generique plaquenil generique stromectol ivermektine generique kaletra ivermectin aldactone aldara aldipin alendron alesse aleve alges x algifor allegra allergodil allo 300 tablinen allo basan allopur altace alutan alzar amanol amaryl amilo basan amilorid comp amiloride hct amiodar amlo eco amlopin amlovasc amoxi basan amoxi cophar amoxi mepha amoxil amoximex anafranil sr anafranil antabus antabuse antalgit antamex antisacer antra antramups anvitoff apcalis oral jelly

0
Start Giriş Üye Ol üyeler ((( RAVDATe@m))) Arama
Toplam Kategori: 69 *** Toplam Konu: 30100 *** Toplam Mesaj: 148193
Forum Anasayfa » TARİH / SİYASET / EKONOMİ » TÜRKİYE VE DÜNYADA SİYASET » Halkın yüzde 71'i hükümete güveniyor !

önceki konu   sonraki konu
Bu konuda 2 mesaj mevcut
Sayfa (1): (1)
Ekleyen
Halkın yüzde 71'i hükümete güveniyor !

237 Mesaj -

En Son On: 23.06.2008 - 16:29
Cinsiyeti: ----- 
AB'nin kamuoyu araştırmaları kurumu Eurobarometre tarafından Türkiye'de 10 Nisan-10 Mayıs döneminde gerçekleştirilen “Ulusal Rapor” araştırması, halkın yüzde 71'inin hükümete güvendiğini, yüzde 25'inin ise güvenmediğini ortaya koydu.

Eurobarometre tarafından bin beşyüz kişi ile yüz yüze görüşme yöntemiyle gerçekleştirilen araştırmanın sonuçları, Ankara'daki AB Bilgi Merkezi'nde açıklandı.

Açıklanan araştırmanın sonuçlarına göre, Türk halkının yüzde 71'i hükümete güveniyor.
Araştırmaya göre, Türk halkı için en büyük iki sorunu işsizlik ve terör oluşturuyor. Eurobarometre araştırması, ülkede ekonomik durumun daha iyi gittiğini düşünenlerin oranının, aynı süre içerisinde yüzde 27'den yüzde 38'e çıktığını da gösterdi.

Ekonominin daha kötüye gittiğine inananların oranı ise yüzde 38'den yüzde 32'ye geriledi. 2007 yılının ilk baharında ankete katılanlardan yüzde 76'sı, yaşamından genel olarak memnun olduğunu da ifade etti.

12.07.2007 - ANKARA (ANKA)
Ekleme Tarihi: 15.07.2007 - 23:14
Bu mesajı bildir   Evrensel üyenin diğer mesajları Evrensel`in Profili Evrensel Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
SonMucahit su an offline SonMucahit  

94 Mesaj -

En Son On: 19.07.2007 - 04:45
Cinsiyeti: ----- 
AKP, özellikle büyük şehirlerin ilan panolarına afişler asmış, sırıtan suretler,... Milletin gözünün içine baka baka yalan söylüyorlar.

Faturaları görüp de çıldırmayan varsa içinizde, alın elinize eski-yeni faturaları, yakın bi cigara, arkanıza yaslanın.

Yenge, sen de gel eniştemin yanına, "körolası herif, nereye gidiyor bu paralar" diye kafasının etini yiyordun ya, bak nereye gidiyormuş, gör.

Başlayalım mı?

"4,5 Senedir Doğal gazı zamsız ödüyorum... Yola devam..."

2002'de doğalgaz 225 bin lira idi, şimdi 525 bin lira. %134 artmış.

"4,5 Senedir Elektriği zamsız ödüyorum... Yola devam..."

Eylül-2002 Tüketim miktarı 538 kwh olan faturaya 42,84 YTL ödemişim.

Haziran-2007 Tüketim miktarı 553 kwh olan faturaya 20 Temmuz'da 86,65 YTL ödeyeceğim. Artış %115.

"4,5 Senedir Suyu zamsız ödüyorum... Yola devam..."

Kasım 2002'de 10 m3'e kadar metreküpü 57 Ykr, Haziran-2007'de metreküpü 1,13 YTL, artış %100

Kasım 2002'de 11-30 m3 arası 1,01/ m3 YTL, Haziran-2007'de 2,91/m3 YTL, artış %300.

Bak, iyi niyetli olduğumdan, posta caddesinde 60 YTL'ye satılan doğalgaz saati için aldıkları 300 dolar haracı, 50 YTL'ye satılan kartlı su sayacına aldıkları 300 YTL haracı, hangi partiye %30 "hibe" olarak verildiğinden hiç bahsetmiyorum bile. Şimdi fesadın biri çıkıp sayaç işini "dünür Albayraklar" yapıyor diyebilir, aman ha...cıs.

"4,5 Senedir Ekmeği zamsız ödüyorum... Yola devam..."

Ekim-2002'de 230 gr ekmek 150 bin liraydı (15 Ykr), şimdi 150 gr ekmek 500 bin (50 Ykr).

