fluvoxamine dexamethasone generique luvox colchicine lopinavir ritonavir 3tc abilify aceon acepril acerpes achromycine aciphex acivir acnecolor acnefuge acticin actigall actisite active pack actonel actoplus met actos acular adalat cc adalat adapress adartrel adcirca addyi adipur advair diskus advair rotahaler aerius aerodiol aggrenox agofenac agoprim agopton agorex airol airomir akneroxid aknex aknin n aknoral albenza

0
Start Giriş Üye Ol üyeler ((( RAVDATe@m))) Arama
Toplam Kategori: 69 *** Toplam Konu: 30100 *** Toplam Mesaj: 148193
Forum Anasayfa » K İ T A P / K Ü L T Ü R / S A N A T » TİYATRO / SİNEMA / SANAT / MEDİA » ISTE ISLAMA YINE BIR SALDIRI (Ulusalci sendika, Cemaatle namaza da karsi!)

önceki konu   sonraki konu
Bu konuda 3 mesaj mevcut
Sayfa (1): (1)
Ekleyen
ISTE ISLAMA YINE BIR SALDIRI (Ulusalci sendika, Cemaatle namaza da karsi!)

582 Mesaj -

En Son On: 13.01.2011 - 16:59
Cinsiyeti: Erkek 
Din kültürü ve ahlak bilgisi öğretmeni tarafından öğrencilere dağıtıldığı iddia edilen 'Dinin Direği Namaz' kitabını suç unsuru gibi gösteren Eğitim ve Bilim İşgörenleri Sendikası (Eğitim-İş) cemaatle namaz kılınmasına da karşı çıktı
Sendika yöneticileri, cemaatle namazın teşvik edilmesini, "Çocuklarımızın saflığı; art niyetsiz oluşları, din duyguları okşanarak örgütlemek istenmektedir. Bu durumdan, dinin siyasallaşmasının istendiği görülmektedir." şeklinde yorumladı. Sendika yöneticileri kitabın 'ulusalcı anlayıştan yoksun' olduğunu savundu.

Eğitim-İş Sendikası Denizli Şube Başkanı Dikmen Onat ve yönetim kurulu üyeleri, önceki gün Denizli Gazeteciler Cemiyeti'nde düzenledikleri basın toplantısında Yeşilköy İbrahim Cengiz Yatılı İlköğretim Bölge Okulu'nda, Namaz Gönüllüleri Platformu tarafından hazırlanan 'Dinin Direği Namaz' adlı kitabın dağıtıldığını ileri sürerek, bunun laikliğe aykırı olduğunu savundu. Denizli'nin, Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri ile gündeme geldiğini söyleyen Onat, "Şehrimiz ulusal basında ve Genelkurmay Başkanlığı'nın yayınladıkları metinde istemediğimiz biçimde yer almıştır. Görüyoruz ki olumsuz durumlar bu kadarla sınırlı değil." ifadelerini kullandı. Onat, 'Dinin Direği Namaz' adlı kitabın 'ümmetten söz ettiğini, ulusalcı anlayıştan yoksun ve eğitim bilimine aykırı bir kitap olduğunu' ileri sürdü.

Kitapta namazı kaçırmamak gerektiğine dair ifadeler olduğunu belirten Onat, şu iddialarda bulundu: "İnsanlara, psikolojik bir cihat çağrısı yapıldığını görüyoruz. Namazın tek başına kurtuluş olduğu, namazı kaçırmamak için gerektiğinde görevlerimizi, sorumluluklarımızı, fabrikadaki üretimimizi, okuldaki dersimizi, cephedeki savaşımızı bile ertelememiz gerektiği vurgulamaktadır. Çocuklara, gençlere laik yaşam biçiminin terk edilmesi gerektiği dolaylı olarak vurgulanmaktadır."

Namaz ibadetinin, temiz ve uygun olan her yerde yapılabileceği gerçeğinin göz ardı edildiğini kaydeden Onat, "Namazın kesinlikle camide ve cemaatle kılınması gerekliliği vurgulanmaktadır. Çocuklarımızın saflığı; art niyetsiz oluşları, din duyguları okşanarak örgütlemek istenmektedir. Bu durumdan, dinin siyasallaşmasının istendiği görülmektedir." görüşünü savundu. Eğitim-İş İl Eğitim Sekreteri Namık Aydoğan ise Milli Eğitim Bakanlığı'nın tavsiye kararı olmadan, Talim Terbiye Kurulu'nun denetiminden geçmeden bu kitabın nasıl dağıtılacağını sorarak ilgili kurumları göreve davet etti. Yeşilköy İbrahim Cengiz Yatılı İlköğretim Bölge Okulu yetkilileri ise namazın önemini anlatan kitabın bir din kültürü öğretmeni tarafından din kültürü ve ahlak bilgisi kitabına yardımcı olması amacıyla verildiğini ve içinde herhangi bir suç unsuru olmadığını ifade etti.

'Sendika, gerginlik çıkarmak istiyor'

Eğitim-İş Sendikası'nın 'Dinin Direği Namaz' adlı kitabıyla ilgili eleştirilerine Memur-Sen Konfederasyonu'ndan tepki geldi. Konfederasyonun Denizli İl Temsilcisi Halit Ortaköy, sendikanın ülkedeki mevcut durumu daha da gerdiğini belirterek, durumdan vazife çıkardığını söyledi. Ortaköy, sendikayı 'belli' yerlere ispiyonculuk yapmakla suçladı.

