için bağımsızlıkçı olalım; dine saygıda da kusur etmeyelim ama, şeriata da karşı olalım!”

“Demokrasi bezirgânı” çetelerin, zehirlediği kavramların başında şeriat gelmektedir. Yukarıda ifade ettiğimiz mantığa sahip diğer tarafa mensup samimi unsurlar şeriatı bildiklerinden değil, liberal çapulcuların ve sahte İslâmcıların zihinlerini şeriat konusunda zehirlediklerinden dolayı karşıdırlar.

Şeriatı bilmiş olsalar; anlarlar ki İslâm, vatanın bağımsızlığını ve fert hürriyetinin hakikatini temsil eden yegâne dindir.

Kendilerini her kesimin hainlerinin merkezi konumunda gören liberal çapulcuların İslâm’ın bugünkü gerçek temsilcilerine düşmanlıkları, gerçek samimi İslâmcı hareketin her kesimin samimisine “merkez” olma hüviyetindendir.

Bugüne kadar özellikle 90’lı yıllardan itibaren anti-kemalist söylemle sahte kutuplaşmanın kurbanı olan müslümanlara, kendilerini bir kene gibi taşıtmış olan liberal çapulcuların ve sahte İslâmcıların bu söylemlerinin vardığı netice “canavar Saddam!” olmuştur. Yani bizim dışımızda kim anti-kemalist söylemle meseleye yanaştıysa, işi “canavar Saddam” edebiyatında bitirmiştir. Bundan dolayı da Irak’ta Deccal Komitesi tarafından katledilen iki milyon müslümanın acısını kesinlikle ve kesinlikle, hiçbir zaman hissetmemişlerdir. Yine bundan dolayıdır ki, değişimin, devrimin, mevcut düzene karşı dik duruşun hakikatini canı pahasına temsil eden Salih Mirzabeyoğlu’na, hiçbir şeye düşman olmadıkları kadar düşmandırlar!

Ve bunlar, her kesimin içine sızmış provokatör ve kafa konforunun bozulmasını istemeyen statükocular eliyle, samimi unsurların emperyalizme karşı pratik ittifaklar yapmasını da maalesef bugüne kadar engellemişlerdir.

Meselâ... Bir komşunuz var. Adam Budist veya ateist... Komşunuzun bu durumu, bugüne kadarki komşuluk ilişkilerinizi belirleyen en önemli unsur olmuştur. Bir gün evinizi yağmalamak, karınıza kızınıza tecavüz etmek için bir çete saldırıyor. Bu saldırıyı duyan budist veya atesit komşunuz da size yardıma geliyor. İşte liberal çapulcuların etkisi altında olan konformist provokatörlerin kendilerini gösterdikleri yer de tam bu noktadır. Evinize yapılan bu tecavüze karşı kendisi hiçbir şey yapmayıp, komşunuzdan gelen yardımı gören bu konformist, artık kendisine ihtiyaç kalınmayacağını bir anda hissettiğinden dolayı hemen size dönerek; tecavüze ve yağmalanmaya karşı evinizi korumak için verdiğiniz mücadelede, size yardıma gelen komşunuzun hemen, “ateist, budist” olduğunu hatırlatır. Ve onun geçmişteki durumundan bahsederek onunla evin kurtuluşu için bir ittifak yapılamayacağını söyler. Böylece “keskinlik” de ona kalmış olur.

Tabi bu arada ev tarumar olmuş; insanlar ölmüş gitmiş kimin umurunda!

Açıkça ifade edelim ki bu savaş, Deccal Komitesi’yle onun saldırısına ve uygulamalarına karşı çıkan farklı fakat samimi kesimler arasındadır. Samimiler, örgütlü olan bu Deccal Komitesi’ne karşı örgütlenme ve merkezî bir siyasî iradeye kavuşma arefesindedir.

Demokrasiyi bir din gibi insanımızın dininin yerine ikame etmeye çalışan Deccal Komitesi’ne ve onun işbirlikçisi liberal çapulcu, sahte İslâmcı, sahte ulusalcı ve sahte sosyalistlere karşı yapılan her türlü atraksiyonu destekliyoruz!

