generique stromectol dexamethasone ivermectine ivermectine chloroquine imdur imigran imitrex imodium imuran imurek inderal la inderal index indocin sr indocin inegy intagra iscover isoptin isordil sublingual isordil itraderm itrop jumexal kamagra effervescent kamagra gold kamagra oral jelly kamagra soft kamagra keflex kemadrin kenacort a solubile kenacort a kenacort kenergon kessar keto med ketozol kinzal kinzalplus klacid lamictal dispersible lamictal lamisil cream lamisil

0
Start Giriş Üye Ol üyeler ((( RAVDATe@m))) Arama
Toplam Kategori: 69 *** Toplam Konu: 30100 *** Toplam Mesaj: 148193
Forum Anasayfa » SERBEST KÜRSÜ » IYICE ABARTTILAR YETER ARTIK UGRASMAYIN BIZLERLE ATEISTLER

önceki konu   sonraki konu
Bu konuda 28 mesaj mevcut
Sayfa (1): (1)
Ekleyen
IYICE ABARTTILAR YETER ARTIK UGRASMAYIN BIZLERLE ATEISTLER

714 Mesaj -

En Son On: 29.07.2011 - 14:43
Cinsiyeti: Bayan 

Star tv aldi basini gidiyor arkadaslar resmen dinimize kufur etmeye basladi ne kadar ateist varsa cikariyo yayina saldirtiyo hukumetin ustune.Birde o yetmezmis gibi bugun gordugum bir haberle o kadar sinirlendimki seytan dedi git starin binasina koy bombayi telef olsun hepsi üzüntülü

Neymis dindar erkekler acik kadinlarla evlenmeyi tercih ediyorlarmis.Turbanli kizlarda evde kalma korkusu baslamis turbanli kizlar dindar erkeklerin boyle yapmasina cok uzuluyorlarmis daha neler neler.Vallahi sinirden kumanda kirildi Sinirli

Kim bunlari demisse halt etmis simdi kotu birseyde demek istemiyorum ama cogu erkegin gorusu dindar olanlar zaten yapmazda iste aciklarla gonul eglendiririm ama evlenmeye gelince turbanli tercih ederim diyor.Niye turbanlilar namuslu oluyorlarmis evlenilecek kizlarmis.Bire akilsiz bakalim sen o kadar gezip tozduktan her halti yedikten sonra bakalim o namuslu kiz seni isticekmi bu goruse oldum olasi verem olurum adam herseyi yapar sonra ben eline erkek eli degmemis namuslu hanim isterim der yapma ya sadece sen akillisin cunku.üzüntülü

( Bu arad acik diyorsam kimse alinmasin nice acik bacilar gordum ahlakina hayran kaldim acik denilen tarif ne Allah korkusu olan nede dinden imandan haberi olan o yolun yolcusu olmus insanlardir.Kimse yanlis anlamasin yani.Bu tur aciklardan bahsediyorum.Ayrica kapali olupta bunlari yapan munafik insanlarda cok aile baskisi yuzunden kapanmis bilincsiz cahil insanlarda var.Bunu aciklamadan edemedim.Umarim anlatabilmisimdir)

Yanlismiyim arkadaslar siz ne diyorsunuz bu goruse kac gundur bu konular onume geliyo valla sinirden ne yapacagimi bilemiyorum.Hele su star tv nin haberlerinden sonra hergun abuk subuk haberler ve saldirilar var dindar insanlara Allah islah etsin o starda calisan ateist insanlari Sinirli

Bu mesaj 1 kez ve en son Nur_BEYZA tarafından 24.08.2007 - 01:03 tarihinde değiştirilmiştir.
Ekleme Tarihi: 24.08.2007 - 00:34
Bu mesajı bildir   Nur_Beyza üyenin diğer mesajları Nur_Beyza`in Profili Nur_Beyza Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
VuSlaT_ZaMbaK su an offline VuSlaT_ZaMbaK  
Themenicon   

455 Mesaj -

En Son On: 03.01.2017 - 20:38
onların işi sadece abuk sabuk haberleri çıkartıp,milleti kışkırtmak,çünkü emelleri belli dini sömürmek....sen hiç merak etme canım kardeşim onların topu gelse hiçbirşey yapamazlar,bizim kalkanlarımız daha kuvvetli....bu sabah bir haber okudum ve iranı tebrik ettim...şimdi bu haberide siz okuyun....

İRANDA KIRBAÇ VAHŞETİ
İran'da evlilik dışı seks yaptığı ve alkol aldığı belirlenen adam caddenin ortasında kırbaçlandı. Yol trafiğe kapatılırken 1000 kişi olayı izlemek için yolun çevresinde toplandı. Çoğunluğu erkek olan grupta kırbaçlanma anını cep telefonuyla kaydedenler olduğu görüldü.

İran'ın başkenti Tahran'ın 90 mil Batısında yer alan Qazvin bölgesinde Saeed Ghanbari adlı adam evlilik dışı seks yaptığı ve alkol aldığı iddiasıyla tutuklandı. Ahlak yasalarını ihlal ettiği gerekçesiyle kırbaç cezasına çarptırılan 25 yaşındaki Ghanbari yüzü maskeli polisler eşliğinde işlek bir caddeye getirildi.

1000 kişi 80 kırbaçlık cezasını çekmek üzere yüzükoyun yatırılan genç adamı izlemek üzere toplandı.

Birkaç darbeden sonra sırtı kanamaya başlayan adamı izleyen kalabalık arasında korkunç olayı cep telefonuyla videoya çekenler oldu. Bazılarıysa ceza anını daha yakından görmek için trafik lambalarına tırmandı.

