hydroxychloroquine generique luvox generique kaletra fluvoxamine dexamethasone naprosyn natyl nebilet neggram negram nemexin neo stediril neoral neurolithium neurontin neurotop nexium nimotop nivaquine nizoral cream nizoral nolvadex nootropil norflocine norlutate noroxin norsol nortrilen norvasc norvir novonorm nyolol ocuflox oculastin oftan olmetec plus olmetec omix omnicef onymax optivar orelox orfiril osiren otrivin rhume des foins oxsoralen

0
Start Giriş Üye Ol üyeler ((( RAVDATe@m))) Arama
Toplam Kategori: 69 *** Toplam Konu: 30100 *** Toplam Mesaj: 148193
Forum Anasayfa » EDEBİYAT / MAKALE / ŞİİR » MAKALELER » GÖZYAŞINA AKAR YÜREĞİM

önceki konu   sonraki konu
Bu konuda 8 mesaj mevcut
Sayfa (1): (1)
Ekleyen
GÖZYAŞINA AKAR YÜREĞİM

1686 Mesaj -

En Son On: 17.08.2009 - 13:01
Cinsiyeti: Bayan 
GÖZYAŞINA AKAR YÜREĞİM
Gözyaşı; gönüller iklimine sunulan nimetlerden sa-dece bir tanesidir. Kalbi yumuşaklara, merhamet dolu olanlara Allah´ın bahşettiği güzel bir nimet. Hem de bedeli ödenmeyen ödenemeyecek olan bir nimet.

Biz biliriz ki, Her nimetin bir külfeti, her külfetinde bir nimeti vardır.
Gözyaşı; göklere uçurur gecelerde kendini bileni, ka-ranlık sandığımız geceleri aşk ve ateşin rengine boyar, kıp-kızıl yapar.

Gözyaşı yıldızlara alırda götürür, götürürde yakar se-ni. Sevda ağacının meyvesidir en tatlı en sade ve en güzel. Aynı zaman da sevda tohumunun yegane can suyudur.

Gözyaşı yıldızları tanımaya doğru çıktığımız yolculuk-ta; dünyada üşüyen bedenimizi ve yüreğimizi ısıtabilen bir güç, acizliğimizi ispatlayan bir sevdadır.

Akar, gözyaşı gözlerimizden ince ince ve tane tane
Sevda tohumunu ektiysen kalbe, merhamete, vicda-na; yazdıysan acılar içinde bir mektup gel diye, yıldızlar haydi uçurun beni göklere dediysen ve her şeyin, herke-sin sevgisini çıkarıp, tek O´nun sevgisini doldurduysan beynine, kalbine, tüm hücrelerine… işte o zaman çağır ve başla yüreğindeki sevda ağacını gözyaşlarıyla sulamaya.

Her gece çökerken yavaş yavaş yüreğine, yalnızlığa adım atarken; dertlerinle, aşklarınla, sevinçlerinle ve hü-zünlerinle baş başa kalmaya başlayınca, seni terk etme-yen tek dostun, tek yoldaşın gözyaşıdır. O her yerde her zaman seninledir. Yeter ki iste, yeter ki çağır. O hemen gelir.

Gözlerine yaş dolduysa üzülme iyi bak, gözlerinden damlayan gözyaşına. iyi bak neler diyor sana. iyi bak, ne diyor sana…
"Ben gözyaşıyım.

Allah´ın ilk yarattığı gibi tertemiz, günahsız ve safım.
Bana nice hasret sığmış, tasa yerleşmiş. Sizinle var ol-muş, sizinle yaşamışım. Eğer beni sizlerin gözlerine geti-ren yüreğinizin derinliklerinden çıkıp en Yüce makama çı-kan tövbenizse; ben yıldız olur yağarım yüreğinize.
Yıldız olur dizilirim kirpiklerinize. Gözlerinizden başlayarak be-deninizi meleklerden bile daha saflaştırır hafifletirim. Uzayın bilinmeyen, bilinmesi de mümkün olmayan noktalarına ışınlarım sizi. Fark edemezsiniz bile.
Ben senin Yaradan´ın önündeki acizliğinin şahidi, ispatı-yım..Yüreğindeki kibri, kibirden doğan kötü duygula-rı, hastalıkları yıkar, ruhunu temizlerim.
Ben gözyaşıyım.