ERGENEKON ÇIKIŞIYLA başlayan ilahî yolda, doğudan batıya büyük zafer yürüyüşünde karşına çıkan dahilî-haricî engelleri şimdiye kadar nasıl ezip geçtiysen, yine öyle ezip geçeceksin!

Ergenekon Mücahidleri!..

Silahlı Mücahid Kuvvetler!..

“Masum Anadolu”nun yiğit fedaileri!..

Demokrasi çetelerini, liberal çapulculuğu, vatanın ismet-i harîminde BOĞ!..

http://www.barandergisi.com

Ekleme Tarihi: 20.03.2008 - 20:24
Bu mesajı bildir   Fazılmirza üyenin diğer mesajları Fazılmirza`in Profili Fazılmirza Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Asimin Nesli su an offline Asimin Nesli  

78 Mesaj -

Kayıt Tarihi: 09.03.2006
En Son On: 24.05.2015 - 03:53
Cinsiyeti: ----- 
ergenekon mucahidleri mi?
mücahid de oldular ya artık gözüm arkada kalmaz.

sahi bu baran ibda-c nin dergisi değil miydi?
bilgi amaçlı soruyorum bunu.kendi sitesinde ibda cemaati diye geciyor da.

ne bileyim belki bizim islamı yanlış lanse ettirdiklerine inandığımız ve terörist olarak tanımladığımız ibda-c ye de cemaat diyorsunuzdur. ergenekona mucahid diyebildiğinize göre..

neresinden tutsam elimde kalıyor. sizin gibi düşünmüyor ve yaşamıyorum. şükürler olsun.. düşünmeyeceğim için de uzatıp tartışmaalım bunu.
sadece kopyala-yapıştırların bi işe yaramayacağını belirtmek için yazdım.hadi bana eyvallah..
Ekleme Tarihi: 21.03.2008 - 06:30
Bu mesajı bildir   Asimin Nesli üyenin diğer mesajları Asimin Nesli`in Profili Asimin Nesli Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Fazılmirza su an offline Fazılmirza  

48 Mesaj -

Kayıt Tarihi: 01.12.2007
En Son On: 09.04.2008 - 17:24
Cinsiyeti: ----- 
Hadi sana güle güle...Güle Güle kahkaha

Yazyı okuyup da anlayanlardan eylesin RAbbim...göz kırpma
Ekleme Tarihi: 22.03.2008 - 15:17
Bu mesajı bildir   Fazılmirza üyenin diğer mesajları Fazılmirza`in Profili Fazılmirza Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
abdulberr su an offline abdulberr  
RE:

153 Mesaj -

Kayıt Tarihi: 07.04.2005
En Son On: 10.04.2008 - 14:47
Cinsiyeti: Erkek 
Alıntı
Orijınalı Asimin Nesli

ergenekon mucahidleri mi?
mücahid de oldular ya artık gözüm arkada kalmaz.

sahi bu baran ibda-c nin dergisi değil miydi?
bilgi amaçlı soruyorum bunu.kendi sitesinde ibda cemaati diye geciyor da.

ne bileyim belki bizim islamı yanlış lanse ettirdiklerine inandığımız ve terörist olarak tanımladığımız ibda-c ye de cemaat diyorsunuzdur. ergenekona mucahid diyebildiğinize göre..

neresinden tutsam elimde kalıyor. sizin gibi düşünmüyor ve yaşamıyorum. şükürler olsun.. düşünmeyeceğim için de uzatıp tartışmaalım bunu.
sadece kopyala-yapıştırların bi işe yaramayacağını belirtmek için yazdım.hadi bana eyvallah..Baran dergisinde çıkan yazılardan rahatsızlık duyanların itikadı da bozuktur kanıda.
Baran dergisi 4 * 4 lük bir dergi çıkaranlardan Allah razı olsun.

