lopinavir ritonavir generique rhinocorthydroxychloroquine stromectol kamagra cordarone coreg coridil corpamil corprilin corpriretic corticotherapique cosaar plus cotrim coumadin cozaar crestor crixivan cyclogyl cycrin cyklokapron cymbalta cytotec cytoxan dalacin c dalacin t dalacin v danatrol danocrine daonil deflamat deltasone demadex demolaxin dentomycine depakine chrono depakine depakote depo provera dermestril dermovate deroxat desogen desoren desyrel detrol la

0
Start Giriş Üye Ol üyeler ((( RAVDATe@m))) Arama
Toplam Kategori: 69 *** Toplam Konu: 30100 *** Toplam Mesaj: 148193
Forum Anasayfa » D İ N / İ S L A M » İBRET TABLOLARI » SEYTANIN ITIRAFLARI

önceki konu   sonraki konu
Bu konuda 3 mesaj mevcut
Sayfa (1): (1)
Ekleyen
SEYTANIN ITIRAFLARI

86 Mesaj -

En Son On: 22.07.2008 - 15:10
Cinsiyeti: Bayan 
Muaz b. Cebel’in (r.a) ibn abbas’tan (r.a) naklen rivayet edilmiştir.

Peygamberimizle ashabı birgün sohbet ederlerken Allah’ın emri üzerine şeytan yanlarına gönderilir. Ve yine Allah’ın emri üzerine*ogün şeytan* kendisine sorulan sorulara TAMAMEN DOĞRU cevap verecektir ve insanlari nasıl kandırdıgını* onları nasıl aldatıp saptırdıgını anlatmasını ister Allah (c.c).

Resulullah (s.a.v)*

---mademki dogruları konuşacaksın* o halde söyle bana* insanlar arsında en cok kızıp öfkelendiğin kimdir?

-sensin ey Muhammed! Senden daha fazla beni kim kızdırıp öfkelendirebilirki?

---seni başka kimler öfkelendirir?

- takva sahibi* Allah’tan korkan* malını canın Allah için ortaya koymuş kimseler.

---bundan baska seni öfkelendiren birileri varmıdır?

-evet* sabırlı oldugunu bildigim* takva sahibi* şüpheli seylerden sakınan alimler.

---sonra?

-temizlğne önem gösterenler.

---sonra?

-fakirliğinden kimseye söz acmayan* halinden kimseye şikayetçi olmayan sabırlı fakir.

---peki onuhn sabırlıu oldugunu nasıl bilirsin?

-ya Muhammed! Bir kimse birine 3 günden fazla darlık ve yoksulluk içinde bulundugunu anlatırsa Allah o kimseyi sabredenlerden yazmaz.

---sonra kime kızarsın?

-şükreden zengine.

---zenginin şükredenlerden oldugunu nasıl bilirsin?

-alacagı şeyi helalinden alır* onu kullanması gereken yerde kullanır.

---peki ümmetim namaza kalktıgı zaman durumun nasıl olur
-işte o zaman beni bir sıtma tutar titremeye başlarım
---ey melun neden böyle oluyorsun
-çünkü bir kul allah için secde ettigi zaman Allah onun her secdesinde derecesini bir kat yükseltirde ondan
---peki ümmetim oruç tuttugunda
-o zaman zincirle baglanırım taki onlar iftar edinceye kadar
---kuran okuduklarında nasıl olursun
-tıpkı ateşe atılmış kurşun gibi eririm
---ya sadak verdiklerinde
-o vakit sadaka veren kişi eline bir testere alır beni liğme liğme eder

- Ebu bekir hakkında ne düşünüyorsun
--- ya muhammed o bana cahiliye devrinde bile itaat etmedi islamdan sonra nasıl etsinki
---ömer b. hattab hakkıında ne dersin
-yeminle söylüyorum ki ne zaman onu görsem ordan hemen kaçarım

--- ümmetime saadetler ihsan eden seni cehennemliklerden kılan Allaha hamd olsun

- ümmetinin sadete ulaşması pek mümküm degil.ben kıyamete kadar hayattayım ölmeyecegim.nasıl olurda sen ümmetin hakkında gönlünü ferah tutarsın
-ben onların damarlarına ve içlerine girerim onlar benım farkıma varmazlar

---sana göre ihlaslı olan kullar kimlerdir
-bilmezmisnki bi adam parayı pulu çok seviyorsa oihlas sahibi degildir.
-paraya pula asla baglı olmayan övülmeyi methedilmeyi sevmeyen bir adam gördügümde anlarım ki o ihlaslı bir kuldur.

