dexamethasone generique rhinocortkaletra kaletra generique stromectol naprosyn natyl nebilet neggram negram nemexin neo stediril neoral neurolithium neurontin neurotop nexium nimotop nivaquine nizoral cream nizoral nolvadex nootropil norflocine norlutate noroxin norsol nortrilen norvasc norvir novonorm nyolol ocuflox oculastin oftan olmetec plus olmetec omix omnicef onymax optivar orelox orfiril osiren otrivin rhume des foins oxsoralen

0
Start Giriş Üye Ol üyeler ((( RAVDATe@m))) Arama
Toplam Kategori: 69 *** Toplam Konu: 30100 *** Toplam Mesaj: 148193
Forum Anasayfa » D İ N / İ S L A M » İBRET TABLOLARI » Affetmek...

önceki konu   sonraki konu
Bu konuda 16 mesaj mevcut
Sayfa (1): (1)
Ekleyen
Themenicon    Affetmek...

39 Mesaj -

En Son On: 08.12.2007 - 23:00
Cinsiyeti: ----- 
--------------------------------------------------------------------------------

Lise öğretmeni bir gün derste öğrencilerine bir öneride bulunur.

-Affetme üzerine bir hayat deneyine ne dersiniz?

Yanıt olumlu olunca devam eder;

- O zaman der, yarın hepiniz bir büyük plastik torba ve beşer kilo patatesle geleceksiniz.

Ertesi gün sınıfta her öğrencinin önünde torbaları ve patatesleri gören öğretmen, deneyin ne olduğunu anlatır.

- Şimdi herkes bugüne dek affetmeyi reddettiği her bir kişi için bir patates alsın ve üzerine o kişinin adını yazsın. Sonra da üzerine isim yazdığı patatesleri torbaya koysun.

Kimi öğrenci iki, kimi üç, kimi on on beş patatesi torbalarına koyduktan sonra öğretmen son şartını açıklar;

- Herkes torbasını bir hafta boyunca yanından hiç ayırmayacak. Nereye giderse oraya sırtında taşıyacak.

Aradan iki üç gün geçmeden öğrenciler homurdanmaya başlar. En fazla homurdananlar da torbasında en fazla patates olanlardır haliyle:

- Hocam, vallahi belimiz koptu... Yorgunluktan kımıldayacak halimiz kalmadı...

Öğretmen, şikâyetlerin had safhaya varması üzerine:

- Tamam çocuklar der, her ne kadar bir hafta dolmadıysa da hayat deneyimiz sona ermiştir.

Ardından açıklama yapar:

- Görüyorsunuz ki affetmeyerek asıl kendimizi cezalandırıyoruz. Kendimizi, ruhumuzda ağır yükler taşımaya mahkum ediyoruz. Affetmek en başta kendimize yaptığımız bir iyiliktir
Ekleme Tarihi: 03.08.2007 - 09:18
Bu mesajı bildir   furkan52 üyenin diğer mesajları furkan52`in Profili zum Anfang der Seite
~HiLaLaY~ su an offline ~HiLaLaY~  

2765 Mesaj -

En Son On: 04.12.2007 - 11:08
Cinsiyeti: Bayan 
paylaşımınız için teşekkürler

Allah Razı Olsun

Affetmek ağırbaşlılığın ve iyi insan olmanın en ileri seviyesidir.

Allah Tealâ buyurur ki : “Bir kötülüğün cezası ona denk bir kötülüktür (cezadır).
Fakat kim affeder ve barışma yolunu seçerse, onun mükâfatını Allah verir.” (Şura, 40)

Sevgi Selam ve DUA ile...

Ekleme Tarihi: 03.08.2007 - 09:30
Bu mesajı bildir   ~HiLaLaY~ üyenin diğer mesajları ~HiLaLaY~`in Profili ~HiLaLaY~ Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
!MesuD! su an offline !MesuD!  