Kalabalığın en arkasında saf tutanlar arasında yetişkin erkeklerin omuzlarından olayı izleyen çocuklar olduğu görüldü.

RESMİ EKLEYEMEDİM YAAA,RESİMDE VARDI...
afferin onlara,inanmıycaksınız ama yorum yazanların %85 i; çok iyi olmuş,keşke bizim türkiyemizde de bunlar uygulansa diyorlar....artık millet uyandığı için bizim bazı inançsız insanlarımız başlarına geleceklerinden korktuğu için böyle saçma sapan olaylar görüntülemeye çalışıyorlar..ama ASLA başaramıyacaklar!!!!!!!!!!
Ekleme Tarihi: 24.08.2007 - 09:20
Bu mesajı bildir   VuSlaT_ZaMbaK üyenin diğer mesajları VuSlaT_ZaMbaK`in Profili VuSlaT_ZaMbaK Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Nur_Beyza su an offline Nur_Beyza  

714 Mesaj -

Su kurban oldugum SERIAT duzeni burayada gelse ne guzel olucak vallahi.Yetti artik canima her pisligi yapan adi serefsiz insanlar bas taci ediliyo bu ulkede ama dinini bilen Allah yolunda savasan insanlar ise teroritlerle ayni kefeye konuluyo.Ne olcak bizim ulkenin hali bilmem ama zaten aldi bir felaket tayfasi basini gidiyo Allah sonumuzu hayir ede.Uzuldugum nokta KURUNUN YANINDA YASTA YANIYOağlar
Ekleme Tarihi: 24.08.2007 - 12:01
Bu mesajı bildir   Nur_Beyza üyenin diğer mesajları Nur_Beyza`in Profili Nur_Beyza Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
MELIKSAH04** su an offline MELIKSAH04**  

328 Mesaj -

En Son On: 06.08.2009 - 16:05
Cinsiyeti: ----- 
öncelikle canım nurbeyza kardeşim sinirlenme öfkenin bize faydası değil zararı olur,ne yapalım islam garip geldi garip gidecek ...kurunun yanında yaş ancak burada yanar o güzelim cehennem ateşinde kimler YANAR....her türlü saldırıyı yaptılar olmadı en sonunda bu komediyi son çare olarak düşündüler ama gülünç duruma düştüler ZAVALLILAR......biliyormusun ben onlara acıyorum nasipsiz , dünyevi heveslerle mutlu olmaya çalışan aciz olduklarının farkında bile olamadan kendilerini kaf dağının padişahı sanan zavallı CÜCELER......Sende kızma kardeşim bu zavallı cücelerin şu kısacık dünya hayatındaki bu komik eğlenceleriyle kendilerini ne kadar aşşağıladıklarına kızma bunlar insanlıklarını kaybetmiş SÜMÜKLÜ BÖCEKLER (şimdi hayvanları koruma derneği beni mahkemeye verecek bırak ondan korkmuyorum sümüklü böcekler benzetildikleri yaratıklar yüzünden benden hak isteyecek) kapalı kızları almazlarsa almasınlşar bizim H.Z RABİALARADA İHTİYACIMIZ VARgöz kırpma ONLAR NEDERSE DESİN KARDA OLAN BİZİZ ....BIRAK KUDURSUN KÖPEKLER SALYALARINI AKITARAK NASIL OLSA YİNE KENDİLERİ YALAYACAKLAR SELAM VE DUA İLE CENNET KOMŞUM aşık
Ekleme Tarihi: 25.08.2007 - 15:05
Bu mesajı bildir   MELIKSAH04** üyenin diğer mesajları MELIKSAH04**`in Profili MELIKSAH04** Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
AMMAR_38 su an offline AMMAR_38  
Themenicon   

5 Mesaj

En Son On: 10.05.2008 - 18:28
kardeşim fazla üzülmeyin.onlar batılı yaymak için görevlerini yapıyor.biz ise hakkı savunuyoruz.eğer onlar olmasa bizim hiç kıymetimiz olmaz.ebe cehiller olmasa ebe bekirlerin kıymeti nasıl anlaşılacak.ben dindar bir erkeğim.ALLAH KORUSUN AÇIK BAYANLARI GÖRDÜĞÜM ZAMAN BIRAK EVLENMEYİ TİKSİNİYORUM.
Ekleme Tarihi: 25.08.2007 - 15:24
Bu mesajı bildir   AMMAR_38 üyenin diğer mesajları AMMAR_38`in Profili AMMAR_38 Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
MELIKSAH04** su an offline MELIKSAH04**  
RE:

328 Mesaj -

En Son On: 06.08.2009 - 16:05
Alıntı
Orijınalı AMMAR_38

kardeşim fazla üzülmeyin.onlar batılı yaymak için görevlerini yapıyor.biz ise hakkı savunuyoruz.eğer onlar olmasa bizim hiç kıymetimiz olmaz.ebe cehiller olmasa ebe bekirlerin kıymeti nasıl anlaşılacak.ben dindar bir erkeğim.ALLAH KORUSUN AÇIK BAYANLARI GÖRDÜĞÜM ZAMAN BIRAK EVLENMEYİ TİKSİNİYORUM.

valla çok güzel yazmışsın allah razı olsun nur kardeşime biraz teselli olsun inşallah
Ekleme Tarihi: 25.08.2007 - 15:26
Bu mesajı bildir   MELIKSAH04** üyenin diğer mesajları MELIKSAH04**`in Profili MELIKSAH04** Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
der_ya su an offline der_ya  