Ayrılmaz dostunum senin. Kötü günde de iyi gün-de de hep gözlerindeyim. Sevincinizde de hüznünüz-de de ben varım. Benimle paylaşırsınız her şeyi.. Ben hep gözlerinizdeyim. Yeter ki çağırın beni, yeter ki isteyin beni.
Ben gözyaşıyım

Allah´ın ilk yarattığı gibiyim hâlâ. Tertemiz ve gü-nahsızım.
Dualarınız benimle ulaşır Yaradan´a. Ben varsam siz değerlisiniz. Ben varsam siz rahmete nail olursunuz.
Ben varsam merhamet ve vicdanınız sizinle konuşur.
Bazen mazluma eşlik ederim, bazen bir anneye. Bazen zenginler çağırır, beni bazen fakirler. Ben kim-seye küsmem, zalime bile. Yeter ki çağırsın beni, yeter ki isteyip yüreğini açsın bana. Yeter ki "gel” desin.
Ben gözyaşıyım.

Hemen gözlerinde biterim. Bensiz yapamazsınız. Nasıl ki toprağın bağrına ekilmiş bir tohum, gökyü-zünün ağlamasına ihtiyaç duyarsa, kalbinizdeki sevda ağacı da beni ister. Pınar olur, beslerim ben onu.

Merhamet benle başlar. Sevda benimle hayat bu-lur. Kalpler benimle büyür. Hayat benimle güzeldir. Peygamberler bile vazgeçmedi benden. Ben onların mirasıyım. Kıymetimin farkına varın ve çağırın beni.

Unutmayın, ben gözyaşıyım”
Biraz olsun huzura kavuşmak için gözyaşı vazge-çilmez bir güzellikse eğer; yüreğimizde saklı kalmış ne varsa apaçık bırakalım gözyaşlarını. O anlatsın suçla-rını, sevdalarını. Yüreğinde saklayamayız ki.

Gözümüzden yaş akmasa, divane olduğumuz ge-celerde yürek neye dayanabilir ki?
Bir damla gözyaşı, yüreğini, duygularını yaşat-maktır.
Kararan, çıkmazda olan sözlerini bırak, bir damla gözyaşına…

Gönderen : Nihal Yurt
hossada
Ekleme Tarihi: 01.11.2007 - 20:23
Bu mesajı bildir   KaLBeNuR üyenin diğer mesajları KaLBeNuR`in Profili KaLBeNuR Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
KaRaGuL su an offline KaRaGuL  

Moderator
548 Mesaj -

En Son On: 30.11.2019 - 14:49
Bu güzel makaleyi bizlerle paylaştığınız için Rabbim razı olsun kardeşim.

Yazı kime ait biliyor musunuz.

Yazarın adınıda makalenin altına ekler misiniz?

Yazar Seyit AYVAZ olarak geçiyor

selam ve dua ile...
Ekleme Tarihi: 19.11.2007 - 21:43
Bu mesajı bildir   KaRaGuL üyenin diğer mesajları KaRaGuL`in Profili KaRaGuL Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
KaLBeNuR su an offline KaLBeNuR  
RE:

1686 Mesaj -

Alıntı
Orijınalı KaRaGuL

Bu güzel makaleyi bizlerle paylaştığınız için Rabbim razı olsun kardeşim.

Yazı kime ait biliyor musunuz.

Yazarın adınıda makalenin altına ekler misiniz?

Yazar Seyit AYVAZ olarak geçiyor

selam ve dua ile...

Kiymetli kardesim emin olunuz ki yazarinida bilseydim hic tereddüt etmez eklerdim...Bu konularda gereken hassasiyeti uygulama gayretindeyim....Sizdende Razi olsun .....
selam ve dua ile...
Ekleme Tarihi: 20.11.2007 - 02:17
Bu mesajı bildir   KaLBeNuR üyenin diğer mesajları KaLBeNuR`in Profili KaLBeNuR Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
rifat56 su an offline rifat56  

5108 Mesaj -

En Son On: 22.01.2023 - 00:33
Cinsiyeti: ----- 
Allah razı olsun...
Paylaşım için teşekkürler...