Yani 2002'de 1 kg ekmek 600 bin iken, şimdi 3.500, yani tam tamına 6 kat artmış.

"Kira öder gibi ev sahibi oldum... Yola devam..."

2002'de kiralar ortalama 350 idi, 2007'de oldu 700.

700 bin taksiti en az 20 sene ödeyecek. Aldığı maaş 800. Eh 100 lirayla bol bol geçinir artık. 20 yıl sonra ev olacak harabe. Garip de seviniyor "kiradan kurtuldum" diye. Elindeki 30 milyar parayı kaptırdığı da cabası.

"Okul Kitaplarını bedava alıyorum, Yola devam..."

Evet haklısınız, misyonerler de bedava kitap dağıtıyor.

Dağıttıkları kitapları okutan bir tek öğretmen yok. Yardımcı kitaplarla idare ediliyor. "Hak din İslam'dır" ibaresinin çıkarıldığı, "Budizm, Hristiyanlık, yahudilik, putperestlik, mecusilik, atesizlik... gibi dinlerin, İslam ile eşit mesafede anlatıldığı bir kitabı okutmak için Din dersi hocasının, İmam Hatip'ten değil, Kasımpaşa-Heybeliada Ruhban okulundan mezun olması gerekir.

Bütün bunları açıklayabiliyorum da, şu afişi anlayamadım.

Bir öğrenci resmi var... hanım hanım gülümsüyor...

"Önümdeki engeller kalktı... Artık okula rahatça gidiyorum...Yola devam..."

Allah Allah, bunlar "namusumuz" deyip, "bu sadece %1'in sorunu" şeklinde kıvırdıkları Başörtüsü meselesini hallettiler de benim mi haberim yok? Bu afişi anlayan varsa lütfen bana da anlatsın.

Bana göre, AKP afişlerinin en anlamlısı da şu.

Tayyibin oldukça makyajlı hali konmuş afişe. Yalvarıyor...

"...Birlikte başardık... Yarım bırakma..."

Bunu okuyunca ne yalan söyleyeyim, aklıma, "Delikten süpürmeyin, kullanın, yarım bırakmayın " lafı geldi.

Benimki de fesatlık işte.

Aldırmayın.

Uzattık galiba? Kısa keselim.

Evet 4,5 senedir bunlar iktidarda.

4,5 senedir yalan söylüyorlar.

Haklarını yemeyelim, bunların zamanında artmayan şeyler de oldu.

Mesela işçi, memur maaşı.

Mesela çiftçinin ürün fiyatı.

2002'de 350 bin olan buğday fiyatı, Allah var, hiç artmadı.

Fesatlık edip de, 2002'de 3 kilo buğday ile bir litre mazot alınabilirken, 2007'de 8 kilo buğdayla ancak bir litre mazot alınabiliyor, demeyin, olur mu?

Yerimiz kalmadı, Gübre işine hiç giremedik.

Eh benden bu kadar.

Gübre temizliği de 22 Temmuz'da inşallah.

Yenge, şimdi anladın mı paralar nereye gitmiş?

Artık, "Körolası herif, paralar nereye gidiyo" diye değil, "Körolası herif, AKP'ye oy verilir mi" diye kafasının etini yiyebilirsin.

Serbestsin.
Ekleme Tarihi: 16.07.2007 - 02:58
Bu mesajı bildir   SonMucahit üyenin diğer mesajları SonMucahit`in Profili SonMucahit Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Pozisyon düzeni - imzaları göster
Sayfa (1): (1)
önceki konu   sonraki konu

Kategori Seç:  
Sitemizde şu an Yok üye ve 399 Misafir mevcut. En son üyemiz: Didem_

Admin   Moderator   Vip   Üye ]

Hayırlı ömürler dileriz.    Bu üyelerimizin doğum günlerini tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu bir ömür dileriz:
zumruduanka (54), musabenes (50), ecelikkaya (39), beytullah akbas (45), arkadaþ63 (43), ihsanoral (58), Risale-i_Nur (40), afilli67 (45), SrSn (32), sofilutuf (57), dosta-dogru (54), mucahid79 (45), ryk1804 (60), rüzgar (40), makif2 (51), {{esmanur}} (37), hamit70 (54), nureddin (38), canberk- (39), feyza-_- (41), sinan.s (48), serbey (43), konuralp (55), barla07 (55), yildirim10 Dk (54), rümeysam (40), CEYLÝN (38), Gurbet_Gulu (39), TAHÝR (46), gokhan62 (62), edyebu (46), esra kaya (38), Nurozingo (38), beraat (39), ist79 (45), ouz (36), imanlý (45), OsmanÖZGEN&Cced.. (42), cemcuneyt (38), reyyan62 (62), gokhansedacengi.. (36), yenikoy (47)
24 Saatin Aktif Konuları
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 0.53185 saniyede açıldı