875 Mesaj -

En Son On: 22.01.2010 - 18:46
KARDEŞİM BENIM HASSASIYETINI VE O KIZGINLIK ANIINI ÇOK İYİ TAHMIN EDIYORUM....ANCAK BILIYOSUN ŞEYTAN ŞEYTANLIĞINI YAPACAK;ŞEYTANLAŞMIŞ İNSANLAR ONUN TAYFASI;Kİ BU SAYDIKLARIN OLUYORLAR .....BATILI YAYMA GOREVLERINI YAPACAKLAR VE BIZDE HAKKI YAYMA ÇABASINDA OLACAGIZ...ŞİMDI ONLAR KUYRUKLARININ ACISINDAN BOYLE KURANA BASORTUYE VE DEGERLERIMIZE SALDIRMAYA BASLADILAR ÇÜNKÜ;O KÜÇÜK GÖRDÜKLERİ BAŞÖRTULULERDEN BIRISI BU ÜLKENIN FIRST LEYDISI OLMA YOLUNDA VE OLACAK ALLAHIN İZNIYLE. ACILARI BUNDAN...REJIM TEHLIKEDE DIYE BAYKALIN NASILDA SALYALARINI AKITTIGINI GORMIYORMUSUN........ İNNALLAHE MEAS SABİRİN...

SELAM VE DUA İLE...sevinçli
Ekleme Tarihi: 25.08.2007 - 18:08
Bu mesajı bildir   der_ya üyenin diğer mesajları der_ya`in Profili der_ya Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
SuMeYRa su an offline SuMeYRa  
RE:

1576 Mesaj -

En Son On: 11.11.2012 - 23:24
Alıntı
Orijınalı AMMAR_38
.ben dindar bir erkeğim.ALLAH KORUSUN AÇIK BAYANLARI GÖRDÜĞÜM ZAMAN BIRAK EVLENMEYİ TİKSİNİYORUM.

Sanrim bu cümlenizin altina Istisnalar kaideyi bozmaz diye eklemeyi unutmus olmalisiniz...
Zira okadar cok acik kardesimiz var ki, örtülülerden edebliler.. Sözleri, gözleri, giysileri...!

Tiksinmek herkesten olur, sadece acik bayanlardan degil...
Tiksinti burda Allah icin bugz anlaminda olsa gerek...

Malesef kapali kardeslerimiz hadlerini asmis durumda öyle bir zamandalar ki mevla islah eylesin...

Ama bu tür haberlere kimse kanmasin.. Hepsi politika..

Herkesin nasibi vardir, hazirdir.. HErkes dengi dengine..

Biz bizi yaratan RABBIMIZDEn istedikten sonra sirtimiz yere gelmez evvel Allah...

Ekleme Tarihi: 25.08.2007 - 18:14
Bu mesajı bildir   SuMeYRa üyenin diğer mesajları SuMeYRa`in Profili SuMeYRa Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
RE: RE:

714 Mesaj -

Alıntı
Orijınalı SuMeYRa

Malesef kapali kardeslerimiz hadlerini asmis durumda öyle bir zamandalar ki mevla islah eylesin...

Sumeyra kardesim bu sozunuzu biraz aciklarmisiniz AMMAR kardesimize kiziyorsunuz ama ayni hatayi siz yapiyorsunuz neden hepsini ayni kefeye koydunuz.Gercekten sasirdim sahsen boyle bir yorum yapmaniza!!!

Diger kardeslerim sizlerdende Allah razi olsun bir nebzede olsa sakinlestim dediginiz gibi bakamadim sinirlendigim icin farkli acilardan bakamadim o an sagolun canlar.Desteginizi bana hissettirdiginiz icin.Esimde izledi o haberi ve sadece guldu yazik dedi satasacak yer ariyor agzi salyali yaratiklar dedi.Iste esim daha sakin oldugu icin mantikli bakabildi.Ah su ofkemi kontrol altina aldigim gun hersey benim icin daha iyi olucak üzüntülü

Ekleme Tarihi: 25.08.2007 - 19:06
muhammed ümmeti su an offline muhammed ümmeti  

137 Mesaj -

En Son On: 26.09.2008 - 18:15
ya arkadaşlar birbirimizi yanlış anlamayalım burada açık diye kızılan , kapalı diye kızılan tabii ki inancı sağlam olan değil sapmış olanlardır. bence iki arkadaşımız da hepsini içererek söylemedi.. bunu geçiyor bende bu haberi dinledim ama artık gülüyorum halkta gülüyor, yani insalar basitleşmiş medyadan sıkıldı ve gözleri açıldı bence..

bunun dışında bizler dini taşımak için seferber olan örnek teşkil etmeye çalışan insanlar olarak bahsettiğimiz düşmanımız da olsa islam adabıyla konuşmalı yani haklıyız derken kötü söz söylersek birşeyler yarım olur . ewt hakkımızı savunalım ama sadece açıklayalım; sinirimize kapılıp kötü söz söyleyerek olmaz.. sonuçta şeytan herkesi kandıracağı noktayı iyi biliyor biz inançlı insanlar kendimizi birçok şeyden sakınırken haklı olduğumuz konuda istediğimiz gibi konuşursak haklıyken haksızda olabiliriz mazAllah

umarım demek istediğim anlaşılmıştır ... aciz bir kul olan kardeşiniz olarak uyarayım dedim konuyu açandanda yorum yazanlardan da Allah u teala razı olsun
Ekleme Tarihi: 25.08.2007 - 20:21
Bu mesajı bildir   muhammed ümmeti üyenin diğer mesajları muhammed ümmeti`in Profili muhammed ümmeti Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite

714 Mesaj -

Uyariniz ve yorumlariniz icin sagolun Alah razi olsun muhammed mummeti kardesim.
Ekleme Tarihi: 25.08.2007 - 21:17

137 Mesaj -

amin ecmain nur beyza kardeşim Rabbim hepimizden razı olsun
Ekleme Tarihi: 25.08.2007 - 21:53
Bu mesajı bildir   muhammed ümmeti üyenin diğer mesajları muhammed ümmeti`in Profili muhammed ümmeti Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
SuMeYRa su an offline SuMeYRa  

1576 Mesaj -

En Son On: 11.11.2012 - 23:24
Nur Beyza ablam.. Haklisiniz.. Mesajimi gönderdikten sonra o cümlenin yanlis anlasilabilinecegini hesaba katmistim fakat yukarda "kaideler istisnayi bozmaz" yazdigimdan tekrar o cümlemin altinada eklemenin fazlalik olacagini düsündügümden düzenlemedim..