Ekleme Tarihi: 28.03.2008 - 18:52
Bu mesajı bildir   abdulberr üyenin diğer mesajları abdulberr`in Profili abdulberr Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Fazılmirza su an offline Fazılmirza  

48 Mesaj -

Kayıt Tarihi: 01.12.2007
En Son On: 09.04.2008 - 17:24
Cinsiyeti: ----- 
Amerika'nın gücünü kutsayanlar
Misyonerlerle kol kola olanlar
FAtih Sultan Mehmet HAn'a haşa eşcinsel diyen p.ştları (Hilmi Yavuz) gazetelerinde yazdıranlar
Fener Rum patrikhanesini ekumenik olarak lanse edenler
Irak-çeçenya-afgan vs. cihadına kem bakanlar

bizi anlayamaz.

Baran seni seviyoruz.
Ekleme Tarihi: 29.03.2008 - 13:55
Bu mesajı bildir   Fazılmirza üyenin diğer mesajları Fazılmirza`in Profili Fazılmirza Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Asimin Nesli su an offline Asimin Nesli  
RE: RE:

78 Mesaj -

Kayıt Tarihi: 09.03.2006
En Son On: 24.05.2015 - 03:53
Cinsiyeti: ----- 
Alıntı
Orijınalı abdulberr


Baran dergisinde çıkan yazılardan rahatsızlık duyanların itikadı da bozuktur kanıda.
Baran dergisi 4 * 4 lük bir dergi çıkaranlardan Allah razı olsun.Senin kanınca itikadları bozuktur. bozma ağzımı istersen.
senin kanınca benim itikadım bozuk ama teröristlerin itikadı sağlam öyle mi?
benim itikadım bozuk ama İslami terörle eşdeğer görenlerin itikadı sağlam öyle mi?
eğer öyleyse sende ki kan ne kanı merak ediyorum. kanınca böyle düşünüyorsun ya.

Benim gözümde bir insanı öldüren insanlığı öldürmüştür.
bu ister ABD olsun istersen de İbdanız,La dininiz olsun.
vahşeti islam hiç bir şekilde kabul etmemiş, tasvip etmemiştir.
Kafirlerin bile hangi şartlarda öldürülebileceği belli iken çoluk çocuk demeden, müslüman kafir demeden, suçlu suçsuz demeden, yargısız, sualsiz katletmek sadece ve sadece vahşettir.
onların savunucuları da vahşidirler ve delalattedirler.
itiraz istemiyorum çünkü bunlarda benim KANIMCA..
ben Müslümanım elhamdulillah. ve dini, dili , ırkı ne olursa olsun Terörist Teröristtir.
Sayın ibdalılar. (ibdacı oldgunuzu bilmiyorum ama sorumu sukutla karşılayıp saldırıya gectiğinize göre kabullenmiş sayılırsınız.)şimdi sana gelelim propagandacı efendi.
Alıntı

Amerika'nın gücünü kutsayanlar
Misyonerlerle kol kola olanlar
FAtih Sultan Mehmet HAn'a haşa eşcinsel diyen p.ştları (Hilmi Yavuz) gazetelerinde yazdıranlar
Fener Rum patrikhanesini ekumenik olarak lanse edenler
Irak-çeçenya-afgan vs. cihadına kem bakanlar

bizi anlayamaz.

Baran seni seviyoruz.ABD nin gücünü kutsamadım..
Misyonerlerle kol kola olmadım.
ne yazdığınız iftirayı , ne yazdıgınız şahsı, ne de yazdıgı gazeteyi bilirim.
FRP ekumenik olarak lanse etmedim.
ırak-çeçenya-afgan-filistin cihadına kem bakmadım. vs kısmını bilmediğim için yazmadım. uymadıgım vs varsa kem bakabilirim.

yazdıgın kısıtların hiçbiri ben de olmadığı halde sizi anlayamadım.

yoksa siz kendi kafanızda dünyalar kurup kişileri orada yargılayan ve sonra da sorgusuz infaz eden beyine mi sahipsiniz.
bakın sizi anlayabilmişim.

Efendiler sizden ricam burada terörist yayınları övüp propagandasını yapmayın. sitenin anasayfasında yazıldıgı gibi dini dili ırkı ne olursa olsun teröre karşıyız..
ya onu kaldırın ya da vazgeçin beyinleri bulandırmaktan.

