ivermectin generique stromectol ivermektine generique kaletra budesonide apranax aprovel aralen arava arcocillin arcoxia aricept arilin arimidex aristocort artane arthrotec artofen asacol asasantine asmaxen at 10 atarax atenil ateno basan comp ateno basan atesifar athrofen atridox atrovent augmentin avalide avana avapro avelox aventyl aviral avodart aygestin azaimun azarek azelex aziclav azulfidine bactrim basiron

0
Start Giriş Üye Ol üyeler ((( RAVDATe@m))) Arama
Toplam Kategori: 69 *** Toplam Konu: 30100 *** Toplam Mesaj: 148193
Forum Anasayfa » DENEME TAHTASI » "O KADAR ÇOK SIKILMIŞTIM Kİ.."

önceki konu   sonraki konu
Bu konuda 5 mesaj mevcut
Sayfa (1): (1)
Ekleyen
"O KADAR ÇOK SIKILMIŞTIM Kİ.."

1686 Mesaj -

En Son On: 17.08.2009 - 12:01
Cinsiyeti: Bayan 
"O KADAR ÇOK SIKILMIŞTIM Kİ.."
" O kadar çok sıkılmıştım ki o kadar çok bunalmıştım ki herşeyden ama çalışmaktan, iş yerimden, evliliğimden, uyuyamamaktan, müşterilerden. Dedim ya herşey üstüme geliyordu. Neyse bu aralar gerçi hep öyleyim ama apartman yöneticimizin o sözlerini hatırlıyorum hep biraz çeki düzen veriyorum birde okuduğum bir kitaptan cümleler hatırladıkça sıkılmaktan vazgeçiyor yaptığım her işten zevk almaya bakıyorum. Başarmaya çalışıyorum başarabilirsem ne ala. Yaptığım işten sıkılmıştım, patronumdan sıkılmıştım, hergün erken kalkmaktan sıkılmıştım, evde oturmaktan sıkılmıştım bunalım günümdeydim kısacası. Suratımdan da herşey ortadaydı. Mahkeme duvarıydı aynı. Hal böyleyken apartman yöneticimiz girdi içeriye nedir bu can sıkıntın dedi nedir bu suratının hali dedi. Sıkıldığımı herşeyin bunalttığını söyledim. Ama gerçektende bunalmıştım çünkü işlerimiz çok yoğundu nefes alamıyorduk.

Yöneticinin sözlerini aynen aktarıyorum: Ya burada değilde bu sıcakta bir tarlada olsaydın iki tane çocuk biri sırtında biri paçana sarılmış durumda olsaydı, ya yiyeek ekmeğin olmasaydı, ya hasta olsaydın, ya başka bi derdin olsaydı ne yapacaktın. dedi haklıydı. hatırladıkça kendimi motive etmeye çalışıyor ve şükrediyorum.

Okuduğum kitaptada canınız sıkıldığında sevinin bundan mutlu olur ve bırakın canınız sıkılsın diye yazıyordu. haklıydı her an bişeyler uğraşmak zorunda değiliz bırakalımda biraz canımız sıkılsın etrafımızı seyredelim. ufak şeyleri kafanıza takmayın diye yazıyordu ne kadarda doğru bizler herşeyi kafamıza takıyoruz ama herşeyi çocuğun okul taksidi öss sınavı, lgs sınavı, işlerimizin yoğunluğu.

Herşeyde başkalarını suçladığımız azıyor evet haklıda yolda geç kaldım o suçlu onu yapamadım bu suçlu biraz sakin olmayı hiç düşünmedik. Kimselere iyilik yapmadan yaşadık yaptıysakta başkaları için yaptık, şimdi durun düşünün bırakın canınız sıkılsın bırakın işler yolunda gitmesin nasıl olsa bir şekilde hallolacaktır.

Hayatı olduğu gbi kabul edin bırakın başkaları zengin olsun siz fakirliğinizle gurur duyun şerefli olduğunuz için Allaha inandığınız için gurur duyun bırakın başkaları güzel olsun siz şükretmeyi bildiğiniz için sevinin bırakın herşeyi bir köşeye sadece bu yazıyı okuyabildiğiniz için şükredin çünkü görüyorsunuz bırakın başkalarının lüks hayatı olsun sakın kıskanmayın sakın kin tutmayın hayata hiç unutmayın siz neredeyseniz hayat orada olmaya devam edecek. Ve hayat neredeyse siz de orada olacaksınız ama siz nasıl isterseniz hayatta öle olacak.