Hakkinizi helal ediniz, fakat cümlem sirf kaideler icindedir. genel olarak yazilmamistir. Sürcü lisan olarak görünüz....

Ekleme Tarihi: 25.08.2007 - 22:54
Bu mesajı bildir   SuMeYRa üyenin diğer mesajları SuMeYRa`in Profili SuMeYRa Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
mehtap52 su an offline mehtap52  

34 Mesaj -

En Son On: 01.08.2008 - 22:13
sümeyra kardesim sana tamamiyla katiliyorum dis görüntü olarak degil fakat nice türbanlilar varki düsünce olarak ben o türbani onlara yakistiramiyorum nice aciklarvar görüntü olarak sahsiyetli düsüncelere sahip istebence acinmasi gereken haller bu haller Allah kalbi ve bütünü iyi olanlardan eylesin ben bütün kardeslerime hidayet diliyorum yaradandan baska bir acida bu aci oldu anlayisiniza siginirim kardeslerim selametle.Kararsiz Kararsiz Kararsiz
Ekleme Tarihi: 25.08.2007 - 23:20
Bu mesajı bildir   mehtap52 üyenin diğer mesajları mehtap52`in Profili mehtap52 Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite

714 Mesaj -

Simdi guzel kardeslerim tek tarafli ornek verirsek yanlis olur.Yani simdi eger soyle bir cumle olursa yanlis olur bence ne turbanlilar var gorus olarak yada giyim olarak yada ahlak olarak cok eksik nice aciktan beter yada tutupta acik insanlar nasil insan allah hidayet etsin tiksiniyorum falan kapali tum kardesler cennetlik aciklar cehennemlik gibi gaflete dusucek kelimeler edersek bence fazlasiyla yanlis olur o yuzden iki tarafli konusmaya davet ediyorum kimse incinmesin kirilmasin diye ornegin

AHLAKLA EDEP BASORTUYLE OLCULMEZ O KISININ TAMAMEN SAHSIYETI VE EGITIMI VE ALLAH KORKUSUNDAN GELEN BIRSEYDIR HERSEYI BASORTUYE YORARSAK YADA ACIKLIGA STAR TV NIN YAPMIS OLDUGU HATAYA DUSERIZ KI ALLAH KORUSUN BENIM O NOKTADA KIZDIGIM TURBANLILARI KUCUK DUSURMELERIYDI KAPALI KIZLARIN EVDE KALDIKLARINI SOYLEMELERIYDI YOKSA ACIK YADA KAPALI ES SECIMI BENI ILGILENDIRMIYO UMARIM KENDIMI ANLATABILMISIMDIR.SAYGI VE SEVGILERIMLE...

Ekleme Tarihi: 25.08.2007 - 23:29

34 Mesaj -

CANIM KARDESIM SENI COK IYI ANLADIM BEN FAKAT BUDA BASKA BIR BAKIS ACISIYDI SENINKIYLE ALAKALI OLMASADA ÖYLE BIR CAGI YASIYORUZKI ISTISNALAR HARIC ACIK KAPALI FARKI SADECE BASÖRTÜSÜ OLMUS VAZIYETTE BENIMDE DEMEK ISTEDIGIM HIDAYETE TÜMÜMÜZÜN IHTIYACI VAR.ÉVLILIK KONUSUNADA SU ACIDAN BAKIYORUM DINI BÜTÜN YASAYAN BEYLER BASÖRTÜSÜZ KARDESLERIMIZE VESILE OLACAKLARDIR HERSEYE BIR VESILE GEREKMEZMI BEN FAZLASIYLA POZITIF BIR INSANIM BELKIDE SELAMETLE.Kararsiz Kararsiz Kararsiz
Ekleme Tarihi: 25.08.2007 - 23:40
Bu mesajı bildir   mehtap52 üyenin diğer mesajları mehtap52`in Profili mehtap52 Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
RE:

714 Mesaj -

Alıntı
Orijınalı mehtap52

CANIM KARDESIM SENI COK IYI ANLADIM BEN FAKAT BUDA BASKA BIR BAKIS ACISIYDI SENINKIYLE ALAKALI OLMASADA ÖYLE BIR CAGI YASIYORUZKI ISTISNALAR HARIC ACIK KAPALI FARKI SADECE BASÖRTÜSÜ OLMUS VAZIYETTE BENIMDE DEMEK ISTEDIGIM HIDAYETE TÜMÜMÜZÜN IHTIYACI VAR.ÉVLILIK KONUSUNADA SU ACIDAN BAKIYORUM DINI BÜTÜN YASAYAN BEYLER BASÖRTÜSÜZ KARDESLERIMIZE VESILE OLACAKLARDIR HERSEYE BIR VESILE GEREKMEZMI BEN FAZLASIYLA POZITIF BIR INSANIM BELKIDE SELAMETLE.Kararsiz Kararsiz Kararsiz

