0
Start Giriş Üye Ol üyeler ((( RAVDATe@m))) Arama
Toplam Kategori: 69 *** Toplam Konu: 30095 *** Toplam Mesaj: 148179
Forum Anasayfa » SERBEST KÜRSÜ » SÖZÜN BİTTİĞİ YER….

önceki konu   sonraki konu
Bu konuda 6 mesaj mevcut
Sayfa (1): (1)
Ekleyen
Mesaj
_SeRKaN_ su an offline _SeRKaN_  
SÖZÜN BİTTİĞİ YER….

406 Mesaj -

Kayıt Tarihi: 15.09.2004
En Son On: 21.11.2007 - 17:41
Cinsiyeti: Erkek 
SÖZÜN BİTTİĞİ YER….

Yaklaşık 3 – 4 aydır PKK terör örgütünün estirdiği hava ile yatıp kalkıyoruz. Ve yaklaşık 3 – 4 aydır toprağa verdiğimiz gencecik fidanları, arkalarında bıraktıkları ailelerini tv’lerde izliyoruz.

Türkiye’nin doğusundan batısına herkesin konuştuğu konu Terör. Kimi evinde, kimi işyerinde, kimi kahvehanede kendi algısı, düşüncesi ve fikri yeterince konuya bakış açısını dile getiriyor. Ya öfkeyi dizginleyemeyip sokağa çıkmak istiyoruz ya da çaresizliğin, umutsuzluğun getirdiği karamsar hava içimizde en derinlerde kendisine yer bularak, bir şeyler yapamamanın hareketsizliğini yaşıyoruz.

Tv’lerde terör uzmanlarının o çokbilmiş tavırları, emekli subayların sanki terörü kendileri bitirdiler de şimdi yeniden başlamış gibi tavır takınmaları, malum medyanın insanları aklıselime çağıracağı yerde yaptığı dengesiz yayınlarla ateşe körükle yaklaşması artık çözümsüzlüğün üzerine birkaç düğüm atmaktan başka bir anlam ifade etmemektedir.

Güzelim Ülkemde bir ateş var ve herkes elinde körükle bu ateşi söndüreceği yerde harlamakla meşgul. Olayın vahametinin ne düzeyde olduğu görünen o ki çok fazla idrak edilememektedir.

Ülkemde insanlar artık bölünmenin eşiğine gelmiş durumdadır. Maalesef bilerek yahut bilmeyerek yapılan yayınlar, verilen demeçler, ifadeler insanları galeyana getirmekte, suçlunun cezasını verilemeyişinin getirdiği haklı isyanlar sonucunda insanlar ceza verecek birilerini aramak, en azından onlardan hesap sormak istemektedirler.

Yüzyıllarca İslam gibi mükemmel bir dinin şemsiyesi altında birlikte yaşamış insanlar son 30 yılda ortaya çıkarılan ve gerek iç gerekse dış destekleri sonucunda ülkeyi acılara boğan terör örgütü yüzünden birbirlerine düşmanlık beslemektedirler.

Oğlunun tabutunun başında tarifsiz acıları yaşayan anneye (ki başka bir yakınını söylemeye gerek dahi duymuyorum) siz nasıl bir ifade kullanacaksınız, nasıl bir söylemde bulunacaksınız ki o annenin acısını dindirebilesiniz. Terörü bitireceğiz merak etmeyin deseniz onun için ne ifade eder? Kanı yerde kalmayacak diye söz verseniz o anne için acaba ne ifade eder? Bu şekilde kaç anneye söz verildi ya da kaç ana kuzusunun kanı yerde kalmadı? Bu sözün bittiği yerde değil de nedir?

Ve bir sözün biteceği yere dikkatleri çekmek istiyorum ve tehlikenin ne boyutlarda olduğunu göstermek istiyorum. Farkında mısınız? Yukarıda da belirttiğim gibi bu insanlar yavaş yavaş bölünüyor. Yıllardır bölünmüş haritalar göstererek aslında fiziki olarak bölmekten önce insanları manevi olarak bölmeyi düşündükleri ortaya çıkmaktadır.

