kaletra ivermectine lopinavir ritonavir ivermektin colchicine super kamagra suprax symmetrel synthroid bottle synthroid tadacip tadalift tadalis sx tadora tamec tamsunax tarivid tavanic tegretol telfast temovate tenoretic tenormin terbifil tetraseptine thorazine ticlid tildiem timisol timonil timoptic tirosint tofranil top avana topamax toramide torasem torasis torem trandate transannon trecator sc trental trial packs triatec

0
Start Giriş Üye Ol üyeler ((( RAVDATe@m))) Arama
Toplam Kategori: 69 *** Toplam Konu: 30100 *** Toplam Mesaj: 148193
Forum Anasayfa » DENEME TAHTASI » ''ORDASIN DEĞİL Mİ...''

önceki konu   sonraki konu
Bu konuda 3 mesaj mevcut
Sayfa (1): (1)
Ekleyen
''ORDASIN DEĞİL Mİ...''

1686 Mesaj -

En Son On: 17.08.2009 - 13:01
Cinsiyeti: Bayan 
''ORDASIN DEĞİL Mİ...''
Sen bir inci tanesisin, gönül denizimin en derinlerinde sakladığım. Orda olduğunu hissediyorum. Ama dalıp da seni gün yüzüne çıkarmaya korkuyorum. O denize dalıp kaybolmaktan değil korkum. Seni orda bulamamaktan ve gerçeğe çıkarken vurgun yemekten.

Hatırlar mısın seni ilk gördüğüm günü? Dua denizinin kenarında oturmuştum. Kum taneleri kadar çok hüzünlerimin, dalgalara karışıp gitmesini dileyerek bakıyordum sahile. Birden seni gördüm ve az sonra da sen beni. Dağ gibi bir dua dalgasıydı belki seni bana getiren. Yoksa hep ordaydın da, kendi karanlığımdan mı görememiştim senin parlaklığını.

Bir anda çıkıverdin karşıma. Öyle bir ışık saçıyordun ki, hüzün sahili kayboldu gitti dünyamdan. Hemen başıma tac ettim seni. Sen de mutluydun sanki baştacım olmaktan. Sonra bir gün kaybettim.
Seninle birlikte mutluluğumu, ümitlerimi...

Hasretin bir kanser gibi çürütürken bedenimi, tekrar göründün. Dedin ki " At beni denize!"... "Neden?" dedim. " Neden , mutlu etmedi mi sevgim seni?"

Anlayamadığım, belki anlamak istemediğim, ya da bana anlamsız gelen bir sürü şey saydın.
Senin mutluluğunu kendi mutluluğuma tercih
edeceğimi biliyordun elbet.

Bıraktım seni bir denizin dalgalarına.
Gözlerim karardı o anda.
Gözlerimi açabildiğimde, gönül denizinin kıyısında buldum kendimi...

Sahi, bu deniz miydi seni bıraktığım deniz?
Yoksa günlerce divane gibi dolaşıp da burda mı kendime geldim ben?
Bir ses, bir işaret, bir ışık Allahaşkına..

ORDASIN DEĞİL Mİ?
hossada
Ekleme Tarihi: 05.11.2007 - 01:51
Bu mesajı bildir   KaLBeNuR üyenin diğer mesajları KaLBeNuR`in Profili KaLBeNuR Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
EK1453 su an offline EK1453  
İNSAN...

253 Mesaj -

En Son On: 30.11.2007 - 01:43
Cinsiyeti: Erkek 
Hepimiz insanız ve imtihanlarla yaşamak zorundayız.Güzel ablam benim sanırım sıkıntılarınız var emin olun 5 vakit duamdasınız,inşaallah bu yaşadığınız zahmet sonunda Rabbim size rahmetiyle birlikte rahatlık verecektir...İnsanla alakalı şu yazıyı okumanızı tavsiye ederim,beni kırmazsınız demi...

İnsan, Alexis Carel”in deyişiyle bir “meçhul”. Kimilerine göre ise bir hayvan-ı nâtık (söz söyleme kabiliyeti olan bir canlı). İslam düşüncesindesinde ise Bediüzzaman Hazretleri nin ifadesiyle “yer, gök ve dağa tefevvuk eden ve melâikeye karşı rüçhaniyet kazanan bir sahib-i mertebe-i hilafet-i arziyedir”. Yani insan meleklerle atbaşı gidecek bir kapasiteye sahiptir. Yaratılışı itibariyle mükerrem olarak yaratılan bu insanın hayat hikayesi Bakara Sûresi'nde buyurulduğu gibi “Rabbin meleklere ben yeryüzünde bir halife yaratacağım dediğinde...” ayetiyle başlamaktadır. Ahsen-i takvim (en güzel bir surette) makamında yaratılan insan yaptığı iyi amellerle melekleri geride bırakırken âlây-ı illiyyînde tenezzühe çıkabilir, yaptığı kötü amellerle de “hayvanlardan da aşağı” düşüp esfel-i safilînde emekleyebilir.