Yürekten akıtılan gözyaşlara selam olsun.
Ekleme Tarihi: 20.11.2007 - 10:11
Bu mesajı bildir   rifat56 üyenin diğer mesajları rifat56`in Profili rifat56 Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
_LaL_ su an offline _LaL_  

838 Mesaj -

En Son On: 18.12.2010 - 00:47
Cinsiyeti: ----- 
Allah´ın ilk yarattığı gibiyim hâlâ. Tertemiz ve gü-nahsızım.
Dualarınız benimle ulaşır Yaradan´a. Ben varsam siz değerlisiniz. Ben varsam siz rahmete nail olursunuz.
Ben varsam merhamet ve vicdanınız sizinle konuşur.
Bazen mazluma eşlik ederim, bazen bir anneye. Bazen zenginler çağırır, beni bazen fakirler. Ben kim-seye küsmem, zalime bile. Yeter ki çağırsın beni, yeter ki isteyip yüreğini açsın bana. Yeter ki "gel” desin.
Ben gözyaşıyım.

Yaradanımızın rahmetine nail olabilmek dileği ile...
Ekleme Tarihi: 20.11.2007 - 14:56
Bu mesajı bildir   _LaL_ üyenin diğer mesajları _LaL_`in Profili _LaL_ Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite

1686 Mesaj -

Yaradanımızın rahmetine nail olabilmek dileği ile...:(
Ekleme Tarihi: 21.11.2007 - 00:21
EK1453 su an offline EK1453  

253 Mesaj -

En Son On: 30.11.2007 - 01:43
Cinsiyeti: Erkek 
Abla sakın yorumlara bakıp şimarma tamammısevinçli Çokda güzel bir paylaşım değil yanisevinçli Aynısını çok kez okudumgöz kırpma
Ekleme Tarihi: 21.11.2007 - 00:28
Bu mesajı bildir   EK1453 üyenin diğer mesajları EK1453`in Profili EK1453 Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite

1686 Mesaj -

Tek bir zorunluluğun vardır: o da şeffaf olmak. Dışın içine perde olmasın. İçin dışından görünür olsun. Göründüğün hal, olduğun hale kabuk olmasın. Hatırla ki, sen görünmezken Rabbin seni var edip görünür kıldı, Rabliğini sende gizledi. Şimdi sen de öyle şeffaf ol ki, kendini görünmez kıl, gizle; kendinden Rabbini görünür kıl.
senai demirci
Ekleme Tarihi: 21.11.2007 - 00:51
Pozisyon düzeni - imzaları göster
Sayfa (1): (1)
önceki konu   sonraki konu

Kategori Seç:  
Sitemizde şu an Yok üye ve 524 Misafir mevcut. En son üyemiz: Didem_

Admin   Moderator   Vip   Üye ]

Hayırlı ömürler dileriz.    Bu üyelerimizin doğum günlerini tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu bir ömür dileriz:
BeSMeLe (39), serkan_aktas (45), karaahmetoglu (65), ademozdamar (54), levent (49), uhud38 (53), benfurkan (65), anemonia (43), tugrulsuratli (51), ali sungur (50), Adem71 (53), seyda59 (55), cetinceli (47), yenimemoli (44), fbetulk (43), hani5 (31), MileynSeleme (49), zehraygtster (33), halil ibrahim (59), mzeki (52), metinmaltas (79), Sefer1 (55), rabiaemin2 (39), Meftun (38), mkaya970 (54), islamin_gulu (37), mustafatunç (57), ali bostan (60), Kar_Tanesi_ (35), s7e7v7e7n (39), 00571 (41), Toyanc (50), volkan42 (54), frost_35 (42), gurbetci71 (57), salebe25 (44), barbarosum (49), gulcan (37), ocean82 (42), kalemdar (48), NURUNALANUR (52), SeYh_S@MiL (40), Hilal-Nisa (37), m.zeki (52), ToZ-PeMBe (37), ugurlar (37), yasemin330 (39), Iklama88 (36), mehmetkaya2005 (38), fatihuslu1985 (39), ebuzer21 (60), uduh_72 (43), NuRCaN (35), naz_angel (39), hakan125 (49), 23041987 (37), Derya A (37), delice (48), H.Gultekin (19), EsiLa_68 (35), ankebut06 (47), alzen (48), derici_001 (69), hamdi ulay resu.. (40)
24 Saatin Aktif Konuları
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 0.53605 saniyede açıldı