dexamethasone colchicine budesonide ivermectin ivermectine aldactone aldara aldipin alendron alesse aleve alges x algifor allegra allergodil allo 300 tablinen allo basan allopur altace alutan alzar amanol amaryl amilo basan amilorid comp amiloride hct amiodar amlo eco amlopin amlovasc amoxi basan amoxi cophar amoxi mepha amoxil amoximex anafranil sr anafranil antabus antabuse antalgit antamex antisacer antra antramups anvitoff apcalis oral jelly

0
Start Giriş Üye Ol üyeler ((( RAVDATe@m))) Arama
Toplam Kategori: 69 *** Toplam Konu: 30100 *** Toplam Mesaj: 148193
Forum Anasayfa » SERBEST KÜRSÜ » kÜRTÇE VE TÜRKÇE

önceki konu   sonraki konu
Bu konuda 4 mesaj mevcut
Sayfa (1): (1)
Ekleyen
kÜRTÇE VE TÜRKÇE

231 Mesaj -

En Son On: 18.08.2007 - 16:11
Cinsiyeti: ----- 
MECLİSDE BİLE KAVGASI OLAN İKİ AYRI DİL...GÖRÜŞLERİNİZİ İSTİYORUM KÜRTÇE VE TÜRKÇE HAKKINDA NE BİLİYORSANIZ BUYRUN...
Ekleme Tarihi: 09.08.2007 - 19:01
Bu mesajı bildir   serzen üyenin diğer mesajları serzen`in Profili serzen Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
NurBahcesi su an offline NurBahcesi  

2687 Mesaj -

En Son On: 16.01.2010 - 22:25
Cinsiyeti: ----- 
siz önden buyurunuz mübarek-------gül
Ekleme Tarihi: 09.08.2007 - 19:07
Bu mesajı bildir   NurBahcesi üyenin diğer mesajları NurBahcesi`in Profili NurBahcesi Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
KaLBeNuR su an offline KaLBeNuR  

1686 Mesaj -

En Son On: 17.08.2009 - 12:01
Cinsiyeti: Bayan 
SIMDI GELDIK !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! COK FArKLI BIR KONUYA
SÖYLE BASLIYAYIM
BEN ORDULUYUM
GÜRCÜ ASILLIYIM
ESIM BINGÖLLÜ VE KÜRT-ARAB ASILLI
KÜRTCE DILINE VE KÜLTÜRÜNE SAYGIM VAR FAKAT
ORTAK BIR DIL VARDIR OLMALIDIRDA
BIZIM EVIMIZDE TÜRKCE KONUSULUR
ZAMAN ZAMANDA ALMANCA
ALMANCA KONUSULUR CÜNKÜ ALMANYADA YASIYORUZ
ESIM ZATEN KÜRTCE BILMIYOR
ACIKCASI GEREKTE GÖRMÜYOR
ONA KATACAGI HIC BIR SEY OLMADIGINA INANIYOR
IYIKIDE ÖYLE DÜSÜNÜYOR
DÜSÜNSENIZE BIZIM EVIN HALINI
BIRI GÜRCÜCE KONUSUR
BIRI KÜRTCE
ARADA TÜRCE VE ALMANCA
KÜLTÜR KAYNASMASI COK GÜZEL ELBETTE
AMA ORTAK BIR DILIMIZ VAR
TÜRKIYEDE YASIYOR O BAYRAK ALTINDA ÖLÜYORSANIZ RESMI DIL TÜRKCE OLMALIDIR
ISTEYEN EVINDE NE KONUSUR YADA ARASINDA ONADA KIMSE KARISMAZ ISTE BÖYLE

Bu mesaj 1 kez ve en son cananberraramazan tarafından 10.08.2007 - 00:01 tarihinde değiştirilmiştir.
Ekleme Tarihi: 09.08.2007 - 19:34
Bu mesajı bildir   KaLBeNuR üyenin diğer mesajları KaLBeNuR`in Profili KaLBeNuR Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Ônder23 su an offline Ônder23  

569 Mesaj -

En Son On: 17.11.2016 - 13:20
Cinsiyeti: Erkek 
Selam'un Alekum

Ya kardes aslinda cok guzel bir paylasim, bence bir sorun cikmaz.