Şimdi bilgisayarınızdan sesler mi yükseliyor şükredin kulağınız duyduğu için çocuğunuz sizi mi kızdırıyor şükredin çocuğunuz olduğu için ve sevinin. hiç unutmayın gülümseyin çünkü size muhtaç birileri var bu dünyada ben bile muhtacım size çünkü siz olmazsanız bu yazılarımı kim okuyacak ve beni mutlu edecek. yorum yazıp beni sevindirecek gördünüzmü birini mutlu ettiniz bu yazıyı okumakla siz varsanız birilerini mutlu ediyorsunuz unutmayın Şükredin.

Bu dünyaya bir daha gelmeyeceğinizi düşünün bir kez daha...
hossada
Ekleme Tarihi: 04.11.2007 - 12:13
Bu mesajı bildir   KaLBeNuR üyenin diğer mesajları KaLBeNuR`in Profili KaLBeNuR Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
EK1453 su an offline EK1453  
Gönül Bahçem...

253 Mesaj -

En Son On: 30.11.2007 - 00:43
Cinsiyeti: Erkek 
Ablam Çok canım sıkılıyo Bugun Duanı bekliyorum...:( Allahümme ecirna min şerrin nisa,Allahümme ecirna Min fitnetil nisa,Allahümme ecirne minbelain nisa....

Gönül Bahçem

Seni Gül ile anlattı, seninle gülen dostlar. Tulu’ ettin; bataklığa dönen gönlümün tertemiz kalan en müstesna bakir yerinde. Gül kokmaya, Gül koklamaya, Gül koklatmaya başladı varlığınla Gül bahçesine dönen gönlüm. Ve bir Asr-ı Saadet bahçesi oldu. Ammar dayanıklılığı, Mus’ab şevki, Hamza cesareti yetişti Gül-i Rana filizinin yanında...

Ahirzamandı yaşanan; imanın, elde kor ateş tutmaya eş olduğu, yapılması gerekenlerin onda birini yapmakla kurtuluşa erileceği, “Selam Kardeşlerime” sadalarına, “Aleyküm Selam” diyebilmenin büyük lütuf olduğu ahirzaman... Ahirzamandı yaşanan; hep böyle cam fanusta korunur muydu o gülizar?..

Önce küçük bir çakıl taşı tıklatır fanusu sonra meteorlara eş kaya parçaları, düştüğü yeri yakıp yıkan. Fanus yok olunca boş durur mu gönlümdeki Ebu Cehîlî noktalar. Hazmedememişlerdi ifritten bataklığın gül bahçesine dönmesini... Saldılar Mefistolarını, süsleyip püsleyerek. Faust’un gölgeleri bu med cezirde soluk alıp vermeye başladı. Her bir dilekte bir fidan soldurdu gönlüm. İbrahimî duygular prangalandı gönlümün karanlık zindanlarında.

Zaman zaman Gül’ün (S.A.V.) yaşadıklarını yaşadı virane gönlüm... İşkembeler kondu, gönül gözü tıkandı. Sonra taşlanarak kolu kanadı kırıldı, gönlü sulayan zemzemlerin… Kedinin elinde fare misali yenilip yutulmayı bekledi, içinde az bir ümit kıvılcımıyla…

Ve Gül kokulu mekanları her geçişte “dejavu”lar (bunu daha önceden yaşamıştım/görmüştüm duygusu) yaşadı gönlüm... Aaahhh! Yeter işkenceler, başlamayacak mı artık hicretler? Yanında Ebu Bekir soluklular gel artık, elinde yediveren gülleri ile...

Seniyyetül Veda tepelerine ilk sen doğ. Can çekişen gönlümün dudaklarında Taleal Bedru’lar… Ensari duygular; “Geliyor, işte geliyor, işte geliyor!” der demez başlayacak bu türkü... İşte ey Gül-i Rana, duyuyor musun o kutlu nağmeyi?