Baran okuyacağınıza biraz da Kur'an-ı Kerim okuyun.
Baranı kutsayıp Baranda çıkanlardan rahatsızlık duyanların itikadı bozuktur gibi bir sapkınlığa ve sapıklığa düşmeyin.
çünkü bu durum sadece Kuran için geçerlidir.
Baranın kendisinden, amacından, aracında velhasıl Baranın ve örgütünün herşeyinden rahatsızlık duyuyorum ve ELHAMDULİLLAH MÜSLÜMANIM..
İtikadım da sapasağlam..
Siz buyurdunuz diye bozulmaz efendiler..

Bir an önce kendinize gelebilmeniz dileklerimle..
Rabbim gören gözler nasip etsin..
Ekleme Tarihi: 29.03.2008 - 23:11
Bu mesajı bildir   Asimin Nesli üyenin diğer mesajları Asimin Nesli`in Profili Asimin Nesli Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Fazılmirza su an offline Fazılmirza  

48 Mesaj -

Kayıt Tarihi: 01.12.2007
En Son On: 09.04.2008 - 17:24
Cinsiyeti: ----- 
Sen rahatsızlık duyuyorsun diye konuyu mu kaldıracağım ?

Sadece kuran okumayacağız...Kafamızı kaldırıp etrafa da bakacağız:::

Kuran-hadis-icma-kıyas edillei erbaa yı da kabul edeceğiz.

Müslümana terörist diyen anlayış abd- israil -rus anlayışıdır.

Kimse de layt müslüman olmak zorunda değildir.

Müslüman hayat boyunca inancının propagandasını (tebliğ) yapar.

Fikri de kabullenmişsem tabii ki yaymaya çalışacağım.Ot olup oturacak değilim.

Bazılarının hoşuna gitmiyor diye müslümana iftira etmem, edenin de karşısında olurum.

Kaide, Hizbullah,TAliban,İslamicihad,hamas,ensar el sünne, ırak nakşi ordusu,ibda....İşte isimlerini açıkça yazdım...

Propagandaya devam, daimen...sevinçli))
Ekleme Tarihi: 31.03.2008 - 13:56
Bu mesajı bildir   Fazılmirza üyenin diğer mesajları Fazılmirza`in Profili Fazılmirza Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Asimin Nesli su an offline Asimin Nesli  

78 Mesaj -

Kayıt Tarihi: 09.03.2006
En Son On: 24.05.2015 - 03:53
Cinsiyeti: ----- 
elinde silah vahşet işleyen müslüman olacağıma daha etkili silahlar olan bilimle, çalışmakla işini gören müslüman olmayı yeğlerim..
ki öyleyim de elhamdulillah..
Sana uymayan ölçü zaten ABD-israil - rus anlayışıdır.
bu örgütlerin anlayışı da bu..
söyleyecek fikirleri olmadıgından hemen silahı al, yaftayı yapıştır ve sık gitsin sonra da çık ben islam için yaptım de..
Yemezler efendi yemezler..

Kaide kimdir?
neden yakalanmıyor..
çıkar başını kumdan efendi..
asıl emperyalist oyununa uyup kukla olarak kullanılanları görmen için ne yapmak lazım..
Vatanını kurtarmak için , ülkesini, namusunu, dinini korumak için silaha sarılmak zorunda kalıp cihad edenlerin yeri başımızın üzerindedir.
gönlümüzün sertacıdırlar.
Zamanında (liseli genç delikanlı iken) çeçen mücadelesi için cihada gitmek isteyen ama farklı sebeplerden gidemeyen biri olarak mucahidlere en ufak bir lafımız olmaz..

Amma bu böyledir diye..
her ben islam için mucadele ediyorum diyeni bağrıma basacağımı sanıyorsan yanılıyorsun efendi..
Terörist her zaman teröristtir.
bazılarının hoşuna gitmediğinden değil öyle inandığımdan diyorum.
İslama uymayan ölçüde insan öldüren dini ırkı görüşü ne olursa olsun teröristtir.