BENIM ICIN HIC FARKETMEZ KAPALI YADA ACIK O KISIYLE ALLAH ARASINDA OLAN BIRSEY BENIM NICE ARKADASLARIM VAR HATTA ICINDE ATEIST BILE OLAN VAR AMA BEN BUNDAN COK MEMNUNUM CUNKU DINI ANLATIP ALLAHI TANITMAYA VE SEVDIRMEYE CALISIYORUM VE BU BENI MUTLU EDIYO RABBIMI BILMEYENLERE ANLATMAK SUKURKI BOYLE BIRSEY BANA NASIP OLUYO.BEN SADECE NASIL INSANLARI AHLAKIYLA VE TERBIYESIYLE ILGILENIYORSAM INSANLARINDA BOYLE OLMASINI ISTERIM ACIK YADA KAPALI AYRIMCILIGI BENI COK AMA COK UZUYO.SENIN DEDIGIN GIBI OLURSA DA FARKETMEZ DINDAR BIR ERKEK GAFLETE DUSMUS HERHANGI BIR BAYANLADA EVLENEBILIR BENIM ICIN SORUN DEGIL EN AZINDAN DOGRU YOLA CEVIRIR O INSANI BENIM UZULDUGUM NOKTA O HABERDE TURBANLILARA YAPILAN HAKARET VE ASAGILAMA DALGA GECMEYDI VE BUNA COK SINIRLENDIM YOKSA ACIK YADA KAPALI BENIM ICIN HIC FARKETMEZ.SADECE VEREM OLDUGUM KONU YOLDAN TAMAMEN CIKMIS AHLAKSIZ INSANLARI TURBANLILARDAN USTUN TUTMALARIYDI.CUNKU ONLARIN ACIK KAVRAMI DISKOLARAN CIKMAYAN KIMLE GEZIP TOZDUGU BELLI OLMAYAN INSANLAR CUNKU BEN SADECE BU INSANLARA ACIK DIYORUM DIGER TURLU OLAN KIMSELERI AYRI KEFEYE KOYMUYORUM. BURDAKI HABERDEDE ACIK DENILEN INSANLAR BU TIP INANLAR YANI KONUDA DINDAR GENCLER ONLARI SECIYO SIZ TURBANLILAR EVDE KALDINIZ VAH YAZIK SIZE GIBI BIR IMA VE ALAY SOZ KONUSUYDU.ONA DAYANAMADIM.COK SUKUR BEN COK MUTLU VE HUZURLU BIR EVLILIK YAPTIM ESIMDE DINDAR BIR INSAN YANI ESIM YANLIS BIR SECIMMI YAPTI TURBANLIYLA EVLENEREK YANI OYLE BIR ANLATIS VARDIKI HABERDE YANI BU CIKTI SONUC.HA BU ARADA BOYLE BIR KITAP YAZAN BIR YAZARDAN YOLA CIKMISLAR BU HABERI YAPANLAR ANLATTIKLARINA GORE KITABI YAZAN DA ISLAMI YAZAR DIYE ANLATIYORLARDI BURASI TARTISILIR ISTE...
Ekleme Tarihi: 26.08.2007 - 00:04

34 Mesaj -

IKIMIZINDE HAKLI OLDUGU YERLER MEVCUT BIRDE KARDESIM ATAISTLER DEMISSIN BU YORUMUNU DA ABARTILI BULDUM KIMIN NE OLDUGUNU YARADANDAN BASKASI BILEMEZ BIZLER BÖYLE BIR HABERE BU YORUMU YAPARSAK ONLARIN BU HABERINI ABARTMAMAK LAZIM DEGILMI BIZLER KENDIMIZE GÖRE INANCIMIZI YASIYORUZ AZ COK INANCI EKSIK OLAN INSAN LAR BUNLAR DUA EDELIM HEPBERABER NICE INSANLAR DÖNÜYOR RABBINE ONLARDAN EYLESIN ALLAHU TEALA.ALLAH CÜMLEMIZIN YARDIMCISI OLSUN.sıkıntılı
Ekleme Tarihi: 26.08.2007 - 00:29
dj_twofun su an offline dj_twofun  

