generique stromectol ivermektine ivermektine dexamethasone budesonide apranax aprovel aralen arava arcocillin arcoxia aricept arilin arimidex aristocort artane arthrotec artofen asacol asasantine asmaxen at 10 atarax atenil ateno basan comp ateno basan atesifar athrofen atridox atrovent augmentin avalide avana avapro avelox aventyl aviral avodart aygestin azaimun azarek azelex aziclav azulfidine bactrim basiron

0
Start Giriş Üye Ol üyeler ((( RAVDATe@m))) Arama
Toplam Kategori: 69 *** Toplam Konu: 30100 *** Toplam Mesaj: 148193
Forum Anasayfa » EDEBİYAT / MAKALE / ŞİİR » MAKALELER » Annemi Ona Gelin Verdim

önceki konu   sonraki konu
Bu konuda 13 mesaj mevcut
Sayfa (1): (1)
Ekleyen
Annemi Ona Gelin Verdim

23 Mesaj -

En Son On: 16.05.2011 - 09:04
Cinsiyeti: Erkek 
Annemi Ona gelin verdim

Ucak kalkacakti. Ayrlik vakti gelmisti. Gozlerimdeki yaslar ile bakiyordum ona oylece. Ne kadarda guzeldi. Ne kadar saf ve tertemizdi. Yuzunde hafif bir tebessum vardi. Ben aglarken sanki o inadina gulumsuyordu. Ayriligin acisi ta icime sinmisken yavasca oldugu yere yaklastim. Onu son defa opmeliydim. Son defa dudaklarimi o guzel ve bence mubarek olan alnina degdirmeliydim. Ay gibi parlayan alnina cok hafiften bir opucugumu kondurdum. Hala gulumsuyordu. Sanki benim uzulmemi engellemek istiyordu. Artik memleketine donmek zorundaydi. Yeterince benim yanimda kalmisti zaten. Burasi onun icin gurbet eldi. Ve nedense buraya bir turlu alisamamis, kendi memleketinin ozlemini cekmisti. Yalniz bu memleket icin sadece vize aldigi icin bir daha donemiyecekti. Pasaportu elinden alinacakti gumruk kapisini gectikten sonra. O asla ve asla buraya tekrar gelemezdi pasaportuna muhur basiyorlardi cunku. Ama ben onun yanina gidebilirdim. Bunun zamaninida ben belirleyemiyordum. Gumruk kapisinin bekcileri zamani gelince geciriyorlardi gumrukten. Aslinda bir an icin onunla onun memleketine gitmeyi cok istedim. Cunku oralari hic gormemistim. O anlatirdi bana hep. Ne kadar guzel bir yer oldugunu. Benim kaldigim yer ile kiyaslamasi dahi olamazmis. Gozleri yasla dolardi oralari anlatirken.

Geldiginden daha dolu bir sekilde gidiyordu. Valizleri dolup tasiyordu adeta. Hayret etmistim geldiginde bile bu kadar cok seyi yokken. Bu kadar kisa zamaninda nereden almisti bunca seyi diye. Gumrukten gecmeden son defa soylemek istediklerimi soyledim ona. Onu ne kadar sevdigimi ve ne kadar deger verdigimi bilmesini istedim. Beni cok iyi duydugunu ve dinledigini biliyordum. Aslinda bir an once gumrukten gecmek istiyordu ama ben birakmiyordum onu. Konusuyordum durmadan. Gozyaslarim ile sonu gelmeyen, son sozlerimi soyluyordum ona. Artik tahammulunun kalmadigini sezdigim icin biraktim ellerini. Sildim yaslarimi uzmemek icin onu. Artik gidiyordu ve ben onu sadece izliyebiliyordum. Gumrukten gecti, sanki kosarcasina ilerliyordu. Ve gozden kaybolmustu bir anda. Hayret etmistim gercekten bu kadar guzelmiydi gittigi yer, gercekten bu kadar mi cok usanmisti buradan. Cunku ayrilmamiza ragmen hic aglamamisti hep bir tebessum ile gulumsemisti etrafina. Gumrukten gecmeyi defalarca dusunmustum ama bunun hic bir anlami yoktu. Bekciler beni gecirmiyeceklerdi bunu biliyordum...

Boylece annem ahirete, ebediyete dogru ellerinde islemis oldugu (insallah) guzel amelleri ile boyle ilerlemekteyken bense bu annemin begenmedigi dunya kapisinda yapayalniz kalmistim iste...Annemi beyaz kefeni ile bir gelincik misali yolculamistim O yuceler yucesinin huzuruna. Annem gulerek gitmisti. Bense aglayarak yanina gitmeyi beklemekteydim. Ama hangi amelle?...
(benim gibi ANNESİNİ genç yaşta kaybedenler içinağlar )
Ekleme Tarihi: 20.11.2007 - 23:44
Bu mesajı bildir   yunus_vuslat üyenin diğer mesajları yunus_vuslat`in Profili zum Anfang der Seite
VuSlaT_ZaMbaK su an offline VuSlaT_ZaMbaK  