Lübnandaki hizbullahı bilmem ama türkiyede hizbullah diye ortaya çıkan hizbuşşeytanlar dinle alakası olmayan vahşi katillerdir..
5 vakit namazını kılan dört dörtlük müslümanı sırf elleri kanlı örgütlerine destek vermiyor diye ucunda çivi olan sopalarla katletmek islamda vahşet, katl olarak yer alır ancak.. bırak islamiyeti hiç bir din kitabı kabul etmez..

bu iftira da değildir ibdacı kardeş..
gerçekleri görsün gözün..
Baran okudugun ne kadar açık belli oluyorsa Kuran okumadıgında o kadar açık..
Okuyor olabilirsin ama ben davranışlarından hiç mi hiç sezilmiyor.
zaten sadece senin değil tüm terör örgütü üyelerinde de islami emareler kalmamıştır pek..
ellerini kirlettikleri kanlar yüzlerini gölgelemiştir..

Bak efendi..!
ot olup oturacak değilim demişsin.
muhatabın ben olduğum için ot ibaresini üzerime alıyorum..
dinle beni efendi..
Farkımız ne biliyor musun?
Siz propaganda ve sloganvari hareketlerle müslümanları yanlış yollara yönlendirerek islamın tasvip etmediği şekilde insanları katlederek, terörist eylemlerde bulunarak cihad ettiğinizi, islama hizmet ettiğinizi sanıyorsunuz..
Ve söylemlerini de bu şekil illegal dergilerle ve forumlara eklediğiniz yazılarla yaymaya çalışıyorsunuz..
Birincisi eylemleriniz islami değildir. ve terörist kavramını fazlasıyla haketmiştir.
ikincisi eklediğiniz söylemler sizden birileri dışında hiçkimse tarafından ilgi görmemektedir.. burda da oldugu gibi.. sadece sizin yönlendirdikleriniz yazıyor bir de ben..
her ne kadar buraya yazarak okunurlulugunu artırsam da bunu sizi girdiğiniz ateşten çukurdan kurtarmak için yapıyorum..
bunu da şimdi kutsadığınız örgütünüzün size aşıladığı bu öfkeli ve ezber halinizde beklemiyorum.
zamanı gelince düşünür ve müstakim yolu bulursunuz inş.

Peki Efendi ben kimim?
Ben küçüklüğümden beri kendimi yetiştirmeye çalışan müslüman bir ferdim.
örgütüm, cemaatim, grubum yoktur..
terörist olanlar dışında tüm islami yapılanmaları sever, muhabbet ortalarına katılmaktan haz duyar katılırım..
Çok çalışıp teknoloji, bilim, akıl, tarih , sosyoloji gibi bir çok alanda çalışmalar yapıp ilerlemeye çalışıyorum..
ben mühendis, doktor , öğretmen olacağım. yine de yılmadan çalışacağım.. Birçok dil öğrenip herkesle muhatap olabileceğim..
Ve
Rabbim izin verirse uzun sürmeyecek yıllar içinde önemli yerlerde önemli görevler alıp dinim,milletim ve ülkem için en iyisini yapmaya gayret edeceğim..
İnsan öldürmeyecek elimi kana sürmeyeceğim..
bunun yerine sizin tabirinizle bizden olsun olmasın herkesi kaybetmek yerine kazanmaya çalışacağım.
Düşman yerine dostlar yapacağım..

Ne olacak biliyor musun Efendi!
Sen yıllar sonra yine aynı şekilde devam edecek ve insanlığı düşman edineceksin..
ben ise insanlığı dost edineceğim..
Sence hangimiz islama hizmet etmiş olacak Efendi!

Anlaman için izahlı yazdım, inşaallah anlayanlardan olursun Efendi!
Kur'an-ı Kerimi Barandan çok okumanı tavsiye ederim Efendi..

Bak Efendi şimdi kalkıp 3tane önemli proje için çalışmalara başlayacağım. Abd-rus-israil anlayışının önüne geçmek için..
Sen de onların istediği gibi müslüman olanı bile parçalara ayırmaya devam edip onların anlayışını,isteğini yaymaya devam edeceksin..