Allah, insanı yeryüzünde halife kılması itibariyle herşeyi ona musahhar etmiş, kainattaki canlı-cansız bütün varlığı onun emri altına vermiştir. Zaten halife kelimesinin altında da bu mana yatmaktadır. Yani Allah'ın kendisine vermiş olduğu güçle insan bir derece hakimiyete sahiptir. Fakat şüphesiz ki Hâkim-i Hakîm yani en büyük hâkîm Allah'tır. Herşey insanın taht-ı emrinde demiştik. Evet, ağaçlar kendileri çamur yerken en güzel, en tatlı, en hoş meyveleri bize yedirirler. İpek böceği, elleri olmamasına rağmen en harika kumaştan en nadide elbiseleri bizim için dokur. Mübarek arı, zehirli olmasına aldırış etmeden bizim için şifa olan balı yapmak işin uğraşır durur. Yine Bediüzzaman Hazretleri'nin ifadesiyle insan kökü yukarıda, dalları aşağıda olan kainat ağacının meyvesidir tabi ki bu meyvelerin en güzeli de Fahr-ı Kainat Efendimiz (Sallallahü Aleyhi Vesellem) dir.

Peki kendisine bu kadar nimetlerde bulunulan insan bunların farkında mı? "Ben bir insanım ona göre hareket etmeli, davranışlarımı ona göre ayarlamalıyım mı" diyor yoksa "madem dünyaya daha gelmeyeceğim, onun için yiyip içip keyfime bakayım mı" diyor. İşte imtihan sırrı da kendini bu noktada gösteriyor. Üzülerek şunu söylemeliyim ki müslümanlar olarak çoğumuz bu konuda aldandık ve bir “eşref-i mahlukat” olduğumuzu unuttuk. Evet biz aldandık şu geçici, fani dünya hayatını baki zannettik. İnsan olmanın haklarından en üst seviyede yararlanırken vazife ve mesuliyetlerimizi yerine getirmedik. Allah “yapmayın” buyurdu menetti biz inat ettik yaptık, emretti “yapın” buyurdu biz yine inat ettik ve yapmadık bunun sonucu olarak ta yaratılışımızda bize verilmiş olan güç ve iktidar yavaş yavaş elimizden alındı ve hakimiyetimizi kaybettik.

Bu çöküşümüzün en temel sebebi kendimizi mutlak hâkim zannetmemizdi. Oysaki biz Hâkim-i Mutlak'ın azad kabul etmez bendeleriyiz, bundan da mutluluk duymalı ve Mevlânâ gibi demeliyiz: “Kul oldum, kul oldum, kul oldum kullar azad olunca şad olur ben Mevla'ya kul olunca şad oldum.” Ellerimizdeki, ayaklarımızdaki prangalarla kulaklarımızdaki küpelerle Allah'ın bir kölesiyiz ve bu prangaların her kıpırdanışında da bunu birkere daha hissediyoruz. Yavuz Sultan Selim Han Hazretleri'nin küpe takmasındaki -şayet takmışsa- sır da bu olsa gerek. Evet insan olmanın yanında kulluk da şükrü eda edilmesi gereken büyük bir nimettir tabiî bunu kavrayan akl-ı selim sahipleri için.-Allahümmecalnâ minhüm.-

Rabbim, bize devamlı büyüklüğünü hissettirsin, insanlığımızı unutunca bizi kendimize getirsin, imanımızı, ibadet-ü taatimizi, yakînimizi ve kendisinin bize olan yakınlığını artırsın ve her dem Alvarlı Efe Hazretleri'nin dediği gibi dedirtsin “Allah bizi insan eyleye.” Amin!
Ekleme Tarihi: 05.11.2007 - 17:20
Bu mesajı bildir   EK1453 üyenin diğer mesajları EK1453`in Profili EK1453 Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
KaLBeNuR su an offline KaLBeNuR  

1686 Mesaj -

En Son On: 17.08.2009 - 13:01
Cinsiyeti: Bayan 
Rabbim, bize devamlı büyüklüğünü hissettirsin, insanlığımızı unutunca bizi kendimize getirsin, imanımızı, ibadet-ü taatimizi, yakînimizi ve kendisinin bize olan yakınlığını artırsın ve her dem Alvarlı Efe Hazretleri'nin dediği gibi dedirtsin “Allah bizi insan eyleye.” Amin!

İyilik görenlerin iyiylik gördükleri kimseler hakkında ettikleri hayır duaları reddolunmaz.

Kardesce selam olsun gercekten kardesim diyenlere...

Allah razi olsun ablam cok duygulandim...böyle zamanlarda insan bosa degil demek ki bazi emekler diyede umutlaniyor....Rabbim hepimizin yardimcisi olsun...
Ekleme Tarihi: 05.11.2007 - 17:57
Bu mesajı bildir   KaLBeNuR üyenin diğer mesajları KaLBeNuR`in Profili KaLBeNuR Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Pozisyon düzeni - imzaları göster
Sayfa (1): (1)
önceki konu   sonraki konu

Kategori Seç:  
Sitemizde şu an Yok üye ve 511 Misafir mevcut. En son üyemiz: Didem_

Admin   Moderator   Vip   Üye ]

Hayırlı ömürler dileriz.    Bu üyelerimizin doğum günlerini tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu bir ömür dileriz:
ayhan demirhan (42), milli (55), Faruk85 (39), buyukdere (50), akgulhassan (56), resulkol (42), aldirma_reis (45), cengiz__11 (45), musabbinumeyr (46), _rAbia_ (35), HACIBUBA (38), ergunoynamaz (67), emisya (43), cavittacir (47), arslanmurat1 (46), Ben_Neyim (45), hatipoglu (45), PinarKecik (46), Ugur_K (44), hami_74 (37), ust_mimar (41), Muhlise (43), lifos (49), osmanli (41), @tuba@ (39), oguzada (47), tolga67 (49), zoris (45), aydinhasan (45), ilkay turan (53), Muhammedbilal (35), burhann1 (41), esmafeyzaunal (43), havzanur (36)
24 Saatin Aktif Konuları
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 0.53578 saniyede açıldı