Kurunun yanında yaşında yanacağı, Haklı öfkelerin getirdiği haksız suçlamalara karşı sessiz kalınacağı, insanların artık adaleti bekledikleri yerde alamadıkları için kendi elleriyle vermeye çalışacakları zamanın gelmesi an meselesi belki de o zamandır.

Sözün bittiği yerdeyiz, ve tekrar söze başlamak için kaybettiğimiz özümüzü tekrar yakalamak zorundayız. Bizi birbirimize bağlayan, doğruyu yanlıştan, iyiyi kötüden ayırma ferasetini bize kazandıran İslam’a sıkı sıkıya bağlanmak mecburiyetindeyiz. Yoksa Rabbim korusun iş bizim de tahminimizin ötesinde çok daha kötüye gidecektir.

Selam ve dua ile…
Ekleme Tarihi: 23.10.2007 - 12:46
Bu mesajı bildir   _SeRKaN_ üyenin diğer mesajları _SeRKaN_`in Profili _SeRKaN_ Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
yalnizlik benimadim su an offline yalnizlik benimadim  
sehitlerimiz

14 Mesaj -

Kayıt Tarihi: 12.09.2007
En Son On: 27.01.2008 - 17:47
Cinsiyeti: ----- 
boy boy sira sira sehitlerimizin televizyonlarda medyada törenleri veriliyor anneler babalar cigerleri tekrar tekrar yaniyor bunlarin resimlerini görüntülerini cekenler acaba bu teröristin cenazelerini niye medyada göstermezler nasil iki yüzlülük O terör köpekleri ni sevindiriyorsunuzda bunlarin les diyemeyecem cünkü ben müslüman bir insanim ölen terörist bile olsa onlarin ailesini yada ölenleri niye tekrar tekrar gösterilmiyor yada sehitlerin cenazelerinede sansür gelsin o anneler babalarda dimdik ayakta olsunlar bu dünyayin öteside var burda cigerlerimiz yaniyor ama ötede allah vede evlatlariniz sizinle size sefaatci buda kimseye kismet olmaz ne olur vatandaslarimiz oyunlara alet olmasin o teröristler beyinleri yikanmis insanlar düsünecek akillari kalmamisla neyin savasi siz biz varmi eger ekonomikse benim vatanim karaman karamandada köyde insanlarimiz sikindita aynen yurdumun dogusundaki insanlar gibi bizim sizden soizin bizden ne farkiniz var bu teröre harcanan maddiyat vatanina yurduna ekmek kapisi olsada sizde birilerinin köpegi olmasaniz ama yooook sizleri birilerin yönlendirecek boyunduruk takacak rahat duramiyorsunuz yörenizde agalar disarda dis güclerin masasi olacaksiniz allahu taaladan dilegim vede duam tez zamanda bu can vede mal kaybi durdurulsun analar aglamasin cünkü benimde üc evladim var 29 25 vede 18 yaslarinda anlayacaginiz anayim bir evladin nasil ne zorluklarla büyütüldügünü bilirim o al tabutlari her gördügümde yavrularim gözümün önüne geliyor biri uzaklarda nasil özlüyom nekadar zor yöneticiler yöredeki insanlar yeter artik deyin yanmasin cigerleriniz
Ekleme Tarihi: 23.10.2007 - 15:13
Bu mesajı bildir   yalnizlik benimadim üyenin diğer mesajları yalnizlik benimadim`in Profili yalnizlik benimadim Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
SuMeYRa su an offline SuMeYRa  

1576 Mesaj -

Kayıt Tarihi: 14.11.2004
En Son On: 11.11.2012 - 23:24
Cinsiyeti: Bayan 
Eyvallah Serkan kardes... Eger siz yazmis iseniz tebrik ediyorum birebir...

Malesef durum bundan ibaret...