228 Mesaj -

En Son On: 07.01.2010 - 22:23
Cinsiyeti: Erkek 
ALLAH RAZI OLSUN FURKAN. AFFETMEK ALLAH'A MAHSUSTUR BEN AFFEDEMEM! DIYENLER VAR BAZEN KENDINI BILMEYEN! BUNU YANLIS BULUYORUM! KONU COK GÜZEL. AFFEDEMEME GIBI BIR ZOR YANIM YOKTUR. ALLAHA SÜKÜRLER OLSUN.

FURKAN BU ARADA IKIMIZIN AVATARIDA AYNI sevinçli

DUA ETMEYI UNUTMAYALIM
Ekleme Tarihi: 03.08.2007 - 09:58
Bu mesajı bildir   !MesuD! üyenin diğer mesajları !MesuD!`in Profili !MesuD! Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
~Vervo~ su an offline ~Vervo~  

274 Mesaj -

En Son On: 14.08.2007 - 14:10
Alıntı
- Görüyorsunuz ki affetmeyerek asıl kendimizi cezalandırıyoruz. Kendimizi, ruhumuzda ağır yükler taşımaya mahkum ediyoruz. Affetmek en başta kendimize yaptığımız bir iyiliktir

ALLAH RAZI OLSUN

paylaşımınz için teşekkürler
Ekleme Tarihi: 03.08.2007 - 11:28
Bu mesajı bildir   ~Vervo~ üyenin diğer mesajları ~Vervo~`in Profili ~Vervo~ Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
NurBahcesi su an offline NurBahcesi  

2687 Mesaj -

En Son On: 16.01.2010 - 23:25
acaba diyorum kendi kendime
affetmek icin atilan adimlar olur ama
karsi taraf bunu anlar mi bilemem
sanki kirgin olan ben degilmisim gibi
bir anlayis yerlesir
bu da beraberinde sogukluk getirir
sen afettim dersin o ne ettim ki der
vakit gecmeden affedebilsek
affetttirebilsek
ama bencillik gurur olmadan nazlanmadan her an bu isi yapabilsek
keske..
ama affedilmeyen sinifta vardir bunu bilin
rabbime havale ederim

Ekleme Tarihi: 08.08.2007 - 19:47
Bu mesajı bildir   NurBahcesi üyenin diğer mesajları NurBahcesi`in Profili NurBahcesi Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
MELIKSAH04** su an offline MELIKSAH04**  
RE:

328 Mesaj -

En Son On: 06.08.2009 - 16:05
Alıntı
Orijınalı NurBahcesi

acaba diyorum kendi kendime
affetmek icin atilan adimlar olur ama
karsi taraf bunu anlar mi bilemem
sanki kirgin olan ben degilmisim gibi
bir anlayis yerlesir
bu da beraberinde sogukluk getirir
sen afettim dersin o ne ettim ki der
vakit gecmeden affedebilsek
affetttirebilsek
ama bencillik gurur olmadan nazlanmadan her an bu isi yapabilsek
keske..
ama affedilmeyen sinifta vardir bunu bilin
rabbime havale ederim

evet nur bahçesi kardeşim ben sana hak veriyorum yanlız sormak istediğim bir şey var lütfen cevaplayın ben birinden çok fena darbe yedim iftiraya uğradım onu asla affetmeyeceğimi söyledim içimdende sana havale yarabbi beni onlarla ne dünyada ne ahirette karşılaştırma diye dua ettim dil affetsede kalp yanıyor arkadaşlar şimdi bu durumda ben hangi ruh halimdeyim anlayamıyorum affettim desem içim yanıyor affetmedim desem yaradandan korkuyorum ben kimimki...
onları gördüğüm zaman yada adlarını duyduğum zaman ellerim ayaklarım buz tutuyor üç yıldır psikolojimi mahvettiler şimdi bana bir akıl verin yada duanıza ihtiyacım var dua buyurunuz CENABI HAK HEPİMİZE DAYANMA GÜCÜ VERSİN
Ekleme Tarihi: 08.08.2007 - 21:24
Bu mesajı bildir   MELIKSAH04** üyenin diğer mesajları MELIKSAH04**`in Profili MELIKSAH04** Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
KaLBeNuR su an offline KaLBeNuR  