115 Mesaj -

En Son On: 24.06.2014 - 10:41
Cinsiyeti: Erkek 

-Farklı bir bakış açısından bakarsak-

Bir defa adını doğru koyalım.. Türban değil.. Çünkü türban başka bir şey ve yüz yıllardır var.. Nedir türban?..
Bir Hint dini inanışı Sih (Sikh) erkeklerinin baş bağlama şekli.. Dikkat buyurun erkeklerinin. Kadınlarının değil. Sih kadınları, bizim sıkmabaşı andıran çift örtü ile kaparlar başlarını.. İçte saçlarını saran sıkı örtü, dışta, bizim Anadolu usulü bağlanmış ikinci örtü. Boyna dolanmış, sıkılmış değil, boyunda gevşek düğümlenmiş..
Yüzyılın başlarında, o zaman dünya modasını yöneten Paris, Sih erkeklerinin serpuşunu stilize ederek bir kadın başlığı yaptı, adına da "Tulip/ Lale"den türeyen Türban dediler. Paris sosyetesi türbanlandı.
Türkiye o zamanlar, Fransa'yı yakından izliyordu. Türban İstanbul sosyetesine de geldi. Ankara da sevdi. Üst düzey yönetici ve bürokrat hanımları kullanmaya başladılar.
Türban Köşk'e de çıktı. Mevhibe Hanımı zarif türbanı ile hatırlıyor babam. Köşk davetlerine katılan türbanlı hanımları da..
O Paris modası türbanın herhangi bir dinle uzaktan yakından ilgisi yoktu. Bir kadın başı olarak, Sih de değildi çünkü..
Mucidi Şule Yüksel Şenler adlı ünlü kadın yazar.. Çıkış noktası, Ege adalarındaki Ortodoks Yunan kadınlarının başlarından esinlenen, Lübnan kökenli küçük bir İslam tarikatının baş örtüsü.. Şule Yüksel görüşleriyle birlikte başlığını da yaydı..
Sıkmabaş yayılırken, manto ve cübbeler önce kısalmaya, sonra tümden yok olmaya başladılar.. Çünkü artık sebep dini tarikat ve cemaat mensubiyeti değildi.
Sıkmabaşlıların yaş ortalaması düştü.. İyice gençleştiler.. Ve günün birinde sıkmabaş genç kızlar arasında, bir dini inancın ötesinde, bir moda, tam tersine, bir dikkat çekme, kendine baktırma yöntemi olarak kullanılmaya başlandı.
Bakınız, dini örtünmenin sebebi belli.. Erkeğin dikkatini çekmemek, onu tahrikten kaçınmak, kadınlığını mümkün olduğu kadar saklamak için örtüneceksin.. Kadın saçı bile cinsel öge kabul edildiğinden, onun da örtülmesi gerek..
Şimdi soruyorum..
Ayakta Gucci papuçlar, elde Ralph Loren çanta, daracık belde markası 40 metreden okunan Dona Caran kemerli bir genç kızın kafasındaki parlak, ışıltılı Hermes eşarp nasıl bir örtünme, dikkatten kaçma olur söyler misiniz?..
Buna bir de yüzdeki pahalı ve abartılı makyajı, alttaki daracık pantolon ve üstündeki rengârenk bluz veya ceketi ekleyin..
Hemen her gün Ortaköy'de ......'de oturuyoruz.(işimiz gereği). Önümüzden yüzlerce, hele tatil günüyse binlerce insan geçiyor..
Minilisi var.. Beli bir karış çıplak olanı var. Pantolon diye tayt giymiş, nerdeyse çıplak havasında dolaşanı var.. Ama millet bunlara alıştı. Bakmıyor bile.. En çok dikkat çekenler, bu üzerinde her parlak rengi taşıyan Hermes eşarplı teenagerlar.. Yani lise üniversite çağındaki kızlar.. Onlara bakılıyor, onlar yanlardakine işaret ediliyor..
Neden?..
Çünkü bugün için onlar farklı ve yeni!..
Moda da bu değil mi zaten.. Farklı ve yeni olarak dikkati çekmek..
Amacı fark yaratmak ve dikkat çekmek olan bir genç kızın, kadının dini sebeplerle örtündüğüne inanabilir misiniz?..
Bugün Hermes eşarplarını takıp, Bağdat Caddesi, Ortaköy, Bebek, Nişantaşı'nda piyasaya koşan genç kızların durumu bu..

Ekleme Tarihi: 26.08.2007 - 00:47
Bu mesajı bildir   dj_twofun üyenin diğer mesajları dj_twofun`in Profili dj_twofun Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
**Su_DamlasI** su an offline **Su_DamlasI**  
RE:

1420 Mesaj -

En Son On: 07.04.2013 - 11:54
Alıntı
Orijınalı dj_twofun

-Farklı bir bakış açısından bakarsak-

Bir defa adını doğru koyalım.. Türban değil.. Çünkü türban başka bir şey ve yüz yıllardır var.. Nedir türban?..
Çünkü bugün için onlar farklı ve yeni!..
Moda da bu değil mi zaten.. Farklı ve yeni olarak dikkati çekmek..
Amacı fark yaratmak ve dikkat çekmek olan bir genç kızın, kadının dini sebeplerle örtündüğüne inanabilir misiniz?..
Bugün Hermes eşarplarını takıp, Bağdat Caddesi, Ortaköy, Bebek, Nişantaşı'nda piyasaya koşan genç kızların durumu bu..

Allah Razı Olsun Kardeşim tesettürümüzün bir parçası olan başörtümüzden başörtüsü diye bahsetmeliyiz türban zaten tesettür ayetine uygun baş baglama şekli degil kaldiki paris modasıdır türban onlar süs için takıyorlar türbanı , bu şekil takanlar örtün ayetıne uymuyorlar..

(şu türbanla başörtüsünü ayıralım artık ikisi cok farklı)

Ekleme Tarihi: 26.08.2007 - 01:03
Bu mesajı bildir   **Su_DamlasI** üyenin diğer mesajları **Su_DamlasI**`in Profili **Su_DamlasI** Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite

34 Mesaj -

cok cok güzel bir yazi olmus bu hatalari zaman zaman yapiyorduruz ortasini bulabilmk cok önemli bazen oluyoki ortasi ne acaba diye düsünüyorum dikkat cekmek maksatli olmadan güzel giyinmek bizlerin görevi bence özenmeler olsun genclik vahim durumlara dogru gitmekte her yaptigimizla örnek olmaliyiz cevreye saygilarimla.
Ekleme Tarihi: 26.08.2007 - 01:07
KaLBeNuR su an offline KaLBeNuR  