Not: söz konusu "ben" ve "sen" ler gerçek kişiler olmayıp beni ve Fazıl kardeşi belirtmemekktedir. tüzel kişiler olup farklı fikirlerin gelişimlerinin şahıs ekleriyle anlatımıdır..
Ekleme Tarihi: 31.03.2008 - 16:27
Bu mesajı bildir   Asimin Nesli üyenin diğer mesajları Asimin Nesli`in Profili Asimin Nesli Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Fazılmirza su an offline Fazılmirza  

48 Mesaj -

Kayıt Tarihi: 01.12.2007
En Son On: 09.04.2008 - 17:24
Cinsiyeti: ----- 
Projelrinizde Allah muvaffak etsin .

Bizim de projelerimiz dediğiniz gibi : Emperyalizmin tekerine çomak sokmak...Hoş siz kabul etmiyorsunuz saydığım grubları...

Umarım projeleriniz ses getirir burda yayınlarsınız tartışırız.
Ekleme Tarihi: 01.04.2008 - 13:42
Bu mesajı bildir   Fazılmirza üyenin diğer mesajları Fazılmirza`in Profili Fazılmirza Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Fazılmirza su an offline Fazılmirza  

48 Mesaj -

Kayıt Tarihi: 01.12.2007
En Son On: 09.04.2008 - 17:24
Cinsiyeti: ----- 


AKP ile Beraber Mecliste Bulunan
CHP, MHP ve DTP de Kapatılmalı!


SUÇLARI: Emperyalizmle işbirliği... Irak’ta yapılan Arap soykırımına yardım ve yataklık... Teröristbaşı Amerika’ya işgal - terör üssü tahsis etmek... Uluslararası ve ikili-gizli anlaşmalarla ülkenin işgalini görünmezleştirmek... Bağımsızlığı ilga... İnsanımızın millî ve dinî hafızasına kast etmek... İstiklâl Savaşı vermiş bir orduyu, ülkesinin bağımsızlığı için İstiklâl Savaşı veren Mücahid Silahlı Kuvvetler’le karşı karşıya getirmeye çalışmak... Irak Devlet Başkanı Saddam’a ihanet etmek... Saddam’ın teröristleriyle işbirliği yapmak... Irak Devleti’ne ve ülkesine ihanet etmiş hainleri devlet adamı olarak ağırlamak... Yasadışı Fetullah-Talabani-Barzani Terör Örgütü’ne üye olmak... Yasadışı Terör Örgütü’nün üst düzey yöneticisi Talabani’yi Çankaya’da ağırlamak... İhaneti teşvik ederek hainleri ödüllendirmek... Afganistan topraklarına NATO Terör Örgütü’nün kıçını kurtarmak için muharip asker göndermeye çalışmak... Gelibolu Yarımadası’nı işgalci ANZAK kuvvetlerinin torunlarına hediye etmek... Askerin başına çuval geçirilmesine izin vermek... Kıbrıs’ı Batı’ya peşkeş çekmek... Millet iradesine aykırı bir şekilde Yahudi-Hıristiyan projesi BOP’un Eşbaşkanlığını yapmak... Bebek katili-yağmacı-ırz düşmanı Amerikan askerleri için duâ etmek... İncirlik işgal-terör üssünün kalıcı olması için oy kullanmak... Direnişçi müslümanları Amerika’ya teslim etmek... Iraklıların yer altı-yer üstü zenginliklerini yağmalamak ve çalmaya teşebbüs etmek... Özelleştirme adı altında ülkeyi yağmalatmak... Devletin ve milletin stratejik kurumlarını yabancılara peşkeş çekmek... Terör Örgütü CIA’nın müslümanlara işkence yapması için zemin hazırlamak... Ergenekon adıyla Türklüğe saldırmak... Milletimizin zihninde tarihi süreç içerisinde oluşmuş ordu fikrine saldırmak... Milletin tarihine saldırmak... İsrail Başbakanı’nı mecliste konuşturarak Filistinliler başta olmak üzere tüm müslümanlara ihanet etmek... İslâm’a ve Türklüğe Batı’nın istediği şekilde saldırmak... Batı hayat tarzını insanımıza dayatmak... Demokrasi bezirgânlığıyla çeteler kurmak... Laik-Antilaik sahte kutuplaşması üzerinden insanımızı bölmeye çalışmak... Ergenekon’a “terör” deyip, Nevruz şakşakçılığı yapmak... Çanakkale ruhuna ihanet etmek... Uzlaşma- konsensus, açıktoplum, şeffaflaşma, dışa açılma-saçılma, kendini keşfetmek, değişim, dönüşüm, kendini pazarlama, marka, tanıtım gibi seks tabirleriyle “fahişe millet” meydana getirmeye çalışmak... Devleti, milleti, dini ortadan kaldırarak Hedonist insan tipi meydana getirmek... Müslüman Anadolu’yu AB-D’nin fuhuş bahçesi hâline getirmeye çalışmak... Diyalog-hoşgörü adı altında İslâm’a saldırıya izin vermek... Vesaire... Vesaire...
Ekleme Tarihi: 09.04.2008 - 17:24
Bu mesajı bildir   Fazılmirza üyenin diğer mesajları Fazılmirza`in Profili Fazılmirza Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
abdulberr su an offline abdulberr  