Oğlunun tabutunun başında tarifsiz acıları yaşayan anneye (ki başka bir yakınını söylemeye gerek dahi duymuyorum) siz nasıl bir ifade kullanacaksınız, nasıl bir söylemde bulunacaksınız ki o annenin acısını dindirebilesiniz. Terörü bitireceğiz merak etmeyin deseniz onun için ne ifade eder? Kanı yerde kalmayacak diye söz verseniz o anne için acaba ne ifade eder? Bu şekilde kaç anneye söz verildi ya da kaç ana kuzusunun kanı yerde kalmadı? Bu sözün bittiği yerde değil de nedir?
Sözüm bitti....Ekleme Tarihi: 24.10.2007 - 00:42
Bu mesajı bildir   SuMeYRa üyenin diğer mesajları SuMeYRa`in Profili SuMeYRa Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
_SeRKaN_ su an offline _SeRKaN_  

406 Mesaj -

Kayıt Tarihi: 15.09.2004
En Son On: 21.11.2007 - 17:41
Cinsiyeti: Erkek 
Allah Razı olsun Sümeyra Bacım. Yazmayı daha önceden düşünmüş ama son vahim olaylardan sonra yazma ihtiyacını hissettim.

Çünkü artık görüneni değil gördüğümüzü sandığımız şeyin arkasını görme zamanı yani madalyonun öteki tarafını da görme zamanı gelmiştir.

Bu ülkede (etnik kökeni, dili ne olursa olsun) yaşayan insanlar üzerinden siyasi oyunlar oynanıyor, terör planlanıyor, siyasi mücadele yapılıyor, Yani anlayacağınız olan yine bu ülkede yaşayan insanlara oluyor.

Son günlerde çevremde yaşayan özellikle orta yaşı geçmiş insanların söyledikleri söz geliyor aklıma "Yüce Allah bu ateşe bir su döksün, Yüreklere Sekinet indirsin".

Evet Yüce Rabbimden şu anda isteğimiz, yakarışımız budur

"Yüce ALLAH bu ateşe bir su döksün, Yüreklere sekinet indirsin"


Aşağıda da bir yerden alıntıladığım ve altına imzamı atacağım bir yazı.


Şehitlerimizi gerçekten sevseydik...

Sessizce yasımızı tutamadan, sessizce dualarımızı edemeden siyasi sloganlarınız, intikam isteyen çığlıklarınız, düşmanlığı artıracak ölçüsüz tepkilerinizle yine hamasetin, siyasetin dibine vurdunuz!

Yas tutmayı, vakur durmayı, itidali elden bırakmamayı, sağduyulu davranmayı yine beceremediniz!

Size inanmıyoruz!

Onları gerçekten sevseydiniz, hamaset dolu cümleleriniz samimi olsaydı önce 19 yaşında gençlerin 3 aylık eğitimlerle çatışmalara gönderilmelerine isyan ederdiniz.

Onları gerçekten düşünseydiniz, onların hayatlarına gerçekten kıymet verseydiniz bütçeden aslan payını alan silahlı kuvvetlerin bir ay içinde bu kadar büyük kayıplar vermesini sorgular, bu kayıplar için üzerlerine vazife olmayan her konuda açıklama yapan askeri yetkililerden acılı aileler adına hesap sorma cesaretini gösterirdiniz!

Daha birkaç ay öncesine kadar göbeğini kaşıyan adamlar diyerek aşağılanan insanların çocuklarına sahiden kıymet verseydiniz, gencecik ölümleri yaşlanmış siyasetlerinize hayat vermek için kullanmaz, onları ölümleri üzerinden siyaseten yaşadığınız yenilginin rövanşını alma peşine düşmezdiniz!

Onların gerçekten 'öldü denilmemesi gereken şehitler' olduğuna inansaydınız, Hrant Dink'i öldüren çapulcu katillerle birlikte adlarını anarak aziz hatıralarını rahatsız etmezdiniz.

Onların annelerinin acılarını gerçekten yüreğinizde hissetseydiniz, sınır ötesi operasyon, savaş naraları atarak başka annelerin acıları üzerinden bedeller ödeme yeminleri etmezdiniz.