1686 Mesaj -

En Son On: 17.08.2009 - 13:01
DJ TWOFUN KARDESIM YAZDIKLARININ ALTINA IMZAMI ATARIM
HARIKA ANLATIM
DOLU DOLU ANLATIMAllah Razı Olsun
ÖYLE GÜZEL ANLATTIN KIaşık
DEGERLI KARDESIM SENI AYAKTA ALKISLIYORUMalkıs
BIZ MÜSLÜMANLARA BÖYLE TARZ YAKISIR
KARSIMIZDAKI NE OLURSA OLSUN,KIM OLURSA OLSUN BIZLER HAKARETSIZ ÜMMETE YAKISAN USLUBTA OLMALIYIZ!
BIZ BIRAKALIM ONU BUNU
BIZ NE YAPIYORUZ?
NE KADAR DOGRU YASIYORUZ!
EFENDIMIZE s.a.v. NE KADAR BAGLIYIZ
BIZ DURUSUMUZDAN ÖDÜN VERMEYELIM!!!
BIR SEYI ANLATIRKENDE HAKARETSIZ,TAHRIKE KAPILMADAN KONUSALIM!!!
ALLAH DAIMA DILEYENLERIN YANINDADIR!!!!!!
SELAM VE DUA ILE KARDESIM
MUHABBETLE
Güle Güle Güle Güle Güle Güle

Bu mesaj 1 kez ve en son cananberraramazan tarafından 26.08.2007 - 01:18 tarihinde değiştirilmiştir.
Ekleme Tarihi: 26.08.2007 - 01:16
Bu mesajı bildir   KaLBeNuR üyenin diğer mesajları KaLBeNuR`in Profili KaLBeNuR Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite

34 Mesaj -

kuzen bende senin yazina tekrar imzami atiyorum bukonuyla ilgili fazla yazim oldu imza atim artik cananramazanberra benim kuzen olur bilmeyenlere AEOaşık Güle Güle aşık
Ekleme Tarihi: 26.08.2007 - 01:30

714 Mesaj -

SUAN SOKTAYIM INANIN KONU NASILDA BASKA YONLERE CEKILMIS BENIM DERDIM BURDAKI HABERDE DINDAR INSANLARI ASAGILIYORLAR ALAY EDIYORLAR BENIM DERDIM BU YANI BASORTULU BAYANLARA RESMEN HADI SIZI ALICAK TEK DINDAR ERKEKLER VARDI ODA ELINIZDEN GITTI KALDINIZMI EVDE OH SIZE IYI OLSUN HAKKEDIYORSUNUZ GIBI MUHABBET VARDI SIZ GITTINIZ KONUYU NEREYE CEKTINIZ YA VALLA SASIRDIM BENIM KONU BASLIGIM TURBAN DEMEKMI DOGRU YOKSA BASORTUSU DEMEKMI DOGRU DEGIL FARKINDAYSANIZ AMA BU UYARINIZ ICIN TESEKKUR EDERIM AMA BENIM ISTEDIGIM YORUMLAR BOYLE DEGILDI BENCE TEKRAR OKUYUN KONUYU YA BEN KENDIMI ANLATAMIYORUM YADA SORUN NERDE BILMIYORUM !!!
Ekleme Tarihi: 26.08.2007 - 01:51
dj_twofun su an offline dj_twofun  
RE:

115 Mesaj -

En Son On: 24.06.2014 - 10:41
Cinsiyeti: Erkek 
Alıntı
Orijınalı Nur_BEYZA

..............AMA BU UYARINIZ ICIN TESEKKUR EDERIM AMA BENIM ISTEDIGIM YORUMLAR BOYLE DEGILDI BENCE TEKRAR OKUYUN KONUYU YA BEN KENDIMI ANLATAMIYORUM YADA SORUN NERDE BILMIYORUM !!!

Kardeş istediğin cevaplar olmayabilir -kusura bakma- ama konuyla alakalı bi yazıydı yazdığım.İşte bu yüzden saldırıyorlar dindar(?) insanlara...bilmem siz benim demek istediğimi anladınızmı??
Selam ve Dua'yla...
Ekleme Tarihi: 26.08.2007 - 02:13
Bu mesajı bildir   dj_twofun üyenin diğer mesajları dj_twofun`in Profili dj_twofun Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
_LaL_ su an offline _LaL_  
RE:

838 Mesaj -

En Son On: 18.12.2010 - 00:47
Alıntı
Orijınalı Nur_BEYZA

SUAN SOKTAYIM INANIN KONU NASILDA BASKA YONLERE CEKILMIS BENIM DERDIM BURDAKI HABERDE DINDAR INSANLARI ASAGILIYORLAR ALAY EDIYORLAR BENIM DERDIM BU YANI BASORTULU BAYANLARA RESMEN HADI SIZI ALICAK TEK DINDAR ERKEKLER VARDI ODA ELINIZDEN GITTI KALDINIZMI EVDE OH SIZE IYI OLSUN HAKKEDIYORSUNUZ GIBI MUHABBET VARDI SIZ GITTINIZ KONUYU NEREYE CEKTINIZ YA VALLA SASIRDIM BENIM KONU BASLIGIM TURBAN DEMEKMI DOGRU YOKSA BASORTUSU DEMEKMI DOGRU DEGIL FARKINDAYSANIZ AMA BU UYARINIZ ICIN TESEKKUR EDERIM AMA BENIM ISTEDIGIM YORUMLAR BOYLE DEGILDI BENCE TEKRAR OKUYUN KONUYU YA BEN KENDIMI ANLATAMIYORUM YADA SORUN NERDE BILMIYORUM !!!

Nur Beyza ablacım evet dediğin gibi çıkan haberler hiç mi hiç hoş değil. Ama bence biz bu haberleri kulakardı etmeliyiz. Hepimiz kaderimizde ne yazılıysa onu yaşıyoruz. Yok evde kalıcakmışız yazıkmış da tüh tüh de ... bunların hepsi çok komik bence.
Bizler Allah'ın rızasını kazanma çabasında olduğumuz sürece çıkan bu haberlerden bize ne. öyle değil mi? Allah bizim içimizi biliyor, niyetimizi biliyor.

diğer konuya da gelince yok biri öyle giyinmiş biri böyle giyinmiş... Çevremizdeki bize ters düşen insanlara tatlı dille doğrulardan bahsetmekten başka şansımız yok ki..
hem herkes neyin doğru neyin yanlış olduğunu bal gibi de biliyor uygulayabilmek zor geliyor..