Ben aslen Elazigliyim yani kurdum 17 sene turkiyede yasadim, yani istanbul, Bodrum, Antalya her tarafi gezdim ama hic bir yerde bir peroplemle karsilasmadim.
Simdi bu bir gercekdir? Doguanadoluda ya da Guneydoguanadoluda cogu yasli vadandasimiz turkce konusmayi bilmiyor, cok fakir insanimiz var onlari gordumuzde insanin ici parcalaniyor, yoksulluk almis basini gidiyor, Allahu Teala butun musluman kardeslerimize yardim etsin ve onlari islah etsin. Yani benim demek istedigim turkiyede Kürtler vardir ve kürtce dil olmasi lazim.

Mesala ben bir örnek vereyim 6 senedir Belcikada yasiyorum, buranin ana dili Hollandaca ama, üc dil konusuyor Hollandaca, Feransizca, Almanca yani istiyen istedigi dili konusa bilir. yani buranin üc dilide resmiyetde. Neden turkiyedede olmasinki, neyin kavkasini yapiyoruzki 1970 lerden beri baslamisiz bir birimizi vurmaya, bu kimin isine yariyor tabiki basda Amerika olmak uzere bir cok devletin isine yariyor, olanda sivil halkimiza oluyor herkun kardeslerimiz oluyor nereye varacak bu kanli savasin sonu yetmedimi artik, Analarimizin cigeri yaniyor her gun yeter artik yeter.

Savasa hepimiz karsiyiz bir cana kiyan insan olamaz, yetmezmi artik bu savasin sonu???????

Allahu Teala biz müsluman kardeslerimizi bir birime dusurmesin, zalimin ve seytanin serrinden koru bizi. Ortaligi bir birine veren kaosu yapanlarida sana havale ediyoruz, ancak onlarin hakkindan sen gelebilirsin, Sen herseye kadirsin. Amin........

Su Dunya'ya Savas icin Gelmedik

Savastan nefretim artar eksilmez
Su dunyaya savas icin gelmedik
Madem bir birimizi oldurecektik
Oyleyse bu dunyaya ne diye geldik

Hani kardes idik ademden beri
Kiskancliktir elbet cinayetin sebebi
Bumudur hayvandan farkliligin sebebi

Alinteri gozyasi var emekte
Marifet yok viran edip yikmakta
Zalimin elinden mazlum bikmakta

Kimi tok gezer kimi yari ac
Kimi cok zengin kimi ekmege muhtac
Kimide yel degirmeniyle ediyor ugras

Zalimin zulmune karsi koyalim
Cahaletin gozlerini cikaralim oyalim
Barisin gonullu elcileri olalim

Selamve Duaile
Ekleme Tarihi: 15.08.2007 - 13:25
Bu mesajı bildir   Ônder23 üyenin diğer mesajları Ônder23`in Profili Ônder23 Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Pozisyon düzeni - imzaları göster
Sayfa (1): (1)
önceki konu   sonraki konu

Kategori Seç:  
Sitemizde şu an Yok üye ve 818 Misafir mevcut. En son üyemiz: Didem_

Admin   Moderator   Vip   Üye ]

Hayırlı ömürler dileriz.    Bu üyelerimizin doğum günlerini tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu bir ömür dileriz:
hircin (32), ayazdabirciftyu.. (38), arif_unal (64), lyoonn (46), ergali595 (42), FatihCgdm (38), kirenli (56), *imam_hatipli* (33), Muhsin B. (36), sezer74 (50), recepguducu (50), kenan_kygn (68), tek_1 (44), ajanpenny (46), basketcikid (34), sigat37 (37), erzincani (45), yasemin_nl (36), yosun (40), toprak_67 (45), By_Digital (38), gur (36), MustafaGED&Yacu.. (60), ademyildiray (49), ibrahimdzn (37), muka2828 (44), hagere (39)
24 Saatin Aktif Konuları
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 0.55943 saniyede açıldı