1686 Mesaj -

En Son On: 17.08.2009 - 13:01
:(ağlarağlarağlarağlarağlarağlarağlarağlarağlarağlarağlarağlarağlarağlarağlarağlarağlarağlarağlarağlarağlarağlarağlarağlarağlarağlar
MELIHSAH...... KARDESIM
YAZILARINIZDAN ANLADIGIM KADARIYLA ISLAMI BILGISI VE TERBIYESI OLAN BIR KARDESIMIZSINIZ COK SÜKÜR
IMTIHAN DÜNYASI DIYORUM
SABIR DIYORUM
ELBETTE ÜZÜLÜYORSUNUZDUR BÖYLE HISSETTIGINIZ ZAMAN HEMEN YARADANA KOSUN IKI REKAT SÜKÜR NAMAZIMI DERSINIZ,NAFILEMI DERSINIZ ADINI SIZ KOYUN
NAMAZINI KILINIZ
YARADANA SIGINAN ATTIGI HER ADIMN BIR SINAV OLDUGUNU BILIR
BEN HER ZAMAN DUALARIMDA TÜM INANAN KARDESLERIMEDE DUA EDERIM
YALNIZ DEGILSIN
EVEL ALLAH SONRA SEVENLERIN VE RAVDA KARDESLERIN VAR
SABIR KARDESIM SABIR
SABIR SABIR SABIR SABIR
RABBIM MUTLAKA BIR KOLAYLIK VERECEKTIR
SELAM VE DUA ILE KARDESINGüle Güle Güle Güle Güle Güle Güle Güle Güle Güle Güle Güle Güle Güle Güle Güle Güle Güle Güle Güle Güle Güle Güle Güle

Bu mesaj 1 kez ve en son cananberraramazan tarafından 08.08.2007 - 22:46 tarihinde değiştirilmiştir.
Ekleme Tarihi: 08.08.2007 - 21:34
Bu mesajı bildir   KaLBeNuR üyenin diğer mesajları KaLBeNuR`in Profili KaLBeNuR Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite

328 Mesaj -

RABBİM BİZLERİ KALDIRAMAYACAĞIMIZ YÜKLE İMTİHAN ETMEZ NE MUTLU BANAKİ BEN BÖYLE AĞIR BİR İMTİHANDAN GEÇİYORUM VE SİZLER GİBİ BANA HAKKI VE SABRI TAVSİYE EDEN DOSTLARIM VAR RABBİM SİZLERİ RESULİ KİBRİYAYA KOMŞU EYLESİN....evet arkadaşım durumum çok zor şu anda rabbimden başka kimsemiz yok rabbimiz bilmeyen insanlar olsaydık inan kan gövdeyi götürürdü hamdolsun yaradana sığındık ilahi adaleti bekliyoruz ...ama inanın çok zor o insanların birlik olması size devamlı surette nispet yapması va bunları yapanın bir zamanlar sizin toz kondurmadığınız insanlar olması ahhhh ALLAHIM aahhhhhh binlerce ahhh evimi karanlığa gömdüler cehenneme çevirdiler bedduaya doyamam ama rabbimden korkuyorum o en alasını verecek biliyorum ama içimdeki yangın biraz sönse bütün dualarım onun için kurban olduğum bana sakinlik versin ve benim durumumda olanlara kolaylık ihsan etsin rabbime emanet olun RAHMAN RAZI OLSUN:(ağlarağlar
Ekleme Tarihi: 08.08.2007 - 21:43
Bu mesajı bildir   MELIKSAH04** üyenin diğer mesajları MELIKSAH04**`in Profili MELIKSAH04** Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite

1686 Mesaj -

KARDESIM BU NE GÜZEL DUADIR BÖYLEMendilli
KARDESIM YAPABILECEGIM BIR SEY OLURSA LÜTFEN CEKINME SÖYLE
NACIZANE YAPABILECEGIM GÜCÜMÜN YETECEGI KADAR
BIR KARDESIN OLARAK HAZIRIM
ZAMAN ZAMAN VER HER SEY YOLUNA GIRER
BOL BOL KITAP OKU ROMAN TARZI OKUMAYA CALISKI YASADIGIN SEYLERE TAKILMAZ OKUDUGUN KONULARI DÜSÜNÜRSÜN BIR TANE TAVSIYE EDEYIM MESELA
EMINE SENLIKOGLU IMAMIN MANKEN KIZI TIMAS YAYINLARI
HAYIRLARA VESILE OLMASI DILEGIYLE
SELAM VE DUA ILE KARDESINGüle Güle
Ekleme Tarihi: 08.08.2007 - 21:57
Bu mesajı bildir   KaLBeNuR üyenin diğer mesajları KaLBeNuR`in Profili KaLBeNuR Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite

328 Mesaj -

CANAN KARDEŞİM BİZ ÇOKMU SULU GÖZLÜ OLDUK YAA SEN AĞLA BEN AĞLA ."YARAB AĞLAYAN KULLARINA RAHMET YAĞDIR" .....şu canımın sıkıntısında bana ilaç gibi geldin rabbim ne muradın varsa versin kendimi o kadar yanlız hissediyordumki rabbime emanet olun inşallah tüm ravda ailesiyle birlikte.......:(ağlarağlarağlarağlarağlarağlarağlarağlar
Ekleme Tarihi: 08.08.2007 - 22:07

1686 Mesaj -

MÜSLÜMAN HIC YALNIZ OLURMU KARDESIM
BIZ KOCAMAN YERYÜZÜNÜN EN GÜZEL AILESIYIZ
ÜZÜLME KARDES ÜZÜLME BAK MANEVI KARDESINDE OLDU
COKTURDA BEN BIRAZ GEVEZEYIM YAZARIM BÖYLEkahkaha kahkaha kahkaha
Ekleme Tarihi: 08.08.2007 - 22:11
güllüzar su an offline güllüzar  
RE:

60 Mesaj -

En Son On: 17.01.2008 - 23:17
Alıntı
Orijınalı ~Vervo~

Alıntı

ALLAH RAZI OLSUN

Ekleme Tarihi: 08.08.2007 - 22:45
Bu mesajı bildir   güllüzar üyenin diğer mesajları güllüzar`in Profili güllüzar Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
RE: RE:

1686 Mesaj -

Alıntı
Orijınalı güllüzar

Alıntı
Orijınalı ~Vervo~

Alıntı

ALLAH RAZI OLSUN

Ekleme Tarihi: 09.08.2007 - 12:25
aziz1993 su an offline aziz1993  
Themenicon    Allah razı olsun!!!

28 Mesaj -

En Son On: 24.07.2009 - 17:35
Cinsiyeti: Erkek 
Kardeş Allah razı olsun!! Güle Güle Güle Güle
Ekleme Tarihi: 15.08.2007 - 15:58
Bu mesajı bildir   aziz1993 üyenin diğer mesajları aziz1993`in Profili zum Anfang der Seite
hafize elif su an offline hafize elif  

124 Mesaj -

En Son On: 13.12.2007 - 20:57
kardeş paylaşımın için alllahrazı olsun bu konunun ustunu bi kıssa anlatayım
bismilahirrahmanirrahim
peygamber efendimize (s.a.v.)me bi sahabe akrabalarından dolayı şikayaete gelir
-yarasullah ben nekadar iylik yapsamda akrabalarımın yaptıkları kötülüye dayanamıyorum çok zalimlerder
efendimiz (s.a.v) buyur
-sen onlara iylik yapmaya devam et der
-yarasulullah ben yapsamda düzelmiyor der veefendimiz(s.a.v) buyur
-senin onlara iylik yapman onlara yanmış külü yuturman gibi gelir buyurur.
sana taş tana sen gül at. imtahan dünyasın dayız bakın meryem validemiz asiye annemizin cektiklerinin yanındakileri düşününce bizimki ne diyor insan size tavsiyem sıkıntıya düştünüzde efendimizin (s.a.v) cektikleri annelerizin cektiklerini düşünce nekadar rahatlayıp mevlaya hamd ve şükürde bulunacaksınız mevlam hepimizin yar ve yardımcısı olsun inş selametleGüle Güle
Ekleme Tarihi: 15.08.2007 - 16:26
Bu mesajı bildir   hafize elif üyenin diğer mesajları hafize elif`in Profili hafize elif Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
NurBahcesi su an offline NurBahcesi  