153 Mesaj -

Kayıt Tarihi: 07.04.2005
En Son On: 10.04.2008 - 14:47
Cinsiyeti: Erkek 
" Senin kanınca itikadları bozuktur. bozma ağzımı istersen.
senin kanınca benim itikadım bozuk ama teröristlerin itikadı sağlam öyle mi?
benim itikadım bozuk ama İslami terörle eşdeğer görenlerin itikadı sağlam öyle mi?
eğer öyleyse sende ki kan ne kanı merak ediyorum. kanınca böyle düşünüyorsun ya.

Benim gözümde bir insanı öldüren insanlığı öldürmüştür.
bu ister ABD olsun istersen de İbdanız,La dininiz olsun.
vahşeti islam hiç bir şekilde kabul etmemiş, tasvip etmemiştir.
Kafirlerin bile hangi şartlarda öldürülebileceği belli iken çoluk çocuk demeden, müslüman kafir demeden, suçlu suçsuz demeden, yargısız, sualsiz katletmek sadece ve sadece vahşettir.
onların savunucuları da vahşidirler ve delalattedirler.
itiraz istemiyorum çünkü bunlarda benim KANIMCA..
ben Müslümanım elhamdulillah. ve dini, dili , ırkı ne olursa olsun Terörist Teröristtir.
Sayın ibdalılar. (ibdacı oldgunuzu bilmiyorum ama sorumu sukutla karşılayıp saldırıya gectiğinize göre kabullenmiş sayılırsınız.)"

...bozma ağzımı istersen.Boz bakalım ne olacak.

yazdıklarının hepsi baştan aşağı yanlış neresini düzeltelim.

...teröristlerin itikadı sağlam öyle mi?

...İslami terörle eşdeğer görenlerin itikadı sağlam öyle mi?

...Benim gözümde bir insanı öldüren insanlığı öldürmüştür.( Meselelere kendi gözüyle baklamaya başladı mı adamın ne mal olduğu ortaya çıkar)