455 Mesaj -

En Son On: 03.01.2017 - 20:38
Cinsiyeti: Bayan 
yunus_vuslat cannn

maf ettin sen beni:(
daha yeni gördüm bu yazıyı,noldu sana böyle,yaklaşık 8 senedir tanıyorum seni ,hiç böyle duygularının esiri olduğunu görmemiştim:(bunca yıldan sonra neden bu yanlızlığı bu kadar çok hissettiriyorsun kendine?kalbin çok mu buruk?kırdılar mı seni?incittiler mi?yanlız değilsinki can!hiç merak etme,eğer şefkat istiyorsan,sevgi istiyorsan tabi bu annenin duyguları kadar asla olamaz ama emin ol her zaman yanında olan biri var ,bunu hiç unutma olurmu:( daha fazla yazamıycam

agla agla
Ekleme Tarihi: 21.11.2007 - 09:06
Bu mesajı bildir   VuSlaT_ZaMbaK üyenin diğer mesajları VuSlaT_ZaMbaK`in Profili VuSlaT_ZaMbaK Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
!MesuD! su an offline !MesuD!  

228 Mesaj -

En Son On: 07.01.2010 - 22:23
cok üzüldüm. ne denir bilmiyorum Allah ahiretini cennet etsin. üzülmeyin napalim bizde ak kefenle yola cikanlardan olcaz. Allah sabir versin güzel yazmisiniz.
Ekleme Tarihi: 21.11.2007 - 09:27
Bu mesajı bildir   !MesuD! üyenin diğer mesajları !MesuD!`in Profili !MesuD! Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
SaYaCGIN su an offline SaYaCGIN  

Admin
1760 Mesaj -

En Son On: 24.01.2016 - 03:39
Ne aci icim yandi sanki ağlar

benim gibi ANNESİNİ genç yaşta kaybedenler için demissiniz

malleysef bende genc yasta kaybetim annemi bu aci hic birseye benzemiyor

Allah rahmet etsin annenizi mekkani cenet olur insAllah

Ekleme Tarihi: 21.11.2007 - 09:33
Bu mesajı bildir   SaYaCGIN üyenin diğer mesajları SaYaCGIN`in Profili SaYaCGIN Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
KaLBeNuR su an offline KaLBeNuR  

1686 Mesaj -

En Son On: 17.08.2009 - 13:01
Eksigim sensiz,yarimim sensiz,yarinim sensiz olmasin annem
Annem annem garib annem
Dünya sensiz dönmesin annem
Annem annem canim annem bahtim sensiz gülmesin annem...
Annem annem garib annem ömrüm sensiz sürmesin annem...

Özhan erenin bu ezgisi geldi aklima....
Iki gündür yazinin basligini gördüm kac kere actim ve kapattim okumadan.....
Allah yardimciniz olsun kardesim....Benim annem yasiyor cok sükür hayatta ama senede bir kere görebiliyorum....Gurbetciyim.....
Kücük yasta annenizi kaybetmissiniz....
Annenin yerini hic bir sey hic bir sevgi dolduramaz,bir yaniniz hep eksik olacak....Lakin unutmayalim....Gül efendimiz(s.a.v.)minicik yasinda önce babasiz sonra annesiz kalmistir....Gerci O(s.a.v.)mubarekte onlara olan hasretini dile getirmistir.....Imtihan büyük,zor ama Allah dayanamayacagimiz bir imtihan olmasa yasatmaz,vermezdi....
Bende bir ablan olarak her zaman kardesimin yanindayim ...Yapabilecegimiz bir sey olursa cekinme lütfen...Acilar ,dertler paylasinca azalirmis...Insallah...Selam ve dua ile kardesim.....
Mendilli
Ekleme Tarihi: 21.11.2007 - 13:36
Bu mesajı bildir   KaLBeNuR üyenin diğer mesajları KaLBeNuR`in Profili KaLBeNuR Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
der_ya su an offline der_ya  

875 Mesaj -

En Son On: 22.01.2010 - 18:46
Cinsiyeti: ----- 
sen annenı en guzel yere gelın etmıssın kardeşim....en emin olana...RABBIM oradakı evını cennet bahçesı eylesın..senıde ona komşu eylesın cennette inşallah...:(

Bu mesaj 1 kez ve en son der_ya tarafından 21.11.2007 - 23:52 tarihinde değiştirilmiştir.
Ekleme Tarihi: 21.11.2007 - 23:52
Bu mesajı bildir   der_ya üyenin diğer mesajları der_ya`in Profili der_ya Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
EK1453 su an offline EK1453  

253 Mesaj -

En Son On: 30.11.2007 - 01:43
Güzel kardeşim benim,yazın erdalı aldı götürdü yine:( Rabbim sabır versin...Çok kötü oldum be kardeşim...Ölüm güzel olmasaydı,ölürmüydü hiç peygamber:(