Gerçekten vatanınızı sevseydiniz, evinize bayrak asarak, sokaklarda taşkınlıklar yaparak, ileri geri konuşarak toplumsal barışımızın köküne kibrit suyu dökmezdiniz!

Gerçekten Türkiye'nin menfaatlerini düşünseydiniz, Irak bataklığına bizi çekmeye çalışanların apaçık tahriklerine gelmezdiniz!

Gerçekleri merak etseydiniz, sahiden Türkiye için en iyisini isteseydiniz sivil anayasa tartışılırken, Meclis'te barış rüzgarları eserken, sivil siyaset güçlenirken şiddetin neden yeniden yükseldiği sorusuna sahici yanıtlar arardınız!

Gerçekten barış ve çözüm isteseydiniz, iktidarlarını şiddetin ve çatışmaların devam etmesi üzerine kuranların siyasetlerine alet olmazdınız!

Üzerlerinde asker kostümleri olan gencecik siviller öldü yine. Daha hayata tam başlayamadan.

Şimdi Susun! Yasımızı tutalım..
Ekleme Tarihi: 30.10.2007 - 09:40
Bu mesajı bildir   _SeRKaN_ üyenin diğer mesajları _SeRKaN_`in Profili _SeRKaN_ Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
adin batsin su an offline adin batsin  

84 Mesaj -

Kayıt Tarihi: 13.12.2006
En Son On: 28.11.2007 - 11:59
Cinsiyeti: Erkek 
söz bitti , artık namluların konuşma zamanı .Söz hakkı TSK rinin.


Bu mesaj 1 kez ve en son adin batsin tarafından 30.10.2007 - 10:28 tarihinde değiştirilmiştir.
Ekleme Tarihi: 30.10.2007 - 10:04
Bu mesajı bildir   adin batsin üyenin diğer mesajları adin batsin`in Profili adin batsin Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Maksat kelam olsun su an offline Maksat kelam olsun  

1463 Mesaj -

Kayıt Tarihi: 23.03.2007
En Son On: 09.05.2011 - 11:25
Cinsiyeti: Erkek 
ne namlu ne topu bizlerde hamza yürekli insanlar kalmammış bence hemen gidipte

trafikten 81nci il düzce 82 nci il musul 83 ncü il kerkük diye çıkartmak lazım derim hemde

hemen ne abede ne barzani köpekği hemen çitlemek lazım diye çitede aapoo köpeğini

bağlayacan dikkat it vardır ısırır diye........üzüntülü üzüntülü üzüntülü .....olmazmı sizce nedersiniz deyin bana .

selam ve dua ile
Ekleme Tarihi: 30.10.2007 - 10:40
Bu mesajı bildir   Maksat kelam olsun üyenin diğer mesajları Maksat kelam olsun`in Profili Maksat kelam olsun Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Pozisyon düzeni - imzaları göster
Sayfa (1): (1)
önceki konu   sonraki konu

Kategori Seç:  
Sitemizde şu an Yok üye ve 317 Misafir mevcut. En son üyemiz: Mirzabey61


Admin   Moderator   Vip   Üye ]

Hayırlı ömürler dileriz.    Bu üyelerimizin doğum günlerini tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu bir ömür dileriz:
nafizalpay (32), baki67 (54), karadaban (53), Afra_Nur (29), Burak_1977 (42), berigelgokmen (36), ogrtahmet (46), sinantekin (48), NisYaN_ (37), Herbalist (51), breakbeat (36), missnevsehir50 (31), HASAN AYDIN (38), cemyakar (38), ruyadostu (38), mehmetgazi (32), ademaydn (46), Haticee (31), hakkipekoksuz (39), süleyman gürkan (43), gökdemir (51), RAVDAadam (46), islam_ (), mercan82 (37), deniz86 (33), avural (56), babam1985 (34), Ruveyda__ (34), monsuar (34), hilalugruna (33)
24 Saatin Aktif Konuları
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 0.83167 saniyede açıldı