- şeytan anlatmaya devam eder:
- Ey Muhhammed benim 70 bin tane askerim vardır ve herbirininde 70 bin tane yardımcısı vardır.onlardan kimilerini alimlere*kimilerini gençlere *kimilerinide yaşlı adamlara göndermişimdir.
- gençlere gelince onlarla aramızda hiç bir sorun yoktur.
-askerlerimden bazılarını cok ibadet edenlere bazılarını takva hayatı yaşamayanlara göndermişimdir.
-işte bu askerlerim onları halden hale sokar.sonunda onlardaki ihlas alınır.onlar bu şuursuzluk içinde Allaha ihlas içinde ibadet ettiklerini zanneder dururlar.
- bilirmisin rahip Barsisa tam 70 yıl ihlas içinde Allaha ibadet etmişti.öyle ki hangi hastaya dua etse o kimse şifa buluyordu.ama ben onun peşini hiç bırakmadım sonunda zina etti ve ardindan cinayet işledi ve kafirlerden oldu.
-yalan bendendir ve ben yalan söylüyenlerin ilkiyim. yalan söyleyen kimse benim dostumdur.Kim Allah adını söylüyerek yalan yere yemin ederse işte o benim sevgilimdir.
- gıybet benim en cok keyif aldıgım şeydir.

-Ey Muhhammed ümmetinden namazlarını saat saat dakika erteleyenler vardır*onlarıda anlatıyım;
-her ne zamanki biri namaza kalkmak istese yakasına yapışır 'biraz dur*daha vakit var. sen şimdi meşgulsün' gibi vesvese veririm.böylece namazı erteleye erteleye öbür namazın vaktinde kaza eder.tabi ki bu namaz onun yüzüne çarpılır.
- şayet beni maglup eder namazını vaktinde kılmaya karar verirse ona insanlaran şeytan huylu birini gönderirim ki o namazı vaktinde kılmasına engel olsun
-bu seferde beni magup ederse onu namaza başlayıncaya kadar rahat bırakır*namaza başladıgında ona 'sagına bak*soluna bak' diye telkinde bulunurum.sonrada namazının düzenini bozdururum.
- şayet beni bu husustada yenerse tek başına namaz kıldıgı bir anda yanına varır ve namazı acele acele kılmasını söylerim.
-bu seferde başarısız olursam ve oda namazını cemaatle kılarsa*başına ip geçirip onu acele ettiririmki ruku ve secde de imamdan önce egilip kalksın.bilindigi gibi Allah kıyamet günü onun başını eşşek başına çevirri.
- buna başaramazsam ona parmaklarını çıtlatmasını söylerim.
-bunu da beceremezsem burnuna üfürüp esnemsini saglarım.eger elini agzına koymazsa onun içine askerlerimden biri girer ve bize itaat etmeye başlar.

-Ey Muhhammed şu söylediklerimde bir katre yalan katmışsam Allahtan benim kül olmamı isteyebilirsin.