Bu mesaj 1 kez ve en son EK1453 tarafından 22.11.2007 - 00:06 tarihinde değiştirilmiştir.
Ekleme Tarihi: 22.11.2007 - 00:06
Bu mesajı bildir   EK1453 üyenin diğer mesajları EK1453`in Profili EK1453 Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
yunus_vuslat su an offline yunus_vuslat  

23 Mesaj -

En Son On: 16.05.2011 - 09:04
Paylaşımlarınız için gerçekten çok teşekkür ederim.Annesizlik tarifi İİMKANSIZ.Ama Allah hiçbir kulunu gücünden fazlasıyla imtihan etmez.
Amacım kimseyi üzmek değildi hakkınızı helal edin lütfenağlar
DUAMIZ SİLAHIMIZ!!!
Ekleme Tarihi: 22.11.2007 - 16:37
Bu mesajı bildir   yunus_vuslat üyenin diğer mesajları yunus_vuslat`in Profili zum Anfang der Seite
rifat56 su an offline rifat56  

5108 Mesaj -

En Son On: 22.01.2023 - 00:33
Cinsiyeti: ----- 
Kardeş Allah rahmet eylesin, Mekanı cennet olsun İnşaAllah...
Ekleme Tarihi: 22.11.2007 - 20:43
Bu mesajı bildir   rifat56 üyenin diğer mesajları rifat56`in Profili rifat56 Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
safak_vakti su an offline safak_vakti  

169 Mesaj -

En Son On: 20.04.2011 - 18:29
yureginize saglik.sizi cok iyi anlayanlardan biriyim bende.bende sizin gibi annesini kaybedenlerden biriyim agla anne bambaska bisey,bunu kelimelere nasil dokulur zorlaniyorum.hele helede o yuce bir sevgiyi kaybetmek acilarin en buyugu agla yuce rabbim onlara merhamet etsin.yattikalri yerleri nur,makamlarinida cennet eylesin.insaallah.biz evlatlar olarak onlara dua gondermekten baska elimizden hicbirsey gelmez.bazen gozler aglamaz ama yuregimiz hep onlar icin agliyor agla yuce rabbimizin emrine boynumuz kildan incedir.hicbir zaman asi olmak,hele neden benim annem demek hic dogru degildir.ALLAHim onlara merhamet etsin insaallah.
Ekleme Tarihi: 22.11.2007 - 20:52
Bu mesajı bildir   safak_vakti üyenin diğer mesajları safak_vakti`in Profili safak_vakti Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
SuMeYRa su an offline SuMeYRa  

1576 Mesaj -

En Son On: 11.11.2012 - 23:24
Rabbim Yüreginizi genisletsin, dünyevi ve uhrevi imtihanlarinizda sabirla beraber kolaylik versin....

Mekani cennet olsun annemizin insaAllah...

Ekleme Tarihi: 22.11.2007 - 22:58
Bu mesajı bildir   SuMeYRa üyenin diğer mesajları SuMeYRa`in Profili SuMeYRa Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
sivaslým su an offline sivaslým  

35 Mesaj -

En Son On: 07.02.2008 - 21:41
s.a kardeşim hepimizin gideceği yer orası RABBİM imandan ,KUR AN dan ayırmasın ALLAH rahmet etsin mekanı cennet olsun sen de ALLAH a emanet ol
Ekleme Tarihi: 22.11.2007 - 23:11
Bu mesajı bildir   sivaslým üyenin diğer mesajları sivaslým`in Profili sivaslým Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
EliFg42 su an offline EliFg42  

146 Mesaj -

En Son On: 24.01.2008 - 23:05
ALLAH razi olsun bu guzel pylasiminiz icin ...

ALLAH kismeyi annasiz birakmasin
Dua selam ve sevgi ile ....
Ekleme Tarihi: 22.11.2007 - 23:49
Bu mesajı bildir   EliFg42 üyenin diğer mesajları EliFg42`in Profili EliFg42 Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Pozisyon düzeni - imzaları göster
Sayfa (1): (1)
önceki konu   sonraki konu

Kategori Seç:  
Sitemizde şu an Yok üye ve 556 Misafir mevcut. En son üyemiz: Didem_

Admin   Moderator   Vip   Üye ]

Hayırlı ömürler dileriz.    Bu üyelerimizin doğum günlerini tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu bir ömür dileriz:
meleknur58 (71), fatih4194 (45), F.U (43), güngör (51), mematii (41), ravza81 (43), turgay gnl (63), mgs 41 (55), ilknurakan07 (44), islamicboy (40), eminefendi (51), mirac6363 (45), adempece (52), AKKUS61 (50), binerve (41), ahirzaman (57), akay-350 (46), nuraymelek95 (29), AydinG (39), batuhan_ (47), markad (50), simales (39), bülent21 (43), mucahide33 (39), polat0000 (59), gülkokuþl.. (41), minik (43), Baykara (38), mecide_sümeyye (35), mustafakumbar (53), gringo (51), vefalidost (50), saidmirza (55), yaramaz (41), vuslateli (37), pascal (37)
24 Saatin Aktif Konuları
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 0.57921 saniyede açıldı