fluvoxamine stromectol kamagra generique luvox ivermectine apranax aprovel aralen arava arcocillin arcoxia aricept arilin arimidex aristocort artane arthrotec artofen asacol asasantine asmaxen at 10 atarax atenil ateno basan comp ateno basan atesifar athrofen atridox atrovent augmentin avalide avana avapro avelox aventyl aviral avodart aygestin azaimun azarek azelex aziclav azulfidine bactrim basiron

0
Start Giriş Üye Ol üyeler ((( RAVDATe@m))) Arama
Toplam Kategori: 69 *** Toplam Konu: 30100 *** Toplam Mesaj: 148193
Forum Anasayfa » DENEME TAHTASI » BÜYÜMEK

önceki konu   sonraki konu
Bu konuda 1 mesaj mevcut
Sayfa (1): (1)
Ekleyen
BÜYÜMEK

1686 Mesaj -

En Son On: 17.08.2009 - 12:01
Cinsiyeti: Bayan 
“Şeyda abla,sen artık yemek yeme,büyüme...Benimle beraber okula gel,büyürsen gelemezsin...Yemek yemeyince küçük kalırız dimi,büyümeyiz?”...sevinçli))

Onun çocuk kalbi,sadece yemek büyütür sanıyordu.Ama ben biliyordum artık,yemek yemesende büyünüyordu...

Kırılan kalplerimizi tamir etmeye çalışırken;affetmeyi öğrenerek büyünüyor...

Düşünmeden söyleyiverdiğimiz sözlerle hatalar yaparken;özür dilemeyi öğrenerek büyünüyor...

Hiç beklediğimiz bir anda,ok gibi gelip gönlümüze saplanan ağır kelimeleri tahammülle dinlerken,hem de karşı koymaya,kavga etmeye gücümüz varken;sabretmeyi öğrenerek büyünüyor...

Bağırıp çağırmadan,acıları altına dönüştürüp gözyaşıyla beraber hazinemize eklerken;ağlamayı öğrenerek büyünüyor...

Yolumuza çıkan yokuşları aşarken,yolu kapatan çalıları şikayet etmeden kenara çekerken;yürümeyi öğrenerek büyünüyor...

Somurtkan olsa da dünya,yine de tebessümle bakarak...Her nefesi,her günü,her seveni,sevileni zenginlik sayarak;şükretmeyi öğrenerek büyünüyor...

Her şeyin en iyisini bildiğini iddia eden bir yığın insan varken etrafında,”bilmediğini bildiğini” fark ederek,bilmediğini öğrenerek büyünüyor...

Lüzumlu lüzumsuz her konuda muhalefet etmek yerine,ve her durumda haklı çıkmaya çalışmak yerine;”peki” demeyi öğrenerek büyünüyor....

Yılların;içindemizdeki çocuğu büyütmesine izin vermeyerek,parkın köşesine çekilmiş o mahzun ufaklığı görünce tutup minik elinden,”hadi gel küçük,ben oynarım seninle” diyerek;yani küçülmeyi öğrenerek büyünüyor...

Velhasıl;yemek yemesende büyünüyor benim minik arkadaşım...Ama bak,ben yinede geliyorum seninle okula,hergün olmasada...

Sende büyüyeceksin...Hem yemek yiyeceksin,hem de büyümeyi öğreneceksin...Çünkü;”öğrenerek” büyünüyor...

Öğrenmek istemeyenler mi?sevinçliOnlar sadece yemek yemeye devam ediyor.Bu yüzden sadece boyları büyüyor...Ve onlar büyüdüklerini zannediyor...sevinçli

Sevgimle,
Şeydanur
(hossada)
Ekleme Tarihi: 14.11.2007 - 22:33
Bu mesajı bildir   KaLBeNuR üyenin diğer mesajları KaLBeNuR`in Profili KaLBeNuR Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Pozisyon düzeni - imzaları göster
Sayfa (1): (1)
önceki konu   sonraki konu

Kategori Seç:  
Sitemizde şu an Yok üye ve 818 Misafir mevcut. En son üyemiz: Didem_

Admin   Moderator   Vip   Üye ]

Hayırlı ömürler dileriz.    Bu üyelerimizin doğum günlerini tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu bir ömür dileriz:
hircin (32), ayazdabirciftyu.. (38), arif_unal (64), lyoonn (46), ergali595 (42), FatihCgdm (38), kirenli (56), *imam_hatipli* (33), Muhsin B. (36), sezer74 (50), recepguducu (50), kenan_kygn (68), tek_1 (44), ajanpenny (46), basketcikid (34), sigat37 (37), erzincani (45), yasemin_nl (36), yosun (40), toprak_67 (45), By_Digital (38), gur (36), MustafaGED&Yacu.. (60), ademyildiray (49), ibrahimdzn (37), muka2828 (44), hagere (39)
24 Saatin Aktif Konuları
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 0.56303 saniyede açıldı