Allah sonumuzu hayır eylesin.. bizlere en güzel şekilde dinin emirlerini uygulamayı nasip etsin..

Ekleme Tarihi: 26.08.2007 - 23:05
Bu mesajı bildir   _LaL_ üyenin diğer mesajları _LaL_`in Profili _LaL_ Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
RE: RE:

714 Mesaj -

Alıntı
Orijınalı aysen

Alıntı
Orijınalı Nur_BEYZA

Nur Beyza ablacım evet dediğin gibi çıkan haberler hiç mi hiç hoş değil. Ama bence biz bu haberleri kulakardı etmeliyiz. Hepimiz kaderimizde ne yazılıysa onu yaşıyoruz. Yok evde kalıcakmışız yazıkmış da tüh tüh de ... bunların hepsi çok komik bence.
Bizler Allah'ın rızasını kazanma çabasında olduğumuz sürece çıkan bu haberlerden bize ne. öyle değil mi? Allah bizim içimizi biliyor, niyetimizi biliyor.

diğer konuya da gelince yok biri öyle giyinmiş biri böyle giyinmiş... Çevremizdeki bize ters düşen insanlara tatlı dille doğrulardan bahsetmekten başka şansımız yok ki..
hem herkes neyin doğru neyin yanlış olduğunu bal gibi de biliyor uygulayabilmek zor geliyor..

Allah sonumuzu hayır eylesin.. bizlere en güzel şekilde dinin emirlerini uygulamayı nasip etsin..

Yorumun icin sagol gulum.Amin insallah Rabbim dualarimizi kabul etsin...
Ekleme Tarihi: 26.08.2007 - 23:13

137 Mesaj -

nur_beyza kardeşim bazen bazı konular içeriği açısınan açıldığı noktada kalmaz su misali akar gider.. şöyle bir örnek verecek olursak bir sitede (din islam kısmına bakıyorum) erkek giyinmesi errkeğin tesettürüy ile bir konu eklenmişti.. başbakanın askerlere söyelmiş olduğu sözler konusuna kadar uzandı o yüzden yorumları bu tarz konularda bir noktada tutamazsın ewet haber saçma ve evlenememek kapalılık yada açıklık ile alakalı değil bu tarz haberler bazı konuları gündemde tutabilmek ve muhalefet için yapılıyor ve özelliklede türkiyede açık ve kapalılık diye sınıf ayrımı oluşturup bölücülük yapmaya çalışılıyor...

bunun dışında dj_twofun yaptığı yoruma da katılıyorum kesinlikle türban ve baiörtüsü ayrımı yapmak lazım.. şule yüksel şenlerin yanlış söylemiyorsam oydu modern görüntü elde etmek için başörtüsüne tarz uydurmuş . geçen gazete de bir yazısını okudum . ben diyor bunu yaparken aslında amacım gençleri biraz daha yaklaştırmaktı kapanmaya diyor. ve bu hale gelceğini beklemediğini..şimdi giyinilen çok renkli kıyafetler ve aşırı makyajları onaylamadığını ve bunu hayal etmediğini söylüyordu..

ahir zamandayız ve birşeylerin adabıyla yaşanmaması zamanın getirisi denebilir(hatta götürüsü)..her insanın tesettürü vardır. başı açık bu tesettürde değil başı kapalı tesettürde denemez ve adap sadece başında örtüsü olanlara değildir. eğer bir kadın müslümansa tam tesettürde olmalıdır. ne kadar açılırsa o kadar tesettürden uzaklaşılır o derecede günaha girilir. o yüzden bence nice açıklar nice kapalılar diye konuşmakda bir yerde saçma geliyor. şöyle bir mantık var bilmiyorum siz nasıl düşünüyorsunuz eğer birisi başörtüsü kullanıyorsa herşeyine dikkat etmeli dar giymemeli işte şöyle böyle ama başörtüsü kullanmıyorsa kimse tarafından bir beklentiye sahip olunmuyor.. bu saçma değil mi bu iki kişide müslümansa ikiside dar giyemez vs. vs.. yani insan bence dinine göre ayrılmalı ve kurallar ve yadırgamalar her müslüman için olmalıdır.. bu açıdan açıklık yada kapalılık demek istemiyorum..
Ekleme Tarihi: 28.08.2007 - 22:11
Pozisyon düzeni - imzaları göster
Sayfa (1): (1)
önceki konu   sonraki konu

Kategori Seç:  
Sitemizde şu an Yok üye ve 539 Misafir mevcut. En son üyemiz: Didem_

Admin   Moderator   Vip   Üye ]

Hayırlı ömürler dileriz.    Bu üyelerimizin doğum günlerini tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu bir ömür dileriz:
ayhan demirhan (42), milli (55), Faruk85 (39), buyukdere (50), akgulhassan (56), resulkol (42), aldirma_reis (45), cengiz__11 (45), musabbinumeyr (46), _rAbia_ (35), HACIBUBA (38), ergunoynamaz (67), emisya (43), cavittacir (47), arslanmurat1 (46), Ben_Neyim (45), hatipoglu (45), PinarKecik (46), Ugur_K (44), hami_74 (37), ust_mimar (41), Muhlise (43), lifos (49), osmanli (41), @tuba@ (39), oguzada (47), tolga67 (49), zoris (45), aydinhasan (45), ilkay turan (53), Muhammedbilal (35), burhann1 (41), esmafeyzaunal (43), havzanur (36)
24 Saatin Aktif Konuları
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 0.57032 saniyede açıldı