- Ey Muhhammed! ben ümmetinin altıda birini islamdan çıkaracagım.sen bundan sonra nasıl sevinebilirsin?

bunun üzerine Resullullah (s.a.v) sormaya başlar;

--- ey melun kimlerle oturup kalkarsın
-faiz yiyenlerle
---dostların kimdir
-zina edenler*cuma namazını terkedenler
---kiminle yatıp kalkarsın
-sarhoşlarla
---misafirlerin kimlerdir
- hırsızlar
---ey melun peki senin belini kıran şey nedir
-Allah yolunda yapılan cihat ve hizmet
--- ya seni eriten şey nedir
-samimi olarak yapılan tövbe
---cigerini yakıp kavuran şey
- gece gündüz yapılan istiğfarlar
---seni en çok utandıran rezil rüsva eden?
- gizli verilen sadakalar
--- ya gözlerini kör eden şey
-vaktinde kılınan namazlar

şeytan devam eder

İkinci olarak;

-Allahtan bana bir ev vermesini istedim. oda hamaları bana verdi
-kendime ait bir meclisim olsun istedim.sokakları verdi bana
-bana bir yatak arkadaşı ver dedim.sarhoşları verdi bana
-bana yardımcı olacak birilerini ver dedim.kaderi inkar edenleri verdi.
-benim kardeşlerim olsun dedim.Allah mallarını günah yolunda harcayanları kardeş yaptı bana.
-bana verilenlerle övünecegim.benimle beraber olanlar seninle beraber olanlardan coktur.

----Ey Muhhammed ben kimseyi hak yolundan saptırmam*sadece vesvese verir
ve kötü şeyleri güzelmiş gibi gösteririm.Zira inkara sürüklemek elimde olsaydı-yeryüzünde'la ilahe illallah Muhhammdün resülullah' diyen namaz kılan* oruç tutan kimseyi bırakmaz hepsinin imanlarını alırdım.

--- Aynı şekilde hidayete erdirmek de senin elinde değildir.Sen Allahın emir ve yasaklarını insanlara ulaştıran elçisin.Eğer hidayete erdirmek senin elinde olsaydı dünyada iman etmeyen kimse kalmazdı*herkesi müslüman ederdin.
Ekleme Tarihi: 30.08.2007 - 16:46
Bu mesajı bildir   ecrennur üyenin diğer mesajları ecrennur`in Profili zum Anfang der Seite
der_ya su an offline der_ya  

875 Mesaj -

En Son On: 22.01.2010 - 18:46
Cinsiyeti: ----- 
Allah Razı Olsun euzu bıllahıssemııl alım mıneşşeydannırracım....
Ekleme Tarihi: 30.08.2007 - 21:28
Bu mesajı bildir   der_ya üyenin diğer mesajları der_ya`in Profili der_ya Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
-bahar- su an offline -bahar-  

292 Mesaj -

En Son On: 16.01.2009 - 10:44
Cinsiyeti: ----- 
paylaşım için saol kardeşim çok güzel bi konuya değinmişsin

insall bunları dikkate alalım ve seytana uymayalım namazlarımızı oruçlarımızı yani bütün ibadetlerimizi zamanında ve tam maksadıyla yapalım insall..

SELAMETLE CANLAR

Ekleme Tarihi: 07.09.2007 - 20:30
Bu mesajı bildir   -bahar- üyenin diğer mesajları -bahar-`in Profili -bahar- Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Pozisyon düzeni - imzaları göster
Sayfa (1): (1)
önceki konu   sonraki konu

Kategori Seç:  
Sitemizde şu an 1 üye ve 541 Misafir mevcut. En son üyemiz: Didem_

Admin   Moderator   Vip   Üye ]

Hayırlı ömürler dileriz.    Bu üyelerimizin doğum günlerini tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu bir ömür dileriz:
ayhan demirhan (42), milli (55), Faruk85 (39), buyukdere (50), akgulhassan (56), resulkol (42), aldirma_reis (45), cengiz__11 (45), musabbinumeyr (46), _rAbia_ (35), HACIBUBA (38), ergunoynamaz (67), emisya (43), cavittacir (47), arslanmurat1 (46), Ben_Neyim (45), hatipoglu (45), PinarKecik (46), Ugur_K (44), hami_74 (37), ust_mimar (41), Muhlise (43), lifos (49), osmanli (41), @tuba@ (39), oguzada (47), tolga67 (49), zoris (45), aydinhasan (45), ilkay turan (53), Muhammedbilal (35), burhann1 (41), esmafeyzaunal (43), havzanur (36)
24 Saatin Aktif Konuları
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 0.52986 saniyede açıldı