2687 Mesaj -

En Son On: 16.01.2010 - 23:25
zalimler kardesim ALLAHA HAVALE EDILIR
ben cerceveyi genisletmiyorum
zalimlere de rahmet okuyamam
müslümansa rabbim hidayet nasip et etmeyeceksen sen bilirsin ya rab derim
ben helalllik konusunda derim ki cok sinirlendigimiz zaman hakkim sana haram olsun deyip cikiyoruz isin icinden ama kalpten demiyoruz degil mi ama ömür yetmezse o kisi icin de vicdan azabi olur bu da iyi degil
veya ben ettim helal
o niye etmedi hakkini helal diyoruz
benden de haram olsun diyoruz
uzar gider
ben rabbime havale ederim cogu zaman
en iyisini bilir
ucuz haram etme olmamalidir
basit helal de olmamalidir
herseyin bir ölcüsü vardir
güncel isler icin hakk hukuk degil mi kirdi beni üzdü beni arsami aldi tarlama el koydu
sana bagli bu helalllik kimsenin hakki rabbimizin huzurunda karsiliksiz kalmaz
bir de bunun ALLAH ICIN cc olani var
----------onu yazmiyorum
o daha agir hesabini ödeyemeyiz..
Ekleme Tarihi: 28.08.2007 - 18:00
Bu mesajı bildir   NurBahcesi üyenin diğer mesajları NurBahcesi`in Profili NurBahcesi Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Pozisyon düzeni - imzaları göster
Sayfa (1): (1)
önceki konu   sonraki konu

Kategori Seç:  
Sitemizde şu an Yok üye ve 619 Misafir mevcut. En son üyemiz: Didem_

Admin   Moderator   Vip   Üye ]

Hayırlı ömürler dileriz.    Bu üyelerimizin doğum günlerini tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu bir ömür dileriz:
fatihyenturk (46), kurtalanli (46), esmabanu (48), _LaL_ (36), !MesuD! (43), refya (45), þemsinur (69), dervis-9 (49), birparcaozgurlu.. (38), nuresmin (46), ankebut-57 (37), yassokiz (40), hamiyet (49), HeDo (35), gncmostar (38), ahmett25 (43), __peri__ (35), utkucan (44), mtbc (50), vuslat21 (44), bekir bora (37), CUNDULLAH (42), Bursa1975 (49), *~Beyaz_Gul~* (50), kazimsagir (42), Allah_korusun (39), Seyfo1 (55), gönülverumeysa (38), AKCAYLI10 (52), eoguz (39), cananaa (44), hicret14 (32), kemreluk (54), yunuss (54), ethem82 (42), Muhammed Rasid (47), akifd (38), özsu (39), serdar024 (43), htly (54), seferad34 (41), osmanlý (63), prenses (55), karakiz86 (38), Kutuptaki_Karan.. (42), Ufuk.S (), Davidoksen (37), aybalam (61), burak_sevgili (30), ömer küçükali (52), seyirdefteri (47), birsenkopuz (50), erdemli (35), safsofi (59), omer_yildirim (43), dialoginternet2.. (46), ALLAH_IN_ASLANI (54), sensiz_olmuyor (38), hasret81 (43), ismailkurt (60), Selam86 (38), mesudturan (43), ENGIN00 (45), mukadder (47), levyavuz (41), cecen3603 (), hnf (36), rabia 74 (50), son-sozum (48), DünyadakiGaflet (36), cog21 (55), yavuz37 (47), tubanur (49), nicknack (46), mhyd (51), rujhat (43), davut05 (49), mercan68 (57), ERSIN SELVI (49), cengizozkulluk (), hicret61 (51), nurefsan_ (50), yilmazgovdeli (74), Mollaislam (38), ozan ataþ (36), hasim20 (40), sakird (58)
24 Saatin Aktif Konuları
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 0.59431 saniyede açıldı