Talea’l bedru aleyna,
Min seniyyati’l veda’...
Ekleme Tarihi: 04.11.2007 - 12:40
Bu mesajı bildir   EK1453 üyenin diğer mesajları EK1453`in Profili EK1453 Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
KaLBeNuR su an offline KaLBeNuR  

1686 Mesaj -

29.10.2007

Damlaya deryâların vüs’atini bahşeden, zerreye güneş olma istidâdını veren âlemlerin Rabbi Allah'a hamd ü sena; varlığın çehresindeki perdeyi kaldıran, eşyanın ruhunda meknî bulunan sırları gün yüzüne çıkaran, yerle gök arasındaki kopukluğu giderip bir kere daha arzı semâlara bağlayan Allah Rasûlü'ne, âline, ashabına salât ü selam ediyor ve kapısının tozu-toprağı gözlerimize sürme Sultanlar Sultanı'nın huzurunda bir kez daha iki büklüm olup yakarıyoruz:

Ey celâl ve ikram sahibi Yüce Rabbimiz! Bize ve bütün Müslümanlara karşı fitne ateşi tutuşturanların, tutuşturup maddî-manevî müktesebâtımızı kül etmeye çalışanların ateşlerini söndür. Hayatını Din’e hizmete vakfetmiş masum insanlara karşı kinle, nefretle, hasetle, adavetle diş bileyen amansız zalimlerin yapmak istedikleri şerlere karşı Sen’in inayetine sığınıyoruz. Ehl-i iman hakkında kötülük düşünen insî-cinnî ne kadar zalim varsa, Sen bizi onların şerlerinden ve tuzaklarından koru.. tahrip temsilcilerinin oyunlarını boz ve emellerini gerçekleştirmelerine fırsat verme.. Seni tanımaz, Peygamber bilmez, Din’e, diyanete saygı duymaz nâdanların hilelerini başlarına dola, göz boyamalarını ve saptırmalarını boşa çıkar; onların entrikalarına karşı sağlamlardan daha sağlam himayene bizi de al.

İhsan ve keremi bol Rabbimiz! Ayrıca, Sen’den haşyetle ürperen bir gönül, zikrinle hayatdâr bir dil, azametinin celalini idrak edebilecek bir akıl istiyor ve dileniyoruz. Bizi isimlerinin ve sıfatlarının nurlarıyla nurlandır; Sana kurbet kesbederek indinde ikrama mazhar olmuş kullarını zâhir-bâtın bütün latifeleriyle bambaşka bir dirilişe erdirdiğin gibi bizi de ihya et; fazl u kereminin hazinelerinden, bize sürekli kaynayıp duran coşkun bir marifet ihsan buyur.. ve bizi Habîb-i Edîb’inle (sallallahu aleyhi ve sellem) beraber eyle.

Efendimiz Hazreti Muhammed’e, aile fertlerine ve bütün ashabına salât ü selam ederek bunları Sen’den dileniyoruz, Rabbimiz...

sende ablana et kardesim ablanda imtihanli günlerde....selam ve dua ile
Ekleme Tarihi: 04.11.2007 - 12:55
Bu mesajı bildir   KaLBeNuR üyenin diğer mesajları KaLBeNuR`in Profili KaLBeNuR Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
EK1453 su an offline EK1453  
gönül DUAMIZ olsun.

253 Mesaj -

En Son On: 30.11.2007 - 00:43
Cinsiyeti: Erkek 
Ablam Benim,arkadaşlar sizlerde buyrun amin deyin duamıza olurmu...Bu arada iyiki HERKUL var demi ablam göz kırpma Dualar Herkul.org tan alıntıdır duyrulasevinçli

Varlığı canlarımızın cânı, nûru gözlerimizin ziyası Yüce Rabbimiz’e, üzerimizdeki lütufları adedince hamd ve şükür, gönüllerimize aşk u heyecan salan, gözlerimize ışıklar çalan, bizleri ebedler ülkesine hazırlayan Efendimiz Hazreti Muhammed Mustafa’ya da hasenâtı sayısınca salât ü selam ediyor, küfrün ve küfranın başını alıp yürüdüğü, her yanda zalimlerin hay-huyunun duyulduğu, ar damarı çatlamış, utanma hissini yitirmiş din, diyanet ve insanlık düşmanlarının ellerini, kollarını sallayarak sokaklarda dolaştığı şu ifritten dönemde, aczimizi vesile yapıp bir kere daha ‘Lâ havle vela kuvvete illâ billâhi’l-azîm’ hazinesinin sahibi Rabbimiz’in sonsuz merhametine iltica ediyoruz:

Ey celâl ve ikram sahibi Yüce Rabbimiz! İhsan ve keremine sığınarak bize dünyada da, ukbâda da afv u afiyet vermeni diliyoruz. Hiçbir şeyi gerçekleştirmek Sen’in için zor değildir; ne olur, başka gidecek kapıları olmayan zayıf ve âciz kullarının bu taleplerini kabul buyur!