MEB: Namaz kitabını komisyon inceleyecek

Milli Eğitim Bakanlığı, 'Yine Denizli... Bu kez YİBO Namaz Hocası', 'Denizli'de öğrencilere cami merkezli hayat propagandası' başlıklı haberlerle ilgili inceleme başlatıldığını açıkladı. Denizli Merkez Yeşilköy İbrahim Cengiz İlköğretim Okulu'nda dağıtılan 'Dinin Direği Namaz' adlı kitabın dağıtımı ile ilgili haberlerin gazetelerde yayınından önce, bakanlığa bilgi ulaştığının kaydedildiği açıklamada, "Bakanımızın talimatıyla Denizli Valiliği ve Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından gerekli inceleme başlatılmıştır." denildi. Açıklamada, 'Dinin Direği Namaz' adlı kitabın öğrenciler açısından bir sakıncasının bulunup bulunmadığı hakkında araştırma yapmak üzere Denizli İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nce bir komisyonunun kurulduğu ve söz konusu öğretmen hakkında da idari tahkikatın başlatıldığı bilgisi yer aldı.

Muslumanlar sustukca saldirilar gittikce artmaya basladi. Artik bizimde ses cikarmaya baslamamiz gerekmiyormu acaba? Soruyorum butun musluman kardeslerime. Yoksa ses cikarmamiz icin daha vakit gelmemismi?
üzüntülü Vesselam.
Ekleme Tarihi: 17.05.2007 - 12:12
Bu mesajı bildir   Cihan-63 üyenin diğer mesajları Cihan-63`in Profili Cihan-63 Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
muhammed yusa su an offline muhammed yusa  

944 Mesaj -

En Son On: 07.06.2007 - 22:48
ABİ SEN KİME SESLENİYORSUN? AŞKLAR SEVDALAR VARKEN KİME NE ? İSLAMA SALDIRI OLMUŞ KİM TAKAR?RESULULLAH ASM A SALDIRANLARA KARŞI MEYDANLARDA TOPLANANLARA RESULULLAH ASMA BİAT TAZELEYENLERE BİLE NEDEN SOKAKLARA ÇIKIP BAĞIRIYORSUNUZ DİYE HAKARETLER EDİLİYOR.... ANLAMADIĞIM BİZİM İNSANLARIN UYANMALARI İÇİN MUTLAKA 7.7 DEPREMLERİN YADA BAŞKA MUSİBET VEDE FELAKETLERİNMİ GELMESİ LAZIM....BAŞA BİR MUSİBET GELMEDEN UYANABİLMEMİZ DİLEĞİYLE
WESSELAM
Ekleme Tarihi: 17.05.2007 - 12:45
Bu mesajı bildir   muhammed yusa üyenin diğer mesajları muhammed yusa`in Profili muhammed yusa Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
MAHMUD DOGAN su an offline MAHMUD DOGAN  

244 Mesaj -

En Son On: 17.06.2008 - 13:44
ALAHIM O KADAR MERHAMET EDİYO BUNLARDA O KADAR SAPITIYO... KURAKLIK DEPREM VS VERİYO HANİ UYANIRLARMI DİYE YOK BUNLAR UYKU İLACINI KUTUSUYLA YUTMUŞLAR. CANLARI CEHENNEME GİDİYO HALA UYUYOLAR... AMA ŞAHİT OLSUNLAR BİZ UYANIKLARDANIZ...

VESSELAM
Ekleme Tarihi: 17.05.2007 - 19:06
Bu mesajı bildir   MAHMUD DOGAN üyenin diğer mesajları MAHMUD DOGAN`in Profili MAHMUD DOGAN Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Pozisyon düzeni - imzaları göster
Sayfa (1): (1)
önceki konu   sonraki konu

Kategori Seç:  
Sitemizde şu an Yok üye ve 603 Misafir mevcut. En son üyemiz: Didem_

Admin   Moderator   Vip   Üye ]

Hayırlı ömürler dileriz.    Bu üyelerimizin doğum günlerini tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu bir ömür dileriz:
fatihyenturk (46), kurtalanli (46), esmabanu (48), _LaL_ (36), !MesuD! (43), refya (45), þemsinur (69), dervis-9 (49), birparcaozgurlu.. (38), nuresmin (46), ankebut-57 (37), yassokiz (40), hamiyet (49), HeDo (35), gncmostar (38), ahmett25 (43), __peri__ (35), utkucan (44), mtbc (50), vuslat21 (44), bekir bora (37), CUNDULLAH (42), Bursa1975 (49), *~Beyaz_Gul~* (50), kazimsagir (42), Allah_korusun (39), Seyfo1 (55), gönülverumeysa (38), AKCAYLI10 (52), eoguz (39), cananaa (44), hicret14 (32), kemreluk (54), yunuss (54), ethem82 (42), Muhammed Rasid (47), akifd (38), özsu (39), serdar024 (43), htly (54), seferad34 (41), osmanlý (63), prenses (55), karakiz86 (38), Kutuptaki_Karan.. (42), Ufuk.S (), Davidoksen (37), aybalam (61), burak_sevgili (30), ömer küçükali (52), seyirdefteri (47), birsenkopuz (50), erdemli (35), safsofi (59), omer_yildirim (43), dialoginternet2.. (46), ALLAH_IN_ASLANI (54), sensiz_olmuyor (38), hasret81 (43), ismailkurt (60), Selam86 (38), mesudturan (43), ENGIN00 (45), mukadder (47), levyavuz (41), cecen3603 (), hnf (36), rabia 74 (50), son-sozum (48), DünyadakiGaflet (36), cog21 (55), yavuz37 (47), tubanur (49), nicknack (46), mhyd (51), rujhat (43), davut05 (49), mercan68 (57), ERSIN SELVI (49), cengizozkulluk (), hicret61 (51), nurefsan_ (50), yilmazgovdeli (74), Mollaislam (38), ozan ataþ (36), hasim20 (40), sakird (58)
24 Saatin Aktif Konuları
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 0.53535 saniyede açıldı