Asimin Nesli
ibda ve baran hakkında yazdıklarına gelince.birincisi azından çıkanları kullağın duysun yazdıklarını bir oku yüksek sesle oku bir kulağından girib diğerinden çıkmasın.
Baran her kesimden insanlar ile röportaj yapıyor sağ sol mümin kafir ayırt etmeden.En son yapılan kişi de Emine Şenlikoğlu idi.Sen söylediklerinin ve yaptığın hakaretlerin nerelere gittiğinin bile farkında değilsin bunun vebalini hatırlatayım fakat sen ahmak bir tipsin pek bir şey değişmez.
Ve ben gene yazıyorum Baran ve diğerleri(derken islamcı medya diye tabir edilen medya ondada gözüken bir vakit gaztesi)
evet bir tarafta Baran diğer tarafta Vakit.vakitin geçtiği sürec ve yazarları.içinde çok değerli yazarlar var.fakat vakit gaztesinin gelmiş oldu nokta akp ci olmak.sadece bir örnek vakit bir süre önce acaristanbul dosyası diye ortalığı velveleye vermişti.hoplayıp zıplıyordu falan filan akpli belediye başkanı gece konduları yıkan kimsenin gözünün yaşına bakmayan başkanın acaristanbul olayında sesinin kesilmesi icler acısı bir durum sadece onu değil vakitin ortalıkta böyle yayğara kopartıp ta sonradan sesinin kesilmesi vakit için de orada yazarlık yapan yazarlar içinde zor bir durum.
vakit acaristanbul dosyasını ortaya çıkarıp ortalığı velveleye verdikten sonra acaristanbulun sahibi olan şahısı televizyonda dinledik.hatırladığım kadarı ile şöyle diyordu " kendisinin yirmi yıllık sanırım yol iş sendikasında genelsekreter olarak görev yaptıktan sonra ... bizim maksadımız üzüm yemek bağcıyı dövmek değil ama gerekirse bağcıyıda döveriz."anlaşılan yaptığı tehtid yerine ulaştı vakitte olayı kapattı.o vakit ki güya mazlumların yanında zalimlerin karşısında ama acaristanbul olayında akp li belediye başkanının yakasına yapışamadı ve o da hangi zihniyette olduğu nu gösterdi.
yahudiler kendi toplumlarında zenginleri bi halt işleyince ceza yaptırımında hassas olmazlarmış fakat gariban birisi bir şuç işlediğinde cezası neyse hemem uygularlarmış.akp ve vakitin yaptığıda aynı taktid.

Baran dergisi şu anda altarnatifsiz 4*4 lük bir dergi çıkaranlardan Allah razı olsun.

(Fazılmirza gönüldaş son sayıda Emine Şenilikoğlu K.Salih Mirzabeyoğlu nun normal bir cezaevine nakli için akp lilerle görüşecekti ne oldu acaba.gerçi bu Tayyip Erdoğanın boyunu aşar ama inşallah normal bir ceza evine nakladilir)
Ekleme Tarihi: 10.04.2008 - 14:23
Bu mesajı bildir   abdulberr üyenin diğer mesajları abdulberr`in Profili abdulberr Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Suayb su an offline Suayb  
dergin varsa var kardeşim

154 Mesaj -

Kayıt Tarihi: 13.09.2004
En Son On: 01.07.2009 - 22:41
Cinsiyeti: Erkek 
tamam bişeyler yapabilirsiniz emribil mağruf nehyi anil münkere deuyarsınız amenna ama abim müslümanın evinde silahın ne işi var ya
böyle anlatacan islamı.benden selm çeçenyaya filistine afgan,yanlız senin mücadelen de sadec fitne var haberin olsun
Ekleme Tarihi: 10.04.2008 - 18:57
Bu mesajı bildir   Suayb üyenin diğer mesajları Suayb`in Profili Suayb Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Pozisyon düzeni - imzaları göster
Sayfa (1): (1)
önceki konu   sonraki konu

Kategori Seç:  
Sitemizde şu an Yok üye ve 195 Misafir mevcut. En son üyemiz: Mirzabey61


Admin   Moderator   Vip   Üye ]

Hayırlı ömürler dileriz.    Bu üyelerimizin doğum günlerini tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu bir ömür dileriz:
koruma44 (42), slymnyldrm (59), tugra52 (35), MC KARDELEN (38), ammar4747 (36), merve_06 (27), ceylinx (39), muratkok38 (39), tugraa52 (35), GuLuMsE (37), Aladin (36), Hasanhüseyin (49), aygitci (38), candan_61 (39), yasinilkdogdu (36), selvi66 (45), kenisya (44), fatihtozlu (38), derinrain (49), pistov (45), ardadonmez (27), Abdulaziz (41), imangülü (27), atiye (37), Karnaval (45), ey dost (36), MeCHuL (41), ceylan24 (39), sad_bin_ebi_vak.. (41)
24 Saatin Aktif Konuları
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 0.96400 saniyede açıldı