Rabbimiz! Allah tanımaz, Peygamber bilmez, Din’e, diyanete saygı duymaz nâdanların yapıp ettikleri kötülükler ve zulümler tahammül edilmez bir hal aldı. Senin bu masum kulların hakkında kötülük düşünüp onlara zarar vermek isteyenlerin emellerini gerçekleştirmelerine müsaade etme.. tuzak kuranların tuzaklarını başlarına çevir.. komplo peşinde olanları maksatlarının aksiyle tokatla.. haklarımıza tecavüz eden ya da etmeyi düşünen ne kadar haddini bilmez varsa, onların hepsini Sana havale ediyoruz; haklarından gel!

Mallarını ve canlarını Rabbilerinin yoluna adayan muhabbet fedailerini hiçbir zaman yalnız bırakmayan Kudreti Sonsuz Rabbimiz! Hayatını Din’e hizmete vakfetmiş masum insanlara karşı kinle, nefretle, hasetle, adavetle diş bileyen amansız zalimlerin yapmak istedikleri şerlere karşı Sen’in inayetine sğınıyoruz. Ehl-i iman hakkında kötülük düşünen ne kadar şerîr insan varsa, Sen bizi onların şerlerinden ve tuzaklarından koru.. zararları bize ulaşabilecek tahrip temsilcilerinin oyunlarını boz ve emellerini gerçekleştirmelerine fırsat verme.. sağlamlardan daha sağlam himayene bizi de al ve bütün şerîrlerin şerlerinden, komplo kuranların komplolarından sıyanet buyur.. kâfirlerin, fâcirlerin ve zâlimlerin entrikalarını başlarına geçir ve bütün inananları ebedlere kadar devam edecek ve başka hiçbir korumaya muhtaç bırakmayacak olan hıfzınla muhafaza et!

Rabbimiz! Münacaatımızın nihayetinde Efendimiz Hazreti Muhammed’e, kardeşleri olan enbiya ve mürselîne, Sen’in mukarreb kulların olan meleklere, insanlardan ve rûhânîlerden salih kullara salât ve selam ederek dileklerimizi gerçekleştirmeni istirham ediyoruz. Bize re’fetinle, rahmetinle, merhametinle, şefkatinle muamele eyle ve bizi haybet ve hüsrana dûçar bırakmak suretiyle imtihan etme!.

Bu mesaj 1 kez ve en son fth1453 tarafından 04.11.2007 - 13:06 tarihinde değiştirilmiştir.
Ekleme Tarihi: 04.11.2007 - 13:03
Bu mesajı bildir   EK1453 üyenin diğer mesajları EK1453`in Profili EK1453 Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
KaLBeNuR su an offline KaLBeNuR  
RE: gönül DUAMIZ olsun.

1686 Mesaj -

Alıntı
Orijınalı fth1453

Ablam Benim,arkadaşlar sizlerde buyrun amin deyin duamıza olurmu...Bu arada iyiki HERKUL var demi ablam göz kırpma Dualar Herkul.org tan alıntıdır duyrulasevinçli

Varlığı canlarımızın cânı, nûru gözlerimizin ziyası Yüce Rabbimiz’e, üzerimizdeki lütufları adedince hamd ve şükür, gönüllerimize aşk u heyecan salan, gözlerimize ışıklar çalan, bizleri ebedler ülkesine hazırlayan Efendimiz Hazreti Muhammed Mustafa’ya da hasenâtı sayısınca salât ü selam ediyor, küfrün ve küfranın başını alıp yürüdüğü, her yanda zalimlerin hay-huyunun duyulduğu, ar damarı çatlamış, utanma hissini yitirmiş din, diyanet ve insanlık düşmanlarının ellerini, kollarını sallayarak sokaklarda dolaştığı şu ifritten dönemde, aczimizi vesile yapıp bir kere daha ‘Lâ havle vela kuvvete illâ billâhi’l-azîm’ hazinesinin sahibi Rabbimiz’in sonsuz merhametine iltica ediyoruz:

Ey celâl ve ikram sahibi Yüce Rabbimiz! İhsan ve keremine sığınarak bize dünyada da, ukbâda da afv u afiyet vermeni diliyoruz. Hiçbir şeyi gerçekleştirmek Sen’in için zor değildir; ne olur, başka gidecek kapıları olmayan zayıf ve âciz kullarının bu taleplerini kabul buyur!

Rabbimiz! Allah tanımaz, Peygamber bilmez, Din’e, diyanete saygı duymaz nâdanların yapıp ettikleri kötülükler ve zulümler tahammül edilmez bir hal aldı. Senin bu masum kulların hakkında kötülük düşünüp onlara zarar vermek isteyenlerin emellerini gerçekleştirmelerine müsaade etme.. tuzak kuranların tuzaklarını başlarına çevir.. komplo peşinde olanları maksatlarının aksiyle tokatla.. haklarımıza tecavüz eden ya da etmeyi düşünen ne kadar haddini bilmez varsa, onların hepsini Sana havale ediyoruz; haklarından gel!

Mallarını ve canlarını Rabbilerinin yoluna adayan muhabbet fedailerini hiçbir zaman yalnız bırakmayan Kudreti Sonsuz Rabbimiz! Hayatını Din’e hizmete vakfetmiş masum insanlara karşı kinle, nefretle, hasetle, adavetle diş bileyen amansız zalimlerin yapmak istedikleri şerlere karşı Sen’in inayetine sğınıyoruz. Ehl-i iman hakkında kötülük düşünen ne kadar şerîr insan varsa, Sen bizi onların şerlerinden ve tuzaklarından koru.. zararları bize ulaşabilecek tahrip temsilcilerinin oyunlarını boz ve emellerini gerçekleştirmelerine fırsat verme.. sağlamlardan daha sağlam himayene bizi de al ve bütün şerîrlerin şerlerinden, komplo kuranların komplolarından sıyanet buyur.. kâfirlerin, fâcirlerin ve zâlimlerin entrikalarını başlarına geçir ve bütün inananları ebedlere kadar devam edecek ve başka hiçbir korumaya muhtaç bırakmayacak olan hıfzınla muhafaza et!

Rabbimiz! Münacaatımızın nihayetinde Efendimiz Hazreti Muhammed’e, kardeşleri olan enbiya ve mürselîne, Sen’in mukarreb kulların olan meleklere, insanlardan ve rûhânîlerden salih kullara salât ve selam ederek dileklerimizi gerçekleştirmeni istirham ediyoruz. Bize re’fetinle, rahmetinle, merhametinle, şefkatinle muamele eyle ve bizi haybet ve hüsrana dûçar bırakmak suretiyle imtihan etme!.

dogrudur....herkulorgdur...amin amin amin:(
Ekleme Tarihi: 04.11.2007 - 13:15
Pozisyon düzeni - imzaları göster
Sayfa (1): (1)
önceki konu   sonraki konu

Kategori Seç:  
Sitemizde şu an Yok üye ve 815 Misafir mevcut. En son üyemiz: Didem_

Admin   Moderator   Vip   Üye ]

Hayırlı ömürler dileriz.    Bu üyelerimizin doğum günlerini tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu bir ömür dileriz:
hircin (32), ayazdabirciftyu.. (38), arif_unal (64), lyoonn (46), ergali595 (42), FatihCgdm (38), kirenli (56), *imam_hatipli* (33), Muhsin B. (36), sezer74 (50), recepguducu (50), kenan_kygn (68), tek_1 (44), ajanpenny (46), basketcikid (34), sigat37 (37), erzincani (45), yasemin_nl (36), yosun (40), toprak_67 (45), By_Digital (38), gur (36), MustafaGED&Yacu.. (60), ademyildiray (49), ibrahimdzn (37), muka2828 (44), hagere (39)
24 Saatin Aktif Konuları
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 1.05801 saniyede açıldı